VELO doet Uw Wasch «nel, goed, billiik E IK ZWERF NAAR ROME. HIJ DIE ZIJN VOEDSEL GOED VERTEERT GENIET VAN ZIJN LEVEN H.D. VERTELLING. Ik zwerf naar Rome ZATERDAG 19 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 11 ZEILEN INT. ZEILWEDSTRIJDEN TE LOOSDRECHT. De eerste dag van het jaarlijksche inter nationale „zeilfestijn" van de W.S.V. „Loos- dreeht" werd wel begunstigd door fraai zomer weer, doch in den middag ging de wind lig gen, zoodat de internationale uitnoodigings- wedstrijd in de 12 M2. klasse een tamelijk slap verloop had. In de morgenuren echter stond er een flink briesje, dat in den wedstrijd om den Zilveren Jol een aardigeh strijd ontketende. De start van dezen wedstrijd, was niet voor allei zeilers even gunstig. De gebr. Maas lagen het beste, terwijl E. Krooger terugge roepen werd. In het eerst rak kwam Voelker van de Hamburger Segelclub flink opzetten en bij het ronden van den eersten boei lag hij aan den kop, op korten afstand gevolgd door B. Maas en H. Mollo. Deze drie zeilers vormden gedurende het verdere gedeelte van den strijd het hoofdpeloton, met om beurten Voolker en B. Maas op de eerste plaats. In het laatste rak schoot B. Maas naar voren en ging met pl.m. 75 M. voorsprong als eer ste over de finishlijn. De uitslagen waren als volgt: Eerste wedstrijd om den Zilveren Jol: 1. Bob Maas (Loosdrecht) 6 pnt; 2. H Mollo (Nordd. Regatta Verein) 5 pnt. 3. Voolker (Hamb. Segel Club) 4 pnt. 4. R. Dehmlow (Nordd. Reg. Ver.) 3 pnt. 5. Jan Maas (Loos drecht) 2 pnt. 6. Krooger (Hamb. Segel Club) 1 pnt. Internationale uitnoodigingswedstrijd 12 M2. sharpie klasse tusschen Cercle de la Voile de Paris en W.S.V. Loosdrecht: 1. L. V. Arnold (Loosdrecht) 4.1 pnt; 2. J. Herbulot (Cercle de la Voile Paris) 3 pnt.: C. Huisken (Loos drecht) 2 pnt.; 4. Jean Peytel (Cercle de la Voile Paris) 1 pnt. Idem Royal Corinthian Yacht Club en K. N. Z. en R. V.': 4.1 p.; 2. T. C. Maples (Royal Co rinthian Yacht Club) 3 pnt.: 3. W. H. Ogi- loie (idem) 2 pnt.; 4. H. F. Baerselman (K. N. Z. en R. V.) 1 pnt. Nord. Regetta VereinBritish 12 sq M As sociation: 1. Harry Mollo (Nordd. Regetta Verein) 4.1 pnt.: 2. Fr. Voekel (idem) 3 pnt; 3. Miss Joy (Br. 12 sq M Association) 2 pnt.; 4. G. O. Thompson (idem) 1 pnt. United Hospitals Sailing Club—Hamb. Segel Club: 1. W. von Hulscher (Hamburger Segel Club) 4.1 pnt.; 2. R. Dehmlow (idem) 3 pnt.: 3. E. S. Daws( United Hospitals Sailing Club) 2 pnt. 4. Humboy (idem) 1 pnt. AUTOMOBILISME DE 24 UURS-RIT DER K.N.A.C. IN BELGIë. OOK EEN HEUVELKLIM INGELASCHT. Evenals verleden jaar, staat ook dit jaar weer een 24-uursrit op het sportprogramma van de K.N.A.C. die in België zal worden ver reden. Gelet op het reglement belooft deze 24- uursrit een sportevenement van bijzondere beteekenis te worden, daar de eischen, welke gesteld worden, lang niet eenvoudig zijn en verzwaard werden in vergelijk met het vorig jaar. Bovendien is, om den rit aantrekkelijker te maken, een heuvelklim ingelascht op den Cöte de Malchamps, waarvoor minimum snelheden zijn vastgesteld. Aan het reglement ontleenen wij het vol gende: De deelneming staat open voor toer- en sportwagens met ten hoogste 7 zitplaatsen. Echter mogen in iedere automobiel niet meer