LAWNTENNIS R.K. VOETBAL VOETBALNIEUWS GYMNASTIEK. ZWEMMEN CRICKET Cricketbeschoiawmgen. LAWNTENNIS KORFBAL HONKBAL GOLF MAANDAG 7 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 D? Wereldkampioenschapen. Het Nederlandsche team, bestaande uit achttien spelers, door de Keuze Commissie aangewezen. De volgende achttien spelers zijn aangewe zen door de Keuze Commissie van den K. N. V. B. voor den toer naar Italië: Keizer, Ajax; Weber, A. D. O,; Van Run, P. S. V.; Pellikaan, Longa; Anderiesen, Ajax; Van Heel, Feijenoord; Wels, Unitas; Vente, Neptunus; Bakhuys. Z. A. C.; Smit, Haarlem; Mijnders, D. F. C.; Van Male, Feijenoord; Op- rinsen, N. O. A. D.; Graafland, H. B. S.; La- gendaal, Xerxes; Schoemaker, Quick, Den Haag Van Diepenbeek, Ajax; Mol, K. F. C. Nederland-Frankrijk. Wijziging in het Nederlandsch elftal. In het Nederlandsch elftal, dat a.s. Donder dag tegen Frankrijk speelt, is Anderiesen, die Zondag in den kampioenswedstrijd K, F. C.— Ajax geblesseerd is, vervangen door Oprinsen (N. O. A. D.) Als reserves zijn in de plaats van Pienter en Paauwe door de Keuze Commissie van den K. N. V, B. aangewezen Van Diepenbeek (Ajax) en Bley K. F. C.) en is voorts als reserve toe gevoegd Broeken (Longa). De Uitslagen. Kampioenscompetitie. R.K. F.V.V.—Valkenburg 2—2 Promoti-degradatie. Schijndel—D.O.V.A. 2—1 V.V.A.—Fortitude 2—2 Tweede klas: A.D.O.—N.E.A. 3—0 DIOC. HAARL. R.-K. VOETBALBOND. Promotie-degradatie. Vogelenzang—H.B.C. II 4—3 Door dezen uitslag is een beslissingswed strijd noodig. OM DEN SPORTPARKBEKER. D.S.S.—T.Y.B.B. 5—0 Geel Wit—Roda 2—3 (Na verlenging) Onderlinge wedstrijden I. V. O. Tot sluiting van het voetbalseizoen 1933- 1934 hield I. V. O. op haar terrein aan den Rijksstraatweg in Haarlem-Noord onderlinge wedstrijden. Het resultaat van den vijfkamp, bestaande uit 100 M. hardloopen, doeltrappen, baldrib belen, vèrgooien en vertrappen was als volgt: 1. B. Jongkind, clubkampioen 1934, houder van den wisselbeker; 2. S. T. de Vries, 3. W. de Wolf, 4. N. de Vries, 5. W. C. Bergisch. Het resultaat van den vijf kamp voor de junioren was: 1. M. Mulder, 2. R. van Waard, 3. B. Hofman, 4. A. de Munk, 5. K. Meijer. Tot slot werden voetbalwedstrijden door zestallen (z.g. „sixes") gespeeld. Na een 20-tal matches kwam het B-zestal bestaande uit Heuperman, Hofman, Meijer, Jongkind, Ol denburg, Pieke als overwinnaar uit den strijd te voorschijn en legde daardoor beslag op zes stuks zilveren vulpotlooden. Voor het overige zij vermeld, dat het den ganschen dag op het I.V.O.-terrein een gezel lige drukte was. Er is naar hartelust ge voetbald en de regelingscom'mi^sie had terecht- een woord van dank voor de keurige organisatie in ontvangst te nemen. Het geheel was een goed geslaagde I.V.O-dag! Sportmiddag K. T. K. Als een voor den Kennemer Turnkring be langrijke gebeurtenis mag zeker wel wor den genoemd de algemeéne sportmiddag, die vermoedelijk op Zaterdag 14 Juli in Haar lem zal worden gehouden. Deze middag wordt ingenomen door wed strijden voor dames, heeren, jongens en meisjes. Gymnastiekwedstrijden zijn er voor adspiranten, spel- en zwemwedstrijden