BELASTINGAANGIFTE. Waarom Verkade's Beschuit nooit „oudbakken" wordt. VERKADE's BESCHUIT WOENSDAG 16 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 STADSNIEUWS. Hoe de aangever moet handelen. Zooals bekend is loopt het belastingjaar voor de Rijksinkomsten- en Gemeentefondsbelas ting van 1 Mei tot 30 April. Op 1 Mei 1.1. derhalve weer een nieuw belastingjaar inge treden. Dezer dagen zijn of worden de belasting plichtige burgers weder „verblijd" met de toe zending van een aangifte- of beschrijvings- biljet voor de inkomstenbelasting Voor menig een is de invulling van dit biljet een niet ge makkelijke taak Door velen wordt er maar een slag naar geslagen Toch is een juiste aangifte van het grootste belang voor het Rijk en de gemeente en ook voor den belas iingplichtige zelf. Telkenjare worden vele belastingschuldigen aangeslagen naar een an der inkomen dan ze hebben opgegeven. Is nu de aanslag lager dan men heeft opgegeven, dan zal men in den regel daartegen wel geen bezwaar maken. Doch in de meeste gevallen wordt men bij ambtshalve-aanslag hooser aangeslagen, dan men op zijn aangifte-biljet heeft aangegeven. Hieruit blijkt wel dalt een juiste invulling van h.et aangifte-biljet ten zeerste in het belang van den belastingplich tige zelf is. Opzettelijk onjuiste aangifte wordt zwaar gestraft (max. boete f1000). Er wordt van ons gevraagd aangifte te doen van het inkomen dat we in het belastingjaar 1 Mei 193430 April 1935 zullen genieten. Daartoe is het noodig op te geven het inko men, dat van iedere bron van inkomsten die op 1 Mei 1934 bestaat zal worden genoten. Niet altijd kan men weten hoeveel iedere bron zal opleveren. In zoo n geval wordt dit gesteld op hetzelf de bedrag, dat die bron in het voorafgaande jaar heeft opgebracht En wanneer die bron van inkomsten nog niet gedurende een ge heel jaar heeft bestaan, dan moet het bedrag begroot worden naar omstandigheden, zooals die bij het begin van het belastingjaar op 1 Mei 1934 zijn. De belastingplichtige moet dan- nagaan, welke bronnen van inkomsten hij bezit op 1 Mei 1934, als bijv. een huis, effecten, verhuur van landerijen, vervullen eener betrekking, uitoefenen van een bedrijf enz. Bij de aangifte behoeft dan niet 'te worden vermeld de bron van inkomsten die vóór 1 Mei 1934 voor de belastingplichtige bestond doch op 1 Mei 1934 voor hem heeft opgehou den te bestaan. Een tijdelijk onderwijzer, die van 1 Augustus 1933 tot- 1 April 1934 in functie is geweest en sindsdien niet meer, behoeft over dat tijdvak geen inkomstenbelasting te betalen. Indien iemand op 1 April 1934 uit zijn betrekking is onitslagen en op 1 Mei 1934 seen uitzicht heeft op een anderen werkkring, dan wordt hij voor het jaar 1934—1935 niet aangeslagen. Hij had Immers op 1 Mei 1934 geen bron van inkomsten. Aanvaardt- hij op 1 Juni 1934 weer een nieuwe betrekking, dan behoeft hij over het belastingjaar 1934/ 1935 evenmin inkomstenbelasting te betalen, ook alweer omdat hij op 1 Mei 1934 geen bron var- irkomen had. Ie"1 -d die op 1" Mei 1934 in betrekking is en d:-- betrekking ook het vorige kalender jaar vervulde moet opgeven niet wat hij op 1 Mei 1934 verdiende maar het bedrag dat hij over het vorige kalenderjaar (1 Jan '33 tot en. met 31 Dec. "33) in die betrekking ver diende. Winst ontstaan enkel door speculatie in fondsen of goederen anders dan in de uit oefening van een bedrijf wordt niet tot het inkomen berekend. Wanneer dus een particu lier een zeker bedrag b.v. f2000 verdient we gens verkoop van een huis een stuk grond etc. dan valt die winst niet onder de inkomsten belasting. Een handelaar in huizen, effecten e. d. die dus een bedrijf uitoefent, is wel