R.K. VOETBAL SCHAKEN MAANDAG 30 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Nederland-Frankrijk. HET NEDERLANDSCH ELFTAL De Keuze-commissie van den K. N. V. B. heeft het elftal samengesteld- dat op Hemel vaartsdag in het Stadion te Amsterdam tegen Frankrijk speelt. Het team heeft de zelfde samenstelling als dat tegen België: De reserves zijn: Van Male (Feijenoord) Pienter (Be Quick). Prins (Stormvogels), B. J. Pauw (Feijenoord), J. Mol (K.F.C.). Bon sema (Velocitas), Mulders (Ajax). Frankrijk B-Nederland B. De Keuze-commissie van den K. N. V. B. heeft het volgende B-elftal samengesteld voor den wedstrijd tegen Frankrijk B op Hemel vaartsdag te Rijssel: Doel: Pöttgens (Miranda) Achter: Van Diepenbeek (Ajax), Lelyveld (V. U. C.) Midden: Van Maren (A. D. O.), Oprinsen (N .0. A. D.), Graafland (H.B.S.). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord). Slot (D. W. S.). Lagendaal (Xerxes), Schoemaker (Quick), Van Nellen (D. H. C.). Reserves: Veenendaal (Naaldwijk). Beek huizen (D. F. C.), Schubert (Ajax), Domme- ring (Vitesse), Berg (A. D. O.). oiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]i!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui[iiiiiiiii[iiiiiiiiniiii!iiiiiiiiiiiiiiiiii!i HAARL. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. Kampioenschap van Haarlem: R. C. H.—E. D. O. 5—1 Beslissingswedstrijden Afd. 1 A: RipperdaE. D. O, 5 10 Promotiecompetitie. 3e klasse: Groep 2: Schoten 3—V. V. B. 1—1 Swastika—V. S. V. 4 5—4 3 G: R. C. H. 10Beverwijk 5 61 JUNIORES. Afd. A: Beslissingswedstrijd: Haarlem aR. C. H. a 02 Afd. B: RipperdaBloemendaal (Bloemendaal n. o.g.) Afd. C: Haarlem bHalfweg Halfweg n.o. Afd. D: Beverwijk bR. C. H. d 22 Afd. E: Haarlem d—R. C. H. f 6—2 Afd. F: R. C. H. h—V. O. G. 4—1 ADSPIRANTE* Afd. B: R. C. H. bZandvoort b Afd. C: Haarlem cHillegom Afd. D: R. C. H. e—E. D. O. d Afd. E: E. D. O. fHaarlem e 4—0 6—1 0—5 3—2 Noordelijke Adspiranten Competitie: Keennemers aBeverwijk a 20 V. S. V. cBeverwijk b 30 RipperdaE. D. O. 5 (10) BESLISSINGSWEDSTRIJD EERSTE KLASSE A. Op een prachtig H.F.C.-veld. onder een stra lende voorjaarszon, voor voetbal wellicht iets te stralend, voor een duizendtal toeschouwers werd deze beslissingsstrijd gestreden. Te kwart over tien wordt begonnen. Ripper da speelt met de zon in den rug. Het begin is als vanzelfsprekend zenuwachtig; vooral de E.D.O.-verdediging werkt nog niet erg zeker. De spanning zou vermoedelijk spoedig gezakt zijn. wanneer niet de E.D.O.-keeper in deze periode zoo uitstekend gewerkt had. Twee harde schoten weet hij nog juist uit den linker be nedenhoek te werken. Ook E.D.O. treedt nu beter op, maar de Rip- perda-halfs vervullen hun verdedigende taak evengoed als de aanvallende en wanneer de E.D.O.-voorhoede, (waarin J. v. d. Laan nog het meest op den voorgrond treedt) al eens een redelijke kans krijgt, is de afwerking zóó slecht, dat de Ripperda-keeper geen moeilijk werk krijgt. Er wordt zoo vinnig gestreden, dat nogal eenige free-kicks begaan worden: aan beide zijden brengen zoo vrije trappen op den rand van het strafschopgebied gevaarlijke situaties te weeg. Tot tastbare resultaten brengt echter geen van beide partijen het. Ruststand aldus 0—0. Na de hervatting is het tempo direct weer hoog, maar ea- zit te weinig lijn in de aan vallen. Over het algemeen is Ripperda een weinig sterker, zoodat de E.D.O.