voor leden en adspiranten. De adspiranten worden voor alle wedstrij den ondergebracht in vier groepen, nl. meis jes van 11—12—13 jaar, jongens als voren, meisjes van 14—15 jaar, jongens als voren. De gymnastiekwedstrijden zullen bestaan uit een zeskamp, gevormd door 2 vrije oefe ningen beide voorgeschreven), 2 brugoefe- ningen (waarvan één naar keuze) en 2 paard- sprongen (waarvan één naar keuze). Deze wedstrijden zijn klassikaal, en wel in groepen van 6 deelnemenden. Als spelen zijn be stemd: voor dames grensbal, voor heeren slingerbal, voor jongste meisjes slagbal (zon der opwerper). voor jongste jongens volledig slagbal, voor oudste meisjes kastie (met slag plank en gummibal) en grensbal, voor oudste jongens volledig kastie en slinger bal. Het zwemprogramma luidt: Dames: 50 M. schoolslag, 100 M. vrije slag, Estafette, 3 x 50 M. vrije slag. Heeren: 50 M. schoolslag (25 M. borst en 25 M. rug). 100 M. vrije slag. Estafette 3 x 50 M. vrije slag. Adspiranten: Schoolslag 25 M. Vrije slag 25 M. Estafette 4 x 25 M. vrije slag. Hindernis wedstrijd 25 M. De adspiranten mogen aan hoogstens 2 van de 3 onderdeelen gymnastiek, spel en zwemmen deelnemen. Getracht zal worden, de wedstrijden te doen plaats vinden op het sportterrein en in de zwem-inrichting aan de Kleverlaan. - Willy den Ouden verbetert weer wereldrecords Uit Dundee: Bij de zwemwedstrijden in de Central Baths heeft mej. W. den Ouden Za terdag twee wereldrecords verbeterd. De 220 yards vrijen slag zwom de Neder landsche zwemster in 2 min. 27 3/5 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van mej. H. Madison met 2 min. 34 4/5 sec. Een tweede wereldrecord vestigde mej. W. den Ouden op de 200 yards vrije slag, die zij aflegde in 2 min. 14 1/5 sec. Verder zwom mej. den Ouden de 100 yards vrije slag tegen mej. M. Hamilton en de Schotsche kampioene op dezen afstand mej. Madge Maccallum. Mej. den Ouden won in 1 min. 11/5 sec. De tijd van mej. Maccallum was 1 min. 7 3/5 sec. ZONDAG 13 MEI BEGINT DE COMPETITIE Volgens de officieele mededeelingen in het orgaan „Cricket" begint Zondag 13 Mei te. eerste-klasse competitie met de wedstrijden Rood en Wit—H. C. C. I en H. C. C. II—Haar lem. Het spel gaat dus beginnen! Nu het N. C. B.-bestuur het principe van promotie en de gradatie definitief aanvaard heeft, wordt het ook voor onze plaatselijke vereenigingen op passen. En toch.... behoeven wij eigenlijk geen oogenblik beangst te zijn, als wij de ploe gen van Rood en Wit en Haarlem eens nader analyseeren. Een team met zooveel prominente jonge batsmen als Van Baasbank .Kramer, Hage naar en Van der Togt, gesteund door de rou tine van Skipper Van Eeghen, Van Bueren en Schmeink, moet toch in staat zijn, op eiken Hollandschen aanval een kleine twee honderd runs te scoren. Wat dit bsteekent, kan men zich eerst realiseerden, wanneer men weet, dat de gemiddelde score van een Hollandschen eerste-klasser nog vrij belangrijk beneden de 150 runs ligt, hetgeen er op wijst, dat Rood en Wit dus normatief zeer gunstig staat. De aanval is en blijft het zwakke punt. Sedert het verdwijnen van Neerland's grootsten bow