UBm UIT HET BUITENLAND De Volkenbondsraad en het Saarvraagstuk. DE KAMPEERDERS DINSDAG 29 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Rijksminister Schmitt over een „gezond Dultschland". Verbetering der exportvoorwaarde voor schuldenbetaling. Ernstig woord conferentie. BuitscMand. Dr. Schmitt over de economische situatie. Kurt Schmidt. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan der Industrie- en Handelskamer van Frank fort a- <\:n heeft de Rijksminister van Eco nomische Zaken, dr. Schmitt, een redevoe ring gehouden, waarin hij o.m. zeide: Het is niet alleen rechtvaardiger, doch ook in het belang van het bedrijfsleven juister, wanneer men in het buitenland zou erken nen. welke reusachtige pogingen het Duitsche volk en zijn leider doen, om zich uit den groo- ten nood omhoog te werken. Het zou juister zijn de zoeklichten niet te richten op fouten en misstanden, doch mede te helpen om dooi de reorganisatie van een gezond Duitschland het wereldbedrijfsleven een impuls te geven. Want slechts een opleving van het wereld bedrijfsleven zal Duitschland in staat stellen zijn schulden te betalen. Het is zeer zeker verkeerd, wanneer de volken elkander weder zijds de schuld geven, in plaats van de han den ineen te slaan om stap voor stap voor waarts te komen. De wereld kan pas weer ge zond worden, wanneer krachtig alles wordt aangepakt om de economische mogelijkheden in alle landen weer tot ontplooiing te bren gen en daarmede de koopkracht in de geheele wereld te doen toenemen. Slechts op die wijze zou ook de schulaendienst weer tot voldoe ning der wereldcrediteuren op gang kunnen komen. Wij konden niet wachten op een oplossing van buiten af. Wij zouden het buitenland aan zienlijk meer grondstoffen hebben afgeno men. Het is slechts natuurlijk, dat onze export in dezelfde mate zou moeten toenemen Sluiten de buitenlandsche markten zich voor ons dan kunnen wij de betaling van onze rente niet voortzetten en zal men bovendien minder grondstoffen aan ons kunnen ver- koopen. Duitschland zal den wil en de wegen vinden welke uit den nood een deugd maken. Het is evenwel zeker, dat bij den huidigen stand van onze techniek het niet zal betreffen een hulpmaatregel van voorbij gaanden aard, doch een permanente wijziging met ontzag lijke terugslagen op de viereldmarkten. Wel is waar wordt niet verheeld, dat groote moeilijkheden overwonnen zullen moeten worden, dat slechts werk en nog eens werk ons uit den nood zal kunnen redden, doch het geloof en het vertrouwen in den leider zijn zoo groot, dat zij over alles heen tot het doel zullen leiden. Het vonnis van Stettin comedie? De Neue Vorwarts, het weekblad dat te Karlsbad verschijnt en door uitgeweken Duit sche socialisten wordt uitgegeven, bevat een correspondentie uit Stettin over wreedheden, begaan in een concentratiekamp op een ter rein, dat vroeger aan de Vulkanwerf heeft behoord en in een noordelijke voorstad ligt. Onder hen die daar door SA-mannen wreed zijn behandeld aldus het weekblad be hoorden ook Du i tsch -nationalenvrienden van maarschalk Von Mackensen, die in de nabijheid van Stettin op een landgoed woont. Toen deze daarvan hoorde reisde hij naar Berlijn en eischte van Goering bestraffing der schuldigen. Daar von Mackensen nog steeds grooten invloed heeft, kon Goering dien eisch niet afslaan en zoo is dan 't pro ces tegen de SA-lieden, die onlangs te Stettin hebben terechtgestaan, tot stand gekomen. De beschuldigden zijn toen tot langdurige tuchthuisstraffen tot 13 jaar toe veroor deeld. Volgens de Neue Vorwarts heeft Goe ring die straffen later veranderd in5 we ken gevangenis, nog wel met aftrek van de voorloopige hechtenis, zoodat het proces eigenlijk slechs een komedie is geweest. (N.R.C.) Ook Duitsche orders voor vliegtuigen naar Amerika? Naar volgens V.D. verluidt, heeft Duitsch- land dezer dagen in de Vereenigde Staten 46 nieuwe vliegtuigmotoren aangekocht, zoodat in totaal sedert 1 Januari van dit jaar door