I De Zwitsers willen ook winnen! G. WISKER, H.D. VERTELLING Motten Houtworm fo&BsanSS^Ï C. J. Schravendijk's C. J. Schravendijk GEVESTIGD Gevraagd f0.45 Buitenbanden 0.45 f 0.45 f 0.24 Binnenbanden 0.24 f 0.24 VRIJDAG 25 MEI 1934 ARLEM'S BAGBLA D 15 Hoe staan hun kansen na hetSchandaal van Servette"? Middenlinie moet aanvallen. GENèVE, 23 Mei 1934. In Zwitsersche voetbalkringen is men niet zonder hoop, dat ook de Zwitsersche spelers de volgende maand Rome zullen zien, hetgeen gebeuren zou, indien het hun gelukt eerst te Milaan over Nederland en daarna te Turijn over Tsjechoslowakije (aangenomen dat de Tsjechen het van Roemenië zullen winnen) te zegevieren. Dan zou Zwitserland dus in den halven eindstrijd te Rome waarschijnlijk tegen Argentinië moeten uitkomen en de Zwitsers zijn erop voorbereid, dat zij dien strijd verliezen zullen, indien althans de Ar gentijnen van 1934 even voortreffelijke voet balspelers zullen blijken te zijn, als die van 1928 te Amsterdam, Mochten de Argentijnen daarentegen niet in overeenstemming met hun roem blijken te zijn en van Zweden of Duitschland verliezen, dan achten de Zwit sers het niet uitgesloten, dat zij, evenals in de Olympische Spelen van 1924 te Parijs, den eindstrijd zullen bereiken, om het dan echter tegen Oostenrijk, Brazilië of Italië af te leggen. Men ziet, aan zelfvertrouwen ontbreekt het den Zwitsers nog niet! Indien de Zwitsers inderdaad Rome berei ken. zzullen zij het niet aan een intensieve voorbereiding te danken hebben. In Maart heeft het Zwitsersche nationale elftal welis waar twee landen wedstrijden gespeeld (tegen Frankrijk wonnen zij te Parijs met 1—0, tegen Oostenrijk verloren zij te Genève met eere 23), doch het elftal dat in den strijd om het wereldkampioenschap zal uitkomen, zal minstens op drie plaatsen, en daaronder bevindt zich de zoo belangrijke spil-plaats, gewijzigd zijn. Want de rechtsbuiten Laube (Servette), de linksmidden Lörtscher (Ser vette) en de spil Linniger (Biel) feijn niet onder de spelers voor Rome opgegeven. Het was de bedoeling, dat het nieuwe Zwit sersche elftal verleden week Woensdagavond op het Grasshoppersveld te Zürich een nut tigen- oefenwedstrijd tegen de Engelsche be roepsspelersclub Westham United spelen zou. De oefenwedstrijd heeft ook inderdaad plaats gehad (twee uren later stonden helaas de prachtige Grasshoppers-tribunes in vlam en werden zij, waarschijnlijk door booswillige brandstichting volkomen vernietigd), doch het „schandaal van Servette" was schuld, dat deze oefenpartij niet zoo nuttig kon zijn als men er wel van verwacht had! Het „Schandaal van Servette". Het woord is niet te sterk. Want de egoistische, voor namelijk naar eigen clubroem strevende en voor de nationale sport-eer van geheel Zwit serland slechts bitter weinig belangstelling gevoelende leiding van Servette, deelde vorige week aan het bestuur van den Zwitserschen Voetbalbond mede, dat de vier voor het na tionale elftal, uitverkoren Servette-spelers niet beschikbaar zouden zijn voor den oefen wedstrijd en waarschijnlijk ook niet voor de reis naar Italië! Een geschil, dat. Servette met het bondsbestuur- heelt over het recht van Servette's grooten tegenstanders om het na tionale kampioenschap, de Grasshoppers, om den Duitscher Rohr in het Zürichsche elftal te doen medespelen, had den