Internationale actie inzake oorlogsprophylaxis. DE BILT DE EMMABLOEM COLLECTE. KEIP DINSDAG 24 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Een artikel van Dr. J. Roorda voor ,,De Volkenbond". Dr. J. Roorda te Haarlem, secretaris van de commissie inzake oorlogsprophylaxis van de JVederiandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst heeft het onderstaande ar tikel geschreven op verzoek van het tijd schrift „De Volkenbond", orgaan van de Ver- eeniging „Volkenbond en Vrede". Wie wel eens duiven uit de hand heeft lee- ren eten zal hebben opgemerkt hoe de vogels, afwisselend aangetrokken door het begeerde voedsel en afgestooten door het gezicht van de gevreesde menschenhand, het voedsel steeds dichter naderen en daarna in steeds grooter boog er zich van verwijderen tot ten slotte de honger het wint van de angst en. de dieren, nog steeds waakzaam en tot weg vliegen bereid, het begeerde voedsel uit de gevieesde hand wegpikken. Men ziet hier den strijd tusschen twee ten- denzen, de eettendenz en de vluchttendenz, beide geworteld in het instinct tot zelfbehoud. Evenzoo gedragen zich de naties t.o.v. hun eindbestemming, d.i. onderlinge verbinding tot een groot- samengesteld geheel, een ge organiseerde menschheid. Zij worden door machtige tegenstrijdige tendenzen, wortelend in collectieve zucht tot zelfbehoud, heen en weer gedreven tusschen Volkenbond en autarkie, tusschen chauvinisme en interna tionalisme. Wanneer men de maatschappij beschouwt als een los samenhangend en nog jong orga nisme. dat zich consolideeren zal tot een har monisch geheel dan kan men de beroepen beschouwen als de functies van dat organis me, die tot taak hebben groei en ontwikke ling te verzekeren. De geneeskunst is het orgaan dat speciaal het leven moet in stand houden en dit be schermen tegen schadelijke in- en uitwen dige invloeden. De artsen van alle landen hebben vele factoren gemeen, als daar zijn ontwikkeling, kennis, arbeidsgebied, roeping, maatschappelijke positie. Het karakteristieke van het doktersvak, dat moeilijk nauwkeurig te omschrijven is, vormt een krachtig bind middel dat niet verzwakt wordt door oude collectieve veeten en vooroordeelen. Zelfs op het slagveld vormen de artsen een categorie, die boven de partijen staande, vriend en vijand met even groote zorg moeten helpen. Zij zijn hiertoe verplicht door het supranationale karakter van hun beroep. Op grond van deze overwegingen besloot de Nederl. Mij tot Bevordering der Genees kunst het initiatief te nemen tot een interna tionale medische actie ter oorlogsvoorkoming. Zij benoemde voor dit doel een commissie voor oorlogsprophylaxis, die de actie moest voeren. Een brief werd gezonden- naar de hoofdbe sturen van alle ons bekende landelijke art senorganisaties. waarin zij werden uitge- noodiga tot internationale samenwerking. La ter werd een uitvoerige toelichting nagezon den. waarin werd betoogd, dat de artsen den oorlog kunnen bestrijden door het menscii- dom in te lichten omtrent de psychologische zijde van het oorlogsprobleem, door de volken te waarschuwen tegen de vernietigende wer king der moderne strijdmiddelen en door een voorbeeld te geven van internationale profes- sione stellingname t.o.v. den oorlog. De beroepsorganisaties werden opgewekt haar leden er van te doordringen, dat oorlogs bestrijding een nieuwe taak is voor eiken arts. Er werd op gewezen, dat de artsen in dividueel en collectief een krachtige actie moeten gaan voeren door middel van weten- Aan de"H.B. der artsenorganisaties werd ver zocht deze zaak ter hand te nemen en te be sluiten tot internationale samenwerking. Ook werden duizenden brieven gezonden aan individueele artsen in verschillende lan den en werden 3000 psychiaters aangeschreven met verzoek om litteratuur-opgaven over het oorlogsprobleem. Het rij omvangrijke materiaal, dat ons door de psychiaters met betuiging van instemming werd toegezonden, wordt bewerkt door Dr. Ledeboer. De antwoorden, die binnen