IBillll DONDERDAG 7 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL. ATHLETIEK. PROGRAMMA VAN DEN OLYMPISCHEN DAG. ATHLETIEK. PAARDENSPORT, VOETBAL EN WIELRIJDEN. Bij de atletiekwedstrijden, welke ter gele genheid van den Olympischen Dag te Amster dam op Zondag 17 Juni worden gehouden, is de 400 Meter hardloopen vervallen, maar zijn een 800-meter loop en een horden wedstrijd toegevoegd. Het programma moest daardoor in zijn geheel herzien worden. Het is nu als volgt samengesteld: 1.30 uur: wielrennen, 3 series van 4 ren ners 1000 Meter. 1.45 uur: athletiek, 100 Meter dames. 1.50 uur: athletiek, 100 Meter heeren. 155 uur: athletiek 800 Meter heeren. 2.05 uur: wielrennen, finale sprintwedstrijd 2.15 uur4.05 uur: Voetbalwedstrijd Neder- landsch BondselftalRoma (Italië). 4.15 uur: wielrennen, 2e series inhaalwed strijd 4 K.M. 4.35 uur: athletiek, 110 Meter horden. 4 40 uur: athletiek estafette 4 x 100 Meter dames. 4 45 uur: athletiek estafette 4 x 100 Meter he'.ren. 4.50 uur: wielrennen finale inhaalwedstrijd. 55.30 uur: hippische sport, springconcours en dressuurdemonstratie. De hippische sport Kapitein Versteeg zal alsnog deel nemen aan de dressuurdemonstratie. waarbij hij His Excellence berijden zal- Deze demonstratie ge schiedt dus door 4 ruiters. Wat den voetbalwedstrijd betreft, deze zal worden geleid door den be kenden internationalen scheidsrechter dr. P. Bauwens uit Keulen. De wielerwedstrijden. Aan den wedstrijd over 1 K.M. (sprintwed strijd) nemen deel: le serie: J. J. N. Kramers Tilburg, J. Jazet Almelo, G. Bindels Nijswiller en N. de Vries Workum. 2e serie: B. Leene. den Haag, J. N. Kamp Breda, C. van Meel, Groningen en J. N. Tresen Utrecht. 3e serie: A. v. d. Linden Amsterdam, N. J. Vreeswijk Rotterdam. G. Hijn-ekamp Wage- mingen en P. H. Crooimans Den Haag. De 4 ploegen voor den achtervolgingswed strijd werden als volgt samengesteld: West: B. van Dijk Haarlem, J. H. Holten Den Haag. B. E. Giellet Rotterdam en J. Hom- ma. Amsterdam. Noord: J. Swaagman Hoogezand, D. Kanon Sneek, J. Spoelstra Sneek en J. Leyenaar Harlingen. Zuid: L. C. J. van Reyen Oosterhout, W. Wil- lems Sittard, R. F. Herman Zuiddorpe en J. J. van der Vijver Breda. Oost: H. v. d. Riet Almelo, A. v. d. Schouw Nijmegen, T. G. Elmers Wageningen en C. F. C. Waldner Apeldoorn.- Eerst rijdt West tegen Noord, dan Zuid te gen Oost. De winnaars komen inde finale. Het is aan geen twijfel onderhevig dat het Stadion uitverkocht zal zijn. Het tweeledige doel, dat het N. O. C. en de sportbonden met dezen Olympischen Dag nastreven, is daar mede bereikt. Men krijgt een fraaie sportde- monstratie te aanschouwen en het Olympisch Fonds voor de uitzending en voorbereiding van Nederlandsche deelnemers- aan de Spelen der Xle Olympiade in 1936 te Berlijn wordt weer aanzienlijk versterkt. KYNOLOGIE HALFWEGSCHE PLUIMVEE VEREENT GING BESTAAT 121/2 JAAR. De Pluimvee-vereeniging „Halfweg en Om streken" zal ter herinnering aan haar 12 1/2- jaar bestaan op 7 November, den len en 2en December een groote Nationale Jubileum-ten toonstelling houden van hoenders, duiven en konijnen. Reeds werden verscheidene eere- prijzen geschonken. De tentoonstelling zal worden gehouden in het café „Zwanenburg" Lindelaan bij Half weg. HONKBAL HAARLEM II—HAARLEM Hl. Voor