INCASSO-BANK u FINANCIEELE KRONIEK. Radio Moors HANDELS- CREDIETEN ZATERDAG 19 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12 Spanning- in de V. S. Nog geen noemenswaardig herstel voor rubber. Lichtpunten in den tabakshoek. De deplora bele toestand der Nederl. Scheep vaart. Een interim-dividend op aandeelen Philips. Verdere koersstijging voor prima beleg gingswaarden. Een korte week en een stille week. De New- Yorksche Goederen- en Fondsenmarkt houdt andere markten en beurzen in een ietwat nerveuze spanning. Als groot-verbruiker van allerlei grondstoffen is Amerika, ook na de beperkende bepalingen op den invoer, voor heel de wereld van de grootste beteekenis gebleven. Men denke aan koper, staal, ijzer, tin, katoen en in deze dagen vooral aan rub ber. Zoowel de goederenmarkt als de effec tenbeurs te New-York hebben zich deze week trachten te herstellen: de pogingen waren echter tevergeefsch. Er hangt een sfeer van onbestemde vrees over de markt. Ten spijt var. allerlei moedgevende mededeelingen uit de industrie, een enkele dividendverhooging. een stijging der uitgevoerde orders van dé groote Steeltrust. betere bedrijfscijfers over het eerste kwartaal, meent men hier en daar eer. verslapping in de industrieele bedrijvig heid te constateeren. Roosevelt, de groote Deus ex machina voor het economisch her stel. blijft op den achtergrond, geeft geen nieuwe richtlijnen, waarlangs dit herstel zich verder zal moeten ontwikkelen en als de ge neraal weifelt, verliezen de troepen hun mo reel. Dit is vooral op de effectenbeurs te mer ker. Kooporders blijven uit. Het publiek speelt op zien komen en de koersen hebben doorgaans nog een neiging tot afbrokkelen Het voleende staatje doet zien. hoe groot de koersdaling sinds medio April geweest is: Medio April Thans 'Atchison Topeka 71 5/8 54 3/4 Baltimore 30 23 Chesapeake Ohio 48 44 Erie 23 171/2 Missouri K. T. 12 3/4 8 1/2 Norfolk Western 181 1/2 170 Southern Pacific 28 1/2 21 1/4 Union Pacific 130 118 American Can Co. 104 911/2 Amer. Glanzstoff 24 1/2 18 Amer. Smelting 45 1/2 37 Anaconda 17 13 3'4 Befhlehem Steel 43 1/2 33 1 2 Fisk Rubber 18 13 3/4 Gulf States Steel Co. 36 25 Intern. Nickel 28 3 4 27 Philios Petroleum 20 1/4 171/2 Sears Roebuck 50 1 2 42 Shell Union 9 1 '2 8 U. S. Rubber 23 12 18 1/2 U. S. Steel 521 2 41 Het heeft weinig zin zich thans verder in den toestand der Vereeniade Staten te verdiepen: men krijgt den indruk dat men ginds op een nieuw keerpunt staat. En zoowel voor de V. S als voor Europa is het te hopen, dat een nieuwe inzinking kan worden voorkomen. Onder deze omstandigheden is het begrii- peliik. dat op de Amsterdamsche Beurs ook de Rubberaandeelen zich r^g niet krachtig hebben kunnen herstellen. Wel is een lichte verbetering in de noteering van het taaie product ingetreden en Tonnen ook de koersen der aandeelen niet verder terug, het élan van twee weken geleden is verdwenen. Toch blijven de beschouwingen over het restrictieplan over het algemeen gunstig, ook na de vaststelling van het percentage der be perking voor de laatste vijf maanden van 1934. waardoor de productie over het ge- heele jaar c.a. 7 1 '2 pet. kleiner zal zijn dan anders het geval ware geweest. Nieuwe me dedeelingen over de wijze waarop de Nederl.