kwamen van de buitenlandsche hoofdbesturen waren over het algemeen niet onbevredigend, in aanmerking genomen, dat dit de eerste keer is, dat een neutrale artsenvereeniging deze zaak inter nationaal aan de orde bracht. Het Belgische, Vlaamsche, Bulgaarsche en Luxemburgsche H.B. verklaarden zich zonder voorbehoud accoord. Het Duitsche en Engelsch H.B. stelden voor de zaak aanhangig te maken bij de Association Professionelle Internationale de Médicine (A. P. I. M.). Het Hongaarsche en Oostenrijksche H. B. gingen onder voorbehoud accoord. Het Zweedsch H. B. achtte mededoen aan deze actie in strijd met de statuten van zijn vereeniging. De secretaris der Peruaansche organisatie. Dr. Carlos Paz Solan, een der sectievoorzitters van het vierde Panamerlkaansche artsencon gres, vertaalde onzen oproep in het Spaansch en publiceerde hem in het blad van zijn orga nisatie. Zooals te verwachten was kwamen niet van alle artsenvereenigingen antwoorden binnexx. In den tijd dat onze Mij. haar actie begon bewoog juist de menschheid zich in de rich ting van internationale samenwerking. De hoop van millioenen menschen, zoowel individueel als collectief, was toen gericht op Genève. Een periode van collectief gezond ver stand en realiteitsbesef scheen te zijn begon nen, waarin onder invloed van de beducht heid voor een toekomstkrijg en van de afschik- kende ervaringen van den wereldoorlog iets goeds en grootsch zou worden tot stand ge bracht. Onze Mij. had besloten tot een actie niet op korten maar op langen termijn en dit bleek verstandig te zijn gezien, want al ras werd de internationale toestand ongunstiger. Teleurgesteld door de humbug en 't boeren bedrog der ontwapeningconferentie, waar men de anti-oorlogsbetuigingen van millioenen als scheurpapier negeerde, wendde men Genève den rug toe en de volken gingen, onder in vloed van den crisisnood zich opsluiten binnen hun eigen landsgrenzen. Dit was naar den zin van fanatieke ver blinde demagogen en chauvinisten en van de wapenindustrieelen, deze internationale bende, welke laatsten, tevreden over het slagen van hun sabotage, door konden gaan elkaar over de hoofden der volken den bal toe te werpen en goede zaken te maken aan den rand van den afgrond. Onze Mij. zet haar actie onvermoeid voort, maar wij zien in. dat groote weerstanden moe ten worden overwonnen alvorens het eerste internationale medische congres kan plaats hebben. Een heugelijk feit is, dat onlangs de artsen vereeniging in een der grootste landen zich bereid heeft verklaard het initiatief verder met ons :e voeren. Wij wachten nu op het psy chologisch moment om ook de andere groote mijen tot krachtige medewerking te bewegen. Dan zullen 3 of 4 Mijen een algemeene uit- noodiging uitzenden voor een samenkomst van afgevaardigden te Amsterdam. Aan die conferentie zal worden voorgelegd een project tot blijvende internationale sa menwerking. Volgens dit project benoemt elke organisatie een of twee leden in een interna tionale commissie voor oorlogsprophylaxis. Deze commissie zal permanent zijn en twee keer per jaar vergaderen, a tour de róle, in de verschillende landen. Rondom die commis sieleden worden in de verschillende laaiden landelijke commissies gevormd, die de betref fende onderwerpen en mogelijkheden van propaganda bestudeeren landelijk in onder linge afspraak actie voeren en voor publiciteit zorgen. In de samenkomsten der internatio nale commissie voor oorlogs-prophylaxis wor den de voorstellen der landelijke commissies besproken en door haar wordt de internatio nale actie gevoerd en worden internationale congressen voorbereid. Daar men wegens de groote afstanden niet kan verwachten, dat alle organisaties ter con ferentie zullen komen, zal het noodzakelijk zijn met een beperkt aantal genoegen te nemen. In andere werelddeelen kunnen nevencom missies gevormd worden op instigatie van de eerste commissie. Zoo ongeveer stellen wij ons voor, dat blij vend internationale samenwerking op den