De Duitsche Luchtsportbond. EEN PUTSCHPOGING IN LITAUEN. Geen terugkeer van Duitschland naar Genève. DE KAMPEERDERS VRIJDAG 8 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Woldemaras weer op het tapijt. Tegenstrijdige berichten over de juiste situatie. Ultimatum zou aan staatspresident Smetana zijn gesteld. Een compromis tot stand gekomen? LITAUEN. Uit Kowno wordt gemeldt, dat in den nacht op Donderdag een militaire putsch heeft plaats gehad, welke door de aanhangers van den vroegeren minister-president Woldemaras op touw was gezet. Woldemaras zelf is des nachts per vlieg tuig van zijn verbanningsoord naar Kowno teruggekeerd. Hij is door zijn aanhangers tot minister-president uitgeroepen. WOLDEMARAS. Volgens particuliere mede deelingen, die te Riga in de avonduren zijn binnengekomen, heeft de militaire putsch inderdaad plaats ge had en is de situatie zeer ernstig. Woldema ras zou geen direct aandeel aan den putsch hebben. Deze zou veeleer op touw zijn gezet door een groep officieren, behoorende tot de aanhangers van Woldemaras. Het Poolsche Telegraaf Agentschap meldt verder uit Riga, dat Woldemaras president Smetana een reeks eischen in den vorm van een ultimatum zou (hebben gesteld, waarover thans beraadslaagd zou worden. De chef van den Litauschen generalen staf. kolonel Koe- belioenas, zou zijn ontslag ingediend hebben en in zijn plaats zou generaal-majoor Jackoes. commandant van de krijgsschool, benoemd zijn. Ook het Estlandsche Telegraaf Agentschap brengt mededeelingen over den putsch en voegt er aan toe. dat de deelnemers aan de revolutie zich onder bevel van Woldemaras hebben gesteld. Omtrent de gebeurtenissen te Kowno publi ceert het Lithausche Telegraaf-Agentschap het volgende officieele telegram d.d. 7 Juni: In verband met de in den afgeloopen nacht door het garnizoen te Kowno gehouden alarm manoeuvre en eenige daarmee in verband staande incidenten, is gebleken, dat eenige officieren, gedekt door den alarm-toestand, getracht hebben druk op de regeering uit te oefenen. In dien zin. dat de huidige regeering ten gunste van een door Woldemaras te vor men' regeering zou worden gewijzigd. Toen de staatspresident Smetana beslist weigerde, een dergelijke poging ook maar te helpen overwe gen, is de chef van den generalen staf. Kolo nel Kubeliunas. afgetreden. Zijn ontslag werd aanvaard en in zijn plaats benoemd de presi dent der republiek den commandant van de naar Smetana genoemde militaire school, lui tenant-generaal Jackus. Woldemaras. die vanmorgen reeds vroeg door een vlieger-officier per vliegtuig van zijn verbanningsoord Zarazai naar Kowno was gebracht, werd na een verblijf van eenige uren in het kamp der vlieger-offifcieren door hen zelf overgegeven aan den Generalen Staf. die het uitleverde aan de staats-veiligheidspoütie, die momenteel over hem beschikt. Alle ge ruchten over een omwenteling, onderhandelin gen van Woldemaras tot vorming van een re geering, over zijn verblijf ten paleize van staatspresident Smetana en over een regee- ringsvormlng door Woldemaras zijn derhalve uit de lucht gegrepen. In het geheele land en in alle deelen van het leger heerschen volko men rust en discipline. Van de betrokkenen bij het ongedisciplineerde optreden zijn zeven gearresteerd, terwijl eenigen zich nog verbor gen houden en ook eenige verdere arrestaties zijn geschied. Slachtoffers zijn niet te betreu ren, terwijl ook niemand gewond werd. TILSIT, 7 Juni (V.D.) De berichten uit Kowno geven nog geen duidelijk beeld van den toestand in de vroege middaguren. Vol gens geruchten zou een compromis zijn tot stand gekomen, waarbij Woldemaras het ministerie van Buitenlandsche Zaken op zich zou nemen. Later verluidde, dat Woldemaras. per vliegtuig zou zijn teruggezonden, doch dat de regeering niet tegen hem zal optre den, omdat de militairen hem tegen zijn wil naar Kowno hebben overgebracht. De lucht- vaait- en tankafdeelingen zijn voor Wolde maras en de eigenlijke aanstichters van de Putsch terwij! de andere wapens wel is waar niet tegen Woldemaras zijn. doch toch een afwachtende houding aannemen. Het paleis van den staatspresident is door 300 man be zet. Waarschijnlijk is. dat in de regeering eenige veranderingen zullen komen, welke m overeenstemming zhllen zijn met de wen- schen der militairen. Woldemaras gearresteerd? BERLIJN. 