ITALIË WERELDKAMPIOEN. KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN R.K. VOETBAL HANDB00CSCHIETEN. HENGELEN HONKBAL. GOLF KAATSEN WANDELSPORT BRIDGE. MAANDAG 11 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD VOETBAL. Tsjecho Slowakije met 21 geslagen, na verlenging. Ruwe match en een sportief fiasco. ROME, Zondagavond. Italië is dus wereldkampioen geworden in een zeer ^ensatie vollen en tevens goed ge speelden eindstrijd. Allereerst zij voorop gesteld, dat de Azzurri qua spel de zege verdienden, doch ten derde male in een wedstrijd, waarin Italië speelde, was een scheidsrechter hun goed gezind an ders was de overwinning hun nog net ont gaan. Immers in de tweede helft, toen de stand nog blank was, hadden de Tsjechen een zekeren strafschop verdiend, doch de arbiter durfde er blijkbaar niet aan en liet doorspe len. De geschiedenis van SpanjeItalië her haalde zich. Italië heeft zeer forsch gespeeld en de Italianen bevestigden nader nun fatale reputatie en speciaal de centerhalf Monti ging zich herhaaldelijk te buiten en speelde wel zoo grof, dat men hem van het veld had die nen te zenden. Hij speelde zuiver den man met het kennelijk doel den tegenstander eenigen tijd volkomen onschadelijk je maken, hetgeen cok in twee gevallen gelukte, toen twee Tsje chen kermend buiten de lijnen werden gelegd. Ook Meazza, de rechtsbinnen, vertoonde een spelletje, dat weinig of niets met voetbal te maken had. Laten wij echter al deze dingen, die op een voetbalveld niet thuis behooren, buiten be schouwing, dan dienen wij direct te getuigen, dat Italië zeer goed heeft gespeeld. Hun groot voordeel was hun snelheid en enthousiasme. Waar hun tegenstanders nog wel eens mo menten hadden van verflauwing, daar waren zij immer in actie. Steeds openden zij met verre trappen het terrein. De bal zwenkte van lmks naar rechts en omgekeerd en speciaal de beide achterspelers plaatsten buitengewoon zuiver. Hun aanvallers waren steeds zeer ge vaarlijk en er waren zeker meer doelpunten gekomen als de Tsjechische keeper Planicka niet in zulk een buitengewone conditie ware geweest. Reeds in de eerste helft heeft deze doelman zijn land voor een grootere nederlaag behoed, maar wat hij daarna nog presteerde was waarlijk meesterlijk en moedig. Telkens liet hij zich in het heetst van den strijd met vol lichaam op den bal vallen voor de voeten van de toestormende Italianen. De groote fout in het Tsjechische elftal was voornamelijk het van ouds bekende te ver doorgedreven short passing. Had een back de bal dan gaf deze een klein rollertje naar den halfback en als het leder dan eindelijk bij de voorhoede was. dan werd er vast en zeker geen schot gelost of een stuk of drie spelers moesten onderling een beetje gecenterd heb ben. Daarbij was in de eerste helft hun scnie- ten zeer onzuiver, en na de rust misten zij twee kansen, die eenvoudig maar voor het in trappen waren. Zij werden gesteund door een hardwerkende middenlinie, die echter ook voor het aangeven veel te veel tijd noodig hadden. Hun beste speler was na den doelman de rechtsback, die het Orsi terdege lastig maakte. Niettemin was deze Orsi de ster van het veld en het was slechts een welverdiende be looning, dat hij het doelpunt ter wereld bracht, waarmede Italië dat een oogenblik dreigde te verliezen, bij tijds gelijk kwam te staan, maar. ook verder was deze Orsi een levende wervelwind, die steeds maar huis hield onder de Tsjechische spelers, Er was geen vat op hem te