duur kan worden tot stand gebracht, hoewel wij de moeilijkheden en weerstanden niet on derschatten. De Ne der 1. Mij tot Bev. der Geneeskunst zal haar best doen de volken te helpen wakker schudden uit hun waan dat oorlog een on- ontkomelijk verschijnsel is. zij zal er toe me dewerken dat de volken zich aanpassen aan den nieuwen toestand door de techniek ge schapen. den oorlog gaan afschaffen (in over eenstemming met Darwins leer) en dat zij gaan nakomen wat zij volgens het Kelloggpact plechtig beloofden. Zij zal trachten het menschdom te helpen redden van de gevaren die het bedreigen van de zijde der wetenschap. De weerklank, die deze beweging in de bui tenlandsche medische wereld vindt, geeft moed voor deze taak. UITLEVERING VAN KRAKOWSKI GEVRAAGD. De Oostenrijksche regeering heeft een ver zoek tot uitlevering gedaan van den Pool Krakowski die naar men weet te Weenen on- bevoegdelijk pakketten diamanten in ont vangst heeft genomen. De Amsterdamsche rechtbank zal omtrent deze kwestie advies aan de regeering uitbrengen. Hangend dit onderzoek blijft de Pool in hechtenis. Deze zaak zal dus niet door de Nederlandsche rechtbank worden behandeld. Er was reeds direct twijfel gerezen of de Nederlandsche justitie in deze zaak bevoegd was, welke kwestie thans is opgelost door het verzoek van uitlevering. DE HEER S. DE WIT t In verband met het overlijden van den heer Simon de Wit vernemen wij nog nader, dat de heer de Wit te Wormerveer werd ge boren. Hij is zijn zaken van klein af begon nen, maar heeft ze door grooten ijver en vlijt tot bloei weten te brengen. Als jongen van 12 jaar is hij zijn loopbaan begonnen door met kaas langs de huizen te venten. Toen hij daarin eenig debiet kreeg heeft hij op bescheiden schaal een winkeltje opgezet. Dit is de grondslag geweest voor het omvang rijke bedrijf. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Tot leider van den toer van het Neder- landsch elftal naar Italië werden gekozen de heeren O. de Vries, bestuurslid en drie leden van de T. C., door deze Commissie zelf aan te wijzen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „VRIENDENKRING". VRIENDENKRING—DE POORT (1—10). Aan „De Poort" is het door mooi combinee rend spel gelukt' aan V.V.V. een flinke neder laag toe brengen. Vriendenkring verscheen met eenige invallers; allen hebben zich tot het einde goed geweerd. Tot de rust ging de strijd mooi gelijk op. De stand was toen 3—1. Daarna kwam De Poort opdringen; zij sloot haar tegenpartij geheel in. Onder de prettige leiding van den heer Hekelaar kwam het einde met 10—1 voor De Poort. Zondag 6 Mei komt de Sportvereeniging Haarlem's Dagblad op bezoek. BLOEMENDAAL COMB.—HAARLEM S DAGBLAD. De Sportvereeniging Haarlem's Dagblad speelde op het „Bloemendaal"-veld een voet balwedstrijd tegen een Bloemendaal-combina- tie. Dit werd een prettige wedstrijd, waarbij de partijen volkomen tegen elkaar opwogen. De Groentjes, die met een paar Invallers speelden, namen kort na het begin de leiding, maar spoedig maakte Bloemendaal gelijk en nam daarna de leiding. Regelmatig werd om beur ten gescoord, zoodat rust met 33 kwam. Ook in de tweede helft behield de strijd hetzelfde karakter. Het einde kwam met een 44 ge lijk spel, dat de verhouding goed weergaf. De heer Kaspers, secretaris van „Bloemendaal", leidde rustig en tot aller genoegen. meldt: Hoogste barometerstand 758.0 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 736.7 m.M. te Shields. en voorspelt: Matigen tot krachtigen. tijdelijk afnemen- den wind uit Zuid-Westelijke tot Westelijke richtingen. Tijdelijk opklarend. Aanvankelijk nog enkele regenbuien. Mogelijk nachtvox-st. Iets zachter ovei'dag. Uit het Buitenland EENIGE OPKLARING. De depressie uit Duitschland trok in diepte toeneixiend naar Finland; die uit IJsland is thans tot de Noordzee doorgedrongen en bi-eidt zich vooral over Frankx-ijkuit, terwijl in Schot land en Ierland de barometer weer stijgt eii bij IJsland een nieuwe daling in