II 1 ITALIAANSCHE INTERMEZZI. ItBMlgglg Arts M. Mauritz Dr. van Paassen Dr. Ladenius VRIJDAG 8 JUNI 1934 HAARLEM' S DAGBLA D 13 LAWNTENNIS. davis-cupwedstrijden in geheel europa. OP DRIE PLAATSEN WORDT DE TWEEDE RONDE GESTREDEN. AMSTERDAM, 7 Juni. Heden zijn drie wed strijden voor de tweede ronde van den Davis- beker aangevangen, Vrijdag begint een vierde ontmoeting te Parijs tusschen Frankrijk en Duitschland. Donderdag wist Australië een 20 voor sprong te behalen op Japan, een zelfde resul taat boekte Tsjecho Slovakye tegen Nieuw- Zeeland terwijl Italië ook al met 20 kwam voor te staan tegen Zwitserland. AustraliëJapan. EASTBOURNE, 7 Juni. (V.D.) Mac. Grath (Australië) sl. Yamagishi (Japan) 26, 75 6-2, 6—4. Crawford (Australië) sl. Fuyikura (Japan) 6-3. 6—3, 11—9. Stand 20 voor Australië. Tsjecho-SlowakijeNieuw Zeeland PRAAG, 7 Juni (V.D.) Hecht (Tsjecho Slo wakije) sL Malfrow (Nieuw Zeeland) 64, 61 4-6, 6—1. R. Menzl (Tsjecho Slowakije) sl. Andrews (Nieuw Zeeland) 61, 63, 63. Stand 20 voor Tsjecho Slowakije. Italië—Zwitserland Raai (Italië) sl. Fisher (Zwitserland) 6—1, 6-6, 11—9. De Stefani (Italië) sl. Ellmer (Zwitserland) 6-3, 6—3, 6—3. Stand 2—0 voor Italië. ZONDAG KOMEN DE BESLISSINGEN. De volgende week vangen de kampioenscom petities aan. Deze Zondag dus het afwerken van restanten en uitgestelde wedstrijden. Het programma luidt: Tweede klasse: Groen Wit 2T.E.D. AdvantageSwift WestrustDJ3.V. 4 HeemstedeV.V.G.A. T.C.H. 2—Stadivo 2 Game and SetK.E.K. T.C.G.—Deuce 2 D.H.G.—T.C.H. 3 Derde klasse: Kat 2T.C.G. 2 Westrust 3Kat 3 Love GameHeemstede 4 S.M.N. 2—T.C.G. 4 Quick 2Duinlust 3 Nieuwe Meer 3Heemstede 5 Ready 2Westrust 4 Het is de dag der beslissingen. Voor vele Haarlemsche teams hangt promotie of degra datie van den uitslag af. Haarlem I is in de eerste'klasse uitgespeeld. Kans op promotie heeft geen moment bestaan maar ook het degradatie-gevaar is ontloopen. Met T.C.H. is het anders gesteld. Zij zal haar plaats in de eerste klasse nog te verde digen hebben, maar in dien strijd heeft zij een redelijke kans op succes. In de overgangsklasse heeft Haarlem 2'zich behoorlijk gehandhaafd. TSJECHO-SLOWAKIJE—NIEUW ZEELAND AAN HET EINDE DER WEEK. PRAAG, 7 Juni (V. D.) Aan het einde van de week wordt te Praag de Davis-c.up ontmoeting Tsjecho-Slowakije—Nieuw Zee land gespeeld. Het Tsjechische team bestaat uit Hecht, R. Menzel, Siba en Marsalek, ter wijl de ploeg van Nieuw Zeeland is samen gesteld uit de spelers Malfroy. Andrews en Stedman. VOETBAL. duitschland—oostenrijk (3-2) DUITSCHLAND DERDE IN DE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN NAPELS, 7 Juni. (V.D.) De ontmoeting tus schen Duitschland en Oostenrijk om den der den prijs der wereldkampioenschappen, he den voor 10.000 toeschouwers alhier gespeeld, is door Duitschland met 32 gewonnen, nadat dit land met rust reeds een 3—1 voorsprong had gekregen. STORMVOGELS—HAARL. ELFTAL (2—5). Na aanvankelijk met 20 en met de rust nog met 21 te hebben voorgestaan, leed Storm vogels tenslotte een nog sprekende nederlaag. Dit kwam, doordat de Stormvogels-defensie in kracht achteruit ging, doordat eerst Rijke- boer en daarna Prins wegens knie-ongevallen het terrein moesten verlaten. Vooral het ge mis van Prins, die uitnemend spil-werk had laten zien werd geducht gevoeld. Wat het Haarlemsch Elftal aangaat dit be zat in Smit en Sterk technisch goede voet ballers. Schieten deed onze internationaal echter