-keeper weder om zijn niet geringe capaciteiten moet toonen. Aan den anderen kant is E.D.O. met schieten eenige malen ongelukkig, maar van een voor hoede, waarin naast v. d. Laan reeds genoemd, Steffens, v. d. Hurk, Perukel Sr. spelen, valt meer te verwachten. Een critiek moment ontstaat wanneer de Ripperda-keeper, die nogal eens een foutje maakt, tot op den rand van het strafschop gebied is uitgeloopen, terwijl de geheele voor hoede voor den goal staat. De backs redden echter. De Ripperda-aanvallen worden meestal be dorven door het slechte spel van rechtsbuiten Spoor, die vele. nog wel vrije ballen krijgt. Riethof kopt eens rakelings naast. Dan het beslissende moment. De Rlpperda- linksbuiten krijgt den bal. Hij plaatst terug naar den vrij staanden v. Roode; de E.D.O.- verdedigers blijven bij den goal en van 15 M. afstand vliegt de bal hoog en hard in de tou wen (10). Dit verdiende doelpunt is, kort voor het einde, beslissend en wanneer scheidsrechter De Korte, die zijn moeilijke taak lofwaardig vervulde, voor het laatst fluit, kan direct op het veld de huldiging van de or an je witten be ginnen. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. R. C. H.—E. D. O. (5—1) Reeds de uitslag geeft aan, dat de eerste klassers deden, wat zij aan hu reputatie ver plicht waren en deze ontmoeting wonnen. Vooral de eerste helft had een buitengewone aantrekkingskracht, toen beide teams goed voetbal lieten zien en waarbij zeer ver nuftige staaltjes het publiek bepaald boeiden Toch noteerden de roodzwarte gasten hier het eerste succes. Hoewel Kors. die den ge blesseerden Krom verving, goed debuteerde, moest hij toezien, hoe Perukel een listige jjpening forceerde, waar tusschen Kolderie door glipte. Ook daarna zagen wij van den E.D.O.-aanval dikwijls staaltjes van goed be grijpen, doch het zuivere schot hadden de spelers thuis gelaten. Dit goede spel konden de rood-zwarten hoofdzakelijk ontwikkelen door hun kranig spelende middenlinie, waarin de spil van der Putten de domi- neerende figuur is. Pas na een halfuur.toen de achterhoede van E.D.O. voor buitenspel appelleerde, en ....stil bleef staan, kwam R.CJT.'s gelijk makend doelpunt. Deze achterhoede, die zoo goed begon en opviel door de strakke trappen van Zand- stra, werd van dit moment af, voor moei lijke problemen gesteld. En twee netelige situaties vermocht zij niet op te lossen door doelpunten van v. d. Horst en Houkes. In de tweede helft kwam de thuisclub hoofdzakelijk aan het woord. Het verband maakte het blauw-zwarte team buitenge woon sterk en daarvoor had E.D.O. het hoofd te buigen. De kanthalf Van Eek toonde zich een speler met veel aanleg, die met de hulp van den geroutineerden Ruis voortdurend zijn aanval steunde. Deze voorhoede had wegens absentie van twee spelers een ge wijzigde formatie. Na de 31 score met half-time leverde de pressie op E.D.O.'s doel twee treffers voor de thuisclub op, die dus behoorlijk over tuigend de t-weede klassers klopte. T. H. B. 20 jaar. Op 22 Mei 1914 werd bovengenoemde ver- eeniging onder den naam Haarlemsche Sport Club (H.S.C.) opgericht. Het doel was om eenige takken van sport te beoefenen; reeds in den zomer van 1914 werden onder- lingeg