de Haarlemsche competitie werd Woensdagavond bovengenoemde wedstrijd ge speeld. Het tweede negental speelde door af wezigheid van Wagemans zonder eigen wer per. J, Kloos heeft langen tijd zijn plaats ingenomen, later J. v. Polanen, maar het derde kreeg vaak vier wijd. Hooghwinkel, die voor het derde wierp, was er na de eerste inning beter in en wist het scoren aardig te beletten. In de derde inning wist het derde negental voor te komen en hoewel het tweede later iets inliep, de voor sprong bleef bestaan. De inningscijfers waren: Haarlem III: 7. 3. 10, 0, 0, is 20. Haarlem n: 7, 0, 0, 3, 2. is 12. E. D. O. II—E. D. O. HL De beide werpers, T. Bosch voor ED.O. II en H. Schijvenaar voor E.D.O. III gaven vele keeren vier wijd, maar het tweede wist in het begin van den wedstrijd genoeg runs te maken om te winnen. Toch wist het derde op een hoogen bal van Pigge een dubbel spel te forceeren doordat J. Gelooven al was gaan loopen. In de derde beurt maakte het tweede van een zelfde kans gebruik. In de tweede helft van den wedstrijd werden aan beide i-jden weinig runs meer gemaakt. De inningscijfers waren: E.D.O. H: 5, 5. 4. 4. 0, 1, 3, 1, 0, is 23. E. D. O. HI: 1, 6, 1, 3, 1, 2, 0, 0, 2 is 16. Wedstrijden tegen Amerikanen. Het staat thans vast dat Zaterdagmiddag een wedstrijd gespeeld wordt tusschen het reeds gepubliceerde Haarlemsche negental en een team van den Woensdag in Amster dam aangekomen Amerikaanschen kruiser. Deze wedstrijd zal op het E.D.O.-terrein zijn. En Zondagmiddag kan het Haarlemsche publiek nogmaals het Amerikaansche spel zien. want, door het niet beschikbaar zijn van het Ajax-veld. wordt de wedstrijd tus schen het Bondsnegental en een negental van den kruiser ook op het E.D.O.-terrein ge speeld. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN VAN DE KAMPIOEN TE HEEMSTEDE. Bovengenoemde vereeniging hield Woensdag avond haar wekelijksche clubwedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan. De baan was aanvankelijk zeer glad. Er werd een sprint afvalrace gereden, een klas- sements wedstrijd (12 K.M.) en achtervolgings races. De uitslag luidt: Finale der 1ste: 1. R. Groot, 2. W. Metz, 3. D. Fabel, 4. T. Baak. Finale der 2e: l. R. Hessel, 2. Hensen, 3. Rijneveld. 4. J. Brey. Afvalwedstrijd over 36 ronden; na elke 2 ronden viel er 1 deelnemer af: 1. Moerkerk. 2. Fruitema. 3. J. Brey. Klassement-wedstrijd over 12 K.M. 1. Schaper 10 punten, 2. J. Groot 10 punten. 3. J. Brey 5 punten, 4. Oudolf 4 puiten. Achtervolging tusschen R. Hessels en T. Drost. Winnaar T. Drost na 16 ronden. VAN DER RUIT 27ste. LUTK. 6 Juni (V.D.) De eerste étappe van de Ronde van België ging heden van Brussel naar Luik een afstand van 223 K.M. Winnaar werd Roels in 6 uur 42 min. 19 sec. 2. Van Hevel op 3 sec. 3. Joly 2 lengten. 4. A. Deloor. (Adv. Ingez. Med.) Op de 27ste plaats kwam de Nederlander van der Ruit met. een tijd van 6 uur 51 min. 57 sec. Er waren 110 renners gestart. Donderdag wordt de 2e etappe Luik-Luxem burg gereden. R.K. ACHILLES OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdag had het bestuur van bovengenoem de vereeniging een onderhoud met de directie der Heemsteedsche wielerbaan. Het bestuur kreeg toestemming eiken Dins dagavond op de Heemsteedsche wielerbaan wedstrijden te organiseeren