WEILL ZOON Wij brengen Vossen DE BILT Westfriesche Kanalenplan WEILL ZOON N.V. VRIJDAG 20 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 DE UITVOERING VANWEGE DE PROVINCIE. EEN OBJECT TER BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID. De wenschelijkheid, om. waar de uitvoe ring van het Wegenplan op zoo krachtdadige wijze door de provincie wordt voortgezet, ook het kanalenplan tot geleidelijke uitvoering te brengen, werd in het algemeen door de Commissie uit de Prov. Staten van Noord- Holland erkend. De voordracht om thans over te gaan tot den aanleg der kanalen Hoornhuis-Zwaagdijk en Zwaagdijk-Medem- blik gaf evenwel tot verschillende opmerkin gen aanleiding. Allereerst werd er aan herinnerd, dat de to tale kosten van 't kanalenplan op f 13.500.000 rond geraamd zijn en dat op 17 December 1930 besloten werd tot den aanleg over te gaan der kanalen Stolpen-Schagen. Schagen- Kol'horn, Alkmaar-Huigendijk, Omval-Hui- gendijk. Huigendijk-Oudkarspel en Oudkar- spel-Kolhorn, alsmede tot verbetering van den vaarweg over het Alkmaardermeer. De kosten hiervan werden geraamd op f 6.778.000. Door den aanleg van bovengenoemde kanalen wordt dit bedrag thans met f 2.323,000 ver meerderd en dus op f 9,101,000 gebracht. Men zou gaarne vernemen, of de werken, waartoe in 1930 besloten is, reeds in hoofd zaak zijn uitgevoerd en of reeds leeningen gesloten zijn voor de daarvoor benoodigde bedragen, alsmede of aan de verwachting is beantwoord, dat hierin voor 1/3 gedeelte door het Rijk en voor 16 gedeelte door de bétrok ken gemeenten en waterschappen wordt ge deeld. zoodat de helft ten laste van de Pro vincie komt. Voor de wijze van uitvoering worden bij de voordracht 3 mogelijkheden gesteld, en wel: a. publieke aanbesteding op de gewone wij ze met aan te geven percentages arbeiders en tuinders uit de Westfriesche gemeenten te gen loonen volgens Collectieve Arbeidsover eenkomst: b. onderhandsche aanbesteding met uit voering in handkracht, op de jvijze als onder a vermeld, met verplichting voor den aanne mer tot tewerkstelling tegen loonen als ter plaatse in land- en tuinbouw geldend zijn; en c. uitvoering in handkracht en in werkver schaffing door arbeiders en tuinders uit de Westfriesche gemeenten, in opdracht aan de Ontginningsmaatschappij Noordholland. Omtrent de voorkeur aan een dezer wijzen van uitvoering 'te schenken, werd allereerst opgemerkt, dat het hier de uitvoering van een normaal werk betreft. Verschillende leden stelden de vraag, of het wel juist zou zijn. dit in werkverschaffing te doen. als gevolg waarvan de gewone grond- arbeiders worden uitgeschakeld en de gewone loonsverhoudingen dreigen te worden ont wricht. Het denkbeeld dat de uitvoering van het werk in handkracht zal geschieden, kon als noodmaatregel worden gesteund, ook al scheen zulks uit algemeen economisch oog punt weinig verdedigbaar. Tegen de uitvoering in werkverschaffing zouden de leden, hier aan het woord, vele bezwaren hebben. Dat de hierdoor te ver krijgen geldelijke voordeelen groot zouden zij2i. werd betwijfeld, inzonderheid ook, daar het hiervoor aan te voeren motief, dat alleen lang.s dezen weg extra-tegemoetkoming van het rijk is te verkrijgen, gemakkelijk tot te leurstelling aanleiding kan geven, daar toch door de voorwaarden, die in dit geval van Rijkswege gesteld plegen te worden, een groot deel der beoogde voordeelen weder teloor zal gaan. Ook indien, met het oog op de moeilijkhe den in land- en tuinbouw, men van het onder a genoemde systeem van publieke aanbeste ding zou willen afwijken, zou alleen het systeem b aanbeveling verdienen en zou hieraan verreweg de voorkeur dienen te wor den gegeven boven de uitvoering in werk verschaffing als