- Indische regeering ook de inlandsche produc tie zal trachten te beperken, waren van sti- muleerenden invloed. Maar een nieuwe hausse op de rubberafdeeling zal toch waar schijnlijk op hoogere rubberprijzen in New- York en Londen moeten wachten. Enkele lichtstrepen vielen ditmaal in den sinds langen tijd somberen hoek der Tabaks waarden. Niet door de publicatie van de re sultaten over 1933, welke voor de Deli-Bata- via en de Arendsburg opnieuw een belang rijk financieel verlies beteekenden. Maar de toekomst wordt iets helderder. Wat de Deli Batavia betreft, hier ls het de sterk vermin derde kostprijs, die hoop geeft op een winst gevend resultaat over 1934. Men kan becijfe ren, dat het thans ter markt zijnde product de maats, niet meer dan f 1 per pond zal kos ten, een prijs, die vóór den oorlog als een re delijke norm voor de goede Sumatra-firma's gold. Bij zulk een kostprijs zal de oogst-1933, die in 1934 wordt verantwoord, allicht een winst van meer dan f 1 millioen laten. De Arendsbux*g heeft iets van haar oude glorie te ruggekregen door een opbrengstcijfer van 215'cent voor de achtduizend pakken, welke de vorige week zijn verkocht en die bij een kostprijs van 115 cent den kostprijs van den geheelen oogst dekken, zoodat ook deze maat schappij het loopende jaar met winst zal kunnen afsluiten. Opnieuw blijkt hier het groote aanpassings vermogen der Indische cultuur-ondernemin gen. waarin zij op de meeste Europeesche on dernemingen een voorsprong hebben, die over het ..to be or not to be" beslist. Het is duidelijk, dat door de nieuwe winsten var. thee-, rubber- en tabaksondernemingen heel de Indische bevolking nieuwe koopkracht er langt, hetgeen ook voor de veie handelson dernemingen in Indië van groot gewicht is. Troosteloos ziet het er nog uit op de afdee- ling der Scheepvaartwaarden. De verslagen van ..Nederland". Rotterdamsche Lloyd Pa- ketvaart en Kon. Nederl. Stoomboot, leggen een ontstellend getuigenis af van de impo tentie onzer Nederlandsche reederijen om met het buitenland te concurreeren. Waarbij dan aanstonds moet worden opgemerkt, dat buitenlandsche maatschappijen in vele geval len met regeeringssteun een ongelijke con currentie voeren. Men mag zich. daarop gelet,^ nog verwonderen, dat de Indische liinen toch nog een klein exploitatiesaldo hebben kun nen boeken, dat echter door de afschrijvin gen in een verliessaldo verkeert. Vast staat, dat een saneering van het Nederlandsche Scheepvaartbedrijf niet kan uitblijven. On danks de geweldige reserves, welke in de goe de jaren zijn opgebouwd, is de netto-boek waarde der schepen voor dezen tijd veel te hoog, De beurs is op een flinke extra afschrij ving reeds zoover vooruitgeloopen, dat men zich moeilijk nieuwe offers van beteekenis voor aandeelhouders kan voorstellen. En wat yan groot belang is: mede door den verkoop van schepen is de financieele nood van de groote reederijen nog niet groot. En waar ze bestaat, zorgt de BEN AS voor een matig cre- diet in afwachting van betere tijden. Op de afdeeling der Industrieelen werden we verrast met een interim-dividend voor de aandeelen Philips. Nu het boekjaar ditmaal 16 maanden lang is. doordien 't voortaan per 30 April wordt afgesloten, is een voorloopige uitkeering aan aandeelhouders niet meer dan billijk. Overigèns heeft men er geen aanwij zing in hoe groot de totale uitkeering over 1933/34 zal bedragen. Terwijl van de overige afdeelingen niets behoeft te worden gezegd, moge opnieuw op de vaste stemming der Beleggingsmarkt wor den gewezen. De 4 pet. Nederlanders zijn tot 101 1/2 pet. opgeloopen, de 3 1/2 pet. stukken hebben bijna den parikoers bereikt, terwijl de 4 1/2 pet. Indische obligaties den parikoers hebben overschreden. Uit den aard der zaak slaat deze stemming op de markt in Gemeen tekeningen en Pand brieven terug. De 4 pet. Amsterdam hebben het weer tot boven 95 pet. gebracht. De 4 1/2 pet, pandbrieven r.oteeren meerendeels boven pari. zoodat meerdere hypotheekbanken tot de uitgifte van nieuwe 4 pet. stukken over gaan. Voor zoover