Q^JxujüUiiib UIT HET BUITENLAND I 3 (Tel) WORDT TORCLER EINDELIJK VRIJGELATEN? MAANDAG 16 APRIL 1934 HAARLEM-S DAGBLAD De reorganisatie in Oostenrijk. Alle vaderlandsche groepen thans in het Vaderlandsche Front opgenomen. Starhemberg krijgt een regeeringsfunctie. Demon straties en contra-demonstraties te Weenen. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Zondag werd te Weenen officieel het vol gende bekend gemaakt: „Een uitvoerige spreking tuschen bonds kanselier Dollfuss en Starhemberg, den bonds- leider der Heimwehren, heeft tot resultaat ge had het leggen van een grondslag voor de ver- eeniging en de samensmelting van alle vader landsche groepen in het kader van het Vader landsche Front. Dit zal ook tot uiting komen in de eerstvolgende organisatiemaatregelen, die reeds in details zijn vastgelegd". Deze mededeeling bevestigt de subordinatie der Heimwehren aan het Vaderlandsche Front onder leiding van Dollfuss. In regeerings- kringen acht men deze overeenkomst van zeer groote beteekenis, hetgeen blijkt uit de ver klaringen, die de bondsleider van het Vader landsche Front, Dr. Stepan, heeft afgelegd tegenover een vertegenwoordiger van de „Poli- tischer Korrespondenz". De overeenkomst aldus Stephan is niet slechts van princi- pieele beteekenis voor de toekomstige ontwik keling van het Vaderlandsche Front en voor de vernieuwingsgedachte in Oostenrijk, maar het is in de eerste plaats ook de basis en de voorwaarde voor de schepping van den auto ritair geleiden staat. Achter Dolfuss en Star hemberg zal in het vervolg het groote geslo ten front staan dergenen, die in onvoorwaar delijke navolging van Dollfuss den door hem opgebouwden Christelijken standenstaat be lijden. Het Vaderlandsche Front zal na de in lijving van het Weerfront uit drie deelen be staan: het weerfront, de organisatie naar be roepsstanden en de organisatie naar gebie den." De Christelijk-sociale „Reichspost" ver neemt, dat bondskanselier Dollfuss met het oog op de overeenkomsten tusschen Heim- wehr en Vaderlandsch Front het voornemen heeft zijn plaatsvervanger in de leiding van het Vaderlandsche Front, Starhemberg, een functie in de regeering aan te bieden. Bij den feestelijken optocht van de christe lijk-sociale boeren en voor en tijdens een redevoering van bondskanselier Dollfuss te Weenen zijn tegenbetoogingen gehouden. Reeds voor het begin van den optocht ont ploften dozijnen papieren bommen in de ge- heele stad. In de binnenstad waren weer pa pieren hakenkruisen gestrooid. De sociaal-de mocraten hunnerzijds demonstreerden bij het station en hadden op het stationsplein tal van socialistische propagandaleuzen aangebracht. Bij het begin van de redevoering van Dollfuss ontplofte in de nabijheid een bom en bescha digde het voornaamste gevelfront van het plein. Talrijke aanhangers der nat. soc. en soc. dem. partij werden gearresteerd. Japan. Hajasji neemt zijn ontslag aanvraag terug. Uit Tokio 15 April: De Japansche minister van oorlog Hajasji, heeft zijn ontslagaanvrage ingetrokken. Oostenrijk. IArrestaties en inbeslagneming van propagandamateriaal. Het D. N. B. verneemt uit Weenen: De Weensche politie heeft Zaterdag in ver schillende wijken van de stad huiszoekingen verricht bij sociaal-democraten. Verscheiden arrestaties werden verricht. Tot deze actie is besloten in verband met mededeelingen, die de politie waren geworden in verband met omvangrijke sociaal-democra tische voorbereidingen voor den eersten Mei. Een groote hoeveelheid propagandamateriaal is in beslag genomen, waaronder vooral tien duizenden exemplaren van de sociaal-demo cratische „Arbeiterzeitung". die in Cecho- slovakije wordt gedrukt en uit Brünn wordt binnengesmokkeld. Onder de