aantocht is. In Ierland waait het krachtig uit Noord- West, in het Kanaal en aan onze Noordzeekust stormachtig uit Zuid-West. In Nooi'd-Scandi- navië waai 'n Noord-Oostelijke sneeuwstorm, terwijl in de Golf van Biscaye een Noord Wes telijke storm waait. De temperatuur is vooral in Duitschland ge daald en alleen in Polen nog belangrijk boven rxormaal. In Noord-Scandinavië is de vorst nog iets toegenomen. Bijna alle stations mel den neerslag; Stockholm had 10 m.M. regen. Stensele 10 m.m. sneeuw. Na een korte opklaring met eenige stijging van temperatuur volgt waarschijnlijk weer regen en wind. Barometer Stand van heden 743 m.M. Vorige stand 750 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 24 April: Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 42 F. Hoogste heden tot 12 uur 46 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 24 April. Bevallen 20 April: C. BaarsVan Staveren, d.; G. A. van LieropJanssen, z.; E. Molenaar Wensing, z.; M. C. Buitenhofde Ruijter, z.; E. S. Dik—Bos, z.: M. T. van Tilburg—van Erp, z.; 21 April: J. M. van Belkumvan Loon, z.; H. C. van Eijkvan Schooten. z.; C. vair Meer- veldVerspoor, d.; 22 April: M. Klaver Schaap, z.; E. ten BoschBerkhout, d.; A. J. PothuizenKielt, d.; B. DriessenKooij, z.; P. J. M. LampDriessen, z.; 23 April: H. v. d. VeldenWessing.d. Overleden 21 April: A. C. vaix Wieringen. 65 j., Zijlweg; J. A. Seijbel, 72 j., M. van Heems kerkstraat; C. SurendonkSchagen, 67 j.. Rol landstraat; G. J. Kroese, 61 j., Dreef; J., 3 j., d. v. J. T. Bruijn, Emostraat; 22 April; A. W. P. Buijs, 11 j.. Bax'endsestraat; 23 April; C. Braaij, 70 j., Spaarndammerdijk. PROVINCIALE STATEN BUITENGEWONE ZITTING. MR. M. SLINGENBERG TOT LID VAN GED. STATEN GEKOZEN. Hedenmorgen helf elf kwamen de Provin ciale Staten van Noord-Holland voor een buitengewone zitting bijeen Installatie nieuw lid. De heer Klaas de Vries (V.D.) die in de vacature-Dr. Abrahams tot lid van de Pro vinciale Staten benoemd is verklaart, legt de bij de wet vereischte beloften af. De Voorzitter wenscht hem met zijn benoeming geluk. De eindstemming over het voorstel tot het aanbrengen van enkele wijzigingen in het bij besluit der Staten van 23 Mei 1933 vast gestelde Wegenreglement Noord-Holland, wordt aangehouden tot de volgende gewone zitting in verband met een pas afgekomen Kon. besluit, houdende wijziging van het Motor- en Rijw'elreglement. Aan de orde wordt gesteld het voorstel inzake de financiering van het Provinciaal Wegenfonds De heer De Jong Schoufenburg onderstreept de in de vorige zitting door den Cimmissaris der Koningin gesproken vrien delijke woorden aan het adres van .den heer Kooiman, die in dezen tijd als lid van Ged. Staten zijn zwanexizang zingt. Spreker heeft elf jaar lang met den heer Kooiman in de wegencommissie gezeten. Tot zijn genoegen kan hij mededeelen, dat de bespi'ekingen altijd van een aangenamen aard zijn geweest Weliswaar moest hij vaak met den heer Kooiman den deen kruisen, maar het debat was altijd zakelijk en hoffelijk (Applaus). Komende op dit agendapunt constateert spreker met genoegen, dat op den gewonen dienst van het Wegenfonds een betig saldo van f 1.103.866 is overgebleven. Spreker op pert eenige bedenkingen. Hij zou voor de uitvoering van het Wegenplan liever niet willen leenen, maar elk jaar een bijdrage uit de gewone middelen beschikbaar willen stellen, zoo noodig ten koste van een kleine belastingverhooging. De heer Pothuis (S.D.A.P.) bepleit voortzetting van den wegenaanleg in de provincie, in het belang ook van de be strijding der werkloosheid. Wat de finan ciering betreft is hij het grootexideels met den heer De Jong Schouwenburg eens. Wel is spreker van meening, dat Ged. Staten niet te angstvallig moeten zijn, om te leenen. want een en ander mag niet gaan ten koste van loonsverlaging of belastingver hooging. De heer Kooiman (Ged. Staten dankt allereerst den heer De Jong Schouwenburg voor zijn vriendelijke woorden en de Staten voor