doorslag ge geven tot deze weigering van de leiders van Servette, die steeds slechts ongaarne hun spelers aan het nationale elftal afstaan, uit angst voor verwondingen, die dan aan de kampioenschapskansen van Servette tot na deel zouden kunnen zijn! Clubbelang boven nationaal belang! De openbare meendnig heeft aan dit schan daal van „Servette" nog tijdig een einde we ten te maken. De verontwaardiging van alle sportkringen tegen „Servette" was zoo sterk, dat het bescuur van den Ziwitserschen Voet balbond met alle kracht strenge boycott-maat- regelen tegen de 'afwezig blijvende spelers kon bedreigen, overtuigd dat de sportwereld deze dreigementen zou goedkeuren. Op het aller laatste oogenblik gaf de Servette-leiding toen toe. Reeds waren nieuwe programma's ge drukt met de namen van de nieuwe elftal spelers ter vervanging van die van Servette. Daar verschenen plotseling de Servette-spe lers! Het Zwitsersche elftal kon in de voorge nomen samenstelling zijn laatsten (en eersten tevens!) oefenwedstrijd spelen! De oefenwedstrijd kon echter, ondanks het medespelen der Servette-spelers, aan het deel niet beantwoorden, omdat dezen, juist aan gekomen van hun plotselinge reis Genève- Zurich en bovendien nog vermoeid van een bijzonder inspannende Servette-oefening den vorigen avond, niet hun volle krachten kon den toonen. Na de rust werden de voorhoede spelers Kielholz en Passello zelfs voor hun in vallers Buche en Jaggi uitgewisseld en eerst in deze tweede speelhelft wisten de Zwitsers dank zij deze „invallers" de doelpunten der overwinning op de Engelschen te maken. Voor het uitverkoren Zwitsersche elftal was de oefenwedstrijd dus geen overtuigend succes! Dit neemt niet weg. dat de Zwitsers met goeden moed den strijd tegen de onzen zullen aanvaarden! Want op Pinkster-Zondag hebben de uitgeruste Servette-spelers in den compe titie-wedstrijd tegen Lugano op waarlijk over tuigende wijze getoond, tot welk schitterend spel zij in staat zijn. Servette won tegen Lugano, dat op de vierde plaats der ranglijst van 16 clubs staat, met 70, waarbij Passello drie en Kielholz twee doelpunten maakte. Wel licht heeft nog nooit een Zwitsersch voetbal elftal zoo schitterend gespeeld als Servette verleden Zondag. Talrijk waren dan ook de deskundigen, die het betreurden, dat de tech nische commissie niet het geheele Servette- elftal naar Italië afvaardigde, met de Grass hoppers-spelers Minelli, Weiier en Trello Abeg- glen op de drie plaatsen, die Oostenrijksche beroepsspelers in het Servette-elftal innemen. Ook mij komt het voor, dat een zoo samenge steld Zwitsersch elftal, uitsluitend uit spelers van Servette en de Grasshoppers bestaande, veel sterker zou zijn dan dat, hetwelk Neder land aanstaanden Zondag te Milaan tegen zich zal krijgen! De zwakheid van het Zwitsersche elftal zit in de middenlinie en misschien ook in de vleu gelspelers der voorhoede, de egoïstische links buiten Bossi (Bern) en de rechtsbuiten Von Kanel (Biel). Séchehaye (Servette) als doel- verdediger, Minelli en Walter Weiier (beiden Grasshoppers) als achterspelers zijn ongetwij feld een uitstekende achterhoede, ook al is de jongere Weiier niet zoo sterk als zijn oudere, door een verwonding vermoedelijk niet be schikbare broeder Max. Ook het binnentrio der voorhoede: Trello Abegglen (Grasshoppers), Kielholz (Servette) en Passello (Servette) künnen perioden van schitterend spel hebben, zooals zij in den landenwedstrijd tegen Oosten rijk getoond hebben. Vooral de wijze, waarop Passello den gevaarlijken -„tank" Kielholz, den speler met den bril die hierdoor onmiddellijk opvalt, aan het werk weet te zetten, is voor treffelijk. Wanneer Zwitserland dan. wellicht toch nog een door de Z.wits'ers'niët. verwachte, nederlaag zou lijden, dan zal het aan de mid denlinie te wijten zijn, wier spelers Guinchard (Servette), Jaccard (Tour-de-Peilz) en Huf- schmied (Basel) veel te veel slechts verdedi gend spelen en onvoldoende de voorhoede on dersteunen. De kleine handige Guinchard en de forsche Hufschmied schijnen in dit opzicht onverbeterlijk. Misschien echter zal de derde- klasse-speler Jaccard, die. de vorige week in den oefenwedstrijd groote talenten, to.onde, te Milaan toonen in te zien, dat de aanval de beste verdediging is. Van de vraag, of Jaccard inderdaad naar dezen wijzen sportregel zal kunnen handelen, zal wellicht de uitslag van den wedstrijd te Milaan afhangen! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. LETTEREN EN KUNST VOORDRACHTMIDDAG MEVROUW JEANNE DE CREIFF-QUIST. In het bovenzaaltje van de vereeniging „Armeid Adelt" heeft mevrouw Jeanne de GreiffQuist gisteren een declamatie-mid dag gegeven waarop zij den zeer goeden in druk, welken haar voordrachtkunst indertijd reeds heeft gemaakt, nog in belangrijke mate heeft versterkt. Zij was nu geheel vrij in de keuze van haar programma, dat dan ook veelzijdiger was dan de vorige keeren. Mevrouw de Greiff geeft zich geheel en al in haar kunst, zij heeft temperament, maar laat zich nooit te veel gaan, zoodat haar voordracht beheerscht blijft, Zij weet wat dynamiek bij het zeggen van verzen waard is, zooals wel duidelijk bleek in Rijmpje van Jan Prins en Verlangen's Blijdschap van A. Roland Holst, welke ge dichten zij uitstekend voordroeg, evenals Cu- pidotje van Adama van Schelbema, al zou ik dat laatste gaarne wat lichter hebben ge- wenscht. Ik hoor mevrouw de Grief f echter nog-het liefst in gedichten, die gespierde kracht en forschheid van uitdrukking verlangen. Ver zen als De Mijnwerker. De Dorscher en De Knotwilg van Martien Beversluis liggen haar bijzonder goed en die werden in haar voor dracht dan ook gisteren het hoogtepunt van het programma. Met haar welluidende stem, die in zulke verzen een metaalachtigen klank krijgt, weet zij dan aan het woord plastiek en aan het gedicht bezieling te geven. Ook in de beelden de taal van Jan Prins' Zwarte Hoofden en de Rijke's De Zee trof zij mij door het kern gezonde en frissche van haar declamatie. In de stemmingsgedichtjes van Adama van Scheltema was haar voordracht nog al ver schillend .Ook hierin was zij het best. wanneer zooals in Moed een frissche, klankrijke toon vereischt werd. Dat haar voordracht ook wel degelijk licht en ijl kan zijn, be wees zij in 't Geiteweitje van Jacqueline van der Waals. Haar opvatting van. het prachtige Voorbij, van Adema van Scheltema echter heeft mij zeer bevreemd. De stem ming van dit gedicht is een en al weemoed en het verdraagt noch een min of meer joyeuse inzet, noch het larmogante accent aan het slot. Mevrouw de Greiff leze nog eens aandachtig de regels Toen heb ik zacht geschreid, Heb ik h e e 1 s t i 