dan 2 personen plaats nemen, waarvan één de inschrijver moet zijn. Het vertrek is bepaald te Lommei (Belgi sche grens) op Vrijdag 15 Juni te 17 uur; Spa zal het eindpunt van den rit zijn,^waai de eerst gestarte automobiel Zaterdag 13 Juni te 17 uur teruggekeerd moet zijn. De gemiddelde rijsnelheid zal 45 K.M. per uur moeten bedragen. Bij Spa, n.l. op den Cötte de Malchamps zal een heuvelklim worden ingevoerd. Ook niet-leden der K.N.A.C. kunnen aan dezen 24-uursrit deelnemen. Iedere inschrijver, die den rit regelmatig volbrengt en niet meer dan 70 strafpunten verkregen heeft, ontvangt een uitsluitend voor dezen wedstrijd vervaardigde plaquette. Hij, die den rit zonder strafpunten volbrengt, ontvangt bovendien een kunstvoorwerp. De deelnemer met de beste prestatie zal voor een jaar in het bezit komen van een spe ciaal voor dezen rit uitgeloofden wisselbeker. AL BROWN BOKST UNFAIR. PUBLIEK WILDE HEM TE LIJF. PARIJS,, 18 Mei (V.D.) Gisteravond ls alhier de match gebokst tusschen den wereld kampioen vlieggewicht Al Brown en den Franschman Humery. Al Brown werd in de zesde ronde wegens voortdurend vasthouden gedisqualificeerd". De unfaire strijd van den zwarten bokser had bij het publiek groote verontwaardiging gewekt en na den strijd vlogen een aantal mannen op hem af, zoodat hij zich slechts door een paar welgeplaatste vuistslagen in veiligheid kon brengen. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Op tweeden Pinksterdag, te beginnen des middags twee uur, zullen op de nieuwe wielerbaan" te Heemstede weer interessante wielerwedstrijden plaats hebben, waarvoor een afwisselend programma is vastgesteld O.a. wordt een internationale koppelwedstrijd over 70 K.M. verreden. Aan den start komen M. de Wolf, Hoevens. Metz, R. Stockelynck (België). Van der Wulp en Reineveld. Verder een internationale sprintwedstrijd en een klassementrace voor profs: een achtervol gingswedstrijd voor amateurs over 15 K.M.. een" uitdagingsrace om den Heemstede-bras- sard B. van Dijk—M. van Gelder en wed strijd voor nieuwelingen. Als het weer mee wil werken, belooft het gaar dus weer vol te wordjen. CRICKET OVERZICHT. De competitieleider A. de Haan heeft voor een uitnemend Pinksterprogramma zorg ge dragen: alle eerste klasse ploegen komen in het veld, terwijl verschillende teams zelfs op beide dagen uitkomen. Zoo komt er tenmin ste een beetje schot in. Op lsten Pinksterdag is Haarlem-Noord het terrein van den strijd, waar V.O.C, „au grand complet" op bezoek komt. Mogelijk, dat de ongeoefendheid de Rotterdammers parten zal spelen, doch bij een normaal ver loop kunnen wij moeilijk anders dan de twee de nederlaag voor Haarlem voorspellen. Rood en Wit krijgt op 2en Pinksterdag aan de Spanjaardslaan gelegenheid, om tegen H. D. V. S. de eerste winstpunten binnen te ha len. Voor de Overgangsklasse komen de Haar- lemsche vertegenwoordigers Rood en Wit 2 en R.C.H. in het veld. De eerste ontvangt nl. a.s. Zondag het derde team der Groote Haag- sche. terwijl R.C.H. met de moeilijke uit- match tegen H.B.S. debuteert. UMPIRE. LAWNTENNIS. DE PINKSTFRWEDSTRTJDEN AAN DE SPAN JA ARD SLA AN. De inschrijvingen voor de Pinksterwedstrij den 1934, welke de H.L.T.C. ook dit jaar weer op haar