WEEK-ABONNEMENTEN ATE R VAL WEERSTAAN RADIO-PROGRAMMA [j VRIJDAG 4 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 SPORT EN SPEL. VOETBAL WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN ITALIË. Nederland bij de sterkste acht ingedeeld. Op 27 Mei te Milaan: Nederland- Zwitserland. Uit Rome: Donderdag had te Rome de lo ting plaats voor de achtste finales der wereld kampioenschappen. welke wedstrijden op Zon dag 27 Mei a.s. in diverse steden van Italië zullen worden gespeeld. Er heeft nog één voorwedstrijd plaats, n.l. die tusschen de Vereenigde Staten en Mexico, welke oo 24 Mei te Rome wordt gespeeld. De loting der achtste finales had het vol gende resultaat: Florence- Italiëwinnaar Vereenigde Sta ten- Mexico. Triëst; TsjechoslovakijeRoemenië. Napels: HongarijeEgypte. Genua: ArgentiniëZweden. Rome: BraziliëSpanje. Milaan: NederlandZwitserland (op 27 Mei) Turijn- OostenrijkFrankrijk. Bologna: DuitschlandBelgië. Uit deze loting blijkt, dat Nederland is in gedeeld bij de acht sterkste landen. De loting tegen Zwitserland mag voor ons elftal niet ongunstig genoemd worden. Ook het feit, dat de wedstrijd te Milaan wordt gespeeld, is voor beide landen gunstig in verband met de reis gelegenheid. Het schema der wedstrijden. Uit Rome: Nadat de loting van de achtste finales had plaats gevonden, werd het schema samengesteld, volgens hetwelk de wereldkam pioenschappen zullen worden verwerkt. De juiste volgorde der achtste finales is: 1. DuitschlandBelgië (Bologna). 2. ArgentiniëZweden (Genua). 3. NederlandZwitserland (Milaan). 4. TsjechoslovakijeRoemenië (Triëst). 5. OostenrijkFrankrijk (Turijn). 6. HongarijeEgypte (Napels). 7. BraziliëSpanje (Rome). 8. Italiëwinnaar Ver. Staten/Mexico (Florence). De kwartfinales zijn dan de volgende: Eerste kwartfinale; winnaar wedstrijd Duitschland Belgiëwinnaar wedstrijd Ar gentinië/Zweden Tweede kwartfinale: winnaar wedstrijd Ne derland 'Zwitserlandwinnaar wedstrijd Tsje- choslovakije/Roemenië Derde kwartfinale- winnaar wedstrijd Oos tenrijk/Frankrijkwinnaar wedstrijd Hon garije/Egypte. Vierde kwartfinale: winnaar wedstrijd Bra zilië/Spanjewinnaar wedstrijd Italië/Ver- eenigde Staten of Mexico. De winnaars der eerste en tweede kwart fi nale spelen tegen elkaar in de eerste halve finale De winnaars der derde en vierde kwartfi nale spelen tegen elkaar in de tweede halve finale. De winnaar van de eerste halve finale komt tegen den winnaar van de tweede halve finale uit voor den eindstrijd op Zondag 10 Juni te Rome. De verliezer van de eerste halve finale komt tegen den verliezer van de tweede halve finale uit voor de derde en vierde plaats op Donder dag 7 Juni te Florence. De kwartfinales worden op Donderdag 3Ï Mei gespeeld in de plaatsen Milaan, Bologna. Naoels en Turijn. De halve finales worden op Zondag 3 Juni gespeeld te Milaan en Rome. Uit boven:taande volgt, dat. indien Neder land er in mocht slagen van Zwitserland te winnen, ons land vrij zeker in de kwartfinale tegen Tsjecho Slovakije zou uitkomen Roe menië zal tegen dit laatste land wel verliezen. De kansen. Een voorspelling hoe ver Nederland het zal kunnen brengen is uit den aard der zaak heel moeilijk te doen. De kracht van landen als Duitschland. België, Zwitserland en Tsjecho slovakije kent men wel. lettende op de resul taten in diverse landen wedstrijden in den laatsten tijd bereikt.. Maar wat te zeggen