gearresteerden bevinden zich tot dusver geen bekende leiders. Vernomen wordt echter, dat weldra toonaangevende persoon lijkheden uit de ontbonden sociaal-democra tische partij zouden worden gearresteerd. Frankrijk. Bezuinigingsprogram in den ministerraad aangenomen. De Fransche ministerraad heeft onder voor zitterschap van president Lebrun het tweede deel van het bezuinigingsprogram aangeno men. waardoor, met inbegrip van het eerste gedeelte, een bezuiniging van ca. vier milliard francs wordt verkregen. De desbetreffende de creten, die reeds door den president zijn on derteekend, verschijnen morgen in de staats courant en zijn met terugwerkende kracht, van 1 April af, geldig. In zijn rapport over het bezuinigingsprogram constateert Doumergue o.m. dat de nieuwe decreten niet alleen tot resultaat hebben dat de begrooting werkelijk in evenwicht komt en dat de stabiliteit van den franc wordt gewaar borgd. maar dat zij de regeering in staat zul len stellen met hulp van het land in korten tijd de algemeene deflatie te bereiken. Italië. Ingrijpende salarisverlaging.. Ingevolge een door den minsterraad goed gekeurd besluit zijn. naar Reuter uit Rome meldt, de bezoldigingen der ministers en on derstaatssecretarissen met twintig procent verminderd. Verder zullen de salarissen der staatsambtenaren van 5002000 lire per maand met 6—12 procent verlaagd worden. De ministerraad heeft voorts bepaald, dat alle huren met 12 procent en die van winkels met 15 procent moeten worden verlaagd. Deze maatregelen houden tevens in, dat de verkoopprijzen voor levensmiddelen in coöpe raties, die onafhankelijk zijn van den staat, •met tien procent moeten worden verminderd. Met ingang van Juli wordt de belasting op vrijgezellen verhoogd, zoodat de opbrengst van 111 millioen tot 165 millioen lire zal stij gen. Het lid van het directorium der fascistische partij. Starace heeft medegedeeld, dat de re- geeringsmaatregelen ten doel hebben het eco nomisch leven op een lagere basis te bren gen. Zuid-Amerika. Tweeduizend dooden in den Chaco? Naar het Columbiaansche hoofdkwartier volgens de Courant meldt, woedt in den Gran Chaco sedert eenige dagen een hevige veldslag, die tot dusver in het nadeel der Paraguayanen verloopt. De Paraguayaan- sche troepen, van welke reeds 2000 man zouden zijn gesneuveld, trachtten Vrijdag nacht vilrmaal de Boliviaansche stellingen stormenderhand te veroveren, doch telkens werden zij opnieuw met zware verliezen teruggeslagen. De Bolivianen verdedigen zich hardnekkig, waarbij zij van vliegtuigen loopgraafmortieren en machinegeweren gebruik maken. OORLOG GEEN NATUURLIJKE NEIGING VAN DEN MENSCH. Krachtige taal van generaal Higgins. BEROEP OP DE CHRISTELIJKE KERKEN. Generaal Higgins heeft in „The Times" een brief gepubliceerd, waarin hij wijst op het psychologisch gevaar, dat verbonden is met het veelvuldig gebruik van de uitdrukking „de komende oorlog!" Zulke leuzen worden gemakkelijk door het groote publiek geabsor beerd en laten niet na een subtielen invloed op de vorming van onze gedacl\ten en het daarmee correspondeerende gedrag uit "te oefenen. Zij scheppen een sfeer van ontmoe diging en dragen er het hare toe bij een soort fatalisme te verbreiden, waardoor aan vele pogingen om tot een daadwerkelijke vredes- actie te komen de levende zenuw wordt af gesneden. Zij werken heimelijk den drang tot het nemen van ingrijpende maatregelen in zake ontwapening tegen. Velen voelen in de zen tijd, dat een krachtig getuigenis van de officieele leiders der kerken waarbij zij den oorlog als immoreel, anti-christelijk en inhu maan verklaren en tegen elke oorlogsvoorbe reiding met kracht protesteeren, niet zonder meer door eenige regeering terzijde