WAT Prijsverlaging LEVIS J. v. KOOTEN irma De Vrind Bus VRIJDAG 4 MEI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 15 MUZIEK. KUNSTAVOND. „Kunstavond" stond op het aanplakbiljet van den Stadsschouwburg; „Dans- en Mu ziekavond" heette het in het programma, 't Doet er niet toe. Er was bij de Grieken' een Muze van de Danskunst; er was er een, neen.: er waren er twee van de muziek, en dan wa ren er nog zes van andere ijdele bezigheden die tot de rubriek „Kunst" gerekend werden, En nu had men nog een aantal beoefenaars van deze niet vertegenwoordigde bezigheden er bij kunnen halen om den avond in den Stadsschouwburg te vullen de bezoekers ruimte zou er waarschijnlijk even ongevuld om gebleven zijn als zij Donderdagavond was. Voor Kunst is geen belangstelling meer; hoogstens de ingemaakte, geconserveerde vindt misschien nog een beetje aftrek, en dan nog hoofdzakelijk bij groot-exploitanten Zelfs het Amsterdamsche Concertgebouw is noodlijdend en Mengelberg gaat dus dirlgee- ren in het Paleis der Ongeëvenaarde Recet tes, het Stadion. Of ze dan ook f 75 voor een toegangstoiljet zullen bieden, evenals bij een Interland-voetbalwedstrijd? Ik zou meer fi nancieel succes verwachten als men uit Con certgebouw- en Residentieorkest twee elftal len hadden gevormd, met Mengelberg en Anxooy onder de lat. Waarbij de laatste het voordeel van zijn lengte zou hebben gehad. En in de pauze een eererondje van Den Pijn' Den Pijn was er Donderdagavond in onzen Stadsschouwburg niet maar iets pijnlijks was er wel: de aanblik der zaal. waarvoor een aantal kunstenaars zich moesten afsloven om wat goeds te geven. Tilly Sylon's Ballet ensemble heeft nog onlangs groote successen geboekt toen het in de Gem. Concertzaal op trad voor de werkloozen, van wie een aantal het bewierookte met sigaretbendampnu an dere dan wierookoffers gevraagd werden schenen de elegante, van lenigheid en smaak getuigende bewegingen van haar en haar ge zellinnen, scheen het gedistingeerde piano spel van mej. Lien Luitjes geen aantrekking! kracht te bezitten. Profeten ln eigen land? Och voor den kunstenaar uit den vreemde, die in zijn land toch een grooten naam had, was men evenmin gekomen. Ook maar voet ballen, een volgende maal of een boksmatch Mendels-Loevens-sohn of een duel tusschen die beiden met den strijkstok als degen en de cello als schild en in de pauze Willy den Ouden in den in een aquarium herschapen orkestbak. Succes fou! En nu het geziene en gehoorde. Verschillen de dansnummers waren reeds vroeger gezien. In 't algemeen voldeden mij de levendige be ter dan de langzame, omdat in de eerste de gratie en vitaliteit der bewegingen zelf het meest in oog valt en het ln de andere meer op karakteristieke uitbeelding aankomt. En wat dit laatste betreft moet ik zeggen dat ik Tilly Sylon's fantasie niet steeds begrij pen en dus ook niet steeds waandeeren kan. Uitzondering wil ik direct maken voor num mers als „De Geketende" van haar zelve ,en „Vlinders vangen" van haar talentvol leer- lingetje, hoewel het eerste m.i. tot te veel herhalingen en vallen aanleiding -geeft. Maar haar voorstelling van de gekluisterde recht vaardigt den titel eh het Vlirdervangstertje was kostelijk. En zoo was er in de groepen ook veel dat het oog bekoorde, maar van het „Notturno" van Mendelssohn bleef de uit beelding mij even raadselachtig als van de chevalerischt Polonaise van Chopin. De solo'nummers voor cello waren ook reeds vroeger gehoord: Felix Mendelssohn speelde ze verleden jaar in Zandvoort. Zijn charmee- rende toon en groote techniek misten ook dit maal hun fascineerende werking