AKKERTJES DE STRIJD TEGEN DE BELGEN. Zoon hoofdpijn? 1 CIRCUS AMAR Daar zal ik U even van af hel pen! Draag altijd zoo'n zakdoosje met "Akkertjes" in Uw vestzak VRIJDAG 27 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 SPORT EN SPEL. Alweer uitverkocht. Wat er voor de Belgen op het spel staat. Nederland favoriet doch voor zichtigheid is geboden. Waarom een Nederlandsche overwinning wenschelijk is. groote Dat het Antwerpsche stadion voor den wedstrijd op a.s. Zondag reeds geruimen tijd geleden volkomen uitverkocht was, zal voor den lezer zeker geen nieuwtje, zijn Dat is, ondanks malaise, salarisverminde ring en belastingverhooging in de laatste jaren steeds het geval geweest. Betrof het nog maar een gewonen landenwedstrijd. hoe veel te grooter zal de liefhebberij voor kaar ten geweest zijn, nu het een voorwedstrijd om het wereldkampioenschap betrof. Als zoodanig heeft de strijd voor ons land wel iets van zijn beteekenis verloren; onze ploeg heeft zich immers reeds door de overwinning op Ierland van een plaats in de eindwed- strijden in Italië verzekerd. De verstandige voetballiefhebber heeft echter zijn kaarten voor Antwerpen reeds besteld, vóórdat de wedstrijd tegen Ierland werd gespeeld, daar men natuurlijk het zekere voor het onzekere wilde nemen. Vrij zeker zal dan ook het aantal teleur- gestelden, die niet in het bezit zijn gekomen van een kaart voor den grooten strijd, een record zijn. Vermoedelijk zou zelfs het Heyselstadion te Brussel uitverkocht geweest zijn. indien men den wedstrijd daar zou hebben gespeeld. Het is eigenlijk een algemeen belang, dat onverwijld wordt over gegaan tot het bouwen van een veel grooter stadion te Antwerpen Niet alleen de Kon. Belgische Voetbal Bond, maar geheel Antwerpen en ook de Belgische en de Nederlandsche Spoorwegen, zullen van een grooter stadion te Antwerpen voordeel hebben. Deze zaak is intusschen reeds vrij wel geheel in kruiken en kannen. Het is alleen maar de vraag of de Nederlandsche bezoekers aan den wedstrijd tenslotte niet van den regen in den drup komen. Het nieuwe stadion zal n.l. komen aan de andere zijde van de Schelde, onze supporters zullen dat terrein slechts kunnen bereiken en ver laten door den tunnel onder Schelde, die op zoo'n geweldig verkeer echter niet is in gericht. Reeds thans wordt beweerd, dat het uren en uren zal duren voordat de tunnel het aantal liefhebbers zal hebben verwerkt! Indien dat inderdaad het geval is. zou het tenslotte nog beter zijn, indien men den wedstrijd te Brussel liet spelen, dat dan voor onze landgenooten eigenlijk beter gelegen zou zijn dan het Antwerpsche terrein aan de anderen kant van de Schelde. Ook het tegenwoordige terrein, te Deurne, Is voor Nederlanders niet zoo gemakkelijk te bereiken, daar de verkeersregeling te Ant werpen niet zoo bijster vlot is. Krijgt men nog meer hinderpalen op den weg van Ant werpen naar het Stadion dan is de ellende niet te overzien. We zullen echter de zaken te zijner tijd moeten nemen, zooals ze zijn, want over de terreinkwestie, die eigenlijk bijna een Nederlandsche kwestie is er komen naar beweerd wordt, meer Neder landers dan Belgen bij den Antwerpschen wedstrijd! wordt zonder ons een beslis sing genomen. Bij mijn jaarlijksclien tocht naar het Ant werpsche Stadion, moet ik bij het zien van de volgepakte tribunes, die een hoogen muur rondom het speelterrein vormen, telkens weer terug denken aan de allereerste wed strijden, die tusschen België en Nederland te Antwerpen werden gespeeld. Wat heeft het internationaal voetbal in ruim een kwart eeuw toch merkwaardige vorderingen ge maakt. Ik herinner mij nog duidelijk de allereerste wedstrijden tegen de Belgen destijds nog niet onder de auspiciën van den Neder- landschen Voetbal Bond gespeeld. Toen was een met twee paarden bespannen char-a- bancs voldoende, om niet alleen de spelers en de officials doch ook de pers en de sup porters naar het terrein van de Beerschot te brengen. Nu komt men met extra treinen en met honderden auto's, zelfs de vliegdienst komt er aan te pas! In dien tijd was het terrein van de Beer schot nog een gezellig clubterrein zonder verdere pretenties. Er was een klein tri- bunetje voor ten hoogste honderd kijkers. Als het koud was, brandde op dat tribunetje een houtvuur, dat aan het geheel een huise lijk cachet gaf. 