krijgen en wij hebben hem eenma 1 het geheele veld zien rondzwer ven met den bal als aan een touwtje aan zijn voeten. Alle gevaarlijke aanvallen kwamen dan ook van den linkerkant. Het klinkt haast onbegrijpelijk, maar weder om was het Stadion niet uitverkocht. Er kon den nog gemakkelijk een paar duizend men- schen bij. Na een warmen ochtend was het plotseling hevig gaan waaien en ook een giet- bui had ae atmosfeer aanmerkelijk opgelucht, zoodat het weer zeer goed was voor voetbal. De Duce was natuurlijk present en werd luid ruchtig begroet. Toen kwamen de beide elftallen op het veld. Voorop de Tsjechen en daarna de Italianen en de referee Eklind uit Zweden, welke ook meteen zijn eerste fluitconcert kreeg, omdat hij vergat zijn groet te brengen naar de populaire rangen. Maar hij corrigeerde direct zijn ver gissing! - Zoodra er afgetrapt was blijkt, dat de Tsje chen voor geen kleintje vervaard zijn, want zij toonden direct de overhand te nemen en Italië was in de eerste oogenblikken nergens, maar door den wind vlogen eenige kogels vrij ver van 't doel. Reeds toen was duidelijk dat Italië dezen eindstrijd niet, zooals zij dachten zoo maar zou winnen. Eenige goede door den rechtsbuiten Guaita geleide attacks de den de kracht van Planicka alvast voelen. Monti kreeg toen direct een waarschuwing, maar het hielp niet veel en drie vrije schop pen achter elkaar werden in het eerste kwar tier reeds tegen hem gegeven. Een vrije schop op het doel van Combi ging rakelings over de lat en enkele Tsjechen werden duidelijk ge haakt, hetgeen de referee telkens strafte. Uit den aard der zaak lagen er zoo nu en dan nogal eens wat kreupelen op het veld, doch zonder veel sensatie ging de rust in. De Ita lianen op de tribunes voelden zich echter matig veilig. In de tweede helft kwam er wel sensatie, immers wel namen de Italianen zichtbaar de overhand, doch de uitvallen der Tsjechen veelal geleid door de linksbuiten Puc waren niet van gevaar ontbloot en bij een der aan vallen stond Puc alleen voor Combi, doch Allemandi kwam te juister tijd nader om hem gedecideerd te vloeren. Iedereen dacht dat Eklind een penalty zou geven, maar hij liet doorspelen, terwijl Puc van het veld werd ge torst. Er ontstond een heel relletje en verschil lende Tsjechische spelers liepen naar den scheidsrechter. Ook op de tribunes, inclusief de perstribune, plantte zich de strijd voort en wij kregen een tijdje wat men noemt „waar" voor ons geld. Allemandi kreeg echter quasi een waarschuwing en daarmede werd de zaak gesust, maar Monti begon even later als een wild beest te rennen en trapte de Tsjechische rechtsbinnen in zijn buik, zoodat deze ook van het veld gedragen werd, nadat Puc weer was teruggekeerd. Planicka stopte daarna in korten tijd alle mogelijke haast onmogelijke! schoten. Met slechts Combi voor zich trapte de Tjsechische middenvoor naast, maar bij den volgenden aanval dreef Puc tot aan de achterlijn op, hij zwenkte naar binnen en loste een hard schot van dichtbij, dat Combi al vallend in zijn eigen doel werkte (1—0). Doodsche stilte op het Stadion. Toen dreigde de nederlaag en opnieuw kregen de Tsjechen een open kans, maar onder het don derend geroep van Italia-Italia kwamen de blauwen nader en nader, Wederom stond Pla nicka, toen als de onwrikbare rots, maar ein delijk moest hij zwichten voor een schot van Orsi, die plotseling ergens voor de goal op dook en in de verste hoek onhoudbaar scoorde 1—1. Er was -^n nog tien minuten te