te beginnen Dins dag 12 Juni. SCHAKEN BOGOLJUBOW WINT DE 24ste PARTIJ. DR. ALJECHIN STAAT ECHTER VOOR MET 14—10. MANNHEIM, De 24e partij tusschen dr. Alje- chin en Bogoljubow in den strijd om het we reldkampioenschap opende wederom met een dame-gambiet. Aljechin maakte, terwijl hij in een gevaarlijke stelling stond een fout, waar van Bogoljubouw ten volle profiteerde. Alje chin moest na 39 zetten opgeven, zoodat Bo goljubow dus de 24ste partij won. De stand is 1410 ten gunste van dr. Aljechin. PAARDENSPORT SENSATIE BIJ DE DERBY TE EPSOM. WINDSOR LAD WINT VAN DE FAVORIET COLOMBO. LONDEN, 6 Juni. (V.D.) Het aantal toe schouwers, dat zich Woensdag te Epsom ver zameld had. mag men gerust op 1 millioen schatten. Onder de aanwezigen bevond zich ook het Engelsche koningspaar, alsmede de Prinsen van Wales. York en Gloucester. De groote verrassing was wel. dat de favo riet Colombo geslagen werd en als derde arri veerde. Direct na den staTt leidde ..Medieval Knight" voor den favoriet „Colombo Het eerste paard zakte spoedig af en daarna kwam „Tiberius" voor te liggen. Windsor Lad onder jockey Smirke kwam toen opzetten en nam spoedig de derde positie in Op het laatste stuk slaagde Smirke er in zijn paard naar vo ren te gooien en met een or.weerstaanbaren eindspurt won „Windsor Lad" de prachtige race. Het resultaat was: 1. „Windsor Lad" eige naar Maharadja van Rajpipla met jockey Smirke. De noteering bedroeg 15 2 2. „Easton eigenaar Lord Woolavington. jockey Gordon Richards. Een lengte achter op het winnende paard. De noteering bedroeg 100 9. 3. ..Colom bo' van Lord Glaneley. jockey Johnstone. No- teering 13.8. Er waren 19 paarden gestart» POSTDUIVEN „COLUMBIA". De uitslag van de wedvlucht van St.-Denis (420 K.M.), waaraan 84 duiven deelnamen, is: P. Boeree 1. 4: Th. Donckervolcke 2, 16; L. Gimbrère 3, 5, 6, 7, 8, 11. 15; M. C. Fehres 6, 9, 10, 12, 13, 14. N.V. „GRANITO" Tel. 14028 N. BOERKOEL AELBERTSBERGSTR. 80 Alle Granito- en Tegelwerken Strak van lijn, soepel van pr ij s (Adv. Ingez. Med.) De Derby; De eerste toetswedstrijd; Beroepsvoetbal in Nederland; Rous, Allison en Copping; Emilio Richli; Petersen en Harvey. Golvende heuvelen, met gras begroeid, be zaaid met bosschages, aan een zijde afgeslo ten door hoog geboomte, dat is Epsom Downs de prachtige omgeving van het plaatsje Ep som, waar sinds onheugelijke tijden op den eersten Woensdag in Juni honderdduizenden zich verzamelen om getuige, en als het kan, ooggetuige te zijn van de beroemdste paar- denren ter wereld, The Derby. De Derby is een ren voor drie-jarige paar den, die reeds twee jaar van tevoren moeten zijn ingeschreven, over een afstand van an derhalve mijl, een parcours, zoo zwaar, dat slechts de beste aller volbloed-renpaarden een kans hebben, de race met eenig succes te beëindigen. Doch de kwaliteiten van het paard zijn niet voldoende, voor vijftig pro cent hangt de overwinning af van de be kwaamheid, de routine en vooral de tactiek van den jockey. De berijder moge in andere races nog zooveel succes hebben, het winnen van de Derby vereischt bijzondere capaci teiten, zooals Steve Donoghue duidelijk toon de, door in vier opeenvolgende races drie maal de hoogste jockey-eer te behalen. Waarom deze race dan zoo zwaar is? Laat ons dat eens trachten te