Duitschland 168 Amerikaansche vliegtuig motoren zijn aangekocht, tegen 47 motoren in het geheele jaar 1933. Terwijl in 1933 Duitsch land in de Vereenigde Staten voor 349.000 dol lar vliegtuig-materiaal aankocht, bedraagt dit bedrag in 1934 reeds 1,169.000, waarvan alleen in April 261.500 dollar. Genève. Henderson eischt onbuigzame vastberadenheid" In de middagzitting van het presidium der Ontwapeningsconferentie verklaarde Hender son nadat hij de in den laatsten tijd gewis selde nota's had gememoreerd o.m.: ..Over de toekomst der conferentie zijn tal van verklaringen in omloop gebracht, daar onder eenige die een defaitistisch karak i r schijnen te hebben. Ik durf hopen, dat het presidium de hoofdcommissie algemeen op het hart zal drukken, dat de ernst, van den toestand meer dan ooit een onbuigzame vast beradenheid vereischt om onze bemoeiingen van Henderson op de ontwapenings voor de tot stand brenging van een conven tie overeenkomstig de der conferentie ver leende opdracht voort te zetten". In het officieele communique der zitting wordt medegedeeld, dat Barthou er in zijn verklaring op heeft gewezen waarde te hech ten aan de constateering. dat de houding van Frankrijk sedert de onderbreking der politieke activiteit van de ontwapeningscon ferentie en ook sedert het begin der confe rentie ongewijzigd is gebleven, De ontwape ningsconferentie mag ondanks alles niet als een afgedane zaak worden beschouwd. Men moet naar haar succes streven. Namens zijn regeering verklaarde hij met zijn geheelen wil en zijn gansche overtuiging de door den president geeischte bemeiingen te steunen. Zes neutrale mogendheden te Genève bijeen. Gistermiddag zijn de vertegenwoordigers der zes neutrale mogendheden, n.l. Nederland, Zweden, Noorwegen, Denemarken, Zwitserland en Spanje opnieuw bijeengekomen om hun standpunt te bepalen in de ontwapenings kwestie. Men verwacht dat deze zes staten een nieuw voorstel zullen indienen. Ook de leden der Kleine Entente hebben vergaderd. Bovendien hebben zij nog bespre kingen gehad met de ministers van Buiten landsche Zaken van Turkije en Griekenland. Fransche nota over de Saarkwestie. De Fransche regeering heeft, naar Reuter uit Parijs meldt, den secretaris-generaal van den Volkenbond een nota doen toekomen in zake 'haar standpunt betreffende de volksstem ming in het Saargebied en de organisatie er van, bestemd om te worden doorgezonden aan de Saar-commissie onder voorzitterschap van baron Aloisi. De nota wijst o.a. op het interna tionale karakter van het Saar-probleem, dat niet uitsluitend als een Fransch-Duitsch? kwestie moet worden opgevat. Rusland. Proces tegen 29 ambtenaren te Kiew. De wijdvertakte bende, die zich heeft schul dig gemaakt aan onwettigen handel in levens middelen en kleedingstukken in de Oekraine. staat thans terecht voor de rechtbank té Kiew. Onder de beschuldigden bevinden zich 29 hooge ambtenaren, meerendeels leden van de communistische partij, die vooraanstaande oosities bekleedden bij de levensmiddelen- kleedingtrusts. In de acte van beschuldiging staat o.a.,. dat cle bende de eigendommen van den staat ten eigen bate heeft verkocht. Reuter t'èekent hierbij aan, dat de maximum-straf, die hierop staat, Je dood door den kogel is. Japan, Positie der regeering bedreigd? Uit Tokio: Alle reactionnaire groepen met een ledental van 600.000, bereiden gemeenschappelijk een campagne voor tegen de partij-regeering, nu de politieke toestand spannender wordt in ver band met het Kipoda-schandaal. De bladen noemen verscheidene namen voor het premierschap, o.m. Soezoeki, president der Seiyoekai: baron Hironoema, vice-president van den staatsraad; burggraaf Kiyoera; gene raal Oegaki, gouverneur-generaal van Korea en generaal Araki, vroeger minister van Oor log, doch leger en vloot zijn, naar verluidt tegen Oegaki. Nitsje Nitsje meldt, dat het leger wenscht, dat premier Saito opnieuw een kabinet zal vormen ingeval zijn regeering mocht aftreden, terwijl