UIT HET BUITENLAND lersche vraagstukken. De invoer van landbouwproducten in Engeland. DE KAMPEERDERS DONDERDAG 26 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Amerika en de Japansche politiek in China. Saito om opheldering gevraagd. Geen gemeenschappelijk op treden met Engeland. De Japansche gezant te Sjanghai naar Tokio. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Uit Washington verneemt V.D., dat de Ame rlkaansche onderstaatssecretaris Philips na langdurige besprekingen met den Britschei? ambassadeur van Japan. Saito. bij zich ont boden heeft en dezen opheldering verzocht over de verschillende mededeelingen. welke :n de laatste week in de pers zijn verschenen over de door Japan beraamde controle op de betrekkingen van China met het buitenland, welke men ten deele aan hem, Saito, zelf en ten deele aan den zegsman van het ministerie van Buitenlandse he Zaken te Tokio toe schreef. Saito zegde toe de aangelegenheid tele grafisch na te gaan. Een bekendmaking van het standpunt van het staatsdepartement kan worden verwacht na ontvangst van het antwoord uit Tokio. Het zou niet in het voornemen liggen, dat de Vereenigde Staten en Groot Brittannië gemeenschappelijk optreden. Veeleer zou men. zooals in vroegere gevallen, te Washing ton een houding aannemen, welke overeen komt met die der Britsche regeering. Ook op het Witte Huis is de aangelegen heid besproken. Roosevelt confereerde er gis teren over met staatssecretaris Huil. Sir Francis Lindley, de Britsche ambassa deur te Tokio heeft gisteren meer dan een uur met den Japanschen minister van bui tenlandsche zaken, Hirota, geconfereerd. Hi- rota verzekerde Lindley. dat de verklaring van den woordvoerder van het ministerie van Ibuitenlandsche zaken dd. 17 April hoewel zij niet officieel was toch duidelijk Japan's poli tiek tegenover China uiteenzet. De Japansche gezant te Sjanghai Ariyosji, is Woensdag in gezelschap van zijn staf naar Tokio vertrokken aan boord van het stoom schip Sjanghai Maroe. Voor zijn vertrek ver klaarde'Ariosji. dat hij over drie weken te Sjanghai zal terugkeeren. nadat hij den mi nister van Buitenlandsche Zaken, Hirota, rapport zal hebben uitgebracht over de poli tieke situatie van China en de vordering der besprekingen over Chineesch Japansche pro blemen, Ariosji zeide dat hij met Hirota over leg zal plegen over de toekomstige politiek te genover China. Spanje. Het kabinet-Lerroux afgetreden. Lerroux. Het geheele Kabinet Lerroux heeft gister middag den president der Spaansche repu bliek zijn ontslag aangeboden, dat door den president is aanvaard. Aanleiding tot het aftreden van het Spaan sche ministerie is het nieeningsverschil tus- schen het Kabinet en den president over de amnestiewet. De oplossing der regeeringscrisls wordt als zeer moeilijk beschouwd. Van zekere zijde wordt het aftreden van den president onver mijdelijk geacht. De katholieke pers en de leider der Accion Popular, Gil Robles, pleiten voor den terugkeer van Lerroux. Voor het geheele land is de staat van alarm afgekondigd. vervullen. Wanneer andere aanvalswapenen hebben, hebben wij er recht op juist zoo veel wapenen te bezitten, dat wij onze grenzen kun nen beschermen. Wij zijn bereid tot het laatsie geweer te ontwapenen, wanneer de anderen hetzelfde doen. De bruine bataillons zijn niet voor den oorlog, maar voor den vrede georga niseerd. Zij zijn het heir, dat voor altijd in Duitschland iedere poging tot omwenteling moet verhinderen. Wij willen een nieuwe economische ordening; uitvoeren: daarom is alles verbonden sociaal werk. Daarom staat achter de S.A. de Duitsche jeugd. Die moet in onzen staat in groeien. Op 1 Mei zal ons Duitsche volk voor de wereld treden, een nieuwe groote golf van in- nerlijken opmarsch zal over Duitschland gaan. Rusland, Schutzbundleden te Moskou aangekomen. Uit Moskou 25 April: De eerste afdeeling leden van den Oosieririjkschen