banencomolex aan de Spanjaards- laan organiseert, zijn eerliik gezegd niet me- degevallen. Althans quantitatïef. En ook kwa litatief zou men op sommige nummers een betere bezetting gewenscht hebben. Een gun stige uitzondering maakt het heerenenkel- spel, waar de kwaliteit een aantal aantrekke lijke partiien doet verwachten. Inschrijvin gen van Hughan, H. A. C. van Riemsdijk. Wetselaar en anderen doen spanning althans in dit nummer verwachten. Zoodat men met de Pinksterdagen gerust een gang naar de Spanjaardslaan kan wagen, om er een aantal goede partijen tennis te kunnen bewonderen. Op den eersten wedstrijddag van Vrijdag werden nog weinig partijen gespeeld. In het heeren-enkelspel A zegevierde Ker- mer over Dingemans maar had er toch 3 sets voor noodig, terwijl in het dames-enkelspel A mej. de Jong een goede prestatie leverde om mevr Elhorst in 3 sets te elimineeren. De gedetailleerde uitslagen van Vrijdag luiden Heeren-enkelspel A: Kermer slaat Dingemans 68. 63 64; Kauffmann slaat Strijaards 62, 62. Heeren-enkel B: Strijaards slaat Stalling 63, 61; Mun ster van Heuven slaat Naessens 61, 60; Baanders slaat Rhodius 61, 63; Knoop slaat de Ruiter 64, 86. Dames-enkelspel A: Mej. de Jong slaat mevr. Elhorst 6—2, 36, 6—3. Da mes-enkelspel B: Mej. Uitenhage de Mist slaat mevr. Sechler 6—0, 62; mevr. Herrndorff slaat mevr. Kamerbeek w.o. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN. NAAR MILAAN. Heden, Zaterdagmorgen, vervoegden, zich twee iHarlemmers, de heeren T. H. Mulder en D. Claassen, aan ons bureau. Zij deelden ons mede, vanmiddag te voet naar Milaan te zul len vertrekken, in dehoop. nu en dan door vriendelijke automobilisten te worden opge nomen ter bespoediging van hun aankomst te Milaan, waar zij getuigen hopen te zijn van een triomf van ons Nederlandsch voetbal elftal. R.C.H.—STORMVOGELS. (K.N.V.B.-beker) Het R.C.H.-elftal is als volgt; Kos. Krom, Kors. Van Eek, Ruis, Prevost Jr., Martin, Houkes, v. d. Horst, Slot. Hartendorp. Deze wedstrijd wordt op 2en Pinksterdag gespeeld des avonds zes uur. BELANGRIJKE ONTMOETING OP HET I.V.O.-TERREIN. Zondagmorgen 10 uur heeft op het I.V.O.- terrein aan den Vergierdeweg voor de Kam pioenscompetitie van den Haarl. Voetbal Bond de wedstrijd HeemstedeV.V.B. plaats. Beide elftallen hebben in den korten tijd van hun bestaan reeds veel van zich doen hooren en beschikken over uitstekend spelersmate riaal. Lettende op de promotie is de ontmoe ting voor beide partijen van zeer veel belang. MEERVOGELSBEVERWIJK. Op tweeden Pinksterdag speelt Beverwijk wederom een promotiewedstrijd tegen Meer- vogels Zooals men weet. wonnen de 3de klas- sers de eerste ontmoeting, doch hierna trok Beverwijk op zoo'n krasse wijze tegen de Alk- maarsche promotie-candidaten van leer, dat de hoop alleszins gerechtvaardigd is, dat de Wij kers het nog zullen halen. We meenen. dat Beverwijk Maandag a-s. een goed kansje op de overwinning heeft. HAARL VOETBALBOND WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR 2EN PINKSTERDAG STADS EDITIE-BEKER (Demi-finale) No. 39 uitgesteld. No. 40. Spaarndam—Kenau, 2 uur. Gewone Competitie Afd. 2A: Zandvoort 3D. W. O- 10 uur. 2e: E T. O.Deceo 2 uur. Afd. 3 H; JKenau 3—E. D. O. lfi (20 Mei). 