1 geschreid, Heb ik zoo lang geschreid Totdat ik sliep. en zij zal mij waarschijnlijk begrijpen. Veel beter was daarentegen Annunciatie van Jacqueline van der Waals, waarin zij vooral de stem van den Dood zuiver wist te treffen. Tot slot droeg zij De Vischjes van Bobsico van Cyriel Buyse voor. Bij een minder gejaagd tempo vooral in het begin zal de voordracht van dit een voudige, teere verhaaltje nog winnen. J. B. SCHUIL. HET TOONEEL LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING HAARLEM S TOONEEL. De Jantjes De voorstelling van De Jantjes, die giste ren in den Schouwburg aan den Jansweg ten bate van het Emmafonds door Haarlem's Tooneel. werd gegeven, is zoowel voor deze di- lettantenveréeniging als voor het liefdadig doel een zeer mooien avond geworden. Zoo groot was de belangstelling' voor deze voor stelling, dat de schouwburg binnen 2 dagen reeds geheel was uitverkocht. De stampvolle en geheel meelevende zaal heeft genoten van deze voortreffelijke voorstelling en Haar lem's Tooneel heeft dan ook besloten Don derdag a.s. in den Schouwburg aan den Jans weg de opvoring van B'ouber"s stuk wederom ten bate van een liefdadig doel te herhalen. FINANCIEELE BERICHTEN AMSTERDAMSCHE BANK I N1933 WINST ƒ3.431.890 (v. j. ƒ3.660.104). Aan het jaarverslag van de Amsterdamsche Bank over 1933 ontleenen wij het volgende; De geldmarkt was ruim; groote saldi bleven ongebruikt of vonden ternauwernood beloo ning. De provisierekening leed door de vermin dering van omzetten. Slechts op de wissel markt heerschte bij wijlen levendigheid. De winst op fondsen is lager dan verleden jaar; zooals gebruikelijk verwaarloosden wij boek winst op ons effectenbezit. De consortiale reke ningen lieten na afschrijving verlies. Teekenen van verbetering zijn in het be drijfsleven nog niet kenkaar. De politieke en economische toestanden in en buiten Europa manen tot voorzichtigheid. Wij verhoogden de debiteurenreserve met f 4.500.000 (3.500.000) en stellen voor, 't dividend op 4% (5), uitkomende op f 8 (f 10) per aandeel van f 200, te bepalen en f 231.890 (239.146) op nieuwe rekening over te brengen. De rekening wissels wijst een winst aan van f 2.266.413 .(1.511.416), nadat de interestreke- ningten laste van dit actief werd gecrediteerd voor rente over het bedrag, gemiddeld be legd in buitenlandsche wissels, bankbiljetten, lossingen en coupons. De verliezen op Regis- termarken door Stillhalte-debiteuren in den loop van 1933 betaald, zijn ten laste van de rekening wissels gebracht. Een aanzienlijk gedeelte van het tegoed bij banken en bankiers op nostro-rekeningen is voor rekening en risico van derden in het buitenland uitgezet. Vorderingen voor eigen rekening op Duitsch land, Oostenrijk en andere landen, waarover niet vrij beschikt kan worden, komen onder dit balanshoofd niet voor; zij zijn onder diverse debiteuren opgenomen. De post vorderingen in rekening-courant, gedekt door onderpand van fondsen vertegen woordigt het bedrag van vorderingen, dat door fondsen is gedekt. Vorderingen, welke ten deele zijn gedekt door onderpand van fondsen, ko men voor het niet door fondsen gedekte ge deelte onder diverse debiteuren voor. Een bedrag van f 741.500 (1.022.000) valt onder Stillhalte-overeenkomsten. doch is ge dekt door courant, in Nederland liggend fond senonderpand. Van de