ler C. J. Posthuma heeft Rood en Wit het gat in den aanval nooit voor 100 pCt. weten te stoppen en ook dit seizoen ziet het er niet naar uit, dat naast de beide stock-bowlers Schmeink en Van der Togt en den change- bowler Kruyt, belangrijke jeugdige aanwin sten zullen worden verkregen. Ven Eeghen zal het dus dit jaar met dezen o. i. iets te zwakken aanval moeten klaar spelen, een opgave, die gelet op den te verwachten steun van een uitgelezen aantal fielders, evenwel niet te moeilijk zal blijken. De zustervereeniging Haarlem staat er o.i. nog iets beter voor. Eenige jaren geleden heeft de elftalcommissie n.l. niet geaarzeld een aan tal oudere spelers door zeer jonge krachten te vervan-gen, waardoor de ploeg weliswaar ge mis aan routine en vooral zelfvertrouwen kreeg, doch aan den anderen kant meer enthousiasme en samenhoorigheidsgevoel- kweekte, hetgeen vooral aan het fielden ten goede kwam. Na eenige moeilijke jaren van lage scores en vele groote nederlagen, heeft het seizoen 1933 duidelijk aangetoond, dat Haarlem thans op den goeden weg is. De zeer behoorlijke battingresultaten van de jeugdige spelers Healey, de beide De la Mars, Van Dal- sum e. a. wijzen op meer zelfvertrouwen en durf, waardoor wij de toekomst en meer in het bijzonder het komende seizoen met ver trouwen tegemoet zien. Ook bij Haarlem ach ten wij spoedige versterking van den aanval dringend noodzakelijk. Wel kunnen de matchbowlers Maas en De Ruig nog wel en kele jaartjes mede, doch een „outstanding" changebowler is nog steeds niet ontdekt om aan den afnemenden ausdauer der beide stockbowlers tegemoet te komen. Als fielding team mogen wij Haarlem zeker als de meest constant uitblinkende combinatie aanprijzen, waardoor Haarlem ook tegen de sterkste te genstanders niet altijd kansloos behoeft te zijn. Dat het eerste elftal der Groote Haagsche ook dit seizoen wederom favoriet is en bij een normaal verloop der competitie, wederom als kampioen uit het strijdperk zal treden, daar over zal vermoedelijk geen meeningsverschil bestaan, al zal V. O. C., die naar onze mee ning zeer veel lager staat genoteerd, trachten den wedloop om dien eeretitel ook dit jaar te. herhalen. H. C. C. II en V. R. A. achten wij van de-, zelfde kracht als de beide Haarlemsche clubs, waarbij wij noteeren, dat M. Hartog bij de Amsterdammers ontbreekt en de Haagsche re serves eenige nieuwe jeugdige krachten in hun ploeg opnamen. Over de samenstelling van het pas gepromo veerde H. D. V. S. bestaat nog geen voldoende zekerheid, al zal de oude kern met Engering, Offerman e. a. natuurlijk present zijn. Hoe wel wij de rentree van de vijftigjarige Schie- damscke club bijzonder toejuichen, blijft het spijtig, dat de pioniers van het Cricket in het Oosten dit seizoen van eerste-klasse cricket verstoken blijven. Het herstellen van de be kerwedstrijden zou o.i. de eenige weg zijn om P. W. in de gelegenheid te stellen, de ken nismaking met cricket in de hoogste regionen voort te zetten. Op een spoedige terugkomst in de eerste klasse durven wij, gelet op de toe nemende kracht van H. B. C,, V. V. V, en A. C. C., niet hopen. UMPIRE