Schutzbund. die deel genomen hebben aan den Oostenrijkschen burgerstrijd van Februari j.l. is te Meskou aan gekomen. De afdeelmg bestaat uit 302 man nen, 4 vrouwen en 5 kinderen, die na de on derdrukking van de beweging in Oostenrijk naar Tsjecho-Slowakije waren uitgeweken en vandaar thans naar Rusland zijn gekomen. De leden van den Schutzbund met aan het hoofd Roscher, die aan den strijd in Florids- dorf had deelgenomen, werden warm toege juicht. Op het stationsplein werd vervolgens een meeting gehouden, waar de vertegen woordigers van de Internationale Roode Hulp en van den Vakvereeniglngsraad de aangeko- menen welkomstwoorden toespraken. Roscher en een der leiders van den Schutzbund be antwoordden de toespraken. Verdrag inzake de Zweedsche leening niet geratificeerd. Het presidium van het Centrale Executieve Comité der Sovjet Unie heeft de ratificatie geweigerd van het verdrag inzake de Zweed sche leening. aangezien verschillende voor waarden onvoordeelig zijn. Engeland. Duitschland. Coebbels over den kerkstrijd. DUSSELDORF, 25 April Rijksminister Goebbels heeft in een redevoering, uitgespro ken in het Rheinstadion op een betooging van de plaatselijke afdeeling Derendorf van de NS.D.A.P., o.m. het volgende gezegd: Sedert de dagen van Maart 1933 is een jaar verloopen. De werkloosheid is met de helft ver minderd, het bedrijfsleven begint weer op te leven, de binnenlandsche politieke toestanden zijn gestabiliseerd. Wij hebben het volk opge roepen tot den grooten strijd tegen den nood. Er is nog veel, dat alles behalve verheugend is, maar ieder heeft het vaste vertrouwen, dat het opwaarts gaat. Wij zijn gekomen tot een innerlijke aaneengeslotenheid. Wij zijn niet meer object-, maar subject van de internatio nale politiek. Sprekende over de kerkelijke moeilijkheden espreker: Wanneer thans het Centrum den nieuwen staat tracht te sabotteeren moeten de hooge heeren toch niet gelooven, dat zij onze mees ters zijn. Wanneer zij zich vandaag met hui- chelachtlgen schijn en met een huichelachtig masker verbergen, toch zijn zij herkend. Het volk heeft voor den strijd, die zich in de pro- testantsche kerk afspeelt in dezen ernstigen noodtijd geen begrip. Het volk zou veel eerder begrijpen, dat de kerk zich bezig hield met het ware Christendom en vervuld zou zijn van dank, dat men haar behoedt heeft voor het aanstormen van de goddeloozen en het bolsje wisme. Deze regeering mag het niet toelaten, dat, nadat de klassenstrijd overwonnen is, het Duitsche volk in een godsdienststrijd gedreven wordt. Wij laten de kerk met rust, maar de kerk moet ons ook met rust laten. Duitschland wil den vrede en moet den vrede willen, want Duitschland heeft tientallen Jaren noodig om Zijn groote binnenlandsche politieke taken te Suvich's besprekingen over de ontwapeningsconventie. De Italiaansche staatssecretaris Suvich heeft gisteren zijn besprekingen geëindigd. Na de zitting van het Engelsche kabinet heeft hij in het Lagerhuis opnieuw een on derhoud met Simon gehad. Daarbij waren ook de Italiaansche ambassadeur Grandi en de permanente onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Vansittart, tegen woordig. Vandaag zou Suvich weer te Rome aan komen waar hij de opening van de nieuwe Italiaansche Kamer zal bijwonen. Gisteren heeft hij een verklaring afge legd voor de Engelsche en de buitenland sche pers. Hij zeide dat vooral de ontwa peningskwestie bij de besprekingen ter sprake was gekomen. Bij deze besprekingen konden wij, aldus Suvich, vaststellen, dat er eensgezindheid tusschën de opvattingen bestaat, vooral ten aanzien van de noodzakelijkheid, dat over eenstemming moet worden bereikt tusschen alle geïnteresseerde mogendheden. Het bloote feit van overeenstemming door een conventie zelfs al zou die niet voldoen aan alle bij de opening der ontwapenings conferentie gekoesterde verwachtingen zou van zooveel gewicht zijn, dat het