1 DONDERDAG 3 MEI 1934 H AARLEM'S DAGBLAD 8 LAATSTE BERICHTEN LAATSTE NIJENRODE-RONDE. RE- EN DUPLIEK AAN DE ORDE. AMSTERDAM. 3 Mei. Bij den aanvang van den 33sten zittingsdag van het Orrnes- proces was onmiddellijk het woord aan den officier van justitie, mr. Van Dullemen, voor het beantwoorden van de pleidooien. „De verdediging", aldus de officier, „heeft Zich uitgeput in beschouwingen over Koning. Johanknegt, mej. Nöggerath en andere ge tuigen, maar over de onverklaarbare en on echte houding van Onnes hebben zij weinig gesproken. Dit is geen bewijs van kracht tegenover het requisitoir". Allereerst bespreekt het O.M. nogmaals de verhouding tusschen Onnes en Koning. On nes heeft aanvankelijk beweerd, dat hij be trekkelijk weinig van Koning afwist, doch hij wist wel degelijk met wat voor soort man hij te doen had, (zooals later bleek). „Ik heb. aldus de officier. ..de verklaringen van Koning getoetst aan de verklaringen van de andere getuigen en in zeer veel controleer bare gevallen blijkt, dat Koning de waarheid «preekt"'. Een volgend punt, dat door den officier naar voren wordt gebracht is het volledig stilzwijgen van Onnes over de z.g. chantage. Ook de geldmiddelen van Koning en Onnes gedurende en vlak na de inbraak bespreekt de officier waarbij hij zijn reeds bij het requisitoir geuite meening handhaaft. Voorts stipt spreker verschillende punten aan. die aan Koning slechts bekend konden zijn. doordat Onnes hem er over had ge sproken. Koning weet een groot aantal terreinbij zonderheden. terwijl Onnes uitdrukkelijk heeft verklaard, dat hij Koning nooit door de parken had rondgeleid. Spreker noemt het geheele chantagevernaal onaannemelijk Het is wel heel erg in tegenspraak met On nes' wapenspreuk op zijn kasteel: „Cedo Nulli", d.i. „Ik wijk voor niemand", ont leend aan Erasmus. Voor de chantage heeft mr. Kappeyne een nieuw woord gevonden. Hij spreekt van een pokerspel, maar ook dit pokerspel kan hij niet aannemelijk maken. In geen van de brieven door Koning aan Onnes geschreven wordt ook maar met een woord aangedron gen op betaling. Uitvoerig betoogt spreker dan, dat de financieele positie van verdachte zeer on gunstig was. Voorts handhaaft de officier zijn meening, dat de andere verdachten- getuigen in deze zaak een ruiterlijke beken tenis aflegden, Behalve op het punt, dat het ging om de oplichting van de verzekeringsmaatschap pijen, zijn al die verdachten bij hun oor spronkelijk? verklaringen gebleven. De of ficier handhaaft dus zijn requisitoir. Hij vqrtrouwt, dat de rechtbank in de stilte van haar studeerkamer en met de onpartijdig heid. waarvoor de Nederlandsche rechtspraak in de wereld beroemd is. haar beslissing in deze zaak zal nemen. Tot 2 uur wordt de zitting dan geschorst. DE BRANDSTICHTING TE WORMERVEER. Te Wormerveer werd in September 1933 een deel van de stalhouderij van de firma W. B.,. te Wormerveer. door brand verwoest. Het onderzoek wees uit, dat de brand was aan gestoken door den directeur van een nacht veiligheidsdienst en een winkelier, beiden wo nende te Wormerveer. De zoon van den stal houder had een belooning toegezegd, indien zij het hooi in brand wilden steken. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde den directeur tot twee jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis, den winkelier tot een half jaar en den zoon tot één jaar. In hooger beroep eischte de procureur-generaal tegen ieder der verdachten respectievelijk een jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maan den voorarrest, vier maanden en een jaar ge vangenisstraf. Vandaag werd het vonnis van den zoon van den stalhouder door het Hof bevestigd, zijnde een jaar gevangenisstraf. De directeur werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden voorloopige hechtenis; de winkelier tot vier maanden gevangenisstraf. TRANSFERCONFERENTIE OP HET DOODE PUNT. BERLIJN. 