BUITEN DE COMPETITIE. Rood en WitV, R. A. Zondag speelde Rood en Wit haar eersten wedstrijd dit seizoen vriendschappelijk tegen de Amsterdammers, "die echter met een zwak team in Haarlem verschenen. De wedstrijd, die op het fraai gelegen ter rein van het Kennemer Lyceum werd gespeeld, eindigde met een flinke overwinning van bijna 100 runs, van de Haarlemmers, nadat zij de StadiorJclub voor 73 runs aan den kant hadden gezet. "Deze had met d£ lunch 70 runs bijeen voor het verlies van 7 wickets. Slechts Smit en Wit tebol waren er in geslaagd de dubbele cijfers te bereiken met resp. 19 en 13 runs. H. van Booven, die den eersten bal van den wedstrijd te behandelen kreeg, beoordeelde dezen ver keerd en werd in combinatie tusschen Elias en Dr. Posthuma door laatstgenoemde gevan gen en Kruyt boekte dus direct succes. Dr. Posthuma nam no. 2 (de Koster 3) voor zijn rekening en daarop was Kruyt weer aan het woord, die in regelmatige opeenvolging vier slachtoffers maakte, waarbij zeer goede vangen, van Elias in de slips en van v. Eeghen achter de palen genoemd moeten worden. Van de laatste batsmen maakte Laggere er nog 11 alvorens v. d. Togt zijn wicket nam en Bonset 17, eveneens voor rekening van v. d. Togt, goed gevangen door A. v. Baasbank. De 2 resteerende wickets werden op naam van Posthuma geboekt. J. Kruyt had met 6 voor 21 mooie bowling- cijfers. De Rood en Wit innings, die.geopend werd door P. v. Bueren en A. v. Baasbank, leverde 173 runs op, waarvan het openingspaar een goede vijftig voor zijn rekening nam. v. Bueren scoorde een heel goede 34 (5 vieren) en A. v. Baasbank een eenigszins gelukkige 22. Dr. S. Posthuma werd na een hoopvol begin met zijn totaal op 6, schitterend door Witte- bol gevangen, op het bowlen van Dirken, die met Wittebol nog het meeste succes met den bal had. Ieder nam vier wickets voor 14, resp. 10 runs, echter niet, voordat eerst J. Kruyt en aanvoerder van Eeghen een stand van ruim 60 runs voor het zesde wicket op hadden gezet, waarbij vooral J. Kruyt zich weer geducht weerde en o.a. drie zessen en drie vieren sloeg. J. van Eeghen scoorde precies 20 runs. Beiden gingen met het totaal op 152 naar de kleed kamer terug. J. van Baasbank en J. de Jonge brachten het nog tot 164 en 9 runs daarna 1 (Mr. Davidson 4 en J. v. d. Bogaardt 2 niet uit) eindigde de Rood en Wit innings en hier- mede deze eerste wedstrijd, die als een goede oefening beschouwd kan worden voor de „big match" a.s. Zondag tegen H.C.C. I aan de Spanjaardslaan, waarbij wij hopen, dat de toeschouwers weer zullen kunnen genieten van een fraaie partij cricket. lste Innings V.R.A. H. v. Booven c. S. Posthuma b. J. Kruyt 0 J. de Koster bowled S. Posthuma J. Smit bowled J. Kruyt 19 W. Wittebol c. Elias bowled J. Kruyt 13 H. Kluik bowled J. Kruyt M. Dirken c. J. v. Eeghen b. J. Kruyt H. Huibers bowled S. Posthuma 1 A. Laggere bowled A. v. cl. Togt 11 E. Bonset c. A. v. Baasbank b. A. v. d. Togt 17 J. Lulofs bowled J. Kruyt 1 B. Paulie c. v. d. Bogaardt b. S. Posthuma v. d. Kuil not out Extra's Totaal 75 O. R. W. 16 21 6 11 21 2 9 14 3 2 17 Bowling: J. Kruyt