Kampioenschap van Nederland KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN MAANDAG 7 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Ajax verliest in de competitie om het landskampioenschap met 20 van K. F. C. Heracles wint van Willem II. 't Gooi door degradatie bedreigd. Z. A. C. kampioen der tweede klasse A. Afd. III. Alcides degradeert naar de tweede klasse. Kampioenschap van Nederland: K. F. C.—Ajax 2—0 HeraclesWillem II 30 AFDEELING I Promotie tweede klasse 't Gooi—Velox 1—1 Promotie derde klasse O. S. v.—H. R. C. 0—1 V. V. A.—U. V. V. 1—0 Promotie vierde klasse: Alkmaarsche BoysBeverwijk 27 Promotie reserve tweede klasse Haarlem 2Vriendenschaar 2 60 AFDEELING II Promotie tweede klasse OvermaasHilversum 42 Tweede klasse B: B. E. C.—O. N. A. 3—5 Reserve eerste klasse Beslissingswedstrij d) V. U. C. 2—D. H. C. 2 2—3 AFDEELING III Tweede klasse A: Roda—U. D. 5—1 Z. A. C—Borne (beslissingswedstrijd eerste plaats) 20 Tweede klasse B: S. C. H.Arnhemsche Boys 50 AFDEELING IV Promotie tweede klasse De BaronieJuliana 34 AFDEELING V Promotie tweede klasse: Alcidesde Kooi 26 Om den Ned. Voetbalbeker Vierde ronde: MiddelburgR. C. H. 16 Kinheim—V. O. S. 6—1 v. S. V.—Eindhoven 8—1 StormvogelsVriendenschaar 10 PurmersteynH. F. C. 4—2 Kampioenschap van Nederland. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. K F C. 3 2 1 0 5 7—2 1.67 Ajax 4 2 115 11—4 1.25 Willem II 2 10 12 6—7 1.— Heracles 3 1 0 2 2 5—13 0.67 Velocitas 2 0 0 2 0 4—7 0.— Promotie tweede klasse. AFDEELING I. D. W. S. 2 110 3 3—2 1.50 Velox 3 1113 5—4 1.— 't Gooi 3 0 2 1 2 3—5 0.67 AFDEELING II. Overmaas 2 2 0 0 4 9—6 2.— Hilversum 2 10 12 6—4 1.— R. F. C. 2 0 0 2 0 4—9 0.— AFDEELING IV. Juliana 110 0 2 4—3 2.— De Baronie 10 0 10 34 0.— Tegelen 0 0 0 0 0 0—0 0.— Middelburg 0 0 0 0 0 0—0 0.— AFDEELING V. De Kool 3 2 1 0 5 10—5 1.67 H. S. C. 2 10 12 11—4 1.— Alcides 3 0 1 2 1 4—16 0.33 VOETBAL IN ENGELAND PRESTON N. E. PROMOVEERT De uitslagen van de eerste klas wedstrijden van Zaterdag luiden als volgt: ArsenalSheffield U. BirminghamHuddersfield T. EvertonAston V. Leeds U.Chelsea Manchester C.Wolverhampton W. MiddlesbroughLeicester C. 2—0 1—3 2—2 3—1 4—0 4—1 2—2 West Bromw. A. —Portsmouth 2—1 De eindstand luidt aldus: gesp.gew.gel.verl.pnt v.—t. Arsenal 42 25 9 8 59 75—47 Huddersfield T. 42 23 10 9 56 90—61 Tottenham H. 42 21 7 14 49 79—56 Derby C. 42 17 11 14 45 68—54 Manchester C. 42 17 11 14 45 65—72 Sunderland 42 16 12 14 44 81—5-3 W. Bromw. A. 42 17 10 15 44 78—70 Blackb. R. 42 18 7 17 43 74—81 Leeds U. 42 17 8 17 42 75—66 Portsmouth 42 15 12 15 42 52—55 Sheffield W. 42 16 9 17 41 62—67 Stoke C. 42 15 11 16 41 58—71 Aston V. 42 14 12 16 40 78—75 Everton 42 12 16 14 40 62—63 Wolverh. W. 42 14 12 16 40 74—86 Middlesbrough 42 16 7 19 39 68—80 Leicester C. 42 14 11 17 39 59—74 Liverpool 42 14 10 18 38 79—87 Birmingham 42 12 12 18 36 54—56 Chelsea 42 14 8 20 36 67—69 Newcastle U. 42 10 14 18 34 68—77 Sheffield U. 42 12 7 23 31 58—101 Doordat Preston N. E. in de tweede divisie met 1—0 van Southampton gewonnen heeft, promoveert zij met Grimsby T. naar de eerste divisie. Frankrijk B-Nederland B. Verandering: in de Nederlandsche ploeg. In het B-elftal, dat op Hemelvaartsdag te gen Frankrijk B te Rijssel speelt, is in de plaats v. Van Diepenbeek aangewezen Pienter (Be Quick, Groningen) en in de plaats van Oprinsen de Feijenoord-speler B. J. Paauwe. K. F. C.