7 Juni (V.D.) Volgens de laatste berichten uit Kowno heerscht in de stad volkomen rust en orde. Bij geruchte verluidt, dat de vroegere minister-president Woldemaras is gearresteerd. De officieele in stanties te Kowno onthouden zich echter van het geven van mededeelingen. Genève. Geen besluit over arbeidstijdverkorting. De internationale arbeidsconferentie heeft de debatten over de verkorting van den ar beidstijd gesloten. Een resolutie van den Belgischen werkne mersvertegenwoordiger Meltens werd aangeno men, inhoudende, dat de het vorig jaar uit gewerkte ontwerp-conventie den grondslag der beraadslagingen van de conferentie vormt en wordt verwezen naar een bijzondere com missie, die rapport zal uitbrengen. Daarmede is rekening gehouden met den wensch der werknemersgroep, die verlangde, dat de kwestie der arbeidstijdverkorting op de agenda zou blijven. In verband met den sterken tegenstand van werkgeverszijde en van de zijde van talrijke regeeringen, zijn echter geen practische be sluiten genomen. Duitschlaiacl. Uniforme vrouwenorganisatie aangekondigd. Frau ScholtzKlink, leidster der nationaal- socialistische vrouwenorganisatie en van den vrouwelijken arbeidsdienst, heeft in een rede voering te Frankfort am Main verklaard, dat de 31 nog bestaande vrouwenorganisaties zul len worden samengesmolten tot één enkele organisatie, Deutsche Frau". Belg: ie. Vandaag een opdracht aan De Broqueville? De koning heeft gisteravond graaf Dt Broqueville ontvangen, ..die hem rapport heeft uitgebracht over de politieke situatie. Het onderhoud duurde ongeveer een uur en semi-officieel wordt medegedeeld, dat gespro ken is over de consequenties, die getrokken moeten worden over de Kamerstemmingen, die gisteren hebben plaats gehad. Het is klaar blijkelijk de wensch van den koning, dat de besprekingen niet te lang gerekt zullen wor den en dat spoedig een oplossing voor de re- geeringscrisis wordt gevonden. Vandaag te 12 uur zou De Broqueville nogmaals zijn opwach ting bij den koning maken. De indruk bestaat dat hij opnieuw en wel reeds heden zal belast worden met de vorming van een knieuw kabi net. Japan. De geruchten inzake de vlootconferentie. Uit Tokio: Officieele kringen hechten geen geloof aan de persberichten volgens welke Groot Brit- tannië en de Vereenigde Staten overeenstem ming trachten te verkrijgen voor een ge meenschappelijke actie tegen Japan ter vloot conferentie, hetgeen de conferentie zelve schipbreuk zou doen lijden, indien de mede deelingen op waarheid zouden berusten. Japan heeft de Britsche voorstellen vóór 1935 vloot besprekingen te houden aanvaard. Het telegraaf-agentschap Rengo zegt, dat de voorbereidende besprekingen gescheiden en openhartig tusschen de belanghebbende lan den zullen worden gevoerd. Voorts verneemt dit agentschap, dat de kwestie van deelne ming van Duitschland of Rusland aan de vlootconferentie nimmer is opgeworpen of in overweging genomen. FRANSCH WATERVLIEGTUIG IN BRAND GEVLOGEN. PARUS, 7 Juni (V.D.) Tijdens proefne mingen te Berre nabij Marseille geraakte een watervliegtuig in brand. De vier inzittenden wier kleeren vlam vatten, zagen kans, in het water te springen en de vlammen te dooven. Drie hunner konden onmiddellijk aan land worden gebracht. De vierde, die waarschijn lijk reeds ernstige brandwonden had opge- loopen. verdronk echter. Zijn lijk kon later geborgen worden. AANSLAG O PEEN JAPANSCHE ZAAK IN EEN CHINEESCHE STAD. PEKING, 7 Juni (V.D.) Te Tsinanfoe heeft een onbekende een bomaanslag gepleegd op een Japansche zaak, waardoor de eigenaar werd gedood en twee