A. v. d. Togt Dr. S. Posthuma Mr. F. A. Davidson lste Innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren c. B. Paulie b. J. Smit 34 A. v. Baasbank c. Wittebol b. H. Klink 22 Dr. S. Posthuma c. Wittebol b. M. Dirken 6 A. v. d. Togt bowled M. Dirken Jhr. B. Th. Elias bowled M. Dirken J. Kruyt c. Wittebol b. M. Dirken 42 J. van Eeghen bowled Wittebol 20 J. v. Baasbank bowled Wittebol J. de Jonge c. N. N. b. Wittebol Mr. F. A. Davidson bowled Wittebol J. W. v. d. Bogaard not out Extra's 24 Totaal 173 Bowling: O. R. W. H. Klink 14 49 1 H. v. Booven 5 42 J. Smit 5 20 1 M. Dirken 6 14 4 W. Wittebol 6 2/3 10 4 CRICKET IN ENGELAND Het Engelsche cricketseizoen begon nen. AustraJi's goed begin. Don Bradman en Grimmett for ever. Kent en Freeman, de „probablies" voor het Engelsche team in testcricket. Precies op tijd is het spel van bat en bal in Engeland begonnen. Wanneer zullen wij het in Heiland eens beleven, dat de komst van Mei ook een begin van bet cricketseiz-oen be tee kent? Welk een kostbare tijd gaat verloren, vooral nu ons Internationaal cricket steeds meer speeldagen eischt. Alles o.d. een kwestie van organisatie, een steeds krachtiger aan dringen bij het K. N. V. B.-bestuur op een ge sloten voetbalseizoen en een definitiever houding van de voetbalspelende cricketers in hun eischen, om precies op 1 Mei verandering- van decor. Intusschen hebben de Engelsche cricketlief hebbers reeds kunnen genieten van het fraaie spel, dat de Australiërs in hun eerste match tegen Worcestershire, ten beste gaven. De En gelsche County was nergens. In twee innings scoorden de heeren slechts 112 en 95, juist de helft van het totaal, dat de overzeesehe bezoe kers in één innings bijeen brachten. De kleine googly bowler Grimmet was vrijwel onbe speelbaar; zijn 10 wickets voor slechts 80 runs. zijn evenzoovele aanwijzingen voor de Engel sche elftalcommissie om bij het samenstellen van het test-team toch vooral rekening te houden met de batting-capaciteiten' ten aan zien van „slow-bowling". En wat zegt u van Don Bradman! Bijna zeven uur lang heeft Worcester's cap tain alle midelen aangewend om den beroem den batsman van 't wicket te krijgen; noch de right-round bowler Root, noch, zijn vele andere bowler confraters zagen kans, den prachtig spelenden en snel scorenden Australiër te slaan en eerst nadat Don Bradman de dubbele century had voltooid (206) werd hij door een goeden bal gebowld. Het totaal van de eerste in het moederland gespeelde innings overtrof de 500 met nog 4 runs, zoodat de gasten met veel vertrouwen het verloop van de komende wedstrijden kun nen tegemoet zien. Kent begon de cricketcompetitie al zeer overtuigend, door Glamorgan in twee dagen met innings te overwinnen. Kent zonder Freeman is even ondenkbaar als een schip zonder roer. Ondanks den vrij hoogen leeftijd van dezen kleinen veteraan, bleek hij in Glamorgan's eerste innings (971 volkomen onbespeelbaar. Zijn 7 wickets voor nog geen zes runs per stuk waren een juiste belooning voor zijn intelligent aanvalswerk. De Kentbatsman As''.down opende evenals het vorige jaar met een century, waardoor hij den grondslag- legde voor de in twee dagen behaal de inningsoverwinning. De totalen luiden: Kent 332. Glamorgan 95 en 202. Surrey deed zich van haar beste zijde ken nen door tegen een vrij zwakke M. C. C.