verklaren. De baan is min of meer hoefijzervormig, met dien verstande, dat het eene uiteinde, hetwelk naar de finish leidt, en waar langs de hui- zenhooge tribunes machtig geposteerd staan, geheel recht is. Welnu, de paarden staan den den start en de linten gaan omhoog. Oogenblikkelijk ont wikkelt zich een strijd tusschen de, volgens geloot nummer naast elkaar staande paar den, om zoo dicht mogelijk aan den binnen kant van de baan te komen, welke strijd ver zwaard wordt door het feit, dat een scherpe opgaande helling het bereiken van topsnel heid moeilijk maakt. De beste jockeys trach ten nu een positie „on the rails" (langs het hek) te veroveren, waarbij zij er wel voor zor gen. niet de leiding te nemen en daardoor voor de anderen als gangmaker te dienen. Meestal zijn het enkele outsiders, die met. een geweldig tempo probeeren, zoover voor te ko men. dat hun gebrek aan uithoudingsvermo gen op het laatste gedeelte hun niet teveel achterstand bezorgt. Zoo bereiken ze „the top of the hill", waar na een bocht naar links volgt, die tegelijker tijd het begin is van een scherpe daling en hier begint het gevaar. Slechts de ervaren jockey, hij, die deze race reeds meermalen heeft meegemaakt, weet zijn paard juist zoo veel in te houden, dat hij de juiste snelheid heeft om Tattenham Corner te nemen. Tottenham Corner, de gevreesde hoekige bocht naar links, aan het einde van de hel ling. waar reeds zoo menige favoriet zich den pas afgesneden zag, of wel zoo ver naar den buitenkant, der baan moest uitwijken, hetzij om tegenstanders te ontloopen. hetzij door te groote snelheid, dat hij meerdere kostbare lengten en daardoor de eerste plaats verloor. Bij "het uitkomen van Tattenham Corner neemt de ware jockey zijn kans waar. Thans komt het er op aan, de goede plaats, door handig positie kiezen eerder in de race ver kregen, uit te buiten, want thans volgt de „run-In", het laatste lange rechte eind, dat- ook weer juist voldoende stijgt, om de sta mina der paarden tot het uiterste op de proef te stellen. Niet zelden gebeurt het. dat deze oogen- schijnlijk flauwe helling een leidend paard vijf honderd meter voor de finish in eens tot volslagen uitputting brengt. Op het aller laatste gedeelte ziet men dan padden die bij Tattenham Corner ingesloten waren, met groote snelheid naar voren komen, doch meestal is de race dan al uitgevochten tus schen de vier of vijf. die aan den kop gaan. Onnoodig te zeggen, dat het winnende paard geweldig in waarde stijgt en vooral voor de stoeterij zeer gezocht is. De Derby is een evenement, da* zijn weer ga op de geheele wereld niet vindt. Reeds 's avonds te voren komen van alle windstre ken belangstellenden In alle mogelijke vehi kels naar Epsom. in char-a-bancs, in dog- cars. in Rolls-Royces en Fords, in mail- coaches. op de fiets, te voet en in voorwe reldlijke paard-en-wagentjes De laatste ja ren wordt het verkeer draadloos van een bal- lon-captif uit gedirigeerd doch ondanks dat duurt het dikwijls uren, voordat men op de Downs gearriveerd ia, hetgeen echter nog lang niet wil zeggen, dat men daarom ook de race ziet. Doch geen nood. men is naar de Derby geweest en op het middenterrein, waaromheen de renbaan loopt, zijn attrac ties genoeg, om den tijd in min of meer ge paste vreugde door te