NATIONALE NU DE BILT Uoctl-Riiwid Ambros Souslihi Weill Zoon n.v. hooge vaste rente DONDERDAG 24 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLA D 2 LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam HET MIDDENSTANDSCREDIET. HULP VAN ZEER BESCHEIDEN BETEEKENIS. Nu de Tweede Kamer der Staten Generaal ln begin Mei de wijziging van het zevende Hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1934 (Credietverleening Midden stand) heeft aangenomen, zal binnen afzien- baren tijd aan een wensch van den Midden stand voldaan zijn. Toch stelle men zich van dit crediet geen overdreven verwachtingen voor. Het is een hulp van zeer bescheiden be- teekenis. Wij hebben hier te doen met een vorm van credietverleening waarbij er aller eerst voor gewaakt moet worden, dat deze hulp het distributie-apparaat niet buiten normale grenzen doet uitzetten. Aan midder.standsbedrijven is in ons land geen gebrek. Het in stand houden of het be vorderen van de oprichting van nieuwe be drijven, die geen reden van bestaan hebben, vordert geld der belastingbetalers en kan die middenstandsbedrijven, welke thans nog een bestaan opleveren, in gevaar brengen. De steunverleening zal dus alleen ten goede ko men aan bedrijven, welke op zich zelf reden van bestaan hebben, die een behoorlijke ren dabiliteit hebben, d.w.z. volwaardige bedrij ven. Het extra crediet is dus alleen beschikbaar voor gezonde bedrijven, die niettemin door de crisisomstandigheden in moeilijkheden zijn geraakt, waarvan men hoopt en ver wacht, dat het tijdelijke moeilijkheden zijn. Het bedrag zelf, het is ongetwijfeld klein. Maar "s lands financiën hebben heel wat te verduren en in dat licht dient men deze cre- distverstrekking natuurlijk in de eerste plaats te beschouwen. Een vergelijking tusschen het hier gevoteerde bedrag en de millioenen. welke ter beschikking zijn gesteld van de agrarische groepen in ons land, gaat niet op. Bij den landbouw enz. heeft men ln de eerste plaats te maken met maatregelen, waardoor men tracht een meer reeële verhouding te krijgen tusschen de prijzen der landbouwpro ducten en de productiekosten. Daargelaten of men dit streven al dan niet juist acht. in ieder geval zorgt de landbouwsteun voor de bestrijding van de werkloosheid en ook de middenstand profiteert daarvan indirect. De thans gevoteerde 2 millioen gulden be hoeft ook nog niet beschouwd te worden als de uiterste grens. Het beheer en de crediet verleening loopen over de Nederlandscbe Mid denstan dsbank. De Staat stelt zich als het ware achter deze bank en zegt tot dit orgaan, wanneer op die bepaalde soort credieten, val lende onder dit wetsontwerp, voldoende aan voorwaarden en regelen, die daarvoor zullen worden gesteld, verliezen worden geleden, dan zullen die verliezen tot het maximum bedrag, dat deze post toelaat, u door het Rijk worden vergoed. Bij de behandeling van het ontwerp !n de Tweede Kamer is door den Minister van Fi nanciën wel duidelijk te kennen gegeven, dat de Nederlandsche Middenstandsbank. als bestaande organisatie, het aangewezen lichaam was om bij deze credietverleening ingeschakeld te worden. Eenheid van be handeling en de gewenschte centralisatie maken dan ook. dat het inschakelen van an dere banken tot allerhande moeilijkheden aanleiding zou geven. Alleen zegde de be trokken Minister op een vraag van den afge vaardigde Teuiings toe, dat hij nader zou overwegen of het mogelijk zou zijn om mid denstanders, die een bepaalde credietrelatie hebben, toch óók van deze regeling te laten profiteeren via hun normale, bestaande bank relatie, doordat de Nederlandsche Midden standsbank op die bestaande credietverhou- ding een disconto zou kunnen geven, met de uitgesproken bedoeling, dat dat zou ressor teeren onder deze mlddenstandscredietrege- En wie brengt men onder het begrip mid denstand? Ook daarover is geen klaarheid gekomen. Er zal m.