KOP DE BILT CIRCUS AMAR IS AANGEKOMEN. GEBROEDERS AMAR DONDERDAG 3 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Groote belangstelling aan het goederenstation. Een deel van Amar arriveert. Circus Amar is aangekomen hedenmorgen. De directie had de burgerij van Haarlem uit- genoodigd tegenwoordig te zijn bij deze aan komst maar hier was de chef van het goe derenstation niets op gesteld, die dan ook liet weten dat dat niet zou doorgaan. Een paar agenten stonden vanmorgen aan den ingang om eventueel aan dezen wensch kracht bij te zetten. Dat was echter niet noodig en de tien tallen die er stonden (vooral kinderen) stelden zich tevreden met de wetenschap dat het circus ergens achter de goederenloodsen arri veerde. Vijftig rood-witte wagens gleden om kwart over acht over de spoorstaven en werden stuk voor stuk afgeladen. Men kan over een circus denken zooals men wil, voor de beesten is een dergelijke treinreis in werkelijk niet al te ruime wagens geen pretje, maar een eigenaar dige sfeer brengt de aankomst van een circus toch altijd met zich mede, die ons alleen het aantrekkelijke van het bohemienleven doet zien, de vrijheid der menschen die zich overal thuis voelen, zoowel in Haariem, Gouda of Kaatsheuvel, voor wie de eene stad precies gelijk aan de andere is en die circusmenschen zijn, een woord dat alles en toch niets van hen zegt. Voor de enkele aanwezigen die toch nog ge tuige konden zijn van den intocht van Amar, en onder hen waren talrijke politieagenten, gaf £mar direct enkele staaltjes van behen digheid ten beste. De auto's die niet alleen be stuurbare voorwielen hebben maar ook ach terwielen die op de stuurstang zijn aangeslo ten reden met een dergelijke lenigheid over het emplacement van het goederenstation dat het op een reclamedemonstratie leek. De groote, lange materialenwagens die zij achter zich aan sleepten volgden zoo gedwee de lenige tractors met de schoepen op de wielen die beletten moeten dat zij in het gras weg zinken, dat men hun lengte niet meer zag en zij ineenschrompelden tot kinderwagens. Daarna vertrok er een wagen naar de Zaa- nenlaan met een gedeelte van de „bemanning" aan boord en daarmede had Amar zijn offi- cieele intrede gedaan in Haarlem. ARROND.-RECHTBANK. Insluipingen. Op 15 en 23 Dec. heeft een vrouw uit IJmui- den, eenige insluipingen gepleegd in Haar lem, o.a. in de Zuiderstraat. Zij werd in een woning in die straat aan getroffen boven aan de trap, en toen ver telde ze, dat ze wilde waarschuwen dat de voordeur openstond. Zij ging weg, is gevolgd en aan de politie aangewezen. Toen kreeg ze een zenuwtoeval en is in het Elisabethsgast- huis verpleegd. Ofschoon eenige getuigen haar positief herkenden bleef verdachte voor de rechtbank in Haarlem op Donderdagmor gen ontkennen. De president merkte op. dat verdachte de twee ten laste gelegde feiten voor den rech- ter-commissaris bekend had. Verd.: „Toen was ik totaal in de war, de doktoren hadden me onder hypnose ge bracht". De president zei, dat verdachte wel veertig huizen is binnen gedrongen, en door velen herkend is. Eenige malen is ze voor dergelijke feiten veroordeeld. De Officier van Justitie zei te doen te heb ben met een geraffineerde dievegge. In Am sterdam heeft ze deze feiten ook al gepleegd. Hij vroeg een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Mr. J. v. Vegt pleitte clementie en schil derde den psychischen toestand van ver dachte. Een psychiatrisch rapport zou nog Ingewonnen kunnen worden. Verdachte bleef ontkennen. Uitspraak over 14 dagen. UITSPRAKEN. Meineed. Een 35-jarige Duitsche dienstbode heeft terecht gestaan terzake van meineed. Zij zou voor den kantonrechter gezworen hebben, dat zij aan haar voormalige huisbaas niets meer schuldig was. terwijl zij nog f 42,50 moest betalen. De officier vroeg een gevangenis straf van 6 maanden