weinig. Het middenvoor-vraagstuk bleek met De Wolf echter nog niet opgelost. .Van de vleugelspelers voldeed Nottrot het best. Zonder direct uit uitblinkende spelers te be staan, voldeed de middenlinie goed, waarbij echter niet uit het oog verloren mag worden, dat de IJmuidensche aanval in de tweede helft vrij zwak speelde. Speciaal na de rust viel het spel van De Koning op. Voor de rust was Prins hem echter de baas. De Haarlemsche achterhoede werd vóór de rust nog al eens gepasseerd. Krom had blijk baar last van de laagstaande zon en Haak deed het kalm aan. Doelman Michel bevestigde den goeden roep, welke van hem uitging, al had hij zoo nu en dan het leder niet klemvast. De IJmuidensche achterhoede heeft voor heete vuren gestaan, óók al, doordat de wing- halves niet best op dreef waren. In de voorhoede speelde, bij absentie van Ketting. Groeneveld uit Kinheim als gast mede. Hij speelde vooral voor de rust heel goed en nam beide doelpunten voor zijn rekening. Al met al echter was het een aardige wed strijd. die door een vrij talrijk publiek werd bijgewoond. De elftallen waren: Michel, Haak Sr., Krom, Jongeneel, De Koning. Vreeken, Nottrot. Sterk. Wolf. Smit. Paape. v. d. Steen Jr.. Effern, Groeneveld, Fijen, v. d. Steen Sr., v. d. Velde. Prins, Rijkeboer, Tol, Haak Jr., Hollenberg. Het spel is nog pas een minuut oud. als Groeneveld voor Stormvogels doelpunt tl—0). Dit laat het Haarl. Elftal niet op zich zitten. Fraai combineerend trekken Smit c.s. op Hol- lenberg's veste af, doch vinden hier een ver dediging, die paraat is, zoodat de Stormvogels doelman het nog niet overdruk krijgt. Wat hij echter krijgt, verwerkt hij met groote zeker heid. De Stormvogels-aanval zit inmiddels niet stil. Groeneveld zit pittig op den bal en de scherpe centers van hem en Effern brengen Haak en Krom vaak in verlegenheid. Na 12 mi nuten spelen volgt een prachtig stukje samen spel ter imkerzijde, waarna Groeneveld Michel onberispelijk passeert (2—0). Rijkeboer verlaat dan het veld. In de perio de, dat Stormvogels met 10 man speelt, kopt Van der Velde een voorzet van Paape mis. waarna Sterk gemakkelijk kan scoren (2—1). Direct hierna krijgen de Haarlemmers een vrijen trap op den rand van het strafschop gebied. Stprk schiet enorm hard in, doch Hol lenberg redt phenomenaal. Plotseling doet Stormvogels een tweetal aan vallen. Van der Steen komt evenveel malen alleen voor Michel, die echter fraai redt. Hierna gaat het spel weer gelijk op. Prins zet als spil de voorhoede aan het werk. Hier lukt het in het veld soms heel goed. doch voor het doel blijven Haak c.s. de baas. Rust 21. In de tweede helft is het Haarl. Elftal direct in den aanval. Na een hoekschop neemt Prins zijn koppende taak wat te gemakkelijk op, de bal komt voor Sterk's voeten, die Hollenberg geen kans geeft (22). Snel gaat het spel op en neer. Jammer ge noeg verlaat Prins het veld en nog voor de in valler De Back aan het spel deelneemt, heeft De Wolf handig gedoelpunt (2—3). Aan Stormvogels' zijde zakt het spelpeil nu. Sterk ziet kans op fraaie wijze te doelpunten (2—4). Direct hierna krijgt Effern de kans van den dag om tegen te scoren. Hij neemt de zaken evenwel te kalm op, waardoor Michel redding kan brengen. Het loopt reeds aardig naar het einde, als Hollenberg zijn eenige fout maakt door een weliswaar harden schuiver van Paape te laten glippen (25). Vlak voor het eindsignaal ech ter laat hij nog eens zien, wat hij kan. door