atletiekwedstrijden, gehouden; ver der fiets- en wandeltochten. Energiek wer- dende zaken aangepakt. In Augustus 1914 dreigde de ve'reeniging door een wereld oorlog uiteen te vallen. Het is bij een dreigen gebleven want krachtige organisatoren heb ben het werk met succes voortgezet. Na tuurlijk waren er veel moeilijkheden te overwinnen, maar toch wist men met twee elftallen tot den H.V.B. toe te treden. Nieuwe moeilijkheden deden zich voor, waarvan de grootste wel was. dat de naam H.S.C. niet door den N.V.B. kon geregistreerd worden; op 22 Februari 1915 werd de goedkeuring ge hecht aan den naam Sportclub „The Haar lem Boys". In de seizoenen 19141915 en 1915—1916 werd in de 3de en 2de klasse van den H.V.B. gespeeld alsof er geen tegen standers bestonden. In het seizoen 1916 1917 was T.H.B. in de eerste klas onmiddel lijk een gevreesde, maar geziene tegenstan der. Ware het niet, dat door het groote aan tal dienstplichtigen in het elftal dikwijls met onvolledigheid te kampen was, zeker zou een goede gooi naar den eere-titel gedaan zijn. T.H.B. kwam op de derde plaats en om dat de beide bovenste elftallen toch niet overgingen werd door T.H.B. een poging gedaan om naar den N.V.B. over te gaan, welk verzoek bij den N.V.B. in ongenade viel.. T.H.B. breef met stijgend succes in den H.V.B. spelen, totdat in 1922—'23 de eere- titel werd behaald en overgang kon plaats hebben naar den N.VB., waar echter in middels een 4de klas werd gesticht, zoo dat dit een nieuwe tegenslag werd. In 1925—'26 werd T.H.B. kampioen en pro moveerde naar de 3e klas, doch in 1930'31 werd degradatie naar de 4e klas weer haar deel. De laatste jaren- gaat T.H.B. weer den goeden weg op. De afdeeling Korfbal werd in 1913 en 1919 niet verder voortgezet, maar in latere jaren opnieuw gesticht; zij werd dit seizoen kam pioen van den H.K.B. Ook zijn opgericht afdeelingen athletiek en gymnastiek. Het gaat met T.H.B. dus weer crescendo; de goed$ geest van voorheen is nog niet verdwenen. Bij de viering van het 20-jarig bestaan is dit Zaterdag wel tot uiting ge komen. De foyer van den Schouwburg Jans- weg geleek een bloementuin. Het H.V.B.- bestuur was vertegenwoordigd en bood een voorzittershamer aan. De H. F. C. Haarlem hoekvlaggen. Halfweg een plaquette. Bloe men waren er van R.C.H., Spaarnestad, H, K. B., Scheidsrechters D.C.O., Heemstede. E.D.O., V.O.G., I.V.O.. Schoten, Always Ready D.O.A., Korfbalsupporters. Brieven en tele grammen van HF.C.. S.D.S. Consul K.N.V.B.. Stormvogels, Olivio. Hillegom, Kinheim, De Jagers. Uitgeest. K.N.V.B., Rivalen. D.W.O.. Zeemeeuwen, Flora, S.D.W.S., Sportpark. Kennemers. S. L. T. O.. Brederode. Swastika, Hillinen. Bloemendaal, H.K.C. Haarlem. S.V., Osno, De Thorn, Ons Genoegen, Alw. Ready. Excelsior. Uit dit alles blijkt de waardeering voor T.H.B. Na de drukbezochte receptie volgde een klinkende feestavond in den Schouwburg, die de heer A. Peterse met opwekkende woorden opende. Er werd een mooi programma afge werkt. Het was een hoogst genoeglijk feest. Werkloozen-Competitie. Afd I. gesp.gew.gel.'verl pnt. v.-t, gem. Stormveld 17 15 2 0 32 116—26 l.öö R, C. IJ. 17 11 2 4 24 68—30 1.41 Trekvogels 17 8 3 6 19 58—44 1.12 Steenzetters 16 8 1 7 17 32—40 1.06 Metaal I 18 8 2 8 18 60—54 1.— H. V. V. I 16 8 1 7 16 54—50 1.