UIT DEN VOLKENBONDSRAAD Verstrekkende bevoegdheden voor de nieuwe Bulgaarsche regeering. ,Der Stürmer" school. maakt Examens in aantocht WOENSDAG 23 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Haar dictatoriaal bewind gelegaliseerd. Regeering kan buiten de wet om besluiten nemen. Vele politieke partijen zeggen hun steun toe. De staat van beleg opgeheven. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BULGARIJE Georgief, de nieuwe minister-president van Bulgarije. Na afloop van de kabinetszitting, die Dins dag verscheidene uren achtereen had geduurd verklaarde de Bulgaarsche minister-president Georgief tegenover de pers, dat het kabinet vérstrekkende besluiten had genomen, die Woensdag bij verordening zouden worden af gekondigd en in werking treden. De2e verordening zal inhouden, dat alle door de regeering uitgevaardigde besluiten, onver schillig of zij in overeenstemming zijn met de bestaande wetten of niet, rechtsgeldig zijn en uitgevoerd moeten worden. De regeering krijgt daardoor een onbeperkte macht, terwijl haar dictatoriaal bewind er tevens door gele galiseerd wordt. Het Bulgaarsche dagblad „Kambana" ver neemt van bevoegde zijde, dat de nieuwe re geering voornemens is. scherpe maatregelen te treffen tegen de corruptie, die onder vorige regeeringen veelvuldig zou zijn voorgekomen. Naar het blad verneemt zal verduistering van staatsgelden met den dood gestraft kunnen worden. De politieke partijen publiceeren thans ver klaringen en oproepen ter preciseering van de houding, die zij tegenover de nieuwe re geering willen aannemen. De democratische vereeniging van de rich ting Zankoff maakt een oproep aan haai- leden bekend, waar-in zij hun de goedkeuring der nieuwe regeering aanbeveelt. De voornaamste leider van de democratische vereeniging van de richting Bu-roff en Mol off van hun kant, hebben in de dagbladen een verklaring gepu bliceerd, waarin zij het program der nieuwe regeering goedkeuren en een l>eroep doen op hun aanhangers, om het wederopbouwplan van de regeering te ondersteunen. Ook het dagelijksoh bestuur van de radi cale partij, richting Stankoff, heeft besloten de nieuwe regeering te ondersteunen. Een de legatie van het bestuur heeft zioh zelf naar den premier Georgieff begeven en hem deze beslissing der partij medegedeeld. De andere partijen beraadslagen nog over de aan te ne men houding. De Bond der Bulgaarsche reserveofficieren heeft eveneens de nieuwe regeering steun toe gezegd. De Opperste Raad van den Bond heeft een resolutie aangenomen, waarin de nieuwe regeering volledig succes bij de uitvoering van haar weder opb o u wma atre ge 1 en gewenscht wordt. Talrijke andere vaderlandsohe ver- eenigingen hebben dezelfde houding aange nomen en de regeering steun beloofd. De staat van beleg is inmiddels opgeheven. Oostenrijk, De Nazileider Frauenfeld ontvlucht. De nationaal-socialistische gouwleider voor Weenen is gisteren uit de gevangenis ont vlucht. De politie stelt een onderzoek naar zijn verblijfplaats in. Zeventig arrestaties naar aanleiding van de aanslagen. Tot nu toe zijn 70 nationaal-socialisten ge arresteerd in verband met de ontdekte aan slagen op spoorwegen. Tot hen behooren de gouwleider voor Be neden-Oostenrijk, Joseph Leopold, de vroe gere inspecteur voor den gouw Weenen, Neu mann, en de beide broers van den leider van den vroegeren gouw Weenen, Eduard en Ri chard Frauenfeld. De OoSTfenrijksche persdienst meldt, dat de laatste dagen in Oostenrijk door nationaal-so cialisten weer tal van papieren bommen tot ontploffing zijn gebracht. Vooral te Braunau werd groote schade aangericht, in het bijzon der aan de watertoren en een transformator der eleetrische centrale. Alle sociaal-democratische functionarissen zijn op vrije voeten gesteld voor zoover zij zich nog in verband met de gzebeurtenissen in Februari in arrest bevonden. Frankrijk. Barthou confereert met den gezant te Moskou. Minister Barthou heeft vandaag: den Fran- schen ambassadeur te Moskou, Alphand ont vangen. In welingelichte kringen verluidt dat de volgende kwesties besproken zijn, het toe treden van Rusland tot den Volkenb^1 d. '-et Europeesche pact van bijstand, het Poolsch- Russische verdrag en de toenadering van Rusland tot de Kleine Entente. Litwinof is naar Mentone vertrokken, waar hij een bespreking zal hebben met Dowga- lewski, den Russischen ambassadeur te Parijs, die te Mentone eenigen tijd doorbrengt. Zuid'Amerika. De wapenuitvoer naar de Chaco. De commissie van buitenlandsche zaken uit het huis van afgevaardigden keurde, naar Reuter uit Washington verneemt, met alge- meene stemmen het voorstel goed om Roose velt te machtigen den wapenuitvoer naar Bo livia en Paraguay te verbieden. beginnen met halve maatregelen; maar op een goeden dag zal dezen strijd tot een einde gebracht moeten worden met meedoogen- looze brutaliteit door de overheerschende Noorsche volken". Kube is van meening, dat de Arische clau sule zeer gematigd is. Gemengde huwelijken moeten principieel door de wet worden verbo den. „Jood is iemand, die meer dan 10 pet. Joodsch bloed in de aderen heeft. Ieder, die des- desondanks zijn ras bezoedelt en daarmede het beste erfdeel van ons volk, moet steriel ge maakt worden, omdat hij verraad begaat jegens het Duitsche volk". Het artikel gaat dan voort met de gebrui kelijke beweringen omtrent de ondermijning der nationale zeden door Joodsche overheer- sching in de kunst en op het tooneel en in de film onder het vorige regime. De Rijkspropa gandaleider Dr. Goebbels, aldus Kube verder, heeft er kortgeleden terecht op gewezen, dat er geen achterdeur bestaat voor het Joden dom op zijn bondgenooten om zich daardoor wederom in Duitschland te vestigen, wanneer of hoe dan ook. De Joden en de Duitschers die met hen samengaan, behoeven niet te denken, dat zij vergeven zijn, omdat de aan dacht schijnt te zijn afgeleid door controver sen met monarchisten. Zij worden waargeno men en men zal niet toestaan, dat zij de na zi's een kool stoven als een herhaling van de revolutie van 1918. Eerder zullen de natio naal-socialisten met hen een spel spelen ge titeld: „Babyion of de verwoesting van Jeru zalem". Ook „Fridericus" komt met een moordnummer. Wilhelm Kube hitst op tegen de Joden. BERLIJN, 22 Mei CV.D.) Ofschoon het speciale nummer van „Der Stürmer" met be trekking tot den ritueelen moord na verschei dene weken vrij te hebben gecirculeerd einde lijk verboden is. blijkt thans dat hiermede geenszins een einde gekomen is aan de op hitsende anti-Joodsche campagne. De aanvallen op den „ritueelen moord" zijn thans overgenomen door het tijdschrift „Fri dericus". dat in Berlijn wordt uitgegeven en de gouwleider van de Kurmark. Wilhelm Kube een der pioniers der nationaal-socialistische beweging heeft in de Westfalische Landes- zeitung uit uitvoerig artikel geschreven met felle anti-Joodsche tendenz. De Westfalische Landeszeltung is een officieel partijblad met groote oplaag in West-Duitschland. „Joodsche moordenaars". .Fridericus" wijdt de geheele voorpagina en nog eenige kolommen van de 3e editie van Mei aan een artikel dat onder één enkel dik onderstreept opschrift verschijnt: „Joodsche moordenaars". In het artikel wordt uiteengezet, dat het niet eens noodig is te wijzen op ritueele moor den als bewijs voor de verderfelijkheid der Joden, en geeft dan eenige kolommen lang een opsomming van een moderner soort anti-Joodsche propaganda. Tal van voorbeel den worden gegeven van Joden, die „zich ver bergen achter Duitsche namen", van Jood sche natuurkundigen die onmenschelijke experimenten op patiënten hebben gedaan en dergelijke meer. Als conclusie schrijft „Fridericus": „De Jood is het gevaar, is de vijand. Door de Joden sterven volkeren en cultuur. Wanneer het ge heele volk werkelijk de Joden kent, zal er geen plaats meer zijn in Duitschland voor de Joden Het wereld-Jodendom op welks steun de Deutsche