—Ajax (2—0) Wederom een vrijwel uitverkocht Stadion. Dit teekent toch wel de enorme belangstel ling voor voetbal en dat n.b. in een tijd, waar op het wenschelijker zou zijn de zomerspor ten te beoefenen, dan midden in de kam pioenscompetitie te zitten. De temperatuur was voor voetbal ai weer te warm De strijd, die door K.F.C. (de ontvangende vereeniging) en Ajax werd geleverd, stond kwalitatief op hooger peil dan veertien da gen gelden, toen Ajax de gastvrouwe was. Aan beide zijden werd ongetwijfeld beter voetbal gespeeld, dan in den eersten wedstrijd Vooral in de eerste helft viel er van veel fraais te genieten en de ruim 30.000 toeschou wers zullen op dit punt wel tevreden naar huls zijn gegaan. Was er dus in zoover verschil met den eer sten strijd, die op niet zoo'n hoog peil had ge staan, het karakter van deze ontmoeting was precies hetzelfde. Wederom kreeg men een feilen strijd tusschen twee systemen te aan schouwen. waarbij dat van K.F.C. de zege be haalde. Eindigde de eerste ontmoeting in een gelijk spel (11), het ging er nu maar om, of Ajax in die twee weken geleerd had, hoe men een technische meerderheid tegen over een op verdedigen gebaseerd systeem in een zege moet omzetten. Welnu, Ajax is daar niet in geslaagd. De Amsterdamsche kam- pioensciub, ongetwijfeld een over vrijwel alle linies beter spelende ploeg dan de Koogsche. is met al haar technische rnerderheid en haar positioneel overwicht, te pletter geloopen op het verdedigingssysteem van de tegenstan ders. Dit systeem zit. naar men weet, een voudig in elkaar. De beide backs nemen steeds een teruggetrokken positie in, de spil aan voerder Nieuwenhuizen fungeert vrijwel steeds als derde back. staat bijna altijd oo één lijn met de beide achterspelers. Ook de halfspelers leggen zich geheel op hun ver dedigende taak toe, d.w.z. de Ajax-voorhoede had dus steeds niet minder dan zes K.F.C.'ers tusschen zich en het doel. Bovendien komen de linksbinnen en rechtsbinnen steeds een handje helpen bij het verdedigen, spelen meer bij eigen doel dan bij dat van de tegen partij. In de voorhoede der Koogsche, welke linie practisch aan haar lot wordt overgela ten, staan dus vrijwel gedurende den ge- heelen wedstrijd slechts drie spelers, want de beide binnenspelers beschikten niet over het uithoudingsvermogen om zoowel den bal te gaan ophalen als weer tijdig bij het doel te zijn. Op dit systeem, geheel ingericht op het voorkomen van doelpunten, heeft Ajax we derom geen antwoord kunnen geven. En aangezien de Ajax-verdediging eenige zwak ke momenten had, wist de gehandicapte voorhoede der Koogers toch nog twee doel punten te produceeren uit de weinige, maar geenszins van gevaar ontbloote aanvallen. Waardoor K.F.C. op volkomen regelmatige wijze den wedstrijd won. In hoofdlijnen is zoo het verloop van den wedstrijd geweest. Spannend was deze ont moeting van begin tot bijna het einde. HeraclesWillem II (30) Onmiddellijk na den aftrap speelden beide ploegen een fraai sluitend spel, dat vooral in de breedte gespeeld werd met verre trappen op de vleugels. Willem II speelde daarbij vooral op den linkervleugel. Het werd een kwestie van uithoudingsver mogen, waarbij de best getrainde ploeg ten slotte aan