— Rood Zwart 16 7 1 8 15 45—54 0.94 Z. V. V. I 13 4 2 7 10 40—40 0.77 Schilders 14 2 1 11 5 18—65 0.36 D. E. S. 18 3 0 15 6 20—107 0.33 Afd. n. N. A. S. 16 12 3 25 62—36 1.56 D. W. S. 15 11 3 1 23 49—12 1 53 Z. V. V. II 15 10 2 3 20 72—25 1.35 Rood-Wit 16 7 2 7 16 54—44 1.— Bakkers 16 7 0 9 14 36—49 0.88 Bouwers 16 6 1 9 13 35—38 0.81 Metaal II 16 6 0 10 12 49—65 0.75 A. S. IJ. 16 4 4 8 12 46—62 0.50 H. V. V. II 16 2 0 14 4 19—88 0.25 Kampioenscompetitie West D. H. L.Volendam 1—3 Promotie-degradatie SchijndelVenlo 12 Lob. BoysUnion 22 ExcelsiorDonk 3—1 Competitie Wilskracht—H. M. S. 2—0 LeonidasH. B. C. 08 2e klas V. E. P.Zwaluwen Vooruit 22 Olympia—Semper Avantie 63 D. O. S. S—A. D. O. 3—1 DIOC. R.K. HAARL. VOETBALBOND H. B. C 3—T Y. B. B. 3 0—2 TANGO 25= Ml 30 STUK-S LAURENS IVORA 302 Ook Laurens, dame? „Typisch, iedereen vraagf den laatsten tijd Laurens!" „Ja boy, ook wij dames weien een goede sigaret te apprecieeren. Als je Laurens rookt, ben je zéker van de kwaliteit en daarom zeg ook ik: (Adv. Ingez. Med.) De Engelsche Cup-final. Manchester City wint met 21 Een gedenkwaardige wedstrijd. Rondom Wembley. Hoe de goals gescoord werden. (Van een speeialen verslaggever). Londen, Zaterdagavond. Portsmouth lootte de „lucky dressing- room". de kleedkamer nog steeds op Wem bley ingenomen door het team dat achteraf zegevierde, zij wonnen., wijders den toss en scoorden tevens den eersten goal en Man chester City won den Cup! En tusschen deze feiten door is een heel drama geweven van Cup-Final-voetbal van de beste soort met alle hartbrekende momenten die men zou kunnen wenschen. Dit is een match die èn door z'n hoogstaand spel èn door z'n „thrills" èn door zijn spannend verloop in onze memories zal bliiven gegrift tot in lengte van dagen. Manchester City won den Cup en zij ver diende dat. Misschien moge haar achter-trio iets minder solide zijn dan dat van Ports mouth. doch middenlijn en aanval staken dan ook wel zoo hoog boven hun tegenstan ders uit dat deze triomph, in de laatste mi nuten behaald, haar volkomen toekwam. Zij waren het betere elftal dat aanvallend op trad en Portsmouth heeft het systeem van de derde back duur moeten bekoopen. Drie-en-negentig duizend menschen woon den deze Final bij excusez du peu! Maar alles gaat hier immer in volmaakte orde. Elke twee minuten vertrekt er een trein van uit het hart van Londen (Baker Street) naar Wembley Stadium, dus dat ruimt op. Daaren boven hadden de spoorwegen nog 65 extra- treinen ingelegd over heel Engeland, want 50.000 menschen komen van buiten de Me tropool! Voor controle van dezen massastroom rondom het Stadion waren 400 politie-agen- ten opgeroepen. Behalve de Koning was ook de Prime Mi nister Ramsay MacDonald aanwezig alsmede het Australische Test Team, hetweik begroet werd met een luid gezongen „They are such jolly good fellows". Maar het- meeste indruk maakte toch wel „community singing". Om klokke tien voor drie stapte de Koning het veld op om de spelers te begroeten die even te voren met donderend geraas waren ontvangen waarbij duidelijk hoorbaar was dat Manchester City favoriet was. ZijneMajesteit schudde elk de hand, nadat zij door den cap tain waren voorgesteld. Intusschen had het bestuur der Football Association reeds plaats genomen in de Royal Box. In