mr. J. v. d. Hagen trad als verdediger op. De rechtbank veroor deelde verdachte tot 8 maanden gevangenis straf. De garagehouder v. d. Peyl heeft zich in hooger beroep te verantwoorden gehad, we gens het voeren van een kenteeken op zijn wagen, waaruit blijken zou dat de wagens op straat te huur worden aangeboden, nl. een pijl, wat bij gemeenteverordening verboden is, uitzonderingsbepalingen daargelaten. De officier vroeg bevestiging van het vrijspre kend vonnis. Mr. v. d. Goot achtte de pijl niet een k^teeken als bovenbedoeld. Zoo'n kenteeken zou een bordje „vrij" zijn of een vlag op den taximeter. De rechtbank sprak verdachte vrij. Onvoorzichtig met benzine. Een taxi-ondernemer uit Santpoort, die al sinds eenigen tijd zijn bedrijf niet meer uitoefent, tapte benzine uit een auto-tank terwijl hij een brandende kaars achter de auto geplaatst had. Er is brand ontstaan. De officier eischte f 50 subs. subs. 25 dagen wegens brand daar schuld. De rechtbank veroordeelde verdachte tot f 20 boete. Aanrijding op de Leidsche Vaart. Op 19 October tegen kwart voor 12 des avonds heeft een taxi een dame aangere den op de Leidsche Vaart, even voorbij de Prins Hendrikbrug. De chauffeur hoorde te gen zich een boete van f 50 subs. 25 dagen eischen. Mr. H. O. Drilsma vroeg vrijspraak. De rechtbank veroordeelde verdachte tot f 25 boete of 15 dagen hechtenis. Autobotsing bij Santpoort. In den laten namiddag van 2 December is op den Rijksstraatweg bij Santpoort een auto uit Wormerveer tegen een wagen uit Zand- voort opgebotst. De chauffeur van den eerste auto heeft wegens het rijden onder in vloed van sterken drank een hechtenisstraf van 2 maanden tegen zich hooren eischen met intrekking van rijbewijs. Mr. v. Löben Seis verdedigde. De rechtbank veroordeelde, verdachte tot twee maanden gevangenis straf met intrekking van het rijbewijs voor gen half jaar. HAARLEM'S TOONEEL. DE OPVOERING VAN „DE JANTJES". Naar wij vernemen, zijn bij Haarlem's Tooneel de repetities van het tooneelstuk „De Jantjes", spel uit het leven van ma trozen en lolonialen, door Herman Bouber in vollen gang, zoodat de voorstelling half Mei a.s. tegemoet gezien kan worden. In ver band met de groote bezetting is de kring der werkende leden belangrijk uitgebreid en ver- leenen o.a. enkele leden der Kon. Letterl. Vereen. J. J. Cremer hun medewerking. De rollen der drie Jantjes worden vervuld door de heeren H. Houtman als Dolle Dries, Job Siebol als Schele Manus en H. v. d. Horst als Blauwe Toon. De zangpartijen worden vervuld door de dames N. Siebol en Eki Bouwer en de heeren H. Houtman en Job Siebol. Ook enkele H.T.- veteranen, als o.a. de heer en mevrouw Stolk die de rollen van Oome Gerrit en Moeder Bet je zullen vertolken, hebben zich voor deze voorstelling, die met zooveel belang stelling tegemoet wordt gezien, weer in het ensemble der werkende leden geschaard. OPBRENGST CRISISPOSTZEGELS Het secretariaat van het Nationaal Crisis- Comité deelt mede, dat naar aanleiding van een onlangs in de pers verschenen bericht, dat de extra opbrengst van den verkoop der crisispostzegels ten bate van het Nationaal- Crisis Comité komt, de Plaatselijke Crisis comités nochtans de meeropbrengst der door eigen activiteit verkochte zegels zullen ver krijgen. Hoe grooter dus de activiteit van eer. Plaatselijk Crisis-Comité in deeze zal zijn, hoe grooter de opbrengst voor dat Comité. TE HAARLEM (Zaanenlaan). HEDEN: Avondvoorstelling om 8 uur. De mooiste Circus van Frankrijk! DE VOLMAAKTE CIRCUS. EEN RIJBAAN EN EEN TOONEEL. 