het langste eind zou trekken. Na de rust bleek het tempo den Tilburgers te machtig en spoedig gaven verschillende spe lers teekenen van vermoeidheid. Ook hieraan en aan haar beter spel heeft Heracles het te danken, dat 15 minuten na de rust Almelo een zoo groot overwicht kreeg, dat het spel een strijd werd tusschen de Heraclesvoor- hoede en de Tilburgsche vredediging. Slechts sporadisch kwamen de Tilburge- naren over de helft en dan had de Heracles- verdediginge weinig moeite bij het afslaan van de aanvallen. Willem n, dat voor de rust nog behoorlijk partij had gegeven en eenige malen zeer gevaarlijke aanvallen opgezet had zakte in de tweede l^elft en meer ineen Het was duidelijk te zien, dat deze wed strijd voor sommige spelers te zwaar was. Met moest bij Willem komen van den linker vleugel, die gedurende eenigen tijd goed technisch spel liet zien. De beide backs van Heracles, Knoef en Koldewijn konden dit ge heel in bedwang houden. Het beste deel van de Willem Il-ploeg was zonder twijfel de ver dediging met van der Aa aan het hoofd en de backs Smulders en Spijkers. De beste speler van Heracles was Schlos- ser, de linksbinnen. Hij was de motor in den aanval en maakte twee goede doel punten. Zeer lang heeft het geduurd eer He racles in dezen wedstrijd, die geleid werd door scheidsrechter A. C. Weij, haar overwicht wist uit te drukken in een tweede doelpunt, dat bijna een half uur na de rust werd ge maakt. Spijkers maakte binnen de beruchte lijnen hands, waarop Freze den strafschop met een kalm, hoog schot in schoot. Zeven minuten voor het einde wist Schlos- ser door de geheele verdediging heen te ko men, Van der Aa liep uit, maar ook hij werd gepasseerd en de Heraclesman kon den bal gemakkelijk in het verlaten doel plaatsen. Dekkers, de doelman van Heracles heeft slechts weinig te doen gehad, terwijl van der Aa voortdurend in actie is geweest. Heracles heeft deze volkomen verdiende overwinning te danken aan de betere speel wijze en aan de groote dash, waarmede de ploeg speelde. Promotie Vierde klasse. Alkm. BoysBeverwijk (27) Te half drie laat scheidsrechter Schlüter aantreden. Beverwijk wint den toss; na een bloemenhulde trapt Alk. Boys af. De Wijkers nemen den aanval over. doch schieten hoog over. Als de Wijker-spil den bal goed vrij maakt en dezen naar links plaatst, is Teeling er als de kippen bij. (01). Vliegensvlug gaat het van doel tot doel; als de thuisclub een corner krijgt te nemen, wordt deze keurig voor het Wijker-doel ge plaatst en ingekopt. (11). Van eenig overwicht is geen sprake, maar toch zijn de aanvallen der Wij kers gevaarlij ker. Wanneer Teeling in het zijnet geschoten heeft, herstelt hij even later zijn fout door goed voor to zetten; Kuijer Sr. maakt keurig 1—2. De Boys krijgen weer een corner te nemen, welke wordt weggewerkt, maar die gevolgd wordt door een corner, welke na eenig heen en weer ge trap in een doelpunt wordt omge zet. (22) Even later weet Kuyer Sr. den stand op 2—3 te brengen. Nog is het niet genoeg, want als Marks een hard laag schot inzendt, ontglipt de bal aan des keepers handen en het is 24. Ook in de tweede helft moeten de keepers handelend optreden. De druk op het Alkmaar sche doel wordt te krachtig; de gevaarlijke linkervleugel van Beverwijk breekt maar al te dikwijls door. Maanhout speelt