marinekringen ieder kabinet gunstig gezind zijn, mits het krachtig zij. Roemenië. Geen aftreden van het kabinet- T atarescoe? Ih politieke kringen in men van meening, dat de regeeringscrisis voorloopig van de baan is. De opheldering van den toestand werd be spoedigd door het feit, dat de audiëntie van den minister-president bij den koning, welke oorspronkelijk op Dinsdag was vastgesteld, na een voorbereidende ontvangst van den minister van Binnenlandsche Zaken en den minister van Verkeerswegen reeds Maandag kon plaats hebben. Na het verlaten" van het slot verklaarde de minister-president, dat de regeering niet zal aftreden. Het parlement zal onverwijld voor een bui tengewone zitting «worden bijeengeroepen, ten einde te stemmen over de staatsbegrooting. Uit mededeelingen van bevoegde kringen zou blijken dat een mutatie in het ministerie van Oorlog met groote waarschijnlijkheid te verwachten is. Voorts staat vast, dat van den ministerpresident een voorstel is binnenge komen. waarbij deze zelfs de portefeuille van legerzaken zou willen aanvaarden. In ieder geval schijnt het zeker, dat met het aanblijven der regeering Tatarescoe de politiek van Titoelescoe zal worden voortge zet. Oostenrijk. Aanslag op bisschoppelijk paleis te Bregenz. Uit Bregenz. 28 Mei: In de afgeloopen nacht as in Feldkirch op het dak van een te genover het bisschoppelijk paleis gelegen huis een bom tot ontploffing gebracht. Een groot stuk Van het dak van dit huis werd weggerukt, terwijl in het bisschoppelijk paleis 56 venster ruiten werden vernield. In de daarnaast ge legen pastorie sprongen dertien ruiten. De aanslag was blijkbaar tegen het leven van den aartsbisschop bedoeld. De Deutsche Turnverein te Bregenz is ont bonden en het vermogen der vereeniging is door de politie in beslag genomen. Te Binz zijn twee bommen tot ontploffing gebracht, een voor een schoolgebouw, de an dere in de woning van een professor. Dit woonhuis is geheel vernield. Te Braunau a. d. Inn is een aanslag gapleegd op de water voorziening, «welke geheel verwoest is. De autoriteiten hebben bijzondere veiligheids maatregelen getroffen. TREIN DOOR BANDIETEN OVERVALLEN. DRIE REIZIGERS GEDOOD. Charbin, 28 Mei (V.D.) Volgens alhier ont vangen berichten zijn drie personen gedood en zeven gewond, toen gisteren een bende ban dieten een trein overviel en tot ontsporing bracht, waarna zij de passagiers beroofden. De bandieten slaagden er in te ontkomen. DE RONDRACE DOOR ITALIë. TWEE ITALIANEN GEDOOD. ROME, 28 Mei (V.D.) Bij de eerste étap pes van de rondrace door Italië over 40i:o mij len om den gouden Lictoren-beker zijn de renners Guilli en Marzetti, twee Italianen, ge dood. Mazzaferro werd gewond. De Engelsche renners John en Walter Herrop werden zoo zwaar gewond, dat zij in het ziekenhuis moes ten worden opgenomen, hetgeen eveneens het geval was met de Roemenen Berlescu en 01ea.no en den Italiaan Villoresi. LEEUWENPLAAG IN OOST-AFRIKA. Geheele districten rondom Mozambique heen in Portugeesch Oost-Afrika worden door hon gerige leeuwen geteisterd. Te Villa Machada is een vrouw door een leeuw verslonden en verscheidene kinderen en oudere inboorlingen worden vermist. De auto riteiten hebben een groote premie uitgeloofd voor eiken dooden leeuw die aangebracht wordt doch onder de inboorlingen is zulk een paniek uitgebroken, dat zij al hun eigendom men in den steek laten en naar de Europeesche nederzettingen vluchten. AARDBEVING IN GRIEKENLAND ATHENE, 28 Mei (V.D.) In Pyrgos in den Peloponesus heeft een krachtige aardbeving groote schade aangericht. In verscheidene huizen ontstonden scheuren, zoodat een aan tal woningen zelfs onbewoonbaar is gewor den. In de dorpen in de omgeving zijn ver scheidene gebouwen ingestort. De bevolking heeft in de open lucht overnacht, daar ge vreesd werd voor een herhaling van de aard beving WEER EEN SPIONNAGE-AFFAIRE IN FRANKRIJK. PARIJS, 28 Mei (V.D.) Volgens de JPa- ris Soir" is een nieuwe spionnage-affaire ont