16 OLIFANTEN 16 Volledig programma, samengesteld uit 25 nummers, allen, van den eersten rang. BEZOEKT de mooiste Fransche Menagerie Dagelijks geopend vanaf de aankomst van 10 uur voorm. tot 8 uur 's avonds. BEVAT DE ZELDZAAMSTE SOORTEN WILDE DIEREN. Dwerg- en Reuzen Olifanten, Drom- medarissen, geschenk van den Kadi van Marakech, Lama's uit Thibet. EEN SCHITTE RENDE RUITERIJ, bestaande uit Tijger- en Vospaar,den, Gevlekte Eïigelsche-, Arabische- en Volbloed Fransche paarden, Slietlandsche poney's enz. Voorverkoop: Sigarenmagazijn ,,'t ANKER", Groote Houtstraat No. 18 - Telefoon 11348. (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 765.1 m.M. te Ona (Noorsche kust). Laagste barometerstand 737.2 ml, te Reikjavik. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Noordelijken wind. Zwaar bewolkt tot be trokken, Waarschijnlijk regen- of onweers buien. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland REGEN EN ONWEER VERWACHT. De as van het langgerekte gebied van hoogen luchtdruk van de Azoren tot Finland verplaatst zich wederom naar het Noorden en nam in beteekenis toe. Het zwaartepunt ligt thans over Zuid-Scandinavië, waar de luchtdruk nog overal sterk stijgende is. De centra van het gebied van lagen luchtdruk in het Noorden bewegen zich over IJsland in Noord-Oostelijke richting naar de Pool- zee. Het weer in onze omgeving wordt geheel beïnvloed door liet gebied van zomerwarmte en hooge barometerstanden in Oost- en Centraal-Europa en een vlak gebied van lagen luchtdruk over Frankrijk, begrensd door een vrij koelen luchtstroom in het Westen over de Noordzee, het Kanaal en de Golf van Biscaye. Behalve plaatselijke onweers, bleef de regen val beperkt tot kleine hoeveelheden. Voor onze omgeving is aanhouden van het voch tige weer met kans op onweer waarschijn lijk. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 761 mJVI. Neiging: Stilstand. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 66 F. 50 F. 53 F. ^^chitterend scherpe afdrukken daar zorgen wij voor, als U ons Uw films laat ontwikkelen. Groote Houtstraat naast Luxor. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 3 Mei. Ondertrouwd 2 Mei: M. J. Giebels en G. A. Gerritsen: L. H. Zuidweg en A. v. d. Manak ker; L. Sax en R. E. Dasberg; M. J. Lutterot en S. A. Kamper; C. Smits en E. Hoffmann; P. Jongens en J. Oudoif; P. J. J. Robeerst en J. Bakker; G. Goets en B. Sneep; W. J. Pel en F. F. van Es; W. F. Voerman en E. v. d. Bogaerde; P. J. Mes en J. F. Wigchert; C. Harmsen en H. v. Meel; F. A. Pouw en A. van Halst; P. G. C. Rockenhauser en H. Weller; J. Negrijn en M. C. N. van Vliet; P. H. Borghouts en C. E. Pater; G. Smit en G. M. Ris; J. J. van Dokkum en G. Bruijn; J. T. Groenendijk en G. J. v. d. Veldt; J. A. A. Verbeek en G. Plasmeijer. Getrouwd 2 Mei: H. Zonneveld en E. Keu- ning; H. Booms en P. Zielinski; A. Paulus en A. C. Pik: G. J. van Zeist en G. C. Cappel- hoff; H. J. Koeleman en P. H. M. van Sprun- del: P. Rip en A. H. Mutsaers; A. T. Koele- veld en J. G .Wigmans: G. van Andel en J. D. Matla; H. J. v. d. Klugt en J. M. de Kruif; W. J. de Ridder en T. Swarts; J. Forster en M. A. Hermans; C. J. Tack en C. N. van Heijnin- gen; H. de Rooij en J. Johannisse: J. H. J. van Kimmenaede en J. C. F. Selhorst; A. Buij- tendijk en M. Oppelaar. Bevallen 29 Mei: H. J. Spronkvan Zoe- len, z.; 30 April: W. GelaudieBarvelink, z.; 1 Mei: L. S. L. van LangeveldHekelaar, zoon. Overleden 1 Mei: H. J. v. d. BergHooij- meijer, 58 j„ Allard Piersonstraat; 2 Mei: C. TeeuwenKleijbeuker, 56 j., Pol. De nieuw ingerichte Persil-fabrieken zijn Woensdag te Jutphaas geopend. Mej. Ilse Os- terman, dochter van den directeur, knipt het lint doorwaarmede de opening der jaoriek een feit was NIEUWE PERSILFABRIEK GEOPEND. Woensdag heeft te Jutphaas de opening plaats gehad van de nieuwe Persilfabriek. De directeur van de Persil Maatschappij, de heer E. Ostermann sprak een openings woord, waarna hij de burgemeester verzocht de nieuwe fabriek officieel te openen. Deze zeide hieraan volgaarne te voldoen. Na ge wezen te hebben op de werkgelegenheid, wel ke door de fabriek voor de gemeente