ï. nooit algeheele klaarheid over komen. Het begrip aldus de Minister van Financiën za! „vooral niet in beperkten zin" opgevat worden, „wij zullen het moeten nemen in ruimen zin. het zal vnn de zakelijke voorwaarden, waaraan de bedrijven moeten voldoen, afhangen, of ze voor crediet ln aan merking komen of niet". En die voorwaarden dan? Over de „bijzonderheden" is geen en kele nadere mededeeling gedaan. Dit stand punt kan ik mij volkomen verklaren. Een al- gemeene instructie kan verstrekt worden en Is trouwens van de zijde der regeering ook medegedeeld maar details zouden slechts aanleiding geven tot het wekken van verwachtingen, die later niet zouden kunnen worden vervuld. De bijzondere omstandighe den van elk bedrijf zullen een belangrijke rol spelen bij de beantwoording van de vraag, of al dan niet crediet zal worden verstrekt De positie der Nederlandsche Middenstandsbank is bij deze steunverleening wel een uiterst be langrijke. Zou de neiging niet te sterk kunnen zijn om eigen zwakke credietnemers in de eerste plaats te steunen? Van regeerlngszijde is uitdrukkelijk mede gedeeld, dat „de ervaringen, die wij hebben opgedaan met het bestuur van de Neder landsche Middenstandsbank in de achter ons liggende jaren, toch wel een heel goed ver trouwen ln dat bestuur wettigt, en in de tweede plaats is de Regeering natuurlijk de gene die in staat is het toezicht uit te oefe nen". En toch meen ik. dat bijv. ten aanzien van de ingeschrevenen in de Handelsregis ters. die in aanmerking meenen te mogen komen voor steunverleening via deze wette lijke voorziening, de desbetreffende Kamer van Koophandel en Fabrieken zou kunnen adviseeren. Daarnaast zullen toch ook de be staande middenstandsorganen ingeschakeld moeten worden. In deze beide richtingen zal nog wel aandrang op de Regeenng uitge oefend worden. MOLLERUS. HOOFD ACTE-EXAMENS. Tot voorzitter der commissie welke belast is met het afnemen van het hoofdacte-examen te Haarlem is benoemd de heer G. Chr. Dun, inspecteur van het 1. o. in de inspectie Alk maar, te Alkmaar. EXCURSIE Op Zondag 27 Mei houdt de Ned. Vereeni ging tot afschaffing van Alcoholhoudende Dranken (federatie Haarlem) een excursie naar de cactuskweekerij van den heer D. Smit. GOUDEN ECHTPAAR Op 29 Mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat M. G. Aaldrink en H. van Buuren. wo nende Padangstraat 9 alhier, in den echt werden verbonden De man is 80, de vrouw 75 jaar oud. is mooi weer Nu een tochtje OPEEN Zie advertentie in dit nummer. (Adv. Ingez. Med HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. 137ste ALGEMEENE VERGADERING. Woensdag werd in Krasnapolsky te Am sterdam de 137ste algemeene vergadering ge houden van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De voorzitter, de heer P. Stapel, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de Koningin-Moeder, Beschermvrouwe der Maatschappij, en het verscheiden van het hoofdbestuurslid, den heer Bark. Spreker wijdde eenige woarden van harte lijke waardeering aan den afgetreden voorzit ter, dr. Lovink die zooveel heeft gedaan voor den landbouw in moeilijke tijden. Hierna gaf spreker een overzicht over het heden en de toekomst van de maatschappij. Wat den landbouw betreft kan men zeggen dat het jaar 1933 nog moeilijker is geweest dan 1932. Spreker verwacht, dat in de toe komst voor onze maatschappij nog zeer veel werk zal zijn te doen en vraagt daarvoor aller medewerking. Hiermede verklaarde spreker de vergadering voor