-com binatie bijna 600 runs voor slechts 7 wickets te scoren. Jack Hobbs was weer van de partij en srtandde juist op 50 runs. Barling de hui dige openingsbatsman van Surrey, bracht het tot 176, waarna Squires later door geforceerd batten in korten tijd eveneens zijn century be haalde (110). Ook Yorkshire maakte een uitstekend de buut, n.l. 4958 tegen Cambridge University, waarbij vooral de prachtige vorm van Sutcliffe 152 een verheugend verschijnsel is, tenminste van Engelsch standpunt bekeken. Nu de England Skipper D. R, Jardine er de voorkeur aan geeft, in Britsch-Indië te blij ven, zal de elftalcommissie, bestaande uit de heeeren Stanley Jackson, P. A. Perrin en F A. Higson een keuze moeten doen uit een aan tal amateurs, die op het gebied van captaincy hun sporen verdiend hebben. Vele namen worden reeds genoemd, doch vermoedelijk zullen de bekende Kent-lefthander A. P. F. Chapman of wel R. E, S. Wyatt de hooge eer waardig gekeurd worden. Voor de bezetting van de andere plaatsen heeft de keuze com missie lang geen gemakkelijke taak, vooral nu er in Engeland momenteel een keur van zeer goede all-round spelers is. die weinig voor elkaar onder doen. Wie zal bijv. met Sutcliffe de testinnings openen? Gelet op de ti'omfen die de jeugdige Worcester batsman Walters in Britsch Indië heeft belhaald, maar hij de meeste kans. Ook Hammond, Leyland en wicketkeeper Ames zullen tot de uitverkorenen behooren, terwijl in den aanval zeer beslist Verity of Langdridge als slówbowler en Clashe of Nic'holls als fastbowler een kans krijgen. Veel zal er van afhangen of Larwood weer vebee! fit zal ziin Hii fcreh is de een tee bowler die vat heeft on Bradman. zoodgf het mede- i spelen van Engeland's snelsten bowler een enorm voordeel beteekent. UMPIRE. De Competitie. Haarlem I heeft haar eerste overwinning behaald. Het zijn vooral de dames, die voor deze zege een vaste basis hebben gegeven. De beide damesenkelspeien het damesdub belspel en de beide gemengddubbelspel en werden door Haarlem gewonnen. Bovendien behaalden Kenner en Rhodius een zeer ge makkelijke overwinning op Heldring en v. d. Hagen. De drie heerenenkelspelen werden verloren Kenner behaalde daarbij nog het beste re sultaat, al beteekent zijn nederlaag ieen tactische overwinning van van der Hagen, die de Haarlemmer in de tweede set na 05 gestaan te hebben met 86 versloeg. Vooral in die tweede set toonde v. d. Hagen die met zacht, afwisselend spel en goede lobs zijn tegenstander zich zelf wist te laten uitputten, een tactisch speler te zijn. Kermer zal uit deze partij zeer veel geleerd hebben, zooals hijzelf grif toegaf en zich daarmede een sportieve verliezer toonde. De gedetailleerde uitslagen zijn; Competitiestanden. EERSTE KLASSE Afdeeling I. gesp. gew. gel. verl. pnt part. Thor 3 2 1 0 5 23— 7 D. D. V. 2 3 2 1 0 5 2010 Haarlem 3 1 0 2 2 1020 Hilversum 2 3 0 0 3 0 723 EERSTE KLASSE Afdeeling 2 gesp, gew. gel. verl. pnt