dat bestuur is het iongste lid tegen de zeventig en het oud ste 83. Toen ik de heeren zoo zag loopert leek het wel Bronbeek. Een beetje frisch bloed kan hier geen kwaad. Rous gaf precies op tijd het aanvangssein voor een partijtje voetbal hetwelk al direct openbaarde waar het dezen middag om draaien zou. Twee aanvallen van Manchester City, geleid door den wervelwind-voorwaarts Tilson. werden weggewerkt door den center- half Allen welke zich had ingegraven voor zijn eigen goal. Op deze perfecte grasvlakte werkte de aanvals-machine van Manchestev feilloos, maar zij kon niet breken door het cordon van Portsmouth's verdediging. Dr PomDey's" daarentegen vonden tegenover zich twee Manchester backs die in den be ginne met den bal geen raad wisten zoodat de 19-jarige goalkeeper Swift meermalen in actie kwam. Iemand die onbekend wenschte te blijven, verkocht een opdoffer aan den Manchester-linksbinnen Herd, welke volledig werd gevloerd, doch de vriie schop vloog over de dwarslat Aan weerszijden waren de doele" kele malen in direct eevaar. doch het duur de 27 minuten voor Portsmouth togen de verhouding ln de leiding nam. Het gebeurde dat een verdwaalde bal in het middenveld werd opgepikt door den rechts binnen Smith, die onmiddellijk doorgaf naar den vrijstaanden linksbuiten Rutherford welke met een sneltreinvaartje naar binnen zwenkte, daar twee backs ontmoette, die hij handig omzeilde en met een hard, laag doch overigens houdbaar schot kwamen alle ratels en toeters in actie, zoodat we het onweer dat ter zelf der tijd losbarstte, nauwelijks hoorden. Portsmouth had een dankbaar doelpunt! Dit was het sein voor Portsmouth om zich geheel binnen eigen linies te verschansen. En meteen ging het hard tegen hard, wat tot gevolg had dat Herd van Manchester in bot sing kwam, waarna hij met een brancard het veld werd afgedragen om.anderhalve minuut later kiplekker terug te keeren.Zoo nu en dan leek het terrein wel een slagveld want elke keer ging er iemand tegen de vlakte volkomen fair maar zeer stevig! Maar die kerels weten ook te gaan liggen! Dale, de Manchester back lag voor lijk op den grond vlak voor z'n goal en Man chester appelleerde, doch Rous, die het klappen van de zweep wel kent, liet door spelen en nauwelijks naderde de Portsmouth- aanval of het lijk herrees zonder verdere hulp uit de asch en kanjerde het leder weg. Wat 'n theater, wat 'n theater! Tot de rust had de Chineesche muur van Portsmouth den aanval van Manchester g- broken. Maar het- was voor een ieder, die die ge weldige pressie van de City-forwards aan schouwde. duidelijk dat het zoo geen drie kwartier duren kon en dat Portsmouth zich minstens een keer zou hebben over te geven Een kanjer van Herd ketste tegen den paa' het veld weer in. een schot van Tilson kwam van de dwarslat terug. Portsmouth's goal was in gevaar! Maar steeds weer stond daar Allen die wegmaaide en vooral wegkopte wat er in zijn buurt kwam. Bij een dezer charges sprong hij echter tegen 'n medespeler aan en hij tuimelde groggy neer. Trainers probeer den hem op te heffen maar als een zoutzak ging hij weer in elkaar zoodat Allen even bui ten het strijdperk werd gebracht om op t kikkeren. Dat was de kans van de City en z' aanvaardde die! Zoo'n defensieve centerhalf buiten de lijnen scheelt een slok