gelegd kan worden. De laatste oorlog bleef in ge breke een eind aan „dien" oorlog te maken. En een nieuwe oorlog zal ons ongetwijfeld terugstooten in toestanden, waar tegenover het barbarisme der Middeleeuwen gunstig zal afsteken. „Is dat een vooruitzicht waarbij wij als Christenen met passieve gelatenheid ons mo gen neerleggen? Indien niet, welnu laat ons dan zoo klaar en nadrukkelijk en gemeen schappelijk spreken, dat onze kinderen en kleinkinderen zullen kunnen zeggen, dat de Christelijke kerken van heden het onmoge lijk gemaakt hebben het standpunt te aan vaarden (dat nu zwijgend wordt toegestemd of dat men openlijk huldigt) als zou oorlog een natuurlijk en in harent deel van het menschelijke leven uitmaken. Ik aarzel niet, persoonlijk te verklaren, dat deze zienswijze een lasterlijke ontkenning is van de waar digheid der menschelijke natuur en van het goddelijke plan, dat hare volmaking beoogt. Ik sta in de overtuiging, dat het binnen het vermogen van de Christelijke kerken ligt. om een oorlog, waarbij ook ons land betrokken mocht worden, ten eenenmale onmogelijk te maken". HEETE ZOMER VERWACHT. PARIJS, 15 April. (V.D.) In Parijs heersch- te heden een zomersche temperatuur. De thermometer steeg tot 29 graden Celsius, een hoogte, die in dezen tijd van het jaar in geen 60 jaar waargenomen was. In 1874 was de temperatuur in April gestegen tot 28 gra den. Men verwacht in meteorologische krin gen, dat de zomer van dit jaar even heet en droog zal worden als de zomers van 1911 en 1921. DEENSCHE SCHEEPVAART STAKING NIET ALGEMEEN. CONFLICT BIJ DE SLACHTERIJEN. KOPENHAGEN. 15 April. (V.D.) Sedert Zaterdag is een deel van het door de staking van stokers en matrozen stilgelegde binnen- scheepvaartverkeer met hulpmanschappen weer opgenomen. In de uitvoerhaven Esbjerg en Aalborg is de toestand, tengevolge van het neerleggen van het werk door de haven arbeiders ontstaan, ongewijzigd. In Aarhus hebben intusschen ook de havenarbeiders onder communistischen druk het werk neer gelegd. In Kopenhagen werden bij een stem men over een sympathiestaking 405 stem men uitgebracht vóór enl906 stemmen tegen een staking, zoodat daar het werk voortgezet wordt. KOPENHAGEN, 14 April. (V.D.) Zaterdag middag zijn ook de Deensche slachterij-ar beiders in staking gegaan. Bij deze staking zijn 4000 arbeiders betrokken, die werkzaam zijn bij 90 coöperatieve en particuliere ex portslachterijer Juist, hier zit Laurens in en DIE moet ik hebben, 'k Loop liever een straat je verder dan dat ik een andere sigaret rook. „LIEVER LAURENS", dat is mijn motto, want dan ben ik zéker van de kwaliteit. (Adv. Ingez. Med.) De leider van de Pruisische Geheime Politie zal het voorstellen. Onze correspondent bezoekt Torgler in de gevangenis. (Van onzen correspondent). Berlijn, 13 April. Met Dr. Diels, den leider van de Pruisische geheime politie had ik een onderhoud over het lot van Torgler, die nu al fiijna 14 maan den in „Schutzhaft" zit. Na zijn vrijspraak in het proces van den Rijksdagbrand bleef hij in hechtenis onder beschuldiging van hoogverraad. Tot een nieuw proces tegen hem zal het evenwel niet komen. Het eerste, wat Dr. Diels mij zeide, was, dat hij zal voorstel len, Torgler vrij te laten. Het voorstel van dezen autoriteit zal ongetwijfeld worden aan genomen. Ik vr'ieg, of dit voor Torgler zou beteekenen verhuizing van de gevangenis naar het concentratie-kamp. Neen! Hij zal volkomen in vrijheid worden gesteld. Toen de fantastische verhalen in de buitenlandsche pers ter sprake kwamen over het lijden van Torgler in zijn gevangenschap, vroeg ik, hem In zijn cel te mogen bezoeken. Dit werd mij onmiddelijk en onvoorwaardelijk toegestaan. En vanmorgen ging ik op weg naar