spelen en dit doelpunt werd. behalve met donderend ge juich tevens beloond met een algemeene zoen- partij in het veld en op de tribunes, een vrij onsmakelijke liefhebberij. Ik zie Bakhuys al in druk gekus met Smit en Ven te Men had zulks het einde kunnen noemen, maar de Tsjechen gaven niet op en Combi was waarlijk gelukkig toen een schot van de bovenlat terugketste. Wel moest verlengd wor den en in deze verlenging demonstreerden de Italianen een meesterlijk spel, waarbij Guaita, die middenvoor was gaan spelen, onhoudbaar scoorde 21. Italië was toen binnen en de Italianen besteedden den resteerenden tijd met uittrappen en was dies meer zij. De Duce reikte den beker uit, nadat zich eerst de Italianen, de Tsjechen en de Duit- schers in een linie hadden opgesteld, waarbij de volksliederen werden gespeeld. Daarna ver lieten de Tsjechen geslagen het veld. Het Wereldkampioenschap, sportief fiasco, was geëindigd. Wij hopen van harte nimmer zoo iets on waardigs meer te aanschouwen als dit tour- nooi. AjaxWillem II 50 K. F. C.—Heracles 0—1 AFDEELING III. Prom 2e klasse. N. E. C.—Z. A. C. 1—1 AFDEELING IV. Prom. 2e klasse. Tegelen—De Baronie 22 Middelburg—Juliana (uitgesteld) 2e klasse C. Heerlen SportStaatsmijn Hendrik 07 BEKERWEDSTRIJDEN. VelocitasExcelsior 4—2 FeyenoordN. A. C. 42 Voor de promotie in Afdeeling III speelde Z. A. C. in Nijmegen gelijk tegen N. E. C. De Zwolsche club behoudt de beste kansen Z. A. C. 2 1 1 0 3 4—2 N. E. C. 10 10 1 1—1 Hengelo 10 0 10 1-3 Voor de promotie-afdeeling IV speelde Te- gelen gelijk tegen de Baronie. Tegelen is prac- tisch uitgeschakeld voor de eerste plaats. De stand is: Juliana 4 3 1 0 7 74 Middelburg 4 2 1 1 5 9— 8 Tegelen 5 2 1 2 5 1210 Baronie 5 0 14 1 1319 DE STAND DER KAMPIOENSCOMPETITIE. Weer spanning! Door de 50-overwinning van Ajax op Willem II, maar veel meer door de kleine 1o zege van Heracles op K. F. C. in de Koog, is de spanning in de kampioenscompetitie teruegekeërd. K .F. C. heeft nu uit 6 wedstrij den 9 punten en Ajax 8, terwijl Willem II er maximaal nog 11 kan halen. De op Zondag 17 Juni a.s. te spelen ontmoeting Willem II K. F. C. is dus van het grootste belang Op dienzelfden dag wordt gespeeld de wedstrijd HeraclesVelocitas. De stand van de kampioenscompetitie is thans: K. F. C. Ajax Willem II Heracles Velocitas KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax—Willem II (5—0) De eerste minuten zijn voor Willem II, en met snelle rennen, goed combineerend, wordt het Ajax-doel in gevaar gebracht. Bij een der weinige aanvallen van de Ajax-voorhoede be oordeelde Smulders een voorzet van Mulders verkeerd. Ten Have krijgt het leder te pakken, geeft aan Van Reenen, die den uitgeloopen Van der Aa zonder moeite passeert (1—0). Willem II laat zich niet ontmoedigen en blijft in den aanval Geleidelijk aan wordt Ajax teruggedrongen, van links en van rechts wordt Keizer's doel bestormd, maar deze keeper is rustig in zijn werk en heeft niet veel moeite met enkele schoten op zijn doel. Na enkele tegenbezoeken aan Keizer rent Mul ders, die bijzonder actief is, langs de lijn, een onberispelijke voorzet volgt en even onberispe" lijk kopt Van Reenen het leder langs Van der Aa (2—0). Mulders zet stevig door. weet uit een scrimmage den bal te bemachtigen, zwenkt naar buiten, zet goed voor, maar de bal pas seert vlak langs doel den rechterkant. Ten Have retourneert echter en Volkers heeft geen moeite in te schieten (30). Tien minuten voor het einde scoort Van