De vliegende feeks Een tentoonstelling van het werk der leerlingen wordt op het oogenblik "in de Amsterdamsche Huishoudschool gehouden De Australische cricket-spelers, die thans in Engeland vertoeven, openden hun tournee De opbouw der groote tentoonstelling te Tilburg is in vollen gang. De toegang»» m.t ..n Wedstrijd te Worcester. Een spelmoment P°°rt ha»r ™lte°iïng en de toegsngswegen worden gereed gemeskt .Het schrift in school en beroep". Een detail van de tentoonstel ling, die onder dezen titel in het Koloniaal Instituut te Amsterdam wordt gehouden en Donderdag door dr. I H. J. Vos, den Amster- damsch^n wethouder van Onderwijs geopend werd Het circus Amar in Haarlem. Met vereende krachten wordt een van de masten omhoog getrokken De heer W. F. Pfeiffer, oud-referendaris bij de griffie van de Eerste Kamer der Staten Generaal, officier in de orde van Oranje Nassau, is in den ouderdom van 81 jaar te den Haag overleden Sis George Clerk, de nieuwe ambassadeur van Engeland te Parijs, is op zijn standplaats aangekomen De inspecteur van het onderwijs te Alkmaar, de heer Ed Rahder heeft Donderdag afsc' d genomen uitzijn functie en ontving de ridderorde van Oranje Nassau De heer J Hardeman, hoofd der tweede afdeeling van het Depaitement van Koloniën, die ooi »p> onkelijk minister Colijn op diens reis naar Ned Indiê zou ver gezellen, is Donderdag met de Ijsvogel van de K.L.M. naar Indië vertrokken Tot Kamerheer in gewonen dienst van H. M. de Koningin is benoemd, jhr. mr. C. Dedel FEUILLETON EEN BLIJMOEDIG SPEL IN DRIE BEDRIJVEN door BEN VAN EYSSELSTEIJN. 17) Lord Harold (loopt neuriënd langs Maud, duwt haar een beetje naar Tom toe)Nou, zeg jij dan eens wat verstandigers(hij gaat weer naar den achtergrond) Ik dacht het wel. Als jullie dan te stijfkoppig bent om te beginnen, dan zal ik het maar weer doen. Er zit niets anders op. (Hij gaat op Tom af). Jongeman, jij moet niet denken dat een jong meisje een gummipop is, waar je in knijpen kunt om ze piep te laten zeggen, iets dat je opneemt en meeneemt en ergens neerzet, precies waar jij nou 'es zin in hebt. Een vrouw moet géén koningin zijn, jongeman, je moet haar niet op een voetstuk zetten, want op een voetstuk houden alleen standbeelden het uit. Maar je moet ook geen slavin van haar maken. Het heele geheim zit 'em daar in, dat een vrouw niet méér en niet minder wol zijn dan. een vrouw. Een vrouw, jon geman moet een kameraad zijn. Een compag non voor je leven. Onthoud dat! (Hij gaat naar Maud.) En jij, jongedame, jij wist wel dat je geen vrouw voor een voetstuk bent. Maar jij moet niet denken dat een man ervan houdt met zijn vrouw om te gaan, alsof ze een kerel is. De mooiste eigenschappen van een vrouw schuilen in haar vrouwzijn. Jij zult je even zeer naar je man hebben te regelen als hij naar jou.... (korte stilte). En nu, beste kinderen, heb ik een voorstel. Maud, laat jij Mr. Millet eens het seringen- boschje zien op den heuvel. Bloeiende serin gen m'n waarde, en dan zulk een avond als deze, ik hoop dat je dat zult weten te waar- deeren. Een zomer is gauw voorbij, kinderen, en de seringen bloeien maar kort. Heel kort. Zoo, neem nou het pad langs het prieel en dan naar den heuvel, het is niet zoo heel ver, maar.nu moeten jullie mij beloven.... zonder kibbelen. Neen,.... niet lachen als je er goed bij nadenkt, zal het niet mee vallen. Maar probeer het eens.Nu? Maud: Ga je mee, Tom? Tom: Graag, Maud. Tot straks, Mylordü Maud: Tot straks, Paps! Lord Harold: Dag kinderen! Jajatot straks. (Hij ziet ze glimlachend