VELO TAFELBILJARTS Neem 'n "AKKERTJE" FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct. DONDERDAG 26 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 10 SPORT EN SPEL. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN. MUSSOLINI SCHENKT EEN BEKER. Uit Parijs: De urgentie-commissie van de F.I.F.A. heeft onder voorzitterschap van den heer M. J. Rimet, alhier een bijeenkomst ge houden, ter behandeling van een aantal be langrijke kwesties, welke verband houden met de wereldkampioenschappen. Voor kennisgeving aangenomen werd de mededeeling, dat de beslissingswedstrijd van groep III tusschen Argentinië en Chili, toch zal worden gespeeld en wel in tegenstelling tot andersluidende berichten op 27 April te Buenos-Ayres. Daarentegen heeft Peru zich teruggetrokken, zoodat Brazilië zonder strijd vertegenwoordiger is van groep I. Wat betreft de match Tsjecho SlowakijePolen consta teert de commissie dat Polen door force majeure verhinderd is geweest naar Praag te gaan en zich heeft teruggetrokken. Tengevolge hiervan werd Tsjecho-Slowakije gerechtigd deel te nemen aan de finale. De commissie is van oordeel, dat Tsjecho-Slowakije in principe recht heeft op een schadeloosstelling voor de gederfde recette. Inzake den wedstrijd Zwitserland—Bern, op 29 October van het vorige jaar gespeeld, welke ontmoeting in gelijk spel 2—2 eindigde, werd aan Zwitserland de overwinning toegekend, omdat de destijds meespelende Hongaar Ba- ratki op dat moment niet gerechtigd was voor Roemenië uit te komen. Zwitserland neemt dus deel aan de eindwedstrijden. De vertegenwooi-diger van Italië deelde mede, dat Mussolini voor den nieuwen wereld kampioen een waardevollen beker ter her innering aan het tournooi beschikbaar heeft gesteld. Voor den tweede aankomende heeft het Itahaansche Olympische Comité een prijs geschonken. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Landenwedstriid. BELGIë—NEDER?%\ND. AFDEELING I. Promotie derde klasse: Zaandijk—O. S. V. Promotie reserve tweede klasse: Vriendenschaar 2Haarlem 2. Reserve tweede klasse A: H. R. C. 2—A. F. C. 2. Om den Nederlandschen Voetbalbeker. (Derde ronde): R. F. C.—Z. F. C. OvermaasElectra. C. V. V.—H. R. C. Jan HanzenkwartierNaaldwijk. OOSTENRIJK—BULGARIJE (6—1). Uit Weenen: Voor ongeveer 25.000 toeschou wers is Woensdag in het Weensche Stadion voor groep 8 van het tournooi om het wereld kampioenschap de wedstrijd OostenrijkBul garije gespeeld, welke door de Oostenrijkers met 61 is gewonnen. POLITIEWEDSTKIJD. Vrijdagmiddag half vier zal op het E.D.O.- terrein aan den Middenweg een beker-voet balwedstrijd plaats hebben tusschen de Politie Sportvereenigingen „Haarlem" en „Hilversum" onder leiding van den heer M. Paardebek. MUZIKANTEN-VOETBALCLUB. De Iiaarlemsche Muzikanten-voetbalclub speelde gisteren een voetbalwedstrijd tegen een bakkerselftal. Laatstgenoemde ploeg won met De Hofstede OUD-BUSSEM bereidt het voedsel voor Uw zuigeling volgens liet recept van Uw medicus. Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbindingsweg 59 - Tel. 22754 (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN DE MATCH ALJECHIN BOGOLJUBOW. ALJECHIN WINT DE NEGENDE PARTIJ. Uit Pforzheim: Onder zeer groote belang stelling werd Woensdagavond de negende partij in den strijd om het wereldkampioen schap tusschen Aljechin en Bogoljubow ge speeld. Laatstgenoemde speelde met wit. Er ontstond een onregelmatige opening. Door deze onregelmatige opening van den wereldkam pioen had Bogoljubow zeer veel bedenktijd noodig, zoodat hij voor 18 zetten, twee uur en tien minuten noodig had. Aljechin had hier voor slechts 35 minuten noodig. In dit ver band mocht Bogoljubow voor de resteerende 22 zetten maar 20 minuten gebruiken. Hij bracht in verband met dezen tijdnood een pion offer. Zijn stelling had echter reeds enkele zwakke plekken, zoodat het zich liet aanzien, dat hij de partij niet kon houden. Aljechin forceerde het spel. waaruit tenslotte een toren eindspel ontstond, dat voor Bogoljubow hope loos was. Hij moest na 47 zetten opgeven. Het psychologisch overwicht van den wereldkam pioen op Bogoljubow heeft hem ook ditmaal een overwinning gebracht. De stand is nu: 30 voor Aljechin met zes remises. De tiende partij zal Vrijdagavond zeven uur eveneens te Pforzheim aanvangen. LUCHTVAART RIJSTVOGEL (thuisreis:' heden van Batavia naar Singapore OEHOE (uitreis) heden van Jodpoer naar Cal cutta. DAMMEN. EEN BLINDPARTIJ PERRIJWIEL. Naar wij vernemen zal de bekende dam speler en problemist J. Wagenaar Jr. binnen kort met een geheel nieuw programma een tournée door ons land maken. Hij speelt o.a. gelijktijdig een blindpartij eneen partij biljart. Voorts geeft hij een damséance zoo'n nieuw handig zakdoosje Migraine, "Kaler", Hoofdpijn. (Adv. Ingez. Med.) per rijwiel (blindpartij. Al fietsende geeft hij zijn zetten op. Wagenaar wist in ca. 180 simultaanseances een gemiddelde van 83 pCt. te boeken. DE HEER K. DE JONG VOORZITTER DISTRICTSBOND NOORD-HOLLAND. Een dezer dagen is op een bestuursvergade ring van den Districtsbond Noord-Holland de heer K. de Jong benoemd tot voorzitter van den bond. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondag a.s. zal in 't Park-Hotel te Amster dam de derde beslissingpartij tusschen de heeren Dukel en Keiler gespeeld worden. De uitslag zal Zondagmiddag te vier uur op onze publicatieborden worden bekend gemaakt. Mocht dit ten gunste van onzen plaatsgenoot uitvallen, dan zal reeds Zondagavond een In tiem samenzijn voor de leden en dames dei- Damclub IJmuiden plaats vinden. belastingvrij. Prima en Billijk VELO WASCHMACHINE MIJ. N.V, Meer dan 100 Filialen in Nederland (Adv. Ingez. Med.) De organisatie van het wereldkampioenschap te Rome; Herinneringen uit Montevideo; „Vox Populi" in het laatste treintje; Stockport, Chesterfield en Barnsley; Onderdeel van een seconde; John imiteert Van Male; Het record van Bradford City; 160 hattricks; Dulwich Hamlet wint de Amateur Cup. VOETBAL IN ENGELAND. Woensdag werd de wedstrijd Huddersfield Town-Evërton gespeeld. Eerstgenoemde won met 1—0. ZWEMMEN HAARLEMMERS NAAR ANTWERPEN. Op de heden Donderdagavond te houden In ternationale zwemwedstrijden te Antwerpen, waar ook de Hongaarsche zwemploeg zal star ten, komen A. J. van der Meer (Haarlem) en S. L. Mooi 'H.P.C.) resp. uit op de 100 meter rugslag en de 100 meter vrije slag. Kruithof (R.Z.Cj zwemt 100 meter schoolslag. Deze drie zwemmers zullen gezamenlijk een Nederland- sche estafetteploeg vormen voor de 3 x 100 meter wisselslagestafette. BILJARTEN OM DEN HAN-BEKER. Deze nederlaagwedstrijden werden Woens dagavond in het clublokaal van „Vrienden kring" vervolgd. Het 2de viertal van „Excel sior" uit Velsen Noord kwam .den strijd aan binden. Het resultaat was alsvolgt: Oorthuisv. d. Pavert 150v. d AarH. Roefs 98—110; EllenTerreehorst 7290; GerritsCopini Jr. 8051. Ook werd de uitgestelde partij geno teerd, wegens te laat opkomen van Bierman met 