van het Argentijnsche team? Indien Argentinië nog een dergeiiik team op de been kon wen- gen als b.v. in 1928 te Amsterdam, dan zou er geen twijfel aan zijn. of dit land zou de demi- finale bereiken. Maar volgens de nog al verwarrende berich ten van overzee moet het daar in Argentinië niet zoo vlotten. Duitschland zal waarschijnlijk wel van Bel gië winnen en Tsjecho-Slovakije achten wij in staat, het Roemeensche elftal er onder te houden. Mocht Nederlandvan Zwitserland winnen, dan zouden wij in de bovenste helft dus de volgende kwartfinales krijgen: Duitschland— Argentinië en NederlandTsjecho-Slovakije. Wij achten ons land geenszins kansloos tegen de Tsjechen, al zullen de terreinnadeelen, de bijzondere omstandigheden, de temperatuur, het klimaat enz. wel een hartig woordje mee spreken. De kans is er dus, dat we Nederland in den halven eindstrijd zouden zien spelen, en wel tegen Duitschland of Argentinië. Oostenrijk wint te Turijn vrij zeker van Frankrijk, terwijl Hongarije weinig moeite zal hebben met Egypte. BraziliëSpanje is een volkomen open strijd, omdat men de kracht der Brazilianen momenteel niet kent. even min als die der Argentijnen. En Italië zal wel winnen van de Vereenigde Staten, wanneer die in de voorronde van Mexico winnen. Met geen mogelijkheid is te voorspellen, wie de twee finalisten zullen zijn. BEKERWEDSTRIJDEN STORMVOGELS—VRIENDENSCHAAR. Stormvogels speelt Zaterdag half 6 in de volgende opstelling teaen Vriendenschaar: De Waard. Haak Sr., Haak Jr.. Fijen Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Tol. De Back, Ketting, v. d. Laan. 7. s. V.—EINDHOVEN. V. S V. speelt als volgt: Michel. Van Zutfen. v d Grlendt. Den Boer. De Vries, Hillekamp. de Wolf Sr., De Koning, De Wolf Jr., Sterk, Kruiswijk. PEEK CLOPPENBURG (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. Het programma voor morgen luidt als volgt: Afdeeling B: S. I. Z. O.Kennemerland 2 Afdeeling CL Kennemerland 5V. J. B. IJ. F. C. 3Kennemerland 4 SCHOTEN—ZANDVOORT. A.s. Zondag speelt Schoten op het terrein van de Yellow Black Boys aan den Vergier - deweg tegen Zandvoort in de tweede ronde om den H. V. B.-Beker. De wedstrijd wordt gespeeld van 57 uur n.m. WEDSTRIJDEN I. V. O. Bovengenoemde vereeniging organiseert a.s. Zondag op haar terrein onderlinge wed strijden voor haar leden en junioren. De wed strijden bestaan uit 100 M. hardloopen (jun. 80 M.) baldri'bbelen, ingooien, doeltrappen, vèrtrappen, sixes enz. Voor de winnaars zijn eenige aardige prijzen beschikbaar gesteld. De wedstrijden beginnen te half elf. Het terrein is gelegen aan den Rijksstraatweg. Het belooft voor de geblokten een aardige dag te worden, die bedoeld is als sluiting van het voetbalseizoen. KANO-SPORT HAARLEMSCHE K.VNO VEREENIG IN G. Morgen opent de Haarlemsche Kanovereeni ging officieel haar seizoen en wel met een tochtje naar Groenendaal. Over de Binnen- liede gaat het langs Vijfhuizen naar de plaats van bestemming. Na een gezamenlijk opont houd wordt de terugtocht over het Z.