1 VRIJDAG 27 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. Er komt een Monumenten verordening. De Politie verordening gewijzigd. Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdagavond, onder leiding van den 'burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Verkoop van grond, De Raad hecht z.h.s. zijn goedkeuring aan de voorstellen van B. en W. inzake grond van terrein Heemsteedsche Dreef, Het Oude Slot en Valkenburg. De Monumentenverordening. B. en W. bieden den Raad ter vaststel ling een Monumentenverordening aan. De heer A u d re t s c h (Vrijz.) brengt hulde aan het dagelijksch bestuur voor het genomen initiatief. Maar in de door B. en W. voorgestelde commissie zag spr. ook gaarne eenige raadsleden. De heer Van U n e n (V.B.) komt er tegen op dat slechts vergoeding zal worden ver leend, volgens het voorstel van B. en W. aan eigenaars aie zich „buitengewone of' fers" zullen moeten getroosten. Dus iemand die „gewone" offers moet brengen, krijgt niets. De heer At tem.a (C.H.) is het met de heeren Audretsch en van Unen eens. De heer Rijk es (V.D.) vraagt hoe B. en W. zich de samenstelling van de commissie denken. Wethouder Jhr. v. d. Poll (C.H.) zegt dat personen, die op aesthetisch gebied be kwaam zijn, in de commissie zitting zullen hebben. B. en W. hebben gedacht aan eenige leden der Schoonheidscommissie, misschien nog met eenige anderen aan te vullen. Maar B. en W. moeten de samenstelling nog nader onder de oogen zien. Verwacht mag overigens worden dat iemand, die iets heel moois heeft iets er voor zal over hebben, om dat in stand te houden. De heer Van Un en: Als hij het heeft! Wethouder Jhr. v. d. Poll vestigt er voorts de aandacht op, dat belanghebbenden in hooger beroep kunnen komen. En dan zal hun zeker recht gedaan worden. De heer Rij kens (V.B.) zou gaarne zien, dat een wethouder voorzitter der commissie werd en dat er nog een raadslid zitting in krijgt. Het aantal commissieleden zou dan 5 worden. De heer Audretsch (Vrijz.) had zich de zaak ook zoo gedacht. De heer Van Unen (V.B.) vindt dat in de commissie niet te veel het artistieke element moet overheerschen. Wethouder Jhr. v. d. Poll (C.H.) vindt dat artistieke standpunt juist uitstekend. Trouwens: de commissie doet slechts voor stellen aan B. en W. De heer A11 e m a (C.H.) vindt toch dat een raadslid in de commissie behoort. De Voorzitter wijst er op dat men in beroep kan gaan bij den Raad. Het zou dus onjuist zijn, in de commissie een wet houder of raadslid te benoemen. De heer Rijkes V.B.) stelt voor: 5 leden In plaats van 3. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 7 stemmen. De verordening wordt vastgesteld zooals B. en W. haar hebben voorgesteld. Commissie van toezicht L.O. In de vacature-Steinhoff wordt in de Commissie van Toezicht op het L.O. be noemd de heer J. Wiegman. Het venten met ijs. B. en W. stellen den Raad wijziging der Politieverordening voor, ten einde ingezete nen die met ijs venten te beschermen tegen concurrentie van niet-inwoners. De heer Van Lent (R.K.) meent dat slechts een klein deel van den middenstand ■door de voorgestelde wijziging zal gehol pen zijn. Spr. wenscht een algemeen vent- verbod voor niet-inwoners. De heer De Tello (S.D.A.P.) meent dat het venten inderdaad een gevaar kan wor den. Maar zoover als de heer Van Lent wil spr. toch niet gaan. Immers groente- en melkhandelaren in de gemeente wonende, venten ook. B. en W. willen