Het Lot der Ontwapeningsconferentie. Dr. W. MOL Belgie—Holland H.J.vanderMeer Prijsverlaging LEVIS J.J.v. KOOTEN ,/fe Hieuwe Jletde' ,/k Hieuwe Baeieiictissit.U VRIJDAG 27 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 De Fransche sensatie. Barthou's nota is te Genève heel wat kalmer ontvangen dan in de hoofdsteden. In Volken bondskringen heeft men de hoop op verwezenlijking van het plan-Mussolini nog volstrekt niet opgegeven. (Van onzen correspondent) Genève, 21 April 1934 Zijn wij allen, Volkenbondsambtenaren en Volkenbondsjournalisten van alle landen, zul ke verdwaasde optimisten geworden, dat wij geheel het inzicht in de harde werkelijkhe den hebben verloren? Of hebben wij, die niet onder den onmiddellijken invloed der afwis selende stemmingen in de politieke hoofdste den staan, daardoor juist een zuiverder oor deel gewonnen, waardoor wij den waren zin van een sensationeel-schijnende regeerings- nota en haar uitwerkingen op het verdere po litieke gebeuren wellicht iéts beter aanvoe len? Waardoor wij, die de verschillende re- geeringsuitspraken uit een grooteren afstand beschouwen en daaraan dan ook een kleinere beteekenis-aan-gevolgen toeschrijven, dich ter bij de waarheid komen te staan dan de genen, die de onmiddellijke getuigen van een nieuwe politieke gebeurtenis en van haar ontvangst in de verschillende hoofdsteden zijn? Deze vragen moesten mij uit het hart, nu ik deze week weder te bespeuren had, hoeveel rustiger de jongste Fransche nota over het ontwapeningsvraagsuuk hier in de Volken- bondsstad ontvangen is dan in de journalis tieke kringen van de Fransche hoofdstad zelf en van Berlijn, Londen en Rome. Er gaapt een gansche afgrond tusschen de Geneefsche op vattingen, die ook door de Fransche kringen te Genève gedeeld worden, die de Fransche nota voornamelijk uit een oogpunt van methode" van belang achten, en de sensatio- neele beteekenis, d.ie men in de politieke hoofdsteden van Europa eraan hecht, waar men na de nota van Barthou aan de 'Engel- sche regeering van oordeel was, dat de Alge- meene Commissie bij haar' wederbij eenkomst op 23 Mei niets anders meer zou kunnen doen dan de mislukking der Ontwapenixrgsconfe- rentie vaststellen! Wij hadden hier vrij algemeen een veel minder pessimistischen indruk omtrent de beteekenis der Fransche nota. Naar onze opvatting hier, die ook, zooals ik boven reeds zeide, door Fransche Volkenbondsambtenaren en journalisten gedeeld werd, ligt de hoofd- beteekenis niet in de Fransche veroordeeling van de Duitsche herbewapening, doch in de weigering, om de gedachtenwisseling met Engeland over een goedkeuring dezer herbe wapening in de te sluiten conventie thans voort te zetten, zonder dat te voren de Al- gemeene Commissie der Ontwapeningsconfe rentie besloten heeft haar werkplan en ar- beidsdoel principieel te wijzigen. De Fransche regeering wil niet in vertrouwelijke diploma tieke besprekingen praten over een uitdruk kelijke berusting in en toestemming tot de Duitsche herbewapening, zoolang de Ontwa peningsconferentie niet besloten zal hebben, dat het doel van haar arbeid voortaan niet meer zal zijn bewapeningsvermindering der sterkbewapende staten, die geleidelijk tot het peil der ontwapende staten zullen moeten ko men, doch bewapeningsbegrenzing der sterk bewapende ..staten op het tegenwoordige peil onder berusting in een