Reenen uit een voorzet van Mulders (400. Vlak voor het einde maakt Van Reenen uit een voorzet van Ten Have een vijfde doel punt. K. F. C.Heracles (01) Het spel golft heen en weer met Heracles een tikje sterker. Wel krijgen beide partijen eenige corners te nemen, maar ook deze le veren geen succes op. Heracles valt aan en Veen weet een schot van Schlosser practig te hou den Heracles schiet slecht. Na de thee is het K, F C. dat me^r op aan val speelt en zoo dan ook in de kaart van de gasten speelt, die hier goed van weten te pro- fiteeren door h.et K. F. C.-doel steeds te be lagen. Maar hun aanvallen worden steeds door slecht schieten der binnenspelers niet benut. 4 1 1 9 13— 3 3 2 1 8 17— 5 2 1 2 5 10—14 2 0 4 4 8—18 1 0 4 2 6—14 Wel krijgt Dekker eenige schoten te verwer ken, maar daar weet hij best raad mee. Veen heeft veel meer te doen, maar ook hij weet zij deel voor doorboring te vrijwaren. Totdat Bulters bij een overwicht der Koogers den bal krijgt toegespeeld en hij langs de lijn snelt en er een doelpunt van maakt. Toen wrren er nog zeven minuten te spelen, maar hoe de Koogers ook werkten zij hadden geen resul taat, mede doordat geheel Heracles verde digde. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Het Haarlemsch Elftal wint te Leiden Zaterdagavond heeft te Leiden de j aarlij k- sche ontmoeting plaats gevonden tusschen de vertegenwoordigende elftallen der Zater dagcompetitie van de Leidsche en Ha&rlem- sche Voetbalbonden. Reeds enkele jaren eindigden deze ontmoe tingen in een gelijk spel doch thans is Haar lem er in geslaagd een 42 overwinning te behalen. HAARL. VOETBALBOND Haarlemsch ElftalRotterdamsch Elftal op het R. C. H.-terrein. Tot besluit van het voetbalseizoen wacht nog een interessante ontmoeting tusschen de stedelijke elftallen van Haarlem en Rotter dam voor het Jubileum Stedentournooi. De eerste ontmoeting is Woensdagavond tusschen Amsterdam en Den Haag op het VUC-terrein in Den Haag. Te Haarlem wordt op het R.C.H.-terrein gespeeld de wedstrijd HaarlemRotterdam. Waar de verliezers en winnaars dezer ontmoetingen elkaar zullen ontmoeten is nog niet bekend. Het Haar lemsch elftal is als volgt vastgesteld: Doel: N. Michel (V.S.V.) Achter: G. Krom (R.C.H.) en K. Haak (Stormvogels). Midden: R. Jongeneel (H.F.C.), D. J. de Koning (V.S.V.)A. W. Vreeken (Haarlem). Vóór: H. Notrot (ED.O.), U. de Wolf (V.S.V.) S. Sterk (V.S.V.), C. J. Smit (Haarlem), en J. Paape (R.C.H.) Daartegenover brengt Rotterdam het vol gende elftal in het veld: Doel: Cohen (Sparta). Achter: Mastenbroek (C.V.V.) en Vollaerts (Steeds Hooger). Midden: van Heel (Feijenoord), B. Paauwe en J. Paauwe (Feijenoord). Vóór: van Mansen (Excelsior), Vrauwdeunt (Feijenoord), Eichhorn (R.F.C.), v. d. Tuin HDVS), en Linsen (Feijenoord. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat v. d. Tuijn vervangen wordt door Drok (R.F.C.) Voor Haarlem is R. Kammeijer niet opge steld in verband met een bekomen blessure waarvan hij niet geheel is genezen. De elftallen verschillen elkaar in kracht niet veel. SpartaMexico (10) ROTTERDAM. De Zaterdagavond in het Sparta-stadion te Rotterdam gespeelde wed strijd tuschen Sparta en Mexico is geëindigd in een 10 overwinning voor de Mexicanen. UITSLAGEN DER R. K. F. Om het kampioenschap van Nederland. Valkenburg—Volendam 10 Door deze beslissing is Valkenburg kampioen van Nederland. Promotie-degradatie D. a V. A.