dekt. Een zekere Laumon, die werkzaam was bij de in aanbouw zijnde forten in de omge ving van Thionville is gearresteerd. Na een langdurig verhoor heeft de man bekend, dat hij opdracht had tot het verzamelen van ge gevens betreffende deze vestingwerken. De man is van Duitsche nationaliteit. Zijn ouders wonen in Duitschland. Hij is zelf in de Moezelstreek geboren. Hij heeft bekend voort durend in relatie te staan met een buiten- landschen spionnagedienst. Men verwacht binnenkort verdere arrestaties. Genève, 26 Mei 1934. (Van onzen correspondent). De uitgebreidheid der vertrouwelijke on derhandelingen, die de vorige week tijdens de 79ste zitting van den Volkenbondsraad on der de leiding van den Italiaanschen baron Aloisi hier over de voorbereiding van de volksstemming in het Saargebied hebben plaats gevonden, is helaas niet evenredig aan het daarbij bereikte resutaat geweest. De besprekingen hebben nog niet tot een oplos sing der voornaamste meeningsverschillen kunnen leiden. Het is een geluk, dat de Vol kenbondsraad de volgende week toch weder een nieuwe zitting houden moest voor de bespreking van het Britsche voorstel inzake het verbieden van wapenleveringen aan de oorlogvoerende staten Bolivie en Paraguay. Daardoor kon Aloisi doorzetten, dat het Saar vraagstuk dan tevens wederom behandeld zal worden, ofschoon Barthou liever een langdurig uitstel tot de gewone raadszitting van September zou hebben gezien! Wij heb ben nu ten minste nog een kansje, dat de be slissingen over de voornaamste strijdvragen, die met de voorbereiding der volksstemmine verband houden, reeds in de maand Juni zullen genomen worden. Dit zal stellig het beste en doeltreffendste middel zijn voor de handhaving der openbare orde en rust onder de Saarbevolking. die juist door het voortdu ren van de onzekerheid over het tiidstip. waarop zij de beslissing over haar eigen lot zal mogen nemen, in een steeds zenuwach tiger stemming wordt gebracht. Gedeeltelijk is de Duitsche regeering. die zelf natuurlijk het sterkst op een snel vast stellen van een vroegtiidigen datum der volks stemming aandringt, zelf schuld er aan, dat de Geneèfsche besprekingen van de vorige week zoo omslachtig en weinig vruchtbaar waren. De Volkenbondsraad had in Januari toen hij met de behandeling van de voorbe reid in? der volksstemming begon, tot de Duitsche regeering de uitnoodiging gericht, om althans bij de besprekingen over deze kwestie der. Raadszetel te komen innemen dien Duitschland ondanks de opzegging van het lidmaatschap van den Vo1 ken bond in Oc tober van het vorig jaar nog tot October 1935 bezit, aangezien twee jaren moeten verloo- pen zijn. voordat een opzegging var- kracht wordt, De Duitsche receerin? was echter te trotroh. om voor het Saarvraagstuk een uit zondering op de afwez'aheïd van Genève te maken, en bleef weg. Daar Aloisi als voorzit ter van de Raadscommri-ie van Drie voor de voorbereiding der vo^s stemming echter zeer luist inzag, dat in het belans van de bevre diging tusschen Frankrijk en Duitschland de volksstemming in het Saargebied op een wijze georganiseerd móest worden, die de toestem ming van beide landen zou verkrijgen, deed hij zijn uiterste best de Duitsche bereidwil ligheid te verkrijgen tot een overieg ah hans buiten de officieele zaal van den Volken bondsraad. Hierin slaagde hij in zooverre, dat de Duitsche consul te Genève door Hitier ge machtigd werd aan de onderhandelingen met Aloisi en met de Fransche delegatie te Genève deel te nemen. Daar d« Duitsche consul te Genève echter natuurlijk niet het noodige gezag bezat, om voorstellen van Aloisi of van de Franschen goed te keuren of daarop wijzi gingen in overweging te eeven. moest hij pa iedere Geneefsche bespreking langdurige te lefonische besprekingen met Berijm houden, om daar instructies over de aan te nemen houdine te vragen. Dat dit niet de snelste methode is. om tot overeenstemming te ko men. Is duidelijk! Kan men Duitschland dus het verwijt niet