be lasting verschuldigd. Niet alleen dat speculatiewinsten van den particulier vrij zijn van de inkomstenbelasting, ook andere kapitaalsvermeerderingen vallen niet onder de inkomstenbelasting. Voor een erfenis, een prijs gewonnen uit een loterij, een eventueele winst verkregen we gens den verkoop van het bedrijf behoeft evenmin in inkomstenbelasting te worden be taald. Van de hier bedoelde inkomsten behoeft dan ook geen aangifte «te geschieden. Alleen moet worden opgegeven de zuivere opbrengt uit onderneming en arbeid: derhalve behoeft geen aangifte te geschieden van giften en gaven. We zijn mi genaderd tot de vraag die velen niet bij de aangifte zullen Stellen, de vraag namelijk wat van het inkomen mag worden afgetrokken. Er is zakelijke en persoonlijke aftrek. Van de opbrengst eener bron van inkomen mogen worden afgetrokken de kosten tot verwerving, inning en behoud der opbrengst rustende lasten zooals de bedrijfs- en beroeps kosten. Afgetrokken mogen worden de kosten die noodig zijn voor de uitoefening van het bedrijf, of die rechtstreeks daarop betrekking hebben. De kosten moeten- dus het gevolg zijn van den aard van het beroep en niet van persoon lijke omstandigheden. Een reiziger, die voor zijn beroep moet rei zen en zelf de reiskosten moet betalen, mag die kosten aftrekken. Dit geldt ook voor een leeraar. die op twee plaatsen les geeft, een arts. die op meerdere plaatsen practijk uit oefent; een arbeider, die slechts korten tijd achtereen bij denzelfden werkgever werkt en wiens beroep meebrengt, dat hij nu eens hier. dan eens daar werk verricht Een koopman, die voor zijn zaak op reis gaat. mag natuurlijk ook de kosten in reke ning brengen. In al deze gevallen staan de kosten recht streeks in verband met den aard van beroep of bedrijf. Ook contributie van een vakvereenigmg mag worden afgetrokken. Kosten van ziekte en ongevallen verzekering kunnen niet wor den afgetrokken, tenzij men een beroep uit oefent. waarin men bijzonder aan ziekten of ongevallen is blootgesteld. De kosten van de verplichte ziekteverzekering kunnen door den werknemer voor zoover zij op hem verhaald worden, worden afgetrokken. Tractementen. wachtgelden en pensioenen mogen worden verminderd met verplichte bij dragen voor pensioenefl en fondsen. Van de opbrengst van een bedrijf mogen eveneens worden afgetrokken alle kosten, noo dig voor de uitoefening van het bedrijf of rechtstreeks daarop betrekking hebbende, als; loonen. rentezegels, premie, ongevallen- en ziekteverzekering voor personeel, bijdragen aan ondersteuningfondsen; toelagen aan ge wezen personeel of aan nagelaten betrekkin gen van personeel behalve het loon in geld ook het bedrag, dat het verstrekken van kost- en inwoning kost. Loon van meerderjarige kinderen, die in het bedrijf van den ouden werkgever zijn, mag wor den afgetrokken. Zijn ze inwonend, dan te vens een bedrag voor kost en inwoning. Van belastingen mogen slechts die worden afgetrokken, die op het bedrijf drukken: per- soneele belasting voor winkels, kantoren, hotels, café's, theaters, gemeubeld verhuurde kamers, waterschapslasten, fondslasten. zake lijke belastingen op het bedrijf, vergunnings recht volgens de Drankwet. Ten slotte kunnen worden afgetrokken de kosten van onderhoud en reparatie van in het bedrijf in gebruik zijnde gebouwen, machines, werktuigen, inventaris, niet de kosten, die een verbetering ten gevolge hebben of die ge maakt worden door aankoop of verandering van genoemde bedrijfsmiddelen, b.v. wegens verbouwing van een pand. Persoonlijke aftrek. Ter berekening van het belastbaar inkomen mogen worden afgetrokken: de door den be lastingschuldige verschuldigde