brengen. Er is geen Engelschman, hij moge dan nog zulke puriteinsche begrippen er op na hou den, die niet eens in het jaar. op de Derby „a little flutter", een klein gokje waagt. En het aangename van het geval is. dat heel dikwijls de favoriet tegen een behoorlijken prijs wint. We herinneren ons Captain Cuttle in 1923, die 10 tegen 1 betaalde en Spionkop, het paard met den Hollandschen naam, no teerde 100 tegen 6. Dat geeft nog eens een lekker dineetje, of, voor ons degelijke men- schen. een nieuw zomercostuum. Natuurlijk moeten we u ernstig ontraden, ooit op paarden te wedden: er wordt tegen woordig genoeg „bridge" gespeeld. Het geval van de juffrouw uit Southamp ton moet echter aan de vergetelheid ontrukt worden. Dat was zoo: Bedoelde dame had in de Calcutta Sweepstake van 1923 een der fa vorieten, als we ons wel herinneren, een paard, genaamd Abbot's Trace getrokken. Zoodra dit heugelijke feit bekend werd, wa ren er verschillende syndicaten, die haar dui zenden ponden voor haar kans of, wat rede lijker is. voor de helft van haar kans boden. In plaats van te denken: hebben is hebben en krijgen is de kunst, weigerde de halsstar rige juffrouw ook maar de helft van haar lot te verkoopen, in de echt vrouwelijke over tuiging, dat haar paard haar toch niet in de steek zou laten. Of deze koppigheid het paard in kwestie nu ter oore gekomen is of niet en of het zich aan een dergelijken lust tot ge win geërgerd heeft, wie zal het zeggen, doch een feit is het, dat Abbot's Trace na den start met nog grootere halsstarrigheid op zijn plaats bleef staan, dan de juffrouw uit South amptongetoond had. Eerst toen zijn con currenten ver weg waren, stak ook hij van wal en kwam zoo ver laatst aan. dat hij bijna winnaar van de volgende race geworden was. Woorden van troost aan het adres van de juffrouw zijn hier misplaatst. Men moet zijn leed weten te dragen en wij zelf hadden he den een niet op 'n „Staats-twintigje terwijl de honderdduizendBrrr! niet aan denken. Es war' zu schön gewesen, es hat nicht sollen sein! Vrijdag 8 Juni begint te Nottingham de eerste toetswedstrijd tusschen de cricket- teams van Engeland en Australië. Dit is de 130ste keer, dat beide landen tegen elkaar in het veld komen, tot nu toe heeft elk 51 wedstrijden gewonnen, terwijl 27 matches in in een draw eindigden. Nu de veertien spe lers zijn aangewezen uit wie op den aan- vangsdag het Engelsche elftal zal worden ge kozen en daar men hun prestaties in den proefwedstrijd als leidraad heeft, is het mo gelijk, zich een oordeel te vormen omtrent de overwinningskansen. Engeland scoorde in de „trial-match" het mooie totaal van 472 voor 4, waarvan de In dische Prins Nawab of Pataudi 152 not out en de Kent-wicketkeeper Ames 146 not out. Daartegenover stelde The Rest 218. waarvan de Worcestershire-amateur Walters 57, en 271 (de Kent-speler Valentine 108 not out). Bij het eerste inningstotaal was geen enkele extra, een kranige prestatie van Ames. De 14 uitverkorenen voor Nottingham zijn: Wyatt (Warwickshire, aanvoerder); Nawab of Pataudi 'Worcester); Walters (Worces ter): Sutcliffe. Leyland, Verity en Bowes (allen Yorkshire)Nicholls en Fames (Es- sext; Ames (Kent); Hammond (Gloucester). Hendren (Middlesex) Mitchel (Derbyshire) en Geary (Leicestershire). Waarschijnlijk