De Wereldkampioenschappen in Italië. ITALIAANSCHE INTERMEZZI DONDERDAG 31 MEI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 9 gpiHIIlllill VOETBAL De les van Milaan. (Van een specialen medewerker). Het is dus alles voorbij Straks pakt Neerland's voetbal-elftal, waar op geheel een volk zijn hoog-gespannen ver wachtingen had gebouwd, de koffers, en in alle stilte zullen zij Donderdag het-vaderland binnenkomen. Geen hosanna's, geen speeches geen bloemen. Zij verzoeken van rouwbeklag verschoond te blijven. Dit is een harde en een duidelijke les ge weest. Wij hebben nimmer behoord tot die genen. die na drie inderdaad zeer knetteren de overwinningen (België-Ierland-België) meenden dat ons team zoo'n beetje onver slaanbaar was, evenmin stonden we aan de zijde van hen die na de nederlaag tegen Frankrijk veronderstelden dat de glorie in eens was vervaagd. De waarheid lag in het midden. Het Nederlandsch elftal van heden ten dage is een goed elftal, een beter elftal dan we sinds jaren hebben gehad. Maar dat laat ste zegt nu waarlijk niet zooveel. Immers wij waren een tijdlang in het buitenland heele- maal niet in tel. omdat we overal neder lagen te slikken kregen. Daarin kwam een zeer gunstige kentering met een geweldigen climax in de maanden MaartApril. En de reactie op dien climax is niet uitgebleven. Want een abosluut vaststaand feit is het dat èn tegen Frankrijk èn tegen Zwitserland ons elftal niet die kracht ontwikkelde van vorige wedstrijden. We zagen te veel de neer gaande lijn, zoowel bij het geheele elftal, als bij enkele spelers individueel. Zooals Holland in Milaan speelde, kwam het een overwinning in geenen deele toe en al was het veld in om nadeel, zulks moge men nimmer als geldig excuus aanvaarden, al vindt het aanbeveling om. wetende wat ons te wachten staat, e<>- volgende maal ook in Holland op een hobbel- veld te oefenen. Neen, wij hebben reeds vol mondig toegegeven, dat Zwitserland beter voetbal speelde en de Italiaansche pers was het daarmee eens. Zoo is dus thans duidelijk gemaakt, dat we mee kunnen doen met de rest, maar dat men heusch geen reis naar Milaan behoeft te ma ke in de heilige overtuiging dat wij daar wel zouden zegepralen. Derhalve is de nederlam misschien wel de bitterste ontgoocheling ge weest voor de 5COO Nederlanders, die den ver ren tocht hadden aanvaard. Voor hen heeft de les van Milaan het nuttigste effect: z>' zullen dat in het vervolg wel laten. Want daarvan zijn wij toch allen overtuigd: die duizenden kwamen om Nederland te zien winnen. En nu moge publieke belangstellirr van geheel ons volk een welkome stimulans voor onze voetbalsport zijn, déze belangstel ling nam zulke abnormale afmetingen aan dat wij het nauwelijks meer aangenaam von den. Er zijn nu eenmaal grenzen. En de hoofd zaak van dit alles is dat er onder die 5000 velen waren, die tot voor kort nimmer naar een voetbalwedstrijd gingen, maar die opge zweept waren door de resultaten der laatste wedstrijden en nu met een heel koppeltje kornuiten de Alpen overtrokken. Zij hadden het elftal tot het akeligst bewierookt, wan neer Nederland gewonnen had, en ze hebben het nu verguisd, niet omdat onze nationale voetbal-eer een knak gekregen had, maar omdat zij voor niets gekomen waren. U be grijpt het wel! Nu Holland uitgeschakeld is, richten zich onze blikken op de nog overgeblevenen in den kamp, welke uit den aard der zaak steeds feller zal worden omdat steeds evenwichtiger partijen elkaar den eerepalm zullen betwis ten. Landen als Egypte, Roemenië en de Ver- eenigde Staten werden reeds van het begin af als kansloos geregisteerd en zij hebben dan ook reeds in de eerste ronde het leven gela ten. Daarbij valt echter wel de zeer