een vliegend schot van Sterk uit zijn doel te stompen. SPEELT STORMVOGELS TEGEN VELOCITAS? Wij vernemen, dat voor 10 Juni alsnog de wedstrijd N.A.C.Feijenoord is ingelascht. Stormvogels heeft geloot tegen den winnaar van VelocitasExcelsior, wat vermoedelijk Ve- locitas wel zal zijn. Deze ontmoeting wordt op 17 Juni gespeeld op een nog nader aan te wij zen terrein. PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS- HIPPIQUE IN AMSTERDAM'S STADION. Het comité van het door de Fédération Equestre Internationale erkende Internatio naal Concours Hippique, dat van 2024 Juni in het Stadion te Amsterdam zal worden ge houden, deelt mede, dat reeds officieele in schrijvingen zijn ontvangen van België, met vier ruiters en waarschijnlijk acht paarden en van Italië met niet minder dan 24 paarden. Hoewel het Comité de officieele bevestiging nog niet heeft ontvangen wordt ook een belangrijke Duitsche militaire équipe verwacht, wel hebben reeds eenige Duitsche burger eigenaren met 7 paarden ingeschreven. Het concours zal worden opgeluisterd door een demonstratie van het korps Rijdende Ar tillerie uit Arnhem. De directeur van de rijschool te Amersfoort zal een quadrille uitvoeren door de officieren van deze school. WATERPOLO. H. P. C. I—NEREUS n 2—0. Dames. Voor de tweede klasse afdeeling B speelden de H P. C.-dames haar eersten wedstrijd tegen Nereus II uit Koog a. d. Zaan. Met een 2—0-overwinning bleven de H. P. C.-dames in de meerderheid. Als scheidsrechter Visser beginnen fluit stelt H. P. C. zich als volgt op: W. Woud, H. de Carpentier, F. de Boer. F. Kann, P. Jager, M. Marsman, C. Kann. H. P. C. is direct sterker en de bal is mee- rendeels op de Nereushelft. Al spoedig kan C. Kann haar club de lei ding bezorgen. Na het uitzwemmen komen de H P. C. dames weer terug, doch de Nereus- achterhoede weert zich dapper. Toch kunnen de Koogsche dames dtn druk niet weerstaan en met een hard schot scoord P. Jager fraai 2—0. De Nerusvoorhoede werkt zich nu wat los en geeft enkele schoten, doch W. Woud heeft hier niet de minste last mee. waarna het rust is. In de tweede helft is H. P. C. weder ster ker doch vele kansen gaan door slecht plaat sen en schieten verloren. Na een corner op het Nereusdoel stelt één der H P. C.-dames zich binnen de twee meterlijn op. waarvoor zij het water moet verlaten. Een clubgenoote evén later moet dezelfde straf ondergaan. Nog weet Nereus het net niet te vinden en de overige H. P. C. dames houden tot het einde dapper stand, zoodat de eerste overwinning is behaald. LETTEREN EN KUNST FILMKUNST. WAT NU, KLEINE MAN? Wie den roman van Hans Fallada. waarnaar dr. Fritz Wendhausen de film heeft vervaar digd, welke heden in het Rembrandt-theater vertoond wordt, niet heeft gelezen, zal door deze vertooning een onjuisten indruk krijgen omtrent het boek. dat een geheel anderen geest en strekking bevat dan de thans op het doek weergegeven geschiedenis, die trouwens slechts naar een enkele episode uit den roman is bewerkt. Af en toe leest men wel van pro cessen. door roman- of tooneelschrijvers be gonnen tegen filmondernemingën, die hun werk hebben verminkt. Wij weten niet, of ook Fallada zulk een proces heeft gevoerd: zoo neen, hij zou er voorwaar alle reden voor heb ben gehad. We moeten voor 't overige de film op zichzelf beschouwen. En deze heeft, afgezien van de geschiedenis, veel aardigs. De acteurs hebben voor 't meerendeel markante typen geschapen en de