-B. Spaarne en langs de Amsterdamsche vaart aanvaard. SCHAKEN DE MATCH ALJECHIN—BOGOLJUBOW. De twaalfde partij na 75 zetten remise. Uit Stuttgart: Donderdagavond werd alhier de twaalfde partij tusschen Aljechin en Bo- goljubow in den strijd om het wereldkam pioenschap, die Woensdag afgebroken was in een voor Bogoljubow iets gunstiger positie, voortgezet en geëindigd. Het- resultaat was re mise na 75 zetten. De stand is nu: Aljechin 7 1/2, Bogoljubow 4 1/2 punt. De dertiende partij zal Zondag a.s. te Munchen gespeeld worden. De Australische cricketers; Zal O'Reilly in Engeland succes hebben; Candidaten voor het Engelsche team; Golf-kam- pioenschap gewonnen na zes „down" te zijn geweest; De Cup-final van 1932 en van nu; Brief van lerschen doel» verdediger; Geen gepraat bij strafschoppen; Motherwell naar Zuid-Alrika; Carpentier in Engeland; Jongens-voetbal in Engeland. De Australische cricketers zijn in Engeland garriveerd en heel netjes door den burge meester van Southampton ontvangen. Over body-line bowling-, de ..leg-theory" en oud aanvoerder Jardine werd geen woord gespro ken: een praatje over de zeereis, het weer en de verwachting, dat het een mooie zomer zou worden.... dat was alles Natuurlijk heeft men bij aankomst in Londen getracht de Aussies over bovengenoemde netelige kwes ties te interviewen, doch het eenige, wat de captain der bezoekers mededeelde, was, dat ze gekomen waren om cricket te spelen, het geen men in Engeland reeds vermoed had. 3 Men kan de houding van Woodfull slechts toejuichen; cricket moge dan al bijzonder se rieus opgenomen worden, het is en blijft toch maar een sport en als zoodanig is het dwaas heid, er hoogere belangen aan vast te knoo- pen. Deze week spelen de Australiërs de eerste match van hun tour. nl. te Worcester teeen Worcestershire, niet een der sterkste S'raar- schapselftallen uit de competitie, als men het zoo eens noemen mag. Ze hebben dus de ge legenheid zich op de Engelsche velden m te spelen, hetgeen wel noodig is, daar ze nog' niet veel tijd gehad hebben, zich te oefenen. En gewend als ze zijn aan de gladde, droge, harde „pitches" van hun eigen land. is die oefening op de door veel regen zacht gewor den velden in Engeland een eerste verelschte om succes te kunnen behalen. In dezen wed strijd tegen Worcestershire ontmoeten de be zoekers een bekende uit de vorige toetswed- strijden. nl. den Nawab van Pataudi. die on der Jardine's captaincy in Australië speelde. Tevens kunnen zij kennis maken met. het spel van Walters, die zoo goed als zeker met den Yorkshire-man Sutcliffe de Engelsche in nings zal openen. Wat zijn nu de verwachtingen aangaande het Australische team? Algemeen wordt ver wacht, dat het batten van de eerste zeven spelers zeer sterk zal zijn. doch dat de vier overigen niet veel zullen presteeren. In het fielden acht men de Engeischen beter, terwijl men over de bowling-prestaties in het on zekere verkeert. Immers, het is een groot ver schil, op een Engelsch of op een Australisch wicket te moeten bowlen. Een bowler als Gnmmett heeft in Engeland meer succes dan in eigen land. daar er voor hem uit de Engel sche pitches veel meer te halen is. Het zwaai"- punt van den Australischen aanval ligt bij u'Reilly. die voor het eerst de tour mede- maakt. In Australië had deze jeugdige bowler zeer veel succes en wanneer hij dit thans zou herhalen, is er geen betere spinner" in de beide teams te vinden. Daar de tcetswedstrijden vier dagen duren (behalve de laatste op den Oval, welks tijds duur ongelimiteerd is) zullen de bezoekers, mochten" zij eerst kunnen batten, zich wel niet erg baasten en hun totaal rustig met 40 runs per uur opbouwen. Het is de vraag, of dan zelfs die vier dagen toereikend zijn om een definitieve beslissing