onder c genoemd. Overigens waren de hier aan het woord zijnde leden van gevoelen, dat, bij de wen schelijkheid reeds als zoodanig om tot den aanleg van de kanalen te besluiten, de uit voering in handkracht in alle opzichten was toe te juichen, daar het verschaffen van be taalden arbeid aanmerkelijk beter is dan het uitkeeren van werkloozensteun. Door het lid van Gedeputeerde Staten, in het midden der commissie, werd er allereerst aan herinnerd, dat nog geen voordrachten zijn ingediend met betrekking tot de onder- deelen van het kanalenplan, bestaande in de gedeelten Hoorn-Enkhuizen. Alkmaar-Hoorn, en Hoorn-Purmerend. Door het laatste ka naal wordt de gewenschte verbinding te water voor de hiei'bij betrokken streeken met het Noord-Hollandsch Kanaal verkregen. Om- Ratten vernielen zolder en dak. Twee metselaars en een timmerman vonden op de door ratten vernielde zolderverdieping van het huis van den Heer Smolenaars te Nederweert meer dan 500 doode ratten. De Heer S. schreef ons, dat hij na vele vruchte- looze pogingen om van de rattenplaag verlost te worden „Roden!" gebruikte, waarna hij geen rat meer heeft gezien. Geen rat of muis ontkomt aan Rodent, de radicale ratten- dooder. Koop nog heden bij Uw drogist een doos van 50 ets. of een dubbele doos a 90 ets. Imp.: Fa. B. Meindersma, - Den Haag. C49 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: Gem. Concertzaal: Uitvoering der H-Moll Messe van Joh. Seb. Bach 8 uur. Nassauplein 8: Lezing J. Kruisheer voor de Theosofische Vereeniging. 8.10 uur. Palace: „Parijs Danst!" Op het tooneel: Fred. Houber, instrumental attraction. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Einmal eme grosse Dame sein". Op het tooneel: Neely en Olly Parott, Hongaarsche Universal act. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De brief uit het verleden". 8.15 uur. ZATERDAG 21 APRIL Stadsschouwburg. WilsonspleinOpvoe ring van „Circus Knie' door de Amsterdam- sche Tooneelvereeniging. 8 uur. Gebouw „De Nijverheid": Tentoonstelling Haarlemsche Vereeniging voor Huisvlijt. 7—9 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. dit seizoen een zeer groote keuze in MANTELS in buitengewoon mooie Modellen en zeer billijke prijzen Wij hebben ook groote maten in voor raad en veranderen zeer vakkundig Onze collectie VOSSEN is zeer gevarieerd. Wij brengen ze van fl. 25,- af Bontwerkerij - Dameskleedermakerij Barteljorisstraat 26*28 (Adv. Ingez. Med.) trent deze onderdeelen is nog geen toezeg ging der Rijksbijdrage van 1/3 der kosten ver kregen. hetgeen wel het geval is met betrek king tot de thans voorgest-elde kanalen en die, waartoe in December 1930 besloten werd. Wat de wijze van uitvoering betreft kon het lid van Gedeputeerde Staten mededeelen, da: alle kunstwerken in elk geval op de normale wijze in publieke aanbesteding zullen worden uitgevoerd, zoodat de voorkeur, wat de uit voering betreft, hetzij in onderhandsche aan besteding, hetzij in werkverschaffing, alleen het in handkracht uit te voeren grondwerk betreft. Omtrent de hoogere kosten, als gevolg van de uitvoering in hand.kracht, is met het Rijk geen overleg gepleegd behoeven te wor den. De hierin eventueel door het Rijk te ver- leenen tegemoetkoming toch, zal niet aan de provincie doch alléén aan de gemeenten te verleenen zijn, terwijl in elk der systemen b en c deze hoogere kosten door de Provincie aan de gemeenten in rekening zullen worden gebracht, zoodat voor. de Provincie aan de keuze van een der genoemde systemen geen financieele consequenties verbonden zijn. Het lid van Gedeputeerde Staten, in het midden der Commissie, merkte naar aanlei ding der gestelde vragen allereerst op, dat de vraag, wat tot verbetering der tertiaire wegen