10 u.' Een opgeruimd humeur is het kenteeken van een goede spijsvertering. Men ziet slechts zelden dat iemand die zijn eten goed kan ver teren, slecht gehumeurd is. Iemand die zich in een goede spijsvertering verheugt, weet niet wat maagzuur is. Deze aciditeit, of veeleer deze overmaat van aciditeit, is niettemin de voor naamste oorzaak van de meeste maag aandoeningen. Zure oprispingen, opeen- hooping van gassen in de maag, opgeblazen heid, kwalijk riekende adem. migraine en zeer dikwijls slapeloosheid.' zijn te wijten aan gis ting van het voedsel in de maag. Deze gisting is bijna zonder uitzondering het gevolg van een overmaat van aciditeit, welke onmiddellijk gestaakt en opgeheven wordt door een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium in een beetje water, gebruikt na de maaltijden of zoodra de behoefte daaraan zich doet gevoelen. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a ƒ1.per flesch of 1.75 per groote flesch, die voor- deeliger is. (Adv. Ingez. Med.) E. D. O. 10—Halfweg 2 uitgesteld. T. H B- 5—E. D. O. 10. 10 uur. terrein E. D. O. Afd.'3 L: Ripperda 4—V. O. G. 3, 10 uur. JUNIOREN COMPETITIE Afd. E: V- S V. c—Rozenprieel 12. Afd. F: Hillégom—Swastika (terr. Swas tika) 10 uur. Adspiranten Competitie. Afd. C: R. C. H. d—Zeemeeuwen c 3 uur. Afd. E: Schoten cD. I. O. b 3 uur. VI. Vogels b—R. C. H. g 3 uur HET H. V. B.-ELFTAL NAAR DEN HAAG Het Haarl. V. B. elftal, dat Zondag 1-1. beslag wist te leggen op den Vierbondenbeker, door overwinningen op het N. H. V. B.-elftal en het A. V. B.-elftal. zal, alvorens in het landelijk tournooi om den Moorman-beker te kunnen uitkomen, een wedstrijd moeten spelen tegen het Rotterdamsche V. B.-elftal. De winnaar van dezen wedstrijd gaat naar Utrecht. Deze wedstrijd zal Zondag a.s. te den Haag worden gespeeld. Het H. V. B.-elftal blijft ongewijzigd en komt dus uit in de samenstelling die Zon dag de A. V. B. met 41 klopte. Mededeeling. Ik wilde het ik erken, dat het niet ge heelendal origineel is, maar in alle beschei denheid welk mensch kan altijd origineel zijn? en bovendien zou dat ook vervelend en vooral vermoeiend worden even met u heb ben over het weer. Inderdaad, het weer. Het weer buiten. Of eigenlijk over het weer bin nen, hoewel het weer binnen natuurlijk zeer nauw samenhangt met het weer buiten. Het weer binnen en het weer buiten namelijk. Halt. Het is ten eenepmale noodzakelijk dat ik, voordat ik verder ga met mijn kleine con versatie. u op de hoogte breng van eenige nog te weinig bekende feiten. Men gelieve ze goed in het oor te knoopen; zij zijn uiterst belang rijk en merkwaardig. Het eerste feit is, dat het op het oogenblik Mei is. Mei. Of de Mei maand, als ge dichterlijk aangelegd zijn, en dat woord u aangenamer in de ooren klinkt. Het tweede is, dat Mei of de Meimaand ook wel de Lentemaand geheeten is, natuurlijk omdat zij zich pleegt te kenmerken door lente verschijnselen. Dan bloeien namelijk vele bloe men, zingen vele vogelen, dalen vele zonne stralen op de aarde neer, en verschijnen vele van die luchtige versierselen, die de mensch- heid met een groot gebaar onder het woord zomerkleedij pleegt samen'te vatten, hoewel het woord kleedij in dezen niet geheel en al strookt met