beschouwd zou moeten worden als een definitieve stap tot herstel van het vertrouwen en van den goeden wil der naties". Italië is echter nog steeds van meening, dat het Italiaansche ontwapeningsmemoran dum de eenige begaanbare weg naar de op lossing der ontwapeningskwestie is. Suvich liet doorschemeren, dat naar zijn meening ook thans nog de mogelijkheid van een di plomatieke gedachtenwisseling bestaat. De Italiaansche staatsman zeide verder, dat hij by de Londensche besprekingen uiting heeft gegeven aan het standpunt van Mussolini volgens hetwelk bij de ontwape- ningsonderhandelingen geen blok tegen Duitschland mag worden gevormd. Hij gaf toe, dat ook de Donaukwestie besproken is. Het is bekend, dat Italië de toetreding van andere staten tot het Donaupact wenscht. Onjuist is het. dat hij te Londen zou heb ben onderhandeld over een mogelijke leening aan Italië of aan Oostenrijk. Het lot van den Senaat. Tweespalt in het Republi- keinsche leger. Londen, April. (Van onzen correspondent) De Valera heeft zoo juist een wetsontwerp ingediend dat een einde moet maken aan den Senaat. Het ontwerp heeft voor dat doel 16 bepalingen van ae grondwet geschrapt omdat daarin sprake is van een Senaat. Bij de be staande samenstelling van de Dail dat is de volksvertegenwoordiging kan worden ver wacht dat het ontwerp in die Kamer zal wor den goedgekeurd. De Senaat zal het uiteraard afkeuren omdat niet kan worden aangenomen dat hij zijn eigen doodvonnis zal onderteeke nen. Maar dat afkeuren zal weinig helpen en kan hoogstens het in werking treden van de wet opschorten, tot Maart van het volgend jaar waarschijnlijk, tenzij De Valera in een verwerping door den Senaat aanleiding vindt nieuwe verkiezingen te doen houden in welk geval aannemende dat zijn partij wint het ontwerp automatisch na twee maanden wet zou worden. Het is nauwelijks noodig nadruk te leggen op het belang van dit ontwerp: het springt in het oog. Als het wet wordt maakt het een einde aan het twee-kamer-stelsel voor wet geving in den Vrijstaat. Het zou De Valera een goed eindeerder brengen op den weg naar de persoonlijke dictatuur, waarnaar hij klaar blijkelijk streeft. Met alleen de Dail en den koning als parlement zou alles wat de Dail goedkeurt, wet worden. Het aandeel dat de Kroon heeft in den wetgevenden arbeid in den Vrijstaat, is naar men weet door series maat regelen van den President tot een minimum of mag men zeggen tot een paskwil terug gebracht. De algemeene opvatting is dat De Valera zijn persoonlijke bestuursmacht vooral te danken heeft aan de I. R. A., het Iersch Republi- keinsch Leger, dat veelal in het geheim zijn republikeinschen wil doorzet en dit kan doen omdat het de meerderheid der lersche bevol king in zijn green heeft. De President is dan de willige uitvoerder van de wenschen van de I. R. A. Het is daarom van eenig gewicht te vernemen uit een artikel in den Manchester Guardian dat er in de gelederen van de I. R A. ernstige tweespalt dreigt of zich reeds heeft geopenbaard. De I. R. A. is langzamer hand een oude zoo niet eerwaardige instelling. En zooals het met alle instellingen in groeps-, partij- of bondsverband vroeg of laat ge schiedt. is de splijtzwam er in gaan woekeren, Men heeft een verdeeling gekregen van be houdenden en vooruitstrevenden of wilden. Blijkbaar zijn de wilden nog verre in de min derheid, maar het is toch al zoo ver gekomen dat men voor het onderscheid gaat spreken van een „orthodoxe I. R. A." (tot voor kort een innerlijke tegenspraak), bedoelende dat alsnog overheerschende deel van het republikeinsch leger dat met'De Valera thans in den Vrijstaat het heft in handen heeft. De wilden zijn van meening dat dit heft niet op de beste wijze wordt gehanteerd, d. w. z. niet voldoende mee- doogenloos tegenover Engeland en tegenover de in den staat gevest'gde oude „bourgeois" instellingen. De behoudende I. R. A.