2 Mei (V. D.) De conferentie tusschen vertegenwoordigers van de Rijks bank en van de buitenlandsche crediteuren is Woensdag vastgeloopen door het hand haven van de eischen. welke verscheidene crediteuren hadden gesteld. Nadat het rap port van de commissie voor de statistiek was besproken, werd de zitting tot Donderdag verdaagd aangezien Duitschland er op aan drong dat de betalingen op de buitenlandsche schulden opnieuw zoudèn worden verminderd. HET LOT DER GEWONDEN OP HET SLAGVELD. BERLIJN, 2 Mei (D.N.B.) De conventie van Genève inzake het lot van gewonden en zieken der legers te velde en de conventie over de behandeling van krijgsgevangenen zijn thans ook door het Duitsche rijk ge ratificeerd. Meer dan twintig groote naties hebben thans de internationale overeen komsten ter zake als verplichting aanvaard w.o. Groot-Brittannië, Italië, Polen Zwitser land. de Vereenigde Staten, de Noorsche landen en Spanje. Frankrijk heeft ze tot dusver nog niet geratificeerd. Volgens de overeenkomsten moeten zieken en gewonden met menschelijkheid worden behandeld en verzorgd. Na elk gevecht moeten de over winnaars de zorg op zich nemen voor zieken gewonden en gesneuvelden en al het mo gelijke doen om hun identiteit vast te stellen. Bovendien moeten zij zorgen voor een zorgvuldige en eervolle begrafenis, waar toe zij een specialen velddienst hebben in te richten. Vliegtuigen, die voortaan zullen kunnen worden gebruikt als vervoermiddel voor het Roode Kruis, moeten te dien einde wit worden beschilderd en voorzien worden van een duidelijk zichtbaar rood kruis, naast de landskieuren. Krijgsgevangenen moeten tegen geweld daden en beleedigingen. alsmede tegen al te groote nieuwsgierigheid worden beschermd Er mag geen dwang op hen worden uitge oefend om berichten van hen los te krijgen over den toestand van hun leger of hun land. VOLKSZANG. De Ned. Vereen, voor den Volkszang, afd. Haarlem, gaf Woensdag in Gebouw Caecilia haar sluit;ngsavond van dit seizoen. Er :s genoeglijk gezongen en ter afwisseling bracht mej. L. Hertier, bijgestaan door eenige dames, duetten ten gehoore, welke veel succes hadden. Hierna werd een en ander medegedeeld over den autotocht op Hemelvaartsdag a.s waaraan Haarlem en diverse afdeelingen zullen deelnemen. De voorzitter, dokter G. Tjebbo Franken, sloot de bijeenkomst met een opwekkende rede. Spr. bracht dank aan allen die aan den bloei van de afdeeling hebben medege werkt. in 't bijzonder aan de heeren Sixma en Vink. Voorts deelde hij mede dat de leden In de zomermaanden nog wel eens opgeroepen zullen worden. Het afdeelingsnieuws zal hun steeds worden bericht. Spreker wekte allen krachtig op mede te werken aan den bloei der afdeeling. De heer Sixma dankte den voorzitter voor zijn woorden. Tot slot werd het lied van den Volkszang gezongen. DE TWEEDE HAARLEMSCHE VOORJAARSBEURS. GEORGANISEERD DOOR DE VER. VAN HUISVROUWEN. Hedenmiddag twee uur zou in het Gemeen telijk Concertgebouw de Tweede Haarlemsche Voorjaarsbeurs. georganiseerd door de afdee ling Haarlem en Omstreken van de Neder landsche Vereeniging van Huisvrouwen, door den burgemeester, den heer C. Maarschalk, geopen d worden Er zijn bijna tachtig stands, zoodat drie zalen noodig waren, om aan alle gegadigden een plaats té geven. Vanmorgen heerschte er een geweldige drukte. Aan vele stands moest nog heel wat werk verricht worden om op