de beteekenis. die het Neder landsch woordenboek ervoor aangeeft. Men wordt dus nogmaals beleefd verzocht deze vaststaande feiten niet uit het oog te willen verliezen bij hetgeen ik ga zeggen. Toen dus de Meimaand aanving, ging bij ons de kachel uit, dat wil zeggen, wij lieten hem welbewust en verheugd uitgaan, omdat wij toevalligerwijze net ergens de bovenstaan de merkwaardigheden omtrent de Meimaand hadden gelezen, en omdat wij bovendien de bewuste beweringen aan de werkelijkheid ge toetst hadden: het was zoel, warm, ja zelfs zeer warm weer, en wij hadden met de kachel aan eenige dagen een atmosfeer in huis ge noten. die ons in minder dan geen tijd een volkomen begrip van tropische aangelegen heden bijbracht. Het duurde een dag voor de kachel zich door uitersten voedselnood ge- d won een zag zich aan onzen wil te onderwer pen. Zij had zich nog niet onderworpen, of de barometer daalde, de thermometer daal de. het ging buiten regenen, hagelen, en een tikje sneeuwen, en de temperatuur binnen daalde tot ongekende laagte. Twee dagen lang liepen wij rillend rond, bliezen in onze handen, hulden ons in plaids, gingen 's avonds van de kou vroeg naar bed: toen gaven wij het op en de kachel ging weer aan. Toen hij aan was. bedacht de Meimaand zich plotseling, dat zij Lentemaand was en wat zij als ordentelijke Lentemaand aan zich- zelve Verplicht was, de barometer steeg, de thermometer steeg, de zon ging schijnen, en de temperatuur binnenshuis werd ondragelijk, zoodat wij haastig besloten de kachel weder te doen sneven. Hij was nog niet gesneefd, of de thermome ter daalde, daaldeWij hielden het drie dagen uit, en lieten toen de kachel weer aan maken Hij was nog niet aan. of de thermometer steeg, steegWij hielden het vier dagen uit en lieten toen den kachel weer uit.... Hij was nog niet uit, of de thermometer Hij was nog niet aan of de thermometer Hij was nog niet.... Hij was nog niet.... Zoodat ik één ding maar wilde zeggen, en dat volgt glashelder uit het bovenstaande: het is werkelijk een bijzonder belangrijke ont dekking, die verstrekkende gevolgen kan heb ben, en die misschien een heelen ommekeer te weeg zal brengen in den weerstoestand in Westelijk Europa, mogelijk in geheel Europa, eventueel zelfs over de gansche wereld, ter wijl bovendien van den weerstoestand op deze aarde zooveel afhangt, dat met vrij groote zekerheid gezegd kan worden, dat een uitge breid aantal andere zaken, ja mogelijk het heele wereldbestel, invloed zal ondervinden van deze opzienbarende vondst: onze kachel en de toestand van het weer hangen zeer nauw met elkaar samen. Zie slechts: doen wij onzen kachel uit, dan wordt het weer slecht. Maken wij haar aan, dan wordt het goed, mooi, ja, fraai. Wat volgt dus hier uit? Dat wij om der menschheid mooi weer te Per fiets, per voet en per auto. Rein Kuin zwerft naar Rome en hoe hij dat zal doen zal hij u in enkele artikelen vertellen. Rein Kuin is een Haarlemsche jongen die naar Italië wil. Hij heeft een fiets genomen en is naar Aken gereden. Daar doet hij het ding weg en dan begint zijn tocht pas goed. Wij zijn vol verwachthig over de ervarin gen die hij zal opdoen. Het gebeurt tegenwoordig maar al te zelden dat iemand zwerft, dat iemand