niet. Nieuw waren de duetten voor 2 celli, door hem en zijn leerling Werner Gerhard gespeeld. De drie nummers uit de Suite van Werner Ger hard interesseeren meer in technisch dan in muzikaal opzicht. De orkestrale klank van de samenwerking der twee instrumenten is slechts door hoogst moeilijk uitvoerbare gre pen te verkrijgen geweest. Zeer moeilijk zijn ook de duonummers van Popper. van wien een Largo en een Scherzo werden gespeeld, maar hier is het muzikale gehalte van meer beteekenis. De duetten werden door beide spelers uit het hoofd voorgedragen in voor treffelijk samenspel. Jammer was dat het instrument van Gerhard door weersinvloeden onklaar geworden was en daardoor minder goed klonk. De solovoordrachten werden door Arnold Coster discreet en volgzaam begeleid. Beide kunstenaars hadden een groot succes te boeken. Ook de solovoordrachten van Men delssohn en de voorstellingen van Tilly Sylon en haar ensemble werden door de aanwezi gen op hoogen prijs gesteld en langdurig toe gejuicht, zoodat de avond althans in artis tiek opzicht een succes genoemd mocht wor den. K. DE JONG. HET TOONEEL NIEUW LEVEN. KLOKSLAG 12. De Geheel-Onthouders Tooneelvereeniging Nieuw Leven heeft haar seizoen besloten met op opvoering van „Klokslag 12", het Engel- sche blijspelletje van Maltby en Wynne, dat wij indertijd nog van Het Vereenigd Toon eel hebben gezien. Zij had een slechtere- keuze kunnen doen. Niet, dat dit Engelsche geval letje met zijn geforceerde intige en de vele herhalingen in het tweede en derde be drijf een zoo bijzonder geslaagde comedie is, maar het brengt spelers en publiek in een opgewekte, vroolijke stemming en is altijd nog beter dan de Duitsche kluchten die wij vroeger gewoonlijk van dilettanten te „ge nieten" kregen. Een zwaarwichtige boom over de kwaliteiten van Klokslag 12 behoeven wij hier niet op te zetten. Het geeft beschaafd en onschuldig amusement en wil ook niets meer geven: wij hebben dus tevreden te zijn. En het publiek was dit in hooge mate. Het heeft herhaaldelijk uitbundig gelachen en het spel met blijkbaar genoegen gevolgd. Nieuw Leven had een gelukkigen avond. Wij willen daarmee allerminst zeggen, dat wij ons geen belangrijker voorstellingen van deze altijd serieus wevkende vereeniging herinne ren. maar de spelers gaven een vlotte, aardige vertooning van dit blijspelletje en er was er geen een, die wat bedierf. Allen speelden dit maal ongeveer gelijk met elkaar op en het was dan ook vooral het ensemble, dat ik in „Klokslag 12" kon waardeeren. De bewoners van het buitenhuisje der Hartley's dat er tusschen twee haakjes allergezelligst smaakvol uitzag brachten meer de Haar- lemsche dan de Engelsche sfeer op de plan ken, maar hoe kan men dat anders verwach ten van spelers, die ons duidelijk laten ver staan heel hun leven in en om de Spaarne- stad gewoond te hebben. Er heerschte echter op het tooneel een prettige geest en dit vroolijke spel werd in den juisten, beschaaf den en lossen toon gespeeld. Behalve mevrouw Kerkhof!©lokker be hoef ik dezen keer geen namen te noemen. Het wa.s immers het ensemble, dat geprezen mag worden en waarin allen goed op hun plaats waren, Mary Douglas vooral aardig in haar scènetje met Dennis Spencer in III, toen zij zoete broodjes ging bakken het echtpaar Sutclief Daphne o.a. heel ver makelijk in haar pogingen om .yoma" in schoonheid te evenaren de Hartley's mevrouw als de commandeerehde sergeant- majoor het best van de twee James Sut- cliff en niet te vergeten Barton, de butler, die ook al onder de charmes van de onver wachte gast was gekomen. Maar buiten dit ensemble