zullen Fames, Mitchell en Bowes reserve zijn, doch dit zal van den toe stand van het veld afhangen. De Australiërs stellen daar tegenover: Woodfull (aanvoerder). Bradman. Ponsford. McCabze. O'Reilly. Oldfield. Wall. Grimmett. i Brown, Kippax en Ebeling, welke laatste bowler men zooveel mogelijk gespaard heeft, zoodat zijn optreden wel eens een verrassing kon worden. De Aussies hebben natuurlijk het voordeel, dat zij op elkaar zijn ingesteld, hetgeen voor al bij het veldwerk eert groote rol speelt. Hun J batting-capaciteiten zijn genoegzaam be ken en 't zal de vraag zijn, of de Engelsche batsmen, door tot en met nummer zeven een behoorlijke score te maken, daartegen op kunnen. O'Reilly, Grimmett, Wall en Koe ling zullen het hun lastig genoeg maken, doch het zwaartepunt van den wedstrijd ligt bij den Engelschen aanval. Verity, Nicholls, Hammond en Geary en mogelijk Mitchell hebben tegen Bradman c.s. een zware taak. Zooals men weet, scoorde Bradman in zijn vorige en eerste Engelsche tour 974 runs in de vijf toetswedstrijden. waarvan zijn 334 op Lord's een record is, dat niet licht verbeterd zal worden. Thans is dan de Eerste Nederlandsche Maatschappij voor Beroepsvoetbal opgericht en ongetwijfeld is dit een uiting om munt te slaan uit de overdreven belangstelling, die door de enkele successen van het Neder- landsch Elftal in ons land is ontstaan. Naar verluidt, zouden zich alleen uit Rotterdam reeds een 600-tal candidaten voor het baan tje van beroepsspeler hebben aangemeld., hetgeen ons doet denken aan een vuurtoren bij nacht, waartegen de argelooze vogels zich te pletter vliegen. Wil een beroepsclub succes oogsten, dan moet ze week in, week uit goede wedstrijden tegen steeds wisselende tegenstanders kun nen bieden, ze moet voor alles op een gere gelde, groote recette kunnen rekenen, doch het voornaamste is, dat zij haar spelers, waar van we dan moeten veronderstellen, dat zij technisch en tactisch volmaakt zijn, voor ge- ruimen tijd een zekere toekomst moet kun nen waarborgen, zoodat de jongelui niet na één jaar of korter ten laste der gemeen schap komen. Waarbij de mogelijkheid groot is, dat de tijd, in beroepsvoetbal doorge bracht, als verloren moet worden beschouwd ten opzichte van het zich verder bekwamen in het vak of bedrijf, waarin zij voordien werkzaam waren. Het zou goed zijn, wanneer de K.N.V.B tijdig een krachtige waarschuwing liet hoo- ren en preventieve maatregelen nam ten bate harer jongere spelers, die zich anders wellicht door schoone aanbiedingen laten verleiden, een grooten en gevaarlijken stap te doen. Het afzetgebied van ons voetbal is veel te klein voor professionalisme. Om nog maar te zwijgen van de bedenkelijke gevol gen, die dergelijke instellingen voor de ama teursport zouden hebben. De bekende Engelsche scheidsrechter Rous, die dit jaar de Cup-Final en BelgiëHolland leidde, is op de vergadering van de F. A. Maandag jl. tot opvolger van secretaris Sir Frederick Wall benoemd. De kans, dat de houding van Engeland tegenover de conti nentale landen gemakkelijker en vriend- schappelijker zal worden, is daardoor zeer groot. Mi-. Allison, de bekende radio-reporter en directeur van Arsenal is thans als opvolger van wijlen Herbert Chapman definitief tot manager van de Londensche club