zou kunnen worden gedaan, buiten de onder havige voordracht omgaat, die uitsluitend op financiering van het Provinciaal wegenplan betrekking heeft. Het verstrekken eener juist opgave van de bedragen, die bij uitvoering gunstiger gewor den zijn dan de aanvankelijke raming is niet gemakkelijk. Wat de tegenvallers betreft, kan reeds dadelijk worden medegedeeld, dat voor grondaankoop f 500.000 meer is besteed moeten worden dan aanvankelijk geraamd was. terwijl de langzame uitvoering door het Rijk van den weg van Amsterdam over Purme- rend naar Lambertschaag, verbetering aan den Zes Stedenweg heeft noodzakelijk ge maakt, waarvan de kosten, met nog enkele kleinere voorzieningen, ongeveer f 500.000 bedragen hebben. Het voldoen aan de voorwaarden der Ned. Spoorwegen heeft een vermeerdering van kosten medegebracht van plm. f 164.000 op een totaal van f 543.000, terwijl die van De fensie, waarvoor slechts een memoriepost was uitgetrokken, een extra-uitgave van plm. f 240.000 zullen vorderen. Wat de jaarlijksche onderhoudskosten be treft, zoo bedragen deze thans ongeveer f 200.000. Hierbij moét echter in 't oog worden gehouden dat, voor het onderhoud der wegen, die op 't wegenbelastingplan voorkomen, een gedeelte uit de opbrengst der Rijkswegenbalasting wordt iutgekeerd, waarin de Provincie een belangrijk aandeel geniet. Met gerustheid kan 3us worden verwacht, dat een groot ge deelte der f 700.500, waarop de rechtstreek- sche uitkeering van het Rijk uit de wegen belasting aan de Provincie geraamd wordt, voor rente en aflossing beschikbaar zal blij ven. Mede in verband hiermede kan niet wor den toegegeven, dat de vermeerdering der provinciale0 schuld met plm. f 15.000.000, zelfs in het meest ongunstige geval, aan de Pro vincie een ondragelijken last zal opleggen. Hierbij moge niet worden over het hoofdge- zien, dat ons gewest door het bekostigen uit de gewone middelen van het grootste ge deelte der uitvoering van het wegenplan, zich gunstig onderscheidt tegenover andere pro vincies. waarbij o m. er op moge worden ge wezen. dat in Zuid-Holland alle gevaren voor den aanleg van provinciale wegen onder de buitengewone uitgaven gebracht worden, waarin door leeningsgeld wordt voorzien. Wat de door enkele leden nog in het mid den gebrachte opmerking betreft, dat voor deze werkverruiming als zoodanig niet ge leend zou behooren te worden, werd opge merkt. dat het hier totstandkoming van pro ductieve werken betreft, waarvoor het leenen van een belangrijk gedeelte der benoodigde ;elden alleszins te verdedigen is. OPERETTE-AVOND „DE DELFT". De Haarlemsche Zwemvereeniging „De Delft" geeft voor leden en genoodigden a.s. Zaterdag in den Schouwburg Jansweg een operette-avond, waarvoor een mooi program ma is samengesteld. „De Operettesanghers" uit Amsterdam zullen twee operettes opvoe ren. n.l. „Anne-Marie" en „Het Loterijnum mer" beide van J. Offenbach. Er is een klein-ballet onder leiding van Tilly Sylon. Na afloop is er bal tot drie uur. STOOMVAART MIJ. „NEDER LAND". AMSTERDAM. 20 April. Op de vergade ring van commissarissen der Stoomvaart Maatschappij „Nederland", welke gisteren werd gehouden, werd besloten aan de alge- meene vergadering van aandeelhouders voor te stellen over het afgeloopen boekjaar geen dividend uit te keeren. meldt: Hoogste barometerstand 765.3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 739.2 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zui delijken wind. Tijdelijk opklarend. Weinig of gaan regen. Kans op nachtvorst. Iets zach ter overdag. Uit het Buitenland WAARSCHIJNLIJK EENIGE DAGEN MOOI WEER. De depressie in Scandinavië trekt afnemend naar het Noord-Oosten. In het Zuid-Westen en Zuiden herstelt de hooge drukking