Jut phaas is ontstaan, knipte tenslotte mej. Os- termannn het lint door, dat voor den ingang van het fabrieksterrein was gespannen. NAT. CRISISCOMITé. Personeel C. en A. Brenninkmeyer Haarlem l 23,85 LETTEREN EN KUNST FILMKUNST. DE NIEUWE FILM VAN HANS ALBERS. VLUCHTELINGEN. Hans Albers en Ka the von Nagy. Wij weten niet wat er waar is van de ge ruchten, als zou Hans Albers tenslotte toch nog, alleen omdat hij met een Jodin is ge trouwd, zijn congé bij de Ufa hebben gekre gen. Hoe dit zij, in de film, welke te begin nen met morgen, alhier in het Rembrandt- Theater zal loopen, verpersoonlijkt hij nog van top tot teen het ideaal van den Duit- schen man, zooals het tegenwoordige regime dien tot model heeft gesteld. En hij doet dit op de sympathieke en kranige wijze, welke hem steeds heeft gekenmerkt Ook hier is hij wederom een gave figuur; zijn prachtkop en zijn martiale houding hebben iets rijpei's en edelers gekregen, sinds bij het toenemen dei- jaren de aanvankelijk wel wat kalverachtige mannelijkheid zich tot een rustiger zelfbe wustzijn ontwikkelde. Leerzaam is deze film, door Ucickv ver moedelijk op hoog bevel vervaardigd, althans door datzelfde hooge bevel voor openbare vertooning raadzaam geoordeeld. Want zij onthult den buitenlandschen toeschouwer, hoe het nieuwe Duitschland zichzelf ziet, zichzelf stelselmatig leert zien. Duitschers dan zijn, aldus de nadrukkelijke strekking van deze film, een weerloos volk, het uitschot en de voetveeg der wereld. Wan neer de tyrannie van de Sovjets aan de Wolga wonende Duitschers getroffen heeft en dezen met onbeschrijfelijke moeite aan den greep van hun kwelgeesten ontsnapt zijn naar Chi na. worden ze ook daar op dat neutrale ter rein door agenten van de Sovjet vervolgd. Wie deze barbaren te pakken krijgen, wordt ruw en wreed op een wagen geladen en over de grens naar Moskou teruggevoerd, waar hem de dood wacht. Maar er is in China ook een „Internatio nale nederzetting" en een „internationale commissie" en er zetelt een „Internationaal Hof van Justitie" in Den Haag. Op al deze instanties doen de in China belande Wolga - Duitschers een beroep, maar tevergeefs pleit de Duitsche vertegenwoordiger in die com missie voor het lot zijner landgenooten. „Ik weet het wel, 't zijn maar Duitschers, en als zoodanig weerloos en rechtloos in de wereld!", aldus roept de Duitsche commissaris in de internationale vergadering tenslotte geprik keld uit. Moesten deze Wolga-Duitschers het van de internationale hulp hebben, zij waren van honger en dorst versmacht in het door den Chineeschen oorlog geteisterde Charbin. Ge lukkig redt Duitschland zichzelf. Het heeft nog zijn held. die niet praat maar doet, en deze held is Hans Albers. de krijgshaftige of ficier met de stalen spieren, de stalen zenu wen en den stalen wil. Deze officier was bij de Chineesche regee ring als militair instructeur werkzaam. Maar op zeker oogenblik krijgt hij een geschil met der. bevelvoerenden generaal. Als hij niet van omkooperij wil gebruik maken, blijft er maar één middel voor hem over om het veege li.if uit de klauwen van den wTaakgierigen Chi neeschen draak te redden: de vlucht. En zoo wordt zijn lot door de omstandigheden ver bonden aan dat van de radelooze vluchtelin gen voor de Roode Terreur. Hierdoor zijn ook dezen gered. Want wat zij. een zenuwachtige, kakelende en kan kerende, ordelooze troep, noodig hadden, was' een leider. Laten wij het woord gerust met een hoofdletter schrijven. Want Hans Albers verschijnt In een zoo boven menschel ij ke ge daante, dat de film, welke een „historische gebeurtenis" heet te behandelen, hier de werkelijkheid loslaat- en een droombeeld van het verlangen, een idool schept van fantasti sche afmetingen. Het moet uit zijn met alle verschil van meening onder het troepje vluchtelingen. De „nieuwe" overtuigt