1 De Vrijwillige Brandweer. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct f/OENSDAG 2 MEI 1934 HAARL'EM'S DAGBLAD 9 HET ONTPLOFFINGSONGELUK TE UTRECHT. Tot op grooten afstand sprongen alle vensters. SCHOOL MOEST TIJDELIJK GESLOTEN WORDEN. UTRECHT, 2 Mei. De loods, in welke hedenochtend de noodlottige ontploffing piaats had. behoort tot een complex werk plaatsen van de Nederlandsche Spoorwegen, gelegen aan den Daalschen Dijk nabij den Amsterdamschen Straatweg even voorbij het buurtstation Utrecht. De loods was geheel van hout opgetrokken en bevatte een acetyleen- installatie, welke de benoodigde acetyleen- gassen voor het bedrijf opwekt. De acetyleen wordt in een compressor op één atmosfeer druk gebracht. Toen hedenmorgen de werk lieden in de smederij, gelegen naast de houten loods, hun werk aanvingen, bemerkten zij. dat er geen gas was. Een der arbeiders begaf zich naar den compressor om te zien, wat er aan haperde. Op dat moment, dat hij de loods was binnengegaan, had de ontploffing plaats. Het houten gebouwtje sloeg geheel uit el kaar. De steenen muur van de smederij aan den kant van de loods werd weggeslagen. Het dak van de smederij werd ten deele afgerukt en in de smederij zelf werd een groote ver woesting aangericht. Naai- alle kanten vlogen met groote kracht stukken ijzer en hout en richtten ontzettende verwoestingen aan. Tot op zeer grooten afstand zijn in de omliggende gebouwen en huizen alle vensters gesprongen. De kinderen van een openbare school in de nabijheid hebben vrijaf gekregen, omdat van de school de vensters totaal zijn vernield. De 57-jarige arbeider L. A. van Vliet liep op het moment vap de ontploffing op het terrein van de werkplaatsen in de buurt van de houten loods. Hij werd door een wegvliegend stuk ij zei- of hout zoodanig aan het hoofd gewond, dat hij op slag werd gedood. Van het viertal ern stig gewonden is de arbeider T. G. Geyssen, die zich naar den compressor had begeven om te zien wat er aan haperde er het ergst aan toe. Hij is de eenige, die nadere inlichtingen over het gebeurde kan geven, doch tot heden morgen 11 uur kon hij nog niet worden ge hoord. De politie stelt een onderzoek naar de oor zaak van de ontploffing in. Omtrent den om vang van de schade kan nog niets worden ge meld. Deze is vrij aanzienlijk, hoewel, behalve de acetyleen-insiallatie, geen machines ver loren zijn gegaan. Den geheelen morgen werd het opruimingswerk voortgezet. FEDERATIE VAN WERK- GEVERSORGANISATIëN IN HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. Dinsdag vergaderde te Utrecht de Federatie der.Wê^S'eversorganisatiën in het Boekdr.uk- kéi-sbedrijf onder voorzitterschap" van denbeer Sr S. Kbrthuis. In zijn openingswoord besprak de voorzitter de praktijk en perspectieven van de in 1933 opgerichte Grafische Bedrijfscom- missie, die bij de toelating van nieuwe onder nemingen een onderzoek instelt naar de finan- cieele, administratieve en commercieele capa citeiten van den candidaatpatroon. Verder memoreerde hij, dat de boekdrukkersorgani satie dit najaar haar 25-jarig bestaan feeste lijk zal herdenken, onder meer door de Inter nationale Grafische Tentoonstelling „Grato" en een Internationaal Boekdrukkerscongres. Het hoofdpunt van de agenda vormde het voorstel van het Algemeen Hoofdbestuur om desgevraagd mede te werken aan de instelling- van een Bedrijfsraad voor de Typografie en het Rasterdiepdrukbedrijf. Na een inleiding- van den economischen adviseur der Federatie, Mr. P. Borst, en uitvoerige discussies, werd onder tegenstemming van een niet onbelang rijke minderheid besloten het voorstel van het Algemeen Hoofdbestuur aan te nemen. De heer Korthuis werd tot voorzitter der Federatie herkozen. AANEENSLUITING VAN MAKELAARS FUSIE VAN TWEE ORGANISATIES. In Hotel „De Leeuwerik" alhier had Dins dagavond een voor de makelaars van Haar lem en Omstreken