een reis on derneemt en niet eens weet hoe hij zal reizen. Rein Kuin zwerft naar Rome en wij zwerven mee. Zoo zwerf ik dan naar Rome. Ik wil de wereldkampioenschappen zien en eerst zal ik onze ploeg in Milaan tegen de Zwitsers in het veld zien. Eerlijk gezegd wilde ik dit allang en ik wilde het net zoo lang totdat het mij begon te vervelen er steeds aan te loopen denken en toch niet te gaan. Nu, wat is eenvoudiger om uit deze puzzle te komen dan wel te gaan? Toen dan ook de simpelheid van deze op lossing goed tot me doordrong heb ik van een vriend een rugzak geleend, van een an deren een fototoestel en van een derden een veldkijker. Vervolgens heb ik die rugzak volgepakt met alle mogelijk noodige en onnoodige din gen, het fototoestel en de veldkijker om m'n nek gehangen, m'n trouwe fiets van stal ge haald en ben ik uitgezworven. Door Holland. Duitsehland en Zwitserland zwerf ik naar Italië Ik ben niet van plan door het zwaar ge accidenteerd terrein van Duitsehland en Zwitserland te fietsen; maar voor ik Holland verliet wilde ik van ons land een indruk mee nemen naar den vreemde. En hoe kun je Holland beter zien dan door er doorheen te fietsen? En ik heb Holland gezien. Ik heb Holland gezien zooals ik het nog niet gezien heb. Zwervend langs de wegen met een vrij gevoel zocht ik Holland. En ik heb het gevonden. Nadat ik 's mor gens vroeg in kou en motregen den vervelen den weg HaarlemAmsterdam had afgelegd door onze hoofdstad-in-prille-morgenvroegte was gereden, de Weesperzij had overleefd en den weg naar Abcoude had ingeslagen, kwam ik in Duivendrecht Holland al tegen. Net toen de zon een gaatje had gevonden om het stukje aarde dat ik bereed te beschij nen kwam ik het tegen in de gedaante van een flinken kerel op klompen een blauwe kiel met een pijp in z'n mond en een koe aan een touw. Dat was Holland. Want wat teekent Hol land tenslotte beter dan zoo'n figuur op een achtergrond van malsch jong gras en sap pige klaver tegen het jonge groen van uit- loopende boomen met hier en daar een huis en dit met zonlicht overgoten, terwijl alles wordt overspannen door een Hollandsche wolkenlucht die de kleuren helderder en rijker maakt? Ik ben ons land in de lengte doorgefietst. Ik zag het op de prachtige fietstocht langs Gein en Vecht van Amsterdam naar Utrecht. Ik zag het in een troep rondscharrelende big gen in een boomgaard en ik zag het in de jonge rietstengels aan de slootkanten Ik zag het in het uitzicht over de Holland sche weiden, waar koeien diep denkend in zalig herkauwen voor zich uit staren en ik heb het gezien in de theehuisjes aan het Gein. Ik heb het gezien in duizenderlei scha keeringen. Voorbij Utrecht de weilandjes met knot wilgen omzoomd. En dan de Betuwe, die jammer genoeg uitgebloeid is. maar die toch nog de weelderige groeikracht van Holland's „goede grond" in ruime mate toont. Ik rijd in een feestelijke stemming door dit rijke land: een lek bandje onder Mete ren doet me niets en ik word ook niet boos als ik voorbij den Bosch nadat ik een Bra- bantschen boer in m'n enthousiasme toeriep: „Holland is mooi, man", ten antwoord krijg: „Ge zij zot!" In Echt vond ik voor den nacht onderdak. Laat het mij na deze ontboezeming over Holland vergund