tijd gereed te komen. De ijverige organisator, de heer J. v. d. Burg, die aan al deze drukte wel gewend is, zat rustig aan zijn tafeltje en gaf aan de talrijke personen, die hem noodig hadden, alle gewenschte inlichtingen. Voor zoover ze gereed waren om te beoor- deelen, volgt hier een beschrijving der stands. Al dadelijk links in de hal staat de prachti ge stand van de firma Wed. J. Swaanswijk, van de Raaks, met zijn uitgebreide sorteering serre- en terrasmeubelen, tuinparasols in alle mogelijke kleuren en kwaliteiten; bloemta- fels. ligstoelen, poppenwagens, vele soorten lampen, enz. Deze stand geeft reeds direct een goeden indruk van de Voorjaarsbeurs. De firma J. Th. Kort, uit de Lange Veer- straat, etaleert in een dubbele stand haar manufacturen en beddengoed. De belangstel lenden kunnen hier zien, op welk een vernuf tige wijze de lakens en sloopen geborduurd worden. Verder staat hier een installatie, waarin een zwaar heiblok 2180 maal per dag op de Epeda-matras neerdaalt, om te laten zien. dat de veeren niet verslapDen Hoogst interessant. Behalve huishoud- en bedden goed vindt men hier ook zijden- en tricot goederen. De firma Wed. L. de Jong uit de Groote Houtstraat heeft hier een stand even keurig ingericht als zijn etalages in genoemde straat. Ook hier zal geregeld een demonstratie plaats hebben, nl. met een melkpan, om te laten zien dat hierin de melk niet kan overkoken. Verder staan hier o.a. geëxposeerd alle mo gelijke keukenbenoodigdheden. veiligheids pannen, een electrische gas-aansteker (iets nieuws), serviezen, een wonderrasp. enz. Van de stand der N.V. Electrische Broodfa brieken H. Franken Jr. behoeft eigenlijk niet veel geschreven te worden, want die spreekt voor zichzelf. Smakelijk staan hier geëtaleerd verschillende broodsoorten, gebak, chocolade en suikerwerkendrops enz. De firma Ilolt uit de Anegang levert tri cotages en de bekende ..Delana"-badgoede- ren, waarvan verschillende soorten aanwe zig zijn. Alle artikelen zijn van uitsluitend Nederlandsch fabrikaat. Deze stand trekt vooral de aandacht door een fraaien toren, die er boven staat. De stand van Heenk's Ijzerhandel uit de Groote Houtstraat zal ook stellig de aandacht trekken, want hier kunnen de bezoeksters een modelkeuken zien. die in één woord keurig en practisch ingericht is. Vele dames zul len hier wel een en ander zien. dat navolging verdient. Zij zien dan meteen de mooie col lectie Gero Zilm^ta-artikelen. die absoluut vlekvrij zijn. Men kan die messen en lepels gerust in mosterd- en azijnpot laten staan, zonder dat men er de ongewenschte gevolgen van bespeurt. Ook staan hier de D.R.U.lpan- nen. Om de soliditeit hiervan te bewijzen wordt hiervan een exemplaar vertoond, waar van aan elk oor een gewicht van 27 K G. hangt. Ze buigen of breken niet. Tenslotte staat hier een electrische ijskast, enz. De firma E. F. S w e e r t s uit de Lange Veerstraat en Barteljorisstraat exposeert Archshoe Welfschoenen. Deze gepatenteerde schoenen van Nederlandsch fabrikaat geven den natuurlijken bodem aan de voeten. Men vindt hier van deze schoenen de grootste sorteering. Ook de Gemeentelijke Gas- en Electrici- teitsbedrijven hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om weer te laten zien, welke artikelen en instrumenten men hier op dit gebied koopen kan. Verdere aanbeveling is overbodig. Alles staat keurig overzichte lijk geëtaleerd. In de stand van den heer W. J. A. Tiisscn. wasscherij ..Kleverpark"'. Santpoorterstraat 4147. wordt gedemonstreerd hoe de groote wasch machinaal gestreken kan worden. Ook staat er een heel vernuftige machine, waarop het strijken van