belangrijke vergadering plaats. Het was een gecombineerde vergadering van 'twee Makelaarsverenigingen; de Make laarsvereniging in het Arrondissement Haarlem (meer bekend als de Haarlemsche Makelaarsvereniging) en de afd. Haarlem van den Ned. Bond van Makelaars in Vaste Goederen. Assurantiën en Hypotheken, die tot fusie hadden besloten. Daartoe werden eerst beide Verenigingen ontbonden, waarna gezamenlijk de nieuwe vereniging werd opgericht, die tevens besloot, tot aansluiting bij de landelijke organisatie, den Ned. Bond van Makelaars in Vaste Goe deren. Assurantiën en Hypotheken. De naam van de nieuwe vereeniging zal zijn: „Vereniging van Makelaars in Haarlem en Omstreken", afdeeling van den Ned. Bond van Makelaars in Vaste Goederen, Assurantiën en Hypotheken. Het bestuur van de nieuwe vereniging werd als volgt samengesteld: Corn. L. Kwak, voor zitter: H. C. Sprenger. secretaris (adres van het secretariaat: Wilhelminastraat 15, Haar lem): W. van Oosten, penningmeester; J. M. v. Dalsum (fa. Niephaus Blansert). vice- voorzitter; J. W. G. Ansehütz, (fa. J. W. G. Droste), 2e secretaris; L. Th. Swaalf, biblio thecaris en H. N. Verdel. commissaris. Voorts werden gekozen: in den Raad van Beroep (als leden) H. Th Fibbe, D. Wildeboer en E.'E. Stoel: als plaatsvervangende leden): P. H. Borghouts. mevr. C. F. Gysinck—v. Wa- geningen en W. F. Selle; in de Perscommissie: J. W. G. Ansehütz. H. Th. Fibbe en H. C Sprenger: in de Commissie van Ballotage: A. Th. Joosten; D. Wildeboer en L. Th. Swaalf; in de Woninggids-commissie: P. H. Borghouts, H. C. Sprenger en W. van Oosten. Voorts werd als rechtskundig adviseur be noemd: Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. Als afgevaardigden naar het Congres van den Ned. Bond, dit! op 11 en 12 Mei a.s. te Gro ningen wordt gehouden, werden benoemd de heeren C. L. Kwak en J. M. van Dalsum. De nieuwe vereeniging. waarbij zoo goed als alle bekende makelaarskantoren zijn aan gesloten, telt 38 leden. A. M. J. SEVENHUYSEN OVER LEDEN. Heden is in de kracht van zijn leven, na een langdurige ongesteldheid op 45-jarigen leeftijd oYétleden de heer A. M. J. Seven - huysen, architect B. N. A. alhier. De crematie zal plaats hebben op Vrijdag 4 Mei in het Crematorium te Westerveld, na aankomst van trein 14.14, halte Driehuis. (Vertrek van het sterfhuis 1.15 uur). De heer Sevenhuysen was een bekende fi guur, aan wie onze stad en de omgeving verschillende bouwwerken danken. Hij bouwde o.m. de Montessorischool voor voor bereidend lager onderwijs aan de Midden laan en de Montessorischool voor L.O. aan de Louise de Colignylaan; het Montessori- onderwijs had zijn groote belangstelling. Voorts ontwierp en bouwde hij de fabrieken van de Coöperatie „Vooruitgang" en alle winkels van deze Coöperatie alhier. De overledene was een idealist, alles wat schoonheid en kunst betrof had de warme belangstelling van den heer Sevenhuysen Hij was dan ook de aangewezen man, om op te treden als voorzitter, van de Vereen. „Kunst aan het Volk" alhier, welke functie hij ge durende vele jaren vervulde. De heer Sevenhuysen had zitting in de Schoonheidscommissie der gemeente Haar lem en tevens in de sub-commissie daarvan: de gevelcommissie. Verder was hij voorzit ter van de Schoonheidscommissie in de ge meente Velsen. De Volkshuisvesting in Haarlem heeft veel aan den overledene te danken. Voor woning- bouwvereenigingen bouwde hij verschillende complexen, o.m. in het slachthuiskwartier, de Garenkokerskade, den Kleverparkweg en in Haarlem Noord. Een zijner laatste werken was een zeer ge slaagd ontwerp van een complex woningen aan de Zomervaart. Zij nog vermeld dat de overledene be stuurslid was van de Adviescommissie voor Noord-Hollandsche gemeenten en voorzitter van den Kring Haarlem van den Bond van Nederiandsche Architecten. W. HULTZER t AMSTERDAM, 2 Mei (V.D.) Hedenmorgen is op 