personen werden ge wond. Naar verluidt zou de aanslag gepleegd zijn door een lid van een Chineesche nationale organisatie, die den Japanschen handel in China bestrijdt. AUTOBUS STORT IN EEN RAVIJN. BELGRADO, 7 Juni (V.D.) Bij Oesjitza is een autobus in een vijftig meter diepen af grond gestort en volkomen vernield. Negen in zittenden werden zwaar gewond; drie hunner verkeeren in levensgevaar. Zoolang de rechtsgelijkheid niet verwerkelijkt is. BERLIJN, 7 Juni. (V. D.) Volgens berichten in de buitenlandsche bladen zou te Genève tusschen Duitschland en vertegenwoordigers van andere mogendheden onderhandeld zijn over het sluiten van veiligheidspacten e' mede over den terugkeer van Duitschland naar de ontwapeningsconferentie te Genève. Van welingelichte zijde wordt medegedeeld, dat deze berichten niet juist zijn. Duitschland heeft geen reden om een andere houding aan te nemen dan het tot dusverre gedaan heeft, daar het motief voor het verlaten der ontwa peningsconferentie nog altijd bestaat. Er be staat geen grond voor het vermoeden, dat dit motief door de gebeurtenissen te Genève ver vallen is, vooral niet, waar de Fransche mi nister van buitenlandsche zaken in zijn laat ste rede heeft verklaard, dat de houding van Frankrijk onveranderd blijft. Eveneens van Duitsche zijde wordt medege deeld, dait de Rijksregeering ongetwijfeld vast besloten is, niet naar Genève terug te keeren vóór de verwerkelijking der Duitsche rechts gelijkheid verzekerd is in den vorm als bij de Duitsch-Engelsch-Italiaansche onderhandelin gen tot uiting gekomen is. DOOR LEEUWEN BESPRONGEN EN VERSCHEURD. VERREGAANDE ROEKELOOSHEID VAN EEN DIERENPARKBEZOEKER. LONDEN. 7 Juni. (V. D.) Tengevolge van onvoorzichtigheid is heden in het om zijn prachtige aanleg beroemde, verleden jaar ge opende dierenpark Whipsnade nabij Londen een bezoeker door vier leeuwen aangevallen en voor de oogen der ontzette toeschouwers verscheurd. Door een windvlaag was den bezoeker de hoed van het hoofd gewaaid en in de leeu wengrot terecht gekomen. In de hoop, zijn hoed toch nog te kunnen pakken klom de man langs het afsluithek van de grot naar beneden, toen hij plotseling door vier leeuwen werd besprongen, die hem met hun klauwen met het hoofd naar voxen in de grot getrok ken en hem wel veertig meter naar binnen sleepten, waar zij hem verscheurden. De be wakers, die door bezoekers gealarmeerd wa ren, trachtten vergeefs de leeuwen met ijzeren staven en revolverschoten van hun prooi te verdrijven, doch slaagden daar pas in, toen hun hulp te laat was. BRAND IN VOLLE ZEE. VUUR KON BEDWONGEN WORDEN. HONOLOELOE, 7 Juni. (V. D.) Op het stoom schip President Lincoln van de Dollar-lijn is brand uitgebroken in een opslagruimte. Het schip is met 60 passagiers en 250 man équipage op weg naar Honoloeloe. Radiografisch werd medegedeeld, dat de brand gisternacht werd ontdekt op 150 mijlen uit de kust van Hawai. Later werd geseind, dat de brand intusschen bedwongen is. De passagiers bewaarden hun kalmte. Vier schepen van het marinestation Pearl Harbour zijn ter assistentie uitgevaren. HONOLOELOE, '7 Juni. (V. D.) Het s.s. Pre sident Lincoln, waarop brand was uitgebro ken, is op eigen kracht te Honoloeloe aangeko men, begeleid door een kustwachtschip en een marinesleepboot. Het vuur in het laadruim is gebluscht. ONDERZOEK NAAR DE PARIJSCHE STRAATREVOLUTIE OPDRACHT TOT SCHIETEN NIET GEGEVEN. Reuter meldt uit Parijs: De Fransche commissie van onderzoek naar de gebeurtenissen van den 6den Fe bruari is, op grond van de ingewonnen ge tuigen verklaringen, tot de overtuiging ge komen. dat de opdracht om te schieten noch door de regeering noch door den prefect van politie, noch door eenig officier of commis saris was gegeven, maar dat eenige officieren of commissarissen last hadden gegeven in de lucht te schieten. De commissie is van oordeel, dat er onder de leden van den politiedienst eenige zijn geweest, die uit eigen beweging hebben ge schoten. De