fondsen is genoteerd te Amsterdam f 5.438.939 (8.454.222), en niet genoteerd te Amsterdam f 1.436.175 (1.676.152). Wij lieten de Duitsche obligatiën te boek staan tegen de koersen van 31 Dec. 1931. Ook de overige fondsen namen wij op tegen lagere koersen dan die van 31 Dec. 1933. Het voordeelig saldo der fondsenrekening be draagt f 319.988 (1.536.913). De rekening is gecrediteerd voor de geïnde rente en gedebiteerd ten gunste van de inte rest-rekening voor 4 pCt. rente over de gemid delde boekwaarde van de fondsen. Wij hebben deel in onderscheidene vennoot schappen o.a. de Financieele Mij. voor Nijver heids-Ondernemingen, de Internationale Bank te A'dam, het Noord-Hollandsch Landbouw- crediet te Alkmaar, S. D. Lankhuyzen Co's Bank te Raamsdonkveer, de Bank van Doyer Kalff te Zwolle, de Bank van Haffmans en Steegh, te Venlo, de Amsterdamsche Invest ment Trust te Amsterdam, de. Algemeene Mij. voor Grondcrediet te A'dam. het Transatlan tisch Grondcrediet (Credito Territorial Trans- atlantico) te A'dam, het Administratiekantoor der A'damsche Bank te A'dam, de Ned. Crediet- verzekering Mij. te A'dam. de Waarborg- en Trustmij. te A'dam, de N.V. Gem. Eigendom van Aand. Holland-Am.-Lijn te R'dam (be voorrecht aandeel), de Marokkaansche Staats bank te Tanger en de Soc. Intern, de Régie co-interessée des Tabacs au Maroc te Parijs. De aandeelen zijn gewaardeerd beneden den beurskoers, of zoo deze ontbrak, tegen een veilig daaraan toe te kennen waarde. Het winstsaldo, dat het hoofd Aandeel in naamlooze vennootschappen aanwijst, na boe king ten gunste der interestrekening van 4 pCt. rente over het bedrag, waarvoor ons bezit in 1933 gemiddeld te boek stond» is ten %unste der fondsenrekening gebracht. De betaling van f 400.000 voor goodwill aan De Priesche Bank N.V. in liquidatie, per 1 Ja nuari 1934, komt in de boeken van het loopen- de jaar tot uiting. De liquidatie van deze in stelling is aan ons opgedragen. De huidige toestanden maken het nauwkeu rig waardeeren van vele debiteuren uiterst moeilijk. Van onze vorderingen is een bedrag van ca. f 47.000.000, door onderpand van goederen, borgtochten, hypotheken of op andere wijze gedekt,, ongerekend de garanties en andere zekerheden in verband met de Duitsche en Oostenrijksche Stillhalte-overeenkomsten ver strekt. I Onze .-vorderingen, uit welken hoofde' ook, op debiteuren in Duitschland, Oostenrijk en ande re lahdën met beperkt betalingsverkeer ston den per 31 December 1.1. te boek voor f 24.726.000 (32.488.725). Dit bedrag omvat ook de vorderingen welkë niet onder de Stillhalte vallen en vorderingen op debiteuren elders domicilie hebben, doch in die landen sterk ge ïnteresseerd, of steunend op borgen aldaar ge vestigd. Onze voorschotten in verschillende vreemde muntsoorten bedragen, omgerekend tegen de koèrsen per 31 December j.l., f 5.057.535 (5.417.031). Tegen het koersrisico zijn wij ge dekt. De winst- en verliesrekening wijst een zui vere winst aan van f 2.431.890 (3.660.104). EXAMENS ZIEKENVERPLEGING. Op 23 en 24 Mei slaagden voor het diploma A Zieken verpleging de volgende zusters: E. Reinders Folmer. E. Moltzer, H. W. Beer- ling. J. F. Hosang, N. Rink, G. S. Hoekman, L. Knegt, A. P. M. Imken, J. R. de Koning, J. T. van der Eist, C R. Jacobson, J. M. van Buuren, E. W. M. Donkers, H. C. Groenewe- gen. A. Koch. S. C. Matzer