-mannen strüden voor de republiek, omdat zij in dien bestuursvorm de volstrekte verloochening zien van het verdrag met Groot-Brittar.nië en de volledige afscheiding van het Britsche Rijk. Hun nationalisme is even echt als heftig en zij vereenigen het met eerbied voor de Roomsch- Katholieke Kerk. Hun eenig bezwaar tegen De Valera is dat hij geen haast genoeg maakt met de uitroeiing van den Britschen invloed in al zijn vormen. De nieuwe wilde I. R, A.-man- nen zijn Communisten in alles, behalve in naam. Zij stellen meer belang in een revolutie, die het land en zijn bedrijf overlevert aan raden van arbeiders en boeren dan aan een republiek, hoewel zij overigens ook volledige afscheiding van Engeland eischen omdat dit land een veste van het kapitalisme is. Indien hun aanhanc in de I R. A. groeit, wordt De Valera's positie wankel. Zij heeten voornemens te ziin een parlementaire partii te stichten om te beproeven de parlementaire meerderheid van De Valera uit te wisschen. Zij hebben nog geen gemeene zaak gemaakt met het handje vol verklaarde Communisten in den Vrijstaat. A. K. van R. Thans ook voor de Dominions beperkt. (Vtn onzen correspondent). LONDEN, 23 April. Een paar jaar geleden stelde de Britsche regeering zich ten doel den handel tusschen Groot Brittannië en de Dominions zoo vrij mogelijk te maken en de economische poli tiek zoodanig in te richten dat de verschil lende rijksdeelen over en weer elkaar han delsvoordeelen konden bezorgen. Thans wordt deze politiek zoo grondig herzien dat ze straks tegengesteld zal zijn aan het aan vankelijk uitgesproken voornemen. Neville Chamberlain verklaarde in het begin van 1932 dat de gelegenheid zou wor den gezocht voordeelen te geven aan de lan den van het Rijk in ruil voor de voordeelen welke deze landen aan Engeland gaven en nog zouden geven. Baldwin zeide op zijn beurt eenige maanden later dat de regee ring streefde naar vrijeren handel met de Dominions of zelfs naar vrijhandel binnen het Britsche R:jk. Men zou dit in elk geval zoo dicht mogelijk nabij willen komen. Het feit dat de regeering zich thans door de omstandigheden gedwongen acht eerder het tegenovergestelde te bewerken is een treffend bewijs van de onberekenbaarheid van de ontwikkeling van zaken zelfs in een nabije toekomst, welke meer dan ooit een politicus, die het hoofd boven water wil houden, redding moet doen zoeken in ge makkelijke opportunistische uitlatingen. In dit land gingen de zaken onder den invloed van den bezielden minister van Landbouw Elliot, allerminst in de richting, welke Chamberlain en Baldwin en trouwens aanvankelijk het gansche Kabinet hadden aangegeven als leidend naar hun doel. Toen aan het einde van het vorig jaai de regeering van Nieuw-Zeeland voorstelde dat zij het beschermend tarief op Britsche fabrikanten aanmerkelijk zou verminderen of zelfs afschaffen in ruil voor vrijen invoer in Groot-Brittannië van Nieuw-Zeelandsche voedingswaar, was minister Thomas ah ge dwongen na veel tijd winnen een ontwij kend antwoord te geven. Het bleek dat het doel van twee jaar geleden plaats had ge geven aan een ander doel, de economische verheffing, zoo hoog mogelijk, van den Brit schen landbouwer en veeboer. En nu juist is aan de Britsche Dominions gevraagd met de Britsche regeering samen FRAUDE BIJ DE PARAMOUNT PUBLIC CORP. AANKLACHT TEGEN 12 DIRECTEUREN EN EX-DIRECTEUREN. NEW-YORK, 25 April. (VèDè.) De curatoren van de Paramount Public Corporation hebben van den federalen arbiter opdracht gekre- jen bij het hoogste gerechtshof een aanklacht in te dienen tegenn 12 directeuren en voorma lige directeuren van deze onderneming met den eisch tot terugbetaling van 12 millioen dollar. De beklaagden zouden het actief van de failliete onderneming door ongeregeldhe den met aandeelen hebben benadeeld. te werken voor aanzienlijke vermindering van den export uit die overzeesche gebieden naar Engeland. Soortgelijke ..samenwerking" dat is het vriendelijke woord dat in dit verband wordt gebruikt is ook reeds eenige malen gezocht met landen buiten het Brit sche Rijk. Engeland wil eenvoudig ten behoeve van zijn boerenstand den invoer van landbouw producten zooveel mogelijk beperken. Eerst werd om beperking gevraagd bij vreemde landen, bij Nederland, Denemarken, Polen, Finland enz. Nu komen de Dominions voor de zelfde samenwerking aan de beurt. Tegenstanders der regeering hier hebben indertijd gewaarschuwd dat het geschacher om handelsgunsten tusschen de verschil lende deelen van het rijk slecht was voor het gezonde gestel van dat rijk. Het begint er eenigszins naar uit te zien dat zij gelijk hebben. Maar velen vinden ook dat minister Elliot gelijk heeft door te streven naar een krachtige economische wederopleving van, het vaderlandsche boerenbedrijf. Regeeren is nooit zoo moeilijk geweest als in dezen tijd. A. K. VAN R. RADIO-PROCRAMMA VRIJDAG 27 APRIL FROT VOOR DE ENQUêTE- COMMISSIE. DICTATORIALE PLANNEN TEGEN GESPROKEN. PARIJS, 25 April. (V.D.) Voor de commissie tot onderzoek van de gebeurtenissen op 6 Februari verklaarde Frot heden, dat de hem toegeschreven dictatoriale plannen volkomen gefantaseerd waren. Hij heeft slechts zijn plicht gedaan door gestrengheid aan te be velen ten opzichte van de politieke formaties en een maximum van welwillendheid ten op zichte van de oudstrijders. Hij heeft nooit be vel gegeven tot schieten. De politie heeft uit rechtmatige zelfverdediging geschoten. WEER EEN DUITSCHE KRANT OPGEHEVEN. DE DEUTSCHE TAGESZEITUNG. BERLIJN, 25 April. (VD.) Deutsche Tages- zeitung zal met ingang van 1 Mei niet meer verschijnen. Het blad is overgenomen door Berliner Boersenzeitung. DE DRIJFJACHT OP DILLINGER. VIJFDUIZEND POLITIE-AGENTEN OP DE BEEN. NEW YORK, 25 April. (V.D Behalve 5000 politie-agenten en talrijke detectives zijn 300 infanteriemanschappen door de bondsregee- ring belast met de achtervolging van Dillin- ger. De samengetrokken afdeêllngen wachten op het bevel om in de jacht te kunnen in grijpen. In den loop van den dag zijn ver scheidene bankovervallen, rooverijen en ont voeringen gepleegd, waardoor de sporen van Dilünger steeds lastiger na te gaan zijn. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VERTELLING. Even daarna lagen de brokjes wild lekker in de pan te bakken. „Maak jij intusschen wat pudding klaar," zei de kok, die van plan was het er meteen maar goed van te nemen en nadat er een flinke pan melk opgezet was en Sietske de pudding had aangemaakt, ging men zitten tot het zaakje klaar was. En toen een uur later de extra ge rechten werden opgediend, had Je de jongens eens moeten zien smullen. „Je hebt dezen laatsten dag ln het kamp tot een onver getelijke gemaakt", zeiden de Jongens tot Sietske en deze. er nu plotseling aan herinnerd, dat ze morgen weer verder zouden gaan, werd een beetje stil en keek verlegen om zich heen. ,,'t Zou niet goed zijn als je ons eiken dag de stuipen op het lijf joeg", lachte de leider, ..hij moet maar wat voor de volgende vacantie bewaren en dan eens terug komer.", en daarmee was de stemming weer in orde. HILVERSUM, 301 M. 8.— VARA- Orgelspel door Cor Steyn. 10. VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Voor dracht door Rolien Numan. 10.30 Gramofoon muziek 11.Voordracht door Rolien Numan. 11.15 Pianorecital door Johan Verster. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.— AVRO. Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn or kest, met intermezzi van gramofoonmuziek en pianorecital door Egbert Veen. 2.30 Causerie door Mevr. Ida de Leeuw van Rees: ..Het ver der verwerken van de meisjesjurk van het gratis Avro-patroon 3.— Gramofoonmuziek. VARA. 4.Gramofoonnuizi:': 4.30 Na school tijd Carel Rijken vertelt. 5.— De Notenkra kers o. 1. v. Daaf Wins. 6Overgang naar den versterkten zender. 6-05 Vroolijke gra- mofoonplaatjes. 