stond wel de „Oma" van mevrouw Kerkhoff— Blokker. Zij veroverde niet alleen de heeren van het gezelschap maar ook de zaal door haar charmes en haar levendigheid. Zij was wat zij ook moest zijn het middelpunt, waarop zich de belangstelling van allen con centreerde. Een aardige, soms zelfs geestig gespeelde rol van mevrouw Kerkhoff en voor haar was dan ook het grootste succes van den avond, een succes, dat niet gering was. J. B. SCHUIL. GééN DRIEW1ELÏGE BAK- FIETSEN OP RIJWIELPADEN. Rookgordijnen verboden. ENKELE NADERE BIJZONDERHEDEN DER NIEUWE VERKEERSVOORSCHRIFTEN. Behalve de reeds door ons gemelde wijzigin gen en aanvullingen, aangebracht in het Motor- en Rijwielreglement, zijn er nog eenige nieuwe voorschriften, welke wel de aandacht verdienen. Als gunstig verkeersvoorschrift voor de duizenden fietsers, is het nieuwe ingelaschte artikel te beschouwen, dat tot strekking heeft, de driewielige bakfietsen, ingericht voor goederenvervoer, te weren van de rijwiel paden. Het artikel luidt als volgt: „Het is den eigenaar of houder of den bestuurder van een rijwiel op meer dan twee wielen, ingericht voor het vervoer van goederen, in afwijking van de overige be palingen van dit reglement verboden, daarmede te rijden, te doen of te laten rij den over rijwielpaden of over wegen of gedeelten van wegen, die voor het verkeer met rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, niet openstaan; het is hem geoorloofd daarmede te rijden, te doen of te laten rijden op andere dan de hier boven bedoelde wegen." - Voorts is bepaald, dat het den eigenaar of houder, of den bestuurder van een .rijwiel als het bovènbedoeldeV..verboden is, daarmede over een- weg te rijden, te doen of te laten rijden, indien dat rijwiel niet is voorzien van tenminste' één rem, waarmede het ieder oogenblik tot stilstand kan worden gebracht. Een typische wijziging is aangebracht in ar tikel 24, waarin tot nu toe gezegd werd, dat de bestuurder van een'- motorrijtuig verplicht was, zorg te dragen, dat de overige ge bruikers van den weg niet door rook of damp van het motorrijtuig worden gehin derd. De door ons gespatieerde woorden zijn thans vervalngen door „eenig gebruiker". Dit wil dus zeggen, dat de bestuurders ook niet zichzelven in een wolk van rook of damp mo gen hullen. Het is nl. voorgekomen, dat smokkelaars op een dergelijke wijze onken baar trachtten te blijven. De gewoonte van voerlieden, om de zweep op te steken, wanneer zij moesten stoppen om daardoor achter hen rijdende voerlieden te waarschuwen, is thans als voorschrift vastgelegd. Overigens zijn alle bepalingen betreffende de verplichtingen van bestuur-, aers van motorrijtuigen, inzake het duidelijk kenbaar 'maken van voornemens om plotse ling snelheid te verminderen, of van rich ting' te veranderen, ook wat tot nu toe niet het geval was toepasselijk verklaard op fietsrijders en bestuurders van rij- of voer tuigen. Opgemerkt zij ook nog, dat ditmaal ook geleiders van rij- of trekdieren of vee opge nomen zijn in de artikelen, welke voor schriften inhouden met betrekking tot het rij verkeer. Als nieuwe bepaling in het voorschrift op genomen, dat in bochten binnen bebouwde kommen en verder in die, buiten bebouwde kommen, waar het uitzicht niet v_r ij is, het aan bestuurders van voertuigen (alle dus!) en geleiders van trekdieren of vee, met hetgeen door hen bestuurd of geleid wordt, verboden is, links te houden, tenzij dit nood zakelijk is voor het uitwijken bij het voor bijgaan van op den weg stilstaande voer tuigen of dieren. Met andere woorden is het dus° vei-boden, in bochten binnen bebouwde kommen en in bochten op den weg, wanneer het uitzicht niet vrij is, elkander voor bij te rijden. Zij ten slotte nog vermeld, dat m het ge wijzigde reglement niet meer gesproken wordt van „zwaren" of „schellen" toon van den signaalhoorn; het voorschrift luidt al leen. dat een motorrijtuig voorzien moet zijn van tenminste één ééntonigen hoorn, waar van het geluid op een afstand van tenmin ste 100 M. hoorbaar is. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. ll-JARIGE JONGEN GEDOOD. HENGELO, 4 Mei. In een kort, doch hevig onweer werd gisteravond het 11-jarig zoontje van den heer Olde Kalter te Has- selo gedood. Een meisje, dat den jongen bij de hand had, viel bewusteloos neer, doch bleek later ongedeerd te zijn. IN VRIJHEID GESTELD De heer J. V., directeur van de British Hol land Coal Company, die kort geleden werd ge arresteerd, verdacht van verduistering en die in het Huis van Bewaring te Amsterdam werd ingesloten is door de Rechtbank op verzoek van zijn verdediger in vrijheid gesteld. ONDIEPTEN IN HET IJSEL- MEER? ZIJ ZOUDEN DE SCHEEPVAART BEMOEILIJKEN. Het Tweede Kamerlid de heer Duymaer van Twist heeft den minister van Waterstaat vra gen gesteld en wel of de minister bereid is, in verband met de voornemens om het peil van het IJselmeer te verlagen, te doen nagaan den omvang van de nadeelen, die deze verlaging met zich zal brengen voor de scheepvaart en voor het bevaarbaar houden der vaarwegen in het bijzonder in de provinciën Overijsel en Drente. Is het juist, dat er zich reeds ondiepten in het IJselmeer bevinden, die de scheepvaart bemoeilijken en zoo ja, welke maatregelen zullen getroffen worden om in dien toestand verbetering te brengen, zoo vraagt de heer Duymaer van Twist ten slotte. INDISCHE MIDDELEN OVER FEBRUARI. Aneta meldt uit Batavia: Do opbrengst van de landsmiddelen bedroeg over Februari jl. totaal f 25.300.000 tegenover f 26.300.000 in Februari 1933. De opbrengst in de eerste twee maanden van 1934 bedroeg f 1900.000 meer dan in de overeenkomstige periode van 1933. LAWNTENNIS DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het programma voor Zondag luidt: Eerste klasse. HaarlemHilversum 2. Spiegel—T. H. C. Overgangsklasse MarlotHaarlem 2. Tweede klasse: T.E.D.Groen Wit. SwiftAdvantage. V. V. G. A.—Heemstede. D. D. V. 4—Westrust. Stadivo 2—T. C. H. 2. T. E. D.Game and set. Deuce 2—T. C. G. T.C.H. 3-D. H. G. K. Z. 2Heemstede 2. Animo—T. E. D. 2. Westrust 2—T. C. S. B Derde klasse. T. C. G. 2—Kat 2. Heemstede 3—Duinlust. Game and Set 2T. C. S. B. 2. BonsoBakkum. Top—T. C. G. 3. N. V. A.Duinlust 2. T. E. D. 3Rood Zwart 2. Heemstede 4Love Game. Kat 3Westrust 3. T. C. G. 4—S. M. N. 2. T. C. H. 4Velserbeek 2, Duinlust 3Quick 2. T. C. S. B. 3—Zaandam 2. Heemstede 5Nieuwe Meer 3, H. D. S. 2—T. C. H. 5. Westrust 4—N. V. A. 2. In de eerste klasse speelt-Haarlem weer thuis aan de Spanjaardslaan (aanvang half elf). Thans komt Hilversum 2 op be zoek. De kans voor Haarlem om te winnen is aanwezig. Misschien dat de heeren wat min der succes kunnen boeken dan de dames (v. Stapele en Heldring zijn de eenigen voor Hilversum 2 die tot nu toe voor de drie winst- partijen hebben kunnen zorgen), maar de dames zullen wel de beslissing in Haarlem's voordeel kunnen brengen. T. C. H. gaat weer op reis; nu naar het Spiegel. De Haarlemmers blijken voor deze afdeeling toch wel wat zwak; wij ver moeden, dat T. C. H. wel onderaan zal eindi gen. Met de gevolgen, welke daar nu aan verbonden zijn! Ook voor Zondag is de kans voor een Haarlemsche overwinning niet groot. In de overgangsklasse reist Haarlem 2 naar Marlot. Deze afdeeling is zeer spannend; de krach ten loopen niet ver uit elkander en van den wedstrijd van Zondag a.s. is dan ook geen vermoedelijke uitslag te voorspellen. UIT DE PERS POLITIEK VAN GEWELD. De Tel. schrijft over het feit, dat een aantal N.S.B.