't Belangrijkste gedeelte van de terrein-inrichting was teen het club huis, dat in die dagen ons Nederlanders, aan zoo 'n luxe bij een voetbalveld niet gewend, een paradijs leek. Trouwens, iets dergelijks zou in den tegenwoordigen tijd ook volkomen onmogelijk zijn. Men stelle zich eens voor sn voor het publiek toegankelijk zaaltje, met gezellige hoekjes, gemakkelijke rieten stoelen met leuk gekleurde kussens, tijdens de pauze van een internationalen wedstrijd! Er bleef geen stuk van heel! Toen kon men er zoowel vóór als na den wedstrijd rustig zitten en er ook in de pauze een kop thee gaan drinken. Toen het publiek de voetbalvelden had ver" overd verdween die intieme gezelligheid. Het zou echter ondankbaar zijn niet te erkennen dat er een andere gezelligheid voor in de plaats is gekomen; de gezelligheid van de groote massa. Reeds de treinreis naar Ant werpen, met haar geestdriftige voetbalge- sprekken met wildvreemde menschen, brengt een soort verbroedering. En ook op de tri bunes te Antwerpen voelen de duizenden Nederlanders zich tenslotte toch één geheel. De vreugde van de overwinning wordt daar door iets overweldigends. Gedeelde vreugd is immers dubbele vreugd! Men voelt zich, of men zelf meegestreden heeft voor de over winning. En als het elftal onverhoopt verliest wat helaas in de periode na den oorlog maar al te dikwijls gebeurd is dan troost men elkaar met wijsgeerige opmerkingen en ver standige woorden. Men vroolijkt elkaar ten slotte toch weer zóó op. dat de terugreis weer een feesttocht wordt, al zingt men dan ook in plaats van het jubelende lied van het land, dat door niemand verslagen kan wor den, het bPter passende: „houdt er den moed maar in!" De Belgen zullen aan onze voetballers zeker niet kunnen verwijten, dat ze er na den oor log den moed niet hebben ingehouden, noch zullen ze aan „Nederlandsche legioenen" op de tribune een dergelijk verwijt kunnen ma ken. In de periode na den oorlog heeft ons elftal het in een tijdvak van meer dan 10 jaar slechts een enkele maal tot een over winning kunnen brengen en dat was er nog een, die ons meer gaf, dan we eigenlijk wel verdienden, daar een bal door een der ach terspelers uit ons doel werd geslagen, zon der dat de scheidsrechter er een strafschop voor gaf! Ondanks die serie nederlagen was elk jaar het aantal Nederlanders, dat met het elftal naar Antwerpen trok, weer grooter Eerst op den 20sten Maart 1932 kreeg men weer eens gelegenheid een Nederlandsche overwinning te Antwerpen te vieren. Een jaar geleden heeft men dat feit herhaald. De wedstrijd van a-s. Zondag zal nu moeten be wijzen, dat onze ploeg den tijd van Ant werpsche nederlagen volkomen te boven ge komen is en dat het Nederlandsche voetbal zich weer krachtig boven dat der Belgen heeft geplaatst. De periode voor den oorlog was vrijwel voortdurend een periode van overwicht van het Nederlandsche voetbal op het Belgische. Van de 10 wedstrijden, door onze nationale ploeg vóór den oorlog in België gespeeld, heeft ze er 7 gewonnen. Na den oorlog zijn de rollen omgekeerd. Van de 15 wedstrijden heeft Nederland er slechts 4 gewonnen. Op het oogenblik '.s de balans vrijwel in evenwicht want van -u. ^5 in totaal gespeelde wedstrijden tegen België in België heeft Nederland er 11 gewonnen en 4 gelijk gespeeld. België won er 10. Nu gaan we a.s. Zondag naar Antwerpen als groote favoriet. Na de 93 op de Belgen te Amsterdam en de 52 op de Ieren, zijn er slechts weinigen, die er een oogenblik aan denken