de oude 4 pet. pandbrieven van enkele goede hypotheekbanken nog be neden pari noteeren. lijkt een avans van die enkele procenten nog slechts een quaestie van korten tijd. Op dit punt dat wil zeggen, wat de ren- testandaa'rd aangaat, bereikt het Ministerie- Colijn haar met tact en voorzichtigheid na gestreefd doel. Het resultaat van de thans aangekondigde uitgifte van nieuw schatkistpapier zal onge twijfeld aantoonen, dat het kapitaal voor be legging op korten tijd met een minimale rente tevreden is. Geld op prolongatie 1 pet. Kapitaal Reserve 30.000.000.9.300.000.— KANTOOR: HAARLEM KRUISWEG 59 (Adv. Ingez. MedJ Voor Haarlem's Politierechter. Als je voetbalclub kampioen wordt. Wat doe je alzoo, als je club het in den kampioenswedstrijd heeft gewonnen? Ja, wat doe je dan? Je springt op de bank, gooit je hoed in de lucht, schreeuwt als een bezetene, slaat je voorman op den schouder. Dat alles nog op het veld, onder den eersten indruk. Later zal je dan misschien met andere clubleden langs de straat loopen zingen, dat je club nooit verloren gaat en dat de tegen partij op de flesch gaat, „reken maar van yes". Dat zijn allemaal natuurlijke uitingen van vreugde. We kunnen ons zelf voorstel len, dat je vreugdevuren gaat ontsteken, maar wat de 20-iarige Zaansche kappersbe diende deed. toen zijn club. waarvan we helaas den naam niet weten, kampioen was geworden, neen. dat was al een heel onge wone uitine van blijdschap: hij ging name lijk de straatlantaarns stukgooien. De politierechter, nog onkundig van het kampioenschap, vroeg waarom de jongeling de lantaarnruiten had vernield en het licht gedoofd: er werd aan dronkenschap ge dacht. maar de jongeling zei, dat hij niet dronken was geweest en op de herhaalde vraag naar de beweegreden, zuchtte hij: ,.Ja hoe moet ik dat uitdrukken?" wat ook al geen verklaring was, evenmin als hetgeen hij er op volgen liet: „Ik wou ze maar eens kapot maken". De gedachte aan een kapper, die dergelijke bevliegingen heeft, doet je rillen. Stel, dat hij bezig is. iemand te scheren en er overkomt hem zoo'n vernielzuchtige bui. met het mes op de keel aan een klant; je mag er niet aan denken. Waarschijnlijk dacht de politierechter ook aan zoo iets. want hij schudde het hoofd en we zagen donkere wolken zich boven den Figaro samenpakken, totdat hij als veront schuldiging opgaf, dat zijn club kampioen was geworden en dat was voor alle sport- lievende toehoorders tenminste een excuus, zij het dan ook een ongewoon en niet geheel aannemelijk excuus. De Officier knoopte er een consequentie aan vast en zei: „Stel, dat je club kampioen van Nederland wordt, dan zet je de heele Zaan in het donker". Voor dergelijke exces sen moet gewaakt worden. Een kampioen schap van je voetbalclub is wel iets, waar alle andere menschelijke prestaties bij in het niet verzinken, maar ten slotte is er de justitie om voor de openbare orde te waken. Om den voetbalenthousiast daaraan te herinneren, vroeg de Officier veroordeeling tot f 20 boete. De politierechter verheugde er zich over. dat he't kampioenschap de drijfveer was ge weest en dat er dus geen sprake was van booze hartstochten, maar orde moet er zijn en daarom moet de kapper aan de gemeente de schade vergoeden, groot f 7 50. terwijl hij bovendien aan 's Rijks schatkist f 15 moet betalen; boete heet dat. De melkman, die dacht, dat er geen recht meer was. Er kwam een Zaansche melkventer in het bankje en die zei, dat hij doof was. waarom hij voor het hekje mocht staan, schoon 't nog al losliep met die doofheid, waarom hij dan ook later weer naar 't bankje verhuisde Hij vertelde, dat hij. als hij het beleefde, Zondag 63 jaar