hen, dat ze te werken hebben aan één gemeenschappelijk doel. Het moet uit zijn met egoisme en sentimentali teit. Als een van dorst waanzinnig geworden man zich laaft aan het water, waarmee de locomotief gestookt wordt, welke de vluchte lingen straks heimelijk over de grens moet voeren, schiet ..de nieuwe" hem zonder par don dood. ..Hij bracht, door zichzelf te hel pen. het bestaan van allen in gevaar", argu menteert hij. Als de omstanders met hem van gedachten gaan wisselen over hetgeen hun te doen staat, houdt hij ze de vuist on der de kin. „Mond houden!", bijt hij ze toe „Geen woorden meer! Er zijn al genoeg woor den geweest: het stinkt hier van woorden: we moeten de daad!" En de film wendt haar zoeklicht naar de nog immer confereerende conferentie. Wat Hans Albers als Leider van de vogel vrije weerlooze Duitschers met de daad ver richt, grenst aan het ongeloofelijke. Hij over troeft- verre hetgeen de barbaarsche en bloed dorstige bolsjewieken met- hun tractoren en andere filmpropagandistische machines heb ben tot stand gebracht, De Duitscher Hans Albers heeft geen machines en doet alles al léén met de hand! Slechts een oude locomo tief. een opgeblazen spoorweg en wat overal verspreide rails, versplinterde dwarslizeers en uiten geslagen keien staan hem ten dienste. Maar met vijf en veertig Duitsche mannen en vrouwen, door honger en dorst en vervol ging geplaagd, levert deze Leider het. onder de schijnwerpers en machinegeweren der hem bestokende vijanden, in de duisternis van den nacht den vernielden spoorweg te herstellen, zoodat zijn locomotief er over heen rijden kan, de vrijheid en het land van be lofte tegemoet. Zelfs wanneer het den vervolgers van de vogelvrije, weerlooze Duitschers gelukt, de achterste waggon in brand te schieten, is Hans Albers. de verpersoonlijking van het Duitsche mannen-ideaal, knap en moedig ge noeg, om den reeds buiten de rails geraakten en aldus in sneltreinvaart meegesleepten wa gen onder het rijden af te haken, door. han gende over de buffers, den koppelstang los te draaien. Men vrage niet aan een treinsmid of aan een rangeerder, of dit praktisch mogelijk is: bij Hans Albers is alles mogelijk, en wie het niet gelooft, is een onmannelijke lafaard. Ucicky heeft met vaardige regie en sugges tieve foto's spanning in deze film weten te brengen. In de te breedvoerige inleiding, waarbij hij op wel wat- monotone wijze het rumoer van een stad in oorlog weergeeft, heeft hij over onze Rotterdamsche Pinda- Chineesjes beschikt. H. G. CANNEGIETER. NIS PETERSEN IN ONS LAND. Naar wij vernemen zal de bekende Deensche auteur Nis Petersen, schrijver van „De Straat der Sandalenmakers' zeer binnenkort een be zoek brengen aan ons land bij zijn doorreis van den Iersohen Vrijstaat, alwaar hij zoo juist zijn nieuwsten roman heeft voltooid, naar Kopenhagen. MUZIEK. Soirée in „Monopole" te Zandvoort. De zeer actieve eigenaar van „Monopole", de heer Kiefer, had de beduren van alle vereemgingen, die gedurende het afgeloopen winterseizoen in zijn gebouw opgetreden zijn, uitgenoodigd tot. het .bijwonen van een soiree, waaraan het Badorkest Zandvoort. de Zandvoortsche Tooneelver. Phoenix" en de Haarl. Tooneelver. „Jacob van Lennep" mede werking verleenden. Het was Woensdagavond gezellig in de geheel bezette groote zaal van Monopole. Een dansorkest-je deed zich van tijd tot tijd hooren; de gastheer liet zijn gasten ver- frisschingen aanbieden en toen riep hij zelf allen die aan zijn invitatie gehoor gegeven hadden, w.o. in de eerste plaats Zandvoort's burgemeester, een welkomstwoord toe. Hij memoreerde dat er in Zandvoort 28 ver- eenigingen zijn, die hun winteruitvoeringen in Monopole geven; dat er dus in Zandvoort een opgewekt winterseizoen heerscht en dat Zandvoort hoe langer hoe meer beteekenis als bestendige woonplaats, dus niet alleen als