geopend. Bij de hierna volgende verkiezingen werd bij enkele candidaatstelling tot hoofdbestuurs lid voor groep U Noord-Holland benoemd de heer Kuipers te Oostwoud in de vacature ont staan door het bedanken van den heer L. Olivier te Assendelft; tot hoofdbestuurslid de heer J. Kamp in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Bark MJzn.; tot hoofdbestuurslid voor groep 5 Zuid-Hol land de heer J. H. van Nieuwenhuizen. De rekening over 1933 en de begrooting wer den goedgekeurd. Als volgende plaats van ver gadering werd aangewezen Rotterdam. In de middagvergadering werden de crisismaatrege len besproken. WINDHONDEN-COURSES EN STRUIS- VOGEl-RENNEN. Men schrijft ons: Door het bestuur van het Centraal-Bureau voor Greyhound-Races te 's-Gravenhage is besloten dezen zomer moderne attractievolle ren-wedstrijden te organiseeren op verschil lende voetbalterrelnen op de rondebaan met windhonden en struisvogels, onder leiding van den heer R. J. Zorge de Raumonde, se cretaris van bovengenoemd Centraal-Bureau. Aan deze courses zullen deelnemen ongeveer dertig goed geoefende windhonden en vijf goed getrainde struisvogels. De struisvogels worden op de vlakkebaan voor een klein wa gentje voorgereden en bij de hindernissen met een ruiter er op. Het ligt in de bedoeling om zooveel moge lijk door geheel Nederland bij nationale volks feesten, badplaatsen, sportfeesten enz. deze zeer interessante courses te organiseeren. Ook is het bestuur genegen eventueel courses voor liefdadige of crisis-doeleinden te houden. Indien mogelijk zullen op het sportterrein „Houtrust" te 's-Gravenhage. in het Stadion te Amsterdam en in het Stadspark te Gro ningen Internationale Courses worden geor ganiseerd. De snelheid van de struisvogels is gelijk aan die van het snelste renpaard en ook in evenredigheid met die van de hon den. zoodat vogels en honden te zamen in de wedstrijden kampen om den winnerprijs. Het secretariaat is gevestigd Laan van Meerdervoort 570, Den Haag. BETEEKENIS VAN HET CHR. ONDERWIJS. LAATSTE BIJEENKOMST VAN CHR. ONDER- WIJZERSVEREENIGING. Op de laatste bii eenkomst van de vereeni- ging van Christelijke onderwijzers en onder wijzeressen in Nederland en overzeesche ge westen. die haar 81ste jaarvergadering in Haarlem hield, sprak Ds. P. G. de Vey Mes- dagh Ned. Hervormd Predikant te Rotterdam over de beteekenis van het Christelijk Onder wijs voor het geestelijk leven van ons volk. waarbij hij zei dat het noodzakelijk is dat men de geschiedenis van het Christelhk on derwijs kent, als men de beteekenis die het heeft gehad op ons volksleven ten volle wil doorgronden. Het Christelijke onderwijs heeft zich name lijk een plaats moeten veroveren na dat een geestelijke strijd Is gestreden met den mo dernen staat welke geestelijke strijd ons volk ten goede is gekomen. Het Christelijk onderwijs is daarom van zooveel belang, omdat het de grond is, de voedingsbodem waaruit het geestelijk leven van ons volk kan opbloeien, want het steunt op een dogmatisch systeem, waardoor het een waarborg is tegen excessen en dweperij en zekerheid geeft voor rustig en wetenschap peliik onderzoek. Vooral tegenwoordig is het van belang dat het Christelijk onderwijs, aldus sprak Ds. de Vey Mesdagh, niet sectarisch blijft bepaald maar zich tot het geheele volk richt, tot be houd der natie. Aan het slot van de bijeenkomst richtte de aftredende vice-voorzitter, de heer B. Visser zich tot den voorzitter, den heer J. Hobma. en bracht hem dank voor de leiding die hij gedurende twee dagen heeft gegeven. De heer A. P. Tjoelker is in de plaats van den heer Visser benoemd. EEN ZAAG TUSSCHEN HET VOORWIEL. Woensdagmorgen half tien had de 70-jarige A. Z. op het Snaarne het ongeluk van zijn fiets te vallen, doordat een zaag. die hij in de hand had. tusschen de spaken van het voor wiel geraakte. Hij brak het rechter dijbeen Per ziekenauto werd hij naar het Sint Elisa beths Gasthuis vervoerd. meldt: Hoogste barometerstand 772.8 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 745.1 m.M. te Helsingfors. en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Noor delijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar schijnlijk weinig of geen regen. Iets warmer. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING. Over de Britsche eilanden en Noord-Fran krijk is de luchtdruk sinds gisteren eenige millimeters gedaald. Thans schijnt echter het hooge drukgebied over IJsland weer eenige versterking te krijgen. Kleine storingen glijden voortdurend van IJsland Zuid-Oostwaarts af. Zij houden ten onzent den wind in Noord tot West, zoodat nog vochtige lucht wordt aange voerd, welke bovendien vrij koel is. Over Scandinavië doen zij den depressietoestand voortduren. Het weer is over Zweden en Noorwegen over het algemeen dan ook zeer slecht. Hier en daar waaien harde winden. Over Lapland sneeuwt 't zelfs. De groote hoeveelheid neer slag werd hier ook afgetapt. Bovendien is er de temparatuur sinds gisteren vrij veel ge daald. Ook in het geheele overige gebied is het vrij koel weer, behalve dan over Zuid- Frankrijk, waar de temperaturen vrij hoog zijn en sinds gisteren de luchtdruk is gedaald. Behalve over Scandinavië viel ook over Schot land regen van beteekenis, terwijl in Zuid- Oost-Duitschland Breslau 8 m.m. meldde. Er is in het weer ten onzent nog niet veel verandering te wachten. De hooge druk, welke zich tot over Groenland uitstrekt zal nog wel in het Westen blijven resideeren. Mogeliik brengt na het passeeren van een secundaire over Zuid-Noorwegen morgen de opklaring overdag eenige verwarming. Barometer Stand van heden 769 m.M. Vorige stand 771 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 24 Mei: Hoogste gisteren 71 F. Laagste heden nacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 64 F. Zomerprijzen met bisamkraag f45, f37.50 Suède f asjes f29.75 BONTWERKERIJ DAMESKLEEDERMAKERIJ BARTELJORISSTRAAT 26—28. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Mei. Ondertrouwd 23 Mei: J. K. Blankert en M. T. Scherpenhuizen; C. J. van Roon en A. M. van Duijn; W. F. J. Schouten en A. B. v. d. Weijden: C. H. Dingenouts en W. C. van Waard; H. Sepp en C. A. van Melsen; P. J. Schackman en M. A. P. Giebels; P. Wit en W. Paape; A. M. Vermeulen en M. A. de Boo; W. J. de Winter en J. T. Lucas; G. L. de Zwart en A. Lammens; W. L. de Zwager en J. H. v. d. Horst; S. Noordijk en M. C. de Bruijn; L. J. Verputten en M. A. Molekamp; H. Heijne en J. Bresohan; Getrouwd 23 Mei: A. F. Kraak en M. Al ders; H. P. J. van Beek eA C. Heesakkers; P. Wempe en E. Versteeg; A. Faas en J. Kabel; C. M. van Dijk en W. Schagen; J. Verwoert en H. J. F. Hujjer; N. van Aalst en J. J. Gru- miau; J. C. Kroon en A. J. Tangerman; N. Hut en G. van Rootselaar; L. H. Zuidweg en A. v. d. Manakker; J. B. Cornelissens en E. L. M. Hack; J. Dekkers en C. Bogaart; H. A. Jansen en J. E. Piek; J. van Es en J. W. G. Uijlenbroek; W. W. Dolron en B. van Woo ning; A. J. A. van Maris en C. H. M. Vink; L. Sax en R. E. Dasberg; A. P. Vaal en H. de Graaf; W. E. de Raat en J. Vlug; J. J. Zweeres en G. Stuurman; J. Smeets en H. C. van Baekel; P. Souverein en M .M. Schwedowski; H. Diependaal en P. van Cit- tert; J .Groenland en P. J. Stringer; Bevallen 20 Mei: A. B. Renout—Matschiski, z M van EgmondWesthof. d.; A. Boer- horstAntonisse, z.; 21 Mei: J. v. d. Goes van Ophem, z.; M. Dekker—v. Houten, z.; M. H. de