dat er een kans.is om te verliezen. De Belgen zitten in zak en asch over het falen van hun ploeg. Men had gehoopt, dat de 44 te Dublin het eerste teeken van een herleving van de Roode Duivels zou zijn, doch men is door de zware nederlaag te Amsterdam tot de overtuiging gekomen, dat de spelers voorloopig nog makke lammeren zijn. Zoo denkt tenminste de Belgische pers er over. Dat het verstandig is, die meening te deelen, zou ik echter niet durven be weren. Mag men de Belgische bladen gelooven, dan staan de Belgen er bitter slecht voor en lijkt het niet mogelijk, een elftal samen te stellen, dat met eenige kans op succes tegen onze ploeg in het veld komt. Naar men weet, moet deze wedstrijd beslissen, of België dan wel Ierland, onze ploeg naar de eindweastrijden van de wereldkampioen schappen zal vergezellen. Dat zal België zijn, indien de ploeg Zondag wint, gelijk speelt of met niet al te groot verschil ver liest. En nu is het teekenend. dat de geheele Belgische pers precies uitrekent, met hoe veel men zal kunnen verliezen, om toch het recht te hebben naar Italië te gaan en dat men geen oogenblik aa nde kans op een overwinning of een gelijk spel denkt. Geeft de moedelooze stemming :van de Belgische pers ook de stemming van de spelers weer, dan zal de taak van onze ploeg niet zoo heel zwaar zijn. Maar het is bijna niet aan te nemen, dat onze tegenstanders door de zware nederlaag te Amsterdam zóó volkomen zouden zijn gedemoraliseerd. Ik geloof dat dan ook niet, integendeel ik ben er van overtuigd, dat we verkeerd doen, als we op een gemakkelijke overwining rekenen. Ik sprak dezer dagen den heer Groot- meyer, die verleden week te Brussel een avondwedstrijd van de Roode Duivels tegen een Fransche ploeg heeft gescheidsrechterd, welke wedstrijd door de Belgen werd ge wonnen. Zijn meening over* het Belgische elftal in dien wedstrijd was bijzonder gun stig. Hij beweerde, dat deze ploeg sterker was dan de Belgen eigenlijk zelf wel wis ten; hij was ook van oordeel, dat het uiterst _evaarlijk zou zijn, indien onze spelers zou den denken, dat de wedstrijd eigenlijks reeds gewonnen was. Zoo denk ik er zelf ook over. Geestdrift is steeds het sterkste wapen der Belgen geweest. Daarvan weet onze ploeg wel mee te praten. Die geestdrift mag door de zware nederlaag te Amsterdam wat zijn verminderd; er is slechts een kleinig heid noodig, om die weer in volle kracht te doen ontbranden. Te Dublin prikkelde het ongeval aan v. d. Eynde overkomen de spe lers tot groote krachtsinspanning. Mochten de Belgen te Antwerpen het geluk hebben in het begin van den wedstrijd 'n voorsprong te veroveren, dan is 't ook heel goed moge lijk, dat ze plotseling weer de oude Roode Duivels worden! Er is dan ook m.i. geen enkel motief, om den wedstrijd te Antwerpen reeds tihans als een zekere overwinning te beschouwen. De oude waarheid, dat elke wedstrijd op zich zelf gewonnen moet worden en dat vroegere successen geen enkel gewicht in den schaal leggen, geldt ook thans. Slechts indien onze spelers hun beste spel geven, zal men het tot een overwinning kun nen brengen. Hierboven zeide ik, dat de wedstrijd als voor wedstrijd voor de wereldkampioenschappen voor Nederland een deel van zijn beteekenis heeft verloren. De wedstrijd heeft echter toch voor ons in verband met het wereld kampioenschap nog wel beteekenis en wel, dat een groote overwinning den goeden in druk van ons elftal zeer zal versterken en dat daardoor dus de kans om bij de eind- wedstrijden ingedeeld te worden bij de 8 sterkste elftallen weer wat grooter zal worden. Indeeling bij de sterke ploegen be- teekent, dat ons elftal in de eerste ronde tegen een der zwakkere ploegen zal hebben te spelen, wat dus de taak om verder te komen weer wat vergemakkelijkt. Een fraaie overwinning te Antwerpen kan dus veel bijdragen tot succes in Italië. Ook dat is voor onze spelers wel een extra krachts inspanning