op 'n bon-el en Tilson zag zich nergens meer beschaduwd Tot tweemaal toe stopte keeper Gilfillan ko gels van den centervoor maar na een kwar tier moest hij zwichten toen Tilson. welke naar binnen geloopen was. scoorde met een laag onhoudbaar schot. De wedstrijd had weer een ander aspect gekregen. Na dit drama kwam Allen terug. Er is te genwoordig een liedje „Did you ever set dream walking?", welnu. Allen liep in een droom. Hij stond er. sjokte rond.trapte zoo nu en dan eens. maar was niet de Gibraltar waar op Tilson was te pletter geloopen. De druk op den Portsmouth goal bleef dus bestaan, werd zelfs heviger maar de t-ijd verstreek zoo dat we ons al vleiden in de hoop dat we voor hetzelfde geld een extra half-uur cadeau kregen toen drie minuten voor tijd Tilson. bechallenged door twee verdedigers, ergens een gaatje zag en Manchester won den Cup Ik heb tien achtereenvolgende Finals ge zien, maar geen als deze. Het voetbal was van de beste soort, het kopwerk vooral was su bliem. Er was een oogenblik dat de bal van den eene goal naar den andere werd ge transporteerd over de hoofden heen. zonder -(at het leder den grond raakte. Maar het al- 'erbeste was de arbitrage van den heer Rous, die bij zijn teruggaan naar de kleedkamer een ovatie in ontvangst te nemen kreeg zoo spon taan. dat de Koning even wachtte met het uitreiken van den beker. Dien avond was Londen voor de Manches- fer-suonorters die het vorig jaar een vergepf- «che reis hadden gemaakt, toen de City doo>- Everton werd geklopt. Zij hebben de schade ingehaald! NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Kampioenschap van Nederland: D.O.S.—Deetos 1—11 (Hierdoor speelt Deetos met K.Z. om het kampioenschap). Eerste klasse Oost: RigtersbleekAchilles 21 Eerste klasse Noord: W.W.M.D.U.D.I. 4—0 Wordt Kwiek—D.I.O. 5—0 Promotie-degradatie eerste klas Noord-Holland: SportiefD.EJD. D.E.D. 2 verl. pnt. wegens niet opkomen. Oost A: Be QuickWilskracht 01 Tweede klasse West Noord-Holland: Afd. A. K.Z. 2—Allen Weerbaar 2—1 Afd. B. K.V.D.—Volharding 3—3 Promotie-degradatie tweede klasse: Blauw Wit 3Ajax 34 Blauw Wit 4Haarlem 64 H.S.V. 2—Rood Wit 5—3 Blauw WitHaarlem (64) In den Zondag gespeelden returnwedstrijd is het den Haarlemmers helaas niet gelukt re vanche te nemen op de vorige week geleden nederlaag. Ook r.u weer wogen de partijen in het veld goed tegen elkaar op; het schieten der Amsterdammers was echter beter verzorgd. Zoo goed als elke vrije kans bracht een doelpunt. De opstelling van Haarlem bleek een wei nig gewijzigd te zijn. Na ongeveer tien minuten weet mej. Piek aan Haarlem de leiding te geven. Direct na den uitworp maakt Blauw Wit gelijk. Na eenigen tijd brengt C. v. Vreeden den stand op 12. Doch weer is de vreugde van korten duur. want direct daarop maakt Blauw Wit weer gelijk. Rust 22. Spoedig na de hervatting geeft mevr. Van Lohuizen aan Haarlem weer de leiding. Maar wederom maakt de thuisclub met een ver schot gelijk. Daarna weet zij nog een tweetal punten te scoren. Wel brengt C. v. Vreeden nog den stand op 54, doch wanneer Blauw wit 64 maakt, is Haarlem geslagen. De kans op promotie is nu nog maar gering. Noord-Zuid te Haarlem. In verband met het groote succes, dat de in het vorig jaar op het terrein van de voetbal club E.D.O. te Haarlem