en niet met een bron van zijn inkomen in verband staande. a. lijfrenten, pensioenen en andere perio dieke uitkeeringen en verstrekkingen; b. altijddurende renten; c. rente van andere schulden; d. premiën voor levensverzekering (waaron der begrafenisfonds), lijfrente of pensioen. Degene die tot ondersteuning van ouders ver plicht is, kan dat bedrag in mindering bren gen. tot betaling waarvan hij wettelijk ver plicht zou kunnen worden (ook al voldoet hij vrijwillig aan z'r» verplichting) Voor premie voor levensverzekering, lijf rente of pensioen mag niet meer dan 5 pet. van het belastbaar inkomen en niet meer dan f 100 worden afgetrokken. Iemand die dus b.v. f 1600 inkomen heeft, mag voor levensverzekering slechts 5 pet. van f 1600 is f80 aft-rekken, ook al betaalt hij daarvoor f 100 per jaar of meer. Aftrek voor ondersteuning en eventueel ook voor studiekosten van een meerderjarig kind is slechts geoorloofd, wanneer het kind be hoeftig is en dan niet in eigen onderhoud kan voorzien. Ten slotte denke men er wel aan, dat a-lle persoonlijke aftrek naar den toesitand van 1' Mei 1934 berekend wordt. Moet men van af 15 April 1934 zijn oudei's ondersteunen/sluit men op dien dag een ver zekering enz., kortom.bestaat er een ver plichting op 1 Mei dan mag men bij de aan gifte in die maand reeds het volle jaarlijksche bedrag in mindering brengen. Ook van schulden moet men aftrekken de jaarlijksche rente van de schuld op 1 Mei 1934 en wel tegen de rente, die op dien dag A. OVER. Amersfoort. VRIJWILLIGE BURGERWACHT. ALGEMEENE VERGADERING. De Vrijwillige Burgerwacht Haarlem hield Dinsdagavond in de bovenzalen van De Kroon haar algemeene vergadering, die druk bezocht was- j De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer H. M. van Bemmelen, die in het bijzonder de aanwezige dames wel kom heette en het muziekcorps van de Bur gerwacht verzocht, het Wilhelmus te spelen, dat staande door de aanwezigen werd aan gehoord. Met een „Leve de Koningin!" stem de de geheele vergadering in. De voorzitter complimenteerde den kapel meester van het corps, den heer H. Schulp- zand. waarna hij de eigenlijke openingsrede uitsprak. Spr. herinnerde er aan. dat thans Comman do en Voorzitterschap niet meer in één hand zijn. De samenwerking tusschen Comman dant en Voorzitter is van den aangenaam- sten aard. De splitsing is zeker in het belang van de Burgerwacht geweest. Na de reorganisatie is er thans een burger wacht van 800 man, waarin een mobiele ko- lonne van pl.m. 200 man, die geheel in uni form is gekleed en model uitgerust en die geoefend zijn in gezamenlijk verband als de beste militairen. Daaraan was behoefte. Helaas zijn er onder de pl.m. 70o verschillende burgerwachten slechts weinigen, die begrijpen, dat de tijd voorbij is, dat een burgerwacht niets anders dan een schietvereeniging is. Er is nu een goed geoefende mobiele kolonne die in staat is een stadsdeel te bezetten, een gebouw te ver overen. een straat te zuiveren van revolution - nairen enz. En bij die mobiele kolonne is er nu ook een goed geoefende rijwielbrigade en een bereden vendel, alles in uniform. Daarnaast werden gevormd en uitgebreid een technische dienst, een verplegingsdienst en een transportkolonne. Het optreden naar buiten van de burger wacht dwingt respect af en maakt haar po pulair. Spr. herinnerde aan de deelneming der burgerwacht aan de Willem de Zwijgerher denking te Delft, aan de huldebetooging aan de Koningin in het Stadion, aan de begrafe nis van de Koningin Moeder. Dit alles betreft, aldus spr., in hoofdzaak den gewapenden dienst, maar met de organi satie en voorbereiding van den economischen dienst is het onder de leiding