part. Spiegel 3 3 0 0 6 23— 7 Ace 3 2 0 1 4 19—11 Groen Wit 3 1 0 2 2 15—15 T. C. H 3 0 0 3 0 3—27 OVERGANGSKLASSE Afdeeling 2 gesp. gew. gel. verl. pnt part. Marlot 3 2 0 1 4 1410 Kat 3 2 0 1'4 13—11 Lelden 3 1 0 2 2 1113 Haarlem 2 3 1 0 2 2 1014 EERSTE KLASSE. HaarlemHilversum 2 (64) Heerenenkelspel: Kauffmann verliest van van Stapele 3—6, 2—6. Kermer verliest van v. d. Hagen 5—7 v. d. Togt verliest van v. d. Putten 26, 3—6. Damesenkelspel. Mej. de Josselin de Jong slaat mej. Ent hoven 64, 86. Jkvr. L. van Riemsdijk slaat mej. Hulsnon Pol 6—2, 6—3. Seriewedstrijden van „Haarlem". Y Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan organiseert Haarlem seriewedstrijden voor al haar twaalftallen. Kwamen gisteren Haarlem 3, 4 en 6 in het veld, a.s. Zondag zal aan de Kleverlaan het programma voortgezet wor den voor Haarlem 1, 2 en 5 l Er heerschte een zeer prettige geest op he., terrein. Het waren aardige wedstrijden en dat de spanning er steeds in bleef, bewijzen de lage scores wel. In afdeeling 3 kwam Osno met 5 punten uit 3 wedstrijden als eerste aan. No. 2 was Haar lem 3 met eveneens 5 punten, doch met een even minder gunstig doelgemiddelde. Ook in Afdeeling 4 was de spanning groot. De laatste wedstrijd tusschen Always Ready en Haarlem 4 werd gelijk gespeeld. Daar het doelgemiddelde ook precies gelijk was, moest straf worpen nemen den len prijswinnaar aan wijzen, waarbij A. R. de gelukkige was. In de 6e afdeeling kreeg Ons Genoegen comb, met 5 den len prijs. De 2e was Tempo, door beter doelgemiddelde dan Haarlem 6. 's Middags speelden nog twee Haarlem-ve teranen ploegen een partij korfbal, waarbij verschillende spelers nog aardig blijk gaven het spel niet verleerd te zijn. De gedetailleerde uitslagen luiden: Afdeeling 3: Haarlem 3Osno I 11 Zilverm. 1Ken-nemers 1 2—3 Haarlem 3Zilverm. 1 10 Osno 1Kennemers 1 21 Kennemers IHaarlem 3 12 Osno 1Zilverm. 30 Afdeeling 4: Haarlem 4—D. S. V. 1 2—0 Alw. ReadyS. S. H. 2 3—0 S. S. H. 2—Haarlem 4 0—2 A. R. 1—D. S. V. 1—0 D. S. V. 1—S. S. H. 2 1—1 Haarlem 4A. R. 1 11 Afdeeling 6 Haarlem 6—Meerlebosch 3 21 O. G. comb.Haarlem 6 2—0 Tempo 3Meerlebosch 3 22 O. G. comb.Tempo 3 11 Meerlebosch 3O. G. comb. 1 Haarlem 6Tempo 3 22 NED. KORFBALBOND Kampioenschap van Nederland DeetosKoog Zaandijk 99 Eerste klasse West RozenburgFluks 32 Promotie/degradatie eerste klasse D. D. V—D. E. D. 7—8 D. K. C.—Die Haghe 6—3 Tweede klasse West Het Zuiden 2Spangen 2—3 Promotie/degradatie 2e klasse West Blajiw Wit 3Ready Tecka 80 ReadyRood Wit - 42 Derde klasse West Z. K. V. 2—Sparta 2—5 (Sparta kampioen) Deetos 3Deetos 4 40 (Deetos 3 kampioen) HAARL KORFBALBOND Het H. K. B.-twaalftal. Wederom zal een voorloopig H.K.B. 12-tal een oefenwedstrijd spelen tegen Sport Ver eent I op haar terrein te Santpoort van 3—5 uur op Zaterdag 12 Mei. Gemengddubbelspel Mej. de Josseling de Jong en H. A. C, van Riemsdijk slaan mej. Hulshoff Pol en Van Stapele 64, 63. Mej. Adams en Rhodius slaan mej. Entho ven en v. Putten 62, 26, 64. Heerendubbelspel. Rhodius en H. A. C. van Riemsdijk verlie zen van Van Stapele en Van Putten 62, 4—6, 2—6. Kauffmann en Kermer slaan Heldring en v. d. Hagen 62, 60. Damesdubbelspel: Mej. Adams en mej, de Josselin de Jong slaan mej. Enthoven en mej. Hulshoff Pol 6—3, 6—1. Spiegel—T. C. H. (10—0) Heerenenkelspel Rinkel slaat Bakker 62, 75; Roelofs slaat Blom 4—6, 6—1, 6—4; Houtzagers slaat Melsen 6—3, 6—1. Damesdubbelspcl Mej. Knottebnelt slaat mej. de Jong 6—3, 68, 64; mevr. Roelofs slaat mej. Vlieger 6—0. 