van Bloois, A. M. R. Roijer, C. G. Hoorweg, T. d'Ailly. Allen opgeleid in het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis. RUBBER CULTUUR MIJ. „HAMBALANG" NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP. In de Donderdag gehouden jaarlijksche al gemeene vergadering van aandeelhouders werd door den Raad van Beheer verslag uit- ;ebracht over het boekjaar 1933 en werden de balans en winst- en verliesrekening per 31 December goedgekeurd. Confoim het be stuursvoorstel werd besloten c.a. 856 H.A. woeste gronden, behoorende tot het erfpachts bezit der Maatschappij, aan het Gouverne ment van Ned.-Indië terug te geven. In de hierop volgede vergaderingen van houders van le en 2e hyp. obligaties ten laste van „Hambalang werd met algemeene stem men besloten de op bovenbedoelde gronden rustende hvpotheken te royeeren. Voorts ver klaarden de vergaderingen er zich mede ac- coord, dat de vestiging van de tweede hypo theek op de onroerende bezittingen der maat schappij voorloopig wordt opgeschort, ter kos ten-bespa ring. Czardas. Mariska, de zwartoogige danseres, was reeds ettelijke malen door het daverende ap plaus der uitverkochte zaal voor het voetlicht teruggeroepen. Het scheen wel, of het enthousiasme der opgewonden toeschouwers geen einde kon nemen. Eerst had zij zich met volle teugen een roes gedronken aan het be dwelmende succes, maar tenslotte zeeg zij, telkenmale bij haar terugkeer achter de cou lissen, uitgeput neer op het bankje van den tooneelmeester. „Gelukkig", mompelde ze, toen het gordijn voor de laatste maal gesloten werd en ze doodmoe, maar toch met een zalig gevoel van stil geluk haar kleedkamer binnentrad, „ein delijk alleen". Mariska zat aan haar kaptafel. Ze kon niet besluiten zich af te schminken, het gaf haar een gevoel van intens genot een weinig te co- quetteeren met haar spiegelbeeld. Even schudde ze het hoofd, zoodat de blauw-zwarte haren wijd uit waaierden, ze lachte en de groote witte tanden werden zichtbaar, scherp contrasteerend tegen de fel-roode lippen. Ze wist, dat ze mooi was, héél mooi. Dan liet ze den kapmantel iets van haar schou ders glijden, bewonderde de gave lijning, de bronzen, strakke huid. Nogmaals schudde zij de ebben lokken, strekte de armen wijd uit. diep inhaleerend de lucht, die bezwangerd was van haar lieve lingsparfum, heliotrope. Maar ineens keerde haar energie terug. Ze greep een doek, ging zorgvuldig de schmink verwijderen en intus- schen neuriede ze de eerste maten van den czardas. Dansen, ah dansen, ze zou haar ge heele leven op de tonen van deze muziek kunnen bewegen, eerst langzaam en streng beheerscht, dan scherp markeerend ieder accent van het fascineerend thema een weinig sneller en tenslotte in wilde vaart, in toomelooze hartstocht de climax, de woeste werveling van beelden en gebaren, om dan neer te ploffen, óp, volkomen óp, maar wetend even den sluier van de diepste mysteries van het leven te hebben beroerd. Er wordt geklopt. Even gaat een rilling door het slanke lichaam, snel trekt ze haar kapmantel recht, onwillig komt een kort „binnen" over haar lippen. Ze huivert, het is een kwelling gestoord te worden in dit intiem samen zi.