waard. BILTHOVEN, April 1934. C. J. GROOTHOFF. "AKKERTJES" zijn nu ook verkrijgbaar in handige metalen zakdoosjes mei 3 Cachets. Dat is zoo gemakkelijk. Ge hebt ze dan, waar Ge U ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pas bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spier pijn, Zenuwpijn, Migraine, "Kater", Griep, enz. (AKKER-CACHETS) i (Omietbelasting inbegrepen) Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) HONKBAL SPELREGELAVOND De Honkbalclub Haarlem houdt op Maan dag 30 April in het gebouw ,J)e Nijverheid" een spelregelavond. De heer R. Verwers zal spreken over: Honkbal voor beginners. OM DEN ZILVEREN BAL. Het 'bestuur van de H. C. Haarlem besloot de wedstrijden om den Zilveren Bal dit jaar te doen houden op Zondag 10 Juni en weer negentallen uit de Haarlemsch.e Competitie toe te laten, EINDELIJK WEER AMERIKANEN. Het bericht dat een Amerikaansche kruiser ons land zal bezoeken, heeft in honkbalkrin gen groote belangstelling getrokken. Het spreekt van zelf. dat geprobeerd zal worden één wedstrijd tegen een ploeg van deze be manning in Haarlem te doen spelen. Vermoe delijk zal dit in het begin van Juni plaats hebben. Het plan om een Engelsch 'team te doen overkomen zal hierdoor wel wat op den achtergrond raken. HONKBALCLUB E.D.O. De Haarlemsche Honkbalclub „E.D.O." or ganiseert Zaterdag 28 April een propaganda- feestavond in het gebouw „Olympia" ter ge legenheid van haar één-jarig bestaan. Deze avond is bestemd voor de leden en donateurs van de voetbalvereeniging ..E.D.O.". In ver band hiermede gaat de training op Zaterdag middag niet door. FAILLISSEMENT. Op 24 April 1934 werd vernietigd op grond van verzet het faillissement van E. S. M. Prij- den, wonende te Haarlem. Curator: Mr. H. O. Drilsma te Haarlem. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN IN 1933. Dat het Nationaal Nederlandsch Comité Wereldkampioenschap Schaken N.C.W.S.) met groote activiteit werkzaam is teneinde zijn plannen tot het houden (in October 1935) van een wedstrijd in ons land om het wereldkam pioenschap schaken te verwezenlijken, is Woensdagmiddag duidelijk gebleken tijdens de persconferentie, die dit Comité onder leiding van den voorzitter, Mr. Max Levenbach, te Amsterdam had belegd. Naar men weet zal in dezen grooten en, naar gehoopt wordt grootschen wedstrijd onze kampioen dr. Max Euwe den strijd aanbinden met, naar wel als vaststaande kan worden aangenomen, den grooten Aljechin, die mo menteel een belangrijken voorsprong heeft in zijn match met Bogoljubow. Dr. Euwe, die een gedeelte van de confe rentie bijwoonde, deed op verzoek van den voorzitter enkele mededeelingen, waaruit wel zeer duidelijk naar voren kwam, dat hij niets zal nalaten om in 1935 in zoo sterk mogelijken vorm zijn tegenstander te ontmoeten. Hij zal zich te dien einde aan een technische, een theoretische en een practische voorbereiding onderwerpen. Zoo zal hij dezen zomer deel nemen aan een aantal in Zürich te houden wedstrijden, waarin hij, behalve Aljechin. ont moeten zal Flohr, Nimzowitch, Bogoljubow, Bernstein en de tien beste spelers van Zwitser land. In Augustus volgt dan een reis naar Rus land, waar hij zich uitsluitend met Russische schakers meten zal. Na dit zomerprogramma hoopt dr. Euwe met Kerstmis naar Hastings te gaan en daar Aljechin en Flohr te ont moeten. Een raad van meester Spielmann. Schaakmeester Spielmann, die de perscon ferentie mede bijwoonde, betoogde op een vraag van den voorzitter, dat de ervaring ge leerd heeft, dat de jeugd over het algemeen den ouderdom overwint, hetgeen vooral ook te verklaren is uit de omstandigheid dat een wedstrijd, zooals thans in Duitechland wordt gespeeld, physiek zeer veel van de spelers vergt. Aljechin kan echter naar de meening van den heer Spielmann als de grootste tac ticus onder de schaakmeesters van alle tijden beschouwd worden en daarom zal het voor Euwe noodig