—S. V. B. 2—1 BleijerheideV. T. V. 20 DIOC. R.K. HAARL. V. B. Promotie-degradatie H. B. C. ID—Vogelenzang I 5—3 Door dezen uitslag blijft H. B. C. II in de le klasse der D. H. V. B. T. IJ. B B IV—H. B. C. III Door dezen uitslag blijft H. B. C. III 2e klasser. 40-jarig jubileum van den Ned. Bond van Handboogschutters. Zondag werd op de schietbanen van de Handboogschutterij de Jonge Batavieren, dit jubileum-concours gehouden. Te circa half elf opende de voorzitter van den Ned. Bond de heer Spronk dit mooie con cours. en heette daarbij alle schutters harte lijk welkom op dit feestconcours. Hij memo reerde in 't kort het bestaan van den Bond en vergat daarbij niet de oude bestuurders. V. Z. O- S. opende den eerewedstrijd voor korpsen. Bij de prijsuitreiking nam de voorzitter het woord en memoreerde enkele bijzondere pres taties van dezen mooien dag. De uitslag der gehouden wedstrijden luidt als volgt: Eerste prijs Eerewedstrijd verg. V. Z. O. S. 188 punten. Tweede pr. idem verg. Concordia 158 p. Eerst korpsprijs verg. V. Z. O. S- 280 p. Tweede korpsprijs verg. Concordia 261 p. Derde korpsprijs verg. Jonge Batav. 258 p. Eerste prijs Personeel: Droffelaar, Conc. 59 punten, 2de pr. Chr. Smit V. Z. O. S. 57 p. 3de pr. M. v. Alfen J. B. 56 p. 4de pr. M. v. d. Berg V. Z. O. S. 51 p. le Personeele Roozenprijs M. Volkers, Conc. 3 roos, 2e pr. P. Volkers, Conc. 2 roos. Meeste Drieën prijs Klauwers V.Z.O.S. 7x3. Eerst prijs vrije schutters B-klas: v: Roode J. B. 43 p. lste prijs vrije schutters C-klas Bleker, Conc. 32 p., 2e pr. C-klas de Beers J. B. 28 p. 3de pr. C-klas E. de Groot, V. Z. O. S. 27 p. 4de prijs C-klas Joh. Eeken, V. Z. O. S., 1 r. Na dezen wedstrijden kwam het Bonds Twaalftal aan de beurt. Uit deze 12 schut ters moesten nu de 6 sterkste weer komen. De uitslag hiervan luidde als volgt: P. Volkers, Conc. 54 p. Droffelaar Conc. 52 p M .Spronk J. B. 51 p. Chr. Smit V. Z. O. S. 51 p. T. v. d. Berg, V. Z. O. S. 50 p. reserve de Lange, V. Z. O. S. Om den Moseman-beker, Zondag hield de Bond van HengeLsportlief- hebbers voor Haarlem en Omstreken een wed strijd om den Moseman-beker op witvisch en de Ringvaart, tusschen Bennebroek en Hille- gom. Houder van den beker was het visch- college ,,De Grundel". De uitslag was a.s volgt: le prijs (de beker) ,.De Ruischvoorn" 2. „De Dageraad", 3. „De Grundel", 4. D. V. V. Aan het college „De Grundel werd een her inneringsmedaille aangeboden voor het verlies van den beker. New OrleansBondsnegental (283) Ten aanschouwe van 12 a 130<) menschen hebben de in grooten getale opgekomen Haar- lemsche en Amsterdamsche honkballers een les van de bemanning der New Orleans ge had. Het verschil tusschen de beide partijen was heel groot. Vergeleken met dit toch maar willekeurig negental is er bij de Hollanders nog maar nauwelijks van spelpeil te spreken. Zoowel op het werpen van Besanger als op dat van Lammers werd geducht geslagen. De verre velders stonden al ver en moesten vaak nog achteruit om den bal te halen. Door goe de aangooien heeft echter geen Amerikaan een home run kunnen loopen. Van het slaan der Hollanders kwam vrij wel niets terecht. In het midden van den wedstrijd toen de Amerikanen hun besten werper hadden aangezet, was er van slaan heelemaal geen sprake. C. Hunik heeft één maal een driehonkslag gegeven, J. Baas en M. Bakker ieder een twee honkslag en dan was er nog sporadisch een honkslag. Aan den goeden tik van J. Baas had Par son het te danken dat hij het eerste punt voor de Hollanders maakte. Hunik bracht het niet tot een punt. Hij