zijn te zeggen dat ik heer lijk geslapen heb na m'n openingsritje van 200 K M. Het was dan ook niet bovenmate vroeg toen ik des morgens verder zwierf naar Maastricht en de adembenemende hellingen, in de meest letterlijke zin adembenemend, want je hebt heusch zooveel niet meer over als je tegen de Keersche- of Vaalserberg bent opgeklommen. Nee. dit land ben ik stilzwijgend doorge trokken. doodeenvoudig omdat er niets aan was met iemand een praatje te maken om dat een Noordeling de taal gewoonweg niet verstaat Ik moest ze na lederen zin vragen te herhalen omdat ik er anders heelemaal niets van snapte. Nu, dat verveelt van beide kanten al gauw. Ik ben tenminste bij Vaals de grens maar overgegaan en het Derde Rijk binnenge reden. Ik kwam in Aken en zette m'n fiets op stal in het „Hauptbahnhof" Verder ga ik zwei-ven. U weet waarschijnlijk wel dat je voor Duitsehland goedkoope Marken kunt krij gen voor reisdoeleinden. Nu dat zijn makke lijke dingen, vooral om in te wisselen. Om één uur was ik aan de „Deutsche Bank" om m'n reischèque te innen, maar 't bleek dat. de bank tot 3 gesloten was. En toen ik er even 3 uur weer kwam. moest ik nog een klein uur in de rij staan eer ik m'n geld had. Daarna ben ik met m'n ruezak op m'n rug Aken door- en uit-.,gewandert". en als training ben ik er mee blijven loopen tot Walheun. ruim 13 K.M. (dat ding weegt nog 20 a 25 K.G.). En niet alleen als training maar ook omdat het daar prachtig loonen Ls. AUeen. loopend kom ik niet vóór 27 Mei in Milaan, dus ik zal morgen probeeren zoo ver mogelijk mee te rijden met alles wat ik tegenkom om m'n zwerftocht zoo voort te zetten en ten slotte: ik heb in een „Gasthaus" sla gegeten zooals ik ze nog nooit heb gehad en nooit weer hoop te krijgen. Zooals men hier sla eet kan ik er niet bepaald mee dwepen. Maar enfin. ,men" leeft ook nog steeds. REIN KUIN. laat tijd en lust voor Uw gezin (Adv. Ingez. Med.) schenken, onzen kachel moeten aanhouden. Wat brengt dit met zich mee? Een zeer groot inconvenient voor ons zelve, want mooi weer en een brandende kachel zijn een uiterst ongemakkelijke combinatie, gelijk wij in de afgeloopen weken zeer tot ons na deel eenige malen ondervonden. Nochthans beseffen wij, welk een verant- waardelijk op ons rust en hoe het lot van de gansche. naar zon en zomer smachtende menschheid van ons afhangt. Wij hebben beraadslaagd, gepeinsd, gewikt, gewogen. Wij hebben ten slotte besloten, dat wij deze ver antwoordelijkheid niet van de hand mochten wijzen en dat het onze plicht was ons op te offeren. Het is ons vaste voornemen onzen kachel te laten branden, niet alleen in deze Lente maand. maar gedurende den ganschen zomer. Wij weten dat dit ons zwaar, uiterst zwaar, bovenmenscheli.ik zwaar zal vallen. Wij zijn niettemin besloten met de tanden op elkaar vol te houden en te strijden tot onzen laat- sten snik. Onze kachel zal niet uitgaan, ondanks zon. zomer en hittegolven zal zij blijven branden. De wereld zal warmte, zon en zomer ken nen. Wij zullen bijkans bezwijmd bij een kachel zitten. Wij maken geen aanspraak op dank. W. T. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk, Vancouver n. Liverpool en Rott. 17 (1.19 v.m.) 1300 mijl West van Valentia. Beemsterdijk 18 v. N.