0 om 80 voor Snoeks. De uitslag luidt nu: Excelsior 400 en Wien- denkring 450 caramboles. De totaalstand is: Excelsior 660 en Vriendenkring 784 caram boles. HOF VAN HOLLAND-BEKER. Woensdagavond is het tournooi om boven- genoemden" zilveren wisselprijs begonnen. De voorzitter van .D.E.S.". de heer J. A. Roosen. sprak een kort woord ter inleiding. De uitslag dezer vier partijen was als volgt: D. A. de Foeljaeger (B.V. „D.E.S.") A. Denker (B.V. „Haarlem Noord") pnt. brt. hs. gem. 178 16 49 11.12 250 17 62 14.70 H. v. d. Hcyder. 'B.V. .Anti Poedel") G Metz «B.V. .J3.C.H.") 232 27 26 8.59 250 27 43 9.25 A. Moolhuysen (B.V. Henoorden het IJ") D. A. de Foeljager 189 250 22 22 39 28 8.59 11.36 H. v. d. Heyden A. Denker 'B.V. 193 23 )50 23 Haarlem Noord") 3' 8'39 55 10.86 Dr. Ivo Schricker, de secretaris van de FIFA heeft aan een Zwitserschen sportjournalist een en ander medegedeeld over de organisa tie van het wereldkampioenschap te Rome. Daaruit blijkt, dat men in Italië rekent op meer dan zes millioen francs onkosten en toch heelemaal niet bevreesd is over het fi- r.ancieele resultaat. Er moeten in Italië ze ventien wedstrijden worden gespeeld (onge acht mogelijke bijgevoegde matches wegens ge lijk spel' en men rekent er op. reeds uit de twaalf eerste matches de totale onkosten te kunnen dekken. Men maakt in Italië min stens 600.000 francs recette per wedstrijd men rekent voor de eerste matches van het wereldkampioenschap op 500.000 francs per match. De vijf laatste matches zouden nog een vrij aanzienlijke winst opbrengen. Aan de FIFA moet 5 percent worden afgedragen voor de wedstrijden van de eerste ronde, en 10 percent voor de verdere matches. Ieder deelnemend land heeft recht op reis- en verblijfkosten voor 17 personen in tweede klas trein met slaapwagen voor den nacht, tweede klas schip op eei-ste klasse booten en eerste klas op tweede klasse booten. Verder krijgen de deelnemers 50 lire per dag voor verblijfkosten in Italië en 10 lire per dag als zakgeld voor kleine onkosten. Deze verblijf kosten Ln Italië worden uitbetaald van den vijfden dag vóór den eersten wedstrijd van het betreffende land af tot twee dagen na den wedstrijd. Voorts krijgen de nationale bonden een aandeel in de winst in verhou- dir.e tot het aantal door hen gespeelde mat ches. De scheidsrechters en grensrechters krijgen eveneens gratis reizen tweede klasse met slaapwagen, benevens een vei-blijfsver- goeding van ongeveer 200 francs. De organisatie moet, volgens Dr. Schricker. model zijn. Tot aan het kleinste détail werd gedacht en thans reeds zijn alle entreekaar- ten voor al de wedstrijden klaar en genum merd. Vrijkaarten worden slechts uitgereikt aan de officials der deelnemende landen, de pers en het organiseerend comité. Op iedere toegangskaart staat een fraaie foto. zoodat de kaart alleen reeds een mooie herinnering aan het wereldkampioenschap zal zijn. Voor iedere ronde hebben de biljetten een andere kleur, teneinde bedrog te voorkomen. De zestien deelnemende landen krijgen een zilveren medaille voor iederen speler; het winnende team krijgt gouden medailles. Deze hebben aan den eenen kant de beeltenis van den wereldbeker, aan de keerzijde het in signe van het fascisme. De gouden be ker. die 3500 gulden heeft gekost, is reeds in Italië aangekomen. De scheids rechters zijn nog niet uitgekozen. Ieder land moet een lijst inzenden en het comité zal de keuze doen. Voor iederen wedstrijd zal wor den nagegaan, of