stijve boorden gedemon streerd wordt. Uw boord ondergaat hier de geheele behandeling; zij komt nat in de ma chine en komt er keurig gestreken onder van daan. Er is (we zouden haast zeggen natuurlijk) ook een stand van de Huishoud- en Industrie school in de Schneevoogtstraat. Men krijgt hier een goeden indruk van wat de jonge da mes in deze school leeren. We zagen nuttige en fraaie handwerken, schemerlampjes col liers enz. De Brandstoffenhandel „De Spaarnestad", Friesche Varkensmarkt 10, etaleert anthracïet in alle maten. Dat ook met dit artikel een fraaie uitstalling kan worden verkregen, be wijst deze stand. Het „zwarte goud"' ligt er keurig in verschillende bakken gerangschikt. Ditzelfde constateerden we ook in de stand van de N.V. «Joenderdos' Brandstoffenhandel, Kinderhuissingel 2. De bezoekers kunnen hier alvast hun keus doen, want het is er nu de voordeeligste tijd voor. De firma's Heenk's Ijzerhandel en Wed. L. de Jong, hebben nog een gecombineerde stand voor de expositie van de Amerikaansche braadpan, een buitengewoon nuttig instru ment, want het bespaart boter, vet en tijd. Ook humanitaire vereenigingen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om meer bekendheid aan de Broederschapsfederatie te geven. Deze wil alle menschen als broeders beschouwen en er Jaar streven ons voelen, denken en handeleit daarmede in overeen stemming te brengen. Het is vooral door samenwerking, dat men trachten wil den weg voor te bereiden, die naar het doel: het scheppen van een hoogere wereldorde, waar alle menschen in elkaar in derdaad hun broeders zullen erkennen. De Haarlemsche humanitaire vereenigingen waren dadelijk bereid haar medewerking te verleenen om de stand zóó in te richten, dat alléén het gemeenschappelijk doel belicht wordt, terwijl iedere vereeniging slechts sym bolisch weergeeft haar weg naar dat doel. Dit streven symbolisch weer te geven, was het pogen van deze stand op de voorjaars beurs. N.V. HAARL. BRAND- VERZEKERING MIJ. DIVIDEND 12%. Aan het verslag over 1933 van de N.V. Haarl. Brandverzekering Mij. van 1846 is het volgende ontleend. De afgeloopen jaar kenmerkte zich o.m. door een vrij algemeene verlaging van ver zekerde sommen, als gevolg van de voortge zette waardedaling van huizen, inboedels enz., zoodat belangrijk minder aan premies werd ontvangen. De hardnekkige concurren tie van buitenlandsche maatschappijen drijft de binnenlandsche reeds in de richting van zeer vrijgevige voorwaarden en zoo laag mo gelijke premiën. Het zou echter in hooge ma te ongewenscht zijn. de buitenlanders te vol gen in dumping-systeem, waarbij tegen be spottelijk lage premies wordt verzekerd, met de kennelijke bedoeling, te trachten de Ne derlandsche assurantiemarkt in hun macht te krijgen. Ondanks bovengenoemde ongunstige facto ren steeg, voornamelijk door het succes-vol werken der eenige jaren geleden opgerichte Varia-afdeeling het premie-inkomen van onze vier verbonden Maatschappijen, toch nog met eenige duizenden guldens. Bedroeg het totale bruto premie-inkomen in 1932 f 1.738.336.13. over 1933 vermeerderde dit tot f 1.742.531.08. hetgeen zeer bevredigend kan worden genoemd. Het netto premie inkomen, d.w.z. de pre mie na aftrek van de herverzekeringspremie steeg, doordat minder herverzekering nood'" was, van f 1.261.703.13 on f 1.289.379.24 een ver meerdering van f 27.676.11. In dit verband zij er nogmaals op gewezen, dat de N.V. Haarlemsche Brandverzekering Mij. van 1846 samenwerkt met de N.V. Brand verzekering Mij. „Holland van 1859" te Dor drecht, de N.V. 