raakte tusschen derde en thuishonk ingesloten tusschen een man of 56 en gaf het, na vele keeren heen en weer rennen op wegens vermoeidheid. Ook in het veldwerk werden aan Holland- sche zijde veel meer fouten gemaakt dan aan den anderen kant. Slechte aangooien deden de Amerikanen over de honken rennen. Alleen Hunik verrichtte zulk goed werk dat men (ook van Amerikaansche zijde) vol lof was. Alles bijeen was het voor de Hollanders een hopelooze taak tegen deze ploeg te strijden. De uitslag in innings is: Bondsnegental: 0002 o 0001 totaal 3 New Orleans: 130613608 totaal 28 Door te laat komen van Lammers speelde Veenhof de eerste inning mee. Wegens bles sure moest Pijnakker in de zevende inning uitvallen, waarvoor Wilders inviel. Amsterdamsch negental-New Orleans (3-21) Zaterdag speelde het Amsterdamsche ne gental tegen het team van den Amerikaan- schen kruiser New Orleans. Door het niet meedoen van de spelers, die Zondag in het Bonds negental uitkwamen, waren de Amsterdammers niet op hun sterkst, wat goed te merken was. Wij hebben den indruk dat die paar punten die wij behaal den, uit beleefdheid toegelaten zijn. J. Blomvliet wierp voor de Amsterdammers. Hij kreeg in de eerste beurt al negen spelers tegenover zich, die hem tracteerden op drie tweehonkslagen en één driehondslag. Boven dien wierp Blomvliet zeer onregelmatig, waar door ook nog drie man met vier wijd op het eerste honk kwamen. Fouten van den ach tervanger, den korten stop en den midden velder hielpen de Amerikanen bij het thuis komen van zes man. Van de Hollanders kwa men drie man aan slag, maar niet één op de honken. Pas de derde man in de tweede in ning, G. Smit, gaf een honkslag, waarmee hij het eerste honk haalde. Hij sneuvelde echter voor hij op het tweede was. Het eerste punt werd voor de Nederlanders gemaakt door H. Blomvliet, die door geraakt te wor den op het eerste honk was gekomen, maar door een goed geplaatsten stootslag van Pa- reeren en honkslagen van Wilders en Smit over de thuisplaat kwam. Zoo stukje voor stukje brachten de Amsterdammers het tot drie runs. Door een fout van Pareeren kon een Amerikaan in de tweede beurt al een home run loopen. Zijn opvolger deed het nog beter. Die gaf zoo'n formidabelen tik dat de bal hoog over de Ajax-tribune vloog en ergens op den Middenweg verdween. In de vijfde beurt gebeurde dat grapje nog eens. Zonder de talrijke honkslagen en twee honkslagen hadden de Amerikanen dus ook al drie punten. Intotaal werden het er echter 21 en het had ook nog wel meer kunnen zijn. De inningscljfers zijn: New Orleans: 6351—6 totaal 21 Amst. Negental: 0—0—0—2—1 totaal 3 Haarlem II—D. E. V. (29—17) Op het zwakke werpen der D. E. V.'ers hebben de Haarlemmers het hout geducht ge bruikt. Ook door vier wijd kwamen nogal eens spielers op de honken, waarna een goede tik er weer eenigen binnen bracht. Na acht innings van D. E. V. en zeven van Haarlem kwam het einde met een 2917 over winning voor Haarlem II. De uitslag in innings is: D. E. V.: 0 1 0 4 3 6 0 3 totaal 17 Haarlem: 7 2 2 7 8 0 3 totaal 29 E. D. O. II—R. H. B. S. (15—4) E. D. O. II heeft beter partij gegeven dan eenige weken geleden in Velsen. Na eenige innings, waarin het spel gelijk op ging en zelfde stand 44 bereikt was, be gon E. D. O. wat beter het hout te gebruiken. Bovendien wist de werper, geholpen door de binnenvelders, het scoren der H. B. S.'ers te beperken. In de zevende beurt zorgden de H. B. S.'ers voor den stand 1313. Dat gaf span ning! Maar de E.D.O.