CRICKET KORFBAL BILJARTEN GYMNASTIEK. BOKSEN MAANDAG 11 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 V. V. V. II—Haarlem II. CRICKET IN ENGELAND Beschouwing. EEN DAG OP OVAL EN LORDS Een prachtige zomersche dag. twaalfduizend geduldige kijkers, fraai spel van de Australi sche batsmen en zwak fielden van de Surrey County-ploeg. Ziedaar het aspect van jl. Don derdag op het bekende Londensche cricket- terrein „de Oval". Ik trof het goed. Na de ge weldige score van Sandhom op de „famous Australian Attack" was het talrijk opgekomen publiek in een goed humeur en ging zelfs zoover om de eerste Australische batsmen met een laaiend enthousiasme te begroeten. Na een serie gemiste catches, ik geloof dat het er wel 6 a 7 waren, gevolgd door steeds snel ler scoren van het Australische openingspaar PondsfordMc. Cabe, zakte de animo beden kelijk, waarna slechts af en toe de uitroep van een teleurgesteld toeschouwer „What about a wicket?'' eenige afleiding in de overi gens monotone rungetting der gasten bracht. Inderdaad was er voor het publiek alle reden om ontevreden te zijn. Zulk zwak fielden als waarop Surrey ons onthaalde, vermoedelijk wel weinig gepresteerd zijn. Zelfs Jack Hobbs. de bekende coverpoint fielder, liet een zoo ge makkelijke kans onbenut, dat ik mij veihaasd afvroeg of hier nu werkelijk de beste cricketers aan het werk waren. Mijn buurman stak zijn teleurstelling niet onder stoel of banken en gooide eenige volzinnen het luchtruim in. waarvan ik U de juiste vertaling gaarne zal besparen. Juist op dat moment, werd Pons ford, na een volkomen foutslag door den wicketkeeper gevangen, waarna Bradman de zaken op denzelfdein, voet voorts:tte. De igmooHe Don is een vroolijke jongen. Gedurende den tijd, dien hij aan het wicket vertoefde en dat was ongeveer 40 minuten, maakte hij aller lei grapjes, die, gezien het applaus waarmede zijn knalharde slagen door de covers en naar de legside, begroet werden, veel waardeering ondervonden. Van Bradman zelf kreeg ik den indruk, dat hij den wedstrijd als 'n gezellig oefenpartijtje beschouwde. Toen hij ten slotte van een mis lukten slag op short leg werd gevangen, verliet hij huppelend het terrein van den strijd. Als bij tooverslag bleek nu ook de interesse van het publiek verdwenen en zoo ging deze cricketdag vrijwel als een nachtkaars uit. Sen geheel ander beeld gaf de Testtrial tus- schen Engeland en De Rest op Lords. Hier stonden twee ploegen tegenover elkaar in het veld die het erop hadden gezet een zoo goed mogelijke demonstratie van cricket te geven. Toen heb ik genoten. Het fielden van de En- gelsche ploeg was in één woord af. De onmo gelijkste ballen werden gestopt zoodat, mede door het voortreffelijke bowlen, voor elke run als het ware moest worden gevochten. Clark (Northamptonshire), Verity (York shire) en Mitchell (Derbyshire) Maakten als bowlers op mij den meesten indruk. Vooral de Yorkshire crack deed wonderen met den bal, waarbij hij mij, wat actie en pace betreft, het imeest deed denken aan Max Jansen. Walters, de Worcestershire batsman. vocht voor zijn plaats in het a.s. Testteam en met succes. Zijn innings van 57 was absoluut feil loos en met durf gespeeld. Ames, de wicketkeeper heb