6.30 Klein Vara ensemble o. Frits Bakels. 7.30 „Een halve eeuw 'socia listische arbeidersbeweging in Nederland". Ij zing door Dr. H- B. Wiarda Beekman. Gramo foonmuziek. 8.VPRO. Noordhollandsche avond te Haarlem in de Luthersche kerk. Spr. Ds. H. J. Kastein. 9.45 Cursus Vrijzinnig Protestantisme in ons land". Spr. Prof. Dr. J. Lindeboom. Pl.m. 10.15 Vrijzinnig Godsdien stig persbureau. PI m. 10-20 Vaz Dias. H.m. 10 30 Anthonie Donker spreekt over ,.De dich ter J. W. F. Werumeus Buning". 11.VARA. De Flierefluiters o. L v. Jan van der Horst. 12.— Sluitins HUIZEN 1875 M. NCRV. 8Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst door Th. A. Hoen. 11.Llederenrecital door Bram Keereweer. bariton. A d. vleugel L. W. D Keereweer. 12.Politieberichten12.15 Orkestmuziek, (gr. platen). 12 30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luth. Kerk, Kloveniers burgwal te Amsterdam. 2.Gramofoonmu ziek. 3.45 Verzorging zender. 4.— Bespeling van het studio-orgel door S. P. Visser. 5 Concert door het „Hendrikstrio". 6.30 Het aanleggen van gazons en de waarde van ver schillende grassen" door A. J. Herwig. 7.Po litieberichten en persberichten. 7.15 Gramo foonmuziek. 7 30 Literair Halfuurtje. Spr. D. Wouters: „Over leeskunst en lectuur." 8- Aansluiting met het Concertgebouw te Am sterdam. Uitv. van het Oratorium .Der Mes sias" van G. F. Handel, door de Koninklijke Christelijke Oratoriumvereeniging, o. 1. v. Hu- bert Cuyper. Pl.m. 10.15 Gramofoonmuziek- 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.Hollandsche avond. Radio-cabaret Tu- sohinski. 7.30 Gevarieerd concert door het om roeporkest o. 1. v. Henri Pensis. 8 35 Accor- deonspel door Mark Braun. 9Zangrecital door Gustave Simon. 9.50 Vervolg zangrecital 10.Symphonieconcert (gramofoonpl.) 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.30 Populair concert o. 1. v. Karei Walpot 4.20 Symphonieorkest o 1. v. Jan Kumps. 6.10 Populair concert. 8.35 Symphonieconcert o. 1. v. Jan Kumps. 9 30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 4.20 Dansmuziek. 6 20 Napolitaansche liede ren. 3.20 Het omroepsymphonieorkest o 1. v. Arthur Meulemans. 9.30 Dansmuziek uit de „St. Sauveur" te Brussel. KALUNDBORG. 1261 M. 11.20 Carl Rydahl's instrumentaal ensem ble. 2.20 Het omroeporkest o. 1. v. Fritz Mah ler. 7.30 Het omroeporkest o-1. v. EmilReesen. 10-15 Otto Lington's dansorkest. BEKLIJN 357 M. 5.50 Hildegard Wagner speelt lyrische piano muziek. 8.40 Sigmund Bleier. viool, speelt met het omroeporkest o. 1. v. Otto Frickhooffer. HAMBURG, 332 M. 5.20 Het omroepkoor zingt arbeidsliederen, 6,35 Het omroeporkest o. 1- v. Jose Bibenso'hut-z 10.20 Pianorecital door Walter Gieseklng. 10.50 Concert door de „Berliner Tanzsymfoniker". DAVENTRY, 1500 M. 12.35 Het Northern Studio Orkest o. 1. v. John Bridge. 3.50 Het Metropole Orkest o. 1. v. Emilio Colombo. 8.40 Het B. B. C. orkest (Afd. E) o. 1. v. Joseph Lewis. 10.10 Harry Roy en zijn band. PARIJS (RADIO) 1648 M. 11-50 Het „Krettly-orkest". 6.40 Gramofoon muziek. 9.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M. 4.30 Kamermuziek 7.Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.05 Concert o. 1. v. Renzo Blanchi. R03IE, 421 M. 4.20 Vocaal en instrumentaal concert. 7. Gramofoonmuziek. 3.05 Orkestconcert o. 1. v, Andrea Marchesini. WEENEN. 507 M. 3.30 Populair concert o. 1. v. Josef Holzer. 6.35 Populair concert o. 1. v. Mox Schöixherr. 9 35 Gramofoonmuziek. WARSCHAU, 1415 M. 3.20 Kamermuziek. 5.30 Populair concert o. 1. v. W. Wilkosz. 7.35 Het Philharmonie-orkest van Warschau o. 1. v. Val. Bierdjajew. -9.50 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 3.20 Het omroeporkest o-1. v. Hermann Hoff mann. 4.20 Het omroepkleinorkest o. 1 v. Er- win Gilbert. 6.45 Het omroeporkest o. 1. v. H. Neppach. 7.45 Kamermuziek door het Berner Strijkkwartet.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6