beperkte mate van herbewapening der ontwapende Staten. Wan neer deze Geneefsche opvatting over den juisten zin der Fransche nota met de ware bedoeling van Barthou overeenstemt, dan heeft de Fransche regeering dus niet een einde willen maken aan de van vele zijden ondernomen pogingen om het plan-Mussoli- ni (stabiliseering der bewapening der sterk bewapende staten, beperkte herbewapening van Duitschland. waarborgen voor de eerlij ke en stipte naleving dezer conventie) einde lijk toch nog te verwezenlijken, doch beoog de de Fransche regeering vooral een wijzi ging van „methode", om daartoe te komen. De Fransche regeering wenscht niet, dat in voorafgaande diplomatieke besprekingen tus schen de groote mogendheden de toestem ming tot een Duitsche herbewapening zal worden gegeven; zij wenscht de volle verant woordelijkheid daarvoor op de Ontwapenings conferentie in haar geheel te leggen! Volgens deze Geneefsche opvatting is dus de Fran sche nota, die op zoo velen den indruk ge maakt heeft eindelijk, te midden van al het diplomatieke woordenspel, eens een ronduit gesproken Neen".te hebben verkondigd, ook weder vooral te beschouwen als een taktische manoeuvre, zooals de meeste andere diplo matieke nota's! Een taktische manoeuvre! In de eerste plaats zooals gezegd, om de Fransche ver antwoordelijkheid voor de berustende toe stemming tot de Duitsche herbewapening af te zwakken en deze op de schouders der ge- heele Ontwapeningsconferentie te leggen. In de tweede plaats echter ook met de bedoe ling daardoor sterker „nalevingswaarborgen" te verkrijgen dan vermoedelijk mogelijk zou zijn geweest, indien de Franschen al te hap pig het plan-Mussolini als uitweg uit de moeilijkheden zouden hebben aanvaard! De Franschen wilden door de nota-Barthou de wereld schrik aanjagen door den schijn te verwekken ook het plan-Mussolini te ver werpen, waardoor aan de wereld niets an ders meer zou overblijven dan een erkenning van de totale mislukking der Ontwapenings conferentie en de opening van een nieuwen katastrophalen bewapeningswedloop. De Fransche regeering hoopt, dat dit schrikbeeld de Er.gelschen en Italianen ertoe bewegen zal aan de Franschen nog belangrijke concessies te doen, om Frankrijk tot een terugkeer van het in de nota-Barthou uitgesproken „Neen" alsnog te bewegen! Tot verontschuldiging van deze Fransche taktiek, om door een schijnbaar volstrekte afwijzing van het plan-Mussolini omvang rijker concessies te verkrijgen dan hun te wachten zouden hebben gestaan, indien zij reeds in beginsel „Ja" zouden hebben gezegd, moet erop gewezen worden, dat de Engel- scben eveneens nog steeds dergelijke takti sche manoeuvres volgen. Ook de Engelschen hebben het plan-Mussolini nog niet aan vaard. Zij hebben als tegenvoorwaarde voor de Engelsche concessie der „nalevingswaar borgen" gesteld, dat de Franschen niet slechts zich zullen verbinden ondanks de Duitsche herbewapening hun eigen bewape ning niet te vermeerderen, doch zelfs tot een eigen bewapeningsvermindering over te gaan. De nota-Barthou is nu de tegenzet tot dezen Engelschen eiseh: door alles te weigeren ho pen de Franschen den Britschen eisch van bewapeningsvermindering geheel uit te scha kelen en het Britsch-Fransche loven en bie den tot de kwestie te beperken: welke nale vingswaarborgen Engeland bieden wil, als Frankrijk in de Duitsche herbewapening