-werper bleef zich mees ter en de scholieren gingen uit voor 1 run. Tastisch loopen van Van Herwerden en Pigge bezorgden E. D. O. twee runs en de laatste van die twee was het winnende punt. Na acht innings was de tijd verstreken. De uitslag in innings is: R. H. B. S.: 2 1 0 1 0 0 9 1 totaal 14 E. D. O. II: 1 1 2 5 0 4 0 2 totaal 15 HollandBelgië (62) Op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club te Zandvoort is de internatio nale ontmoeting Holland—België gehouden. De uitslagen van de foursomes luiden: A. Kerkhoven en R. Schill winnen van W. H. du Vivier en P. Crockaert 5—4. G. M. del Court van Krimpen en K. G. van Ley den winnen van J. de Meulemeestre en Cl. v. d. Straeten 3—1 Jhr. mr. Snouck Hurgronje en Jhr. mr. Calcoen van Limmen winnen van Ch. Haegelsteen en P. Abbeloos 3—2. De uitslagen van de singles lulden: A. Kerkhoven en P. Crockaert spelen all square. R. Schill verliest van W. H. du Vivier 31. K. G. van Leyden verliest van J. de Meule meestre 21. Jhr. mr. Calkoen van Limmen wint van Ch. Haegelsteen 8—6. G. M. del Court van Krimpen wint van Cl. van der Straeten 42. Jhr. mr. Snouck Hurgronje wint van P. Abbeloos 2—1. Totaal uitslag: Holland wint met 62 van België. Wedstrijden te Amsterdam. Onder groote belangstelling vond in de hoofdstad een groote door elkaarlotenpar tij voor de buitenafdeelingen plaats, georgani seerd door de kaatsvereeniging „Amsterdam". Niet minder dan 42 spelers hadden voor deze wedstrijden ingeschreven, welke na loting tot de navolgende parturen geformeerd werden. 1. S. Broersma (Haarlem) P. Goinga (Haarlem) S. Broersma (Utrecht). 2. P. Pan (Haarlem), N. Bosma (Haarlem), en R. Bosje (Amsterdam). 3. W. Jelgersma (Amersfoort), A. Berghuis (Amsterdam), W. Nauta (Amsterdam). 4. J. Jansen (Bussum), H. Driesten (Amster dam), K. Glas (Amsterdam). 5. J. Steensma (Amersfoort), K. Roedema (Zaanstreek). A. Gerners ((Amsterdam). 6. S. Zwart (Zaanstreek), J. L. de Graaf (Zeist), R. Wijngaarden (Amsterdam). 7. H. v. d. Meuien (Bussum), H. Zijlstra (Zaanstreek), P. Fabcr (Amsterdam). 8. H. J. de Jong (Zaanstreek), A. Kleefstra (Zeist), N. Stegenga (Amsterdam). 9. J. Fokkema (Apeldoorn), H. de Bruin (Bussum», J. Kleinsmit (Zeist). 10. H. Knol (Hilversum), S. Goinga (Amster dam), S. Harkema (Amsterdam). 11. H. Brijker (Zaanstreek). M. de Vries (Amsterdam!, S. Bijlsma (Amsterdam). 12. IJ. Hoekstra (Amersfoort), J. Wempe (Bussum), G. Methorst (Amsterdam). 13. Tj. en D. van Dalen (Zaanstreek), A. Hoekstra (Amsterdam). 14. A. Vonk (Apeldoorn), A. Klom (Bussum) H. Elzinga (Amsterdam). Zooals uit deze lijst blijkt, wilde het toeval dat de deelnemende Haarlemmers reeds dade lijk tegen elkaar in het veld moesten, waardoor de kans, dat verschillende „Frisianen" op een prijs beslag zouden leggen tot een minimum gereduceerd werd. Zij hebben kranig spel ge leverd en een der fraaiste partijen van den kaatsdag gespeeld, wat de uitslag 5—5 6—4 wel bewijst. Partuur 2 verknoeit in den aanvang veel aan den opslag, in zoodanige mate zelfs, dat zij een achterstand van 52 moeten boeken. Dan verandert echter het aspect van den strijd en wij noteeren tal van fraaie boven - slagen van Bosma. Nog even bieden Broersma c.s. feilen tegenstand, doch ook het laatste bordje is voor partuur No. 2. De partij tusschen de no's 3 en 4 eindigde in 51 64, in het voordeel van partuur 4. De parturen 5 en 6 zorgen vervolgens voor een prachtige partij, waarbij vooral Van Wijn gaarden uitstekend