benoemd. Hij nam deze betrekking sinds eenige maan den voorloopig waar. Allison beschikt over een meer dan 30-jarige voetbal-ervaring en Is een der beste spelkenners in Engeland, hetgeen trouwens herhaaldelijk uit zijn ra dio-verslagen ls gebleken. Reeds onmiddellijk is hij begonnen, een waardevol speler voor de kampioensclub aan te koopen, nl. den internationalen linkshalf back Wilfred Copping van Leeds United, voor wien een prijs van 7000 pond sterling be taald werd. Copping komt in de plaats van den Arsenal-aanvoerder Charlie Jones, die tot manager van Notts County benoemd is. Het tragische overlijden van den Zwitser- schen wielrenner Emilio Richli heeft overal In de sportwereld grooten Indruk gemaakt. Richli nam deel aan het Zwitsersche sprint kampioenschap op de Oerlikon-baan te Zu rich, toen in den rit tegen Dinkelkampf zijn achterband knapte. De renner maakte een zoo hevigen smak tegen het cement, dat hij, ondanks zijn valhelm, een doodelijke sche delbreuk opliep. Richli was achtereenvolgens wegrenner, sprinter, achtervolgingsrijder en Zesdagen-deelnemer, in welke laatste spe cialiteit hij te Amsterdam een uitstekende prestatie leverde. Jack Petersen van Cardiff is er bij de twee de poging in geslaagd een grooten hinderpaal op den weg naar roem en wereldkampioen schap uit den weg te ruimen. In zijn eersten wedstrijd tegen den geroutineerden midden- en halfzwaar gewicht kampioen van Enge land. Len Harvey moest hij. na zijn tegen stander enkele malen „down" te hebben ge slagen, diens technische meerderheid op punten erkennen. Algemeen was de ver wachting. dat ook in de returnmatch Har vey's rijpere ervaring zou zegevieren, doch thans bleek Petersen veel geleerd te hebben en tenslotte kon zijn tegenstander, die veel lichter in gewicht was. het tegen Jack's har de stooten niet bolwerken, zoodat hij na de twaalfde ronde opgaf. Daarmede heeft Petersen het Engelsche zwaargewicht kampioenschap heroverd. ZEILEN WEDSTRIJDEN VAN „AMSTERDAM" OP DE NIEUWE MEER De Watersportvereniging „Amsterdam" houdt op Zondag 17 Juni op de Nieuwe Meer nationale zeilwedstrijden voor 12 vcets jollen klasse A en B. voor sterklasse. B. M. klasse A en B, sharpies. 16 M2. klasse en de Pampus- klasse. Voor elke klasse zijn twee wedstrijden. VOETBAL. OM DEN NED. VOETBALBEKER EEN LATE BESLISSING. Voor Zondag is voor de wedstrijden om den Nederlandschen Voetbalbeker alleen een wedstrijd van Velocitas vastgesteld, hoewel van Stormvogels, Fefjenoord en N. A. C. 2 clubs tegen elkaar hadden kunnen spelen, waardoor het aantal clubs, da: nu straks in een zomersche temperatuur zal moe ten spelen, niet onnoodig vergroot was. De beslissing, wie den t;ker in zyn bezit krijgt, zal dit jaar wel laat vallen. Zondag 17 Juni wordt in verband met den Olympischen dag te Amsterdam vermoedelijk niet gespeeld. De halve finale wordt dus op z'n vroegst 24 Juni gespeeld. De beslissing valt in het guns tigste geval „al" op 1 JulL STORMVOGELS ALS „CUP-FIGHTER". In verband me: het feit, dat Stormvogels het tot de halve beslissing in de wedstrijden om den Nederl. Voetbalbeker heeft weten te bren gen en misschien ook de finale nog weet te halen, is het niet onaardig even te memo- reeren. dat de IJmuidenaren ook als 3e klassers reeds als ,.cup-f:ghters" bekend