te kriigen. En nu de Engeischen. Wie zal hen aanvoe ren. Walters, Wyatt of Allen? Waarschijnlijk men het eerst eens met Wyatt probeeren, cue ook in 1930 in de laatste testmatch als captain optrad, zonder daarbij nu bijzonder te blinken. De kampioenen Yorkshire zul len wellicht zes soreiers moeten leveren, nl. Sutcliffe. Verity. Levland. Mitchell. Bowes en moeeliik Macaulav. Van de runners-up in het vorige seizoen. Sussex, komt momenteel slechts James Langridge in aanmerking. En dan zijn er nog Larwood en Voce, de twee fastbowlers van Notts. Allen van Middlesex Ames, de Kent-wicketkeeper en wie weet welke nieuweling zich nog ontpopt als een eerste kracht, zooals Paynter van Lancashire op de vorige tour in Australië. In ieder geval zullen deze toetswedstrijden wederom van heinde en verre duizenden be langstellenden trekken en dat is ook te be grijpen, want men ziet er de beste prestaties in de mooiste sport, die er volgens zeer vele Engeischen bestaat. Het zal wel zelden voorkomen, dat een goif- kampioenschap gewonnen wordt door den speler, die in de finale, nadat de helft van het aantal „holes" is gespeeld, zes „down" is. Dit was het geval in den te Formby gehou den eindstrijd om het Engelsche amateur kampioenschap over 36 holes. De zeer be kende Walker Cup-speler Crawley was favo riet voor den titel en het zag er naar uit, dat hij gemakkelijk zou winnen, toen hij na de morgen-ronde over 18 holes zes „up" was. Na de lunch kwam er echter een groote veran dering. Zijn tegenstander Lunt won vier van de eerste vijf holes, terwijl Crawley geregeld in „bunkers" terecht kwam. Op de zeventien de ..green" was de stand gelijk en ook de laatste „hole" werd „gehalved", zoodat door gespeeld werd tot een der spelers de leiding nam. Dit bleek Lunt te zijn. die daarmede op alleszins merkwaardige wijze den fel begeer den titel veroverde. De zoo juist gespeelde Cup-final. door Man chester City met 21 van Portsmouth gewon nen. vertoonde in het spelverloop veel over eenkomst met die van 1932 tusschen New castle (thans gedegradeerd! en Arsenal. Ook in laatstgenoemde match namen de verlie zers dóór hun linksbuiten de leiding, in casu John van Arsenal, waarna de Newcastle-mid- denvoor Allen met twee doelpunten zijn team de overwinning bracht. Het is een zeldzaam feit, dat de ploeg, die in den beker-eindstrijd de leiding neemt, de match tenslotte verliest. De beide hier boven genoemde voorbeelden vormen de eenige uit zonderingen. Toch kan men ook hier langzamerhand den invloed van den veranderden buitenspel regel zien. Werden er in de eerste acht fi nales na den oorlog slechts 10 doelpunten ge maakt (19201927!. waarbij zes maal de uit slag 10 was. de laatste zeven wedstrijden leverden het dubbele aantal goals op. In totaal werden er in het na-oorlogsche tijdperk in 15 eindstrijden dus 30 goals ge scoord, waarvan niet minder dan 10 door de buitenspelers der voorhoedes. Uit het hier onder volgend lijstje blijkt, dat Bolton Wan derers in deze oeriode driemaal de trofee ver overde. een buitengewone prestatie. Black burn Rovers en Aston Villa zijn nog steed5 de clubs, die elk met zes overwinnnigen het meeste succes in deze knock-out competitie behaald hebben. 1920 Aston VillaHuddersfield 10 (na verlenging) 1921 Tottenham HotspursWolverhamp ton 10. 1922 HuddersfieldPreston North End 10 penalty) 1923 Bolton—West Ham United 2—0 (eerste match op Wembley). 