en de niet-vermeerdering der Fransche bewape ning wil toestemmen! Het vordert eenigen moed, om tegenover het machtige koor der pers-stemmen uit alle landen, die aan de Fransche nota de betee kenis toekennen van een definitieve weige ring, om in eenige conventie toe te stemmen, die de Duitsche herbewapening zou toelaten, dit afwijkende Geneefsche oordeel nadruk kelijk uiteen te zetten. Wij kunnen ons hier natuurlijk allen vergissen. Doch is het waar schijnlijk, dat de Fransche ambtenaren en journalisten alhier plotseling alle contact met hun regeering zouden verloren hebben? En heeft Doumergue zelf niet zoo juist in een Radio-rede weder vol belangstelling over die „nalevingswaarborgen" gesproken, die volgens de nota van zijn eigen regeering van geen belang zouden zijn, omdat Frankrijk geen herbewapeningsconventie zou dulden? Mis schien zal ook het Engelsche nieuws van een nieuw voorgenomen Britsch-Italiaanschen aandrafag bij Frankrijk tot aanvaarding van het plan-Mussolini de lezers ook wel over tuigd hebben, dat het einde der Ontwape ningsconferentie toch nog niet zoo als een paal boven water vaststaat, als men onder den schrik van de nota-Barthou het wilde doen gelooven! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK koopt met het offer van zijn eigen leven. Er komen in deze film sterke scènes voor, waarvan het best in herinnering blijft, de ver warring van Martha, wanneer zij, vlak na de menschenslachting, welke zij door haar be richt aan den vijand heeft mogelijk gemaakt, bij de legerleiding wordt geroepen en daar, inplaats van het door haar verwachte vonnis, het IJzeren Kruis krijgt. Maar vooral de scène, waarin het meisje, ter dood veroordeeld, haar spionnage rechtvaardigt met een beroep op het door de Duitschers, wier wetten zij niet kan erkennen, begane onrecht van den door tocht door België. In haar geheel beschouwd, maakt deze oor logsfilm echter niet den aangrijpenden indruk van de beste uit het vroegere genre. Zij is te weinig geconcentreerd en de dramatische tegenstelling ontbreekt te vaak. Van het spel der hoofdpersonen over- heerscht dat van Conrad Veidt als de bevel hebber. Over welk een buitengewoon masker beschikt deze acteur toch! Het is, of zijn ge laat en figuur uit andere substantie bestaan dan die zijner medespelers; of hij een schep sel is uit een tooverwereld. .Een daemonisch fluïdum.straalt van hem uit en glanst nog na, wanneer op zeker moment zijn geheele ver schijning vervaagt en slechts de flikkering van het licht in zijn monocle als een .dreigend punt in de ruimte overblijft. Madeleine Carroll, die Martha verpersoon lijkt, is een rustige, ietwat vlakke actrice, die in haar bezielde momenten, o.a. in de scène rnet den commandant in haar hotelkamer en in de rechtzaalscène, een gevoeligen aanblik schenkt en dan een bizonder talent openbaart. En Herbert Marshall als de sergeant wordt door het sobere gelaatsspel, waarmee hij voor al in het begin zijn geheim doet vermoeden, een overtuigende verschijning. H. G. CANNEGIETER. BEROEPS VOETBAL IN ONS LAND? Het Haagsoh Correspondentiebureau meldt ons: Gemeld wordt, dat in Dx Haag is aange gaan een maatschappij tot vorming van een N.V. ter bevordering van de beroepsvoetbal sport in Nederland onder den naam van „Eerste Nederlandsche Maatschappij ter be vordering van deberoepsvoetbalsport N-V. i.o." FEESTAVOND DER WERKLOOZEN- COMPETITIE Op a.s. Zaterdag zal de feestavond gehou den worden der Werkloozen Competitie. Alleen werkloozen, die deel genomen hebben aan de competitie, met hun dames zullen op dezen avoiïd genieten van het program, dat zal wor den afgewerkt. Het bestuur is er in geslaagd om voor dezen avond eerste klas artisten naar Haarlem te krijgen, zoodat bij voorbaat een vroolijke avond verzekerd is. DS. W. BIJLEVELD. 