na, keert zich dan om.) Moderne jeugd. En geen sikke pit anders dan in mijn tijd. (Hij gaat zitten. Lady Alice en de Duchess komen op.) Duchess: O, hij is héélemaal weg, l eve. Lady Alice: Gelukkig. Is hij erg boos weg- geloopen, Harold? Lord Harold: Weggeloopen? Hij is nog hee- lemaal niet weg. Lady Alice: Niet weg? (Zij kijkt links, rechts en onder de tafel.) Maar waar zit ie dan? Ik zie 'em nergens. Lord Harold: Welhij is een beetje gaan wandelen. Lady Alice: Wat vertel je me nou? Hij is gaan wandelen? Lord Harold: Ja, in het park. Vind je dat zoo dwaas? Lady Elice: Duchess! Maar wat voor een manieren heeft zoo'n man! Stel je voor... een wildvreemde die nog geen vijf minuten in huis isen in zijn eentje in je park gaat wandelen. Noem jij dat maar niet dwaas. Duchess: Misschien loopt hij wel te fluiten: electriciens fluiten altijd. Lord Harold: Maar wie beweert nou, dat hij in z'n eentje loopt? Lady Alice: O Harold! Onmensch! Groote hemel, Duchess, hij loopt toch niet met(In de verte klinkt de woolijke scha terlach van Maud: dan van Tom en Maud beiden). Duchess (vliegt met Lady Alice naar de balustrade): Oh! daar gaan ze! Lady Alice: Ohhij geeft haar een arm! Ohze gaan langs het prieel! (tot Lord Harold): Hoe durf je je dochter met 'n vreemde man langs 't prieel te laten gaan! Ongehoord! Duchess: Ze loopen door. Ze gaan naar den heuvel. Ze zijn al bij (ademloos) het se- ringenboschje. Lord Harold: Bravo! Dat hebben ze 'm netjes geleverd. Duches: Oh Alice! Oh! Hij slaat zijn arm om haar middel! Lady Alice: Wat zeg je daar? Duchess: Jaen het spijt me, lieve dat ik het je zeggen moetMaud schijnt het goed te vinden. Lady Alice: Onmogelijk! Ze is natuurlijk perplex. Het arme kind weet niet wat ze doen moet. Lord Harold: Troost je, lieve, dat leerèn jonge meisjes tegenwoordig gauw genoeg. Lady Alice (stevent op hem af): Monster! Monster! Duchess: Wat is dat? Ze gaan het boschje in! Gut Alice, vlug, leen me even je lorgnon. Zie ik dat goed? Hemeltje-lief de takken gaan heen en weer, je kunt ze hier hooren kraken Lord Harold: Plukken ze nou seringen of zijn ze op het laatste moment toch aan het vechten geslagen? Duchess: O, lievehij doet.... o shocking, niet kijken lieve, dat is te erg! Neen niet kijkenIk zal wel even voor je zien.... Oh! Zij doet het ook. Harold: je dochter kust dien man! Lady Alice: Maud! !Maud! (geroep: ja Moe der?) Kom hier, onmiddellijk! (Ze wijst op den grond). Hier! Hier!! (geroep: ik kom, moeder!) En Harold, nu vertel je mij onmid dellijk: wat hadden die twee samen te be- sprekep?, Lord Harold: Iets.... internationaals, lieve. Lady AliceHarold, we zijn hier niet in Ge- nève! Lord Harold: Vraag het ze dan zelf! Maud (komt op met Tom, haar armen vol seringen)Ja Moeder? Waarom hebt u ge roepen? Lady Alice: Foei! Schaam je! Schandel Met een man tusschen de seringen te staan. Schocking! Duchess: En dan op jouw leeftijd! Lord Harold: Jongeman, de Duchess en mijn vrouw zijn razend benieuwd, wat jullie voor internationaals geleerd hebt. Tom (juichend)Mylord, als de naties leeren moeten, wat minder te kibbelen, waar om dan niettwee menschen? Maud: Twee menschen.... die zoo veel en veel gelukkiger zijn. Lord Harold: Kinderen, Liefde betee- kent niet: gelukkig wórden, maargeluk kig maken. Andere menschen leeren zoo iets pas door een scheiding. Leeren jullie het nu eens dooreen huwelijk. Lady Alice: Een huwelijk? Harold! Ik ben sprakeloos! Lord Harold: Blijf dat, lieve blijf dat! Doek. EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9