op dreef was. Het schenia van deze partij luidde: No. 5: 8 6 4 2 6 8 0 8 8 No. 6: 2 8 8 8 8 6 8 2 9 No. 7 brengt het tegen No. 8 eveens tot 5—5 en No. 8 legt door beteren opslag op het laatste halve spel beslag. De partijen tusschen 9 en 10 en 11 en 12 verliepen nagenoeg gelijk 5—4 64 in het voordeel van 9 en 12. Harkema, kreeg op zoodanige wijze last van zijn arm, dat het zeer waarschijnlijk het einde beteekent van zijn roemrijke kaats-loopbaan. Tot slot van den eersten omloop wist No. 13, Elzinga c.s. met 50 te verslaan. Op de tweede lijst komen dus voor de par turen Nc's. 2 4 6 8 9 12 en 13. Wederom knoeit partuur No. 2 in den be ginne aan den opslag, waardoor No. 4 in een. ommezien twee spel achtereen haalt (4—0). Bosma c.s. herstellen zich echter bijtijds en door krachtig uitslagspel in de stand spoedig weer gelijk. Wederom neemt No. 4 de leiding, doch in den stand 5—4 6—6 slaat Bosma handig een bal in het perk terug, waardoor de spanning zijn hoogtepunt bereikt (5—5). Het laatste eerst is weer voor No. 4, waar door de eindstand 5—5 64 wordt. Partuur 8 had vervolgens weinig in te bren gen tegen den prachtigen op- en uitslag van de Graaf. Met 51 66 bracht deze speler zijn partuur in veilige haven. De partij tusschen 9 en 12 was fraaier. Et telijke malen was het 6—6. het laatste in het voordeel van No. 9 welk partuur in den stand 54 6—6 won. De derde lijst bevatte de parturen No. 134 en 96. Partuur 13. hetwelk in den tweeden omloop was blijven staan, profiteerde van de vermoeid heid van No. 4 en behaalde spoedig een be langrijken voorsprong. De overwinning viel haar ten deel met 52 en 6—6. Partuur no. 9 kon het niet bolwerken tegen No. 6 en moest met 50 en 6—2 het onderspit delven. Ook in de hierop volgende finale was par tuur No. 6 sterk favoriet. Partuur No. 13 wist in deze partij slechts 22 punten te behalen. Eindstand 51 64. Oe le prijs werd dus behaald door partuur No. 6; de 2e prijs door No. 13. „Jan Passtoors". Zondag nam bovengenoemde vereeniging deel aan de 35 K.M. nationale marsch, uitge schreven door de N. W. O. te Amsterdam. Be gunstigd door mooi wandelweer werd de tocht om 11 uur van het A. F. C. terrein te Amsterdam naar Aalsmeer en terug begonnen. Zonder uitvallers werd de finish om 5 uur be reikt en alle deelnemers kregen de daarvoor beschikbaar gestelde medaille met lint in de natonale kleuren en datum-gesp. Ook kwam de vereeniging in het bezit van een groeps- prijs. Verder kreeg, van de 14 deelnemende vereenigingen. „Jan Pastoors" den eersten prijs (een prachtigen beker) voor de mooiste groep, die de grootste propagandistische waar de voor de wandelsport had. Bridgedrive Ned, Bridge-bond. De afdeeling Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Bridge-Bond hield Zaterdag m Hildebrand haar maandelijksche drive. In tegenstelling met het vorig jaar zullen wegens de groote belangstelling gedurende de zomermaanden deze drives worden voortgezet. Daar het bestuur van plan is over eenigen tijd de wedstrijden volgens het nieuwe Howell- systeem, in plaats van het systeeni-Schevenin- gen te spelen, werd nu reeds een klein, voor dit systeem noodzakelijk onderdeel in practiik gebracht. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Klasse A. oneven lijn: de heeren H. J. Lazet -Sikkens. Even lijn: de heer en mevr. W. A. Cats. Klasse B. oneven lijn: mevr. Cats—mevr. Fos. Even lijn: mevr. Levert—de heer J. ter i Gast.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10