nu slechts bij uitzondering een schriftelijke vergunning geven. Deze „uitzondering" mag volgens spr. niet gelden voor de gemeentenaren. Verder geeft spr. een duidelijker redactie van het 2e lid van het voorgestelde artikel in overweging, waardoor niet ieder, die ster ken drank of dergelijke „vervoert" voor verboden venten kan bekeurd worden. De heer Van den Heuvel (C.H.) wil geen algemeen ventverbod. Men kan zich be palen tot het venten met genotmiddelen. De Voorzitter wijst er op, dat wel werkloozen 's morgens naar de aardbeien veiling gaan en daarna aardbeien goedkoop uitventen. Dit vinden B. en W. niet zoo erg, als de betrokkene maar niet in de buurt van van een fruitzaak gaat staan. Maar tal van losse ijsventers hebben de gewoonte, zich te bewegen in de buurt van een ingezetene die een vaste standplaats voor ijsverkoop heeft. Zulke dingen moeten voorkomen wor den. Alle niet-Heemsteders weren zou ook al weer niet goed zijn. Maar de Heemsteed sche pachters van standplaatsen moeten be schermd worden. Een verduidelijking van het 2e lid willen B, en W. overwegen. De heer Van Lent (R.K.) wil het voor gestelde artikel zoodanig wijzigen dat alle venten zonder vergunning verboden is. De heer Van der Erf (R.K.) wil de redactiewijziging nog aanhouden tot de vol gende vergadering voor nader onderzoek. De heer De Tello (S.D.A.P.) wil prae- advies van B. en W. De Voorzitter heeft daartegen geen bezwaar. Maar laat de Raad in verband met het nader jnd seizoen de voorgestelde wijzi ging der Politieverordening aannemen. Later is altijd nog wijziging mogelijk. Aldus wordt besloten, Rondvraag. De heer Disselkoen (S.D.A.P,) vraagt in de volgende vergadering inlichtingen (Adv. Ingez. Med.) over de bezetting van de klassen der lagere scholen. B. en W. zullen hun best doen. Mevr. Venhuizen (V.B.) vraagt, dat iets gedaan wordt om besmetting met t.b.c. op de scholen te voorkomen. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt, dat de schoolartsen opdracht hebben, opte let ten, of ook het onderwijzend personeel de kinderen kan besmetten. Men moet overigens met die „besmetting op school" voorzichtig wezen. De berichten daarover kunnen overdreven zijn. Mevr. Venhuizen (V.B.) heeft alleen op groote oplettendheid in dezen willen aan dringen. De Raad gaat hierna in besloten zitting. WIE RUILDE DE FIETSEN? Ongeveer drie weken geleden werd door een onbekende juffrouw, vermoedelijk bij vergissing, een damesrijwiel meegenomen, dat geplaatst was voor een slagerswinkel aan den Binnenweg alhier, daarbij haar eigen rijwiel achterlatende. Bedoelde juf frouw wordt verzocht zich aan het bureau van politie te Heemstede te vervoegen. GESTOLEN CHOCOLADE GEVONDEN. Vrijdagmorgen werd door een gemeente werkman bij den uitgang van Groenendaal een partijtje chocoladereepen in een tafel kleedje gewikkeld, gevonden. Bij onderzoek bleek het de politie, dat in den afgeloopen nacht is ingebroken in de Belvedère in Groenendaal en daaruit vermoedelijk die chocolade is ontvreemd. De politie zet het onderzoek voort. FANCY FAIR. Feestelijk ziet de ruime gymnastiekzaal der R. K. School aan de Molenwerfslaan er uit voor de fancy fair ten bate der O. L. Vr. He- melvaartskerk. Rappe handen hebben alleraardigste ten tjes getimmerd, en fleurig en kleurig zijn ze door den-heer v. Noort en Zn., onder artistie ke leiding van den heer Jan Wiegman ge schilderd. Om 8 uur Donderdagavond is er reeds een groot gezelschap