van den Com mandant dier afdeeling al evenzoo. De voed selvoorziening bij troebele tijden, natuurram pen, enz. en de verzekering van het onder alle omstandigheden fungeeren van de vi tale bedrijven wei-den geheel voorbereid. Vervolgens richtte spr. woorden van dank tot den commandant voor zijn bezielende lei ding en voor de wijze, waarop hij zijn taak opvat «luid applaus). Ook maakte spr. melding van het betrek ken van de nieuwe goed ingerichte eigen bureaux en magazijnen, en nu onlangs van het voor het eerst verschijnen van het eigen 14-daagsch orgaan, en van het eigen muziek korps De verantwoording voor den Commandant der geheele Burgerwacht en voor dien van den economischen dienst is groot. Het is dwaasheid om struisvogelpolitiek te voeren en de oogen te sluiten voor de gevaren van de komende tijden. Weest er van overtuigd, aldus spr.. dat ernstige dagen op komst zijn. veel ernstiger dan in 1918. toen er nog slechts sprake was van een revolutie, die dreigde te zullen uitbreken, en d a n zal eerst de verant woordelijkheid voor die mannen naar voren komen. Dan zullen zoowel die beide Com mandanten als de voorzitter vaak voor moei-. Iedere winkelier zal U Verkade's be schuit steeds heerlijk versch en knap- perig-bros afleveren. Dat komt, omdat Verkade's beschuit den tijd niet krijgt om „oudbakken" te worden, want deze voortreffelijke, voedzame beschuit wordt het meest van alle merken verkochtl Ondanks het feit, dat Verkade's be schuit thans slechts 9 ct. per groote rol kost, blijft de oude kwaliteit strikt ge handhaafd! Vergelijkt U eens ieder willekeurig ander merk met de echte Zaansche Verkade's beschuit.Uw eigen smaak zal er dan voor zorgen, dat U ze blijft gebruiken, deze beroemde (Adv. Ingez. Med.) lijke beslissingen komen te staan, waarbij het leven van velen gemoeid kan zijn of waar van afhangt de goede voedselvoorziening of het functioneeren der vitale bedrijven. Het was spr. ten slotte een behoefte om allen dank te zeggen en de verzekering te ge ven, dat hij graag met lust en ambitie nog de leiding en het voorzitterschap blijft voe ren. overtuigd dat de Haarlemsche Burger wacht er wezen mag en steeds paraat zal zijn om zoo noodig met inzat van eigen leven het gezag te helden steuneïiVen de orde te helpen handhaven in onze goede stad Haarlem, tot rust voor onze mede-inwoners en tot heil van de Koningin en hot Vaderland, (applaus) Het jaarverslag van den waarnemenden secretaris, den heer J. Leupen Jzn.. maakte melding van een vooruitgang van het aantal gewapende en ongewapende leden. Het aan tal gewapende leden steeg met 62 tot 672, het aantal ongewapende leden steeg tot 105, zoo dat het totaal aantal leden 777 is. Dank werd gebracht aan den onbekenden gever of de onbekende geefster, die 100. schonk voor de voorbereiding der verdediging van het Stadhuis Het verslag van den penningmeester, den heer S. Reitsma. maakte melding van een nadeelig saldo van 53.62. Hierna was aan de orde de verkiezing van 7 bestuursleden. Dit groote aantal werd ver oorzaakt, zoo lichtte de voorzitter toe, door een samenloop van omstandigheden, niet doordat er onaangenaamheden in het bestuur zijn geweest of doordat er zooveel fascisten uit de Burgerwacht zijn verwijderd. Periodiek moesten aftreden de heeren Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. F. H. Smit en S. Reitsma. De heer Smit stelde zich niet meer herkiesbaar. De voorzitter bracht hem hulde en dank voor alles wat hij voor de Burgerwacht heeft gedaan. Vier bestuursleden hadden bedankt: de heer J. P. J. van Deurzen wegens verschil van meening met den Commandant over de organisatie; Mr. J. A. P. C. ten Bokkel omdat hij het