hun bijval. Spreker dankt den heer De Jong Schouwerxburg voor den grooten steun dien hij steeds verleende en herinnert er aan, dat hij veel arbeid in de commissies heeft verricht en dat hij bijna altijd als rapporteur is opgetreden. Spreker verdedigt daarna uitvoerig de voordi-acht van Ged. Staten. (De zitting duurt voort). HET JOHEZ-MAXNENKOOR. In de recensie van de algemeenen Johez- avond in ons nummer van Maandag, werd de heer E, van Zoest Jr., genoemd als waar nemend directeur van het mannenkoor. Het koor stond Zaterdagavond echter onder lei ding van den heer Scheffer. Zilveren jubileum. Een bezoek van wijlen de Koningin-Moeder aan „Brederodeduin". Morgen, Woensdag, heeft weer de jaarlijk- sche Emmabloemcollecte plaats ten bate van de Haarlemsche Vereeniging tot bestrijding der t.b.c. Wij hebben reeds gemeld dat het bestuur natuurlijk niet aan feestvieren dacht. Baar- voor is de achtergrond der collecte varx te ern- stigen aard. Het grootste feest voor het comité zal zijn, dat de offervaardigheid en de mede werking van het publiek zoo groot zal zijn, dat de opbrengst van de collecte f 10.000 zal zijn. Mogen de goede verwachtingen van het bestuur bewaarheid worden! De tijdsomstan digheden maken dit dringend noodzakelijk. Naar aanleiding van het jubileum zal het dames-comité aan de collectanten een film voorstelling in het Rembrandt Theater aanbie den op Vrijdagmiddag 27 April a.s. van 4 1.2—6 uur. De kosten van deze voorstelling, die door de tegemoetkomende houding der directie van het Rembrandt-theater niet zeer hoog zijn, zullen door de dames van het comité persoon lijk worden gedragen. Om, met het oog op de collecte van morgen, een denkbeeld te geven van wat er al zoo voor de bestrijding der tuberculose noodig is, laten wij hier eenige uitgaven volgen, die de Haar lemsche vereeniging in 1933 heeft gedaan. Aan ledikanten, ligstoelen enz. werd uitge geven f 2.696.05, aan huisverzorging bij ziekte der huisvrouw f 1.328.39. Zooals bekend geeft de vereeniging ook huurbijdragen om patiën ten in staat te stellen een gezonde woning te betrekken. Hiervoor is besteed f 2.220.70 en voor verpleging van 36 patiënten in sanatoria f 21.009. De verpleging van patiënten in bre derodeduin" kostte in 1933 f 28.941,51. Het aantal Röntgenfoto's dat genomen werd, bedroeg 545, waarvoor door de vereeniging f 3710 werd betaald. In „Brederodeduin" werden opgenomen; 57 patiënten voor dag en nacht, 27 patiënten al leen voor den dag: 44 kinderen voor dag en nacht en 62 kinderen alleen voor den dag. Het aantal personen dat aan het Consulta tiebureau werd onderzocht, was 2656, aan wie 4914 consulten werden verstrekt. Wij hebben hier niets aan toe te voegen. Het is duidelijk, dat het bedrag van f 10,000 gehaald moet worden. De Emmabloem collecte is een van de voornaamste bronnen van inkomsten voor de vereeniging. DE STILLE RONDGANG. DEMONSTRATIE OP 9 OF OP 18 MEI. Het Centraal Comité deelt mede: In Haarlem wordt, evenals in andere plaat sen van ons land. door de Plaatselijke Comi- té's „Stille Rondgang" hard gewerkt aan het verzamelen van adressen van deelneemsters aan de groote Vredesbetooging van Vrouwen, volgende maand in Den Haag te houden. Men spreekt van 10, 9 en 18 Mei en noemt een van die data in een ingezonden stuk. Om verwarring te voorkomen deelen wij mede. dat het oorspronkelijke plan was. deze demonstratie op 10 Mei Hemelvaai-tsdag te houden, dat echter, volgens bericht van den Burgemeester van Den Haag, op dien dag de demonstratie niet kan doorgaan, maar dat tegen het houden daarvan op b.v. 9 Mei geen bezwaar bestaat. De mogelijkheid is echter groot, dat de de monstratie pas op 18 Mei (Goodwill Day) zal worden gehouden. Binnen enkele dagen zal de definitieve datum worden afgekondigd. HANDELSCONFERENTIE MET JAPAN UITGESTELD. TOT JUNI A.S. Naar verluidt za 1 de te Soerabaya te hou den Japansch-Nederlandsche handelsconfe rentie. hoewel vastgesteld op 19 Mei a.s., waarschijnlijk worden uitgesteld