de gevan genis in Plötzensee. Tegenover het magere restje van een oer oud dennenwoud, een lange reeks ambtelijk- stijve gebouwen in rooden baksteen: de wo ningen van het gevangenispersoneel. In het midden van dien reeks de hooge ingangspoort met de portiersloge. De portier, die van mijn komst onderricht was. verwees me naar een gebouw met twee kerktorens, waarvoor een hof met groen en bloemen en het gedenk- teeken voor „de in den oorlog gevallen ka meraden" van het gevangenispersoneel. Er dartelden een paar aardige takshondjes en nog niets wees er op. dat men zich büinen de muren eener gevangenis bevond. Het ge bouw met de twee torens heeft in zijn eerste verdieping nex\ kerkje voor Protestanten en katholieKen met altaar, orgel en banken, als men in elk groot sanatorium of hospitaal kan vinden. Beneden zijn de wachtkamers en bu reaux. Hier verwachtte mij de directeur, een jong assessor, die mij bij mijn bezoek aan Torgler zou vergezellen. Over enkele hoven, die met hun boomen en aanleg voor parkjes niets hebben van de somberten, die men zich pleegt voor te stellpn van een gevangenishof, geleidde mij de di recteur naar een gebouw, waarvan de entree alweer eer aan een hospitaal dan aan een gevangenis deed denken. Maar dan kwam het ijzeren hek aan den grooten cirkel, waarin uitkomen de lange gangen met de ijzeren cel- lendeurtjes. Op een der deuren is. ter onder scheiding van de andere cellen, een kaartje geplakt, waarop het woord „Schutzhaft" ge schreven was. Hier stak de directeur zijn passe-partout in het slot. Ik moet bekennen, dat ik niet vrij was van eenige aandoening. Een paar maanden lang had ik den armen kerel dagelijks gezien bij het geruchtmakend proces, mager en bleek, soms zenuwachtig en droevig glimlachend en nu altijd nog gevan gen en eenzaam achter dat kleine ijzeren poortje. Maar ik heb hem weergezien voller in het gelaat en blozend. Hij toonde zich aangenaam verrast door mijn bezoek. Hij bleef eerst wat verlegen staan, maar ik schudde den eerlijken idealist hartelijk de hand en vroeg m zuiver Hoüand^ch ..wol' h- gaat 't?" ..Wat miin gezondheid betreft, heel goed, ik wandel dagelijks een paar uur in den grooten hof, eet en slaap goed, zie alle dagen mijn vrouw, die van Staatswege een kleine ondersteuning geniet, heb voldoende lectuur en rook mijn pijpals ik wat ta bak heb". Het gemis zijner vrijheid gevoelt hij als een bitter wee. De directeur, wien van Dr. Diels' voornemen nog niets bekend was. vei'zocht mij, Torgler daar liever nog niets van te zeggen, maar ik heb hem toch laten voelen, hoe gerechtigd ik was de beste ver wachtingen voor hem uit te spraken. Vooral üi de eerste dagen zijner gevangenisschap heeft hij geestelijk veel geleden door den angst over het lot, dat de revolutie in den eersten gloed hem en de zijnen kon berokke nen. Nooit is hij mishandeld geworden. Zijn beide kinderen vertoeven in het buitenland. De 15-jarige jongen leert in Frankrijk het bankwerkersvak. het 12-jarig meisje is bij een familie in Praag. Zij konden hier niet blijven, hun oude kameraadjes hadden hen in den ban gedaan en „kinderen kunnen zoo wreed zijn" zuchtte hij. Als hij vrij is, hoopt hij in Duitschland een betrekking te vinden. Aan politiek wil hij zijn leven lang niet meer doen. Hij poseerde niet als bekeerling, vertel de ook niet. hoe hij den weg vond tot dit of dat, maar sprak slechts de hoop en het ver langen uit naar een menschwaardig bestaan voor zijn gezin. Dat hij een goede kans zal krijgen en zijn groot leed geleden is, kan ik niet betwijfelen. H. L. EEN SPOOR IN DE AFFAIRE- PRINCE. VERDACHTE VONDST. Bij het onderzoek naar den moord op den raadsheer Prince volgt de politie een geheel nieuw spoor, waaraan