zich. Nabij IJsland is een nieuwe diepe depressie verschenen. Na vandaag zal dientengevolge de koude Noordelijke stroom onderbroken worden en kan een tijdelijke opklaring met zachter weer worden verwacht. Indien de nieuwe de pressie zich echter Zuid-Oostwaarts beweegt, zooals de scheepsberichten uit het Noord- Westen doen vermoeden, zal zich betrekkelijk spoedig weer toenemen van wind met nieuwen regenkans vertoonen. Op het oogenblik waait het alleen ten Zui den van IJsland stormachtig. Frankrijk heeft zwakken wind met meest bedekte lucht en plaatselijk regenbuien. In Duitschland waait een matige Zuid-Westelijke wind met vrij zacht weer en eenigen regen in het Oosten. In Scandinavië nam de vorst verder af, maar valt nog sneeuw in het Noorden. Aan de Brit- sche Westkusten begint weer regen te vallen en neemt de wind uit het Zuid-Westen toe. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 755 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 20 April: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 57 F. 46 F. 51 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 April. Ondertrouwd 18 April: G. van Andel en J. D. Matla; 19 April: J\ Forster en M. A. Her mans; J. v. d. Geer en K. de Boer; J. G. Hoog- akker en N. G. J. Zwemmer; D Boer en P. J. Stol; C. P. Willemse en A. C. Tromp; P. J. v. Bergeijk en E. W. du Crocq; W. Bron en C. H. H. Staphorst. Getrouwd 19 April: D. J. B. Soellaart en W. M. van Walen. Bevallen 17 April: A. M. Boschv. Doorn, z.; T. WildschutVermeer, z.; 18 April: G. ValbrachtKok, d.; M. W. WarnarsBurger, z.; P. JansenNieuwkamp, d.; G. van Klaar- bergenBijlstra. d.; A. S. Zweiphennig— Smit, d.; A. J. LubkenEnthoven, z.; 19 April E. van EekPoelman, z.; P. van Slooten Zwiersen, z. Overleden 17 April: A. v. d. Kuur, 84 j., Jansstraat: 18 April: S. de Ligt, 75 j., M. van Heemskerkstraat; P. W. M. Vaumont, 73 j., Kruistochtstraat. DE BLOEMENTENTOON- STELLING TE HEEMSTEDE. OOK EEN BLOEMENWEELDE IN DE PARTICULIERE TUINEN. In een circulaire aan de ingezetenen wordt gezegd: In het voorjaar van 1935 zal in deze ge meente de internationale bloemententoon stelling „Flora" worden gehouden, waarvan de luister zoo mogelijk die van de vorige ten toonstellingen zal overtreffen. Deze tentoonstelling zal worden gehouden op de daarvoor door de gemeente beschikbaar gestelde terreinen in en bij het wandelbosch „Groenendaal". Teneinde de gemeente in die dagen een feestelijk aanzien te geven, werd o.m. het denkbeeld naar voren gebracht, om een wed strijd te houden in tuinversiering. De plaat selijke Vereeniging voor Vreemdelingenver keer, heeft zich bereid verklaard om in sa menwerking met de afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur de leiding van dit plan te nemen, ter wijl voor de uitvoering daarvan de medewer king is verkregen van tal van hoveniers werk zaam in Heemstede. Op de allereerste plaats is echter de mede werking noodig van de ingezetenen. Het voor- loopig comité is bij voorbaat echter van die medewerking overtuigd, gezien den ijver en de goede smaak, waarmede de ingezetenen hun tuinen verzorgen. Deze wedstrijd biedt bovendien nog de voor deelen. dat de sympathie voor het gewas za" worden geprikkeld, de goede smaak voor het inrichten var. tuinen zal worden ontwikkeld, de hoveniers in dezen voor hen zoo zorgvollen ti'd aan arbeid zullen worden geholpen, ter wijl de factor reclame voor de gemeente Heemstede daarbij zeker ook mag worden in geschakeld. Bovendien zal het beschikbaar stellen van eenige niet onbelangrijke prijzen, naast het genoegen, dat het meedoen aan de zen wedstrijd voor de deelnemers schept zonder twiifel ook van beteekenis zijn. Ten einde de verzekering te verkrijgen dat