Leth—Terhoeven, d.; M. BakkerBak ker, d.; 22 Mei: A. MonrooijSohildmeijer, z.; A. M. Stensen—Bezemer, d.; 23 Mei: B. C Nelisv. d Burch, z. Overleden 21 Mei: F. Taconis, 81 j., Wilhel- minapark; 22 Mei: N. H. Rustenburg, 68 j., Stationsplein; G. H. Peters, 63 j„ Kamperlaan»1 Een Lijfrente-Polis der „Nationale"- geeft een (Adv. Ingez. Med.) VOORBEURS TE AMSTERDAM. GEDRUKTE STE3EVIING. De voortgezette koersdaling in Wallstreet en de onzekerheid, welke de zilver/oorstellen van Roosevelt hebben geschapen, waren oor zaak dat de stemming op de Amsterdamsche beurs hedenmorgen wederom gedrukt was. Een ongunstige factor vormde bovendien de scherpe daling van den rubberprijs tot 5 3/4. Uit Batavia wordt gemeld, dat de Volksraad de Instelling van een uitvoerrecht, heeft verworpen en de bevolkings- en onder- nemingsrubber gelijke exporten wenscht toe te staan. Nu heeft de Volksraad weliswaar slechts een adviseerende stem, zoodat het vrijwel 7.eker is, dat de regeering de oor spronkelijke ordonnantie zal afkondigen, doch er ging desniettemin een ongunstigen invloed van uit. Amsterdam Rubbers ver keerden in reactie en daalden ongeveer 2%. Ook H.V.A. waren iets lager genoteerd. Ko ninklijke Olie kwamen beneden \54% te recht. terwijl Unilever en Aku nauwelijks prijshoudend waren. Philips moesten zich een verlies van ruim 2% getroosten. De Young- leening liep een fractie terug. Op de wisselmarkt konden dollars zich handhaven evenals Fransche francs, terwijl ponden nog steeds een neiging tot dalen ver toonden. ARROND.-RECHTBANK UITSPRAKEN. De aanrijding op de Amster damsche vaart. Een metaalbewerker en zijn vrouw fietsten 13 Juli 1933 op de Amsterdamsche vaart in de richting Haarlem. Het was reeds scheme ring doch de wielrijders hadden nog geen licht opgestoken. De fiets van den metaalbe werker was niet (voorzien van een reflector. Even nadat zij van het fietspad dat aan den linkerkant ligt naar den rechterkant waren overgestoken, werd de metaalbewerker aan gereden door een bestelauto. Hij kreeg een hersenschudding en eenige wonden aan hoofd en kneën. Hij werd gedurende een maand in het gasthuis verpleegd. De auto werd be stuurd door een 25-jarigen brood ven ter wo nende te oRtterdam die geen rijbewijs had. Hij is conform den eisch van den officier van justitie door de rechtbank veroodeeld tot een maand hechtenis en een jaar intrekking van de bevoegdheid ee.n motorrijtuig te besturen. OPMERKINGEN VAN LEZERS RADIO-OVERLAST Een onzer abonnés, de heer W. schrijft ons, dat ook hij veel hinder heeft gehad van de radio van buren, zoodat ramen en deuren moesten gesloten worden. Maar nadat hij zich tot de politie heeft gewend is deze overlast geheel opgehouden. Inzender begrijpt niet, dat anderen blijkbaar niet zooveel succes heb ben gehad, nadat zij zich met de politie in verbinding hadden gesteld en hij vraagt, of er wellicht een hiaat is in het desbetreffend artikel der Alg. Politieverordening, zoodat dit artikel op het eene geval wel en op het an dere niet van toepassing is. Voorts zou de heer W. wenschen dat ook de Radioraad en de verschillende omroepver- eenigingen meer aandacht aan deze quaestie wijdden. MARKTNIEUWS GROENTEMARKT HAARLEM Aardbeien 4050 cent per K.G. Lof 1020 cent per K.G. Spinazie 0.30—1.10 per kist Andijvie 0.351.15 per kist Postelein 35—80 cent per kist Raapstelen 12 per 100 stuks Sla 13.50 per 100 krop Radijs 14 per 100 bos Komkommer 812 cent per stuk Bloemkool 818 cent pier stuk Rabarber 2—9 cent per bos Wortelen 1216 cent per bos Prei 210 cent per bos Selderij 415 cent per bos Pieterselie 515 cent per bos Asperges 1735 cent per bos BILJARTEN BILJARTVEREENIGINGEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. EEN FEDERATIE OPGERICHT. Woensdagavond had de voortzetting plaats van de vergadering van afgevaardigden van verschillende alhier gevestigde biljartver- eenigingen, om te komen tot een Federatie, zooals die reeds langen tijd bestaan in an dere steden van ons land. Als voorloopig be stuur fungeerden de heeren W. van Doorn, voorzitter; W. Luiten, secretaris en J. Winter penningmeester. Door ontstentenis van den voorzitter, berustte de leiding bij den heer Luiten, die in breede trekken het doel en de werking van de op te richten Federatie toe lichtte. Na een bespreking werd de federa tie opgericht met de volgende vereenigingen: De Poort, Het Groene Woud, Vriendenkring II, De Telescoop (Spaarndam), De Doelen, Tot Onderling Genoegen en Onderlinge Vriendschap, terwijl de biljartvereeniging Flora zich onder voorbehoud aansloot. De Federatie stelt zich ten doel de beoefe ning van het biljartspel te bevorderen. Zij tracht dit te bereiken door het spelen van competitie- en kampioenwedstrijden en mede te werken tot oprichting van biljart clubs in het algemeen en wering van mis standen. Van de biljartclubs 't Spaarne en A.D.O. was bericht Ingekomeji. dat zij de toetreding nog in beraad hielden, doch in de oprich tingskosten zouden bijdragen. Van de biljartclubs Insulinde en Leidsche- vaart kwam bericht binnen, dat zij zich niet bij de federatie aansloten. Hierna ging men over tot het kiezen van een definitief bestuur, dat werd samengesteld als volgt: W. van Doorn, voorzitter; W. Lui ten, le secretaris, Byzantiumstraat 36: J. Winter, le penningmeester; C. Philippo, 2e penningmeester en N. Duits. 2e secretaris. Op een nadere bijeenkomst zal een door het bestuur ontworpen reglement aan de goed keuring der leden worden voorgelegd en zal een wedstrijd-commissie worden benoemd. Het ligt in het voornemen van het bestuur, de competitie-wedstrijden in het begin van de maand September te doen beginnen. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 7de lijst Trekking van Donderdag 24 Mei 1934 Hooge Prijzen f 25000.— 5413 f 1000.— 1944 12616 f 400.— 385 5443 7701 8189 12940 f 200.— 11369 20633 f 100— 786 3440 5992 6647 8550 12047 17685 18703 19728 20247 20252 Prijzen van 70 120 228 292 667 699 721 1080 1179 1229 1767 1828 1855 2196 2197 2211 2735 2961 3102 3618 3773 3783 4446 4563 4610 4684 5212 5378 5386 5757 5863 5920 5926 6224 6246 6413 428 456 312 1590 2652 4267 5053 1625 2194 2728 1622 2154 2695 3582 4429 5165 5187 5604 5646 5738 6012 6049 6215 6601 6683 6749 7143 7175 7236 8020 8077 8102 8673 8704 9478 9602 40J 793 1301 1392 1874 2427 2483 3325 3371 3914 4044 4733 5044 5525 5550 5937 6589 1823 6841 6986 7083 7238 7581 7691 7781 7811 8204 8362 8586 8603 8653 8981 9100 9184 9282 9435 10158 10209 10217 10256 10328 10548 10627 10629 10653 10882 10980 11181 11279 11309 11318 11601 11612 11657 11693 11696 11732 11988 12109 12178 12328 12334 12346 12374 12414 12528 12805 12936 13032 13082 13194 13222 13255 13560 13586 13607 13676 13680 14040 14120 14257 14305 14344 14439 14484 14621 14634 14650 14661 14689 14760 14806 14834 14975 15190 15239 15258 15406 15409 15441 15664 15793 15810 16230 16292 16472 16652 16674 16775 16803 16890 16940 17110 17480 17558 17576 17583 17652 17863 17924 17939 18023 18091 18165 18223 18310 18366 18421 18460 13534 18565 18610 18671 18989 19008 19070 19347 19621 19887 19785 19851 19946 19965 20107 20218 20690 20706 20740 20746 20815 20854 20973 66 106 126 234 301 365 395 408' 453 626 671 749 829 839 877 913 924 940 948 1004 1018 1058 1095 1110 1170 1341 1425 1443 1486 1493 1523 1540 1554 1582 1584 1596 1610 1618 1671 1684 1696 1698 1737 1782 1830 1834 1863 1887 1889 1903 1926 1972 1974 1982 1996 2080 2087 2090 2107 2145 2169 2199 2203 2215 2233 2238 2241 2283 2287 2337 2350 2356, 2364 2420 2423 2462 2476 2479 2503 2509 J 2575 2609 2716 2780 2790 2813 2840 2841,' 2842 2861 2907 2918 2933 2963 3015 3106 3192 3220 3225 3247 3294 3362 3423 3426! 