HOEDEN De 1 Mei-dag te Haarlem. WOENSDAG 2 MEI 1934 Ook voor het middagfeest van de mo derne arbeidersbeweging, dat op de terreinen aan den Rijksstraatweg gevierd werd, be stond een buitengewoon groote belangstel ling. Medewerking werd o.a. verleend dooi den Arbeiders Sportbond en door verschil lende afdeelingen van de A. J. C. Toen alle deelneemsters en deelnemers met muziek voorop en met wapperende vaandels en banieren het terrein opgemarcheerd wa ren en in een wijden boog hadden plaats ge nomen, opende de heer S. Doek het feest met een inleidend woord. Namens het 1 Mei comité heette hij allen hartelijk welkom. Hij deelde mee. dat vanmiddag niet alleen de ouderen, maar ook de jongeren in grooten getale waren opgekomen om dit gedeelte van den feestdag mee te vieren en dat de kinder feesten van 's morgens schitterend geslaagd waren. Meer dan 1700 kinderen hadden er aan deelgenomen. Spreker meende, dat er in deze roerige tijden voor de arbeidersbewe ging geen reden tot pessimisme bestaat, maar dat de 1 Mei-dag in een feestelijke, maar ook ernstige stemming gevierd mocht worden. Hij spoorde aan tot het betrachten van discipline en orde. want eerst dan kan een groote en hechte macht gevormd wor den. De heer M. A. Reinalda trad als feest redenaar op. Hij merkte op, dat het proleta riaat dit jaar wel onder zeer bijzondere om standigheden den 1-Mei-dag viert. ..Terwijl we in ons land nog eenigermate vrij zijn", al dus spreker, „om in het openbaar het Mei feest te vieren, worden op hetzelfde oogen- blik over onze grenzen duizenden kameraden door de heerschers en machthebbers naar de gevangenissen en concentratiekampen ge bracht. Men probeert overal de arbeiders klasse in haar uitingen te knotten. Het Mei feest van dit jaar is van gansch andere strekking, dan we in de laatste 45 jaren ge kend hebben. Vroeger demonstreerde men bewust van zijn kracht en winnende aan in vloed, thans staan we in een verdedigende stelling tegen allen, die het beste dat in ons is, willen belagen. Dat beste in onze zucht naar vrijheid. Het is onze vrijheidsgeest, die nu in ernstige matse wordt belaagd. Daarom staan we nu vooraan in een verdedigende stelling. De tegenwoordige economische crisis is zóó groot, als we nog nimmer gekend heb ben. Tienduizenden zijn nu al jaren lang overgegeven aan den geesel der werkloosheid. De arbeiders kunnen geen werk vinden. Het kapitalisme is niet in staat om de mensch- heid eenigermate vooruit te brengen. Ieder een voelt, dat het zoo niet langer kan gaan. De kapitalistische ordening blijft zonder eenig resultaat, niet alleen voor het proletariaat, maar ook voor het kapitalisme zelf. We ver- keeren nu in een overgangsperiode, mis schien van langen duur, waarin de mensch- heid langzamerhand overgaat van het kapi talisme naar het socialisme. Wij kunnen al leen ons doel bereiken langs zeer moeilijke wegen, langs op en neergaande wegen. De 1- Mei-dag is voor ons een mijlpaal, vooral in dezen tijd; dan moeten we elkaar recht in de oogen zien en elkander beloven, den strijd voor het socialisme onvermoeid voort te zet ten. Toch is het kapitalisme onze grootste vijand niet; de grootste vijand is de onver schilligheid, de lauwheid en dufheid van de helaas nog groote massa, die van de vakbe weging en van den strijd voor de vrijheid geen toeten of blazen weet en die zich nog steeds afzijdig houdt. Ve'le arbeiders laten we het maar niet ontkennen worden ook gegrepen door de