's-Hertogenbossche Brand waarborg Mij. van 1841 te 's-Hertogenbosch. en de N.V, Nederlandsche Brand-Assurantie Mij. „De Salamander" van 1888 te Dordrecht. Ook de schade voor eigen rekening had bii de verbonden Maatschappijen in 1933 een bevredigend verlooD. In 1932 bedroeg deze f 548.C9Ö.80 tegen f 523.598.81 in 1933, derhalve in het afgeloopen jaar f 24.491.99 minder. De totale winst in 1933 gemaakt bedroeg f 318.262.06. Als gevolg van de manipulaties met de waarde van den dollar, onderging daarente gen de effecten-portefeuille eene waarde-ver- mindering van f 179,462.65, welk koersverlies volgens de Statuten wordt gebracht ten laste van de Reserven voor Beleggingen. Na aan vulling uit de winst van dit jaar bedraagt deze thans f 65.000 voor de samenwerkende maatschappijen De vergadering keurde de gedane rekening over 1933 goed. De reserven en premiereserven der verbon den maatschapniien beloopen thans in totaal f 2.341.751.70. Volgens de gesloten overeen komst tot samenwerking genieten de verze kerden van alle vier Maatschaooijen dezelf de waarborgen, daar alle bezittingen van „Haarlemsche", „Holland", 's-Hertogenbos sche" en „Salamander" daarvoor verbonden zijn. De heer L. F. D van der Minne, die als commissaris aan de beurt van aftreding was, werd herkozen. Ter voorziening in de nog bestaande vaca ture in het College van Commissarissen, ont staan door het overlijden van den heer Vin cent Loosjes. werd ais Commissaris gekozen Mi*. H Heuvelink. president van de Arrondis sementsrechtbank te Dordrecht. Het dividend werd wederom bepaald op 12 pet. van de storting. VOORBEURS TE AMSTERDAM De nieuwe koersdaling in Wallstreet maak te een einde aan het plotselinge enthousias me. dat gisteren op de Amsterdamsche fond- senmarkt viel te registreeren. te meer daar de prijsstijging van rubber heden tot staan was gekomen en plaats had gemaakt voor een lichte reactie. Deze reactie is zoo goed ais uitsluitend het gevolg van speculatieve winstnemingen, daar de producenten zeer terughoudend zijn met verkoopen. Overigens blijkt hoe langer hoe meer, dat de regeeringen den tijd, gedurende welke de onderhandelin gen werden gevoerd, hebben gebruikt om de noodige maatregelen te nemen om de restric tie zoo spoedig mogelijk in werking te doen treden, zoodat mag worden verwacht, dat op 1 Juni a.s. de organisatie zal kunnen func- tionneeren. Amsterdam Rubber obenden 2% lager, doch haalden later een gedeelte van dit verlies weer in. Koninklijke Petroleum bleven op peil dank zij geruchten, dat toch nog 6% dividend zal worden uitgekeerd. Uni levers en Philips waren bepaald flauw en daalden tot 2"<, beneden het vorig slot. Aku's golden eveneens iets lager. De Youngleening opende in vaste houding doch verloor later een groot deel. Op de wisselmarkt waren ponden vaster, doch overigens waren de koersen zoo goed als onveranderd. GROENTEMARKT HAARLEM. Haarlem, 2 Mei. Lof 8—16 per K G. Knakpeen 8—10 per K.G. Somazie 2025 ct. ner kist. Andijvie 30—60 per kist. Raapstelen 80—120 ct. per 100 stuks Postelein 60120 ct. per kist. Sla f 2f 4 per 100 krop. Bloemkool 1318 ct. per stuk. Komkommer 1520 ct. per stuk Asperge 2036 ct. per bos. Radijs 24 ct. per bos. Rabarber 46 ct. per bos. Prei 3—12 ct. per bos. Selderij 2—20 ct. per bos. Pieterselie 3—20 ct. per bos. IJMUIDEN HET VERKEERSONGELUK TE SANTPOORT. TOESTAND DER SLACHTOFFERS NOG STEEDS ONVERANDERD. In den toestand van mevr. P. en haar zus ters de dames S.. slachtoffers van het auto ongeluk. dat in den nacht van Zaterdag op Zondag bij Santpoort geschiedde, is nog wei nig verandering gekomen. Mevr. P. en haar zuster Truus zijn nog steeds niet buiten ge vaar. Mej. Truus S., die nog steeds bewuste loos