geringe nederlaag van Roemenië op en bedriegen de voorteeken niet, dan is Tsjec-ho-Slowakije niet zoo sterk als we vreesden. Een groote verrassing was het uitvallen in de eerste ron de van alle teams van „over there", speciaal van Argentinië. Weliswaar kwam dit land met een amateur-elftal uit. maar zelfs van een Argentijnsch amateur-elftal hadden we meer verwacht. Het heele wereld-tournooi is dus een zuiver Europeesch onder-onsje ge worden. De finale zal wel gestreden worden tusschen de volgelingen van Hitler en die van Mussolini. Maar we houden het dan altijd nos op de laatsten. En ondertusschen liggen onze gouden kan sen begraven onder het gruis en steenbeslag van het Stadio San Siro De aftocht. Het leger voetbal-enthousiasten is vertrok ken met omfloerste vanen. Tenminste het gros. Dat waren de verstandigen, die een beetje aan den veiligen kant bleven. Die had den de vijfdaagsche reis besteld en betaald, want je kon nooit weten hoe het in Milaan afliep. Pienter uitgerekend. De menschen van de negendaagsche reis en de twintig-daagsche reis bekijken nu nood gedwongen musea. Vroeger dachten ze dat Michael Angelo de linksbuiten was van Italië en Guiseppe Verdi de keeper, maar over een week zijn ze heelemaal op de hoogte. Dat is nu weer een voordeel. Een professor heeft eens gezegd, dat die buitenlandsche wedstrij den zoo goed waren voor de ontwikkeling van ons volk, want dan zagen de menschen nog eens meesterstukken van buitenlandsche schilders, maar tot nog toe was de eenige schilder, van wien ze ooit iets vernamen, de bekende scheidsrechter Herman J. Krijgsman, huis- en decoratieschilder te Rotterdam. Na dezen kwam er niemand meer doch dit is volgende week afgeloopen. Dan gaan ze naar Rome volgens het veelgezongen lied, maar voor de Sixtijnsche Kapel en het Colliseum en het Forum Romano, inplaats van voor Wim Anderiesen en zoo. Nou ja. Het elftal zat nog in Cernobbio na te con- centreeren. Men had den jongens beloofd dat ze nog een wedstrijd in Italië mochten zien en dan naar huis. Belofte maakt schuld, doch een oekase is een oekase. En zoo kwam er als een donderslag bij hel deren hemel uit de lucht vallen de mededee- ling, dat het Woensdag al opkrassen was. Wat een domper komt er anders over voet- ballievend Nederland! Ik zou wel eens willen weten hoeveel menschen er straks met ons mee naar Zwitserland gaan als we in Novem ber van dit jaar ten tweeden male tegen de heeren uit de bergen moeten strijden, naar ik meen in Zürich. Vijftig? Maar geen vijf duizend. Deze douche heeft verkoelend gewerkt op een gloeiend vuur van enthousiasme en een doosje cigaretten met een plaatje van Bak- huijs er in is danig in waarde gedaald. Vreem de mentaliteit toch en hoe opgeschroefd was toch eigenlijk die belangstelling! Nu gaan we eindelijk eens een tournooi zien. Tot nog toe zagen we een wedstrijd N.V. GRAN1TO- Tel 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel v an prij s (Adv. Ingez. Med.) waarin Nederland speelde en de rest liet ons Siberisch. Dat wordt alles anders. We rappor teeren thans a la carte. Het wordt zoo aan genaam voor je neus gelegd en wij journalis ten kiezen het lekkerste recept. Mijn collega is nu eenmaal dol op OostenrijkHongarije en hij kan 't nemen zonder dat hij een tele gram van zijn blad krijgt waarom-ie niet naar DuitschlandZweden geweest is. Ik houd 't maar op ItaliëSpanje, want dat wordt een wedstrijdje waar de spaanders af vliegen en is Florence tevens geen mooie stad? Ja. 