besparen, dat het door een stijfhoofdige wei gering, om gebruik te maken van de reeds in 1926 aan het land toegestane „rechtsgelijk heid" aan de tafel van den Volkenbondsraad, Aloisi's bemiddelingspogingen zeer heeft be moeilijkt, nog zwaarder zal de verantwoorde lijkheid der Franschen zijn, wanneer dezen ook in de 80ste Raadszitting zullen volharden bij de houding, door Barthou en Massigli tij dens de besprekingen met Aloisi gedurende de 79ste Raadszitting aangenomen. De Fran schen bleven daarbij aandringen op de zen ding van een internationale politiemacht naar het Saargebied in het belang van de handha ving der openbare orde en rust. Gevoelt niet iedereen, die den werkelijken toestand nuch ter beoordeelt, dat zuiver Duitsche bevolking van het steeds tot Duitschland behoord heb bende Saargebied een dergelijke „bezetting" van hun vaderland met den grootsten weer zin zou begroeten en dat de aanwezigheid van vreemde machthebbers in het Saargebied een voortdurend gevaar voor incidenten en orde- Vertrouwelijke onderhandelingen tijdens de 79e zitting van den Volkenbondsraad. Meenings verschillen over den datum der volksstemming over de politiemacht ter handhaving van de open bare orde en rust en over de waarborgen voor de vrijheid der stemmers. Zal de 80ste Raads zitting de spanning opheffen verstoringen zou opleveren? Gelukkig heeft dan ook geen land zich bereid verklaard tot de vorming van zulk eeen onzijdige inter nationale politiemacht mede te werken, zoo dat reeds om deze reden deze Fransche wensch weinig kans op verwezenlijking heeft! De Franschen verlangen verder, dat de Duit sche regeering niet slechts een plechtige be lofte zal afleggen, dat géén stemgerechtigde onder de Saarbevolking voor Duitsche wraak- maatregelen bevreesd behoeft te zijn, wan neer hij niet ten gunste van den terugkeer van het Saargebied naar Duitschland zal hebben gestemd, doch dat bovendien geen tegenwoordige bewoner van het Saargebied moeilijkheden zal ondervinden ter zake zijner propagandistische actie tegen den terugkeer van het land tot Duitschland. De Duitsche regeering nu is bereid de vrije wilsuiting der stemgerechtigden bij de stembus te waarbor gen, door een plechtige belofte af te leggen geen wraakmaatregelen tegen den niet voor den terugkeer tot Duitschland gestemd heb benden burger te zullen nemen. De Duitsche regeering weigert echter bij voorbaat straf feloosheid te waarborgen ook aan iederen niet-stemgerecht,igde, die naar het Saargebied gekomen is, om daar tegen het tegenwoor dige regiem in Duitschland op te stoken. De Fransche regeering weigert verder goed te vinden, dat de datum van de volksstemming zal worden vastgesteld, voordat overeenstem ming met Frankrijk over de internationale politie en de waarborgen zal verkregen zijn. De vertrouwelijke onderhandelingen tijdens de 79ste zitting van den Volkenbondsraad hebben helaas de vrees gewekt, dat er dit maal weder een fraaie gelegenheid, om ont spanning in Europa te weeg te brengen, zal verzuimd worden. Iedereen wenscht den te rugkeer van Duitschland tot den Volkenbond. Van Duitsche zijde is méér dan eens, dezer dagen weder door Von Papen, verzekerd, dat de wijze, waarop de Volkenbond het Saar vraagstuk behandelen zal, van grooten invloed op het Duitsche oordeel over den Volkenbond zijn zal. Iedereen moet voorts overtuigd zijn, dat de groote meerderheid der Saarbevolking den terugkeer tot Duitschland wenscht. In het belang van de bevrediging van Europa is een zoo spoedig mogelijke verwezenlijking van dezen wensch der groote meerderheid der Saarbevolking noodzakelijk. De plicht der 8;>ste Raadszitting is hier duidelijk: vast te stellen dat de volksstemming inderdaad in Januari 1935 zal plaats vinden, en te zorgen voor een zoodanige technische organisatie der volksstemming, dat het geheim der uitge brachte stem verzekerd zij. Deze raadsbesüs- singen, aangevuld door de Duitsche belofte van géén-wraakmaatregelen tegen hen, wier tegenstem tegen Duitschland toch nog bekend zou worden, zouden de 80ste Raadszitting tot een zegenrijke maken! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING. Toen Sietske toch eenmaal aan het vertellen was, deed hij meteen maar verantwoording aan Ben en Sjef, waar hij den heieen dag gezeten had. Je begrijpt, dat ze om zijn berenbaantje moesten lachen. „Laten we toch naar bed gaan," zei plotseling de vrouw van den hotelhouder, toen ze had bemerkt, dat het al half drie was. Op hun teenen slopen de drie vrienden naar hun kamer. „Vandaag is mijn moeder jarig. Ik schrijf haar direct een brief en dan doe ik er wat cadeautjes bij," zei Sietske en na een vel of tien verknoeid te hebben, vond hij dat het epistel wel naar zijn zin was. „U liefen zoon volgd," schreef de bengel en toen het pakket op het postkantoor was gebracht, ontdekte hij dat het hoog tijd was om voor bruintje te gaan spelen. En op een draf liep hij naar het kermistent je. SCHIETPARTIJ IN HAVANNA. BIJ DE WONING VAN DEN AMERIKAAN- SCHEN GEZANT HAVANNA. 29 Mei (V.D.) Zondag werd groote beroering in de hoofdstad gewekt door het feit, dat plotseling een vrachtauto vol on bekende personen het vuur openden op de wacht bij de residentie van den ambassadeur der Ver. Staten Caffery, waarbij zij een Cu- baansch soldaat wondden. De op wacht staan de troepen beantwoordden het vuur, doch de auto verdween snel en was spoedig uit het ge- zich verdwenen. Op het oogenblik, waarop de schietpartij plaats had, was de Amerikaansche gezant in zijn woning aanwezig. RADIO-PROGRAMMA |1 WOENSDA GO MEL HILVERSUM 302 M. 8.00 VAAR Grarnofoonmuziek. 9.00 De No tenkrakers olv. Daaf Wins. 9.30 Onze keu ken door P. J. Kers Jr.. 10.00 VPRO. Mor genwijding. 10.15 VARA Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Adolf Bouwmeester, voordracht. De Noterfcrakers olv. Daaf Wins. W. H. Vliegen een halve eeuw socialistische arbeidersbeweging. 12.00 Klein VARA-ensemble olv. Frits Bakels. 1.00 De Jeugdherbergen, door Leo Meilink; 1.10 Gra rnofoonmuziek. 1.15 Klein VARA-ensemble olv. Frits Bakels. 2.00 Rustpoos. 2.15 Knip cursus door Mevr. A. Blanken van Kuyk, 3.00 Voor de kinderen. VARA tooneel olv. Wil lem va Capellen. De Roodborstjes olv. Le.ida Hulscher. Heli Majola, zang, Hans Krieg, piano, Oom Henk, vragenuurtje. 5.30 VARA- orkest olv. van Hug ode Groot. 6.00 Overgang naar den versterkten zender. 6.05 VARA Or kest ol.v. Hugo de Groot. 7.00 Klaas Toorn- stra: De omvang der werkloosheid. 7.20 Car men van Bizet, uitgevoerd door het Utrechtsch Stedelijk orkest olv. Ernst Ewald Gebert. Mmv. Maartje Offers, alt, Marie Vos, sopraan, Michel Gobets, tenor, Joh. Lammen, bas. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.15 Voort zetting Carmen. 9.00 Straten zonder einde, hoorspel naar e roman van J. Ehrhardt, door Jan Lemaire. VARA-tooneel olv. Willem van Capellen. 10.30 Arbeidersliederen te zingen door Harry van Oss. Felix de Nobel, piano. 11.00 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst mmv. Cor. Steyn, orgel. 11.30 Grarno foonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriflezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door ds. G. Laarman. 11.00 Cello recital door Henk Franke. 11.45 S. P. Visser, orgel. 12.00 Politie berichten. 12.15 Grarnofoonmuziek. 12.30 Ver volg orgelspel. 1.00 Grarnofoonmuziek. 1.30 Ensemble v. d. Horst. 3.00 Lezen van Chris telijke lectuur. 3.30 Grarnofoonmuziek. 3.45 Rustpoos. 4.00 Liederenrecital door Riet Ipema, sopraan. Chris Veelo a. d. vleugel. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Grarnofoonmuziek. 6.30 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.00 Politieberichten. 7.15 Grarnofoonmuziek. 7.30 Landbouwhalfuurtje. 8.00 Uitzending van den Israelavond, door de Ned. Ver. voor Israel, belegd in de koepelkerk ie Amsterdam. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Graavtfoonmuziek. 12.00 Slui ting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6