niet eens is met de meening der re geering dat het lidmaatschap der Burger wacht onvereenigbaar is met dat van de N. S. B.; Mr. W. A. Semijns de Vries van Doesburgh wegens gebrek aan tijd en de heer R. C. A. van Cranenburgh om politieke redenen. Of schoon de heer van Cranenburgh niet bij de N. S. B. is aangesloten kan hij zich toch niet vereenigen met den maatregel der regee ring. die de N. S. B. op de lijst der verboden vereenigingen plaatste en niet de S. D. A. P. Herkozen werden de heeren Mi-. J. N. J. E. Heerkens Thijssen en S. Reitsma en gekozen de heeren Mr. C. Blankevoort. Mr. Dr. F. A. Bijvoet, P. E. Grimon, W. Roodenburg en Mr. J. A. Vaillant. Aan het einde van de vergadering bracht de heer J. F. Holman hulde en dank aan het bestuur voor alles wat het voor de Burger wacht doet. Met het staande zingen van het Wilhelmus werd de vergadering besloten. EEN PLECHTIGHEID UIT VROEGER EEUWEN. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Bureau van Politie Smedestraat, horloge: contributieboekje; J. Tiggelman, Overtonweg 15, broche; Bakker, Middenweg 96, duif; K Balm, IJdijk 34 voormalig Spaarndam). duif; D. Veen. Ged. Voldersgracht 45, handschoen; W. Loderus, Reigerstraat 110, jas; Bureau van Politie. Smedestraat, jas; Schornagel. Burg wal 66, jas; Smit, Papentorenvest 18. jas; F. G. de Haan, Floresstraat 95, jas: J. van Donselaar. Korteweg 7. mes en sleutels; H. J. Davids, Nassaulaan 18. pakje met inh.; M. Vernout. Zoetestraat 17 rd., rekenboek; J. Eken. Schoterweg 118 rd. rijwielbelasting- plaatje; W. Theel, Berkenrodesteeg 17. rol- film; J. Roozeman Prinsessekade 50. rozen krans; J Reimeringen, Wilhelminapark 2, vouwbeen: Leenaarts, Oost-Indiëstraat 48, vulpotlood; B. Spierings, Brouwersplein 37, mes. Op Tweeden Pinksterdag gereconstrueerd Het schortje met zand. Dat is de naam van een klein stukje op loopend land aan den Rijksstraatweg Haar lemAlkmaar een half uurtje buiten Bever wijk. Daar zal tweeden Pinksterdag- een ver tooning plaats hebben, die een welgeslaagde imitatie belooft te worden van wat hier in vroeger eeuwen zoovele malen in werkelijk heid geschiedde, Wat dat was vertelt de 17e eeuwsche Haarlemsche predikant Ampsing als hij zingt: Ook ist de pijne waerd dien Heuvel na te draven En die verheve plaets alwaer weleer de Graven Tot Heeren zijn gehuld, tot Heeren zijn gesteld, Van 't Kennemerlands gebied, van 't Kennemerlands geweld. Hier zijn we op de Bult", die in boeken taal „Het Huldtooneel van Noorddorp" heet en in de taal van de buurtbewoners „de Scepelenberg". Het was in 1863 dat Jhr. D. T. Gevers van Endegeest hier een eenvoudig maar waardig gedenkteeken plaatste. Wijlen de heer L. J. F. Janssen heeft hier op deze afgesloten en op zichzelf liggende plek een bodemonderzoek doen instellen. Er moet een hooggeplaatst Germaan ter ruste zijn gelegd. Scherven van Germaansche urnen, niw en zwart van binnen, wijzen op een grafterp uit de vóór-Romeinsche tijden. Wie die hoog geplaatste Germaan is geweest, weet men niet. Maar dat hier een groot soldatengraf is, bewees het onderzoek niet. Wel zijn hier in 1799 tijdens den slag bij Castricum honderden Nederlandsche-, Fransche-, Engelsche- en Russische soldaten gesneuveld. Veel meer echter leeft in den volksgeest, hier Brinio de Caninifaat. die door de Germaansche volks stammen hier 69 jaar voor Christus tot her tog werd gekozen in den opstand tegen de Romeinen. Het Huldtooneel bestond hierin, dat de hertog op een schild werd gezet. Vier evengroote mannen namen de hoeken van dat schild op een schouler en zoo werd de hertog het heele legerkamp rondgedragen opdat ieder der krijgsmannen den algemee- nen aanvoerder zou