zijn, dat hij zich tactisch meer bekwaamt, opdat hij een stelling, die gewon nen staat, ook werkelijk winnen zal. Desgevraagd gaf dr. Euwe hierna nogmaals te kennen, dat het voor hem zaak zal zijn, veel te spelen met Spielmann, Flohr, Nimzowitch en anderen. Min of meer „clandestiene" par tijen, die eerst na afloop gepubliceerd zullen mogen worden. Mr. Levenbach deelde mede, dat in Mei elk der 15 sterkste schakers van ons land simul taan zullen spelen met 20 tegenspelers; in 't geheel dus een kamp van 300 spelers. Voor deelname kan men zich wenden, vóór 10 Mei a.s., tot een der bestuursleden van de vereeni- güig. waarvan de candidaat lid is, tot leden van eventueel ter plaatse gevestigde sub-com missies, of tot den secretaris van het N.C.W.S., Sarphatistraat 35, Amsterdam-C., p. a. H. van Dam Azn. en Zonen. Dit simultaan-séanceplan, waarvan de uit voering in het Carlton-Hotel geschieden zal, is mede een onderdeel van net propaganda- systeem voor het bijeenbrengen van de zes tien mille, die met de match-Euwe om het wereldkampioenschap gemoeid zullen zijn. Voor de simultaan-séance zal n.l. een klein in- leggeld geheven worden. Met interesse zal men ongetwijfeld ook ken nis nemen van het feit, dat dr. Euwe zich be reid heeft verklaard, simultaan te spelen tegen leden van het eere-comité en van het actieve comité. De Directie van CIRCUS AMAR, die te HAARLEM zijn standplaats aan de ZAANE- LAAN zal hebben, deelt ons mede, dat zij besloten heeft, om ieder in de gelegenheid te stellen, de voorstellingen bij te wonen en in verband hiermede plaatsen met 50 reductie voor de werkeloozen reserveert, uitgezonderd ZATERDAG en ZONDAG. Tijdens de laatste voorstelling is het aantal dezer plaatsen onbeperkt. Verder deelt zij het publiek mede dat alle plaatsen in het circus, zitplaatsen zijn. Een stoet, bestaande uit de artisten. de cavalerie en de 16 olifanten, zal op VRIJDAG 4 MEI om 5 uur nam. door de hoofdstraten trekken. Voorverkoop Sigarenmagazijn ,,'t ANKER", Groote Houtstraat 18, Telefoon 11438. (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN INT. WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. Uit Antwerpen: Donderdagavond hadden al hier internationale zwemwedstrijden plaats. Behalve door de op tournee zijnde Hongaren werd aan deze wedstrijden ook deelgenomen door Engelsche en Nederlandsche zwemmers. Daar de baanlengte in de inrichting, waar deze wedstrijden werden gehouden, slechts 32 meter was, waren de nummers niet die, welke ge- w-onli;': verzwommen werden. In het nummer 96 M. schoolslag, behaalde onze landgenoot Kruythof van de R.Z.C. een mooi succes. Nadat de Hongaar Mezey aanvankelijk de leiding had gehad, haalde onze landgenoot bij de tweede en derde baan meer en meer in en won ten slotte op schitterende wijze. Inplaats van Scheffer van D.J.K., startte op de rugslag de Haarlemmer v. d. Meer die derde werd. Mooi van H.P.C. werd op de vrije slag tweede achter Szegely GECOMMITTEERDEN GYMNASIA .EN LYCEA Bij de eindexamens van het gem. gymn. en gemeentelijk lyceum te Haarlem op 21, 22 23, 25, 26. 27. 28, 29 en 30 Juni, 2 en 3 Juli zijn als gecommitteerden aangewezen dr. F. L. Sassen, hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijme gen; dr. J. Prinsen J.Lz.. hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam: dr. G. Schaake, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Groningen; aan wie op 29 en 30 Juni, 2 en 3 Juli zal worden toegevoegd: dr. W. J. de Haas, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden: bij de eindexamens van het Kennemer Ly ceum, afd. gymn. te Bloemendaal op 21, 22 en 23 Juni zijn aangewezen als gecommitteerden: dr. A. W. de Groot, te Heemstede; dr. J. P. B. de Josselin de Jong, te Leiden; dr. Hk. de Vries, te Amsterdam; bij de eindexamens van het: Christel, lyceum afd. gymn. te Haarlem op 8, 9, 11 en 12 Juni en van het R.K. Lyceum voor jongens, afd. gymn. te