Nederland-Frankrijk (4-5). VOETBAL. Wij op de tribune. KON. NED. VOETBALBOND. VRIJDAG II MEI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 7 De Franschen stuiten den zegetocht der Oranjehemden Frankrijk wint welverdiend na met 30 achter gestaan te hebbenKeizer en Oprinsen vallen tegen. Mol als linksbuiten een mislukking. P. Wij hebben een paar maanden lang, voetballistisch gesproken, een beetje in de lucht gezweefd. Telkens een beetje hooger in etapes. En nu zijn wij, op een stralenden Hemelvaartsdag', met een smak neergekomen, een smak, die extra aankwam, omdat wij ons wat erg hoog gewaagd hadden. Boven op onzen ietwat gezwollen bol zijn we neergekomen en het doet een beetje pijn. Een leelijke buil zit erop, vijf builen eigenlijk en we zijn van een tikje duizeligheid niet vrij. Maar wij zitten weer stevig op den grond, waar wij hooren en altijd gehoord hebben. En misschien kan de schok ons nog wel wat goeds brengen, tenslotte. Na vier minuten: Wels krijgt den bal, zet rustig over den grond voor naar Vente, die het ding erin knalt. Na zes-en-een-halve minuut: Wels zet voor naar Bakhuys, die van dicht bij den Franschen doelman geen kans geeft. Na dertien minuten: Wels krijgt den bal en geeft door naar Bakhuys, die om den uitgeloópen doelman heenloopt en den bal in het leege doel trapt. Dertien minuten, drie goals, alle aan den goeden kant. Wat kan ons gebeurendie arme Franschen Die arme Franschen nemen een minuut later den bal mee, Keiler, rechtsbuiten, krijgt het ding vrij en schiet precies in den boven hoek. Een daverend applaus beloont het schot. Welja, laat die jongens ook wat hebben, etraks maken wij er wel weer een stuk of drie. Na 21 minuten: Keizer vangt een hoogen, heel gemakkelij- ken bal, laat hem door zijn handen weer op den grond glijden en Nicolas tikt hem in het net. Het applaus blijft uit. Na 25 minuten: Nicolas krijgt weer een kans en Keizer kan opnieuw grabbelen. Drie-drie. Na 31 minuten: Vente mist een hoogen bal, die voor Smit's voet belandt en vandaar achter Thépot. Nu zullen ze weer komen, onze goals. Na 39 minuten: Rio krijgt den bal vrij en het is vier-vier. Er is 39 minuten gespeeld, of laten we zeg gen 40 en er zijn acht goals, dat is een per vijf minuten. Als dat zoo doodgaat.,... Maar het gaat niet zoo door. Oranje heeft zijn kruit verschoten en alleen in het hoofd van Nicolas zit nog een doelpunt en dat weet hij eruit te werken, 32 minuten na de rust. Als het afgeloopen is, zijn wij met ons Won- derteam op moeder Aarde teruggekomen en heeft Frankrijk ons voor het eerst in de voet balgeschiedenis, op-eigen veld en op het hoog tepunt van onzen voetbaltrots, geslagen. En nu moeten wij toch naar oorzaken zoe ken. Naar mijn zeer bescheiden meening is er wel in de eerste plaats overschatting van eigen kracht en onderschatting van den te genstander. Meer onbewust dan bewust ove rigens. En die fatale drie goals binnen het terste kwartier hebben dit deel van het dra ma voltooid. Na die drie doelpunten, alle op zoo eenvoudige wijze gescoord tegen een vreemd schutterende achterhoede, leek het verder zoo zeker en zoo simpel. Die drie goals moesten de Franschen demoraliseeren en ze deden het niet. Zij demoraliseerden de oranje- ploeg. En toen de Franschen het bloed van het eerste tegenpunt geproefd hadden en zagen dat het hun ook wel kon lukken, toen ze daarna beseften dat Keizer alleen maar indrukwekkend van naam was en verder tot grove fouten in staat, toen ze zagen, dat hun eigen voorhoede stukken beter voetbal speelde dan de Nèderlandsche achterhoede, toen ver anderde de partij geheel. Oranje had den zoo noodigen harden tegenwind, waartegen het zich schrap moest zetten niet gehad en tot het einde toe bleef het daardoor modderen, de Franschen wonnen voortdurend aan zelf vertrouwen en wonnen den wedstrijd. Wel verdiend, zonder eenigen twijfel. Wels