den bal mooi vrij. Met een hard schot zorgt hij voor 25. De Alkm. Boys zijn geenszins ontmoe digd. Een vrije trap buiten het beruchte ge bied gaat rakelings langs het Wijker-doel, Als één der Boys een overtreding begaat, wijst Schlüter naar de beruchte stip. Teeling plaatst zich achter den bal en de stand is 2—6. Moedig houden de Alkmaarders vol, maar ook de Wijkers geven geen krimp; het lukt hun door Markx, den eindstand op 27 te brengen. De stand is nu: Meervogels 2 110 3 Beverwijk 2 10 12 Alkm. Boys 2 0 111 Promotie reserve 2e klasse Haarlem 2Vriendenschaar 2 (60) Op afdoende wijze heeft Haarlem 2 revan che genomen voor de zware nederlaag, die zij vorige week tegen Vriendenschaar 2 leed. Het vertoonde spel was van Haarlemzijde nu heel wat beter. Vriendenschaar daarentegen voelde zich op het groote Haarlemveld in het geheel niet thuis en van het goede spel, dat zij in haar thuiswedstrijd tegen Haarlem had gegeven, bleef in het geheel niets over. Bij Haarlem had vooral Verwaal zijn dag. Behalve dat hij zelf drie doelpunten maakte, heeft hij bovendien nog verschillende kansen voor 2ijn medespelers geschept. In de halflinie speelde Van Gooi weer een uitstekende partij daarbij goed ter zijde ge staan door zijn beide kan thai ves. De backs hebben verdienstelijk gespeeld, maar hadden het dan ook niet al te zwaar; de meeste aan vallen van de bezoekers hingen als droog zand aan elkaar. De Vries kreeg weinig moeilijk werk te verrichten. De opstelling van Haarlem 2 was als volgt: De Vries. Schornagel. Stammes. Torrmga. Van Gooi, Brouwer, Verwaal, Kornmann, Schouten, Van Polanen, Onkenhout. Reeds na vijf minuten krijgt Haarlem een corner te nemen, waaruit Schouten ongehin derd het eerste doelpunt kan inkoppen (1—0). De roodbroeken blijven sterker en vele cor ners op het doel van Vriendenschaar zijn daarvan het gevolg. Een tweede doelpunt kan dan ook niet uitblijven. Op een goeden pass van Van Polanen loopt Verwaal door en geeft den keeper geen kans (2—0), Eenige goede schoten van Van Polanen wor den gestopt of gaan juist over. De Haarlemverdediging krijgt vrijwel niets te doen, daarvoor zijn de zeer weinige aan vallen van de bezoekers te ongevaarlijk. Na ongeveer een half uur passeert Verwaal in zijn eentje de verdediging en scoort no. 3. Kort vóór de rust krijgt Van Polanen den bal toegespeeld en met een prachtig schot brengt hij den stand op 40 Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting is Vriendenschaar er aan vankelijk wat beter in. Tot doelpunten weet zij het echter niet te brengen. Langen tijd blijft de stand ongewij zigd. Een doelpunt van Van Polanen wordt wegens offside afgekeurd. Even later schiet de zelfde speler hard tegen de lat. Na ongeveer een half uur lost Onkenhout een schot, dat de keeper niet goed verwerken kan; de toeloopende Schouten kopt in (50). Even voor het einde weet Verwaal nog eens op handige wijze eenige spelers te passeeeren en het zesde doelpunt te scoren 60). Hierbij blijft het. Om den Ned. Voetbalbeker. V. S. V.Eindhoven (81) Sterk scoort vier maal. Het was een echt partijtje zomervoetbal Zondagmiddag. Alles was een en al gemoe delijkheid, zoowel op als om het grasveld, dat ook al zomerallures vertoonde. Op een der hoeken van het veld staken de goudgele paarde bloemen hun kopjes vroolijk tegen