1924 NewcastleAston Villa 20. 1925 Sheffield United—Cardiff City 1—0. 1926 BoltonManchester City 10. 1927 Cardiff—Arsenal 1—0. 1928 BlackburnHuddersfield 31. 1929 BoltonPortsmouth 20. 1930 ArsenalHuddersfield 20. 1931 West Bromwïch AlbionBirmingham 2—1. 1932 NewcastleArsenal 21 1933 EvertonManchester City 30. 1934 Manchester City—Portsmouth 2—1. We ontvingen een schrijven van Mike McCarthy, den doelverdediger van Shamrock Rovers uit Dublin, die twee jaar geleden het Ie is c he doel verdedigde in den wedstrijd te gen Nederland te Amsterdam en die ditmaal reserve was. Uit zijn mededeelingen blijkt, dat de Irish Free State League het wel niet veel langer zal kunnen bolwerken, zonder tot een fusie met de Irish League (Northern Ireland) over te gaan. Recetttes van f 30 bij een eerste klas se wedstrijd zijn natuurlijk veel te klein om een professional team te kunnen betalen, ook al ontvangen de spelers, die bijna allen een neven-betrekking hebben, een veel lager loon dan hun collega's in Engeland. Laat men daar eens ernstig over denken, alvorens men in ons land het beroepsvoetbal invoert, waarvoor thans in Den Haag een maatschappij is opgericht, De doelman van het Iersche elftal, dat met 5—2 van Holland verloor. Foley, zal het vol gend seizoen voor de Engelsche tweede klas- ser Notts County uitkomen. Hij was reeds eerder daarvoor uitgenoodigd. doch bedankte toen met het oog op de Iersche bekermatches. Het Iersche voetbalseizoen eindigt een week na het Engelsche, zoodat men ook daar niets van zomervoetbal schijnt te moeten hebben. Bij order van den Schotschen Voetbalbond is den scheidsrechters opgedragen er voor te zorgen, dat bij het nemen van een strafschop de spelers niet met elkaar spreken. Het kwam nl. herhaaldelijk voor, dat de bestrafte partij door opmerkingen trachtte den strafschop- nemer van zijn stuk te brengen,, hetgeen in belangrijke matches nogal eens gelukte, o.a in Engeland bij den bekereindstrijd van 1913. toen de Aston Villa-rechtsbuiten Wallace naast het Sunderland-doel schoot. Deson danks won de Villa met 1—0. Eenige jaren geleden heeft men reeds maatregelen geno men. door huiten het strafschopgebied een cirkel-segment te trekken, waar buiten de spelers zich moesten opstellen. Thans is de Schotsche verordening daarop gevolgd. De Schotsche eerste plasser Motherwell, die op de ranglijst de tweede plaats inneemt, is opnieuw uitgenoodigd, dezen zomer een tour door Zuid-Afrika te ondernemen, hetwelk den Bond van het ontvangende land 5000 pond sterling zal kosten. Een beetje veel, als men bedenkt, dat datzelfde Motherwell eenige ja ren geleden in Zuid-Amerika keer op keer sroote nederlagen moest slikken en dat het hier slechts een zomerreis geldt. Georges Carpentier, de kundigste bokser, die ooit in den ring kwam en die in Enge land geweldige triomfen vierde, is onlangs te Londen in een exhibition opgetreden, die vooraf ging aan de match Harvey-Tarrant in de Albert Hall. Georges is in de Engelsche hoofdstad zeer populair, ondanks het feit, of wellicht juist daardoor, dat hij al zijn Brit- sche tegenstanders in de eerste ronde knock out sloeg. Bombardier Wells, Kid Lewis, Joe Beckett zelfs twee keer. Carpentier gaf een fraaie demonstratie, die luide werd toegejuist en men merkte niet, dat de Franschman de veertig jaar reeds ge passeerd is, zoo snel en zoo zuiver was zijn