-ers, die in de hoofdstad in den avond van den eersten Mei huis aan huis lectuur over hun beweging verspreid den en herhaaldelijk zijn aangevallen door groepen mannen en opgeschoten jongens: „Er is een tijd geweest in Nederland, dat wij met huivering lazen hoe in vreemde landen het misdrijf van den politieken moord gepleegd werd. Bij ons scheen zooiets on mogelijk. Thans evenwel staat dit misdrijf bij ons -^ook voor de deur. Het is louter toe val dat de colporteur, dien wy bezochten, nog in leven is. De hand die hem trof is gevoerd door iemand, die voor het ergste blijkbaar niet terugschrikt. Naar onze meening is er vrijwel niets minderwaardiger dan iemand om zijn over tuiging te kwellen. Wij Nederlanders voelen in groote meerderheid gelukkig nog, dat in ons land dat niet mag geschieden. Een moord, een mishandeling uit andere motieven wij trachten altijd naar verzachtende omstandigheden te zoeken. Doch een poli tieke moord, een- politieke mishandeling is een bedrijf dat zich zelf aanklaagt, dat ten hemel schreit. Een dergelijk bedrijf draagt kwade ge volgen in zich". „De overheid heeft hier een taak. Met de grootst mogelijke gestrengheid moet zij een eind maken aan gebeurtenissen als die op den avond van 1 Mei. Zij moet elk middel aangrijpen om de schuldigen te vinden en voorbeeldig te straffen. Kent de wet geen voldoende scherpe correcties dat men de wet veranderè. Wie het ook zij en van welke overtuiging moet vrijuit, binnen de grenzen van de wet, zijn meening kunnen belijden. Wat hier is gebeurd gaat boven politiek gekrakeel uit. Het tast de grond slagen van onze volksgemeenschap, de vrij heid van meeningsuiting aan. Het is zoeken naar eigen recht en volstrekt verwerpe lijk. Nog kan voorkomen worden, dat politieke moord en mishandeling, gasten op onze krantenpagina's worden. Doch de overheid handele snel en met alle kracht"» INFORiMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.53 7/&—7.Ó4 3/8 Berlijn 5811—58.15 Parijs 974 1/29.74 3/4 Brussel 344634.50 Zurich 47.86—47.89 Rome 12.5412.58 New-York 1.46 7/8—1.47 1/8 FINANCIEELE BERICHTEN SLECHT JAAR VOOR BLAAUW- HOEDENVEEM—VRIESSEVEEM VERLIES VAN ƒ436.874. Aan. het verslag over 1933 van Blaauwhoe- denveemVriesseveem ontleenen wij: Onze onderneming heeft in al hare vertak kingen in binnen- en buitenland ln 1933, meer nog dan in vorige jaren, onder de economi sche ongunst der tijden geleden, zoodat zij in weerwil van de omstandigheid, dat de kring van hare relatiees nauwelijks is ingekrompen, ver beneden een bevredigende ontplooiing van hare bedrijfscapaciteit is moeten blijven. Bo vendien heeft de koersdaling van het en den ons een gevoelig verlies toegebracht. Het boekjaar sluit met een aanzienlijk ver lies af n.l. van f 436.874. Over het voorgaande jaar werd nog een winst van f 10.192 gemaakt. Wij verkochten een voor ons bedrijf niet meer dienstig pakhuis te Zaandam en lieten een door brand vernietigd perceel aan heit. Rokin te Amsterdam herbouwen. Het nieuwe pakhuis aan de Handelskade te Amsterdam, waarvan de bouwkosten op reke ning ©anden en Terr." werden gebracht, na dert zijn voltooiing en zal binnenkort onder den naam „de Zwijger" in bedrijf worden ge nomen. HOLLAND-AMERIKA-LIJN IN 1933. VERLIES ƒ953.174. Aan het verslag over 1933 van de N.V. Neder- landsch-Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij „Holland-Amerika Lijn", ontleenen wij het volgende: Als gevolg van de depreciatie van den dollar zijn weliswaar onze onkosten in de Ver. Sta ten verminderd, doch dit voordeel kon de ver liezen op passages en vrachten niet goed maken. In 1933 vervoerden wij van Europa naar alle havens van de Oost- en Westkust van de Ver. Staten en naar Cuba en Mexico 184.809 wicht- tonnen tegenover 144.857 in 1932. Van Amerika, Cuba en Mexico naar Europeesche havens waren deze cijfers 359.292 in 1933 tegen 367.739 in 1932. Het passagiersvervoer tusschen de Ver. Sta ten en Europa nam in het afgeloopen jaar opnieuw belangrijk af. In beide richtingen vervoerden wij in 24 rondreizen 10.690 passa giers in 1933 in alle klassen tezamen tegen 15.941 in 27 rondreizen in 1932. Het geheele transatlantische vervoer is ongeveer in dezelf de verhouding teruggeloopen. In den loop van het jaar werden de stoom schepen „Westerdijk", „Veendijk", „Vechtdijk", „Moerdijk", ..Eemdijk" en „Kinderdijk" ver kocht. De totale opbrengst overtrof de boek waarde met f 83.794. Dit bedrag is in de winst en verliesrekening opgenomen De resultaten van de Ver. Ned. Scheep vaart Mij. waren eenig,szins gunstiger dan het jaar tevoren. De winst- en verliesrekening van onze ven nootschap sluit met een nadeelig saldo van f 953.174 (v. j. f 7.755.569). Hoewel door al de maatregelen van reor ganisatie die intem in ons bedrijf nog worden voortgezet, de structuur onzer vennootschap als volkomen gezond mag worden bestempeld, kunnen wij toch omtrent de vooruitzichten weinig hoopvol gestemd zijn zoolang de econo mische inzichten der staten, die aan het in ternationale verkeer deelnemen, zich niet grondig wijzigen. „HOLLAND VAN 1859". WINST OVER 1933 GESTEGEN. In ..het verslag der Brandverzekering Mij. „Holland van 1859" wordt opgemerkt, dat het er allen schijn van heeft, dat. buitenlandsche maatschappijen dumping toepassen. Door de devaluatie van den dollar werden belangrijke koersverliezen geleden. De bedrijfwinst is, niettegenstaande de min der gunstige factoren, toch grooter dan in 1932. Alle hypotheeknemers betaalden, op f290 na, den verschuldigden interest. Het bedrag der premiën bedroeg f 1',742.531 (f 1.738.336) en na aftrek van betaalde her- verz.premie f 1.289.379 (f 1.261.703). De schade enz. voor eigen rekening beliep f 523.598 (f548.090). Na aftrek van de tantièmes en de uitkeering op de winstbewijzen en het aan de samenwer kende maatschappijen komende gedeelte be draagt het beschikbare winstsaldo voor' de ..Holland van 1859" f236 004 (f203.714). waar van uit te keeren aan dividend f93.000 (onv.) Commissarissen en directeuren Stellen voor, het dividend te bepalen op onveranderd: f400 per aandeel serie A; f 200 per aandeel serie B. f80 per aandeel serie C, f 4P per aandeel serie D. f 16 per aandeel serie C, f8 per on- deraand. serie D. De vergadering vereenigde zich met de voor stellen van Commissarissen en directeuren. De winst- en verliesrekening en de balans werden goedgekeurd. De heeren C. S. de Clercq én L. F. D. van der Minne, werden als commissarissen her kozen. Ter vervulling dér vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Vincent Loosjes, werd tot commissaris gekozen de heer mr. H. Heuvelink, .president der arrondissements- rechitbank te Dordrecht. De uitkeering op de winstbewijzen bedraagt f266.84 (f236.15) per stuk. Heden overleed zacht en Icalm onze lieve GEORGE in den -ouderdom van 10 jaar. Uit alter naam: H. v. DUSSCHOTEN E. C. v. DUS8GHOTEN- BELLAART Keizerstraat 2 Verzoeke green rouwbeklag. IJeden overdeed tot onze diepe