kennen. Maar buiten zulk een huldtooneel was het hier een stille eenzame plek, slechts bij het maanlicht be zocht door de schuwe haas, die er aan de grassprietjes kwam knabbelen. Ds. Ampsing zei het al in zijn gedicht, dat in den Graven tijd hier de Graven van Holland nog eens afzonderlijk als Heer van Kennemerland werden gehuldigd. Dat was dan een titel, dien zij gemeenlijk als een apanagium aan hun jongere zonen schonken na eerst in het wet tig bezit te zijn gesteld. Tijdens de huldiging was het op Noorddorp druk. Dan stroomde de vlakte rondom de Schepelenberg vol van nieuwsgierigen om het gelaat te zien van den nieuwen heer en te jubelen bij zijn komst en zijn verheffing al wist men niet wat het nieuwe bestuur zou brengen: vreugde of leed. welvaart of ver arming. En al hoorde men van vele teleur stellingen in den loop der eeuwen, toch werd bij elke nieuwe verheffing weer hoop ge koesterd. Als er dan een zonnetje scheen, dan was in het oog van het volk alles zoo mooi, dat het zich de plechtige gebeurtenis weer voorstelde als een morgen van een bliiden dag. Laten we trachten zoo'n huldtoonel te re- construeeren. De heuvel is door geharnaste wapenknechten afgezet en daaromheen ver dringt zich de menigte. Van alles woelt er doorheen, dragers van mutsen en hoeden, van huiken en tuiten, duwend en stuwend om maar niets te missen van de plechtig heid. Hier wordt daardoor een hoos opge- scheurd, daar komt een scheur in een bouwen of wordt een mantel bemorst. Aan boosheid valt niet te denken, nog minder kan de toe- ziender er nota van nemen. De trompetten toch schetteren reeds, de bazuinen klinken: daar komt de stoet aan. Wat een pracht! Wat een geschitter! Wat een fonkelen van diamanten en paarlen, wat glanzen v^n kunstig goudsmeedwerk op kapioenen en mantels of lijfrokken van wit, blauw en rood scharlaken. Wat sierlijke kleedij van purperfluweel, afgezet met sabel bont, onzoomd met goudborduursel! Fier heffen de trappelende rossen den prachtigen kop waarop de vederbos wappert alsof ze trotsch waren den stoeren ruiter in zijn schitterenden wapenrok te dragen. Het volk ziet van verre van de hooge gestalten slechts de gouden of zilveren helm en de schuddende paardekoppen en als de hooge personages voorbij gaan vergaapt het volk zich aan de pracht. De ouderen, die het al eens meer meegemaakt hebben of al eens een tournooi bijwoonden kijken ook naar de wapens of lijfrokken en willen te weten komen welke de naam van den edelman is. En nu, aller oogen richten zich naar één punt. Daar verrijst boven de menschen- massa de hooge gestalte van den Graaf. Daar nadert hij op zijn huldigingsschild. De heraut der edelen van Kennemerland gaat hem vooraf en roept luide: „Aldus kiezen wij den Grave van Holland tot onzen Heer en en Heer van Kennemerland". Dan strekt de nieuwe Heer de hand over allen uit. Krachtig en ernstig zeggend: „Vrede aan de Kerk en haar Christelijke kudde. Verbod van roof en onrecht! Recht en genade in oordeel, gelijk God! Dat zij zoo!" GECOMMITTEERDEN EIND- EXAMENS KWEEKSCHOLEN. Aangewezen zijn als gecommitteerden bij de in 1934 af te nemen eindexamens der Rijks-, gemeentelijke en bijzondere kweek scholen voor ondei*wijzers en onderwijzeres sen in de: Groep 31: H. van de Weijer, Haarlem; dr. J. Weener, Haarlem; P. Voogd, Haarlem; mevr. J. Weustink-van Vlijmen, Haarlem (nuttige handw.) plaatsverv. M. ten Seldam, Overveen; mr. F. Gerritsen, Hillegom, voor de bijzondere kweekschool te Haarlem, Nassau- plein 3, en de bijzondere kweekschool te Be verwijk, Baanstraat 86. Groep 32: K. Brants, Haarlem; mr. A. Lies- ker, Haarlem; mevr. mr. J. Schutte-Struick, Haarlem; mevr. A. Kleijn-Ratering, Haarlem (nutt. handw.), A. Kruik, Amsterdam (han denarbeid); plaatsverv. J. Bal Bloemendaal; S. Hartog, Overveen, voor de Rijkskweekschool te Haarlem en de bijzondere kweekschool te Haarlem, Hazepaterslaan 34. In groep 34 is o.m. aangewezen: mr. J. San ders, te Beverwijk; in groep 35 J. Vintzes, te Haarlem; in groep 28 mej. M. M. Veeger, te Haarlem en in groep 29 F. B. Sanders, fce Haarlem. SCHOUWBURG JANSWEG. „Ik ben geen engel". Van Vrijdag tot en met Maandag (beide Pinksterdagen inbegrepen) zal door het ge zelschap onder leiding van Kees van Dam in den Schouwburg Jansweg een viertal voor stellingen worden gegeven van de nieuwe succes-operetteschets „Ik ben geen engel"', in 4 bedrijven van dert bekenden auteur Renee de Vos, .met medewerking van de be kende revue- en operetteactrice Cor Smit, die zich ook in Haarlem met haar gulle lach en kostelijke humor bijzonder populair heeft gemaakt. Kees van Dam de bekende komiek, Matthieu van Eysden de karakter-komiek van het Grand Theatre te Amsterdam, Willy Brands, Rika Kloppenburg, Antoon Greynders, Johan van de Water, enz. In de ze voorstellingen treedt als gast op de jonge Antwerpsche tenor José Morrison, zoon van wijlen den beroemden tenor Louis Morri son. José Morrison, die de voetsporen van zijn vader zeer zeker zal volgen, trad in het Scala Theatre te Antwerpen in verschillende ope rettes op, oa. in het Land van den Glim lach, het Vroolijke Weeuwtje. enz. en werd door de pers aldaar zeer geroemd. Wij twijfelen er niet aan of Kees van Dam zal met zijn gezelschap evenals het vorige jaar weer veel succes oogsten. FAILLISSEMENTEN De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem, heeft 15 Mei de navolgende faillissemen ten uitgesproken: A. F. Binsbergen, koopman en schilder, wo nende te Zaandam, Zuiddijk 290, curator Mr. C. Blankevoort, Haarlem. Mevr. C. Kraayenoord, sigarenwinkelierster wonende te Haarlem, Zijlweg 126, curator Mr. F. v. d. Goot," Haarlem. Dr. A. Bernstein, bankier, wonende te Heem stede, Heerenweg 64. curator Mr. Bakhuyzen v. d. Brink, Haarlem. J. Michels, openbare koopvrouw in auto mobielen en rijwielen, wonende te Wormer- veer, Marktstraat 32. curator Mr. L. V. Hoog. I. Noach, thans zonder beroep, wonende te Zandvoort, Kerkstraat 27, curator Mej. Mr. C. H. Deknatel. Chr. Janssen, koopman, wonende te Haar lem, Zaanenstraat 63 huis. curator Mr. D. de Jong. J. Bakker, zonder beroep, wonende te Haar lem". Altenastraat 8, curator Mr. P. Tideman. Rechter-Commissaris Mr. Th. F. Raedt. Wegens vernietiging op grond van verzet, werd het navolgende faillissement beëindigd: B. Hartgerink, koopman, wonende te Nieuw- Vennep. Curator Mr. D. de Jong. Het navolgende faillissement werd wegens gebrek aan actief opgeheven: A. M. Roosenhart, garagehouder, wonende te Haarlem, Nieuwe Gracht 6. Curator Mr. F. A. Davidson. Gehomologeerd werd het accoord van: P. Starreveld, garagehouder, wonende te Zaandam, curator Mr. S. Groen, Haarlem. R. Scheefhals, radiohandelaar, wonende te Haarlem, curator Mr. F. M. Hagemeyer, Haar lem. Geëindigd werden de navolgende faillisse menten, wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst: G. de Jong, banketbakker, wonende te Haar lem. curator Mr. M. J. Kluitman. Joh. v. d. Reep, wijnhandelaar, wonende te Hillegom, curator Mr. J. H. van Gelderen. ALGEMEENE VERGADERING NED. CHRISTEN-VROUWENBOND. Bovengenoemde Bond hoopt op 29 en 30 Mei a.s. zijn derde lustrum te vieren. Deze vijftiende algemeene vergadering zal gehou den worden in gebouw „Tivoli" te Utrecht onder leiding van de presidente, mevr. M. M. Havelaar-Van Beeck-Calkoen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10