voetenwerk en zijn stooten. Wanneer Carpentier thans nog op volle kracht was, zou er geen enkele zwaargewicht in de geheele wereld met kans op succes te gen hem kunnen boksen. De hedendaagsche uitblinkers zijn allen minstens een klasse minder dan de Franschman op het toppunt van zijn roem. Telkenjare wordt in Engeland het jongens voetbalkampioenschap verspeeld, waaraan de schoolploegen der verschillende steden deel nemen. Zaterdag jl. had de ovei-gespeelde halve eindstrijd van dit tournooi plaats tus schen de school-elftallen van East Ham (Lon den) en Swansea. De wedstrijd, die door laatstgenoemd team met 21 gewonnen werd, waardoor ze tegen Liverpool Boys in de finale komen, werd door 14.090 (veertien duizend) toeschouwers bijgewoond. Wel een bewijs, dat men in Engeland goed voetbal, of het nu door groote of kleine spelers ten beste wordt ge geven. weet te waardeeren. En een groot ver schil met ons land. waar het meerendeel der voetballiefhebbers zich slechts voor de eerste kla^e wedstriiden schijnt te interesseeren. Voorloopig zijn we in Holland nog niet aan een landstournooi van schoolploegen toe, al doen de Corinthians moeite door het organi- seeren van een Juniores-tournooi in deze leemte te voorzien In Haarlem hebben we het echter nog niet verder gebracht dan een beslissingswedstrijd tusschen de schoolkampioenen van Haarlem (Marnlx-school) en IJmuiden (School J). HANDBAL Voor de a.s. nakomende Handbalkampioen- schappen spelen de Haarlemsche dames en heeren der H. H. C. „Rapiditas" als volgt: Dames: J. Lucas, Gr. Kuneman, A. Westrik. W. Roest. L. Bakker, C. Weesman, T. v. Dam, R. Visser, R. Poorter, E. Daudey, L. Roosenhard. Heeren. B. Steeman, H. Buter, F. Hartendorp, Br. v. Leeuwen, E. Göbel, J. Bakker, J. Duyff, W. v. d. Bergh, C. Hartendorp, Dr. v. Santen, M. Pal. De dames spelen om 9 uur reèds tegen Sim- son I aan den Vergierdeweg. De heeren kunnen zeker van de Zaansche kampioenen winnen en zullen dan tegen de winnaars NilocLijnden uitkomen. WANDELSPORT Donderdag 10 Mei zullen de ver. „Jan Pas toors", „Wandeltoerist", „Spaernekanters" en H. W. V., aangesloten bij den Noordholland- schen Wandelbond, deelnemen aan den door de Heldersche Wandelvereeniging „De Jutter" uitgeschreven wandeltocht van 30 en 45 K.M. afstandsmarsch. Per auto zal de tocht naar Den Helder plaats hebben. KORFBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG.. Competitiewedstrijden Haarl. Korfbalbond. Slechts enkele wedstrijden zijn vastgesteld. Flora 2 ontvangt Always Ready 2 en Sport Vereent 4Ons Genoegen 3. Promotie-degradatie. Op 't Kennemerterrein ontvangen de Zee meeuwen 1 Tempo voor de prom.-degr. 2e 3e klasse. Animo 2 gaat naar Thorn 1. eveneens voor prom.-degr., maar voor de le2e kl. Na-competitie. Een tweetal wedstrijden zullen gespeeld worden: Oosterkwartier 1 ontvangt T.H.B. 1 en S.S.H. 1S.V. 1. We zijn benieuwd hoe de H.K.B.-twaalftallen S.S.H. 1 en T.H.B. 1 zich zullen houden tegen de N.K.B.-ploegen S.V. 1 en Oosterkwartier 1. Serie-wedstrijden der H.K.C. „Haarlem". Zondag beginnen de serie-wedstrijden, uit geschreven door „Haarlem" ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan. Op 13 Mei wor den ze voortgezet. De wedstrijden hebben plaats op 't speelterrein aan den Middenweg. Ruim een twintig twaalftallen spelen mee, verdeeld in zes af deelingen. Op den eersten seriedag komen uit Haarlem 3 4 en 6, terwijl om kwart voor twee de Haar lem-veteranen in 't veld komen. Dat wordt weer voor Haarlem een prachtig korfbalfestij n. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn. daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. ZATERDAG 5 MEI 1934 HILVERSUM 302 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek, 9.00 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding. 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 VARA klein ensemble Frits Bakeis. 12.30 Gram. muz. 12.45 Klein Vara ensemble o.l.v. Frits Bakeis. 1.15 Gram.muz. 1.30 Klein Vara en semble. 2.00 Rustpoos. 2.15 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 3.00 Strijders van voorheen. De Stem des Volks, afd. Rotterdam o.l.v. H Albink (Gr.pV) 3.30 Residentieorkest o.l.v. Dr. P. van Anrooy. Nap de Klijn, viool. 4.30 Van het witte doek door M. Sluyser. 4.50 Verv. concc-t. 5.40 Letterkundig overzicht door Joh. v. d. Woude „Herman Poort". 6.00 Overgang naar den versterkten zender.- 6 05 De Wiele waal o.l.v. Piet Tiggers. 8.00 V.R.O. ..Vrije ge dachte en Marxisme door Jacq. Erka. 8 00 VARA Herh. S.O.S. ber. 8.03 Cor Steyn, orgel. 8.20 VARA orkest o.l.v. H. e Groot. 9.00 Toe spraak door J. W. Lebon. 9.15 VARA orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.00 Vaz Dias en varia. 10.15 Populair concert door VARA orkest o.l.v. H. de Groot. 11.00 Gram. muz. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.00 K.R.O. Morgenconcert. 10.00 Gram.muz. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gram.muz. 11.30 Godsd. halfuurtje door pas toor L. H. Perquin. 12.00 Pol.berichten. 12.15 KRO Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. 1.30 Gram. muz. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. „Maria" door Lidwina Diepenbrock. 2.30 Kin deruurtje 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Uitzen ding voor den cenirralen bond van werkmees ters en ander opzichthoudend personeel. Tho- len en van Lier. Gero mannenkoor o.l.v. P. v. d. Roovaart. 5.30 V.L.R.A. 7.00 K.R.O, Pol. ber. 7,15 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 7.40 De KRO Boys o.l.v. P. Lustenhou- wer. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Het oude Nederland- sche lied, door Marg. Couperus. 8.55 Gram. muz. 9.05 K.R.O. orkest o.l.v Mar v 't Woud. 9 40 Zigeuner, hoorspel van Karl van Zeska. 10.ID Orkest. 10.15 De film van het verleden door L. Lavor. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Orkest. 11.00 Gram.muz. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 7.00 Fransche avond. Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 7.20 Vervolg gevarieerd concert. 8.00 Fransch con cert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 8.30 Vervolg" Fransch concert. 8.45 Concert door het koor „Sangerfréd" o.l.v. Hülseman. 9.05 Bont programma m.m.v. solisten en het om roeporkest. 9.40 Zangrecital door Léon Mo- nossen, 10.00 Populaire Fransche chansons. 10 40 Dansmuziek (gramofoonplaten). BRUSSEL, 484 M. 12.30 Gramofoonmuziek. 4 25 Dansmuziek uit ..St. Sauveur". 4.50 Populair concert, o.l.v. Karei Walpot. 9.30 Max Alexys' orkest uit „An- cienne Belgique. BRUSSEL, 322 M. 12.30 Populair concert. 4.20 Gramofoonmu ziek. 5.30 Pianorecital door Martha Klingel- koets. 8.15 Uit de Scala te Milaan: „Manon Lescaut" van Puccini.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14