30 April a s. zal het 12 1 '2 jaar geleden zijn. dat Ds. W. Bijleveld werd bevestigd in het ambt van dienaar des «Woords, en zijn intrede deed bij de Christ. Geref. Gemeente alhier, als opvolger van Ds. J. W. Geels, thans hoog leeraar aan de Theologische school te Apel doorn Zondag 29 April hoopt Ds. Bijleveld een ge- daohtenispredikatie te houden 's avonds om zes uur in het kerkgebouw aan de Raaks, Maandagavond zal een samenkomst met de gemeente gehouden worden, 'onder leiding van Prof. Geels van Apeldoorn, waarop verschil lende sprekers het woord zullen voeren. DE VREDESACTIE. DE STILLE OMGANG NIET OP 10 MAAR OP 18 MEI. Over den Stillen Rondgang van Vrouwen wordt nog medegedeeld, dat die thans vastge steld is op Vrijdag 18 Mei 1934 (Goodwill Day) te 's Gravenhage. De demonstratie kon niet op 10 Mei wor- d entoegestaan. De Burgemeester van Den Haag heeft thans definitief toestemming ge geven voor 18 Mei. Overal in het land is er groote belangstel ling. De eigenlijke demonstratie zal, na opstelling ongeveer 1 uur duren. Om 2.30 uur wordt, na het hijschen van de vlag „Vrede" en een mi- nuua absolute stilte, van het Malieveld ver trokken. Medegevoerd zullen worden enkele doeken," zooals: „Stilte"; „Wij vrouwen, wij willen den Wereldvrede"; „Eerbied voor het Leven"; „Gij zult niét-dooden". „Nooit meer Oorlog". Bij de Parlementsgebouwen wordt door een deputatie aan de Regeering een adres aan geboden, waarin de Nederlandsche Vrouwen verklaren te staan achter de Regeering die, bij monde van H. M. de Koningin, aan Presi dent Roosevelt, verklaarde te streven naar Vreedzame Regeling als de uitsluitende me thode om Internationale geschillen te be slechten. De vrouwen dringen er ten sterkste op aan, dat de Regeering meer dan tot nu toe er op aansture, dat de woorden, in dat zelfde telegram aan Pres. Roosevelt vervat, in vervulling zullen gaan. VOETBAL. Het program luidt als volgt: 1. Bartoes, Holl. Gentleman Humorist, Conférencier; 2. 3. Berny, Origineel Equilibrist; 4. Mary gchmit, Holl. Voordrachtkunstenares. In de pauze ver loting van zeer vele fraaie prijzen. 5. Bartoes, Humorist: 6. Choy Hay, Chineesche Mei. Act; 7. Joop Ransyn met zijn August Zwindel; 8. Mary Schmit; 9. Na afloop is er bal onder leiding van den heer Van Delden. The Happy Band, leider de heer J. H. Steenkist, zorgt voor muziek. De piano is door Koot's Piano- en Orgelhandel welwillend beschikbaar gesteld. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Voor morgen zijn slechts twee ontmoetingen voor afdeeling C vastgesteld, n.l. SIZO 2VVRA. SIZO 3IJ FC 3. In beide wedstrijden achten wij de bezoekers sterker. Wint IJ.F.C., dan is het kampioen schap vrijwel binnen. erloofd: JOKE BUNSCHOTEN W. GAADE Chem. Drs. Haarlem, Lorentaplein 15 Leiden, Rijnsburgerweg 177 Ontvangdag: Zaterdag 5 Mei van half 4 tot 5 uur In plaats van kaarten T e r Lo o f d:. FIET.JE H. BIJSTER en GERARD A. DE RIDDER Receptie Zondag 29 'April 35 u. Brouwersstraat 124 O n d e r t r o U. R. F EENSTRA B. P. WIEG AND Amsterdam 24 April 1934 Héden overleed te Wijk aan Duin, tot onze groote droefheid, na een korte, hevige ongesteldheid, onze lieve Man, Vader, Zoon en Broeder Reindert Hendrik Hofmeester in den ouderd-oan van 30 jaren. Uit aller naam: H. W. HOFMEESTER Hasselaersnlein 11 26 April 1934 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a.s. op de begraafplaats „Duin- rust" te Beverwijk. Heden overleed tot onze dieoe droefheid onze innig geliefde Man en Vader, de Heer J. van den Broek in den ouderdom van 59 jaar. H. C. VAN DEN BROEK KLUIT RIE PIET Haarlem, 26 April 19 34 Wagenweg 106 De teraardebestelling ml plaats hebben op Maandag 30 April 19 34 te 1.30 uur O]) de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. Opnieuw verlaagde prijzen Heerencostuums Stoomen FILMKUNST. IK WAS EEN SPION. Bijna twintig jaar na het uitbreken van. den wereldoorlog maakt een oorlogsfilm een anderen indruk dan toen Aan het Westelijk front niets nieuws en Westfront 1918 ons de hel van het moderne krijgsbedrijf voorschil derden. Toen bracht de vertoonde verschrik king verademing omdat zij in die dagen van het opkomend Volkenbondswerk en het toe nemende pacifisme naar het verleden wees. Thans denken wij bij het aanschouwen van de Duitsche bezetting van België helaas aan de toekomst. De geschiedenis der laatste ja- hen heeft ons geleerd, dat het schrikwekken de niet in allen deele afschrikwekkend ge werkt heeft, integendeel! En wij betrappen ons bij deze brute tafereelen op angst- en haatgevoelens, welke wij onder het bijwonen van. de eerste oorlogsfilms voorgoed ontgroeid meenden te zijn. De Engelsche oor logsfilm, die deze week in het Rem- brandttheater te zien zal zijn, ver telt de historie van Marrha Cnockaert, een Belgisch meisje, dat tijdens de oezet ting als verpleeg ster bij den militai ren geneeskundigen dienst van 't Duit sche leger werk zaam was en daar tevens als spion haar vaderland hielp. Behalve troe penbewegingen, luchtaanvallen en de terugkeer van door gifgas buiten gevecht gestelde soldaten krijgen wij de manipulaties van de spionnen te zien. een handwerk dat goeddeels uit het overbrengen van briefjes bestaat. De geschiedenis speelt in het schilderachtig decor van een Belgisch stadje, welks inwoners, wanneer zij voor het eerst kennis maken met de uitkomsten van de barbaarsche gifgas- methode, zich, niet meer kunnen beheerschen en ongewapend tegen do Duitschers te hoop loopen. De moeilijke positie van den burge meester wordt in enkele treffende scènes door een sprekend itype duidelijk gemaakt. Martha Cnockaert krijgt in het hospitaal een sergeant van het Duitsche leger als op zichter naast zich en deze geheimzinnige per soon, die ons aanvankelijk voortdurend voor de veiligheid van het meisje doet vreezen, ontpopt zich als een mede-spion in dienst van de geallieerden. Met dezen Elzasser samen tracht Martha de Duitschers afbreuk te doen o.a. door een depót van gisgas-granaten te doen ontploffen, de geallieerden attent te ma ken op een kerkdienst in het open veld, welke de vijandelijke vliegers een buitengewone gelegenheid biedt tot massale slachting en rapport uit te brengen omtrent het uur, waar op de keizer in Brussel zal arriveeren. Dit laatste nieuws ontlokt zij den bevel