't is voor ons pennevoerders cf schrijfmachine-athleten wel wat gemakkelij ker geworden en geen telefonische narigheid kan ons deren, maar we hadden het voor u geachte lezer graag anders gehad. Ten slotte hebben we toch allemaal gedacht dat we wel in Turijn zouden komen en verder Maar als straks de finale nadert, stijgt vast en zeker weer de interesse ten ontzent, dan zijn we de debacle van Milaan al weer ver geten. Smart is zoo vergankelijk van aard. We gaan thans sluiten, maar zullen u spoe dig nog verhalen hoe meneer Zamorra, kee- pr van Spanje en de heeren Monti en Orsi, eens van Argentinië maar toen verhuisd naar Italië dat geen bepalingen-Valkema kent zich hebben gedragen. Wij zijn bij gebrek aan wat anders voor Italië. Ieder moet nu eenmaal een fa voriet hebben en ik heb zoo'n idee dat Italië uiteindelijk in Rome zal winnen. Safety first dus bij mijn keuze. We hebben al genoeg misère gehad DE OLYMPISCHE DAG. HET PROGRAMMA. De commissie voor den Olympischen dag op 17 Juni in het Stadion te Amsterdam heeft het programma als volgt samengesteld: 1.30 uur: wielrennen: series sprintwedstrijden 1.45 uur: athletiek. 2.05 uur: wielrennen: finale sprintwedstrijd. 2.15 uur:-4.05 uur (rust inbegrepen): voetbal wedstrijd Nederlandsch elftalRome (Ita liaansche hoofdklasse). 4.15 uur: wielrennen series inhaalwedstrijd. 4.25 uur: athletiek. 4.40 uur: wielrennen: inhaalwedstrijd finale. 4.45-5.15 uur: hippische sport. De wielerwedstrijden. Het programma der baanwedstrijden be staat uit een sprintwedstrijd van 2 series en 1 finale van 4 ploegen van 4 renners uit de vier districten (Noord, Oost, West en Zuid) over maximum 4 K.M. (3 baanronden). Reeds staat vast dat deelgenomen zal wor den door: A. v. d. Linden (Amsterdam) J. Kremers (Tilburg), B. Leene (Den Haag), H. Jazet (Almelo), N. J. Vreeswijk (Rotter dam), B. van Dijk (Haarlem), P. Crooimans (Tilburg) en B. E. Giellet (Rotterdam. V. S. V.—STORMVOGELS. Stormvogels komt uit met: Hollenberg Haak Sr. Tol Haak Jr. Prins v. d. Velde v. d. Steen Fijen Ketting Effern ae Waard Doelman de Waard ontbreekt dus. HET NEDERLANDSCH ELFTAL TERUG. Het Nederlandsch elftal is Woensdagmiddag zes uur van Como naar ons land vertrokken. Het gezelschap arriveert hedenavond 10.10 uui te Amsterdam. WIELRIJDEN. H.S.V. „DE KAMPIOEN". Bovengenoemde Vereeniging hield Woens dagavond op de Heemsteedsche Wielerbaan haar eersten wekelijkschen clubwedstrijd, die door een duizendtal toeschouwers werd bij gewoond. Zij hebben genoten van mooie en faire sport. Het Bestuur regelde dezen wed- stijd op voortreffelijke wijze. Er waren 25 deelnemers voor den klasse mentwedstrijd over 12 K.M., die in twee series werd verreden n.l. amateurs en onafhankelijke Verder een serie nieuwelingen, die werd ge wonnen door het tactisch rijden van den klei nen Tor- van Egmond met 12 punten. Voor de sprint hadden 26 renners ingeschre ven. Die werd verreden in zes series. De volledige uitslag luidt: 12 K.M. Amateurs, Onafhankelijken met 3 Klassementen, 1 J. Groot, 7 punten: 2 K. Moerkerk, 6 punten; 3 K. Fruitema, 6 punten: 4 Schraper. 5 punten: 5 B. van Dijk, 4 pun ten: 6 Hessels. 2 punten. Nieuwelingen: 1 Tom van Egmond, 12 punten 2 L. Scheidier, 8 punten; 3 J. Brey, 6 punten; 4 Oudolf, 5 punten; 5 Drost, 5 punten; 6Schra vendijk, 5 punten. Sprint over 800 Meter: Finale der eerste: 1 B. v. Dijk,2 K. Fruitema, 3W. Kruid. 