en Bakhuys, Smit en Pellikaan, Van Heel en ook Vente wel. speelden goed, maar die dekselsche snelle Franschen speelden nog aanmerkelijk' beter. Vooral in de voorhoede, die zeker hun krachtigste linie was. De we reldkampioenschappen zijn nog niet begon nen en reeds toonde een der zwakke acht aan een van de sterke acht, hoe het moest. Dat eene goaltje verschil is niet veel, maar het is genoeg om ons tot de werkelijkheid terug te brengen. Het mag waar zijn, dat Mol, die niet kan loopen, den zieken Mijnders in het geheel niet kon vervangen (wat doet een middenvoor op de linksbuitenplaats), dat Oprinsen een mis lukking was en dat Keizer verschrikkelijke fouten maakte, dat neemt niet weg, dat ook de backs er maar geen vat op konden krij gen, dat het geheele spel als droog zand aan elkaar hing en dat onze oranjeploeg toonde, dat zij lang niet onoverwinnelijk is. De Zwitsers zullen zich wel in de handen wrijven, als zij het verslag van dezen wed strijd lezen. Maar dat is goed, zij zullen nu juist extra moeten oppassen, want onze voet ballers hebben een harde les gehad dezen Donderdag en te Milaan zullen zij van den aanvang af vechten voor wat zij waard zijn. Hetgeen niet zooveel is, als wij in de laatste weken wel zijn gaan gelooven, maar toch ook niet zoo weinig, of er moet geducht rekening- met hen worden gehouden, zoodra zij weer beseffen, dat geen wedstrijd gewonnen is vóór het eindsignaal. En dat beseffen zij nu wel. Uit den hoek van de wereldkampioenschappen bezien, is deze nederlaag misschien een overwinning. DE WEDSTRIJD Precies 6 minuten over half 3 wordt begon nen. De Franschen zijn direct gevaarlijk. Van links en van rechts wordt op Keizers doel geschoten een schot van Rio wordt inge- knald, maar Weber zet zijn been er voor en het eerste gevaar is bezworen. De eerste Hol- landsche aanval gaat uit via Wels. Weer is Frankrijk gevaarlijk, midvoor Nicolas krijgt goed aangegeven den bal voor de voeten, met Van Run op zijn hielen loopt hij op het doel af; Keizer loopt uit, Nicolas schietnaast! Holland leidt! De tweede Nederlandsche aanval van eeni- ge beteekenis levert zoowaar reeds een doel punt op. Van Heel heeft een aanval onder schept; hij plaatst naar Bakhuys. Deze maakt een beweging of hij het leder met het hoofd zal doorspelen. De bal vliegt juist over zijn hoofd heen en belandt bij Wels. Onze rechts buiten rent op het Fransche doel af, passeert op het juiste moment hard en laag langs den grond naar binnen, waar Vente geen moeite heeft, onhoudbaar keeper Thépot te passeeren. (10). Er zijn dan nog geen vijf minuten ge speeld. Twee minuten later mag Wels den eersten hoekschop nemen; het leder wordt goed voor doel geplaatst, maar tenslotte gaat de bal over de uitlijn. Even brengen de Fran schen een tegenbezoek aan Keizer, maar dan is Holland alweer in den aanval. 2—0! Het gevaar voor het Fransche doel komt van rechts, waar Wels door zijn snelle ren nen herhaaldelijk verwarring sticht. Hoofd zakelijk aan zijn werk is het te danlken, dat Holland spoedig no. twee kan scoren. Als de kleine Unitas-man weer eens den bal te pakken krijgt, loopt hij langs de Fran sche backs, passeert naar binnen, waar Bak huys staat. Onze midvoor ziet zijn kans, komt voorbij den linksback Mattier en alleen voor keeper Thépot gekomen, lost de Zwolle naar een schot, dat wel hard is, maar slecht gericht. De Fransche doelman is door de si tuatie blijkbaar geheel verrast, wel stopt hij het leder, maar door de vaart rolt het leder toch over de doellijn (20). Er zijn dan 8 minuten gespeeld. De Franschen zijn even overdonderend, vooral in de achterhoede rammelt het gewel dig. De voorhoede daarentegen trekt zich van den achterstand niets aan, snel en van verrassenden aard zijn haar aanvallen, maar het is iets te kort, zoodat Weber en Van Run in de meeste gevallen nog kunnen redden. Het gevaar dreigt voortdurend