het weelderige gras uit. Een der allerjongste be zoekers kon dan ook niet de verleiding weer staan om in het heetst van het gevecht in de arena bloemen te gaan plukken. Heintje Da vids en Silvain Poons hadden gedraaid, de tros was losgesmeten en hartroerend hadden de Jantjes van hun schoon Amsterdam af scheid genomen, alles via den machtigen luidspreker, toen scheidsrechter van Welze- nes op z'n fluitje blies en het spel dus kon beginnen. Het werd een spel van kat en muis. V. S. V. domineerde gedurende 9/10 deel van den wedstrijd, vooral dank zij het goede werk van ae voorhoede, waarin alleen Kruiswijk op den linkervleugel niet voldeed. De gebroeders De Wolf, Sterk en D. de Koning speelden met de Eindhovenaren zooals ze wilden, waartoe ze door tal van goed afgemeten centers van De Vries dan ook in staat werden gesteld. Keeper Michel had het niet zwaar. De enkele malen, dat hij aan het werk werd ge zet, toonde hij zich een doelverdediger van klasse. Van hem zal V. S. V. zeer zeker nog veel plezier beleven. Het zal ons niet verwon deren, of Michel zal eenmaal tot de beste doelverdedigers In den lande gerekend mo gen worden. V. S. V. speelde in de volgende opstel ling: Michel, van Zutphen, v. d. Griendt, Den Boer, de Vries, Hillekamp, H. de Wolf, de Koning, U. de Wolf, Sterk. Kruiswijk. Of Eindhoven volledig was. vermogen we niet te zeggen. Een der officials, hiernaar gevraagd, antwoordde: „We zijn met ons el ven". Zoodat de blauw-witte zebra's uit de stad van de hoog en laagfrequentie in elk geval voltallig waren. Over den wedstrijd behoeven we slechts kort te zijn. Van het elftal van Eindhoven trad alleen Mink de spil op den voorgrond, De rest presteerde niet veel. Na 17 minuten opent Sterk te score 10. Veetien minuten later doelpunt dezelfde speler voor de tweede maal en het is dus 20. Weer vijf minuten later maakt hij er 30 van. Drie minuten voor de rust is de beurt aan U. de Wolf (40) en een minuut vóór de thee komt nummer vijf, echter aan den anderen kant. Michel kon een voorzet van M. Schermeij niet wegwerken, de bal liep daarna naar van Gennep, die een leeg doel voor zich vond. (41) De tweede helft verschilt in niets van de eerste. Door fraai samenspel van de voorhoede komt het vijfde doelpunt van de schoen van U. de Wolf. 51. Voortdurend gaat V. S. V. op den Eindhovenschen doelver dediger af. Het spel der rood-witten is uiterst kalm. maar ze kunnen kalm spelen, omdat hun techniek eenige klassen beter is dan die hun ner gasten. Als er nog een kwartier gespeeld moet worden, brengt Sterk den stand op 61. Zes minuten later laat Hillekamp zien. dat hij er ook nog is. Hij komt met den bal van het middenveld, omzeilt een heele serie Eind hovenaren en eindigt zijn rush met een goed gericht schot, dat het gewenschte suc ces oplevert. (71). Eenige minuten vóór het einde wordt een voorzet van Kruiswijk door D. de Koning in geschoten. Met 81 komt het einde. Purmersteijn—H. F. C. (4—2) Met het volgende elftal bond H.F.C. dezen bekerstrijd aan: Jonker, P. Jongeneel, Les; R. Jongeneel, Kruyer Lamp; Wijt, Denys, Koper, Dorsman, Hagenaar. De thuisclub pakt dirct flink aan. De oud- E.D.O.-speler Swart neemt de linkshalfplaats in. De H.F.C.