stonden. In het seizoen 19151916 brachten zij het ook tot de halve beslissing door achtereenvolgens tegen Wilhelmina Vooruit (3e kl.)V.R.A. 2e klas), D. E. C. (2e kl.) en Fejjenoord (2e kl.) de volgende resultaten te bereiken: 61, 33 2_o en 1—0. Voor de 5de ronde lootten Witte Jan c.s. tegen den eerste-klasser H.B.S. die met 9 eerste elftallers in het veld kwam. Stormvogels ver loor slechts met 43. waarbij nog rekening moet worden gehouden met het feit, dat één der Haagsche doelpunten, óók volgens het oor deel der H.B.S.'ers, ten onrechte werd toege kend. STORMVOGELSHAARLEMSCH ELFTAL Stormvogels komt uit met: Hollenberg, Haak Jr.. Tol. Ravenbosr. Prins, v d. Velde, v. d. Steen Sr., Fijen, N.N., Effern. v. d. Steen Jr. DAMMEN. NIEUW CLUBLOKAAL DER HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond 2 Juli zal de Haarlemsche Damclub haar nieuw clublokaal in hotel .Royal" betrekken. Dit zal op feestelijke wijze geschieden door het organiseeren van een alterneerende simultaanséance, te geven door de heeren P. J. van Dartelen, H. G. Teunisse en J. B. Sluiter Jr. Aan deze séance kunnen ook alle niet bij een damvereeniging aangesloten damspelers deelnemen. In aansluiting aan deze séance zal een reeks cursussen worden georganiseerd gedu rende Juli en Augustus. UITSLAG WEDSTRIJDEN DAMCLUB HAARLEM. De uitslag van de partijen voor de wed strijden van de Damclub Haarlem, welke Woensdagavond in de bovenzaal de café restaurant De Louw" werden gespeeld, lui den als volgt: Hoofdklasse clubkampioenschap: A. M. BerghuysP. van Wamel 02 H. W. ZitmanTh. van Wamel, afgebro ken. Zomerwedstrijd: R. C. BroekmeierJ. P. Exel Sr., 20 D. A. van AbsA. Russ 11 H. A. van AbsH. Kroon 02 G. P. Heck—P. Ottolini 1—1 W. Stroo—R. Groos 20 W. van DaalenH J, Rozijn Jr., 11 C. F. VisseC. Dikkeboom 20 F. A. BerkemeieerB. Gabriël 20 KAATSEN WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Op 10 Juni organiseert de kaatsvereeniging ..Amsterdam" op het terrein van de hoofdste delijke ijsclub een groote „doorelkaarloten- partij" voor de buitenafdeelingen van den Ned. Kaatsbond. Voor de Haarlemsche kaatsclub „Frisia" zullen o.a. uitkomen de spelers S. Broersma, N. Bosma, P. Goinga, K. Zwier en P. Pan. SCHEEP VAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk, N.-Orleans naar Rotterdam via Londen 5 van Havana. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancouver 6 te Londen. Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam 4 te San Francisco. Dinteldijk, Rotterdam naar Vancouver 3 v. Pta. Arenas C.A. HALCYON LIJN. Vredenburg 5 van Vlaardingen te Lulea. Stad Vlaardingen 5 van Vlaardingen te Kirkenes. Stad Haarlem. 5 van Rotterdam te Porto Ferrajo, voor Mleilla. Flensburg 5 van Emden naar Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitreis) 6 te Antwerpen. Klipfontein (thuisreis) 5 van Port Said. Meliskerk (uitr.) 5 van Lor Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 4 van Port Bouet. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 2 te Bunbury. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 4 van Yokohama. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjibadak, Shanghai naar Soerabaja 5 van Macassar. Tjikembang 3 van Shanghai te Hongkong,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7