regisseur heeft hun spel in het kader gezet van vaak oorspronkelijke en schilder achtige tafereeltjes. Zoo is het interieur van den graanhandel Mussolini als voetbaltoeschouwer. Hij staat er op zijn kaartje te betalen. Financieel resultaat der kampioenschappen valt mee. Quincoces, het Spaansche wonder. (Speciale correspondentie). Thans lig ik lui, loom en lusteloos onder de eeuwen-oude olmen van.de Rpcc.a di Pappa de Pauselijke Rots. Beneden me blakert Rome in brandende zon, in de verte zie ik de azuren zee. Dit is geen temperatuur om op „volle kracht vooruit" te sjouwen langs gebouwen die er 2000 jaar geleden al stonden en die er, wanneer ik weer eens hier kom, nog wel zullen staan. Ik heb al zooveel Titiaans gezien en Rubensen na de Zamorras en de Abegglens dat deze goddelijke rust weldadig aandoet. Ik droom van al die dingen die voorbij gingen.... Want langzaam maar zeker gaan de ge dachten, die dieper eh dieper peilen, naar een vasteren vorm zoeken. We raken hier een beetje thuis. We weten dat de trams hier op Zondag duurder zijn. dan op een weekdag en het telefoneeren goedkooper! we weten welke bus we moeten nemen naar de Porta San Paolo om daar de tram te pakken naar het zwarte strand der Middellandsche Zee, we weten wie het gevaarlijkst is in de voor hoeder der „Azzurri" en hoeveel geld er is op gehaald bij de wedstrijden, we weten wanneer Lotsy hier jyeer arriveert en we kennen van nabij de gezichten van de Prinsessen Mafalda en Maria en van meneer Benito Mussolini. Want er is nog verschil tusschen Royalty en Dictators. Ik heb beide zien binnengaan beide zien vertrekken. De twee Prinsessen zeer knappe en zeer elegante meisjes met alle plichtplegingen aan hun standing verbon den. Lakeien en officieele personen met alles wat ze aan „lint" hadden veroverd tusschen de revers van hun zwarte pakken, de bos bloe men op den stoel, de diepe buiging (om kramp van te krijgen), het weggaan en de plaid over de voeten en de hofdames in een andere en iets minder grandiose wagen. Dan Benito, vroeger arme drommel in een of ander dorp. thans dictator van Italië, man waar heel de wereld naar opziet voor hetgeen hij heeft ge wrocht. Hij had een chauffeur, inderdaad, maar hij stuurde zelf en de wagen waarmee hij arriveerde hield het midden tusschen een Citax en echte auto. Hij kocht een kaartje aan het loket. Men wilde hem zóó binnen laten, maar hij weigerde. Hij kón weigeren. Hij be taalde z'n 60 Lire stapte de middelste tribune op en hief zijn hand omhoog Dat gebaar al leen reeds deed wonderen. Hij bleef niet net jes zitten, maar wandelde heen en weer, zette zoo nu en dan zijn zeilpet af. ging naar zijn zoons, die zoo op 't gezicht het buskruit wel niet zullen uitvinden 't is trouwens al uit gevonden en vroeg of ze hun huiswerk af hadden, danste een vreugde-dans toen men hem zei dat tlalië in Milaan gescoord had. ging na den wedstrijd weg, haalde zijn wagen van de parkeer-plaats, zwaaide even en snor de in zijn eentje naar huis. Alles van A tot Z de geste van een man, die niets anders noodig heeft dan zijn krachtige persoonlijkheid zelf. Zoo'n beetje „lTtalie, c'est mol Mussiloni". Ik droom aan den voet van de Rocca di PappaEn over dien brief welke ik u reeds deed geworden. Over het sportief fiasco en ik neem er geen letter van terug. Over het fi nancieel fiasco en thans komt de correctie. Want gisteren in den laten avond bezoch't ik Dr. Schricker, den secretaris-penningmeester