-verdediging werkt niet al te zeker; de aanvallen zijn dan ook niet onge vaarlijk. In de voorhoede van H.F.C. is het vooral Hagenaar, die zeer actief is, maar het binnentrio speelt te kort om tegen de fel verdedigende Purmerenders succes te hebben. Na een half uur krijgt P. Jongeneel een bal verkeerd op zijn schoen; het leder verdwijnt onbereikbaar voor Jonker in den bovenhoek. (1—0). Nu blijft geheel Purmersteyn, met uitzon dering van drie voorhoedespelers, verdedigen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de stand tot rust zoo blijft. Hierna pakt H.F.C. even stevig aan; Koper weet een mooien voorzet van Hagenaar even fraai in te koppen. (11). De H.F.C.'ers verslappen nu wat; na eenige gemiste kansen komt de linksbinnen van Purmersteyn vrij voor Jonker. (21). Het publiek is zeer enthousiast, maar dit kan spoedig bekoelen, wanneer Koper weer fraai inkopt. (22). Purmersteyn vecht nu voor den goal, die haar in de vijfde bekerronde kan brengen. Het is met een uiterst 'fraaien kopbal, dat de middenvoor een voorzet van den rechtsbui ten benut. Nog een kwartier is te spelen. De spanning verdwijnt spoedig, wanneer Jonker een bal doorlaat. Met 42 is het einde daar. StormvogelsVriendenschaar (10) De 3de klas kampioenen loopen al dadelijk hard van stapel en vóór hun keeper in actie is geweest heeft De Waard reeds een paar maal zijn talenten moeten toonen. Eindelijk waagt Stormvogels eens een aan- van. Het is v. d. Laan. die een schot lost, maar Vink onderschept het leder fraai. Over het geheel blijft Vriendenschaar nog den toon aangeven. Midvoor Bijl neemt steeds een vooruitgeschoven positie in en eischt de volle aandacht van de Stormvogels-defensie. Wanneer er een kwartier gespeeld is, komt Stormvogels beter op dreef. De Culemborgers blijken het temoo van het. eerste kwartier niet te kunnen volhouden en hoewel de Haken nog vrijwel geregeld in actie moeten komen, is hun werk niet zoo lastig meer, terwijl De Waard nu vrijwel werkeloos toekijkt. Na 28 minuten krijgt Vriendenschaar een penalty wegens hands te nemen, welke mooie kans haar midvoor Bijl niet benut. Vijf minuten voor de rust moet de keeper van Vriendenschaar visschen. Dan besluit De Back een mooi staaltje voetbal van den rech- terwing met een ferm schot (1—0). Direct na de hervatting tracteert de Vrien- denschaar-midvoor De Waard op een paar venijnige schoten, die wederom gestopt worden. Vriendenschaar geeft zich nog geenszins ge wonnen. Haar sterkste wapen is enthousiasme, doch meer dan eens leidt de midvoor ook aar dig opgezette aanvallen in. Stormvogels is nu door haar betere tech niek in de meerderheid, maar Vriendenschaar verdedigt stug en bovendien brengt haar voor hoede door snelle uitvallen opluchting. Vooral de midvoor blijft gevaarlijk. Maar doelman de Waard is uiterst betrouwbaar en ook Haak Sr.. Prins, Fijen en v. d. Velde hebben er goed het oog in. In de laatste minuten trachten de bezoekers nog een gelijk spel te forceeren, doch dat ge lukt hun niet. Ze lijden een zeer eervolle .nederlaag. MiddelburgR. C. H. (16) Er werd door R.C.H. weer een vlot spelletje gespeeld, waarbij wel niet alle spelers een even goeden indruk maakten, echter liep het spel zoowel voor als achter uitstekend. Er werd tevens aandacht geschonken aan het maken van doelpunten. Het eerste kwam al spoedig na den aftrap toen Horst een voorzet van Van der Meulen voor de voeten van Paape kopte en