was-, komt nu en dan even bij kennis. SANTPOORT e AANGEREDEN. Een kind van den heer M. werd gisteren door een wielrijder aangereden en brak daarbij een beentje. BLOEMENDAAL TENTOONSTELLING SLÖJDWERK. Woensdagmiddag werden in het gym nastieklokaal van school B. van den Vijver- weg de voorwerpen tentoongesteld, die gedu rende den winter door de leerlingen vervaar digd zijn op de slöjdcursus. die onder leiding staat van mej. T. Noorman. De voorwerpen waren smaakvol opgesteld met een bloemenversiering en getuigden van een goede leiding en van groote toewijding der leerlingen. Daar de kinderen nog jong zijn bepaalt zich de arbeid tot eenvoudig kartonwerk en omvatte vloeibladen. kalenderschilden, por- tretlijsten pennebakjes, servetringen, doosjes van verschillende vorm enz. De aardige expositie trok groote belang stelling zoowel van den kant der kinderen, als van die der ouders. PROPAGANDA-AVOND VOLKSZANG. De afdeeling Bloemendaal van de Ned. Ver. tot Verbetering van den Volkszang geeft een propaganda-avond op Dinsdag 8 Mei in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. Het wordt een echte Lente-avond, waar de bekende minstreel Geert Dils zijn medewer king zal verleenen. Er zullen oude en nieuwe Mei-liederen wor den gezongen, terwijl eenige jongelui van den Ned. Trekkersbond eenige Volksdansen zullen uitvoeren. Zanglustig Bloemendaal wacht dus een mooie avond. VERPLEEGDEN-AVOND. Het gebeurt nog al eens, dat in „Musis Sacrum" vereenigingen of personen voor de verpleegden van het Provinciaal Ziekenhuis optreden. Den laatsten keer dat in dit verenigings gebouw werd opgetreden, was het echter juist andersom en traden verpleegden voor genoodigden, bestaande uit directeur, dok toren, employés en medeverpleegden, op. De vrouwen voerden onder leiding van Zuster Jansen gymnastische oefeningen uit, wat de mannen onder leiding van Broeder Saager deden. Voorts voerden de vrouwelijke verpleegden eenige reidansen uit en lieten onder leiding van Zuster Lindeblad eenige zangnummers hooren. Opvallend was de groote animo, waarmee door allen alles, zonder onderscheid, werd ten uitvoer gebracht en het enthousiasme waarmede de medeverpleegden de prestaties volgden. Aan allen was het te zien, dat deze eerste avond buitengewoon in de smaak was geval len en ongetwijfeld zal hij door meerdere worden gevolgd. Aan het einde hield de directeur-genees heer een rede, waarin hij allen dankte, die tot het welslagen van dezen verpleegden- avond hadden meegewerkt. In het bijzon der huldigde spr. den heer Saager, die vóór 7 jaar de eerste was geweest, die de lichame lijke ontwikkeling der verpleegden door middel van gymnastiek had ter hand ge nomen. Den zusters werden bloemen, den heer Saager sigaren aangeboden. Zij tenslotte nog vermeld, dat het fan farecorps „Oefening Kweekt Kunst" onder leiding van Peter Wit, zijn muzikale mede werking verleende BLOEMEND. REDDINGSBRIGADE. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade houdt op Donderdagavond 3 Mei een leden vergadering in Hotel Roozendaal te Over- veen. Aan de orde zullen komen: bespreking zomercampagne, de te nemen maatregelen voor het bedanken van den heer Meijerink als instructeur voor diploma C; idem, bij het vertrek van den heer Masselmeijer, waardoor verschillende functies vacant ko men, enz. HEEMSTEDE. CONCERT IN GROENENDAAL. Zondagmiddag 6 Mei van 35 uur zal het fanfarecorps Excelsior, directeur de heer Reynier van 't Hoff, een concert geven in het wandelbosch Groenendaal. Dit conceirt is bedoeld als eerste der ver schillende concerten die dezen zomer gegeven zullen worden door de drie plaatselijke