hebber, die haar meegenomen heeft op een vacantie-uitstapje, juist op het oogenblik, waarop Stephan, de sergeant, haar zijn liefde verklaard heeft. Een bij de voorbereiding tot de bovenvermelde ontploffing verloren geraakt horloge verraadt Martha's beroep en de com- DE HAARLEMSCHE LUCHT BESCHERMINGSDIENST. BESTAAT REEDS VAN 1928 AF. Nu door enkele gemeentebesturen publi caties zijn gedaan over daar genomen maat regelen voor den luchtbeschermingsdienst, kunnen wij mededeelen, dat te Haarlem reeds sinds 1928 een luchtbeschermingsdienst is georganiseerd. Commandant van dezen dienst is de commissaris van politie, de heer E. H. Tenckinck. Er is te verwachten, dat binnenkort door den minister van defensie aanwijzingen aan de gemeentebesturen gezonden zullen worden over de inrcihting van de luchtbescherming-s diensten. Als die aanwijzingen te Haarlem ontvangen worden, zal nagegaan worden of het nog noodig zal zijn aanvullende maat regelen te nemen. Heden overleed mijn lieve Vrouw Cornelia Alida Schoen In denouderdom van 61 jaar. A. BUYS Jzn. Zaandam, 26 April 1934 Gedempte Gracht 85 De begrafenis zal plaats hebben Maandag a.s. nam. 3 uur van huis. Th. W. Twaalfhoven verhuisd naar Zijlweg 56 m. i. v. 1 Mol. Spreekuur voor particuliere! 1.302.30 uur. Tot 3 Mei geen spreekuur. Praktijk hervat Terstond gevraagd Nette Huishoudster in Haarlem. P.G., leeftijd 40-45 j. ■o net gezin, met 5 kind. Zelfst. kunn. optreden. Brieven no. 9986 Bur. van dit Blad. raagd met 1 Mei in klein voor noodhulp of voor vast een flink meisie v. g. g. v. goed kunnende koken on netjes werken. MEVR. VAN DEN BROEK, Mr. Enschcdéweg 9, Aerdenhout. f3.00 TARIEF A f2.50 Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, dd. 20 Maart 1934. is in staat van faillis sement verklaard W. F. M. DE WAAL, van beroep woninginrich ter, wonende te Haarlem. Zijlweg 8 6. met benoeming van den E. A. Heer Mr. S. J. Pit. tot Rechter commissaris en van ondergetee- kende tot curator. Door den E. A. Heer Rechter commissaris voornoemd is be- lo. dat de'schuldvorderingen v66r 16 Mei 1934 bij den curatoi moeten zijn ingediend; 2o. dat de- verificatie-vergade ring zal worden gehouden op Za terdag, 2 Juni 19 34. des voormid dags o'm half elf uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat t> Haarlem. Haarlem, Kenaupark 30. De Curator, Mr. W. G. J. VEENHOVEN Heden overleed onze lieve Schoonzuster Cornelia Alida Buys-Schoen Aerdenhout: L. G. A. SCHOEN— LELSZ Heemsbede: A. A. PEEREBOOM— BUYS Alkmaar: E. M. BUYS Zaandam, 2 6 Aipril 1934 „MERCURIUS" De afdeeling Haarlem der Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" hield op Donderdag j.l. ledenvergadering, welke hoofdzakelijk gewijd was aan de behan deling van den beschrijvingsbrief voor de op 9 en 10 Mei a.s. te Amsterdam te houden Bonds vergadering. Na een langdurige ongesteldheid werd de vergadering weer geleid door den heer Kwan- tes, die met een hartelijk woord van welkom door den vice-voorzitter, den heer v. d. Vlerk, werd begroet. Nadat de heeren Van Box-stelen en Faber tot afgvaardigden en de heeren Ten Brink en De Jong tot plaatsvervangers door de vergadering- waren benoemd werd overgegaan tot de be handeling van den beschrijvingsbrief. Wegens het abnormaal late verschijnen van het jaarverslag van den Bond was het niet mogelijk de verslagen van den secretaris en