president las een brief voor van den voormaligen onderstaatssecretaris Lorgère, waarin wordt gezegd, dat hem onder getui gen is verklaard, dat den 8sten Februari, des avonds in het Parijsche stadhuis een voorloopige regeering zou worden geïnstal leerd, indien de regeering niet zou aftreden. Waarin het Verdrag van Versailles niet voorzag. Vliegtuigen en versierde mannenborst.... (Van onzen Berlijnschen correspondent.) Het verdrag van Versailles verbiedt Duitsch land niet alleen oorlogs-vliegtuigen doch ook het gebruik van staatsmiddelen voor de vlieg sport. Met zooveel woorden is het bevorderen van deze sport door vrijwillige bijdragen niet verboden. Een maas in het net. Wat er waar is in het verhaal van den En- gelschen journalist over een onderaardsche haven voor oorlogs-vliegtuigen in Zelle bij Hannover, weten wij niet. De journalist is uit Duitschland uitgewezen en kan dus nu in volle vrijheid zijn verhaal uitwerken en de heeren van de geallieerde en geassocieerde mogend heden onschatbare diensten bewijzen. Van Duitsche zijde is te kennen gegeven, dat zij buitenlandsche journalisten en trouwens el- ken eerlijk belangstellenden buitenlander gaarne alle gelegenheid geeft, zich een juist beeld te kunnen vormen van de vliegerij in Duitschland. Zij ontkent elke geheime zonde tegen het verdrag van Versailles en vliegt openlijk en dartel door de mazen van het net Er is destijds in Versailles niet aan gedacht, dat eens een enkele oproep van de Duitsche regeering voldoende zou zijn, zooveel geest drift voor de vliegsport te wekken, dat tal- loozen zich direct lieten inschrijven als lid van den Duitse hen %xcbtsportbon d. Met de leuze van den Fruisischen ministerpresident, Rijksminister voor de luchtvaart, generaal Göring: „Het Duitsche volk moet een volk van vliegers worden" wordt in den oproep gez „er is een leemte in het dictaat van Versail les. Het spreekt van zelf, dat wij daarvan ge bruik maken, het is voor ons een levens-nood zaak. Het zou dom zijn, dit niet te doen. Mili taire vliegtuigen mogen wij niet bouwen, maai de beoefening van de luchtsport en den Duit- schen mensch tot- vlieger te maken, hangt al leen van ons zelf af en van onze offervaar digheid, Duitsche mannen en vrouwen, helpt de blauwgrauwe sportvliegers bij den opbouw. Wordt lid van den „Duitschen luchtsport- bond". Een der resultaten is al wereld-bekend en ba-acht menig vredelievend gemoed in be roering: de levering van ettelijke vliegtuig motoren aan Duitschland door de Engelsche industrie. De propaganda-week voor de Duitsche luchtvaart, die nu gehouden wordt, werd op het Tempelhofer veld ingeleid door een ge weldige demonsta-atie, waaraan ook de jeugd rijkelijk heeft deelgenomen. Wat is er natuur lijker dan dat de jeugd zich met de grootste ambitie wijdt aan het spel van zweven en vliegen. Toen vroeger het valscherm in zwang kwam, grepen wij naar zakdoeken, servetten en handdoeken en maakten er parachutes van. Op de Hollandsc.be pleinen zweefde ons maaksel met zijn poppen- of anderen last langzaam en statig naar beneden. De eenige kunst daarbij was het opgooien tot de hoogste hoogte. Het maken van vliegtuigjes voor hun spel is voor de jongens van heden heel wat ingewikkelder. Maar dan hebben zij allen ook gelegenheid, te zien, hoe zweef-vliegtuigen worden gemaakt en te leeren. waarop het zwe ven berust en knutselen dan zelf him toe stelletje in elkaar. Grooteren wagen zich zelfs aan den bouw van toestellen, waarmee zij zelf door de lucht hopen te zweven. Maar nu bleef het bij het spel met de vliegtuigen, die konden opgeworpen worden. Eerst moest echter de nieuwe groote lucht ballon de „Hermann Goering" gedoopt wor den met vloeibare lucht! Driehonderd en vijf tig muzikanten bliezen hun fanfares de lucht in. bij honderdtallen dwarrelden de opgewor pen vliegtuigjes door de lucht, botsten tegen elkaar en moesten noodlandingen maken. Twintigduizend kinderen lieten 20 000 ballon netjes