van rechts, waar Vente en Wels het goed met elkaar kunnen vinden. Wels-Bakhuys 30! En het zijn alweer Wels en Bakhuys, die samen no. drie produceeren. Onze rechtsbui ten rent langs de lijn, plaatst naar den vrij- staanden Bakhuys, die in zijn eentje de Fran sche verdediging, keeper Thépot incluis, pas seert en gemakkelijk den bal in het leege doel schiet. (30). Na 13 minuten heeft Holland een 30 voor sprong. De kleine 40.000 toeschouwers zijn dol van geestdrift en menigeen heeft reeds visioenen van 93 enz. Maar de volgende minuut is wellicht beslis send geweest voor den geh<selen wedstrijd. Tegenpunt. Van den aftrap neemt de Fransche voorhoe de het leder mee. Razend snel samenspelend wordt tegenstander na tegenstander gepas seerd. Nicolas komt tenslotte vrij voor doel te staan, met alleen Keizer vóór hem. Nicolas geeft echter door naar Keiler en deze rechts buiten lost van dichtbij een scherp hoog schot in den rechterhoek, onhoudbaar voor Keizer. (3—1). Vier doelpunten in een kwartier I Het blijkt meer en meer, dat Keuzecom missie een onvergeeflijke fout heeft gemaakt, door Mol op de linksbuitenplaats te zetten. De K.FD.'er faalt grandioos; hij brengt er vrijwel niets van terecht en plotseling is onze linkervleugel geheel lam gelegd. Het is voor Smit om er wanhopig onder te worden. Door het tegenpunt aangemoedigd komen de Franschen steeds terug; het verbaast een ieder, hoe gemakkelijk onze verdediging dooi de Franschen wordt gepasseerd. Na 20 minu te heeft Frankrijk voor de tweemaal succes, na een groote fout van Keizer. Zig-zag gaat de Fransche voorhoede door onze verdediging heen, Oprinsen is nergens te vinden; alle druk wordt op het achtertrio uitgeoefend. Het le der komt bij den snellen Keller, die een als voorzet bedoeld schot lost, dat met een boog in Keizers handen terecht komt. Onbegrijpe lijkerwijs laat hij het leder uit de handen vallen; midvoor Nicolas, die is ingeloopen. tipt snel en handig het leder tusschen Keizer en Weber door in doel (32). De gelijkmaker. En niet lang daarna komt een derde punt Frankrijk. De Fransche voorhoede schiet veer eens bliksemsnel door de verdediging heen, Alcazar zet voor Nicolas zal inschieten, maar zijn schot belandt tegen eenige spelers. Hét leder vliegt naar rechts, waar Alcazar staat. In plaats dat Weber toeloopt, blijft hij naast Keizer in doel staan. De Franschman zet voor, Nicolas loopt toe en tusschen Weber en Keizer door tipt de kwieke Franschman den gelijkmaker in het net. (33). Er zijn dan 26 minuten gespeeld, Frankrijk heeft een 30 achterstand in een minimum van tijd geheel opgehaald. Een prestatie, die er wezen mag! Van Heel moedigt zijn man nen aan en Oranje is nu weer sterker. Het gaat iets minder slecht op den linkervleugel. Holland leidt weer! Bliksemsnel spelen Vente en Wels samen, een tikje van Wels naar Vente. Deze geeft door aan onzen midvoor, die naar rechts ge zwenkt is, hij ziet dat Smit er beter voor staat, geeft vlak voor doel naar den Haar lemmer, die met een effectvollen bal Thépot voor de vierde maal passeert. (43). Het spel golft op en neer, aan beide kanten dreigt gevaar. Wels neemt een tweeden hoek schop voor ons land, die door Mol wordt naast geschoten. De tweede gelijkmaker. Direct daarna wordt Keizer voor de vierde maal gepasseerd. Een razend snelle aanval der Franschen brengt onze verdediging ge heel in de war, Van Run en Weber vergeten aan te vallen. Keizer stelt zich verkeerd op en in de algemeene verwarring schiet Nicolas kalm in (44). Hiermee komt de rust. Te 6 minuten over half 4 wordt aan de tweede helft begonnen. Aanvankelijk is Holland even ster ker, het leder gaat naar Mol wiens voorzet achter doel belandt. Oranje komt terug, Smit lost tusschen een haag van spelers door een keihard schot, vlak onder de lat, dat Thé pot er even fraai uithoudt. En direct daarop een effectvolle schuiver