aanwezig. Pastoor v. Noort zei, dat „H.O.P.S.A." be- teekende: „Help onze parochiale schuld aflos sen". Dat was de rebus van het vorige jaar, maar het geldt ook voor heden. Dank brengt hij aan allen die hebben medegewerkt aan deze /Voorbereiding. De wedstrijd in het besturen van een varken trekt de aandacht. Uit de tent met de lachspiegels davert de schaterlach dooi de zaal. Verder kan men er hengelen, speerwerpen, een vliegtochtje maken of zijn geluk beproe ven bij het zwevende geluk. BURGERLIJKEN STAND Ondertrouwd: J. v. WoudenbergC. v. d. Brink; J. M. v. B'akelS. Schaaf: M. Ocke- loen—J. H. v. Grootveld. Getrouwd: J. A. d VriesM. Hendrikse. Bevallen: M. J. H. BosseStalpers, z.; W. P. M. C, BijvoetBijvoet d..; A. J. F. Muylaert v. Gieren z.; J. H. Westerveldv. de Klas horst z. Overleden: C. L. M. Rijnen 35 j. echtgen. van A. J. M. Röpke. BLOEMENDAAL MUZIEKAVOND VOOR DEN PROTESTANTENBOND. Donderdag werd in het gebouw van de afdeeling Bloemendaal van den Ned. Pro testantenbond een muziekavond gegeven, waaraan medewerkten een gemengd koor onder ledin'g van mej. Meyer, en de dames F. de Clercq en F. Schauikes, die solozang ten beste gaven met begeleiding van mej. A. Hannema. De opkomst was vrij bevredigend. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van het Wilhelmus, waarbij allen zich van hun zetel verhieven. Het koor heeft een 9-tal liederen gezongen die beschaafd en goed in den toon werden voorgedragen. Mej. Schauikes, die naar wij meenen voor de eerste maal in het publiek optrad, zong liederen van Bach, H. Reger en Cath. van Rennes. Wij hadden al eerder het genoegen om mej. de Clercq te hooren, die liederen van Franck, Handel en Pijper op het programma had. Uit den aard der zaak werd er niet ge applaudisseerd. Bij den uitgang werd een schaalcollecte gehouden, daar de toegang tot dezen ge notvollen avond vrij was. 1-MEI VIERING VAN DE S. D. A. P. De moderne organisaties aangesloten bij den bestuurdersbond Bloemendaal-Santpoort en de cultureele organisatie der moderne arbeidersbeweging der afd. Bloemendaal en Santpoort, hebben een uitgebreid programma samengesteld voor de viering van den 1-Mei "ig. Om 8.30 verzamelen de deelnemers zich bij het gebouw De Toorts om zich vandaar naar het feestterrein te begeven. Bij de Toorts wordt eerst nog de Meiboom geplant. Onder de verschillende punten van het dag programma noemen wij een rede van Mr. M. J. A. Moltzer en een dansgroep van Els Keezer. s Avonds wordt feest gevierd in „De Wey- man" te Sanitpoort. Zang en declamatie zullen elkaar afwisselen, terwijl de Mei-rede wordt uitgesproken dooi den heer W. Middendorp, die zal spreken over: „Blij Meigeloof". GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Lindner, Zijlweg 281. Overveen, een rozenkrans in etui; W. A. van Ooyen, Lage Duin en Daalscheweg 9, b. Bloe mendaal een heerenhoed; F. P. Bremer, Zui- dertuindorplaan 4, Haarlem, een huissleutel; W. van Kimmennade, Amsterdamschevaart 94, Haarlem, een motor handschoen; F. Wyen- berg, Dompvloedslaan 31, Overveen, een schooletui met potlooden; E. D. van Wely. Kennemerweg 10, Bloemendaal, een poesje; Prenen, Dompvloedslaan 5, Overveen, een gele hond; v. d. Waag, Oranje Nassaulaan 171, Overveen, een lichtbruin hondje; R. Hunze, Koeduinweg 5, Aerdenhout 3, eenden: Kennel Fauna te Haarlem, een gestroomde herders hond; P. Jansen, Leidschevaart 138, Haarlem, een etui met kaarten; Halderilk, Korte Kle verlaan 