opstijgen, tien duizend postduiven vlo gen op en statig stegen tien groote ballons hoog in de lucht en met veel gepaf en geknal zetten meer dan 200 auto's en motorfietsen zich in beweging, om ze te achtervolgen. Toen alles weg en verdwenen was, stegen vliegtuigen met motoren op, die andere vlieg tuigen zonder motor op sleeptouw ha-ddeni ge nomen en hoog in de lucht loslieten. Met ver bazing zag de opgetogen menigte naar de evo luties van de zwéef-vliegtuigen, die de vliegers volkomen in hun macht bleken te hebben. Zij hopen nog in den loop van dit Jaar, met het schip „de Westfalen" als basis, boven den At- lantischen Oceaan te kunnen vliegen, waar zij bepaalde luchtstroomingen vermoeden, die bijzonder voor het zeilvliegen gunstig zou den zijn. Geen mensch loopt gedurende deze propa ganda-week door de straten van Berlijn (en zoo zal het wel in heel Duitschland zijn) zon der het glimmende vliegtuigje, dat hij zich voor 10 pfennig op de borst liet spelden. Er zijn er ook, die graag 50 pf. offerden daarom een mopier en veel grooter vliegtuig op de borst dragen, zoo groot als een flinke mannenhand. Eerzame burgermannen gaan Zondags uit wandelen met een borst vol zulk ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. metaal, als generaals bij een parade en hou der. de verschillende bloempjesdagen en of- f er weken in levendige herinnering. Voor oude soldaten steekt er ook nog wat anders achter. Oude mannen zijn hier allen oude soldaten, zooals bij ons in den ouden vredestijd elke oude man een oud schutter was. Zij hebben gemeen den drang naar de versierde borst en springen op als oude cava- lerie-paarden bij een hoornsignaal, als zij van verre de schetterende marschen hooren van het muziekcorps der Duitsche luchtsport, die alle wijken der groote stad doortrekt, om al len nog eens te herinneren aan hun plicht, lid te worden van den Duitschen luchtsport- bond of tenminste nog een vliegtuigje voor de borst te koopen van de jongelui, die het corps vergezellen. Menigeen koopt dan zijn zevende schildje en ve:l meer dan honderd duizend achterblijvers hebben zich in deze paar dagen als lid opgegeven. H. L. „Het kan wel gezellig zijn, maar ik slaap liever in mijn bed," zei de boer, die tegen den avond nog een praatje kwam maken en nu vertelden de vrienden, dat ze dat ook wel weer gauw zouden moeten doen. „We zijn nu 4 weken op stap, de vacantie is zoowat om," pruilde Sietske en hij nam, om niet al te droevig te worden, maar vlug een bordje rijst. Het was alweer bedtijd geworden en men kroop zonder angst onder de wol. Den volgenden dag zou men de richting Velp nemen. „Stap eens af, ik denk dat er iets niet in orde is," riep Ben, naar een vliegtuig kijkend en ook Sietske en Sjef vonden, dat het ding rare toeren verrichtte. „Dat is vast een oorlogsvliegtuig," zei Sietske, „kijk eens wat statige* gang er in zit." Maar wat gebeurde daar? ZATERDAG 9 JUNI. HILVERSUM 301 M. 8.00 VARA. Gramofoonmuziek. 9.00 Klein Vara-ensemble olv. Frits Bakels. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven mmv. Hetty Beck, voordracht; het Klein Vara-en semble olv. Frits Bakels. De Notenkrakers olv. Daaf Wins en Annie Prins, liedjes. A. d. vleu gel: Hans Hagen. 12.00 De Notekrakers olv. Daaf Wins. 1.00 De Flierefluiters olv. Jan van der Horst. 2.00 De 3e Arbeiders Olympische Spelen te Praag. Causerie door S. Broekman. 2.15 Albert de Booy, zang. Orgelbegeleiding: Johan Jong. 3.00 Strijders van voorheen „Wil helm Liebknecht". Lezing door Mr. A. de Roos. 3.30 Beoefening der huismuziek olv. Piet Tig- gers.. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.30 Het Vara- kinderkoor „De Krekeltjes" olv. Leida Hul- scher. 5.00 Voor de kinderen. ..Wie een kuil graaft voor een anderEen kinderhoorspel door Frank van Duin, op te voeren door het Vara-tooneel alv. Willem v. Cappellen. 5.30 Mu zikaal allerlei. 6.00 Overgang naar den ver sterkten zender. 