leuzen van Hitier en Mus- sert. De nationaal-socialisten in ons land hebben al hun hoop gevestigd op deze dom- men. lauwen en onverschilligen, die zich overal voor laten gebruiken. Men staat ons niet meer toe. om onze roode vlaggen op den openbaren weg te ontplooien: ja. we mogen zelfs onze roode bloemen niet meer dragen. Dit is allemaal een bewijs van den grooten angst der bezitters. Het is daarom goed gezien van het N. V. V. en S.D.A.P. om op dezen dag te laten strijden voor het behoud der demo cratie en voor onze geestelijke vrijheid." De heer Reinalda herdacht de arbeiders, die in Oostenrijk aan Dollfuss ten offer zijn gevallen. „Wij moeten elkaar beloven, dat er geen verontmoediging bij ons mag zijn", zoo ein digde hij; „we moeten behouden ons innig geloof in het socialisme. We moeten onzen strijd in groote eendrachtigheid voortzetten met opzij zetten van de kleine geschillen. De 1-Meidag blijft voor het proletariaat, ondanks alles wat Hitler of Dollfuss tegen ons onder nemen! Op voor het socialisme!" De heer Reinalda ontving een luid applaus. Daarna werd met de afwerking van het programma begonnen. Dat bestond uit fraaie dansen, declamatie, bewegingsspelen, spreek koren en tot slot een voetbalwedstrijd tus- schen een elftal veteranen van den Haarl. Bestuurdersbond en een dito elftal van de SD A P De veteranen van de H. V. B. wc*r deze wedstrijd met 3—0. Deze strijd werd door Mr. H. O. Drilsma geleid. Even dreigde de feest vreugde door een onweersbui verstoord te worden, maar de bui dreef over. De optocht. Een hoogtepunt van den socialistischen feestdag was ongetwijfeld de optocht die Dinsdagavond van de Nassaulaan naar het Amsterdamsche kwartier werd gemaakt en vandaar door de Dubbele Buurt naar de Concertzaal en die' georganiseerd was dooi den Haarlemschen Bestuurdersbond en de plaatselijke afdeeling der S.D.A.P, H Reeds om half zeven stonden tientallen op het Nassauplein om daar hun orders te ont vangen voor de opstelling en met de minuut nam hun aantal toe. Vele vaandels en vlag gen waren meegebracht en de Nassaulaan die voor deze gelegenheid voor alle verkeer was. afgesloten bood een veelkleurigen aan blik waarin rood uiteraard overheerschend was. Prompt zeven uur vertrok de stoet waar aan vijf en veertig organisaties deelnamen met naar schatting bijna drie duizend deel nemers, vooraf gegaan door de motorpolitie en geëscorteerd door inspecteurs van politie en agenten. De commissaris, de heer E. H. Tenckinck was eveneens tegenwoordig. Aan den kop reed een kleine taxi met de oudste partij genoo ten. De leiding zoowel van de organiseerende lichamen als van de politie was voortreffe lijk en nergens werd ook een wanklank ver nomen. Een politieagent die een kleine jon gen, die met zijn fiets bij de Kruisstraat iets te ver naar voren stond een beetje hard handig aanpakte, deed de omstanders even glimlachen evenals een communiste op de Oostvest die voortdurend iets riep. Terwijl de socialistische strijdliederen door de lucht schalden, begeleid door de muziek van enkele corpsen trok men door de stra ten met vaandels èn doeken waarop ver schillende leuzen stonden. Langs den ge- heelen weg was de belangstelling zeer groot en over de lengte kon men zich een denk beeld maken toen de Catrijnenbrug was ge opend en de kop nog bij de Kruisstraat stond. Het voorbijtrekken in marschtempo nam ongeveer een kwartier in beslag, wat hier en daar wel eens tot een verkeers- stagnatie