werd, waarop de rechter ant woordde. dat hij dat wel zou beleven en waarop de melkman een beschouwing wilde gaan houden over de mogelijkheden van een afsnijden van den levensdraad vóór Pinkster, doch aangezien dit alles niets te maken had met de zaak, waarvoor hij was gekomen, nam de officier het woord en las voor, dat de melkman was gedagvaard, omdat hij iemand had uitgescholden, yoor dief en ploert. Hij had nog veel meer gezegd, dat was buiten be schouwing gelaten. De melkboer wond er geen doekjes om: ..Juist", zei hij, „dat heb ik gezegd", waarbij hij zich gunstig onderscheidde van de meeste beleedigers, want die zeggen gewoonlijk, dat ze niet hebben gescholden. De melkman vond het de natuurlijkste zaak ter wereld, dat hij den aanklager voor dief en ploert had ge scholden en meende, dat zulks zijn goed recht was. omdat de tegenpartij hout van hem zou hebben meegenomen. De aanklager vertelde, dat hij in een huisje van den melkman had gewoond en bij het verlaten een paar palen had meegenomen, die zijn eigendom waren en niet aan den ver huurder toebehoorden, maar aanleiding waarvan deze hem de beleedigende woorden had toegevoegd. Deze woorden waren door een neef van den melkman gehoord en zoo doende was de zaak eigenlijk voor elkaar. Maar nu kwam de melkman los. „Dan kan ik hier ook wel stelen gaan", riep hij uit en hij keek rond of er misschien wat voor de hand lag. Aangezien dit onderzoek niets op leverde, omdat bij de rechtbank niet veel anders te halen is dan boete, stapte hij van het onderwerp af en betoogde, dat het zijn goed recht was om te schelden. De politie rechter trachtte hem onder het oog te bren gen. dat hij zich vergiste en de officier vroeg f 20 boete. Edelachtbare Heer. riep de melkman uit: „Er is zeker geen recht meer; ik pak die f 20 niet aan". „Die pakken wij wel aan ."zei de Officier. De melkman was niet overtuigd en toen de aanklager ook voor het hekje kwam om zijn getuigegeld te vragen, was het maar goed. dat de veldwachter ook in de nabijheid was, want de melkman dreigde: „Ik vermoord hem hier", en zijn handen wezen in de richting van de keel des tegenstanders, als of hij wilde bewijzen, wat hij in den beginne had betoogd, dat een mensch nog vóór Pink steren een ontijdigen dood kon hebben. De veldwachter dan was de reddende engel en onze melkman verdween, onder het heen gaan zijn neef de vriendelijke woorden toe voegende: „Wil jij een eed afleggen? Je bent niet goed bij het hoofd". Ter deure uitgaande gaf hij als zijn laatste woord: Er is geen recht meer. ONDERWIJS. B. en W. stellen voor aan het Gymnasium te benoemen tot tijdelijk leeraar in de wis kunde: den heer H. Hoek, te Haarlem. En als tijdelijk leeraar in de lichamelijke op voeding de heer D. Ph. Immer te Haarlem. STRAATNAMEN. B. en W. stellen voor aan de ontworpen stra ten op de gronden gelegen ten noorden van de z.g. Vogelenbuurt namen te geven. De voorgestelde namen bewaren de herinne ring aan dichters uit de gouden eeuw, zooals Ekster. Tesselschade. Jan Luycken. Vollen hoven. Constantijn Huygens. P. C. Hooft, Van Baerle. Vondel, Roemer Visscher, Revius. Van der Noot, Westerbaen. Hubert Poot en Huyde- coper. terwijl de namen Gijsbrecht van Aem- stel. Palamedes, Jephta, Badeloch, Gozewijn, Leeuwendalers. Geusevesper, Lucifer en Ros kam, herinneren aan werken van den dichter Joost van den Vondel. AGENDA Heden: ZATERDAG 19 MEI Schouwburg Jansweg: Operette „Ik ben geen engel". 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „Storm at Daybreak" en „Kom je haast trouwen?" 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „De Jantjes". Op het tooneel: persoonlijk optreden van de filmster Trude Berliner in haar sketch „Catharina de Kleine". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „ïch kenn' Dich nicht und liebe Dich". Op het tooneel: Chatam Comp., Slavo nic Rhapsody. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zandvoort: Feestelijke opening van „Monopole". 8 uur. ZONDAG 20 MEI Schouwburg Jansweg: Operette „Ik ben geen engel". 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Mie en Ko met hun nieuwste revue: Hallo, aansluiten!" 8 u. Bakenessergracht 13: Bijeenkomst Roze- kruisers Genootschap. 10.30 uur. Cabaret La Gaité, Raaks 13; nieuw or kest onder leiding van Tom van der Spek. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Zandvoort: Seizoenopening Noorderbad. Hans Wiek en zijn orkest. MAANDAG 21 MEI Schouwburg Jansweg: Operette „Ik ben geen engel". 8.15 uur. Stadsschouwburg Wilsonsplein: Max Rein- liardt Ensemble: „Maria Stuart". 2 en 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: 2 uur. Wedstrijden Wielerbaan. DINSDAG 22 MEI Bioscoopvoorstellingen. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ROOSTER VAN APOTHEKEN (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 19 Mei des avonds 8 uur tot en met Zondag 20 Mei zijn de volgende apo theken op Zondag 's avonds na 8 uur en des nachts geopend. J. M. A. Hegland, Firma Th, A. Klinkha mer. Koninginneweg 69. Tel. 11596. Mej. C. J. Fischer,"Firma Grijszeels en Van Hees. L. Veerstraat 14, Tel. 11000. Mej. J. M. Meisner. Marnix-apotheek, Mar- nixstraat 65, Tel. 23525. J. W. Florijn, Centraal Apotheek, Gr. Hout straat 78. Tel. 10500. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038. Van Zondag 20 Mei tot en met 25 Mei: H. J. M. Bartels, Apotheek Loomeyer, Bar- teliorisstraat 11. Tel 10175. B. W. Ferguson, Park-Apotheek. Klever- pa qkweg 13, Tel. 11793. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3 Tel. 12038. Op 21 Mei: Apotheek J. W. Florijn, Centraal Apotheek, Groote Houtstraat 78. Tel. 10500. ZONDAG 20 MEI. HILVERSUM 301 M. 9.00 VARA. Postduivenberichten en voet- balmededeelingen. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga: Over bemesting. 9.30 Johan Jong. 10.00 VPRO Kerkdienst uit den Ned. Prot. Bond te Zeist. 12.00 AVRO. Tijdsein Avro klok. 12.01 Aansluiting met de Doelen zaal te Roterdam. Zang door het Radio-kin derkoor olv. Jacob Hamel. 12.30 Lunchcon cert door omroeporkest olv. Nico Treep. 2.00 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr.: Jozef Kerkhoven's derde bestaan, door Jacob Was serman. 2.30 Kamermuziek door het Koene trio. 3.10 „Paljas", opera in twee bedrijven, op gramofoonplaten door solisten, koor en orkest van da Scala te Milaan. 4.40 Met den Avro-reportagedienst op de sportvelden. 4.45 Vaz Dias. 5.0 VARA. Voor de kinderen. Een wonderlijk avontuur van Oome Keesje. 5.30 Muzikaal allerlei, m.m.v. Joop Carlquis, ha- waiin-guitaar. Eug. Charmon zang en ac- vordeon. Cor Steyn. orgel. Jan Vogel, piano. 6.00 Voetbal van den dag. 6.20 Gramofoon- muziek. 6.30 „Men neemt", hoorspel van Paul Schiller en Leo Krasa op te voeren door het VARA-tooneel olv. Willem van Capellen. Vara orkest olv. Hugo de Groot en klein gemengd koor. 8.00 AVRO Tijdsein. 8.01 Vaz Dias. 8.15 Concert door Frederic Lamond. piano, bege leid door het Omroeporkest olv. Nico Treep. 8.45 Eenige fragmenten uit de jongste op voering van de Passiespelen te Oberammer- gau. 9.05 Concert Louis van Tulder, tenor en Frans Hasselaar, orgelbegeleiding. 9.25 Radio journaal. 9.40 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest, m.m.v. Renate Müller en de „Avro-girLs". 