tot Juni. In afwachting van de opening der confe rentie zal de Nederlandsche regeering waar schijnlijk de in werking treding van het voorgestelde licentie-systeem voor importeurs uitstellen. AERDENHOUT ZANG- EN DECLAMATIE AVOND DOOR REGINA TUININGA De anders zoo stille omgeving van het ge bouw van de Religieuze Kring aan de Eiken laan geleek Maandagavond veel op die van de Begijnestraat te Haarlem op een Bach-avond: de geheele Eikenlaan bezet met een lange file Van auto's, druk geloop van menschen in avondtoilet enz. Deze voor Aerdenhout onge wone drukte stond in verband met het debu- teei'en van mej. Regina Tuininga. woonachtig te Aerdenhout. Laten we maar direct er bij voegen dat deze debuutavond een volslagen succes is geworden voor deze talentvolle, jonge kunstenares. En met haar declamatie èn met haar zang heeft zij de harten van Aerdenhout in een eersten stormloop veroverd. En 't pu bliek heeft zijn voldaanheid over 't genotene niet alleen met veel applaus beloond, maar ln den loop van den avond werden zeer veel groote en kleine bloemstukken aangeboden. De zangeres was zichtbaar verrast en onder den indruk van de vele huldebetuigingen. Ver diend waren zij zeer zeker. Mej. Tuininga is begaafd met een edel stem geluid van groote bekoring, haar voordracht is eenvoudig en toch diep gevoeld, mist bij gevolg alle aanstellerigheid en bijzondere trucjes, op effect berekend, in één woord: zij is een door de muze bevoorrecht persoon voor wie een schoone toekomst is weggelegd. Ook met haar declamatie spreidde zij on miskenbaar groote talenten ten toon, hoewel het warme timbre harer stem bij haar zang beter tot zijn recht komt dan bij het zeggen van gedichten. De debutante had heel wat op haar pro gramma: 11 zangnummers en 9 nummers de clamatie! Haar voorliefde voor het Duitsche repertoire schijnt groot te zijn. En waar ze er van afweek, begaf zij zich op Italiaansch ter rein („Prendi l'ultimo addio", van Maria Aoi- tonia en „Dir ch'io t'ami" van Francesco Man- cmi). Alleen bij haar declamatie bepaalde zij zich tot Nederlandsche auteurs, Guido Ge- zelle meegerekend. (Adama van Scheltema, Jan Prins, J. Bloem, Martien Beversluis e.a.) Van Fr. Schubeid, zong zij Wanderers Nacht lied, Wehmut, Der Kreuzzug en Der Wachtel- schlag. Na de pauze kwam Hugo Wolf met „Denk es o seele', „In dem Schatten meiner Lochen" e.a. Haar partner, de pianist Wolfgang Wijde- veld kweet zich op artistieke wijze van zijn taak. Zijn solonummers, een paar etudes van F. Chopin en een paar werkjas van Cl. Debus sy stempelden hem tot een groot artist. Als toegiftje zong Mej. Tuininga het beken de Wiegelied van W. A. Mozart, daarmee een pakkend en passend slot gevend aan haar succesvol optreden. ^^chitterend scherpe afdrukken daar zorgen wij voor, als U ons Uw films laat ontwikkelen. Groote Houtstraat naast Luxor. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DINSDAG 24 APRIL Gebouw Caecilia: Bilocatie Exaltatie. Be wust uittreden. Experimenten en verhande ling door den heer en mevrouw Roos-Hallens- leben. 8.15 uur. Gebouw H. K. B.: N-V. Mij. De Eendracht. Aandeelhoudersvergadering. 8 uur. Palace: „Parijs Danst!" Op het tooneel: Fred. Houber, instrumental attraction. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Einmal eine grosse Dame sein". Op het tooneel: Neely en Olly Parott, Hongaarsche Universal act. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De brief uit het verleden". 8 15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Velsen: Gemeenteraadsvergadering. 7 u. WOENSDAG 25 APRIL Gemeenteraadsvergadering, 1.30 uur. Prin senhof. Protestantenbond Vestestraat: Coué-avond door B. van der Meer.8.15 uur. Gebaouw Kegelbond: Aandeelhoudersverga dering De Hout- en Steenwerf. 4 uhr. Remonstrantenhdis: Het Spiritistisch Mu seum 2e deel door D. Heynes voor Wetenschap en Religie. 8 uur. Gebouw Zang en Vriendschap: Occulte krachten (in het Duitsch) 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2