van de F.I.F.A. Een gezellige babbelaar. Hij vertelde dat Italië drie millioen Lire heeft moeten uitleggen voor deze „Campionati Mondiale", dat is vier ton gave Nederlandsche penanten. Die uitgaven vallen dus blijkbaar erg mee en die vier ton heeft Italië reeds bin nen. De rest is winst. Ik zou me alleen willen afvragen waarom geen enkel ander land op het Congres te Stockholm het aandurfde om dit tournooi te organiseeren, want overal el ders ware de publieke belangstelling intenser geweest. Enfin dit weten we vast voor een vol genden keer. Zoo'n wedstrijdenserie, verdeeld over Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Ant werpen en Brussel moét slagen. Laten de hee- ren Lotsy en Verdijck tegen dien tijd maar eens de koppen bij elkaar steken. Dan is met een het sportief succes gegarandeerd. Want wij weten te verliezendesnoods! Ik droom van Meneer Quincoces. U weet wie dat is. De linksback van Spanje. Die meneer Quincoces is en blijft de openbaring van het wereldkampioenschap. Er zijn backs en backs, voetballers en voetballers. Wij hebben goede voetballers gehad en hebben die nog. Spelers als Bok de Korver. de Natris. Adam waren bij ons geweldige uitblinkers. Het buitenland had betere. Iemand als Andrade hebben wij nooit gehad, evenmin een Alec James, de linksbin nen van Arsenal, Rydell op dezelfde plaats bij Zweden, Zamorra in het Spaansche doel. Maar Quincoces slaat allen. Ik heb hem drie en een half uur zien voetballen en hij heeft eiken bal uit de moeilijkste posities weggewerkt naar de plaa<ts waar 't ding naar toe moest. Hij was overal en nog ergens, 't Eenige wat er op hem te zeggen viel was zijn heethoofdig tempera ment en de wijze waarop hij middenin den wedstrijd aan den scheidsrechter demonstra tief zijn bruine ribbenkast liet zien, waaruit bloed vloeide, was niet gentleman-like. Zoó iets hoort niót tot de „bon ton" op een voet balveld. Maar dat doet aan zijn genialiteit overigens niet veel af. Zoo nadert het einde van dit tournament de koffers voor Napels zijn reeds gepakt. Daar spelen Duitschland en Oostenrijk om de der de plaats en Oostenrijk moe* dat winnen. Dan is die Finale niet ver meer. Die Finale wint Italië. Als Italië niet wint, wee den arbiter en ik hoop dat de man zich intijds heeft laten inschrijven bij een begrafenisfonds. Doch ik geef er wat liefs voor om te zien dat Tsjechc- Slowakije vijf minuten voor tijd gelijk staat en dan een strafschop krhgt toegewezen die zit. Wij zijn nu eenmaal belust op sensatie en dat zou 100 pet. sensatie zijn. Ik moet er niet aan denken. Dan balt het publiek weer d-? vuisten en eet die meneer uit Florence weer z'n avondblad aan srukken. Ja. lezer, ik heb het heusch gezien! Hij peuzelde pagina na pagina op en het deed me goed voor die Ita- liaansche journalisten, want hun copie werd werkelijk gesmuld. Maar geeft u mij maar b'efstuk met gebakken aardappelen. Kleinholz met de primitief-landelijke kantoor- schen patroon en personeel en op den achter grond de kakelende kippen, wel karakteristiek. Kleinholz zelf wordt door den acteur Jacob Tiedtke met een patriarchalen baard en een bierbuik als het type vaiv den Duitschen pro vinciaal voorgesteld. De kleinburgerlijke haat van dit soort dorpspotentaten demonstreei't zich, wel wat overdreven gechargeerd, bij den inval van de geheele familie in het Berlijnsche confectie magazijn, waarheen Ma met de kin deren schoonzoon expres gereisd zijn om