4. D. Faber. Finale der 2de: 1 Schraper, 2 T. v. Egmond, 3 J. Groot. Volgende week Woensdagavond 7 uur Sprint en Klassementwedstrijden. Gipsy Lee en de Derby. Astrologie en het Nederlandsch Elftal. Lawson Little's prestatie. Alain Gerbault is gelukkig. Cartonnet probeert. Al Brown's diskwalifi catie. Wereldrecord snelwandelen. Eén punt voor drie jaar. Rous of Eden. Dames Foley naar Schotland. Leyland's benefiet. Duitsche kampioenen. Het mag als algemeen bekend veronder steld worden, dat Zigeuners kampioenen zijn in het voorspellen van de toekomst, mits men een kruis van zilverstukjes in hun hand palm legt. Gipsy Lee, een beroemde zigeunerin, die het vorige jaar in Engeland gestorven is, heeft destijds voorspeld, dat geen paard, dat de letter W in zijn naam droeg, tusschen 1868 en het jaar na haar dood de Derby zou win nen. In 1868 won Blue Gown en nu mag het toeval zijn of niet, feit is, dat sindsdien geen enkele Derby- winnaar een naam met een W had. Toch zijn er in die jaren heel wat favorie ten geweest met de bewuste letter in hun naam, waarvan men overtuigd was, dat ze moesten winnen, doch steeds gebeurde er iets waardoor deze verwachting niet verwezenlijkt werd. Daar was Orwell, waarvan de kenners zeiden, dat het slechts een vraag was, met hoeveel lengten hij zou zegevieren. Orwell faalde. In 1909 was William TV sterk favo riet en inderdaad was het dier in vorige rennen onverslaanbaar gebleken. Bij een oefenings-ren met Perola, die twee dagen na de Derby met ruim verschil de „Oaks" (een race voor merries over dezelfde baan als de Derby) won, toonde William zich verre de meerdere. Doch gedurende de Derby werd het paard gehinderd door den val van een anderen mededinger en hoewel William vlak bij de finish geweldig ophaalde en vele tegenstan ders voorbijliep, moest hij met een neuslengte zijn meerdere erkenen in Minoru, het paard van Koning Edward VII. Gipsy Lee's voorspelling gold tot een jaar na haar dood en het is merkwaardig dat thans twee favorieten een W in hun naam hebben, n.l. Umïdwar en Windson Lad. Wel iswaar is de ongeslagen Colombo eerste fa voriet. doch insiders beweren, dat dit dier erg overtraind is en dat zijn kans op de over winning gering geacht moet worden. Waaruit dus volgt, dat een der twee bovengenoemde paarden een prachtkans maakt. Het zou merkwaardig zijn. als Gipsy Lee's voorspelling inderdaad waarheid werd. Dezer dagen kregen we een tijdschrift in handen, wa'arin uit astrologische berekenin gen geconcludeerd werd. dat Holland niet al leen "van Zwitserland zou winnen, doch dat het tevens een eereprïjs in het wereldkam pioenschap zou veroveren. Met driehoekjes, conjuncties, sentiels en opposities wordt be wezen, dat de ploeg eenvoudig niet kan falen, temeer, daar Van der Meulen vijf planeten in het sterrebeeld de Waterman heeft, waar onder Mercurius. Dit laatste is, volgens het tijdschrift, een bijzonder gunstige aanwijzing voor een doelverdediger. daar hij nu elk ge vaar onmiddellijk weet af te wenden. Dat Holland desondanks toch verloor, is waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat het sterrebeeld de Waterman zich op het kurk droge Italiaansche terrein niet voldoende kon laten gelden, terwijl de „balsemende" invloed van de Maan door de felle zonnestralen van zelfsprekend te niet werd gedaan. Het Britsche amateur golf-kampioenschap is gewonnen door den Amerikaan Lawson Little die daarmede een der opzienbarendste prestaties leVerde, welke ooit op een golf course is voorgekomen. Hij versloeg in de finale te Prestwick den houtzager Wallace met 14 „up" en 13 „to play". Little had erge haast om het spel te eindigen, want hij wilde de avondboot van Liverpool naar Amerika halen. Ondanks dat, verbeterde hij het record, dat sinds 1925 op naam van Robert Harris stond, die in dat jaar met 13 en 12 over Fragley zegevierde. De kampioen verloor geen enkele hole gedurende den eindstrijd en zijn score van 66 slagen voor de eerste 18 holes, waardoor hij 12 „up" was, brak alle records voor deze baan. zelfs dat der beroepsspelers, dat op 69 stond. De beste amateur-score was tot nu toe 71. Zijn tegenstander Wallace raakte natuur lijk totaal uit zijn spel en werd nerveus, het geen ieder ander onder zulke omstandigheden