Joden rekenen, kan daar eens en voor al nota van nemen". Kube gebruikt wel zeer krasse taal in zijn artikel. Zoo zegt hij o.m.: „De Joden beteekenen voor de blanke rassen moreel hetzelfde als pest en syphilis voor de menschheid op hygiënisch gebied. De pestbacil moet worden afgezonderd en geïsoleerd. De Joden zijn schuldig aan den grooten oorlog en aan alles dat de vrede wederom in gevaar kan brengen „Bewapening, industrie, wereldbanken, we reldspeculatie. waar men ook grijpt, vindt men een Jood". De 2 millioen Duitschers die in den oorlog gesneuveld zijn en de 10 millioen dooden der andere landen, aldus de heer Kube, moeten op Joodsche rekening gezet worden. Medoogenlooze brutaliteit moet gebruikt worden. „Alleen hij, die hardnekkig en onbuigbaar is zal het Jodendom overwinnen. Men kan GROOTE SLAG IN CHINEESCHE PROVINCIE. TUSSCHEN REGEER IN'GSTROEPEN EN COMMUNISTEN. SJANGHAI, 22 Mei (V.D.) Half officieel wordt medegedeeld, dat op 19 en 20 Mei de Chineesche regeeringstroepen in de provincie Foekien het Chineesche Roode leger hebben verslagen. Volgens de tot nu toe ontvangen mede- deelingen hebben de communisten meer dan 1000 dooden en gewonden op het terrein van den slag achtergelaten. De verliezen der re geeringstroepen moeten evenwel ook aanzien lijk zijn. HET SPOORWEGONGELUK BIJ LANGWEDEL. VERDEN, 22 Mei (V.D.) Heden is in het ziekenhuis alhier nog een der personen, die bij het spoorwegongeluk bij Langwedel érnstig gewond werden, overleden. Het totaal aantal slachtoffers van dit spoorwegongeluk is hier mede tot vier gestegen. DRIE DOODEN BIJ HET AUTO-ONGELUK BIJ ALT SCIIÖNAU. Naar V.D. verneemt zijn bij het ongeluk bij Alt-Schönau, waarbij een vrachtwagen met 54 vrijwilligers van den Arbeidsdienst veron gelukte. drie Inzittenden om het leven geko men. De chauffeur is gearresteerd. Een belangrijke zitting. Beëindiging der wapenieveringen aan Bolivia en Paraguay? Het geduld jegens Liberia uit geput. De overwinning der gedachte der vreedzame beslechting der internationale geschillen in de verwikke lingen tusschen Columbia en Peru. De besprekingen over de volksstemming In het Saargebled. (Van onzen Geneefschen correspondent). GENèVE, 21 MEI 1934. De 79ste zitting van den Volkenbondsraad is interessant geweest. De openbare besprekingen over den rampzaligen oorlog tusschen Bolivia en Paraguay en. als lichtende tegenstelling tot dit geval, over de wijsheid en verdraagzaam heid van twee andere Zuid-Amerikaansche staten. Columbia en Peru. de afstraffing ook die Liberia van Engelsche zijde aan de raads tafel te hooren kreeg gaven aan deze Raads zitting een karakter van levendigheid, dat in de laatste jaren maar al te vaak aan de bij eenkomsten van den menigmaal slaperigen Volkenbondsraad ontbrak. En bovendien von den voortdurend achter de schermen vertrou welijke besprekingen over het Saarvraagstuk plaats, die de helaas nog niet vervulde hoop op eenige internationale ontspanning wekten en over tien dagen hier opnieuw zullen worden voortgezet. Het zoo boelend geschreven rapport van de Volkenbondscommissie, die onder voorzitter schap van den Spaanschen diplomaat del Vayo (tijdens het Spaansche koningschap een alhier werkzaam geweest zijnde Volkenbondsjouvna- listi naar het Chaco-gebied was vertrokken, om daar ter plaatse een onderzoek in te stel len en zoo mogelijk den vrede tusschen Boli via en Paraguay weder tot stand te brengen, heeft een nuttige uitwerking gehad. Het heeft den Volkenbond doen zien. dat die zoogenaam de „miniatuur-oorlog" volstrekt niet zoo onbe- teekenend was, als menigeen eigenlijk wel ge meend had. En het heeft daardoor met des te grooter nadruk doen uitkomen, welk een zware verantwoordelijkheid op de landen en hun re geeringen drukt, die door den toevoer van wa penen en munitie de oorlogvoerende staten Bolivia en Paraguay In de gelegenheid stellen met het moorden voort te gaan. Want nóch het ééne. nóch het andere land bezit een eigen