ik met Duck worth vergeleken en het moet gezegd worden dat de kleine Kentallrounder het, wat kee pers talenten betreft, niet haalt bij den Lan- cashireman. Wat is good old Ducky, de bij naam van Duckworth anders populair. Hoewel hij als batsman nagenoeg niets presteerde en allervreemdst stond te schutteren op het slow- bowlen van Mitchel en Verity, ging er steeds een donderend hoera op, wanneer hij er in slaagde den bal met een wilden slag naar de boundary te werken. Later zag ik hem als wicketkeeper schitteren. Het verdere verloop van den strijd zal ik u besparen, genoeg zij het te vermelden, dat het Engelsche XI tal zich ten slotte verre supe rieur toonde, dat de left-hander en Sussex batsman Landrldge allerwanhopigst stond te pakken en de Kent-amateur B. H. Valentine zijn keuze volkomen rechtvaardigde door prachtig geforceerd cricket, waardoor zijn team aan een debacle ontkwam. UMPIRE. NED. CRICKETBOND Rood en Wit-H. C. C. II. Rood en Wit slaat H.C.C. II met 68 runs. Rood en Wit heeft de cricketwereld verrast door H.C.C. II gedecideerd te kloppen. Capt. v. Eeghen won den toss en verkoos te batten. A. van Baasbank en R. Kramer openden op het bowlen van Neuerburg'en Sodderland. In het begin speelden beide batsmen eenigszins gelukkig doordat enkele kansen in de slips niet werden geaccepteerd. Op 18 werd Kra mer echter te wild en werd gecleaned door Sodderland. Posthuma die hierna inkwam steunde van Baasbank, die er steeds beter in kwam, en de score ging gestadig omhoog. Toen Posthuma er 13 had stak hij naast een rechten bal van Neuerburg, die zijn palen deed duikelen (242). v. d. Togt scoorde snel eenige runs. Toen het totaal op 60 was geko men, werd van Baasbank ongelukkig uitge ruild voor een alleszins goede 32. Wackwitz. die na 8 jaren de Rood en Wit-kleuren weer kwam verdedigen werd met den eersten bal door Sodderland gebowled. Ook Hagenaar had aan één bal genoeg. Spoedig hierna ver dween ook v. d. Togt. Van 242 werd het 6—65. Toen kwamen v. d. Boogaard en de Jonge. De eerste bepaalde zich tot verdedigen doch vergat tevens niet runs te scoren, terwijl de Jonge er flink het hout oplegde. Enkele zeer mooie drives en legslagen kwamen van zijn bat. Met de lunch was de stand 89 voor 6. Na hervatting speelden beide batsmen zich weer volkomen op de bowlery in. De Jonge sloeg weer harde drives terwijl Boogaard het kalmer aan deed. Capt. Neuerburg kon geen scheiding bren gen. Eerst op 157 werd v. d. Boogaard voor een langzame doch zeer nuttige 24 gevangen. J. v. Baasbank en v. Eeghen verdwenen bei den met den eersten bal! Van 7 voor 157 werd het 9 voor 157. Hiermede was de hattrick van Sodderland een feit. Met den laatsten man in. wilde de Jonge nu gaan hitten. Drie runs later sloeg hij echter over een bal van Sod derland heen en kon hij voor een schitteren de 69 verdwijnen, v. d. Berg bleef met 0 not out. Totaal met extra's was dus 160. Sodderland bowlde 8 voor 72. Het begin van de H.C.C. II was zeer sensa tioneel daar de stonewaller Neuerburg met den derden bal door A. v. Baasbank gevan gen werd op het bowlen van Hagenaar. In de tweede over van v. d. Togt verdwenen Wttewaal en Bouwmeester voor 0. De stand was toen 3 wickets neer voor 4 runs. Het be gon er weer hoopvol voor de Haarlemmers uit te zien. G. Schill en ten Bosch brachten verbete ring. Op 34 werd Schil gecleaned door Hage naar. Ten Bosch had zich inmiddels inge speeld. Tien runs later werd v. d. Luur ga- bowled door Hagenaar. 