9, Bloemendaal, een doosje met 2 zil veren kettinkjes; A. Kornmar, Oranje Nas saulaan 9 a. Overveen, een bril in etui; G. W. Hameka, Stólberglaan 21, Aerdenhout, een kanarie; W. Hoogelueht, Spoorwegstraat 24 zwart/Haarlem, een dameshandschoen; aan den politiepost te Aerdenhout, een sierspeld; een alpenmuts; een meisjesmuts; een kinder handschoentje; aan het bureau van politie Overveen, een mes; een kindermutsje; een autoband op velg; een blauwe clut; een cein tuur een voetbalschoen, waarin een paar sokken; een bril. ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Geen Lunapark. De derde wet houderszetel. Stakende stemmen. Verbetering van het Badhuisplein. Gemeentelijke opcenten met 5 ver hoogd. Afscheid raadslid Geers. Donderdagavond is in het Gemeentehuis in Zandvoort een raadsvergadering gehouden onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer H. van Alphen. Wegens gezondheids redenen was de heer Groen afwezig. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de heeren v. Rijnberk en v. d. Moolen om een pricipieele uitspraak van den raad ten gunste van een sportpark in verband met het uitbreidingsplan. En voorts tot het aanleggen van enkele eenvoudige voetbalvelden ten voordeele van Z.V.V. Wethouder Siegers drong op dit laatste aan, ook met het oog op werkverschaffing. De voetbalvereeniging Zandvoort wil het terrein huren voor f 1000. De voorzitter zeide, dat de tijd drong om althans een tijdelijk terrein in te richten. In principe aangenomen. De derde wethouderszetel. Voorts was er het schrijven van Gedepu teerde Staten inzake den derden wethouders zetel. De heer Druyf (Volkspartij) achtte maar één antwoord op den brief van Gedeputeerden op zijn plaats. Er is een derde wethouder noo- dig, en een voorstel als van Gedeputeerden is niet voor behandeling vatbaar. De heer Geers (R.K.) herinnerde eraan, dat hij vroeger al gewezen heeft op de on mogelijkheid om voor f 900 de volle krachten te geven. Dit salaris is te klein. Voor Zand voort is het niet geoorloofd om over een derden wethouder te praten. Hoe zullen de werkzaam heden verdeeld worden, welke is de taak van den nieuwen wethouder? De heer E1 f f e r s stelde voor een bedrag van f 900 te voteeren voor het salaris van den derden wethouder. In de financieele commissie is men tot de conclusie gekomen het aantal opcenten mét 5 te moeten verhoog en, dit ten gevolge van het feit om dekking te vinden voor de kosten van het middelbaar onderwijs. Het hierdoor te krijgen bedrag is grooter dan noodig is en juist in dat verschil kan het wet houderssalaris worden gevonden. De heer Geers geloofde evenmin als de heer Koning, dat de Gedeputeerden deze oplossing zouden goedkeuren. De heer El f f e r s zei, dat in de leiding van de gemeente wijziging noodig was, en het laatste, wat den raad was overgelaten, was het doen bezetten van een derden wethouders zetel. De heer Druyf stelde voor, aan Gedepu teerden te antwoorden, dat de raad een sala- risvermindering niet aanvaarden wil, maar wel een derden zetel noodig vindt. Over dit voorstel staakten de stemmen (6—6). De kwestie der steunverleening. Aan de orde kwam het rapport inzake de steunverleening en werkverschaffing. De heer P a d t (Gemeentebelang) drong namens de raadscommissie aan op het zoeken van een spoedige oplossing, daar thans de steunverleening en werkverschaffing in han den van één tijdelijke kracht zijn. Herhaling van dergelijke dingen als gebeurd