wapenfabriek, zoodat het vechten wel vanzelf zou moeten ophouden, indien niet de andere regeeringen hadden toegestaan, dat hün wa penfabrieken zoete winstjes uit het bloedver gieten in het Chaco-gebied maakten I Wij hebben thans alle redenen, om te hopen, dat aan deze medeplichtigheid der wapen- fabriceerende en wapenverkoopende Europee sche en Amerikaansche regeeringen een einde zal komen. Reeds verleden jaar overwoog de Volkenbondsraad, om tot alle staten de uitnoo- diging te richten geen wapenen meer aan Bo livia en Paraguay te leveren. Doordat kort daarop beide oorlogvoerenden hun toestem ming ertoe gaven, dat de Volkenbond een com missie van onderzoek naar het Chaco-gebied zou zenden, die daar trachten zou den vrede te herstellen, werd het Engelsche voorstel tot het verbieden van wapenleveringen aan de strijdende partijen niet verder behandeld. Men hoopte immers, dat de vrede weldra hersteld zou zijn! Nu ruim een jaar later de strijd nog steeds voortwoedt. heeft de Engelsche regee ring haar voorstel herhaald. En de jonge, energieke Eden maakte niet den indruk dit maal weder in een „vergeten" van het voorstel licht te zullen berusten. Barthou viel hem on middellijk bij. „De Volkenbond moet thans eens toonen niet een „abstracte instelling" te zijn, doch „doeltreffende middelen van actie" ter beschikking te hebben", zeide de Fransche minister van buitenlandsche zaken. En alle andere leden van den Volkenbondsraad be loofden eveneens het verbod van wapenleve^ ringen aan de oorlogvoerende partyen strikt te zullen nakomen, mits alle andere staten dit eveneens zouden doen. Want als een paar landen door hün wapenleveringen de voort zetting van den stryd toch zouden blijven mo gelijk maken, dan zien de andere regeeringen geen grond, om hun eigen wapenfabrikanten het maken van oorlogswinsten te verbieden! Daar de Amerikaansche regeering thans ook onmiddeliyk aan het Amerikaansche Congres de machtiging verzocht aan het embargo op de wapenleveringen aan Bolivia en Paraguay te mogen mededoen, was men de vorige week in Volkenbondskringen optimistisch gestemd en vertrouwde men. dat de kemphanen thans spoedig by gebrek aan verdere strüdmiddelen wel tot een opgeven van den stryd gedwongen zouden worden De gedelegeerde van Bolivia was over het vooruitzicht van een algemeen verbod van wapenieveringen aan de oorlogvoerende lan den allerminst tevreden. Hij zette breedvoerig uiteen, hoe dit verbod in het voordeel van Pa raguay zou zijn, dat tot dusverre aan de win nende hand is geweest en op het oogenblik een grooteren voorraad wapenen en munitie bezit dan Bolivia! Men mag echter wel aannemen dat de Volkenbondsraad aan deze zijde der zaak zijn aandacht zal schenken. De bedoeling van het Engelsche voorstel is klaarblijkelijk niet alleen aan den verderen stryd een einde te maken, doch bovendien een vrede tot stand te brengen op de rechtvaardige grondslagen van het ontwerp-vredesverdrag der Volken bondscommissie- del Vayo, Indien het verbod van verdere wapenleveringen niet voldoende zou zijn, om Bolivia en Paraguay tot het aan vaarden van dit ontwerp-vredesverdrag te be wegen, dan zullen zeker op grond van art. 16 van het Volkenbondsverdrag economische en financieele dwangmaatregelen tegen het hals starrig een rechtvaardigen vrede van de hand wyzende land niet achterwege blijven! In goed Ingelichte Volkenbondskringen hoopte men echter Zaterdagavond, dat het tot die verdere economische en financieele dwangmaatregelen niet zou behoeven te ko men. Vooral nu de twee andere Zuid-Ameri kaansche Staten, die met elkander een ern stig geschil hadden, juist ln de vorige week tot een „volledig en definitief accoord" langs vreedzamen weg gekomen zijn. Columbia en Peru, meende men. dat Bolivia en Paraguay het niet zouden wagen nog langer den vre deswil van het geheele Amerikaansche we relddeel te trotseeren Slechte voorbeelden werken helaas aanstekelijk, maar ditmaal toonden de