6.05 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.30 Platen dezer maand gramofoonmuziek i. 7 00 VRO. Rede door J. Hoving: „Gedenk te leven". 8,00 VARA. Her haling S.O.S.-berichten. 8.03 Platen waarom verzocht is. 8.20 Bonte Avond. Uitzending van uit het Muzieklyceum te Amsterdam, mmv. Louis Davids, Chaja Goldstein, Albert van Dalsum, Max Ahrlich, Harry van Os, Jan Musch, Charlotte Kohier, Kurt Liliën, Alexan der Moszkowsky. Felix de Nobel, Beuker en Denijs, Berthe Seroen, Jo Vincent. 9.15 Cor Steyn, accordeon en Daaf Wins pianobegelei ding. 9.30 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.10 Toespraak door A. de Vries. 10.20 Vaz Dias en varia. 10.30 Het Vara-orkest olv. Hugo de Groot. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Slui ting. HUIZEN 1875 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor T. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het ensemble Henk Neef. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door A. Schelfhout—v. d. Meulen. 2.30 Kinderuurtje door Mevr. Sophie Nuwen- huisvan der Rijst en Mevr. Corrie Marres van der Ven. 4.00 Verzorging zender. 4.15 De KRO-boys olv. Piet Lustenhouwer. 5.00 Zwem- cursus door S. P. J. Borsten. 5.20 De KRO- boys olv. Piet Lustenhouwer. 6.00 Gramofoon muziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 De KRO-boys. 7.00 Politie berichten. 7.15 De hereeniging van de kerken door Mr. H. J. A. van Son. 7.35 Gramofoon muziek. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Studioopvoering van „De Zigeunerbaron", operette van Johan Strauss, mmv. solisten, het KRO-koor, het KRO-orkest. Koorleiding: Gerard Vermeulen. Regie: Henri Eerens. Het geheel olv. Marinus van 't Woud. 11.00 Vaz Dias. 11.05 Gramofoon muziek. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.00 Fransche avond. Gramofoonmuziek. 8.00 Zangrecital door Dolorès Goer es. 8.40 Accor- deonmuziek door Chr. Coppens. 9.20 Gevarieerd Fransch concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 10.00 Gevarieerd muzikaal pro gramma mmv. solisten en het omroeporkest. 11.00 Dansmuziek (gr.pl.) BRUSSEL 484 M. 1.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Gramofoon muziek. Tweede en derde acte van „Manon" van Puccini. 9.20 Populair concert olv. Karei Walpot. 10.30 Het „Gaiety-Dancing"-orkest. BRUSSEL 322 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 6.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 8.20 Populair concert olv. Karei Wal pot. 10.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M.- 12.20 Herald Andersen's ensemble uit „Belle- vue Strandhotel". 3.55 Gevarieerd concert. 8.20 Het omroeporkest olv. Launy Gröndahl. 10.20 Populair concert olv. Launy Gröndahl. 11.10 Teddy Petersen's dansorkest uit restaurant „Wivex". BERLIJN 357 M. 4.20 Gevarieerde populaire muziek. 7.05 So listenconcert. 10.40 Eugen John's dansorkest. HAMBURG 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.35 Marsch- en kampliederen. 6.20 Walsen en melodieën van Johan Strauss. 11.20 Het omroeporkest olv. Er- win Bolt. 12.05 Heinz Wehner's dansorkest uit „De Faun". KEULEN 456 M. 12.20 Militair concert. 1.20 Het Westduitsche kamerorkest olv. Wilhelm Keiper. 5.35 De Hitlerjeugd zingt. 7.20 Volksmuziek. DAVENTRY 1500 M. 1.20 Het Commodore Grand Orkest olv. Joseph Muscant. 5.00 Orgelconcert door Ha rold Ramsay. 8.20 Variété-programma. 9.55 Het BBC-orkest (Afd. D) olv. Sir Frederic Cowen. 10.55 Ambrose en zijn Embassy Club Orkest. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 M. 7.16 Noorsche dansen (gr.pl.) 8.40 Concert. 9.25 Het omroeporkest olv. Alain Romains. PARIJS (RADIO) 1648 M. 12.20 Het Lucien Goldy-orkest. 8.20 ..Robert Macaire", opera buffa van Mac Berthomieu. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Kamermuziek. 10.05 Gevarieerd programma. 10.50 Dansmuziek. ROME 421 M. 5.30 Populair concert. 7.50 Noorsche natio nale muziek. 9.05 „Fedora", opera van Gior dano,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6