zij groote beteekenis hecht, meldt Reuter uit Parijs. De garage houder Müller, wiens naam indertijd is ge noemd bij de arrestatie van baron De Lus- sat en zijn twee vrienden, heeft na de ontdek king van de misdaad twee auto's aan een Zwitsersch koopman verkocht. De nieuwe bezitter, die een van de wagens voor 5500 francs had gekocht, hoewel hij nog goed onderhouden was en nieuw 100.000 francs had gekost, heeft in dezen auto twee flesschen gevonden, waarvan er een aether moet hebben bevat. Het is opvallend, dat uit het onderzoek van het stoffelijk overschot van Prince is gebleken, dat hij twee uur voor zijn dood verdoofd moet zijn. Men wijst er verder op dat de auto een snelheid van 140 K.M. per uur kan bereiken en dat er in het alibi van De Lussat een hiaat van 36 uur is, zoodat het niet uitgesloten moet worden ge acht dat hij van dezen auto gebruik heeft ge maakt om van Marseille naar Dijon te rijden. De vroegere bezitter van dien auto is een stamgast van het speelhol .Frolics" dat ook door De Lussat en zijn vrienden druk werd bezocht. Nog een arrestatie. PARIJS. 15 April. De politie heeft in de moardzaak-Prince een nieuwe arrestatie verricht. De in Versailles wonende Ameri kaan Watson die een vleugel van zijn villa verhuurd had aan de geliefde van een z.g. P ar ij sc h industrieel, heeft verklaard, dat deze industrieel hem na een diner waar hij stevig had gedrongen, bekend had, dat hij den moordenaar van Prince een zekeren Fournier, nabij de Italiaansche grens had doodgeschoten. Deze daad zou hij gepleegd hebben op instigatie van den commissaris van politie Bonny, die op het oogenblik de leiding heeft bij het onderzoek naar den mordenara van Prince. Hoe weinig gelofwaardig dit verhaal ook klinkt, in kringen der politie acht men het toch niet geheel en al van belang ontbloot. Hedenmiddag is de rechter van instructie van Versailles, begeleid door een geheeie staf van commissarissen van politie in de villa van den Amerikaan verschenen waar zij hem en zijn vrouw een verhoor afnamen Na het verhoor van Watson werd de door hen genoemde industrieel, Bruneau, gear resteerd. Bruneau gaf toe in Zuid-Fr ankrijk te zijn geweest en daar een zekere Fournier te hebben doodgeschoten, doch verklaarde dat deze niets uit te staan had met de moardzaak-Prince. DEMENTI INZAKE EEN GF.HETME JAPANSCH—SIAMEESCHE OVER KOMST. De regeering van Siam heeft blijkens een Reuterbericht officieel de geruchten tegenge sproken. dat er een geheime overeenkomst was gesloten tot het afstaan van eilanden op de kust van Siam. als basis voor de duikboo- ten, welke de Britsche vlootbasis te Singa pore zouden moeten vernietigen. Eveneens wordt formeel gedementeerd, dat Siam een kanaal zal aanleggen door het schiereiland Kra. in- ruil voor een Japansche leening en dat Siam op het punt staat een Japanschen financieelen adviseur aan te stellen, in plaats van een Engelschen, zooals gedurende veer tig jaar gebruikelijk was. FRANSCH ZWENDEL-FINAN- CIER PLEEGT ZELFMOORD. TIJDENS EEN RECHTZITTING. De vermaarde vzwendel-financier Henri Rochette, die in Frankrijk terecht als de voorlooper van de groote oplichters als Oustric. Stavisky c.s. wordt beschouwd en die vooral in de jaren van den oorlog een groote vermaardheid had gekregen, heeft zich Zaterdag laat in den middag in een rechtzitting in het Paleis van Justitie met een scheermes van het leven beroofd, meldt de Tel. uit Parijs. Ongeveer drie weken geleden werd Rochette, die zich op zijn ouden dag nog eens door middel van een revolverblaadje .