de te benoemen scheids rechters zich van de taal der spelende landen kunnen bedienen. Bij iedere match zullen drie ballen ter beschikking worden gesteld. In het geval dat twee landen het niet over den bal eens worden zal de referee be slissen. Het is den spelers verboden, de ge bruikte ballen mede te nemen als herinnering (een gewoonte bij belangrijke matches in Engeland). Binnen de omheining der terreinen zullen slechts vier personen toegelaten worden: een masseur, een dokter, een lid van het organi satie-comité en een trainer (een uitstekende maatregel) In het buitenland blijkt de belangstelling zeer groot te zijn. Besteld werden reeds uit Duitschland 800 kaarten, uit Engeland 400. uit België en uit Tsjecho-Slowakije eenzelfde aantal. Uit Roemenië komt een extra-trein met 500 supporters, evenals uit Zwitserland één met 1800 enthousiasten. De Italiaansche spoorwegen geven 70 per cent reductie aan journalisten zelfs notj meer) en de hotels rekenen pensionprijzen tot een maximum van 55 lire per dag. Alle matches mogen door buitenlandsche zenders uitgezonden worden, Italië zal de semi-finales en de finale uitzenden. Een prachtig programma van 100 bladzijden zal voor 1 lire te koop zijn en er worden gelegen heid spostzegels uitgegeven. Wij vragen ons af, hoe onze amateurs zich onder deze regeling zullen gevoelen. Eerstens de flnancieele vergoedingen, tweedens de overmatige Italiaansche zomerhitte en ten slotte de kans, dat zij op het critieke tijdstip over hun hoogtepunt heen zullen zijn. Teveel concentratie en dat in de warmteenfin, de wedstrijd tegen België zal ons veel leeren daaromtrent. De bekende scheidsrechter Langenus schreef in een Belgisch blad onder den titel „Herinneringen uit Montevideo" aardige bij zonderheden over de vorige wereldkampioen schappen in Uruguay. Wij laten er hieron der het een en ander uit volgen: .Ren maand voor het begin van de wed strijden '1930) werden alle gekozen Uruguee- sche spelers vereenigd in een hotel, dat in een van de vele prachtige parken van Mon tevideo gelegen is. Het werd hun ten streng ste verboden met de buitenwereld in contact te treden. Allen leefden zij volgens een streng trainingsplan en alles ging goed tot een week voor de wedstrijden zouden beginnen. De doelverdediger Mazali. die ook te Parijs (1924) en Amsterdam (1928) speelde, is ge huwd en vader van een huisgezin. Men be grijpt, dat hij na drie weken van opsluiting wel eens zijn familie wilde zien. Daarom klau terde hij des nachts over het hek van het park, ging naar huis en kwam den volgenden morgen, toen het nog donker was, op zijn teenen loopend, te-rug. Helaas, hij werd dooi den speciaal aangestelden controleur gesnapt en kreeg van de bestuursleden een geweldige uitbrander. Men zou het ditmaal nog door de vingers zien, maar het moest niet meer voor komen. Gedurende een paar dagen ging alles weer prachtig, doch toen meende Mazali, dat hij noodig weer eens op familiebezoek moest. Wederom werd hij bij zijn terugkeer gesnapt en ditmaal werd hem te kennen gegeven, dat hij nu wel voor goed naar huis kon gaan en men van zijn diensten voor de komende wed strijden geen gebruik zou maken. In zijn plaats keepte Ballestreros, die zich, evenals de rest van het elftal, uitstekend van zijn, dikwijls moeilijke, taak kweet. Voor Mazali had deze uitsluiting zeer on aangename gevolgen. Niet alleen kreeg hij de blaam van niet-vaderlandslievend te zijn, maar het kostte hem een goed deel van zijn