zijn moet voorkomen worden. De heer E1 f f e r s stelde voor het prae- advies van de raadscommissie aan Gedepu teerde Staten toe te zenden. Wethouders Siegers kwam op tegen de passage, als zou ook spr. niet royale mede werking gegeven hebben. Dit is niet juist. De ambtenaar thans met de steunverleening be last heeft een 12-jarige routine, de vorige had geen ervaring. Het opzenden van het rapport, naar de staten vindt spr. goed, doch hij zal dan ook een rapport samenstellen en opzenden. De heer P a d t merkte op, dat in het rapport staat: „niet altijd werd royale medewerking verleend" en dat slaat niet op den wethouder Siegers. De kwestie van het tegenrapport raakt spr. eigenlijk niet, daar is hij wel aan gewend. Er is een manier van inlichtingen verstrekken (dit geldt den wethouder niet) die de inlichtingen-vragers met lamheid slaat. Het voorstel Elffers tot opzending van het rapport wordt aangenomen met algemeene stemmen. Geen Lunapark. De voorzitter achtte den brief van de fa. Hommerson vreemd, waarin staat, dat zij bij den ontvanger reeds f 6000 gestort heeft. Op vragen van den heer Padt antwoordde de voorzitter, dat het vorige jaar de toestand zóó was, dat de gemeente in elk geval f 10.000 kreeg. Maar spr. heeft ten aanzien van de thans genoemde f 6000 (in cheque-vorm) geen zekerheid. De heer Druyf vond een Lunapark een attractie van een badplaats, zooals Scheve- ninvM-i e': voel hcsft op andere wijze (cabaret, theater, circus). De vraag die hier behandeld wordt is slechts het al of niet openen van on derhandelingen met de firma Hommerson. „In elk geval krijgen we f 6000". Een stem: „Tien wethouders!" De voorzitter zei, dat B. en W. met het voorstel waren gekomen om afwijzend op het verzoek te beschikken. Over het voorstel-van Rijnberk om onder handelingen aan te gaan staakten de stemmen weer, evenals in een vorige zitting, zoodat het voorstel verworpen is. Nieuwe ligstoelen voor het Zuiderbad. B. en W. vroegen machtiging tot het aan- koopen van 50 ligstoelen voor het Zuiderbad bij openbare inschrijving. De heer Elffers drong aan op aankoop bij de firma, die verleden jaar goed leverde. De heer van R ij n b e r k achtte deze aan- koopen de taak van den directeur en wilde het punt van de agenda afvoeren. Ei- werd gestemd over openbare inschrijving. De stemmen staakten. Het Badhuisplein. De heer Geers wilde het voorstel splitsen in verbetering van het Plein en in het bouwen van een kiosk. Dit laatste is een uitzicht- belemmering. De heer v. d. W e r f f was ook tegen het maken van een kiosk. De voorzitter was het eens met den heer Elffers als die zegt, dat met den bouw van de kiosk de zaak staat of valt. Het ver keer wordt steeds drukker en 't wordt steeds gevaarlijker en verbetering is zeer noodig. De heer Koning (C.H.) was wel tegen de kiosk, doch wist, dat de zaken niet te schei den zijn en verkeersverbetering is dringend noodig. Het voorstel werd aangenomen met 84 stemmen. Het voorstel luidde: Ter verbetering van het verkeer over het Badhuisplein wordt door B. en W. voorge steld op het Badhuisplein twee lange vlucht heuvels te maken, waardoor het verkeer ge dwongen wordt geheel rechts aan te houden. Op den Noordelijken vluchtheuvel wordt de kiosk gebouwd, waarvan de pacht voldoende zal opbrengen om de kosten van rente en af schrijving van de voorgestelde werken te dekken. Er is thans reeds een gegadigde voor, die deze kiosk wenscht te pachten voor f 