van Bakhuis, waar mede Thépot ook wel raad weet. Tenslotte is het Vente, die hoog over schiet. Dit zijn de eerste vijf minuten. Maar nu is het woord aan de snelle Franschen. Vooral Aston is snel en uiterst gevaarlijk; het is door toedoen van dezen speler, dat Frankrijk zijn tweeden hoekschop kan ne men. Van Heel werkt den hoekschop weg. Even later trapt Weber gevaarlijk en „vloert" den rechthui ten Keiler. Er moet gestopt wor den; het duurt nog even vóór de Fransch man weer verder kan spelen. De vrije schop tegen Weber wordt naast geschoten. Frankrijk leidt! Het is nu de snelle Keller, die Van Run passeert en tactisch het leder voor doel plaatst. Van Run loopt terug, aarzelt met toeloopen, Keizer loopt wel uit, maar Ni colas springt hoog op naar den voorzet, zijn hoofd komt onder het leder en magnifiek belandt de kopbal van den midvoor in het Hollandsche doel (45). De strijd schijnt verloren, Frankrijk is sterker. Nederland heeft geluk, als bij een volgenden Franschen aanval Weber binnen de beruchte lijnen hands maakt, wat Wittwer ontgaat, Een verdiende strafschop wordt den Franschen ontnomen. Aan den anderen kant wil het met Mol niet lukken, hij blijft de groote rem in onze voorhoede; een golf van teleurstelling wekt zijn spel door de tienduizenden. Het is wer kelijk hopeloos. Van Heel verwisselt met Opsinsen van plaats. Keeper Thépot rekt den tijd met uittrappen, waarvoor hij terecht een waarschuwing van den scheidsrechter krijgt. Als Weber een Franschman in het straf schopgebied tackelt, ziet Wittwer het alweer niet; een tweede strafschop wordt den Fran schen onthouden. De minuten verstrijken, Holland gooit zich nog eens in den strijd met den moed dei- wanhoop. De Franschen rekken den tijd met uittrappen. Niet lang daarna is het tijd. Holland heeft op eigen grond een gevoelige nederlaag, meer nog moreel dan in cijfers, van de Franschen te pakken gehad. Frankrijk B-Nederland B (2-1) Uit Rijssel. Het Nederlandsche B-elftal heeft den wedstrijd tegen het Fransche B- elftal met 21 verloren en deze nederlaag was verdiend, omdat de Franschen sneller speelden dan onze jongens, die uitgezonderd Pauwe en na de rust Lelieveld, maar matig hebben voldaan. Het Fransche elftal vormde een beter ge heel; -de overwinning zou waarschijnlijk groo- ter zijn geweest, indien het schieten van de Fransche voorhoede even goed was geweest als het samenspel. Nederland speelde als volgt: Doel: Pöttgens. Achter: Pienter, Lelieveld. Midden: Van Maren, B. J. Paauwe, Graaf land. Vóór: Vrauwdeunt, Slot, Lagendaal, Schoe maker, Van Nellen. Door een fout in onze verdediging konden de Franschen na twee minuten reeds door Buge met een fraaien kopbal de leiding ne men (10). Voor de rust bleef het initiatief van de Franschen uitgaan, ofschoon de sporadische aanvallen der onzen wel kansen op den ge lijkmaker boden. Zes minuten voor de rust bracht Courtois den stand op 20. Het eerste kwartier na de hervatting was geheel voor Holland; reeds spoedig maakte Vrauwdeunt een tegenpunt uit een voorzet van Van Nellen (21). Daarna werd het spel onaangenaam hard; het voortdurend onderbreken voor vrije schop pen deed het spelpeil dalen. De Nederlanders slaagden er niet in gelijk te maken. Een derde doelpunt der Franschen werd door den Belgischen scheidsrechter Swillen op appèl van onzen grensrechter Mateboer geannuleerd. Er is geen vuiltje aan de lucht: de vol komen wolkenlooze hemel koepelt zich hoog boven het Stadion en wij zitten op de tri bunes met overwinnaarsgezichten, ofschoon de spelers nog slechts in colbertje over het veld slenteren. Er is immers ook geen vuiltje aan de lucht!? Zijn wij niet bij de acht sterk ste ingedeeld en Frankrijk niet? Sloegen wij niet de Belgen tweemaal achtereen en de ge vreesde Ieren op den koop toe? En dan die 81 overwinning op de Franschen, meneer! Wat zegt U, tien jaar geleden? Goed, maar