uitstekend plantmateriaal wordt verkregen zullen door de afd Heemstede van de Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur tegen zoo laag mogelijken prijs de bloembol len uitsluitend door bemiddeling van de ho veniers ter beschikking worden gesteld. Hoewel de plannen nog niet in details zijn uitgewerkt meende het Comité goed te doen om reeds thans, nu de bloembollen de velden weer kleuren en men hier en daar zijn keuze voor de tuin-versiering kan gaan maken, van dit voornemen kennis te geven. Het Comité verwacht, dat tal van ingeze tenen snontaan hun medewerking aan dit nlan zullen geven, opdat in 1935 gesproken kan worden van het groote en grootsche bloe men festijn in Heemstede, waartoe de inge zetenen zelf dan hun steentje hebben bijge- dra een. Het voorloopig Comité bestaat uit. de hee- ren: Voorzitter: N. Vos. 'Namens Vreemde lingenverkeer)leden: H. J. Voors, 'Namens Uitvoerend Comité Flora 1935). Jos. M. J. Braam. 'Namens afd. Heemstede Alg. Ver. voor Bloembollencultuur). Secretaris: C. Preijde UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT DE BADPLAATS HERLEEFT De badgasten zullen goed ontvangen worden. OVERAL IS MEN DRUK AAN 'T WERK. WEINIG KANS DAT STAPERLO WORDT TOEGESTAAN. Onze badplaats is als een boom, die in den herfst schijnbaar afsterft en pas in 't voor jaar weer uitbot. Slechts voor den opmerk- zamen waarnemer is er ook in den winter leven te ontdekken. Voor de eerste uiterlijke teekening van leven zich in het voorjaar weer vertoonen heeft zich in wortels en stam reeds een intens levensproces voltrokken. In overvloedige hoeveelheid stroomen de voe dingssappen door stam en twijg, tot p een mooien dag de knoppen openbarsten en 't eerste groen 't eerste zichbare leven zich vertoont. Gaat het met de badplaats niet evenzoo? In den herfst verdwijnt alle fleur en zwierig heid. Schijnbaar gaat een volledige rust in en nooit is dan ook de rust intenser dan vlak na een druk seizoen. Doch nauwelijks is men even uitgerust van de enerveerende drukte van het seizoen of hun werk begint weer. Waar de oppervlakkige toeschouwer nog een absolute rust meent te constateeren, wordt reeds weer gewerkt, gedacht en gerekend om alles voor het volgende seizoen weer in orde te maken. Zijn de plannen eenmaal uitge dacht. dan komt langzamerhand de tijd om ze uit te voeren. Naar buiten vertoont zich het leven dan nog niet, Slechts voor den opmerkzamen toeschouwer leeft Zandvoort dan. Pas als de eerste warme vooriaai'szon de luiken voor de ramen doet verdwijnen en de deuren doet opengaan zien we hoe er gedu rende de wintermaanden gewerkt werd; hoe er voortdurend vele hoofden en handen bezig waren om de badgasten in het volgend sei zoen op de waardigste wijze te kunnen ont vangen. Zoo vertoonde de directie van het Groot- Badhuis ons de ruime eetzaal, die gedurende den winter in een geheel nieuw kleed was ge stoken. Aan het terras werd nog druk ge werkt, doch als ook hier aan de laatste hand is gelegd, als de dansvloer van gladde tegels omlijst door artistieke lichtpalen geheel ver- omlijst door artistieke lichtpalen geheel ge reed is, zal hier een dansgelegenheid voor warme zomeravonden zijn geschapen die zijn wederga niet vindt. Bij minder warm weer zal gedanst worden in de groote concertzaal, waar thans The Bonzonians alleen 's Zondags het rythme aangeven. Over de voorzichten betreffende het sei zoen kon d her Gunters ons nog weinig zeg gen. „De tijden zijn veranderd", zoo zeide hij. „Vroeger kwamen om dezen tijd vaak al families, die voor zes weken, twee maanden soms. kamers bespraken. Dat komt tegen woordig haast niet meer voor.