3468 3486 3487 3555 3574 3631 3639 3642 3742 3770 3786 3805 3822 3846 3861 3873* 3893 3921 3960 3979 4004 4025 4038 4087 4132 4148 4156 4167 4176 4189 4205 4212' 4305 4312 4337 4447 4492 4512 4530 4543 4547 4557 4568 4587 4619 4687 4717 4732 j 4780 4900 4929 4950 5014 5030 5061 5062 5082 5163 5101 5196 5251 5280 5312 5318' 5399 5414 5423 5467 5471 5499 5536 5560 5585 5603 5637 5638 5727 5783 5815 5358 5909 5923 5960 5997 6026 6080 6179 6202 6209 6211 6243 6266 6293 6298 6344 63781 6532 6552 6555 6602 6609 6630 6655 6665 6672 6707 6736 6757 6791 6796 6806 6315 6836 6847 6857 6888 6904 6921 6936 6940 6963 6987 7008 7044 7093 7124 7152 72391 7244 7281 7291 7365 7422 7517 7519 7547 j 7563 7594 7660 7720 7731 7782 7830 79071 7918 7929 7951 7952 7954 7985 7991 8005 8010 8036 8043 8048 8099 8121 8142 8170 8196 8199 8203 8237 8323 8324 8325 8335 i 8417 8468 8473 8490 8494 8503 8544 8572 8577 8656 8664 8693 8712 8759 8773 8816 8904 8925 8943 8980 9002 9023 9043 9072 9076 9089 9098 9120 9135 9140 9182 9193 9214 9224 9244 9309 9341 9362 9403 9408 9417 9490 9515 9564 9570 9616 9627 9674 0681 9686 9754 9821 9829 9944 9974 10030 10059 10061 10066 10079 10082 10132 10141 10246 10255i 10273 10286 10298 10317 10323 10393 10405 10421 10437 10452 10485 10504 10517 10679 10743 10782 10816 10825 10970 10985 10997 HOOS 11075 11102 11156 11273 11293 11335 11360 11379 11398 11413 11465 11480 11489 11495 11533 11535 11547 11552 11609 11660 11804 11958 12098 12106 12177 12132 12208 12212 12226 12229 12236 12237 12281 12357 12436 12517 12521 12678 12687 12735 12787 12844 12867 12918 12924 12929 12955 12975 13049 13090 13185 13261 13270 13307 13420 13427 13466 13521 13539 13571 13598 13613 13615 13670 13695 13742 13749 13765 13800 13811 13813 13843 13851 13895 13915 13918 13991 13999 14037 14098 14111 14232 14240 14256 14261 14273 14304 14326 14328 14365 14383 14386 14387 14404 14448 14485 14511 14577 14603 14669 14677 14694 14734 14766 14787 14977 14997 15069 15129 15138 15168 15188 15223 15235 15280 15299 15317 15326 15360 15387 15389 15392 15412 15414 15424 15457 15485 15488 15532 15553 15579 15581 15645 15709 15769 15773 15730 15788 15812 15826 15857 15902 15917 15920 15921 15031 15951 15961 16015 16018 16030 16090 16095 16130 16147 16170 16135 16195 16237 16238 16319 16379 16439 16501 16536 16545 16559 16585 16589 16592 16636 16655 16662 16673 16677 16684 16694 16721 16725 16743 16805 16841 16920 16982 17033 17059 17062 17077 17081 17118 17140 17183 17237 17249 17259 17282 17298 17309 17320 17375 17384 17386 17423 17425 17433 17443 17449 17451 17477 17542 17557 17658 17735 17762 17765 17766 17791 17843 17845 17858 17873 17893 17922 17951 17971 17997 18028 18134 18148 18207 18210 18249 18268 18284 18286 18377 18440 18487 18490 18491 18505 18540 18590 18598 18623 18653 18660 18663 18676 1S714 18757 18768 18777 18832 18844 18851 18859 18866 18867 18882 18885 18903 19014 19046 19058 19094 19112 19120 19130 19132 19145 19149 19166 19170 19178 19206 19224 19225 19291 19295 19375 19401 19468 19494 19592 19604 19639 19684 19697 19705 19767 19776 19846 19865 19892 19930 20029 20)46 20068 20071 20211 20245 20249 20256 20314 20366 20389 20392 20429 20449 20497 20511 20530 20542 20552 20559 20586 20685 20772 20784 20788 20793 20829 20832 20857 20880 20891 20918 20935 20940^ 20948 20978

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2