ook geworden zou zijn. Toch was er voor hem een pleister op de wonde, want direct na af loop van de match werd hem een telegram overhandigd, waarin hem de betrekking van professional bij de Kensington Country Club in Londen werd aangeboden. De Engelsche bladen zijn unaniem van mee ning, dat nog nimmer dergelijk super-golf ten beste werd gegeven, zelfs niet door Bobby Jo nes en dat liet wel heel lang zal duren voor dat een dergelijke prestatie herhaald wordt. Zoo overweldigend was de belangstelling, dat een groot aantal politie-agenten de groot ste moeite had. de toeschouwers op een af stand te houden, terwijl na afloop de enthousiasten zich verdrongen om als talis man een stuk van Little's trui machtig te wor den. De bobbies" behoedden den kampioen voor een te vroegtijdige ontkleeding. Men zal zich nog duidelijk den bekenden Franschen tennisspeler Alain Gerbault herin neren, die er de voorkeur aan gaf, in een zeilboot geheel alleen de verre zeeën te gaan bevaren. Gerbault maakte destijds een tocht van eenige jaren, kwam terug naar Parijs, speelde er een paar partijtjes tennis, liet een nieuwe boot maken en vertrok weer. De een zaamheid beviel hem beter en hij stelde zich voor, ergens op een Zuidzee-eiland een hutje te bouwen. Thans heeft hij over zijn ervarin gen naar vrienden in Frankrijk geschreven en het blijkt, dat hij op het eiland Nukuhiva in den Stillen Oceaan vertoeft. Ook daar, zoo vertelt hij, heeft sedert 1926 de sport heel langzaam vasten voet gekregen. Men speelt er voetbal, ofschoon er op de zes voornaam ste eilanden van de groep slechts één terrein is, dat met eenige mogelijkheid de kwalifica tie voetbalveld kan doorstaan. Gerbault heeft na vele moeilijkheden de eerste intereilandsche voetbalmatch georga niseerd tusschen de ploeg van Atuona en het elftal van Nukuhiva. Hijzelf speelde in de voorhoede, doch kon zijn team weinig steun geven, daar zijn medespelers nimmer op een gewoon veld, doch steeds op een terrein, be groeid met boomen en heesters gespeeld had den. Daarop konden ze den bal van de dikke stammen af laten caramboleeren. en hun tactiek faalde vanzelfsprekend, nu dit nieuwe veld allerongezelligst „kaal" bleek te zijn. In- tusschen heeft Alain een beker geschonken, die thans jaarlijks verspeeld zal worden. Cartonnet, de beroemde Fransche school slag-zwemmer. die destijds het wereld-re cord verbeterde, heeft sindsdien getracht, ook met crawl-slag bijzondere prestaties te leve ren. Dit lukte niet zoo goed en nu de Ja panner Koiké het wereldrecord 200 Meter met 3 1/2 seconde omlaag heeft gehaald en het gebracht heeft op 2 min. 39 2/10 sec., is Car tonnet vast besloten, zijn verloren lauweren te heroveren. Het is de vraag, of de Fransch- man ooit dezelfde prestaties zal kunnen leve ren als hij voor zijn beoefening van den crawl liet zien en zeer twijfelachtig lijkt het, dat hij den tijd van den Japanner zou kun nen verbeteren. De bokswedstrijd tusschen Al. Brown en den Franschman Huméry te Parijs heeft een onaangenaam verloop gehad. Om de een of andere reden was de neger zeer uit zijn humeur, en hij toonde dat, door alle moge lijke overtredingen te begaan. Vasthouden, stooten met den elleboog, te laag slaan, het was aan de orde van den dag. Na herhaalde waarschuwingen moest de scheidsrechter Brown diskwalificeeren, waarop de neger het om onnaspeurlijke redenen scheen te hebben aangelegd. Het publiek bestormde na afloop den ring en het was slechts met de grootste moeite, dat Brown een goed heenkomen kon zoeken. Het wereldrecord snelwandelen over drie uur, dat in 1913 op Stamford Bridge door den beroemden „tippelaar" Ross gevestigd was met een afstand van 21 mijl 347 1/2 yards, is eindelijk