5—44. Posthuma die in de plaats van v. d. Togt was gaan bowlen bezorgde de batsmen weer menig moeilijk oogenbiik. Goede lengte met gevaarlijke breaks noopten den batsmen tot verdedigen, daar slaan hen noodlottig moest worden door de gevaarlijke „legval". Toen ten Bosch er 34 had werd hij schitte rend in de gully door A v. Baasbank met één hand uitgevangen. 658. Even later deed Ha genaar hem dit na, door K. Neuerburg schitte rend op leg, laag, met één hand uit te van gen op het bowlen van Posthuma. 780. Ha gendoorn en Jansen scoorden nog even en kele runs, doch werden beiden door Hage naar gebowld. (991). Rekkers als laatste man verdween ook snel daar Hagenaar zijn legstump deed duikelen. Alzoo sloot de Haag- sche innings op 92, 68 runs achterblijvende op R. W. De scores luiden: Rood en Wit I 1ste innings: A. v. Baasbank run out 32 R. Kramer b. Sodderland 4 Dr. S. Posthuma b. Neuerburg 13 A. v. d Togt b. Sodderland 9 E. Wackwitz b. Sodderland 0 P. C. Hagenaar b. Sodderland 0 J. W. v. d. Boogaard c. K. Neuerburg, Sodderland 24 J. de Jonge b Sodderland 69 J. v. Baasbank b. Sodderland 0 J. H. H. van Eeghen b. Sodderland 0 v. d. Berg not out 0 Extra's 9 Totaal 160 Innings van Hermes D.V.S. A. Bart b. Maas 6 L. Brounts, b. Maas 6 P. Scheffers, b. de Ruig 8 J. Offerman, b. de Ruig 0 J. Beukers, b. Maas 13 P. v. Bochove, b. Fortgens 10 A. Nolet, not out 58 E. Hodes, c. Ton, b. de Ruig 3 T. Kloos, b. den Hartog 15 A. Smit. l.b.w. de Ruig 8 J. Visser, run out 3 Extra's 10 140 Bouwlingcijfers: O. M. R. W. A. Maas 27 8 47 3 P. de Ruig 21 7 46 4 J. Fortgens 4 1 21 1 E. den Hartog 5 1 16 1 In Amsterdam neeft Haarlem het slechts tot een draw weten te brengen. De V. V. V. captain wint den toss en verkiest te fielden, waarna J. Voogd en A. v. d. Bergh voor Haarlem naar de wickets gaan. Beide ge ven enkele kansen, doch V V. V. accepteert ze niet. Zoodoende valt het eerste wicket van v. d. Bergh eerst- op 51. Ook R. de Vries die hierna inkomt bat niet goed doch de score stijgt steeds en J. Voogd speelt rustig door. Als R. ae Vries uit is valt spoedig ook het wicket van L. de Noo. Dan gaan H. Boeree met Voogd weer- rustig verder en de tijd verstrijkt snel. Ook J. de Boer legt er flink het hout op. Als J. Voogd gesneuveld is zijn het alleen nog A. Blok en G. O K. Horbach. die de score doen stijgen. Eerst tegen de thee zit Haarlem aan den kant. Het totaal was, met inbegrip van 15 ex tra's, 244. In de dubbele cijfers kwamen: J. Voogd 85 A. v. d. Bergh 27. R de Vries 20. H. Boeree 13, J. de Boer 25, A. Blok 22 en G. O. K. Hor bach 18. Bij V. V. V. werden niet minder dan 6 bow lers geprobeerd: B. C. Ooms 4—63, M. A. Wes- sels 335, M. Engelgeer 013. Th. Keulemans 046, F. Cohen 227 en H. Oltmans 020. V. V. V. legt zich erop toe den tijd uit te spelen. Vooral D. de Baare maakt het den Haar lemmers lastig, alhoewel er eenige makkelijke kansen gemist werden. Als de tijd verstreken is, is het totaal van V. V. V.. met inbegrip van 