-Orleans te Rotterdam. Bilderdijk. Philadelphia n. Rotterdam 16 (11.7 n.m.) 580 mijl Z.W. van Valentia. Lochgoil. Rott. n. Vancouver 16 te San Franc. Lochkatrine Vancr. n. R'dam 17 v. Liverp. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 18 v. Oxelosund te R'dam. Stad Haarlem, Melilla n. Rott. p. 17 Gibraltar Stad Dordrecht 17 van Melilla n. Rotterdam. Flensburg 18 Mei van Narvik te Vlaardingen. Stad Arnhem 17 v. Oxelosund n. Rotterdam. Stad Zwolle, Gefle n. Vlaard. p. 18 Brunsb HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 18 Mei van Shanghai. Serooskerk (thuisreis) 16 van Yokohama. Ouderkerk (thuisreis) pass. 17 Mei Gibraltar. Gaasterkerk (thuisreis» 17 van Port Said. Arendskerk (uitreis) pass. 17 Mei Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LLJN Klipfontein Beira n. Rott. 16 v. Mozambique. Nieeuwkerk Beira n. R'dam p. 17 Ouessant, KON. NEDERL, STOOMBOOT MIJ. Titus 17 Mei van Algiers naar Rotterdam. Tiberius, Valencia n. Amst. p. 18 Ouessant. Orpheus 18 Mei van Kopenhagen te Aarhuus. Ganymedes 18 Mei van Stamboul te Bourgas. Merope 18 Mei van Venetië te Setubal. Calypso 18 Mei van Triest te Fiume. Nereus, Amst. n. Kopenh. p. 18 Holtenau. Amazone 18 v. Rott. n. St. Ubes. Boskoop 18 van Chili te Antwerpen. Bodegraven 17 v. Amstm. te Valparaiso. Stella 18 v. Tanger n. Algiers. Colombia 18 v. Amstm. n. W.-Indië. Alkmaar. Chili n. Amstm. 17 v. Cristobal. Rhea 18 v. Tarragona n. San Carlos. Ariadne 18 Mei van Amsterdam te Hamburg. Baarn 16 Mei van Tocopilla naar Mollendo. Barneveld 18 van Hamburg te Antwerpen. Hebe 17 Mei van Oporto naar Vigo. Helder 17 van Amsterdam n. San Juan (P.R.) Juno 18 Mei van Savona te Amsterdtm. Orestes 17 Mei van Bourgas te Calamata. Oranje Nassau, West-Indië n Amsterdam 17 (3.1 v.m.) 250 mijl Z.W. van Niton. Telamon 17 Mei van Hamburg te Amsterdam Venezuela 17 van West-Indië te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (thuisreis) 17 Mei van Santos. Flandria (uitreis) 17 Mei van Southampton. Montferland (thuisreis» 18 te Amsterdam. Gaasterland (uitreis) 16 Mei 6.54 n.m.) 100 mijl Z.W. van Land's End. NEDERL. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 16 v. Singapore naar Pladjoe. Agnita 12 te Houston, naar Lands End v.o., waarsch. Engeland en Rouaan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 18 v. Marseille. Indrapoera (thuisr.) 18 Mei van Singapore. Kota Agoeng (thuisreis) 18 van Belawan. Palembang (uitreis) pass. 17 Mei Kaap Bon. Garoet (uitreis) 17 Mei van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisreis) 17 Mei te Santos. Alcyone (thuisreis) 19 Mei verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Athens Dairen n. Rott. 18 te Pt. Swet- tenham. Dardanus. Rotterd. n. Japan 17 te Shanghai. Alcinous. Amsterdam n. Java p. 17 Gibraltar. Hector, Japan naar Rotterdam 18 te Penang. Benvannoch. Japan n. Londen en Rotterdam passeerde 18 Mei Dungeness. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (uitreis) pas. 17 Mei Ouessant. Poelau Roebiah (thuisreis) 18 Mei te Genua Tawali (thuisreis) 17 Mei te Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt, Batavia n. Genua 18 y. Port Said,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11