gehouden wedstrijd tusschen de vertegenwoordigende korfbal ploegen van Noord- en Zuid-Holland heeft gehad, is door het bestuur van den Ned. Korf balbond besloten om op 10 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) den Noord-Zuidwedstrijd weder te Haarlem te doen plaats hebben. De Haar lemsche Korfbalbond is met de organisatie belast; deze heeft daartoe een voorbereidings commissie benoemd, welke aanstonds haar werk is begonnen. De voetbalvereeniging E.D.O. heeft haar terrein opnieuw beschik baar gesteld; dus zal de wedstrijd, vooral als het weder medewerkt, onder de meest gunsti ge omstandigheden kunnen plaats hebben. Op ruime schaal wordt er propaganda voor deze traditioneele korfbalontmoeting ge maakt; de commissie verwacht dan ook een grooten trek naar het E.D.O.-veld. Vele korf balverenigingen zullen stellig een clubtocht naar de bloemenstad organiseeren. Een tocht naar Haarlem is in het voorjaar op zichzelf een groote attractie voor menige buitenclub: hoeveel sterker zal dit het geval zijn op den Hemelvaartsdag, wanneer bovendien de ge woonlijk zeer fraaie korfbalstrijd om den Holland-beker nog een extra aantrekkings kracht zal uitoefenen. HAARL. KORFBALBOND Tempo. Zondag gespeeld: Ons Genoegen IITempo n 0—11. Zondag 6 Mei wordt er door het 3de twaalftal deelgenomen aan de Haarlem- seriewedstrijden; er wordt gespeeld tegen Meerlebosch KI, Haarlem 6 en Ons Genoe gen. De eerste wedstrijd begint te 12.15 uur terrein Middenweg. H. K. B.-twaalftal. Zondag speelden twee proef-twaalftallen tegen elkaar voor de samenstelling van het H. K. B.-twaalftal. Na afloop van den wed strijd stelde de commissie een voorloopig twaalftal samen. Dit 12-tai zal op Zaterdwag 5 Mei tegen Oos terkwartier I een oefenwedstrijd spelen op het terrein van Excelsior aan den Vergierde- weg van 35 uur. Als scheidsrechter zal fun- geeren de heer H. v. Oort. De verenigingsbesturen worden verzocht dit aan de spelers(sters) alsmede aan dere serves bekend te maken. Aanval: mej. D. Lodder (Osno),, mej. G. Deen, (Oosterkwartier), F. Licht (Zilvermeeu wen). J. Kieboom (De Thorn). Midden: Mej. L. de Wit (S.S.H.). mej. A. de Vries (de Thorn), J. Waals (T.H.B.), J. Dix (Osno). Verdediging: mej. T. v. Gelder (Kenne mers). mej. W. v. Noord (Haarlem), Jongen- dijk (S.S.H.), Kuyk (Zilvermeeuwen). Reserves: Mej. P. v. Teylingen (Osno), mej. J. Visser (S.S.H.) N. Koningsteyn (Kenne mers), Bonekamp (Zilvermeeuwen) De match AljechinBogoljubow. Boboljubow is er Zaterdag in geslaagd, de tiende partij, die Vrijdagavond in een voor hem gunstige stelling werd afgebroken, te winnen. Dit geschiedde na den 40sten zet, toen de verdediging van Aljechin uitgeput was. De stand is nu: Aljechin 6, Bogoljubow 4 punten. De elfde partij in ongunstigen stand voor Bogoljubow afgebroken. Uit Stuttgart: Zondag is hier ter stede de elfde partij tusschen Aljechin en Bogolju bow begonnen. Het liet zich aanzien, dat Aljechin er alles op ezou zetten, om zijn nederlaag van Zaterdag ongedaan te maken. Hij nam. nadat hij er minder gunstig had voorgestaan, een aanval op den Koning, waarbij Bogoljubow zich slechts door ruiling der Koninginnen wist te redden. In een voor Bogoljubow ongunstigen stand werd de partij afgebroken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11