verbeterd en wel door den 26-jarigen Schot Galloway die in 180 minuten 21 mijl 868 yards, 2 voet en 7 inches aflegde. Dat wil dus zeggen, dat de nieuwe recordhouder ruim 34 K.M. in drie uur tijds liep, een gemiddelde van over de 11 K.M.. Goeie morgen! In het Zuiden van Frankrijk hebben vetera nen van een rugbyclub nog eens een wed strijd gespeeld en om de oudsten onder hen het gevoel te geven, dat ook zij terdege aan het behalen van de zege medewerkten, werd vooraf vastgesteld, dat boven den leeftijd van 40 jaar voor elke drie jaar van eiken spe ler één punt bij de score geteld zou worden. Bij het ee e team waren drie spelers van in de zestig, zoodat het geen verwondering zal wekken, dat deze ploeg de overwinning be haalde met 59 tegen 57 punten. Een spannende partij! Nog steeds is niet besloten wie de opvolger van Sir Frederick Wall zal worden als secreta ris van de Engelsche Foottbal Association. De keuze gaat tusschen den bekenden scheidsrechter Rous, die dit jaar de Cup-final leidde en Eden, secretaris van Birmingham F. C. I Eenigen tijd geleden meldden we, dat de doelverdediger van het Iersche Vrïjstaat-elf- tal. James Foley, voor Notts County zou gaan spelen, wanneer omtrent de loonsvoor waarden een regeling kon worden getroffen. Blijkbaar is men niet tot overeenstemming gekomen, althans Foley zal volgend seizoen voor den sterken Schotschen eerste-klasser Glasgow Celtic uitkomen.. In tusschen is zijn teamgenoot in de Iersche ploeg, Paddy Moore, de gevreesde middenvoor, momenteel zonder club. daar Aberdeen hem niet weder voor het komende seizoen geëngageerd heeft.. De club heeft betere middenvoors volgens de berichten, hoewel Van Male het daarmede wel niet eens zal zijn. Evenals bij voetbal, heeft ook de cricket prof. recht op een benefiet-wedstrijd, doch het te ontvangen bedrag is hier ongelimiteerd en wordt verkregen door de recette en collec tes van de drie speeldagen van een wed strijd. Natuurlijk zijn de spelers der sterkste coun ties in dit oit opzicht het beste af, zoo ontving wijlen Roy Kilner van Yorkshire destijds niet minder dan 4016 pond sterling, terwijl Her- bert Sutcliffe 3056 pond incasseerde. Thans is de beurt aan Leyland en ook hij zal wel niet te klagen hebben, want heel Yorkshire leeft met haar graafschap-cricket-team mede. De vier clubs, die in een halve competitie zullen uitmaken, wie van hen zich dit jaar voetbalkampioen van Duitschland mag noe men, zijn: Schalke ,04 uit Gelsenkirchen; F.C. Nürnberg; Victoria, Berlijn en Waldhof uit Dresden. SCHAKEN. MASSA-SIMULTAAN SéANCE IN HET CARLTON HOTEL. Woensdagavond werd in de groote zaal van het Carlton Hotel te Amsterdam een massa- simultaan schaak-seance gespeeld, waaraan de volgende heeren als simultaanspciers deel namen: ar. M. Euwe, jhr. mr. dr. v. d. Bosch, H. W. Felderhof, Jhr. A. van Foreest, A. Gans, H. van Hartingsveld, P. F. van Hoorn. C. Mul der, dr. Pannekoek. Schelfhout. Spanjaard, Speyer, Spinhoven, Sterk en Woeker. Na een kort inleidend woord van den heer Trotsenburg sprak dr. I. H. J. Vos de openings rede uit. Spr juicht den komenden wedstrijd tusschen dr. Aljetnin en dr M. Eu ve. die in October 1935 in Nederland gespeeld zal wor den, krachtig toe. Er moet een ongekende pro paganda gemaakt worden voor de mooie sport, die Euwe hier en buiten ons land heeft beoefend. Spr. hoopt dat deze avond nog door veel andere moge wrden gevolgd. Daarna verzette dr. Vos op 25 "oorden het eerste stuk. Na deze opening voerden verschillende spre kers nog het woord. Dr. Euwe sprak zijn be wondering uit over het werk van het Nat. Ned. Schaak Comité en zei. dat ook indien de wed strijd voor het wereldkampioenschap niet in Nederland mocht worden