inkomen. Immers, nadat Uruguay het kam pioenschap had gewonnen, kreeg elk der spe lers van de regeering een „nationale beloo ning", welke bestond uit een gi'atificatie van 2100 gulden per man". Zou het nu niet zaak zijn. uitsluitend vrij- ;ezellen als spelers van het Nederlandsch elf tal mede naar Rome te nemen? Anders kon het wel eens gebeuren, dat er plotseling één met het Indië-vliegtuig naar Amsterdam te rug vloog om te kijken, hoe het thuis was. Elk „laatste treintje" en zeker dat van Amsterdam naar Haarlem, beïnvloedt de in zittende reizigers op twee manieren. De eene helft vindt het een prachtige gelegenheid voor een „oefeningsslaapje" als voorgerecht van de komende nachtrust, de andere helft, degenen, die een avondje uit zijn geweest, trachten deze laatste minuten ook nog ge zellig door te brengen en geven hun meening over verschillende onderwerpen met groote openhartigheid te kennen. In bijzondere mate is dit het geval na een belangrijken voetbalwedstrijd in het Stadion en de „vox populi" doet een ongezouten cri- tiek hooren over het genotene. welke critiek gemiddeld genomen, meestal zeer dicht bij de waarheid staat. Zoo was het ook na den „verlichten" wed strijd Zwaluwen-Stoke City. De algemeene opinie was, dat zoolang de bal op den grond bleef, men het spelverloop tamelijk goed kon volgen, doch niet zoodra ging het leder de lucht in. en dat gebeurde nog al eens, of elke berekening faalde, ook die der spelers, de professionals inbegrepen. Men achtte de toe gangsprijzen voor het gebodene te duur en men was van meening. dat de Engelscher zich niet bijzonder hadden ingespannen. Hot bleek, dat men de doelverdedigerskwestie voor het Nederlandsch elftal nog verre van opgelost achtte. Er was. zoo redeneerde men toch in Holland wel ergens een doelman te vinden, ook al had hij dan geen speciale trai ning ondergaan, die voor een internationalen wedstrijd in aanmerking kwam. De prestaties der Zwaluwen-spelers werden niet alle welwillend beoordeeld, althans af gaande op de, staande de vergadering, uitge reikte „eerenamen", zooals ',Jan Pret" en het „ouwe wijf". Dit wijst eenigszins op een ge brek aan vertrouwen. Doch het deed ons genoegen op té merken, dat velen met ons van meening waren, als zou de kleine Vi-auwdeunt op zijn oorspronke lijke plaats van rechtsbuiten meer succes en minder duwen te ontvangen hebben dan in de voor hem. vooral tegen groote spelers, veel te zware rechts-half positie. Het was. alles bij elkaar genomen, een leer zaam reisje. De eerste Zaterdag in Mei brengt onherroe pelijk de sluiting van het Engelsche voetbal seizoen en tot den laatsten Zaterdag in Augusus mag geen club of speler in Enge land op straffe van boete of schorsing in wedstrijden uitkomen. In Holland is dat een tikje anders, daar kan. dat niet, alhoewel de Belgische competitie van 26 matches per club ook reeds beëindigd is. In Limburg en Bra bant (afdeeling Zuid) begint de degradatie competitie van zes wedstrijden per vereeni- ging eerst in het midden van Mei. Intusschen is de spanning in de diverse af- deelingen der Engelsche competitie tot het toppunt gestegen, zoowel onder- als bovenaan de ranglijsten. Het hevigst is die spanning wel aan den kop van afdeeling m Noord waar Chesterfield. Barnsley 'de vroegere club van Bob Glendenning) en Stockport County hun uiterste best doen. het kampioenschap en daarmede promotie te behalen (uit de twee derde klasse afdeelingen promoveert slechts één