^Ook thans zijn er wel verscheidene kamers reeds besproken, doch alleen voor korteren tijd. Bevalt het den gasten goed. dan huren ze later per week. soms zelfs per dag in. De prijzen zijn ongeveer geliik gebleven aan verleden jaar. Zooals u weet., veerden we naast den z.g. klein-pensionprijs en enen naast den gewonen pensionprijs, den z.g. klein-pensionprijs in. Bij klein-pension wordt een gang minder gerserveerd, wat vooral voor kinderen van belang s. omdat gebleken is. dat ons gewone diner voor hen op den duur te uitgebreid was. Nadat we nog even hadden gesproken over de voor- en nadeelen van hazard-sDel in de badplaats, brachten we een bezoek aan „Riche". Ook hier had men gedurende den winter niet stil gezeten. De heer Pompe ging ons voor naar de pas Ingerichte ..Old Scottish Bar". Met het schitteerende uitzicht op zee, is dit werkelijk een juweeltje in zijn soort. Dc gezellige benedenzaal waar thans nog ge legenheid tot dansen is, zal geduren het sei zoen uitgesluitend gebruikt worden als bo dega. De dancing verhuist dan naar de bo venzaal. Daar Riche bovendien nog beschikt over een geheel nieuw ingericht terras aan den zeekant, waar de gasten ook voor uiterst billijken prijzen worden bediend, zal het ook hier zeker niet aan bezoekers ontbreken. De directie van het Noorderbad heeft ge durende den winter al evenmin stil gezeten. Aan het gebouw waren verschillende ver beteringen aangebracht en on *>et strand was een gebouwtje verrezen, waar de E HB O. af deeling Haarle.m een waardig onderkomen zal vinden, waarin alles wat voor een goede en snelle hulp noodig is, aanwezig is. Van het wedstrijd bassin wordt ongeveer een derde gedeelte ingericht om er indiviueel en klas sikaal zwemles te geven. Een leeraar van de K.N Z B. zal hier gedurende het seizoen tegen uiterst lagen prils zwemles geven. Door een bijzondere constructie kan dit ondiepe gedeelte van het bassin in enkele minuten worden weggenomen zoodat het ge- heele bassin weer vrijkomt voor polo- of andere wedstrilden. De heer Van Deursen raakte niet uitge praat over alle plannen, die hij gedruende den winter had uitgewerkt. De drie Zondagen na Pinksteren ziin bestemd voor mode-shows. Eiken Zondag zullen 8 mannequins de nieuw ste snufjes op het gebied van de bad-mode vertoonen. Van Pinksteren tot Juli alleen op Woens dag, Zaterdag en Zondag en na Juli dage lijks zal voor kinderen een kindertheater ge- onend zijn. De kinderen zullen daar kunnen genieten van buiksoreken, poppenkast, clow nerie. acrobatiek enz. Behalve de groote rutchbaan in zee. zal een kleineree voor de kinderen gebouwd wn*-d°n. Men was druk in de weer om door het n'nat- sen van groote zuilen, waartusschen lan taarns in Noordor-"*-'-Hil aan de straatzijde een feestelijker aanzien te geven. Nog deelde de heer Van Deursen mede. dat de zeemijlwedstrijd, welke was vastgesteld op 7 Juli a.s. weer een groot succes belooft te worden. Dit jaar zal een zeer strenge selecte worden toegepast. Door de deelnemers in verschillen de groepen van geliikwaardigen in te deelen, hoopt men den strijd nog spannender dan vroeger te maken. Op een groote boot aan de finish zal gelegenheid gegeven worden, den wedstrijd van nabij te zien. Ook zal van deze boot een telefonisch ooggetuige verslag ge geven worden voor de aanwezigen in het Noorderbad. Nog werden we rond geleid door de luxe- afdeeling waar de keurige zomerhuisjes staan als paddestoelen tegen de duinhellingen, die om verstuiven te voorkomen beplant zijn met helm en vlier. Zoo was alles voorbereid voor het komen de seizoen. Ook het strand wordt langzamer hand in gereedheid gebracht tot het ontvan gen van de gasten. De palen die de verschil lende verpachte gedeelten aangeven zijn reeds geplaatst en op de plaats waar het ten- fcendorp zal verriizen Is men druk bezig, alles voor