gespeeld, deze mach tige simultaan-seance voor de schaaksport van het allergrootste belang was. Daarna begon de wedstrijd. Dr. Euwe en de andere simultaanspe'.ers liepen tusschen de tafels af en aan. Er heerschte een diepe stiite. Het bestuur deelde ons nog mede. dat de be langstelling voor dezen wedstrijd zeer groot is te noemen. Alom in den lande voelt men, dat deze wedstrijden van het grootste belang zijn in verband met den kampioenswedstrijd, die een nationale gebeurtenis zal worden. POSTDUIVEN DE LUCHTGIDS. De Luchtgids hield een wedvlucht van Compiègne, afstand 353 K.M. De eerste prijswinnende duif bereikte een snelheid van 1111.33 M. per minuut, de laatste 1027.10 M. L. van Bragt 1, 7, 8. 12, 15. 24, 26: J. Zwart 2. 9. 19; W. Dernison 3. 13: Joh. v d. Pol 4, 30; G. Kors 5; W. H Spoor 6 20. 21. 27, 39; J. van Duijn 10, 11. 14. 22, 23; J. Harmsen 16. 25: H. Philippo 17, J. P. Kruijer, 18: Th. Cornet 28. 35. 36; W. Hertog 29. A. J. Leurs 31: H. Bannink 32. C. v. d. Lee 33, J. J. Vrugt 34; Ed. v. Bree 37. 3a. 40. 41. In concours waren 203 duiven. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 29 van Rott. te Philadelphia. Boschdijk Rott. n. New-Orleans 28 v. Houston. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 30 v. Vlaardingen naar Kirkenes. Maasburg 29 van Narvik te Emden. Flensburg 28 van Narvik naar Stad Zwolle, Hartlepool n. Stockholm p. 28 Elseneur. Stad Zaandam 30 van Sas van Gent te Rott. Vredenburg 30 v. Vlaardingen n. Lulea. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskei'k 30 (2 n.m.) v. Amst. naar Hamb. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitr.) 29 van Duala. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 30 van Singapore. Gaasterkerk (thuisr,) p. 30 Dungeness. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 30 van Avonmouth te Rotterdam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjibadak 27 van Shanghai te Hongkong. Tjikembang 29 van Shanghai naar Java. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone 29 van Alicante naar Barcelona. Berenice 29 van Rotterdam te Pasajes. Euterpe 29 van Amsterdam te Bordeaux. Fauna 29 van Catania te Venetië. Mars, Napels naar Amst. p. 29 (5.30 n.m.) Ouessant. Orestes, Bourgas n. Antw. p. 30 (1.40 v.m.) Lydd. Stella 29 van Piraeus naar Volo. Triton 29 van Ceuta naar Genua. Bodegraven 28 v. Talcahuano n. San Antonio Calypso 30 v. Palermo te Burriana. Hebe 30 van Amsterdam n. Kopenhagen. Merope 30 van Amsterdam n. Hamburg. Costa Rica 30 v. Amstm. n. Hamburg. Oranje Nassau Amst. n. W.-Indië 30 v. Dover. Pluto 30 v. Amst. te Gothenburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Orania (thuisr.) 29 van Rio Janeiro. Waterland (uitr.) 28 (4.54 n.m.) 180 mijl Z.W. van Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) 29 (3 n.m.) van Marseille. Blitar (thuisr30 van Belawan. Slamat 30 v. Rott. n. Batavia. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat 30 v. B.-Ayres te Rott. Alphacca 29 van Rotterdam te B.-Ayres. Alcyone 29 van Hamburg naar Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm 26 v. Vancouver n. N.-Orleans en Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (uitr.) 30 van Suez. Chr. Huygens (uitr.) 29 van Algiers. Tanimbar (uitr.) 29 van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Hankow, Dairen n. Rott. 29 te Sin gapore. Eurybates, Lpl. n. Java 30 van Suez. Polyphemus. Batavia n. Amst.. 29 v. Padang. City of Winnipeg 29 te Taku Bar. voor Rott. Eumaeus 29 v. Shimonoseki n. Batavia en Lpl City of Eastbourne, 29 te Chinwangtao, voor Rotterdam. Ajax Japan n. Rotterdam p. 30 Wight. Hector Japan n. Rotterdam p. 30 Perim.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13