84-jarigen leeftijd alhier overleden de heer W. Hultzer, gedurende vele jaren be stuurslid van de Roeivereeniging -,De Amstel" ROODE VLAGGEN IN TELEFOONPALEN In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn in telefoonpalen in onze stad op 6 verschil lende plaatsen roode vlaggen gehangen met de letters O. S. P. er op. De brandweer werd daarmee om half zes in den morgen in ken nis gesteld, waarna de vlaggen verwijderd zijn. DE OVERVAL OP HET DAMRAK AMSTERDAM, 2 Mei. Nader vernemen wij nog omtrent den bankoverval op het Dam rak: Toen de jongeman binnenkwam, dacht de chef van de bank, die achter het loket zat, dat hij naar het loket zou komen. Plotseling sprong de jongeman echter in de richting van de étalage, deed een greep in het bankpapier en verdween onmiddellijk. Het ging zoo snel in zijn werk, dat de man verdwenen was, voordat de juffrouw goed begreep wat er was gebeurd. BRANDSTICHTER VAN DE SaNGERIIALLE GEVAT? AUGSBURG, 2 Mei (V.D.) De politie heeft in verband met den brand in de Sanger- halle een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tot resultaat heeft gehad, dat Woensdagoch tend' vroeg een sedert eenigen tijd te Augs burg verblijvende communistische functiona ris is gearresteerd, die er ernstig van wordt verwacht den brand te hebben gesticht. Er zijn reeds voorbereidingen getroffen om een medeplichtige van den vermoedelijken dader te arresteeren. MOORD EN ZELFMOORD IN DEN HAAG. Den Haag is hedenochtend opnieuw opge schrikt door een drama waarbij aan twee menschenleveris een einde is gemaakt. In de Bunschotensche straat 36 woont een 35- jarige bakkersknecht, tevens hulpconduc teur bij de H.T.M. met zijn 35-jarige vrouw en een zevenjarig zoontje. Gisteravond had het echtpaar het kind naar kennissen in de buurt gebracht omdat zij samen naar een advocaat moesten met het oog op een even- tueele echtscheiding. Vanmorgen te kwart voor negen kwam het knaapje aan de deur van de ouderlijke woning doch kreeg op zijn bellen geen ge hoor. De jongen zei toen tegen een buur vrouw: „Moedertje hoort mij nièt,« ik ga maar naar school". Op dat zelfde moment roken de bewoners van nummer 38 gaslucht waarop zij de politie en de brandweer waarschuwden. De politie heeft zich. daarna toegang tot het huis verschaft en vond in een der vertrek ken de vrouw badend in haar bloed. Het bleek dat haar achterhoofd met een zwaar voorwerp was ingeslagen en zij reeds ge- ruimen tijd dood was. In een ander vertrek vond men den man, die eveneens dood was, ten gevolge van gasverstikking. Naar alle waarschijnlijkheid mag worden aangenomen dat de man zijn vrouw die als hoogmoedig en lastig bekend stond, eerst heeft gedood en daarna zelfmoord heeft ge pleegd. De lijken zijn naar het Gemeente lijk Ziekenhuis vervoerd. Het laat zich be grijpen dat dit geval in de omgeving groote beroering heeft gewerkt. TOCH NOG COMMUNISTISCHE ACTIE IN DUITSCHLAND. SCHWERIN, 2 Mei (V.D.) De politieke politie van Mecklenburg heeft na wekenlange waarnemingen en uitgebreide opsporingen geconstateerd, dat in tal van plaatsen van het land de communistische partij haar ille gale werkzaamheden heeft voortgezet, door het stichten van nieuwe plaatselijke groepen. Na een zorgvuldige voorbereiding konden alle plaatselijke leiders en functionarissen van de K. P. D., in het geheel 55, in alle steden van het land worden gearresteerd. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.507.511/2. Berlijn 58.1158.16. Parijs 9.749.74 1'2. Brussel 34.4634.51. Zurich 47.84—47.88. New York 1.46 3,4—1.471.2, (Adv. Ingez. Med.) Verzegel Uw Nationaal gevoel! De netto-opbrengst der Crisis-Postzegels komt Uw noodlijdende landgenooten ten goede. Gebruik ze op Uw correspondentie: frankeerwaarde 5 ct. idem 6 Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. (Adv. Ingez. Med.) Voor den Kantonrechter. Ondeugdelijke remmen. De kantonrechter kreeg heden (Woensdag) morgen een heele serie gevallen te behan delen van bestuurders van auto's, die in de remmenweek van de Haarlemsche politie bekeurd zijn, omdat ze met ondeugdelijke remmen gereden hadden. Het eerste geval betrof een auto. waarvan de voetrem goed werkte, doch die met een snelheid van 30 K.M. met aangetrokken handrem liefst 45 M. doorschoot. De ambte naar mr. B. v. d. Burg, vroeg een boete van f 12, doch de kantonrechter verminderde den eiseh tot f 5. De veroordeelde wilde dadelijk reeds betalen, wat in dit geval ech ter onmogelijk was, daar de ambtenaar blijk baar met dit vonnis niet tevreden was: hij zei althans geen afstand te willen doen van het recht van hooger beroep. De volgende zaak ging over een uitste kende voetrem en een handrem, die slecht werkte: bij een snelheid van 28 K,M. schoot de auto 22 M. door. De door den ambtenaar gevorderde straf van f 10 nam de kanton rechter over. De volgende zaaker waren er vele, over goede voetremmen en slechte hand remmen, waarvoor straffen van f 5, f 8 f 10 en f 12 uitgesproken werden, naar gelang van de omstandigheden. Vele verdachten beweerden, dat alleen de voetrem gewoonlijk gebruikt wordt, waarop de ambtenaar opmerkte, dat de wet twee deugdelijke remmen eischt. Een met 1500 kilo steenkolen geladen wagen liep met aan gehaalde handrem en 30 K.M. vaart 43 M door. De chauffeur beriep zich op het feit, dat er in de zaak een monteur aanwezig is, die steeds de wagens moet nazien. De be stuurder van een auto blijft echter immer aansprakelijk. In dit geval werd de chauf feur veroordeeld tot f 15 boete omdat de wagen o.a. ook zwaar geladen was. „Ik wist niet, dat de 'remmen niet in orde waren", verdedigde zich een chauffeur, want ik had den wagen den voxigen dag na laten kijken". De ambtenaar gaf hem den raad om zich steeds zelf op de hoogte te houden van den toestand der remmen. Een ander verdachte merkte op, dat hij dergelijke voorschriften niet kende, waarop de kantonrechter meedeelde, dat die bij de politie te informeeren zijn. Er bestaan ta bellen voor remafstanden. „Ik kon mijn remmen niet repareeren", merkte een bestuurder op. „Om dat ik niet wist. dat in Haarlem een remmenweek ge houden werd". Ambtenaar: „Afgezien van remmenweken, uw remmen moeten altijd in orde zijn!'' Een onverschillige vrachtrijder beweerde, dat zijn voetrem wel deugdelijk was, al had de politie ook geconstateerd, dat zijn wagen met een snelheid van 20 KM. met aange trokken handrem 19 M. doorreed en met de voetrem 10 M. verde rpas tot staan kwam. Bovendien zat op zijn aanhangw/.gen geen rem. Ambtenaar: ..Met 20 K.M. vaart moet u binnen 2 a 3 M. stilstaan". Verdachte: „Ja, met een luxewagen". Ambtenaar: „Vehikels als de uwe zijn op den weg onbruikbaar". En vroeg een boete van f 30 subs 30 dagen hechtenis. De kan tonrechter gaf f 15 subs. 15 dagen UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT HET 1 MEIFEEST. Onder buitengewoon gunstige weersomstan digheden vierden de moderne organisaties, aangesloten bij den Bestuurdersbond Bloe- mendaalSantpoort en de cultureele organi saties der moderne arbeidersbeweging der afd. Bloemendaal en Santpoort gisteren hun Mei feest. Des morgens kwamen alle deelnemers bij „De Toorts" bijeen, alwaar mevr. Romeyn een kort openingswoord uitsprak en de heer Kupers, voorzitter van 't N. V. V. de beteekenis van het planten van den Meiboom verklaarde Na het planten van den Meiboom trok men in optocht naar het feestterrein, waar de beer Moltzer het woord voerde, de arbeiderssport bond eenige gymnastieknummers en de dans groep Else Keezer eenige dansnummers ten beste gaven. Voorts werd voor de grooteren de politieke en voor de kinderen de oud-Holland- sche poppenkast vertoond en bracht men de rest van den beschikbai'en tijd door met spel en dans. Des avonds werd het feest in „De Weijmon" voortgezet. De