^i met zichzelf. Waarom laat men haar niet met rust, ze stoort immers anderen ook niet? En'even flikkert een boos lichtje in de felle Slavische oogen. Mariska ziet hem staan, achter zich in den spiegel, ze neemt de verlegen uitdrukking van zijn gezicht, de onbeholpenheid van zijn houding waar»' Ze weet, waarvoor hij komt, ze begerijpt hem volkomen, maar ze deelt zijn ge voelens niet, die aan alle kanten door con- ventioneele vooroordeelen geknot en mis vormd zijn. Ze voelt dat ze toch een woest kind van de steppe is, dat het haar niet mo gelijk zal zijn ook maar tien minuten de aan wezigheid van den heer in smoking te verdra gen. Haar oogen schieten vuur en met enkele gloeiend-bitse woorden wijst ze hem de deur jaagt hem er uit als een bedelende hond. Weer is ze alleen. Neen, denkt ze, die man nen hier zijn niet voor mij en ik ben niet voor hen. Ik ben en blijf een dochtet van de poesta, en ze schatert om haar gedach ten. Mariska, de zwartoogige danseres hoort van achter de gesloten gordijnen een zwak applausje. Nog éénmaal ziet ze de halfge- vuide zaal, het publiek dat zich reeds bij de uitgangen verdringt. Langzaam, uitgeput en wanhopig laat zij zich, steunend op den arm van haar kapster, naar de kleedkamer ge leiden. Nu zit ze slap en wezenloos te staren naar het beeld vóór zich in den spiegel. In het helle licht der electrische lampen ziet ze dui delijk de grijze strengen in het blauw zwarte haar, ziet ze de scherpe trekken om den mond, de rimpeltjes bij de oogen. Ze tracht te lachen, maar buigt het hoofd, als ze het vele goud tusschen de scharlaken lip pen ziet glinsteren. Ze is te loom om zich af te schminken, ze grijpt een cigaret uit het zilveren étui op den tafel en ze grijnst boosaardig tegen den kapster, die haar een lucifer geeft. Even droomt ze weg, de rook van de cigaret bedwelt haar. Ze ziet zich op ditzelfde plekje zitten, jong en krachtig, ze herinnert zich nauwkeurig hoe alles was, toen ze in dit theater voor het eerst optrad, hoe ze in aan bidding haar eigen schoonheid had genoten, hoe in haar de vreemde en tóch zoo éigen melodie van den czardas gezongen had. En ze tracht het thema weer te vatten, maar het lukt niet, ze hoort de schorrige pogingen van haar versleten stem en ze weet, dat ze oud geworden is, oud en vergeten. Ja, vergeten. Had ze niet soms wel twintig malen op een avond moeten snauwen, om toch maar alleen te kunnen zijn. Soms had ze zich nauwelijks in haar kleedkamer kunnen be wegen, omdat het overval van bloemen was en nu O. die eenzaamheid, die vreeselijke leegte. Waarom klopte hij nü niet aan haar deur, die jonge man in smoking, nü zou ze immers niet weigeren met hem te gaan soupeeren. Hij was toch wel aardig geweest, hoffelijk en knap Maar alles «blijft stil. Mariska weet, dat dit het einde is, dat ze geleefd heeft, en een langezucht, een snik bijna ontsnapt den rood-geverfden mond. Er wordt geklopt. Even huivert de kleine, donkere vrouw en bijna smeekend klinkt haar stem als ze „binnen" roept. Het is de portier, die haar beduidt, dat het tijd is, om te sluiten. JAAP BEKKERS. en devgj ook Sn bekleed© meubelen vernietsgen wij radicaal Kleuren en stof worden niet aangetast Mooi Vrij huis gelegen aan plantsoen, omg. Zaanenlaan, bev, 5 k„ badk., voor- en achtertuin, huurprijs 35.p. mnd. Inl. Won.-Bur. „Zaanen", Middenweg 141, Tel. 22890. EXGELSCIIE EX AMERIK. MAGAZIJNEN TUIN- en BALCOXPARASOT/S enorme keuze vanaf 5.90 I.