6—0. Heerendubbelspel Rinkel en Roelofs slaan Bakker en Melsen 61, 63; Pennlnk en Houtzager slaan Blom en de Roos 6—0, 61. Damesd u bbelspel Mevr. Roelofs en mej. Knottenbelt slaan mej. de Jong en mej. Vlieger 62, 62. Gemengddubbelspel Mej. T. Knottenbelt en Rinkel slaan mej. de Jong en Blom 64, 63; mej. A. Knottenbelt en Pennink slaan mej. Vlieger en de Roos 6—0. 6—1. OVERGANGSKLASSE. Marlot'Haarlem 2 62 TWEEDE KLASSE. T.E.D.Groen Wit SwiftAdvantage V.V.G.A.Heemstede D.D.V. 4—Westrust Deuce 2—T.C.G. TèCèHè 3—D.H.G. K.Z. 2Heemstede 2 Westrust 2—T.C.S.B. Stadivo 2—T. C. H. 2 K. E. K.Game and Set AnimoT. E. D. 2 DERDE KLASSE. T.C.G. 2—Kat 2 Heemstede 3Duinlust Game and Set 2T.C.S.B T.E.D. 3Rood Zwart 2 Heemstede 4Love Game T.C.G. 4S.M.N. 2 T.C.H 4Velserbeek 2 T.C.S.B. 3—Zaandam 2 Heemstede 5Nieuwe Meer Westrust 4N.V.A. 2 BonzoBakkum N. V. A.Duinlust 2 Kat 3Westrust 3 Duinlust 3—Quick 2 H. D. S. 2—T. C. H. 5 —3 —0 -6 -2 -7 -3 -2 —2 -2 5 1 1—3 4—4 2—6 3—5 6—2 2—6 Het volgende 12-tal wordt met de reserves verzocht aanwezig te zijn: Aanval dames: D. Lodder (Osno), J. Vis ser (S.S.H.) HeerenT. Licht (Zilvermeeuwen)J. Kie- boom (Thorn). Midden: dames L. de Wit (S.S.H.), A. de Vries (Thorn). Heeren: J. Dix (Osno), J. Waals (T.H.B.) Verdediging: dames T. van Gelder (Kenne mers), W. v. Noordt (Haarlem). Heeren: Jongendijk (S.S.H.), Kuyk (Zilver meeuwen) Reserves: dames P. van Teylingen (Osno), G. Deen (Oosterkwartier) Heeren: N. Koningstein (Kennemers). Tempo. Zondag gespeeld Prom. degr. 2e-3e klas Zeemeeuwen ITem po II 14. Haarlem serie: Tempo III—Meerlebosch III 2—2 Ons GenoegenTempo HI 11 Haarlem VITempo III 22 Door beter doelgemiddelde behaalde Tempo den tweeden prijs. Oefenen Zaterdags van 24.30 uur. Osno. Zondag 6 Mei: Gespeeld op Haarlem series. O.S.N.O.—Haarlem 3 1—1 O.S.N.O.De Kennemers 21 O.S.N.O.—Zilvermeeuwen 30 Osno wint den eersten prijs. Zondag 13 Mei: Zie H.K.B.-nieuws. Oefenen 's Zaterdags 24.30 uur. Haarlemsche Competitie. Het programma voor Mei luidt als volgt: 12 Mei: M.L.O.Swastika R.HB.S.Haarlem II S.S.H.—E.D.O. n 13 Mei: E.D.O. IIT—D.E.V. 19 Mei: D.E.V.S.S.H. SwastikaE.D.O. in R.H.B.S.M.L.O. 20 Mei: E.D.O. liHaarlem n 26 Mei: M.LO—EDO. II SwastikaR.H.B.S. 27 Mei: E.D.O. III—S.S.H. Haarlem II—D.E.V, Kennemer Golfclub. Door de groote deelneming (51), waarbij 15 dames, was het ditmaal noodzakelijk een aparte dames-klasse te formeeren voor den maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golf- en Countryclub te Zandvoort. Bij de dames werd mevr. Lemberger eerste net 2 down. I Bij de heeren werd Jhr. J. v. d. Brande- I Ier met 1 up nummer één. 2. w, van Wave- ren, all square.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13