Pinneberg, die de hand van de erfdochter heeft afgeslagen, nog eens te „pesten". Aardig van karakteristiek is ook het milieu, waarvan Ida Wüst als Pinnebergs stiefmoeder het middelpunt is. We kunnen ons de ontzet ting voorstellen, welke het jonge echtpaar be vangt, wanneer ze zijn neergestreken in de „fraai gemeubelde" slaapkamer, die Ma hun tegen een zoet prijsje verhuren wil. En waar is de betrekking, die Ma in haar brief heeft beloofd? En wat beteekent die mu ziek en dat feestgedruisch dat de woning door dringt? En wie is die geheimzinnige onder huurder, meneer Jachtmann? Wij worden het als toeschouwers al even min gewaar als Pinneberg en zijn vrouwtje. Eerst later, als het een politie-zaak is gewor den. ervaren wij. dat Jachtmann een soort op lichter en huwelijkszwendelaar is, en dat de feestelijke avondjes ten huize van Stief mama met deze ..zaken" in verband staan. Heel duidelijk wordt dit verband niet aange geven en Jachtmann, voor een gentleman-boef ongelooflijk correct in zijn optreden jegens Pinneberg en zijn Lammchen, maakt als reci divist in de weldaad eer een sympathieken dan een schofterigen indruk ook op toeschouwers, die het met de maatschappelijke moraal nog altijd nauw nemen. Deze figuur, door Fritz Kampers belichaamd, blijft aldus wel wat vaag en zou door een scherper contour ook de ge schiedenis zelf boeiender hebben gemaakt. Scherper van teekening is de Judas-achtige rayonchef voor wiens diefstal de arme Pinne berg het geval zou hebben moeten betalen, indien niet zijn vriend Heilbut den schurk had ontmaskerd en hiermee het happy end had bewerkstelligd. Deze Heilbut wordt in de fijne en charmante rol van den acteur Victor ae Kowa een dei- aantrekkelijkste figuren van het stuk. De scènes in den winkel, natuurgetrouw weerge geven, geven Hermann Thimig gelegenheid tot humoristisch spel. Hier komt het komisch ta lent van dezen acteur het best tot zijn recht. In de meer sentimenteele gedeelten blijft hij wat mat en ongeïnteresseerd, hetgeen ook met zijn partnerin Hertha Thiele min of meer het geval is. Dit ligt niet zoozeer aan de spelers als wel aan den opzet van de film, waarin men het zwaartepunt heeft verlegd naar de crimineele passages, waardoor het werk het aanschijn heeft gekregen van een al te zachtzinnig de tectivestuks in wat huiselijke humor geweekt. Al is de draad van de geschiedenis derhalve wat zwak, de verschillende tafereeltjes, die hij bijeenhoudt, zijn het aanschouwen overwaard. Reeds noemden wij het interieur van den graanhandel en dat van het confectie-maga- zijn; hierbij kan tenslotte ook het idyllische tuinhuisje vermeld worden, waarin Lamm chen met haar eindelijk uit alle kwade avon turen verlosten Pinneberg in rust en vrede de baby verwacht. H. G. CANNEGIETER. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Eén concert in de zaal is beter dan tien in de lucht. Waar nog leven is, is nog hoop. In den nood leert men zijn vrienden ken nen. Ik wil niet verder op den spreekwoorde lijken weg afdwalen. De H. O. V. leeft nog;, dat is het voornaamste. Zij heeft Donderdag-' avond een zeer verblijdend teeken daarvan gegeven. Dus hopen wij op een volledig her stel. En de eerste Concertmeester van het Concertgebouworkest heeft belangeloos ;en vriendschappelijk medegewerkt. De verhou ding tusschen de beide zuster-orkesten, hot beroemde groote en het bescheidene kleine is dus die van vrienden. Men zou kunnen vragen waarom de H. O. V. en