ÏGSTOELEN vanaf 93 ets. TUIN- en SERRE-STOELEN KAMPEER- en STRAND TENTEN een keuze uit 100, waarvan ecnige bijzonder aan te bevelen 1S5 x 125 x 110 c.M. 5.95 150 x 150 x 150 c.M. 9.25 200 x 200 x 200 C.M. 300 x 200 x 200 C.M. Extra daken GRONDZEILEN 2.2 SLAAPZAKKEN vanaf 5.90 VELDBEDDEN vanaf KAMPEERDEKENS J RUGZAKKEN vanaf PRIMUS BRANDERS PIC-NIC-KOFFERS v.a. 7.50 Voorts een ongekende keuze in BADPAKKEN BADMUTSEN en SCHOENEN 14.90 37.50 12.75 7.90 3.50 3.90 7AVEMRIXGEX vanaf 0.40 Groote Houtstraat 51 Sedert 1882 het adres voor Koffers en Tasschen AFWEZIG TOT 17 JUNI Zr. C. DE BLOEME partic. wijkzuster Waarneemster: Zr. W. van Dijk, Telefoon 2S90 VANAF 28 MEI te BLOEMEN DAAL Rustenburgcrweg 20 Innie van Dorsser tandarts Telefoon 23593 Spreekuren: Maandag 10.3011.30 v'.m. Woensdag Donderdag 1.30—*2.30 n.m Zaterdag .en volgens afspraak Bij vonnis der Arrondisscments- Rechtbank te Haarlem van: 24 Mei 1934 is het faillissement uit gesproken van Joh. Alb. KLINK, winkelier, wonende te Haarlem, met benoeming van den E.A. Heer Mr. Th. F. Raedt, Rechter in gemelde Rechtbank tot Rech- ter-Commissaris en van den on dergetekende tot Curator. De Curator voornoemd: Mr. SILVAIN GROEN. Haarlem, 24 Mei 19 34 Flink DAGMEISJE v. dir. gevr., v. uii. van 8.30—4 uu., v. dir. gevr., van S.30— 4 u„ na 7 uur. Een Winkeljuffrouw voor Vleeschhouwerij Alleen zij welke reeds in boven genoemde branche bekend zijn en goed en vlug kunnen rekenen, gelieven te solliclteeren. Begin salaris 10 per week. Goede ge- tuigen vereischt©. Br. no. 103 bur, van dit blad DAGMEISJE gevr. van 8.301 uur, loon 3. Zondags vrij. Aanm. Rest. „Dreef- ziclit". „Homann" Gasfornuizen in de allernieuwste uitvoering GEëTALEERD' 3 vlams wit a 64.50 4 vlams wit met gesloten borden- warmera S 2.00 3 vlams kooktafcl a 40.00 W. HENDRIKS Tel. 13122 Ged. Oude Gracht 116 (tusschen Gr. Heil.land en KI. Houtstraat) ROME-HOLLAND beluistert gij het best met een RADIO-INSTALLATIE van N.V. Technisch Bureau J. v. d. BERG, RADIO-SPECIALISTEN. ZIJLSTRAAT 87 A Telefoon 11S22 Profiteert van onze tijdelijke aantrekkelijke inruilprijaen. Spatborden p. stel 19 39 55 Pedalen per stel 24 59 79 Sturen 69 89 Hendels p. paar 6 9 Bellen 9 15 19 Voorwiel 1.19 1.39 Achterwiel 1.39 Zadels vanaf 79 Spaken p. gros 65 Buisdragers 35 Stuurtasschen vanaf 29 Dubbele tasschen 89 Jasbe schermers 42 69 4-deelig idem. 75 98 Electr. achterlicht 24 Reflectors vanaf 9 Fietsnetjes 10 lö Kinderzitjes 49 69 89 Kinderduo's Rieten stoeltjes 69 98 1 Windschermen 98 1 Voorvork 98 1 Reparatie as 21 Ketting kasten 45 69 Fietspompen 16 23 Elect, rijwiellamp 2.69 3 Verchroomde schijn werpers 1 Snelbinders org. Bandriemen Zadeldekken Lak p. bus Kwastjes Kloksloten Kettingwiel m. cranks Kettings "n c 15 7 12 5 8 39 59 Voor de renners hebben wij uit voorraad leverbaar: Za dels 1.95. Sturen 2.19, Pedalen 55, Touclips 39, Riemen p. stel 35, Stuurlint, Plaklint, Tube banden, Vleugelmoeren, Concuren. Compleete Renfiets geheel nieuw vanaf f 25.— Ons bekend Geko Rijwiel zeer luxe uitvoering, geheel compleet met vijf jaar garantie; slechts f 32.75. Ziet voor dit speciale rijwiel de etalages van. Kleine Houtstraat 76, Telef. 15989 Gen. Cronjéstr. 9597, Telef. 14050. BANDEN GRATIS OMLEGGEN. REPARATIE-INRICHTINGEN. EN DETAIL.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3