aanleiding gaf, die echter spoedig door goede politieleiding werd opgeheven. Zooals gezegd is hebben andersdenkenden zich gedurende de optocht op den achter grond gehouden. Na bijna anderhalf uur kwam de kop van de optocht bij de Concertzaal aan. waar de stoet werd ontbonden na een rustige demon stratie van eht socialistische beginsel. De vergadering in het Concertgebouw. Na den optocht had de gebruikelijke ver gadering plaats in de groote Gem. Concert zaal, die geheel met belangstellenden was ge vuld. Velen waren getooid met een roode strik of bloem. De voorzitter der Federatie, de heer S. P. Doek, opende de bijeenkomst en zeide o.m., dat de 1 Mei-dag was gevierd op een wijze, die zeker indruk zou hebben gemaakt op de tegenstanders. Maai- strijd op dezen één en dag was niet voldoende, geëischt moet wor den volledige overgave en strijd op eiken dag! (applaus). Spreker bracht verder dank aan allen, die tot het welslagen van den dag hadden mede gewerkt. Als spreker trad dezen keer op de heer J. v. d. Kieft, lid van het partijbestuur der S.D.A.P., die begon met te herinneren aan Het vertrek van den optocht der moderne AARLEM'S DAGBL De nieuwe modellen Bostonia -Stetson-Cervo Borsalino - Lincoln Bennet GR.H0UT5TR.HOEK GR.MARRTHAARLEM (Adv. lngez. Med.) den toestand in Duitschland. Ook in ons land is de toestand van de arbeidersklasse niet rooskleurig. Het onofficieel fascisme doorvreet de maatschappij en is er alleen op uit het levenspeil van de arbeidersklasse omlaag te brengen. Overal vindt men de vrees voor „hooger hand", de vrees, voor het hebben van een overtuiging door werkloos heid te worden gestraft. De leuze is blijkbaar, aldus spr.,: ,,zorg dat ze hun overtuiging ver loochenen en trap ze er anders ui:!" Spr herinnerde aan het verbod een roode tulp of een rood strikje te dragen. Maar een zwart manchester uniform, met rijlaarzen en een zwarte pet vormen tezamen blijkbaar geen verboden uniform. De sociaal-democratie heeft in den laat- sten tijd veel slagen gehad, de eene Jobs tijding volgde op de andere, uit Engeland, uit Duitschland, uit Oostenrijk en wie de werke lijkheid wil zien, moet erkennen, dat van de glorie van het socialisme een groot deel is verdwenen. Maar het gevoel van zekerheid en vertrouwen en geloof in de toekomst mag daarom niet verdwijnen. Want het kapita lisme dit blijkt steeds duidelijker ver toont verschijnselen van afbraak; het kan den menschen geen brood en rust en arbeid verzekeren. De wereld kan nu eenmaal niet zonder democratie. Het socialisme zal de eenige uitkomst bieden.^De vraag: heeft het socialisme nog recht en reden van bestaan? antwoordde spreker met vaste overtuiging bevestigend. In Oostenrijk, waar het socia lisme is neergeslagen heeft men 3500 men schen gevangen moeten nemen, uit vrees dat de 1 Mei-dag tóch nog zou worden gevierd! En zulke lichtpunten zijn er ook in Duitsch land; ook in Engeland begint het socialisme zich te herstellen. In de Scandinavische landen staat het socialisme nog ongebroken. Het komt er voor de socialisten in ons land op aan, het socialisme in andere landen te steunen en te sterken, door een sterke, socia listische houding. Dan zal het vertrouwen in de democratie nooit kunnen worden gedood. Moge, zeide spr., dit het gevolg zijn van dezen 1 Mei-dag (applaus). De avond werd voor de pauze opgeluisterd met snarenspel van de mandolineclub „Apol lo", declamatie van mevr. KroonKuneke, Ben Groeneveld (die een fragment voordroeg uit „De Opstandelingen" van Mevr. Roland— Holst) en Richard Flink die voordroeg „Het IJzeren Kruis" van Larissa Reismers, een schrijfster, wier werken in Duitschland zijn verbrand. Na de pauze gaven Ben Groeneveld en Richard Flink weer declamatie ten beste, (de eerste droeg voor een tafereel uit „Massa- mensch" van Ernst Toller, de tweede een schets uit het Amerikaansch en een fragment uit Tijl Uilenspiegel, waarna ten slotte „De Stem des Volks" zich in eenige nummers liet hooren. REORGANISATIE ONDERWIJZERSOPLEIDING. WETSONTWERP NAAR COMMISSIE VAN VOORBEREIDING. De Tweede Kamer heeft besloten, het wets ontwerp tot regeling van de opleiding van on derwijzers en onderwijzeressen voor het lager onderwijs en van de bevoegdheid, verbonden aan de akten van bekwaamheid tot het geven van 1. o. te verzenden naar een commissie van voorbereiding, waarin zijn benoemd de hee- ren Ketelaar, K. ter Laan, Zijlstra, Suring, Tilanus, Moller en Wendelaar; tot plaatsver vangende leden resp. mevr. Bakker-Nort, de heeren Thijssen, van Dijken. Teulings, Rut gers van Rozenburg, mej. Meijer en den heer Boon. arbeidersbeweging aan de Nassaulaan, A D DE 1 MEI-VIERING DER O. S. P. BIJEENKOMST IN DE ZUIDERSTRAAT. Dinsdagavond had .de afdeeling Haarlem van de O.S.P. een bijeenkomst belegd in het gebouw aan de Zuiderstraat ter viering van den 1 Meidag. De voorzitter, de heer J. Schake sprak een welkomstwoord tot de talrijke aan wezigen en gewaagde van het vele werk. da' de afdeeling ir. het afgeloopen jaar gedaan heeft, vooral ter bestrijding van het fascisme. Dit heeft op het proletariaat nog geen vat ge had. al moet steeds gewezen blijven op het ge vaar van die zijde. De eenige arbeidersfeestdag den lsten Meidag, tracht men hun af te ne men. doch daartegen moet worden opgetre den. (Applaus). De spreker van den avond was de heer G. van Dijk uit Rotterdam, die dit den somber sten 1 Mei-dag sinds jaren noemde. De groote arbeidersbeweging maakt er een feestdag van. doch de O.S.P .ziet de zaken anders in. De re formistische beweging wist in 1929 te voor spellen, dat na '31 de hoogconjunctuur zou komen en zij, die een andere meenir.g hadden, moesten maar uit die partij treden. De O.S.P. heeft er nooit verkeerd aan gedaan dat ze dat twee jaar geleden deed. Onder de gunstigste omstandigheden zal men een groot perma nent leger werkloozen hebben. Alle pogingen (bijv. in Amerika) falen. Ook in Duitschland is het niet zoo als men wil doen voorkomen, terwijl de politiek daar naar oorlog leidt. Spr. critiseerde de houding van de S.D.A P tegenover landsverdediging. Vervolgens zei hij dat dit de eerste 1 Meidag is, waarop de roode vlag verboden is. doch op straat is zij des ondanks uitgedragen. De Volkenbond is niet de weg tot ontwape ning. Bij den strijd in het Verre Oosten heeft deze alleen maar woorden van protest laten hooren. Van een groote actie tegen oorlog komt van de zijde van de groote beweging niets. En toch moet men alles en allen mobiel maken tegen den oorlog. Spr. herdacht den strijd in Oostenrijk en de daar gevallen socialisten. De Oostenrijksche arbeiders staan niet moedeloos. En hier in Holland moet men de opofferingsgezindheid van de Oostenrijksche kameraden in gedachte houden. Behalve deze rede stónd nog veel meer op het programma. De voorzitter declameerde met succes eenige strijdliederen, een ..kozak- kenkoor" zong verdienstelijk enkele liederen, waarvan het Wolgalied bijzonder insloeg, er was solozang en samenzane. De aanwezigen zongen staande de Internationale vooraf en voorts het O.S.P.