droefheid onze gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd-, Grootmoeder, Doch ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Magdalena Rosina Hooning-Schornagel In den ouderdom van 5S jaar. Uit aller naami, W. J. HOONING Haarlem, 3 Mei 1934 Kloippersingel 141 De teraardebestelling zat plaats hebben Maandag 7 Mei a.5. te 12 uur op de Vlgemeene Begraafplaats te Haarlem aan de Kleverlaan Algemeene kennisgeving ONZE sorteering In nieuwe en 2 de hardsell rijwiglen is geweldig. Wij hebben nog Raleigh," Burgers, Fongers, Gazelle enz. Alle rijwie len zijn solide gegarandeerd. Prijzen vanaf 16.50. A. KOELEMEIJER Brcestraat 3 Verruilen, Verhuren, Repareeren A. G. W.vanWaveren MORGEN GEEN SPREEKUUR C. L. W. RUYS Chirurg ZATERDAG 5 MEI GEEN SPREEKUUR Dr. y»n Schuylenburch HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT Opnieuw verlaagde prijzen Heerencostuums Stoomen THANSf 3.00 TARIEF A f 2.50 DE IDEALE SPORTMOTOR nu vanaf f395.- PLEIN 22 TEL. 12000 PERMANENT Geen electriciteifc op bet hoofd, Ceen stoombeharoeling, Geen pijnlijk afklemmen van immiiklemmen Geen hitte op het hoofd, Geen Irriteerend gerulsch bij het drogen van Uw watergolf VOOR ST.ECHTS 2.— Volle garantie HESSELS Dameskapsalon KAMPERVEST 1 boven bij de Kleine Houtstraat gaat die dame goed gekleed, 't Kan ook niet anders, zij draagt een V.B. CORSET Vakkundige bediening. Houtstraat 135 NETTE LEERLINGEN GEVRAAGD om O'pgëledcf te worden tot ver koopster, in diverse afdeeiingen. Leeftijd 16 a- 13 jaar. Eenigszins algemeen ontwikkeld strekt tot aanbeveling Br. no. 47 bur. van dit blad Gevraagd voor direct nette Flinke Jongen leeft, pl.m., helmstraat 35 16 jaar. Voor- Kantoorbediende (m. of vr.) gevraagd op Handelskantoor. Goede schoolopleiding, diploma boekhouden, eenige kantoorrou tine verelscht. Eigenhandig ge schreven brieven mat vermelding verlangd salaris onder no. 51 bur. van dit blad Wordt gevraagd JONGEN voor banketbakkerij en eenig loopwerk. Aanm. Koudenhorn 24. NET DAGMEISJE gevraagd. Zich nan te melden bij Mevr. POE.LMANN, Clematis laan 30, bij tramhalte Aerdenhout Aankomende Meisjes gevr. v. d. Mangelafdeeling. SCHEEPMAKERSDIJK 2 6. Behangersnaaister gevr. voor het atelier of thuis werk. I. C. HAAN, Barteljoris- straat 3941. Voor terst. gevr. zeer net zelfst. KAMERMEISJE leeft. pl.m. 24 jaar, v. g. g. v., goed kunn. werken en tafeldienen verdiensten 30 tot 50 p. mnd. Familiepension G. v. Baars kamp, Wilhelminalaan 12, Tel. 11402. GEVRAAGD net meisje van 9 tot 1 uur. Zon dags vrij. Aunme,den voor den middag of na zes tur Aerdenhout Rijnegomlaan 36 JONGE DAME in bezit van een M.U.L.O-dlploma zoekt betrekking ais assistente bij een tandarts. Br no. 45 bur. van dit blad Vergevorderd Monteur uitstekend met groote wagens kunnende rijden. Garage Brink- mann, Smedestraat 22. Haarlem TE HUUR GEVRAAGD étage of gedeelte van huis (liefst nieuwbouw) met modern comfort. Brieven met prijsopg. no 4-1 bur. van dit blad Bovenhuis te hour omtrek Ho of manstraat, v. v. g„ w., e. Gezellig druk en ruim uitzicht. Huur 5.70 p. w. Alleen geschikt voor echtpaar zonder kinderen of 2 dames. Br. no. 50 bur. v,d. blad TE HUUR ongem. étage, zljn.de 3 kamers, keuken, van heerenhui® op een der singels bij station, voor dame of echtpaar. Brieven no, 42 bur. van dit blad TE KOOP een z. g. a. n. gekleed pak 20. Br. no. 52 bur. van dit bla.d „De Oude Boerhaave" Heeniskerclcstr. iï, Operatie* en Ziekenhuitverpleginj Jnarprettiic: Mannen f 4. Vrou wen f 5. Kinderen f 2.50. .Vraagt vrijblijvend prospecti! -»

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3