deze maar had in te trappen. <01). Ondanks regelmatig veldoverwicht duurde het daarna geruimen tijd voordat wederom gescoord werd. Het was Horst, die voor rust de score verhoogde (02). Daar vervolgens aan de andere zijde Krom c.s. de aanvallen van Middelburg steeds weer met het grootste gemak konden afslaan en R.C.H. voor de rust de score niet wist te verhoogen, werd gedraaid met een 20 voorsprong. Na de hervatting maakt Horst uit een voorzet van Martin een zeer mooi derde doel punt. Dit scheen de Zeeuwen tot zooveel krachtinspanning te inspireeren dat Van Eek. die het soms wel wat te gemakkelijk opvatte, op een gegeven moment wegens hands een penalty veroorzaakte, na enkele goed opgezette aanvallen. Deze werd hard langs Kos geschoten (13). Binnen het eerste kwartier van de tweede ^Ift was het daarna 41, doordat Paar^ een door Ruis voor doel geplaatste bal uit een vrijen trap in een goal omzette. Een voorzet van Van der Meulen werd toen door de rechts back in eigen doel getrapt en Kok maakte vervolgens het halve dozijn vol door een van links voorgezetten bal hoog over den uitloopenden keeper in te koppen (16). Kinheim—V. O. S. (6—1) De Zuidelijke tweede klasser uit Venlo had niet veel pleizier van haar verre reis; zij moest met een flinke nederlaag huiswaarts keeren. Al dadelijk laat Kinheim fraaie staaltjes voetbal zien; het duurt dan ook niet lang of Michel Jr. kopt een goeden voorzet van Raaymakers in (1—0). Een mooi staaltje sa menspel tusschen Niemann en Michel Jr. wordt door laatstgenoemde onhoudbaar in een een doelpunt omgezet (2—0'. De V.O.S.-aanvallen zijn te doorzichtig, doch gevaarlijk genoeg. Michel Jr. verricht nog voor de rust den hattrick (3—0). Na de rust pakte Kinheim de zaken kal mer aan. waardoor de achterhoede het eenigen tijd hard te verantwoorden kreeg. Toen er weer beter aangepakt werd brachten Nieman en H. Groeneveld den stand op 5O, waarna V.O.S. na flink doorzetten een ver dient tegenpunt maakte. Nieman bracht den eindstand op 6—1. BUITEN DE COMPETITIE. HaarlemLonga (42) Te Zeist speelde Haarlem gisteren een pro paganda wedstrijd tegen den sterken Zuide lijken eerste-klasser L.O.N.G.A. Beide elftal len telden eenigen invallers. De Zuidelijken stellen reeds spoedig na het begin den Haarlem-keeper op de proef, die op uitstekende wijze eenige schoten van linksbuiten en middenvoor stopt. In de gebroken Haarlem-voorhoede (waarin o.a. Smit en Iseger ontbreken) gaat het voorals nog niet naar wensch. Na 20 minuten neemt Longa door haar middenvoor de leiding. Haarlem komt dan een weinig meer opzetten. De voorhoede wordt door de middenlinie goed gesteund en nog voor rust maakt Huysmans gelijk (11). Direct na de rust breekt Klipp door en geeft aan Haarlem de leiding, terwijl kort hierna Breeuwer er 31 van maakt Er volgt dan een gelijk opgaande strijd, in welke periode de rechtsbinnen van Longa den achterstand verkleint (32). Dan is het weer de beurt van Haarlem; met een hard schot benut Hurkmans een pass van Breeu wer (42). We vermelden nog een goeden kopbal van De Winter, die beter lot verdiend had. Gescoord wordt er niet meer. Het einde komt met 42 voor Haarlem. D. W. S.