ook het USO. niet medegewerkt hebben aan het Stadionconceri van verleden Zaterdag, niet voor het acoustische resultaat, dat toch wel onvoldoende gebleven zou zijn, maar als blijk van artistieke erkenning en terwille van een proportioneele deeling in de baten. Het heeft geen doel daarover na te praten, Beter is het, te constateeren dat de H.O.V. nog vele andere vrienden heeft: de zaal was tenminste Donderdagavond zeer goed bezet. Het orkest heeft een programma uitge voerd. waarvan het eerste gedeelte uit zeer vaak gespeelde werken bestond. Toen de dirigent Marinus Adam op het po dium verscheen klonk een geestdriftig en langdurig, een demonstratief applaus, waar voor Adam het geheele orkest door opstaan liet danken. Een frissche vertolking van Cherubim's Anacreon-ouverture opende de rij der voordrachten Mozart's Symphonie in Es volgde: het was voor mij, die haar onlangs te Amsterdam hoorde interessant te zien, hoe verschillend Mengelberg en Adam uiter lijk op Mozart's muziek reageeren. Maar de vertolking door ons orkest was. op een enkele oneffenheid na, zeer te prijzen en we mogen, wel aannemen dat de assistentie van den uitnemenden Concertgebouw-fagottist El ders daartoe het hare heeft bijgedragen. Ook oqze clarinettist Strikkers bekoorde weer door zijn mooien toon. Toen kwam het groote moment: Louis Zimmermann als solist! Het liet wat lang op zich wachten, maar toen Zimmermann verscheen barstte het gejubel los. Zimmer- mans hoofd was voor ons nu gelukkig niet een stipje als toen in het Stadion; een vriende lijke lach plooide zijn gelaat, toen hij voor de ovatie dankte En hij speelde met het or kest Bruch's vioolconcert: geen nieuws dus, maar een werk dat men in een vertolking als de zijne, warm gevoeld prachtig van toon, onberispelijk van technische uitvoering, steeds weer gaarne hoort. Na het slot wilden ae huldebetuigingen dan ook schier geen ein de nemen: drie. vier malen moest de gevier de violist terugkomen; den dirigent liet hij in de ovatie deeien. Er was reden voor: slechts bij de stretta der finale was de begeleiding te weinig soepel en meegaande gebleken. Het grootste en belangrijkste deel van den avond was voorbij, toen de pauze intrad. Het tweede programmadeel was kort: het bevat te slechts de Serenade voor strijkorkest op. 40 van Tschaikowsky. De blazers hadden het podium dus verlaten; ook een deel van het auditorium was huiswaarts gegaan. Met het oog op de waarde van het werk kon ik ze geen ongelijk geven; het strijkers-ensemble van ons orkest had een blijven verdiend. Want het klonk zoo machtig en sonoor als van een zoo bescheiden orkest nauwelijks te verwachten viel. Het ontbreken van het or gelgordijn was trouwens oorzaak dat heel den avond de klank van het orkest maar ook de resonans sterker dan gewoonlijk waren. Tschaikowsky's Serenade, waarvan het eerste deel eigenlijk „Pezzo in forma di sonatina" heet is voor een groot deel op een dalenden gr. tertsladder gebouwd. In de finale gaat het thema een beetje lijken op dat van „Wat er verder is geschied, dat vermeldt de histo rie niet" uit „De Schipbreuk". Qua bewer king schijnt me die finale het geestigste deel. De rest is weinig interessant en valt ook niet geheel binnen het karakter eener sere nade. -- Aan het einde herhaalden zich de ovaties. Men wil dus ons orkest nog gaarne behou den. Eén orkest in de zaal is beter dan twee in de lucht. Dat is nu wel duidelijk geble ken. Ik zou er willen