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.30 Gramofoon muziek, 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.30 Morgenwijding door Pater Lector J. Dito O.P. „Pinksteren". 9.30 NCRV. Gramo foonmuziek. 10.20 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Kloosterkerk) te 's-Gravenhage. 12.15 KRO. Bespeling van het Carillon deï st. Josephkerk (Heuvel) Tilburg. 12.45 Gramo foonmuziek. 1.00 Boeken en schrijvers. .De straat der sandalenmakers" door Piet Visser. 1.20 KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont. 2.30 KRO-orkest olv. Mar. van 't Woud 3.00 Gramofoonmuziek. 4.10 Stemmen uit de Mijnstreek", o.l.v. J. van Geysel. 4.30 Zieken- halfuurtje door Pater H. Rothoff. 5.00 NCRV Kerkdienst uit de Gerf, (Oosterkerk) te Den Haag. Voorganger: Ds. J.Atema. 7,15 Gra mofoonmuziek. 7.45 KRO. Voetbaluitslagen R.K.F. 7 50 „Pinksteren" door Patés Oscar Huf S. J. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.20 Die vijf Forellers. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.00 Vaz Dias KRO-orkest olv. Eduard van Beinum. 9.55 Vaz Dias. 10.05 Het KRO-orkest olv. van Eduard van Beinum. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Epiloog LUXEMBURG 1304 M. 12.30 Engfelsche dag. Gevarieerd gramo- foonplatenprogramma. 2.00 Concert. 2.30 Ge varieerd Engelsch concert. 9.30 Concert. 10.00 Gevarieerde concert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 12 20 André Fellemans Orkest. 1.30 Popu lair concert o l v. Karei Walpot. 5.53 Populair concert, 8.20 Populair concert. 10.30 Max Alexys' orkest uit „Ancienne Belgique. Brussel 322 M. 12.17 Populair concert o.l.v. Karei Walpot. 5.20 Symphonieorkest olv. Jan Kumps. 8.20 Het" omroeporkest olv. Franz André. 9.20 De Boockconcert door het symphonieorkest olv. Jan Kumps. 10.30 Max Alexys' orkest uit „An cienne Belgique". KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Mogens Hanses instrumentaal ensem ble. 3.35 Het Mannenkoor „K.F.M.U.'s sna- gere" zingt Deensche liederen olv. Kr. Ribers. 4.05 Het omroeporkest olv. Emil Reesen. 10.35 Pianorecital door Folmer Jenzen. BERLIJN 357 M. 2.35 Populaire gramofoonmuziek. 4.20 Popu lair concert door het omroepkleinorkest o.l.v. Willy Steiner. 8.20 „Der Pfingsmaien", zang spel in een bedrijf, muziek van Heinricht Marschner, mmv. solisten, o a. Hans Fidesser. Dirigent: Heinrich Steiner. 9.20 Het omroep orkest olv. Heinrich Steiner, mmv. solisten. HAMBURG 332 M. 11.50 Bachcantate. 4.20 Militair concert. 6.20 Gevarieerd programma. 8.20 Populair concert door het omroeporkest olv. José Ei- benschütz. 10.50 Het omroepdansorkest en het omroepkwartet. KEULEN 456 M. 12.20 Het kleine omroeporkest olv. Leo Eysoldt. 2.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Piano recital door Egbert Grape. 5.00 Miltair Con cert. DAVENTRY 1500 M. 12.50 „The Black Dyke Mills Band" o.l.v. Arthur D. Perarce. 2.20 Gramofoonmuziek. 6.05 Concert door het Riginald Paul Piano kwartet, 9.25 Albert Sandler en zijn Park Lane Hotel Orkest. PARIJS (Poste Parisien). 313 M. 7.55 Gramofoonmuziek en concert. 9.00 Filmmuziek. 10.35 Gramofoonmuziek. PARIJS (Radio) 1648 M. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.20 Victor Pascal- orkest. 6.20 Populair concert olv. Argeo An- dolfi. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.20 Gevarieerd programma. 6,20 Gramo foonmuziek.. 8.25 Populair concert. 9.05 Po pulair concert olv. Ugo Tansini. 10.30 Dans muziek. ROME 421 M. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Vocaal en in strumentaal concert. 6.20 Mandoliniemuziek. 8.30 Populair concert. 9.05 „Bambu", operette van Ezio Carabella. WEEXEN 507 M. 12.35. Het Weensch symphonieorkest olv. Rudof Nilius. 