„Bourse et Finance" aan oplichting be zondigd had, tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. In zijn laatste woorden voor den rechter verklaarde hij toen. dat, wan neer hij veroordeeld werd, er bloed zou vloeien. Rochette's broer berooft zich eveneens van het leven. PARIJS, 15 April (Reuter). Op de rails van de spoorlijn nabij het station Lieusamt niet ver van Melum, heeft men het lijk ge vonden van Gaston Rochette, wiens slaap met een kogel was doorboord. Volgens de „Matin" is hij de broer van den vermaarden zwendel-financier Henri Ro chette, die zich Zaterdagmiddag tijdens een rechtzitting in het Paleis van Justitie met een scheermes van het leven heeft be roofd. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 17 APRIL 1934 HILVERSUM 301,5 M. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Gramofoon- muziek. 10.00 Tijdsein AVRO-Klok. 10.1 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. R.V.U, 10.30 Radio Volksuniversiteit. Zuster F. Meyboom: Ziekenverpleging thuis (III). AVRO. 11.00 Orgelconcert door Egbert Vos. 12.00 Tijdsein AVRO-Klok. 12.01 Lunchconcert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. 12.45 Tusschenspel van gramofoonmuziek. 1.40 Causerie door Hendrik de Leeuw. „Roo sevelt van nabij gezien". 2.15 Gramofoonmu ziek. 2 30 Concert door Cornelis Tromp, viool en Hildegard Wiesner piano 3.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 22e les. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio-Kinder koorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door mevr. Ant. Van Dijk. V.P.R.O. 5.30 Bij bel vertellingen voor jonga menschen. XXVIIe voordracht Spr. Ds. B. J. Ar is. AVRO Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. R.V.U. Radio Volks universiteit. Lezing door Ir. N. Th. Koomnns: „De Rotterdamsche Haven in Crisistijd". AVRO 7.00 Omroeporkest. 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred Fry. 22e les. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 9.05 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 8.30 „The Pa radise Garden Hawaiians" o.l.v. Henk Ruy- ters. 8.40 Kovacs Lajos en zijn Orkest. 9.15 Koos Koen in een nieuwe schets „De Receptie". 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, m.m.v. Mr. Ph. C. La Chapelle, voordracht. 9 50 „The Pa- radische Garden Hawaiians" o.l.v. Henk Ruy- ters. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.10 Gramo foonmuziek. 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN. 18775 M. KRO 8.00 Morgenconucert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Morgenuitzending voor fabrie ken. 11.00 Godsdienstig halfuurtje voor Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Concert op Cinema-orgel door Alphons Dreis- sen. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.15 Vervolg or gelconcert. 3.00 Modecursus door Mevr. H. Cuppens Geurs. H.I.R.O. 4.00 Uitzending voor de Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia". 4.10 Lezir.g door Mej. Jacoba C. Calkoen. 4.35 Uitzending voor het Ned. Jack Londonverbond. 4.45 Lezing door Mr. Dr. D. Albers. 5.10 Sluiting. KRO 5.10 Dr. Gorris S. J „De Katholieke Encyclopeadie". 5.30 Zangrecital door Bram v. d. Stap. 5.45 Pianospel door Fred Boshart. 6.00 Vervolg Zangrecital. 6.15 De KRO-Boys o.l v. Piet Lustenhouwer 6 40 Cursus Esperanto door P. Heilker. 7.00 Politieberichten. 7.15 D A. Buwalda: „Accomalatoren". 7.35 Gramofoon muziek. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Amerikaansche „Songs". 8.45 J. W. .v Dongen „Herstel van Belasting-Ontduiking" 9.10 Vervolg: Amerikaansche „Songs". 8.20 Gramofoonmuziek. 9.40 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Dr. J. E. Schulte: „De nadeelen der Negatieve Euge- nesse". 10 55 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Ger ritsen. 11.15 Garmofoonmuziek. 12.00 Sluiting,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5