-lied. Des middags heeft in hetzelfde gebouw een kinderfeest plaats gehad, waaraan ongeveer 150 kinderen deelgenomen hebben, van 4 tot 14 jaar. De kleinen werden vergast op poppen kast en films, terwijl ondertusschen versna peringen werden rondgedeeld. CENTRAAL COMITé VAN DRANKBESTRIJ- DENDE VEREENIGINGEN Aan het jaarverslag over 1933 van het Cen traal Comité van drankbestrijdende vereeni- gingen te Haarlem is het volgende ontleend. De Blauwe Week werd weer gehouden van Hemelvaartsdag' tot en met Tweeden Pinkster dag. De benoodigde gelden werden gevonden uit vrijwillige bijdragen der aangesloten or ganisaties, een deel van de opbrengst van een verkoop van het Blauwe Bloempje en een bij drage groot f 50 uit de kas van het Centraal Comité. De openbare verkoop van het Blauwe Bloem pje was wel toegestaan te Heemstede, maar niet te Haarlem exi Bloemendaal. Bij het Centraal Comité zijn thans acht or ganisaties aangesloten. Het Centraal Comité is aangesloten bij het Advies-Bureau voor Centrale Drankweer-Comités. Een gi-oote teleurstelling voor het Centr. Com. was de brief van B. en W. van 14 Juli, waarin bericht werd dat besloten was aan het Centr. Comité als aandeel in het door den Raad beschikbaar gesteld subsidie voor 1933 een be drag toe te kennen van f 100. Het financieel verslag wijst een batig saldo aan van f 12.51. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements Rechtbank te Haarleixi zijn op 1 Mei, de navolgende fail lissementen uitgespi'oken: F. W.A. Keyma^n, caféhouder te IJmuiden, Meeuwenplein 2. Curator Mr. W. Veniet te Heemstede. De nalatenschap van J. H. Hoogensteyn, handel gedreven hebbende onder den naam Joh. Hoogensteyn en Zonen, gewoond heb bende te Heemstede. Kerklaan 26. Cui'ator Mr. W. Briët, te Haarlem, Kruis weg 63. P. J. Oerlemans, vrachtrijder, te Haarlem, Delistraat 72. Curator Mr. A. van Leyenhorst. te Haarlem De N.V. Melkproducten, gevestigd en kan- toorhoudende te Zaandam in liquidatie. Curator Mr. L. V. Hoog, Haarlem. H. A. van Emmerik, caféhouder en aan nemer. te Haarlem, Spaarne 37. Curator Mr .M. van Toulon v. d. Koog, te Haarlem. B. Hartgerink. koopman in rijwielen en onderdeelen te Nieuw-Vennep. Haarlemmer meer. Curator Mr, D. de Jong. te Haarlem. N.V. Stoomwasscherij en Strijkinrichting „Helderlust", directeur J. J. Opten, gevestigd te Heemstede. Curator Mr. F. van der Goot, te Haarlem. Opgeheven werden de navolgende faillis sementen: Jac. Mooy. caféhouder, te Zaandam. Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. J. van Loon, grossier in papierwaren, te IJmuiden. Kanaalstraat 100. Curator Mi-. A. W. Heïlema te IJmuiden. J. P. Feelius, te Haarlem. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. Geëindigd wegens verbindend worden der uitdeelingslijst werden; N. Abspoel. te Haarlem. Curator Mr. L. Ali Cohen te Haarlem. M. C. J. Heerooms, te Zandvoort. Curator Mr. F. J.D. Theyse te Haarlem. Simon Waagmeester Szn. Jr. te Assendelft. Curator Mr. F. A. Davidson te Haarlem. P. Best Pzn., veehouder te Wai-der. Curator Mr H H. Riepma te Edam. Th. van Egmond, veehouder te Leimuiden. Curator Mr .M. van Toulon v. d. Koog, te Haarlem. Bij Arrest van het Gerechtshof te Amster dam zijn de navolgende faillissementen ver nietigd z z z De Handelvennootschap onder de firma Jb. van Leeuwen en Zoon,, kweeker, gevestigd te Aalsmeer: en hare firmanten: Jb. van Leeuwen en C. van Leeuwen, wo nende te Aalsmeer. Curator Mr. W. Vaniet te Haarlem. 