12.35 Poulair concert door leden van Weensch symphonie-orkest olv. Max Schönherr. 7.40 Maryan Rawicz en Walter Landauer spelen pianoduetten. WARSCHAU 1345 DL 12.35 Het Philharmonie-orkest van War schau olv. Z. Grozynski. 3.40 Populair con cert. 8.12 Populair concert olv. St. Nawrot. 10.45 Dansmuziek. gedienst op de sportvelden. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Afgewisseld door gramofoon muziek. 7.30 Pianorecital door Else Nolthe- nius. 8.Vaz Dias. 8.15 Operaconcert door het omroeporkest m.m.v. Hélène Cals. Ko- ninkl. Chr. Oratorium. Excelsior. Geheel onder leiding van Alb. van Raalte. 9.Mr. A. W. Kamp „Het duel DuponaDubois, Mark Twain' 9.20 Concert door de AVRO Ozonalia's, Henk Viskil, tenor. 10.Gra mofoonmuziek. 11.— Aansluiting met het cabaret Scheveningen „Palermo". Orkest o.l.v. Walter Schacht, zang, Franco Gual- tieri. 12.Sluiting. HUIZEN. 1875 M. N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding door Ds. L. Schutte. 9,30 K.R.O. Gramofoonmuziek. 9.40 Hoogmis uit de Parochiekerk „De Liefde" te Amsterdam. 11,30 Gramofoonmuziek, 12,15 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 12,30 Or gelconcert door Jan Zwart. 2.Middagver gadering van den Bond van Meisjesver. op Geref. grondslag ln Nederland. Noorderkerk te Middelburg. 4.30 Gramofoonmuziek. 5. Marc. E. Bouwmeester, orgel. 5.45 Gram. muz. 6.15 Versterkt N.C.R.V.-klein orkest o.l.v. P. v. d. Hurk. 7.15 Gram. muziek. 7,30 N.C.R.V. Harmonieorkest onder leiding van P v. d. Hurk 8.30 Arie Post draagt voor. Daarna Gram. muziek. 9.15 Gram. muziek; Vaz Dias. 9.30 Bachkoor en orkest der Bethlehemkerk te Den Haag,, 11.Gramo foonmuziek. 11,30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.Italiaansche avond. Italiaansche ope ra. „Rigoletto", opera van Verdi. tweede en derde bedrijf, op gramofoonplaten door de solisten, koor en orkest van het Scala te Mi laan o.l.v. Carlo Sabajno. 8.Gevarieerd Italiaansch concert door het omroeporkest O.I.V. Henri Pensis. 8.40 Vervólg Italiaansch concert. 9.15 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 10.Gra mofoonmuziek (Italiaansche liederen), 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 10.20 Populair concert o.l.v. Franz André en Karei Walpot. 1.30 Gram. muziek. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Jan Kumps; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Franz André. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL. 322 M. 10.20 Po-pulair Concert. 11.20 Omroep orkest o.l.v. Franz André 1.30 Felleman's or kest. 8.20 Symphonieconcert. 10.30 Dans muziek. KALUNDBORG 1261 M. I,35 Populaire gramofoonmuziek. 3.05 Omroeporkest o.l.v. Launy Grondahl. 8.20 Concert. 12,20 Orkestmuziek. BERLIJN 356 M. 2,35 Populaire gramofoonmuziek. 4.20 Gevarieerd concert. 7.— Concert. 10.50 Dans muziek. HAMBURG 332 M. 9.20 Populaire gramofoonmuziek. 3.20 Volksmuziek. 6.35 Vroolijke muziek voor de jeugd. KEULEN, 456 M. 5.35 Morgenconcert. 9.50 Vocaal- en in strumentaal concert. 3.55 Muziek en zang. 8.35 Vroolijk Pinksterconcert.. 10.40 Fopulair concert. 12.20 Dansmuziek. DAVENTRY 1500 M. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Idem. 1.05 Western studio-orkest. 3.20 Northern stu dio-orkest. 11.10 Lew Stone en zijn band. PARIJS. POSTE PARISIEN 313 M. 8.05 Gramofoonmuziek. 9.15 Idem. 10.30 Dansmuziek. PARIJS RADIO 1648 M. 12,20 Het Krettly-orkest. 2.20 Gram.mu- ziek. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Populair concert. 8.20 Kamermuziek. 10.50 Dansmu ziek. MIL.AAN 369 M. 9.05 Populair concert. 10.05 Moderne Ka mermuziek. 10.50 Dansmuziek. ROME 421 M. 5.20 Vocaal- en instrumentaal concert. 6.15 Gram. muziek. 