de komende strandbewoners in orde te maken. In verband met klachten van het Hoogheemraadschap Rijnland moeten de ten ten dit jaar 6 Meter van de prikkeldraadaf scheiding geplaatst worden. Hierdoor wordt juist het veilige hoogste gedeelte onbewoon baar. Daar de tenten niet te dicht aan zeë geplaatst kunnen worden, zal men genood zaakt zijn de lengte van het tentendorp te vergrooten. Daar Zandvoort over voldoende strand beschikt, is dit bezwaar niet zoo groot als het wel lijkt. Daar de regeling voor het Bloemendaalsche strand eenigszins veranderd ls, zou het kunnen gebeuren, dat de toeloop te Zandvoort zeer groot werd. In de Zand- voortsche regeling kwam geen enkele veran dering. Wel zullen er waarschijnlijk enkele WC.'s bijgebouwd worden. De Zandv. Reddingsbrigade, die den gehee- len winter oefende in Stoop's bad en een cur sus volgde van Dr. Fa assen ls geheel gereed om de baders zooveel mogeliik tegen gevaren te beschermen. De post aan het Zuiderstrand, werd reeds geheel in gereedheid gebracht en weer stevig op zijn hooge beenen gezet, door vernieuwing van de steunbalken. Gedurende de wintermaanden hebben dë aannemers al evenmin stil gezeten, als de an dere zakenmenschen. Vele nieuwe woningen verrezen en nu ook de stichting Het Buiten verblijf nog bezig is, een 40-tal woningen te bouwen, zal er aan de aanvraag om wonin gen zeker wel voldaan kunnen worden. Een leelijke plek in ons dorp is het ver waarloosde Hotel d'Orange. Verleden jaar werd het niet in exploitatie genomen, en ook dit jaar zal het wel leeg blijven staan, 't Erg ste is wel dat het er steeds haveloozer begint uit te zien. Ook in de omgeving van het Kurhaus is 't nog steeds een „dooie boel". Niet alleen het Kurhaus, maar links en rechts daarvan staan ook Henriëtte en het Corner House leeg. ter wijl het nog twijfelachtig is of Hotel L'Ocean geopend zal worden. Straperlo of een ander hazardspel zou in deze omgeving zeker groote verandering ten goede kunnen brengen. Ook rechtstreeks voor de gemeentekas zou en of ander hazardspel zeker groote voordeelen brengen, doch de kans dat het voor Zandvoort toegestaan zal worden is wel uiterst gering. Indien het niet wordt toegestaan, zal Tuschinski het Kur haus niet openen voor 15 Juli. Zoo is geheel Zandvoort klaar om den stroom van bezoekers te ontvangen. Het wach ten is nu slechts op de komst van de gasten en onwillekeurig rijst de vraag: „Hoe komen ze hier?" De directie der spoorwegen schijnt niet van plan te zijn de lijn HaarlemZandvoort in de naaste toekomst te electrificeeren. Evenmin zullen er snelle verbindingen met Dieselmotoren of stoomtreinen worden tot stand gebracht. Het spoorwegpersoneel wist thans nog niets van de nieuwe zomerdienst regeling, doch uit zeer betrouwbare bron van elders vernemen we. dat de zomerdienst er precies zal uitzien als het vorge jaar. De zomerdienst voor de tram zal zelfs veel slechter zijn. De 20 minuten dienst, zooals die thans bestaat, blijft ook gedurende het sei zoen eehandhaafd. met dien verstande, dat deze 20 minutendïenst in het seizoen ook ge durende de avonduren zal gelden. Alleen op drukke dagen zullen extra diensten worden naelegd zoodat dan een 10-minuten-dienst kan ontstaan. Erg aanlokkelijk lijkt, ons deze regeling niet. maar waarom zou de directie van de tram zich nog druk maken? Wie geen zin heeft om met de tram te gaan. kan ge rust met de autobus eaan. Concurrente Ls dit toch niet. want ook de autobus naar Haarlem wordt door de tram geëxploiteerd. Wanneer deze bus haar eersten tocht zal maken is nog onbekend. Het wachten is op de goedkeuring van Ged Staten en deze zal zeker wel vóór het einde van het seizoen komen..

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2