zaal was stampvol. Na een korten toespraak van den heer Ra ven en zang van „Morgenrood" declameerde Mien Emei's van Buuren. Vooral „Gevechts actie" van Remarque, gevolgd door ,,'t Slag veld" van Van Collem sloeg geweldig in en werd ademloos aangehoord. Als Mei-redenaar trad op de heer W. Mid dendorp met als onderwerp „Blij Meigeloof'. Spr. zeide o.m. te begrijpen, dat velen den titel in dezen ellen digen tijd, waarixx het de mocratisch socialisme zoo zeer verzwakt is spr. dacht aan Italië. Duitschlana, Oos:enrijk en Hongarije slecht gekozen zullen vinden. En inderdaad, dezulken, schijxxen gelijk te hebben. De internationale ligt organisatox-isch exx innerlijk uit elkaar geslagen, het optimis me is gebroken en zelfs het verraad ont breekt niet. Doch een socialist moet altijd kunnen ge tuigen van zijn blij Meigeloof. Want wat is socialisme? Het is een woord, en woorden zijn symbolen of zinnebeelden, beelden dixs van onzen geest. En xxu is de hoofdzaak dee geestes gesteldheid, het geloof dat achter zoon zinnebeeld.staat. Zelfs de dood kan het leven niet tegenhouden, waarbij spr. denkt aan Christxxs, Karl Liebknecht Rosa Luxembourg, Marx e. a. 4 De 1 Meidag is een symbolische feestdag. Hij is het zinnebeeld van de zich steeds weer vernieuwende natuur, maar ook van het nieu we leven, dat het socialisme hoopt te brengen. Ons socialisme is te vaak negatief. Ten op zichte van Marx past ons groote bescheiden heid, want hij gaf zijn groote werkkracht da gelijks uit groote liefde tot den naaste. Feilloos is hij niet geweest. Hem heilig ver klaren zou niet in zijn geest zijn. Kwam- hij terug, hij zou niet dogmatist zijn, maar zijn socialistisch manifest zien als een zaadkorrel, die sterft, om nieuwe vruchten voort te brengen. Daarom moeten wij ons steeds vernieuwen. Het beste uit het beste is voor ons socialisme nog niet goed genoeg. In tijden van opgang laten wij ons door geen overwinningsroes benevelen, maar in tijden van depressie zijn wij niet terneergeslagen, want oxxs geloof in heilige idealen zal ons sterken. Na de paxxze deden de declamatrice en het zangkoor zich nogmaals hooren. HEEMSTEDE. AANRIJDING. Dinsdagmiddag had op den Heerenweg hoek Kcediefslaan te Heemstede een aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door F. en een bestuurder van een motorrij wiel. bestuurd door B. De auto komende ,var. Haarlem, wilde naar links de Koediefslaan ixxrijden en gaf daar toe een teeken, doch moest Inhouden voor een tegenligger. Hij x-eed daarna door. doch werd in de bocht aangereden door het mo torrijwiel. De bestuurder van het motorrij wiel. sloeg over den kop en bleef op den weg liggen. Hij kreeg daai'door slechts een kleine ontvelling aan voorhoofd en bovenlip. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd en moest r.aar een garage vervoerd worden. De auto kreeg slechts geringe schade. BEVERWIJK ALGEMEEN BELANG GAAT VOOR. De Directie der Spaarnebank N.V. verzoekt ons het volgende mede te deelen De Spaarnebank heeft tegenover de re geering verklaard van de onverkorte uitoefe ning harer overigens juridisch volkomen onaantastbare rechten inzake het conflict tusschen de Spaarnebank en de beide Bever- wijksehe Veiling-organisaties te willen af stand doen en het door Z. Exc. den minister van Economische Zaken ad interim ontvangen compromis te aanvaarden. In de gegeven omstandigheden heeft de Spaarnebank, het algemeen belang stellend boven eigen financieel voordeel, niet willen weerstaan aan de van hoogste zijde op haar uitgeoefenden drang tot het brengen van een offer, waarvoor de vereischte reserves reeds waren gevormd. BLOEMENDAAL Viering van het 2e lustrum. DE ONTVANGST DOOR HET GEMEENTEBESTUUR VAN BLOEMENDAAL. Eén ding zal den leden van de plaatse lijke Vrijwillige Brandweer bij de viering van haar 10-jarig bestaan wel heel duidelijk zijn geworden en dat is de