club). Momenteel is Barnsley slechts een honderdste gedeelte van een doel punt bij Chesterfield ten achter, terwijl Stockport nog een match moet Inhalen. Elk doelpunt, vooral de tegenpunten, tellen dus extra zwaar. Chesterfield Barnsley Stockport 40 40 39 6 82—43 112—59 113—50 Het aantal te spelen wedstrijden is 42. Dat het onderdeel van een seconde over promotie of degradatie kan beschikken, on dervond Darlington enkele jaren geleden. In de laatste seconde van den allerlaatsten wed strijd scoorde Chelsea (destijds tweede klas- ser) het winnende doelpunt waardoor Dar lington naar III Noord degradeerde. En Zaterdag 1.1. ondervond Birmingham de onaangename gevolgen. Daar deze club in degradatiegevaar verkeert, is elk doelpunt welkom. Juist op het moment, dat een der voorwaartsen den bal in het Tottenham-doel schoot, floot de scheidsrechter voor rust, zoo dat de goal niet werd toegekend. De match werd nu met 20 in plaats van met 30 ge wonnen. Het elftal van Stoke City, dat van 23 De cember tot 14 April niet op eigen veld ver slagen was, had een onstuimigen terugtocht naar Engeland, hetgeen wellicht voor een deel de 41 nederlaag te Blackburn ver klaart. Het Amsterdamsche Stadion schijnt overigens momenteel een ongunstigen invloed op doelverdedigers uit te oefenen, althans keeper John van Stoke werd in de match te gen Blackburn a la van Male met bal en al in het doel geloopen, waardoor de thuisclub reeds na vijf minuten de leiding had. Het doelpuntenrecord. eenige jaren gele den door Bradford City met een totaal van 128 gevestigd en sindsdien door Aston Villa geëvenaard, zal ook dit seizoen niet verbeterd worden. Het grootste aantal goals heeft tot nu toe het hierboven genoemde Stockport County gescoord, nl. 113 en deze club heeft nog slechts drie matches te spelen. Het grootste aantal tegenpunten heeft op dit oogenblik Sheffield United '99), op den voet gevolgd door Rochdale (98) en Cardiff City '97). Doch Sheffield heeft nog twee wed strijden, o.a. te Londen tegen Arsenal. Toch is de doelpuntenoogst dit seizoen klei ner geweest dan in voorafgaande jaren. Zou het drie-back systeem daar debet aan zijn? Maar er werden toch nog altijd 160 indi- vidueele „hattricks" verricht, waarvan 63 in III Noord en 37 in de eerste divisie. De groote Londensohe amateurclub Dul wich Hamlet, die o.a. in 1923 aan de Span jaardslaan een 30 overwinning op H.F.C. be haalde, heeft zoo juist de Amateur Cup ge wonnen. Ruim 33.000 toeschouwers waren op het West Ham United-terrein van den eind strijd tegen de stadgenooten Leyton getui gen. De recette bedroeg 2350 pond, d.i. dus iets minder dan een zesde gedeelte van het bedrag, dat HollandIerland opleverde. Of de plaatsen bij onze groote wedstrijden ook duur zijn! Hamlet verrichtte een bijzondere prestatie door, alhoewel voor het grootste gedeelte van de match met tien man spelend, het winnen de doelpunt te scoren en met 21 te zegevie ren. Sunderland's nieuwe linksbuiten Hart doet zijn naam volgens een mogelijke nieuwe spel ling eer aan. In zijn eersten wedstrijd schoot hij twee tegenstanders plus den scheidsrech ter bewusteloos. Een speler, die zijn plaats waard is. DAMCLUB HAARLEM Uitslagen van den onderlingen wedstrijd clubkampioenschap. Ie Groep: Th. v. WamelP. v. Wamel R. C. BroekmeijerD. A. v. Abs F. A. BerkemeijerJ. P. Exel Jr. H. W. ZitmanA. M. Berghuijs Th. v. WamelJ. P. Exel Jr. 2e Groep: C. DikkeboomC. v. cl. Werff Uitslagen zomerwedstrijd: C. F. VisseH. J Rozijn H. A. v. Abs—J. P. Exel Sr. J. LycklamaA. Eising G. P. HeckM. v. Leeuwen W. SirooF. B. Sieverding 1—1 1—1 2—0 2—0 afgebr. 