Zuid-Amerlkaansche Volken bondskringen vol vertrouwen, dat ook het goede voorbeeld eens zou blijken aansteke lijk te zijn! De overwinning van de gedachte van „vreedzame beslechting van internationale geschillen" is ln de Leticia-strydvraag tus schen Columbia en Peru aan de samenwer king tusschen den Volkenbond en den Brazl- liaanschen minister van Buitenlandsche Za ken de Mello Franco te danken, die de be slissende vredesconferentie met groot beleid heeft gepresideerd, nadat de Volkenbond ver leden jaar het onmiddellijke oorlogsgevaar had afgewend. Het was toen. zooals men zich wellicht nog herinneren zal, aan den Volken bondsraad gelukt de regeeringen van Colum bia en Peru er toe te bewegen het bestuur over het betwiste gebied van Leticia gedu rende een jaar aan een Volkenbondscommis sie toe te vertrouwen. Deze Volkenbondscom missie heeft haar taak voortreffelijk vervuld, zoodat Columbia en Peru bijna een jaar lang onder de auspiciën van den Volkenbond en onder de leiding van de Mello Franco over een duurzame verbetering hunner onderlinge betrekkingen konden beraadslagen, zonder angst voor militaire verrassingen in Leticia! Juist, op den laatsten dag dezer Raadszitting werd bet gemeenscbappebike werk van den Volkenbond en van Brazilië bekroond met de onderteekening van een nieuw verdrag tus schen belde staten, dat aan alle geschillen een einde maakt. Geen wonder, dat hoogst minzame telegrammen van gelukwenschen gewisseld werden tusschen den Volkeribonds- raad en den man, die acht jaren geleden boos uit den Raad en uit den Volkenbond zelf weg lien, omdat men Brazilië eeen vasten raads- zetel had willen geven! De voorzitter van den Volkenbondsraad, de Portugees de Vas- concellos. uitte zelfs den wensch. dat deze büide gebeurtenis van den vrede tusschen Columbia en Peru de Braziliaansche regeering er toe zou bewegen weder in den Volkenbond terug te komen! Nog een ander niet-Eurooeesch onderwerp heeft een vrij lange discussie in den Volken bondsraad noodzakelh'k gemaakt: het plan tot financieele en administratieve hulpver- leening aan den negerstaat Liberia, waar mede dan de verdwijning der beruchte mis standen op het stuk der slavernij gepaard zou gaan. Drie Jaren lang besnrak men dit hulpn'an reeds met Liberia, welks regeering voortdurend tijd trachtte te winnen door het opwemen van geleerde .souvereiniteitsbezwa- ren". Thans bleek het geduld van den Raad uitgeput. Nu Liberia tegen de aangeboden: hulp nog steeds voorbehouden maakte, ver klaarde de Raad eenvoudig het geheele hulp aanbod in te trekken Fd°n gaf daarbij in scherpe woorden den gedelegeerde van Libe ria te verstaan, dat hij nu niet moest den ken. -dat Liberia, nu het Volkenbondsplan van de baan is. ongestoord de barbaarsche wijze van slavernij tegen een minderheid der ne- gerbe vol king zou kunnen voortzetten. Enge land zal thans met Amerika in verbinding treden .om gemeenschappelijk een plan van actie uit te voeren, dat voor de verdwijning dier misstanden zorgen zal. Vermoedelijk zal Liberia spoedig wel bemerken, dat het een groote dwaasheid was het hulpplan van den Volkenbond niet met meer bereidwilligheid dankend te aanvaarden! Al deze onderwerpen werden in het open baar behandeld. De voornaamste Europee sche aangelegenheid, de volksstemming in het Saargebied, kreeg in het openbaar nog niets anders te hooren dan twee zinnen van den voorzitter der Raadscommissie hiervoor, baron Aloisi (Italië). die uitstel tot de op 30 Mei beginnende buitengewone zitting van den Volkenbondsraad voorstelde. De geheime be sprekingen hadden helaas nog niet tot een voorstel kunnen leiden, waarmede ook Duitschland zich zou hebben kunnen ver eenigen. Over dit belangrijke onderwerp is echter zooveel te zeggen, dat ik het beter in een afzonderleken brief behandel! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING. Je begrUpt, dat iedereen verwonderd opkeek, toen ze bruintje zoo kalm zagen voortwandelen! En daar het beest niet van plan scheen om wild te worden, liep de heele stoet nieuwsgierig achter hem aan en bleef nog een heelen tyd staan kyken of het beest nog terugkwam, maar dat ge beurde niet! De directeur, die al dien tyd in angst had gezeten, kwam direct op hem af. „Het was wel een vervelende geschiede nis, maar ik ben blij, dat je de zaak niet verraden hebt'" lachte de man en hij hielp Sietske uit het warme berenvel en nam hem mee den woonwagen in. „En nu zal ik je eerst eens je loon betalen," lachte hij. Een kalme beheerschte zenuwtoestand is dan van groot belang. MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN houden U rustig, geven U het noodige zelfvertrouwen en maken U het examen-doen lichter. Neem ze nu reeds in deze drukke dagen. Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 24 MEI 1934 HILVERSUM, 301 M. 8.00 AVRO. Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwyding. 10.15 Gewijde gramofoon muziek. 10.30 Concert door mej. Regina Tui- ninga, zang en Boris Lensky, viool. a. d. vleu gel Egbert Veen.. 11.00 Mevr. Marie Meunier Nagtegaal draagt voor. 11.30 Voortzetting van het concert. 12.01 Hlustratieve muziek bij een flim anno 1925 door het Rembrandt Theater orkest o.l.v. Daaf Hartogs. Fransche gramo foonmuziek. Voortzetting filmmuziek. 1.45 Po pulaire gramofoonmuziek. 2.15 Gramofoonmu ziek. 2.35 Voordracht- door mevr. J. van Dyk Manders: „1001 nacht-verhalen in den Ja- vaanschen volksmond". 3.00 Kamermuziek door het „Aeolian-kwartet". 3.45 Verzorging zender. 4.00 Mevr. Antoinette v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Piano recital door Egbert Veen. 5.00 Halfuur voor kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Con cert door Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Gramo- foonplaten. 7.15 „AutomobilistenNederland verwacht", causerie door H. J. Peppink; „Auto tochten door eigen land". 7.45 P. T. T.-kwar- tiertje Causerie door J. G. Pater. 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dlas. 8.05 Aansluitingf met het Con certgebouw te Amsterdam. Concert door het Kinderkoor „Vereeniging tot Verbetering van den Volkszang" m.m.v. het Concertgebouw orkest. Dl Moorlag. sopraan, het geheel o.l.v. H. J. den Hertog. 9.00 Concert door het om roeporkest o.l.v. Albert van Raalte. Solist; Francis Koene, viool. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Concert door het omroeporkest o.l.v. Al- bert van Raalte. Solist: Erich Fuchs, bas. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Dansmuziek door Kovacs Lajos en zyn orkest. 12.00 Tydsein en sluiting. HUIZEN, 1875 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 N.C.R.V. Gramo foonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. C. J. Hoekendyk. 10.45 Leger des Heilskwartiertje. 11.00 KRO Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdiens tig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O. P. 12.00 Politieberichten. 12.15 Het Kro-orkest o. I.v. Marinus van 't Woud. 2.00 N.C.R.V. Cursus fraaie handwerken. 3.00 Orkestmuziek gr.pl.) 3.45 Verzorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. W. A. Hoek. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5.30 Christelijk liederenuurtje door Johannes de Heer. 6.30 Gramofoonmuziek. 7 00 Politieberichten. 7.15 F. Koster spreekt namens de Nat. Chr. Ond. Vereeniging van den Prot. Chr. Schippersbond. 7.30 Weekoverzicht door Corn. Caryé. 8.30 Openluchtsamenkomst van het Interkerkelijk Comité voor Evangelisatie te Hilversum. 9 30 Eespellng van het Studio orgel door M. Stretomini. 10.30 Gramofoon muziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Duitsche avond. Kamermuziek op gra- mofoonplaten 7.40 Zangrecit-al door Olga Re- nate Krelss. 8 40 Gevarieerd concert het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 9.40 Dn"sch t concert dcor het omroeporkest o.l.v Henri Pensis. 10.40 Dansmuziek (gr. pl.)

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6