400. Om het terras van Hotel Driehuizen wordt verder een trottoir gelegd en recht voor den Strandweg nog een vluchtheuvel. Het levens gevaarlijke oversteken wordt daardoor wel iets gemakkelijker, al zal het op drukke da gen nog niet gemakkelijk zijn hier den weg naar het strand te vinden. Standplaats voor ijskarren. B. en W. stellen voor om den heer P. Kerk- man voor 3 jaar te verpachten een stand plaats voor een ijskar aan de Schoolstraat voor f 50 per jaar. De heer Padt was het eens met den heer Paap (lijst Molenaar) dat anderen gedupeerd worden bij deze voorgestelde verpachting, De vorige maal heeft een toewijzing plaats ge had van standplaatsen en de pachters zou den nu gedupeerd worden als nu plotseling weer nieuwe standplaatsen komen. De heer Druyf zei dat de aspirant-pach ter er toch al jaarlijks staat. In stemming kwam de vraag of er in de Schoolstraat een standplaats moet komen. Met 75 aangenomen. Aan den heer Kerk- man werd de standplaats gegund. Verhooging opcenten. Het rapport regelende het Middelbaar en Voorbereidend Hooger onderwijs kwam in be handeling. De voorzitter deelde mee, dat de fi nancieele commissie geen andere oplossing weet dan de gemeentelijke opcenten met 5 te verhoogen. De raad vercenigde zich hiermee met 111 stem (de heer Paap tegen). (De opcenten zullen nu gebracht worden op 70). De regeling van het M.O. en V.H.O., de be grooting belastende met f 2000, houdt o.a. in, dat Zandvoort f 80 betaalt voor eiken leer ling, die het Kennemer, het Christelijk of R.-K. Lyceum bezoekt. Andere kleine agendapunten werden aan genomen. Aangehouden werd tot over 3 we ken het voorstel tot wijziging der verordening betreffende bezoldiging enz. van het politie- 1 personeel. 1 De verpachting van parkeerterreinen werd in de besloten vergadering behandeld. Rondvraag. De heer Paap vroeg of het juist is, dat de heer Drost-, die nu niet meer in Zandvoort woont, toch weer in gemeentedienst is. Wethouder Siegers merkte op, dat deze man slechts tijdelijk elders een betrekking wilde hebben. De heer Paap zei dat op den hoek Zee straat en Dr. Metzgerstraat een verkeers agent noodig is. De voorzitter zei, dat als het noodig is, daarin voorzien zal worden. De heer Elffers wees op de slechte be strating van de Zandvoortschelaan. De raad nam tenslotte aan een voorstel van B. en W. ten aanzien van de zandgraving in Bentveld. De verordening, luidende, dat zandafgravmg verboden is, doch dat B. en W. dispensatie kunnen verleenen, werd gewij zigd in: de raad kan dispensatie ver leenen. Afscheid van den heer Geers. De voorzitter richtte zich tenslotte tot den heer Geers, die 11 jaar raadslid was. Zijn ijver was zeer groot, en het aantal verzuimde vergaderingen zeer klein. Spr. dankte het scheidend raadslid voor de prettige samen werking, zoowel in de raadszittingen als in de commissies. Ook in het vereenigingsleven zal men de werkkracht van den heer Geers missen. Zijn werklust en ernst zijn immer ge bleken. Spr. voelde zich gedragen door den raad als hij voor den heer Geers en zijn ge zin de beste wenschen voor de toekomst uit spreekt. (Applaus). De heer G e er s zei met een variant op een provinciaal volkslied: Zandvoort was mijn vaderland, Zandvoort was mijn dierbare grond. Spr. heeft lang gewoond in Zandvoort en er 27 jaar gearbeid. Hij is wel in zijn plicht meermalen tekort geschoten, en ging wel eens tegen de meening van het college in. Maar hij kwam steeds voor eigen