Haarlem op 30 Juni en op 2 en 3 Juli zijn aangewezen als gecommitteerden: R. Ca- simir. te 's-Gravenhage; dr. J. Gonda, te Utrecht; G. Mannoury, te Amsterdam: aan wie zal worden toegevoegd op 2 Juli. dr. A. D. Fokker, te Santpoort. DIE POLITIEAGENT KEEK GOED UIT! Donderdagmiddag kwart voor twee zag een politieagent op de Amsterdamsche Vaart een vrachtauto uit Amsterdam, waarvan de lading zóó slecht was opgestapeld, dat ze gevaar voer de veiligheid van het verkeer opleverde. Hij liet den chauffeur stoppen en gelastte hem, den inhoud beter te laden. MYSTERIE VAN LOCH NESS OPGELOST? DUITSCH HOOGLEERAAR MEENT MET EEN VERDWAALDE WALVISCH TE DOEN TE HEBBEN. Professor dr. Ludwig Heek, de voormalige directeur van den dierentuin te Berlijn, heeft zich in de „Lokal Anzeiger" bezig gehouden met de foto van „het monster van Loch Ness" meldt het D, N. B. „Aan deze fotografie van het monster," zoo zegt hij, „heb ik onmiddel lijk gezien dat het hierbij gaat om een zwaard walvisch, misschien ook wel om verscheiden exemplax-en dezer soort, welke bij toeval in Loch Ness zijn verzeild geraakt. Het beeld toont op ondubbelzinnige wijze, dat het geen ander dier kah zijn. De zoogenaamde kop van het monster is de rugvin van den zwaardwal- visch, die bij dezen walvisch steeds omgebogen boven den waterspiegel te voorschijn komt,"ter wijl het dier zelf onder water blijft. Gelijk reeds in „Brehms Tierlebenis" aangegeven, is de zwaardwalvisch niet slechts de grootste, maar ook de roof- en vraarzuchtigste aller walvisch achtigen SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 26 van Philadelphia te Rot terdam. Lochmonar Vancouver n .Rotterdam 24 te Seattle. Breedijk New York n. Rotterdam p. 26 9.30 v.m. Lizard. Dinteldijk 26 van Vancouver te Rotter dam. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 25 te Panama. HALCYONLIJN. Flensburg 25 van Rotterdam te Narvik. Stad Amsterdam 25 van Vlaardingen n, Gefie. Stad Arnhem 25 van Bagnoli n. Almeria. Stad Zaltbommel 25 van Cagliari te Pto. Horres v. Melilla. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN. Almkerk uitr. 25 8.59 v.m. 140 mijl Z. van Land's End. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk thuisreis 26 v.m. te Hamburg. JAVA—CHINA—JAPAN LLJN. Tj'isaroea 24 van Hongkong n. Muntok. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone 25 van Burriana n. Rotterdam. Ariadne 25 van Catania n. Messina. Juno 26 van Genua te Savona. Saturnus 25 van Amsterdam te San Juan P. R. Titus 25 van Maifa n. Limni. Triton Pto. Barrios n. Amsterdam 25 5.36 v.m. 395 mijl W. Z. W. van Land's End. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amster dam 26 n.m. te Southampton verw. Irene 26 April van Danzig te Stettin. Ajax 26 van Hamburg n. Amsterdam. Achilles 26 van Amsterdam n. Rotterdam. Ganymedes 26 van Amsterdam naar Rot terdam. Calypso 26 van Amsterdam naar Rotter dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran thuisreis 26 3 n.m. v. Tanger. Sibajak uitreis 26 26 9 v.m. te Mai'seille. Indrapoera uitreis p. 26 3 v.m. Perim. Kota Pinang thuisreis p. 25 10 v.m. Finist. Palembang 25 9 n.m. van Rotterdam te Hamburg. Dempo 26 van Rotterdam te Batavia. ROTTERDAMZUID - AMERIKA LIJN Alcyon thuisreis 25 van Rio Janeiro. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Tarakan Calcutta n. Vancouver 24 van Singapore. Silvermaple New Orleans n. Calcutta 25 van Madras. Silverbeech, Calcutta n. Vancouvre 24 te Manilla. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tanimbar uitr. 26 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax Japan n. Rotterdam van Hongkong Hector Tsingtao n. Rotterdam 25 te Yoko hama. Polyphemus Amsterdam n. Macassar 25 v Sabang. City of Eastbourne Rotterdam n, Japan 25 van Hongkong. Medon Batavia n. Liverpool van Genua. Memnon Japan n. Rotterdam 26 van Marseille.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14