algemeene sympathie, die zij heeft verworven èn bij de autoriteiten èn bij de burgerij. En dit is ten volle verdiend. Met eenige terughoudendheid begroet, heeft zij in den loop der jaren bewezen voor haar taak bere kend te zijn en daardoor het volle vertrou wen verdiend. En beter lof is niet denkbaar. Het feest begon in den Zuidelijken hoek onzer Gemeente en wel te Vogelenzang, waar om 12,30 met het motor materiaal de afmarsch plaats vond door Aerdenhout-Ovex-veen-Bloe- mendaal naar het oude Raadhuis te Over- veen. De bx-andweer te Wormerveer zou de mu ziek leveren, maar kon per slot alleen de roo de unifoi'mexx afstaan en de muziek moest van elders komen. De fleurige stoet vond op zijn weg groote belangstelling. Om 2 urn' vond ten Raadhui- ze de officieele ontvangst plaats in de Raad zaal. Hier waren aanwezig de burgemeester jhr. Den Tex, de beide wethouders de heeren J. Th. Bornwater en A. J. Prinsenberg, de ge meente-secretaris mr. dr. J. F. Veeren, de oudste raadsleden de heeren Jhr. G. C. Quar- les van Ufford en H. Hogenbirk en de Com missaris van Politie, de heer A. Hiemstra. Het bestuxxr en staf en cox-ps uit Vogelen zang, Aerdenhout, Overveen en Bloemen daal werd toegesproken door den burge meester. die de jubileerende vereeniging complimenteerde en een overzicht gaf van de verschillende branden in de afgeloopen 10 jaren. Speciaal roemde spr. het optreden der brandweer bij den brand aan den Kinheim- weg die door de bijzondere situatie zeer ge vaarlijk was. Verder onthxxlde de burgemeester het vaan del door de leden aan de Vereeniging aan geboden en droeg dit aan het cox-ps over. Als buitengewooxx blijk van waardeering overhandigde de burgemeester hiex'bij na- ixxens zijn jongstgeboren dochter, freule Ja- coba Ursula den Tex. een zilveren lauwer krans, om aan het vaandel te hechten. Zeer ontx'oerd bedankte de commandant, de heer H. D. Meeuwig met enkele woorden. Hierop werd de eerewijn, rondgediend. Met de muziek voorop trokken allen hierop naar hotel Van Schooten, waar een druk be zochte receptie werd gehouden. De zaal zag er met haar rijke bloemen- schat van hier en elders, smaakvol gerang schikt door den heer Beunder, gezellig uit. Voor in de zaal het vaandel ontworpen en gebatikt door mevr. Martensvan Baigooij. Het hoofdmotief geeft aan een uitslaandea brand, waarop zilveren waterstralen neerda len. De omlijsting toont attributen der brandweer en het wapen van Bloemendaal en boven leest men de woorden: Vereeniging; Vrijwillige Brandweer ..Bloemendaal'. Vele hax'telük toespraken werden gehou den. Onder de vele aanwezigen merkten wij op vertegenwoordiging van de R. K. Midden - standsvex-eeniging. de BI. Schaakclub, de BI. Middenstandsvereeniging, de B. V. C. Bloe mendaal, het college van de Haarlemsche Brandweervereeniging „de Tien" uit Haar lem, jhr. Van Doorn, burgemeester varx Heemstede en voorzitter van de Noordh. Prov. Brandweerbond. BI. Bloei, P. Jongepier directeixr waterleiding; P. Langendonk. com mandant der burgerwamht. W. Wijnmalen en de heer Verschoor voor het P.E.N.. Mr. Luden, de hoofdbrandwacht van het Prov. Zieken huis. Dr. Kraus en W. Noorman. Buurtver- eeniging Aei'denhout-Bentvelt, Zusters S R. S. Bethanië, BI. Commando. P. H. IJaars Sijpesteyn, fabrikant bx-andslangen. M. Kraayer Kzn., Wormerveer, brandweeruit rustingen. Om 9 uur volgde eindelijk een demonstra tie achter den vijver van Duin en Daal met een fantastische verlichting, een en ander op geluisterd met muziek. De Magirxxs- en de Fordspuit wierpen in vele bundels het water uit den vijver lood recht omhoog en gekleux'de electrische lam pen tooverden hierin fantastische kleuren. Honderden hebben in den rnooien Mei avond van het kleurrijke schouwspel genoten. Jhr. Den Tex kwam ook een kijkje nemen, evenals de heer J. C. van den Broek uit Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13