we wónnen toch maar! „We gaan naar Rome!" juicht het muziek corps, dat zich tegenover het scoringbord heeft opgesteld, waar nu nog twee nullen prijken. Wacht maar, dat wordt wel anders Mijn buurman vertelt me, dat ie in zijn leven al vijf interlandwedstrijden van het Nederlandsch elftal gezien heeft. Maar daar was geen enkele overwinning van ons elftal bij: twee gelijke spelen tegen België, met Bieshaar nog, die den gelijkmaker langs Swartenbroekx en De Bie schoot, en dan nog drie nederlagen tegen Zwitserland, Oosten rijk en Hongarije. Dit zal zijn zesde match worden, tevens de eerste overwinning. Op de tribune aan den overkant staat het Avro-huisje en ik kan me zoo voorstellen, dat Hollanders stem van daar uit weer vreugde in tallooze huiskamers brengt, want als een blik semstraal in donkeren hemel schiet plotseling de oranje Vente tusschen twee blauwe Fran schen te voorschijn en doet het Stadion dave ren. De juffrouw vóór me krijgt een stomp van me. Lachend en met een blos op de wangen kijkt ze om en juicht. Ik had haar op straat eens een stomp moeten geven Zou ze dan ook gelachen en gejuicht hebben? Vier minuten later wordt het 20 en tien Oranjehemden verzamelen zich arm zwaaiend. met Bakhuys als middelpunt op de Fransche helft. Even daarna 30! Een orkaan golft langs de tribunes, we staan te dansen op de gehuurde kussentjes: drie-nul!! „Dat wordt een inmaakpartij!" schreeuwt mijn buurman heesch. „Ze zijn pas een kwar tier aan den gang!" De vermanende woorden van Lotsy en Hol lander hébben succes gehad, want ik hoor gelukkig geen enkele stem om tien!, tien! roepen. Als Frankrijk een goal maakt applau- disseeren we. Dat gunnen we die blauwe kerels graag voor hun vlot spel en wij kun nen één zoo'n puntje immers best missen! Het blijft echter niet bij eentje, want Kei zeroch, KeizerDe stemming op het groene veld wordt gedrukt Even weet Smit er nog weer wat rumoer in te krijgen, doch het is slechts van korten duur. Rust. Het muziekcorps maakt een rondgang en ik sta verbaasd over het geluid, dat slechts zeven pijpers kunnen produceeren. De juf frouw vóór me geeft dan college over het verschil in snelheid van geluids- en licht trillingen, naar aanleiding van het feit, dat de muzikanten, als ze aan de overzijde loopen absoluut uit de maat marcheeren, wat beter wordt naar mate ze dichterbij komen. Alle maal bewijzen, dat we door die vier-vier ontwaakt zijn uit den overwinningszwijmel erj liever over wat anders praten en denken dan aan de kans op een nederlaag. Even na half time komt er nog eenige hoop, als de Oranjemannen in de meerder heid zijn. Maar dan loopt Keizer eens on tijdig uit zijn doel en de vijfde goal tegen ons is geboren. „Waar bemoeit ie zich mee!" bromt iemand achter me. „Laat ie in zijn keizerrijk blijven!" De Thépot schenkt niet zuiver meer, hij morst nogal eens met uittrappen, wat hem een fluitconcert en een babbeltje met den scheidsrechter kost. De wedstrijd eindigt in mineur. „Móét wel in mineur verloop en", merkt de muzikale juffrouw vóór me op, „als er een Mol meespeelt". Wonderlijk snel weet de Hollander toepas selijke liederen te vinden. Want nauwelijks heeft het eindsignaal geklonken en de Fran sche doelman-aanvoerder zijn pet gelicht als dank voor het hem en zijn ploeg gebrachte applaus, of er wordt in mijn buurt zachtjes ingezet: „Zóó winnen we vast niet van Zwitserland, hoïié, holié!" Maar niemand neemt dit over en iedereen schuifelt kalm weg, mopperend op het stof en de nauwe uitgangen. Want de ontevredenheid over het resultaat moet toch gelucht worden! „Uw zesde wedstrijd van het Nederlandsch elftal, en nog steeds geen overwinning!" voeg ik mijn buurman toe. „Als ik U den volgenden keer hier weer zie, laat ik U eruit zetten. U brengt ongeluk aan". En buiten op het Stadion, hoog tegen het Citroën gebouw aan, hangen de blauwe cijfers 45, tergend in onbeweeglijke eenzaamheid. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland: VelocitasHeracles 21 Promotie reserve tweede klasse: Vriendenschaar 2K.F.C. 2 11 Buiten de Competitie: NederlandFrankrijk 45 Frankrijk BNederland B 21 Rott. elftalChelsea 14 De Amateur-„Opkooper"; Een burgermannetje had, misschien niet 2onder moeite, een staanplaats voor de ont moeting NederlandFrankrijk weten te be machtigen. Hij was er gelukkig mee, al nad hem een zitplaats ook meer geleken. Buiten verwachting ging zijn wensch m. vervulling: Op den ochtend van den wed strijd kwam een kennis vragen, of hij soms een zitplaats van twee gulden wilde over nemen. De koop was spoedig gesloten en des middags stapt onze voetballiefhebber naar het Stadion. Aldaar aangekomen, deelde hij op een plaats, waar vermoedelijk veel kaartlooze voetbal-enthousiasten bijeenstonden, mede, dat hij nog een staanplaats te koop had. „Wat moet je er voor hebben?", werd hem direct gevraagd. Op deze vraag gaf hij geen rechtstreeksch antwoord, waaruit je kan opmaken, dat hij maar een amateurtje was, doch zei zooiets van: „Ja, meer dan een gulden", waar schijnlijk hopende, dat er dan wel geboden zou worden, „Dan is ie mijn!", werd er geroepen en tegelijkertijd nam deze spreker hem het kaartje uit de hand en stopte er, zooals direct hierna bleek, een gulden en een dub beltje in. De eigenaar van het kaartje protesteerde, zei. dat ie 't daar niet voor deed, doch de ander zei maar steeds: ..Maar je hebt je zin. Ik geef je toch meer dan een gulden". Nadat de woordenstrijd nog even geduurd had, wende ons amateurtje zich ten einde raad tot een agent van politie, wien hij de zaak uitlegde. Deze trok een bedenkelijk gezicht, fronste de wenkbrauwen en ver zocht aan beide heeren, hem even te vol gen. De held van ons verhaal, die nu moge lijk iets van in-overtreding-ziin begon ts gevoelen, mompelde iets van geen tijd heb ben. maar het baatte niets. Hij moest mee. De rest van ons verhaal speelde op een of <nder politie-buerau. We vermoeden, dat onze nieuweling in het opkoopersvak daar zijn „bon" zal hebben ge kregen. En mogelijk heeft hij niet eens. of anders slechts gedeeltelijk den wedstrijd ge zien. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. VelocitasHeracles (21) In een door beide ploegen weliswaar zeer slecht gespeelden, doch desniettemin buiten gewoon spannenden wedstrijd is Velocitas er in geslaagd, met 21 van Heracles te win nen en daarmede haar eerste overwinning in dit kampioens tournooi te behalen. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.t. gem. K F C. 3 2 1 0 5 7—2 1.67 Ajax 4 2 115 11—4 1.25 Willem II 2 10 12 6—7 1.— velocitas 3 1 0 2 2 6—8 0.67 Heracles 4 1 0 3 2 6—15 0,50 Promotie reserve 2de klasse. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Haarlem 2 3 2 0 1 4 11—5 1.33 Vriendensch. 2 4 2 1 1 5 78 1.25 K. F. C. 2 3 0 1 2 1 1—6 0.33 BUITEN DE COMPETITIE. HongarijeEngeland (21) Uit Boedapest: Voor 40.000 toeschouwers won Hongarije Donderdagmiddag van Engeland met 21, nadat de rust met blanken stand was ingegaan. De zege der Hongaren was verdiend. MuzikantenD. E. S. (76) De Haai'lemsche Muzikanten Voetbalclub (H.M.V.C.) speelde een voetbalwedstrijd te gen een D.E.S.-combinatie. De muzikanten wonnen met 7,6. Nieuwe club. Te Haarlem is opgericht een Christelijke Voetbalvereeniging „Sport en Vriendschap" (S.E.V.) Het ligt in de bedoeling, deel te ne men aan de Zaterdagmiddagcompetitie. Het secretariaatis gevestigd Bakenessergracht no. 81a. Ga niet over één nacht ijs. Proef gerust andere merken. U zegt op den duur toch FRIESCHE BAA110,13 en 15 et (Adv. Ingez. Med.J WERKELIJK! ODOL IS ÉÉNIG! Prijs per tube 35 cfc* —Creole tube -AO ct. (Adv. IngeOi Med-l De Haarlem-speler Smit maakte het den Franschen keeper Thépot vaak geducht lastig,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13