—E. D. O. (4—1) Een uitstekende oefenwedstrijd voor de Amsterdamsche kampioensploeg, daar E.D.O. fraai partij gaf. Dat D.W.S. won. doet daar niets aan af. daar E.D.O. keurig voetbal te zien gaf. zonder animo echter om een gunstigen uitslag te verkrijgen, Perukel Jr. speelde een mooie partij op de spilplaats, maar de voorhoede was daardoor verzwakt. E.D.O. neemt in de eerste helft door Spek na keurig werk van Nottrot de leiding. Hoe wel E.D.O. beter voetbal speelt maakt Mel- chers gelijk. Zelfs weet D.W.S. voor rust nog de leiding te nemen, als de geheele E.D.O.- defensie voor een D.W.S.-overtreding blijft staan. De scheidsrechter fluit niet en Mel- chers scoort. Na rust is het E.D.O.-spel lang zoo fraai niet meer, waarvan D.W.S., dat energiek blijft doorspelen, profiteert. Met 41 wint D.W.S. zeer geflatteerd. E.D.O. probeerde deze opstelling: De Waard. K. Zandstra. Boeree. Koppen, Perukel Jr., Oomen, Nottrot. v. Geemen, Kollerie, Goemaat, Spek. De KennemersOosterpark (41) De Kennemers ontmoetten Zondag een Ooster park-elf tal dat versterkt was met de Gebr. Doorenbos (ex-Blauw Wit' en enkele ex-A.F.C.-spe!ers. De Kennemers missen Groot en Brethouwer: na 15 minuten werd ook Lindner vervangen. De Amsterdammers speelden een snel open spel doch voor het doel waren ze vrij ongevaarlijk. De Kenne mers spelen beheerschter: Muller geeft aan de thuisclub de leiding. (10). Wanneer echter Duiveman den mid-voor laat glippen, maakt deze keurig gelijk. (11). Na de rust is eerst Oosterpark sterker, doch doelman Van Urk verdedigt goed. De Ken nemers worden allengs sterker en wanneer Tromp op den linkervleugel het leer goed toegespeeld krijgt scoort hij fraai. (21). De Oosterkwartier-verdediging krijgt thans druk werk. De doelman kan niet verhinde ren, dat Muller nog tweemaal het net weet te vinden. (41). HAARL. VOETBALBOND DE UITSLAGEN. PROMOTIE-COMPETITIES 2e klasse. D.W.O.-Kennemers 3 01 Zeemeeuwen 2-Kinheim 3 01 3e Klasse Kennemers 5E.H.S. 5 51 3 G: Spaarnevogels 3R.C.H. 10 53 JUNIORES. Afd. B. Ripperda—R.C.H. b 28 Afd. C: R.C.H. cHaarelm b 28 Afd. D: D.W.O.R.C.H. d 2—2 Afd. E. R.C.H eRozenprieel 24 Beslissingswedstrijd D.I.O.Haarlem d 24 Afd. F: R.C.H. gSpaarnevogels 74 AD SPIRANTEN. Afd. B. Afd. C. D.I.O. aR.C.H. d 1—12 Afd. D: R.C.H. e—JE.H.S. b 12—2 Afd. E. R.C.H. g—VI. Vogels b 12—2 Noordelijke Adsplranten-competitie. Beverwijk bKinheim b 13 Beverwijk cKinheim d 63 Hillinen—T. H. B. (2—7) OM DEN H.V.B.-BEKER. Voor den H.V.B.-beker bonden deze partijen den strijd aan. T.H.B. begon al direct flink van stapel te loopen en nam na een kwartier de leiding, spoedig gevolgd door nummer twee. Vóór de rust voerden de Boys den stand op tot 04. Na rust deden de Boys het kalmer aan. Hillinen werd nu sterker, zoodat er weer moest worden aangepakt. De Boys wisten er nog drie doelpunten bij te maken en Hillinen wist de eer te redden met twee goede schoten van den linksbuiten. Einde alzoo 72 voor de Boys. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Afd. B. S. I. Z. O.Kennemerland 2 10 Afd. C. IJ. F. C. 3—Kennemerland 4 101 Kennemerland 5V. J. B. 06 ADSPIRANTENCOMPETITIE Afd. D. Kennemerland b—Bloemendaal d 6—3 B eker weds trij d. Door een gelijk spel (2—2) Z. C. F. C.—V. G. S. moet een beslissingswedstrijd gespeeld worden om den Linoleumbeker. Deze wedstrijd zal Woensdag 16 Mei des avonds 7 uur in het Van Gelders Sportpark gespeeld worden.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12