1—1 1—1 2—0 2—0 2—0 1—1 ZEILEN ZEILWEDSTRIJDEN „LOOSDRECHT". De Watersportvereniging „Loosdrecht" houdt op 18. 19. 20 en 21 Mei internationale zeilwed strijden op de Loosdrechtsche Plassen. HOCKEY. NEDERLAND—BELGIë. Het Belgisch Hockey-elftal. dat a.s. Zondag te Amsterdam tegen het Nederlandsch elftal moet spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Van de Merghel (Racing). Achter: Baudoux (Rasante) en Wellens (Rasante). Midden: de Keyser (Racing), Rensburg (Rasante) en Putz (Racing). Vóór: Seeldrayers (Racing), Rombouts (Racing), de Borman (Leopold), Delheid (Racing) en Portielje (Racing). Reserves: Nuyens (Orée) en Paquet (Leopold.) KANO-SPORT KANOVEREENIGING „TREKVOGELS". Zondag 29 April a.s. des middags 12 uur, wordt het nieuwe clubhuis van de Kanovere niging „Trekvogels" aan het Noorder Buiten Spaarne geopend. Het clubhuis is zooals men weet geheel door eigen leden gebouwd onder deskundige leiding van architect E. J. van den Anker Sr. Daelijk na de opening wordt het kanoseizoen geopend met een rondvaart door de singels en grachten. liiPlïlIf Laat er geen gras over I groeien. Koop vandaag een pakje Echte Friesche Heeren- baai en U zegt voortaan (Adv. Ingez. Med.) SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LTJ1N. Bilderdijk Rotterdam n. Philadelphia 25 v.m. te Boston. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 25 te Liverpool. 1 Binnendijk, Philadelphia n. Rotterdam p. 25 (6,13 n.m.) Wight. Narenta Rotterdam n. Vancouver 23 van Acajutla. Lochgoil, Rotterdam n. Vancouver 24 v.m. van Bermuda. Boschdijk Rotterdam n. New-Orleans 23 3.57 n.m. 140 mijl Z.Z.O. van Valentia. Delftdijk Vancouver n. Rotterdam 21 te San Francisco. Lochmonar Vancouver n. Rotterdam verft, 28 van Puget Sound. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht 25 van Narvik te Vlaar- dingen. Rozenburg Rotterdam n. Spezia 24 van Oran. Stad Vlaardingen 25 van Vlaardingen n. Kirkenes. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein 25 van Beira naar Rotterdam. Meliskerk 25 van Amsterdam te Rotter dam. Randfontein uitr. 25 van Suez. Nieuwkerk thuisreis 25 van Mombassa. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Waalkerk 25 van Hamburg te Rotterdam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk uitr. p. 24 Dungeness. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk thuisreis 23 te Nordenham. JAVACHINAJAPAN LIJN. Tjibadak Sjanghai n. Batavia 24 van Macassar. Tjisalak 23 van Batavia te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax, Stettin n. Hamburg p. 25 (4 v.m.)' Brunsbuttel. Barneveld Chili n. Amtserdam via Londen 24 van Liverpool. Ulysses 24 van Malta n. Piraeus. Telamon 21 van Pto. Barrios naar Am* sterdam. Vesta 24 van Huelva n. Lissabon. Astrea 24 van West-Indië te New York. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Trajanus 25 van Amsterdam naar Ham burg. Nereus 25 van Amsterdam naar Kopen hagen. Orestes, Bourgas n. Amsterdam 24 te Constantza. Irene 25 van Danzig n. Stettin. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania 25 van Amsterdam n. Buenos- Aires. Zeelandia uitr. 24 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet uitr. p. 24 7 n.m. Kaap Bon. Kota Pinang thuisreis p. 24 6 v.m. Sagres. Slamat thuisreis 25 11 v.m. van Colombo.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12