9.05 Populair progr.. WEENEN 507 M II,40 Weensch Symphonieorkest 12 50 Weensch kamerorket o.l.v. K. Wiesmann. 4.50 Omroeporkest o.l.v. Max Schönherr. 7.15 Lohengrin, opera van Wagner. 11.10 Zigeunermuziek. BËROMUNSTER 540 M. 12,20 Omroeporkest o.l.v. H. Neppach. 1. Verv. Concert Züricher Citherkwartet. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Concert. 9.30 Operette- concert. KONINGSTR.27, TELEFOON14609 Officieel PHILIPS REPARATEUR N.V. MAANDAG 21 MEI. HILVERSUM 302 M. AVRO. 8.Gramofoonmuziek. 9.Mor genwijding. 9.15 Orgelconcert door Piet van Egmond Jr., Meta CondooKerdijk, sopraan, 10.V.P.R.O., Orgelconcert door Valentijn Schoonderbeek. 10.30 Kerkdienst uit de Nieu we Remonstrantsche Kerk te Amsterdam. 12.- Lunchconcert door de Minstreels. Intermezzo van zang door het dameskoortje bestaande uit leerlingen van Jans Bierma en Stans ie Cosquino de Bussy, soliste mevr. Mijntje Stoeckart, alt. a.d. vleugel Ali Baartscheer. 2,15 Kommer Kleyn draagt voor. 2.45 Gra mofoonmuziek. 3.45 Rustpoos. 4.— Bachcon- cert door het omroeporkest. De Koninkl. Christ. Oratorium Ver. Excelsior. Rotter dam. Hélène Cals, sopraan. Annie Hermes, alt. Thom Denijs, bas-bariton. Geheel o.l.v. Alb. van Raalte. 5.15 Met de AVRiO reporta- DINSDAG 22 MEL HILVERSUM 302 M. 8.00 AVRO. Gramofoonmuziek; 10.00 Mor genwijding: 10.15 Gewijde muziek; 10.30 Gra mofoonmuziek; 1.00 Kook- en bakpraatje door mevr R. Lotgering-Hillebrand; 11.30 Cello recital door Wilh. Meder; 12.00 Gramo foonmuziek; 12.15 Ensemble Rentmeester, af gewisseld door gramofoonmuziek; 2,15 Gra mofoonmuziek; 2.30 Betsy van Praag, piano recital; 3.00 Ida de Leeuw van Rees: 4.00 Rust poos; 4.15 Gramofoonmuziek: 4.30 Radio kin derzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.00 Halfuur voor kleinere kinderen, radiotooneel; 5.30 Omroep orkest o.l.v. N. Treep; 6.30 RVU. Groote ver keersproblemen van dezen tijd II; Ir. E. C. W. v. Dijk: 7.00 AVRO. Omroeporkest; 7.25 Over schakeling naar den versterkten zender; 7.30 Voettoeristen iets voor U. Mr. J. v. Schevicha- ven; 8.00 Vaz Dias: 8.05 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Boris Lensky, viool: 9.00 Radio- tooneel: Er is een schaap vermoord, door John Brandane. Vert. Gustav. Czopp. Leiding Kommer Kleyn; 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Hilde Jager, sopraan. Afgewisseld door gramofoonmuziek: 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gra mofoonmuziek: 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. KRO. Morgenwijding: 10.00 Gramofoonmu ziek: 10.30 Muzïekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gramofoonmuziek: 11 30 Godsd. half uurtje door pastoor L. H. Perquin: 12.00 Po litieberichten: 12.15 KRO.-sextet o.l.v. P. Lus tenhouwer; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 Mode cursus door mevr. H. Cuppens-Geurs: 4.00 Rustpoos. 4.15 Gramofoonmuziek; 4.30 Zang recital door AJFA van Rijthoven, tenor: 4 45 Gramofoonmuziek: 515 Vervolg zangrecital; 5.30 Gramofoonmuziek: 6.00 De KRO-boys O. l.v. Lustenhouwer; 6 50 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Jhr. Dr. J. C. Mol- lerus: „Een bezoek aan een koffieonderne- ming. een theeonderneming en een suikeron derneming op Java: 7.35 De KRO-bovs o.l.v. P. Lustenhouwer; 8 30 Vaz Dias; 8.35 De H. Bloeddoek van Boxtel door kap. A. Smits; 8 50 Gramofoonmuziek; 9.00 KRO-orkest o.l.v. Theo v. d. Bijl. Ferd. Kelmann. viool: 9.50 De helderziende, hoorspel van Freek Melchior. Leiding Henri Eerens; 10.10 KRO-orkest o.l.v. Theo v. d. Bijl; 10.50 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. i'

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12