bijvoegen: Eén Haar lemsch orkest is voor het Haarlemsche mu ziekleven meer waard dan tien niet-Haar- lemsche. Laten we. dus onze H.O.V. het voortbestaan mogelijk maken door een drukke opkomst. K. DE JONG. Op 6 Juni 1934 overleed zacht en kalm te Ame- rongen, in den ouderdom van 69 jaren, onze innig geliefde Eclvtgen/oote, Moe der, Behuwd- en Groot moeder en Zuster Johanne Luise Friedericke Gosler geb. Wicsel Uit aller naa-m: J. H, F. GOSLER Tijdelijk adres: Voorhelmstraat 65, Haarlem De begrafenis zal plaats hebben te Haarlem op Za terdag 9 Juni 1934, 12 uur, op de Algemeene Begraaf plaats (ingang Kleverluan. oude gedeelte) van uit het huis Voorhelmstraat 65. Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel on verwachts, nog voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn gelief de Echtgenoot en der kin deren zorgzame Vader, de Heer Gerardus Cornells van Leeuwen Echtgenoot van Mevrouw Hendrika v. Leeuwen v. Bolieemen, Hoofd der Openbare School Soendastraat, in den ouderdom van 49 jaar. Wed. H. J. v. LEEUWEN- v. BOHEEMEN WIM ADRLAAX Haarlem, 7 Juni 1934 Schoterboschstraat 6 ZOEKT U een 2de handsch rijwiel? Komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben nog lste klas merken w.o. Kongers, Raleigh, Gazelle. Sim plex enz. Al deze rijwielen zijn ais nieuw en prima gegarandeerd. Prijzen vanaf 16.50. Zie de étalage. A. KQELEMELJER, Bree-straat 3 Woensdag 27 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders H. Burry en H. de Lang hunne 40-jarlge echtvereeniging te herdenken. Haarlem, S Juni 1934 R. BURRY G. ALOFS E. G. ALOFS— ICE MINK en kinderen Verloofd: K. KOPER en Koningstraat Zandvoort 1 Juni 1934 REEKERS Getrouwd: L. B. DE VLUGT A. A. M. GUóPIN De Heer en Mevrouw DE VLUGT—GUéPIN zeggen, mede namens hunne Ouders, hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 7 Juni 1934 e t r o u w d J. WIJN.VXDS B. S. DUIJTSHOFF die namens de wederzijdsche fa milie hartelijk dank zegsen voor de betoonde belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Motten - Houtworm en derg. ook in liokloedc Meubelen vernietigen wij radicaal Kleuren en stof worden niet aangetast Morgen geen Spreekuur Zaterdag geen Polikliniek heeft Zaterdag tl Juni GEEN SPREEKUUR Winkeljuffrouw in Banketbakkerij gewaagd moet met het vak bekend zijn. P.O. Intern. Extern slapen. Br..met opgaaf 2 laatste betr. en verL salaris no. 293 bur. v. d. blad Gevraaigd eenige Nette Vouwster» Aanmelden na 6 uur Stoömwas- scherij „Femina", Regt-ntesselaan 40, Haarlem Nette Slagersjongen gevraagd, loon 5. Sohrêvelius- H.H. KAPPERS Gevraagd een 2de bediende, goed kunn. scheren en knippen, loon 10 p. week. Br. no. 299 bur. van dit blad Te huur gevraagd klein eenv. gem. buitenhuisje, omtrek Bentveld of Driehuis- Wesierveld. gunstig gelegen vr. herstellende zieke. Br. met uitv. in!, en prijsopg. vr. iangeren tijd onder H 65. Alg. Adv. Bur. Rouma on Co., A'dam (C.) GEVRAAGD van helft Julihelft Aug. eenv. gem. huis of ged. van huis. om geving Haarlem. 7 bedden. Er. m .lnl. en cond. G 295 bur. van dit blad Echtpaar zonder kinderen zoekt In Haarlem of omgeving, in rustig huis Gemeub. Kamer(s) en keuken of kookgelegenheid. Br. met offerte onder no. 5025, MAX R. NU.NES, Amsterdam Te koop aangeboden van partic.. ven prachtige Pon- tiac Auto. gel. hebb. 40.000 K.M, model Sedan voor 450.=s^Slik* kor, Heer en weg 23 C, Heemstede

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3