5 CREMATIE MEVROUW C. L. LEVENKAMP—PLANTEN. INDRUKWEKKENDE PLECHTIGHEID OP WESTERVELD. Onder zeer groote belangstelling vond Dins dagmiddag op Westerveld de crematie plaats van wijlen mevrouw C. L. LevenkampPlan ten. Voorafgegaan door acht helpsters van het Roode Kruis en acht ploegcommandanten van de Transportcolonne, alsmede door eet! groep padvindsters onder leiding van mevrouw van Nispen.werd de met. de vlag van het Neder- landsche Padvindersgilrie en eenige bloem stukken gedekte baar naar het crematorium gedragen. Van te voren was reeds een ontel baar aantal bloemstukken naar het cremato rium gebracht. In den langen stoet, die achter de baar volgde, schreden tal van vertegenwooi'digers der instellingen, waaraan de overledene met zooveel liefde haar genegenheid en hulp had geschonken. Onder hen merkten wij o.a. op de heeren Dr. A. A. G. Land, districtscom missaris en B. W. ae Kanter. lid van het hoofdbestuur van Het Roode Kruis, C. Nel, voox-zitter van de Transport colonne van Het Roode Kruis. Dr. L, C. Kersbei-gen. directeur van het St. Elisabeths Gasthuis, bestuursleden van Zang en Vriend schap. van de afdeeling Haarlem van Het Roode Kruis. Mr. L. G. van Dam, Mr. A. S. Miedema, directeur der Haarlemsche Hypo theekbank. bestuur, leidsters en een groep meisjes van het Nederlandsche Padvinders- gilde. notaris W. A. Dolleman, vice-voorzit ter van de afdeeling Velsen-IJmuiden van Het Roode Kruis, H. M. van Bemmelen. voorzitter van de Kon, Vereeniging „Onze Vloot", Mr. R. J. G. Boissevain. directeur van de Kas- vereeniging Amsterdam alsmede tal van func- tionarisser! van de Twentsche Bank. In de aula van het crematorium waren reeds aanwezig burgemeester en mevrouw Maar schalk. alsmede Jhr. Mr. E. A. E. Teding van Berkhout. Nadat de baar in de nis was geplaatst en de helpsters en ploegcommandanten. alsmede de padvindsters zich rondom de baar hadden ge schaard. trad het eerst burgemeester Maar schalk naar voren. Het is met diepen weemoed, aldus spreker, dat ik hier een laatsten groet breng aan deze sympathieke vrouw, die in de volle kracht van haar leven plotseling werd weggeroepen van haar gezin, haar vrienden en haar arbeid. Voorbeeldige, zorgzame echtgenoote. trouwe liefhebbende^ moeder, die zij was. blijft haar gezin in groote smart en verslagenheid achter en zou men trachten tot haar man en kinderen woorden van troost te spreken, uiteraard slechts zwakke woorden, het kan alleen zijn met de gedachte, dat haar leed en krankheid en ook de wetenschap van het heengaan voor immer, volkomen bleef bespaard. Maar niet alleen voor haar gezin is het ver lies heel groot, ook in onze Haai'lemsche samenleving zal hare vriendelijke, werkzame persoonlijkheid zéér worden gemist. In en om Haarlem waren er maar weinigen, die mevr. Levenkamp niet kenden; zij was bemind en geacht. Talrijk waren de functies, die zij met nauwgezetheid vervulde. Moet ik wijzen, aldus spreker. op de Vereeniging tot bestrijding der T. B. C.. op het Parkher stellingsoord, de Emmabloemcollecte, het Roode kruis, de Liefdadigheidspostzegels, de Padvindsters! Steeds waar haar hulp gevraagd werd gaf zij zich met heel haar hart en daar door xnet bezieling. Maar ook voor hare vrienden leefde in haar warme genegenheid en ik wensch persoonlijk haar hier nog eens te danken voor