penningmeester, alsmede die van de verschil lende commissies en functionarissen te be handelen. Madeleine Carroll in de Engelsche film „Ik was een spion". mandant, die het meisje wil sparen, belooft baar de vrijheid, wanneer zij haar medeplichti gen wil noemen. Martha weigert dit en wordt ter dood ver oordeeld. Doch vlak voor de terechtstelling verschijnt Stephan, die haar begenadiging Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve en zorgzame Vrouw, Moe der, Be-huwd- en Groot moeder Geertje Bleij Eóhtgenoote van den Heer G. Vis, in den oud-er dom van 6S jaar. Uit aller naam: G. VIS Santpoort, 26 April '34 Bl'daalschestraatweg 31 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 30 April te 12 uur o<p de be graafplaats „Dp Bieze". choonmag. MESCO vraagt prb VERKOOPSTER g. S. v. Aanra, Gr. Houtstraat 61 Vakkundige Juürouw gevr. voor kofl'ie-buffet. In le kl. Lunchroom. Zon- en feestdagen vrij. Brieven onder No. 99SS Bur. van dil Blad. Ter Griffie van de Arrondisse- ments-Rechtbanlc te Haarlem is heden gedeponeerd de door den E. A. Heer Rechter-Commissarls goedgekeurde, eerste ultdeelings- 1 ijst in het faillissement van L. A. LEVY, reiziger, wonende te Zand- voort, ter kostelooze inzage voor de crediteuren gedurende 10 dagen. De Curator: Mr. W. G. J. VEENHOVEN. Haarlem, Kenaupark 30. Laat uw Radio-ontvangst niet verstoren door zwakke lampen. Bij ons koopt U elk merk met de hoogste korting o.a. PHILIPS MARATHON RADIO-RECORD FOTOS - - THERMION TUNGSRAM Enz. Oude lampen worden gratis gecon troleerd. Schagchelsfraat 7 en Gen. Cronjestraal hoek Schoterweg INSLUIPING TE ZWOLLE. ZWOLLE, 27 April. Gisteravond tijdens af wezigheid van de bewoners hebben inbrekers met een valschen sleutel zich toegang ver schaft tot de woning van deh heer dr. J. Klinkert, lakfabrikant te Zwolle. De inbre kers hebben de kasten en laden overhoop ge haald en zijn behalve met eenige bankbiljet ten van f 25 en van f 10 verdwenen met een groot aantal kostbare sieraden van mevrouw Klinkert, die Russin van geboorte ls. Onder deze sieraden bevinden zich o.m. een Rus- sisch-gouden collier met zwarten Oeralsteen, een Russische gouden armband, broche enz. De politie heeft een uitgebreid onderzoek in gesteld. Heden overleed onze lieve Zustor. Behuwdzuster, Tan te en Oud-:tante Jansje Boes in den ouderdom van 7S jaren. Uit aller naam: G. A. BOES Purmerend, 26 April 1934 WIJ RUIMEN OP eenige overjarige en 2e handsch rijwielen tegen zeer lage prijzen, w.o. Gazelle, Raleigh, Humber. Burgers. Fongers, Simplex enz. Al deze rijwielen zijn als nieuw en solide gegarandeerd. Zie onze étalage. Prijzen vanaf 14.50. A. KOELEMÈIJER, Breestr. 3 DE IDEALE SPORTMOTOR nu vanaf f 395 - PLEIN 22 TEL. 12000 TUIN en BALC0NPARAS0LS vanaf f 5.90 In r ij k e verscheidenheid. Moderne kleuren LIGSTOELEN met en ZONDER KAPJE vanaf f 1.4Q C. J. SCHRAVENDIJK's Engeltcbe en Amerik Magazijnen GROOTE HOUTSTRAAT 51 De tallooze bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlij- len van mijn innig geliefde onver getelijke Vrouw JEAXNETTE T/OUISE KAPPELMKI ER—BOG STR A maken het mij onmogelijk allen persoonlijk te bedanken. Ik voel mij daarom genoodzaakt langs dezen weg mijnen oprechten dank te betuigen. WILLY KAPPELMEIER. Haarlem, Aelbertsbergstraat 79, heeft ze ie Uust en le keuc

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3