mu- ziekvereenigingen. Het volgende programma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Henriettemarsch Louis de Moree 2. Ouverture Federale L. Blemaut 3. Fantaisie Tannhauser G. Gadenne 4. Au Golve de Napels, Wals. 5. Marche Florentine. Fucik Pauze 6. Ouverture Louise de Bettignies A. L. Doijen 7. Potpourri de Trouvère M. J. H. Kessels 8. Marche Lemanique E. Larue Met de nummers 1, 2 en 6 zal het corps deelnemen aan het concours op Hemelvaarts dag te Leiden. OUDERAVOND NICOLAAS BEETSSCHOOL. Dezer dagen werd in de Nicolaas Beets- school een ouderavond gehouden, onder lei ding van den heer Kyne. hoofd der school. Het programma vermeldde een klepper- marsch door leerlingen van de school. Een waar succesnummer.' Door den heer Florus- sen werd vervolgens ingeleid het onderwerp: „De leugen in het kinderleven". Spr. behan delde verscheidene oorzaken voor den leugen bij het kind en lichtte iedere oorzaak nader toe. Maar ook de middelen ter bestrijding worden aangegeven, waarbij spr. speciaal wees op de noodzakelijkheid, dat de ouderen een sfeer van waarheid om de kinderen scheppen. Na afloop was er gelegenheid tot. bezichti ging van het werk der kinderen in de lokalen en voor besprekingen met het personeel. „EXCELSIOR" OP CONCOURS". Donderdag 10 Mei "Hemelvaartsdag) zal het fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer Reynier van 't Hoff. deelnemen aan het concours, uitgeschreven door het 6e Regi ment Veldartillerie te Leiden. Zij zullen daar allereerst deelnemen aan den marschwedstrijd, met als verplicht num mer „Henriettemarsch" van Louis de Moree, en met als verplicht nummer „Ouverture Fe derale" van L. Blemant, terwijl als vrije num mer is gekozen ..Ouverture Louise de Bret- tignies" van A. L. Doijen. Een eerewedstrijd wordt er niet gehouden, de prijs daarvoor zal toegekend worden aan dengene die het hoogste aantal punten be haalt in het vrije nummer. Het corps komt voor het eerst uit in de 1# afdeeling fanfare. De reis zal dit jaar gaan per speciale tram der N.Z.H.M. Daar het een gewoonte geworden Is om op Hemelvaartsdag een uitstapje te maken, wordt er ook dit jaar niet van afgeweken. Dit is de reden dat „Excelsior" niet aan het con cours van St. Michael"' deelneemt, omdat voor twee concoursen te veel studie noodig is in den zomer. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 3 MEI 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 2 30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 n 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(YoungIeen.) 39*-40 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 38 H Stoomv. Mij. Ned. Indnstr. Binnenl. Alg. K.zfjde Unie.... 40* - 41 A. N. I .E. M. (Nat v. Berkel's Patent Gert: Calvé Delft 209* Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 231—232 Unilever Industr. Buitenland. Anaconda Copper 16* Bethlehem Steel 23^ - 23Vf 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) 12* General Aviation 3*-3* North Amer. Cy. Standard Brands 5 - Banken Binnenl. Koloniale Bank 55 Cert. Handel Mij. 58 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. 75 <»I. .Mij. Binl. Kon. Petroleum 156.* 157 Perlak 94* Petrol. Mij. Buitenl. Wk~% Cultuur Mijen. H. V. A.. 175* N. I. S. U Vorstenlanden .Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 205 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 133 131 145*-146 Rubber Myeu. A'darn Rubber 114* - 1154$ Deli Bat. Rubber.... 63* Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Comm. Milwaukee 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers -

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12