meening uit, en, aldus spr. ,.ik was nooit de betweter van den raad". Steeds hield hij het belang van Zand voort voor oogen. Hij dankte in 't bijzonder den voorzitter voor de welwillende tegemoet komende houding. Ook de raadsleden bracht hij dank evenals aan de ambtenaren en be ambten voor het gul geven van inlichtingen waar gevraagd. Met de beste wenschen voor den voorzitter en de raadsleden met hun gezinnen, en voor den groei en bloei van Zandvoort sloot de heer Geers zijn laatste rede in een openbare raadszitting. Hierna ging de raad in besloten zitting over. IJMUIDEN DE KERKRO W AAN DE VELSER- DUINWEG.. Naar wij vernemen heeft het kerkbestuur van de Ned. Herv. Kerk IJmuiden-Oost het bouwen van de nieuwe kerk aan den Velser- duinweg opgedragen aan de firma P. Heere en Zn., IJmuiden, die met f 46250 op een na de laagste inschrijf ster was. Het werk is niet aan de laagste jgund, omdat een der firmanten katholiek was. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1—0,80. Griet per 50 K.G. f 35—13. Tongen per K.G. f 1.45—0.90 Zetschol per 50 K.G. f 16.50. Kleine schol per 50 K.G. f 16.50—3.70. Schar per 50 K.G. f 10.502.50. Kleine poon per 50 K.G. f 4. Kabeljauw per 125 per 125 K.G. f 5334. Gullen per 50 K.G. (groote) f 13.50—13. Trlpm Ik-Ipinpl f Q Ef)7 u-unen per au (grootej i Idem (kleine) f 9.507. Wijting per 50 K.G. f 2—1.40 BESOMMINGEN Trawlers: manden Julie Streiff IJM 159 75 f 1050 Stoombeuger: VL 3 f810 Loggers: KW 23 f710; KW 5 f750; KW 49 f770; KW 58 f640. BEVERWIJK FIETSER REED HARDER DAN EEN AUTO. EN BOTSTE TEGEN EEN ANDERE OP. Donderdagmiddag fietste in de Zeestraat een jongeman die een auto welke voor hem uitreed wilde passeer.n. Daardoor kwam hij teveel op de linkerhelft en botste -zoo tegen een auto die van den anderen kant naderde. Met een ernstige hoofdwonde werd hij in een apotheek binnengedragen, waar een dokter een voorloopig verband aanlegde. Na een half uur werd hij op advies van een tweeden dok ter naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. Zijn toestand was Vrijdagmorgen tamelijk gunstig. Den autobestuurder treft uiteraard geen schuld. RECHTS WEER GEEN VOORRANG VERLEEND. RUZIE TUSSCHEN DE CHAUFFEURS. Op het kruispunt KoningstraatMolen straat—Zeestraat is een botsing geweest tus- schen twee auto's, doordat de eene bestuurder den ander weer geen voorrang verleende. Het ongeluk bleef beperkt tot beschadiging van de wagens maar de chauffeurs waren het er niet over eens wie de schuld aan deze ge schiedenis had. Ruzie. De politie zal echter wel uitmaken waar de schoen knelt, en om te beginnen heeft zij vast een proces verbaal opgemaakt tegen dengene die het rechtskomend verkeer geen voorrang verleende, daarbij aan alle ruzie een einde makend, want het werd weer eens duidelijk gedemonstreerd: rechts gaat toch altijd voor! R. HOFMEESTER t Na een kortstondige ziekte is Donderdag middag alhier overleden de heer R. Hof meester, directeur van de bekende Bever- wijksche Muziekschool aan de Groenelaan alhier. De heer Hofmeester opende een vijftal jaren geleden deze muziekschool, die hij, bekwaam muziek-paedagoog als hij was, in korten tijd tot bloei wist te brengen. Met groot leedwezen zal zijn overlijden door zijn leerlingen en hun ouders worden vernomen want de heer Hofmeester had zich door zijn cenvoudigen, prettigen omgang bij zijn leer lingen zeer bemind .weten te maken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13