heel veel ondervonden hartelijkheid, voor de vele uren ook door-gebracht in haar vriendelijk huis in een tijd, die voor mij zoo bijzonder zoi'gvol was! Maar wanneer ik dezen dank hier breng, dan volge daarop onverwijld een dank van nog hooger orde, het is den dank der ge meenschap voor al hetgeen zij daarvoor heeft gedaan. Toen na den wereldoorlog in de centrale lan den een groot aantal kinderen dreigden te verkommeren bij gebrek aan alles, was het al weer mevr. Levenkamp, die leiding gaf en ar beidde om heel velen van hen te brengen in gastvrije woningen, zij heeft zich ook daar door in de herinnering van velen een eere zuil gesticht. Wel vroeg is zij van ons heengegaan, maar zij was haar gezin en heel veel anderen tot zegen moge zij thans de vergelding daar voor deelachtig zijn! Na burgemeester Maarschalk sprak Jhr. Mr. E. A. E. Teding van Berkhout eenige treffende woorden. Wij zijn hier gekomen, aldus spreker, om een laatsten groet te brengen aan iemand, voor wie allexi groote bewondering hadden, die zij dan ook ten zeerste heeft verdiend. In het bijzonder huldigde deze spreker de overledene wegens haar groote verdiensten jegens Het Roode Kruis, waarvoor haar heengaan een groot verlies was. Dr. Kersbergen zei, dat al wat in Haarlem werkt op maatschappelijk gebied op dezen Meidag treurt om het smartelijk verlies. De weemoed is te dieper, de smart des te schrijf nender, omdat zij is heengegaan in het vollè leven en wij vragen ons af. waarom we deze werkster moeten missen. Zij was het, die steeds vooraan stond om de misdeelden te helpen. Spreker denkt dan in de eerste plaats aan de Ver. tot bestrijding der Tuberculose, waarvoor zij een stille, maar groote kracht was. Ook voor de Emmabloem-collecte heeft zij veel gedaan. Er moest een plaats voor haar worden inge ruimd in het bestuur. Wij hebben niet gewe ten. dat deze plaats zoo spoedig weer leeg zou komen. De heer Nel. voorzitter der Roode Kruis Transportcolonne Haarlem en Omstreken zeide, dat op hem de moeilijke taak rustte, na mens de collega's woorden van afscheid te spreken. Spreker huldigde de overledene voor het vele werk, door haar voor het Roode Kruis gedaan. Spreker heeft haar leeren kennen, waardeeren en hoogachten. Namens het hoofdbestuur van het Neder- landsch Padvindersgilde en het bestuur der afdeeling Haaxdem voerde mevrouw van Nispen het woord. De overledene, die vooral spreekster zeer zal missen, omdat zij haar nog kort ge leden heeft gezien als gelukkige vrouw en moe der heeft veel voor de padvinderij gedaan, al dus deze spreekster. Ten slotte voerde nog de heer J. Voet na mens „Zang en Vriendschap" het woord, die zeide. plechtig te willen verzekeren, dat wat mevrouw Levenkamp voor „Zang en Vriend schap" heeft gevoeld, lang in herinnering zal blijven. Nadat de baar onder indrukwekkend orgel spel van den heer Robert was neergelaten, dankte de zoon de aanwezigen voor hun be langstelling en verder in het bijzonder hen, die schriftelijk van hun deelneming hadden doen blijken. Van Prins Hendx-ik was een schriftelijk be wijs van rouwbeklag ontvangen. JUBILé. Donderdag 3 Mei hoopt mej. M. Vierhout den dag te herdenken, waarop zij voor 12 1 2 jaar werkzaam gesteld werd als verkoopster bij de firma Bata alhier. STADSNIEUWS. Leden van den Arbeiders Sportbond maken op het terrein aan den Rijksstraatweg onder groote belangstelling gymnastische oefeningen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9