zomerverblijf krijgt. Een warm applaus toonde de Ingenomenheid met zijn woorden De prestaties van de eerste medewerkende de tooneelver. „Phoenix" zouden uit den aard der zaak zelf in een openbare uitvoe ring buiten het bereik mijner critische pen vallen. Maar ik mag wel vermelden, dat de opvoering van de eenacter „Oude Vrijgezel len" de aanwezigen kostelijk vermaakt heeft. De heer Kiefer bood aan „Phoenix" een prachtige fruitmand aan. Voor den muziekverslaggever was de avond uit anderen hoofde belangrijk: voor het eerst deed zich het nieuw gevormde, onder leiding van Prof. Felix Robert Mendelssohn staande Badorkest hooren. Dit is iets waarvan het belang zich ver buiten de grenzen van dezen avond uitstrekt, een geste, waardoor Zand voort zich boven de zusterbadplaats Sche- veningen stelt. Hier is het al of niet optre den van een orkest gedurende het bad seizoen afhankelijk gesteld van de regeerings beslissingen inzake het toestaan van behen digheidsspelen; Zandvoort heeft daar niet op gewacht en het aangedurfd een orkest te engageeren. Dat dit koene initiatief dat door de samenwerking van het door den burge meester vertegenwoordigde Gemeentebestuur ern den eigenaar van Monopole tot reëele resultaten geleid heeft, vooral in deze tijden hartelijke bewondering en toejuiching ver dient, spreekt van zelf. De badplaats heeft er een nieuwe aantrekkelijkheid door verkre gen. Het Badorkest heeft Woensdagavond ge debuteerd met de twee „Elegische Melodieën" van Grieg en de Ouverture „Die Zauber- harfe" van Schubert. Het bestaat zoo goed als geheel uit Holiandsche musici. Gezien, de korte tijd van voorbereiding (de samen stelling kreeg pas enkele dagen geleden haar beslag) mogen we de resultaten die Men delssohn in een paar repetities wist te be reiken, zeer mooi noemen. De toekomst brengt trouwens nog grootere uitzichten. Het eigenlijke Badorkest dat geregeld beoogt te spelen is niet groot, maar het zal voor een gecontracteerd aantal symphonieconcerten uitgebreid worden door toevoeging van een twintigtal musici, zoodat dan een volledig bezet symphonieorkest aanwezig zal zijn, Met dit orkest zullen ook solisten optreden. Men heeft het door Mendelssohn en het orkest gepresteerde stormachtig en lang durig toegejuicht: een bewijs dat het orkest in een lang gevoelde behoefte zal voor zien. Na de pauze werd door een uit de 28 ver- eenigingen gevormd comité aan den heer Kiefer een huldeblijk aangeboden voor de hulp en vriendschap die hij steeds aan die vereenigingen betoont. De voorzitter van dat comité sprak den heer en mevr. Kiefer hartelijk toe en noemde hen de grootste en meest bewuste propagandisten voor het vreemdelingenverkeer te Zandvoort en ver wachtte dat Zandvoort eenmaal de eerste onder de Nederlandsche Noordzeebadplaatsen zal worden. Daarna ging het achterdoek om hoog en zagen we het geschenk der vereeni gingen, een fraai schrijfbureau met stoel. Een oorkonde werd daarbij den heer K. overgereikt. Toen trad de voorzitter van „Phoenix" naar voren, met één hand op den rug als tevoren in zijn rol van „oude vrij gezel", maar nu niet wegens „het spit", maar wegens een bureaulamp, die hij voor den heer Kiefer verborgen hield. Maar een oogenblik later ging de hand naar voren en plaatste de lamp daar waar zij voor 't vervolg be hoort. Nog werd het woord gevoerd door den leider van de jeugdvereeniging „Willen is Kunnen", die een yaas met bloemen schonk. De voorzitter van het comité deelde nog mee, dat er voor het huldeblijk meer bin nengekomen was dan men noodig had en dat het overschot aan het kinderhuis „Groot Kijkduin" zou worden geschonken: een mede deeling die algemeene sympathie vond. Die opvoering van „Rozen" door .Jacob van Lennep" hebben we tot onzen spijt niet meer kunnen bijwonen. K. DE JONG,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2