15 extra's, 47 voor het verlies van 4 wickets. D. v. Baare bleef met 11 not out. Voor Haarlem bowlden: A. Blok 18, J. de Boer 112, H. Boeree 06 (15 overs), R. de Vries 25 (15 overs) A. v. d. Bergh 01, L. de Noo 00 en G. Jansen 00. Bloemendaal gaat batten, maar de C. V. H. aanval met Seveke aan het hoofd weet de score laag te houden. F. van Elk en vooral Jac. Bosse laten keurig batten zien maar hoewel zij voor een behoorlijk aantal runs zorgen, wordt het totaal niet hooger dan 70. F. v. Elk 24, Jac. Bosse 19. F, Seveke 522. F. Vogelsang 124. W. Roozen 017, L. Ser- vaas 21. Bij C. V. H. vlot het runs maken iets beter hoewel ook de Bloemendaal-aanval met In den Bosch aan het hoofd keurig werk doet. Seveke, Servaas ca. Goossens weten voor een aantal runs te zorgen maar het is vooral W. Roozen die door keurig batten zijn partij de overwinning weet te bezorgen. Voor 6 wiskets wordt het Bloemendaal-totaal ge passeerd. waarna meteen gestopt wordt. Van de 766 scoorden F. Seveke 11, L. Servaas 10, G. Goossens 10. en W. Roozen een zeer goede 23'. M. In den Bosch 5—32, W. v. d. Werff 1—28, F. v. Elk 0—12. De eerste Testmatch is Vrijdagmorgen om circa 12 uur te Nottingham ten aansc'nouwe van ruim 10.000 toeschouwers begonnen. De volgende ploegen kwamen in het veld: Engeland: C. F Walters Worcestershire), captain: Sutcliffe: Hammond: Nawab of Pa- taudi; Leyland; Henören; Ames; Geary: Ve rity; K. Fames en Mitchell. Australië: Woodfull <capt.) Ponsford. -Brown, Bradman. Mc. Cabe. Darling. Chip- perfield, Oldfield, Grimmett, O'Reilly, en Wall. De in de „Engeland versus de Rest" opge- loopen kwetsure van R.E.S. Wyatt, bleek dus niet voldoende genezen en dies werd den jon gen Worcestershire amateur Walters de hooge eer waardig gekeurd, het Engelsche XI-tal in de eerste Testmatch aan te voeren. Voor velen vermoedelijk een groote verrassing, om dat Walters nog nimmer de leiding van een countyploeg had gehad. De opname van K. Farnes. de groote onbekende in de ploeg, zal eveneens eenige verwondering wekken, doch het feit, dat deze Essex-amateurbowler, na Larwood, als de huidige snelste bowler be schouwd wordt, zal hieraan niet vreemd zijn. Intusschen heeft Farnes zijn keuze volkomen gerechtvaardigd door nog vóór den lunch van den eersten speeldag zoowel Capt. Woodfull 126) als Ponsford '57) op te ruimen, een prestatie, die zeer zeker verdiend was na zijn zeer accuraat aanvalswerk. Ames deed ach ter het wicket fraai werk, en Verity, deed be halve clever bowlen, een prachtige catch in de slips, die een einde maakte aan de in nings van capt. Woodfull. Op het moment dat wij dit schrijven is de stand 1002 wickets, waarbij Brown met 6 en Don Brad man met 11 not out zijn. Hoewel de ophanden zijnde Testmaches, de Countywedstrijden op het tweede plan bren gen, willen wij de resultaten der gespeelde Leaguematches even memoreeren. Sussex heeft nog steeds de leiding in de Eerste klass# County competitie hetgeen eensdeels verkregen werd door een gemak kelijke victorie tegen Essex, anderdeels door het puntenverlies, dat Yorkshire verkreeg door haar achterstand op de eerste innings tegen Kent. Het vermeldenswaardige van deze ontmoeting was overigens, dat York shire. tengevolge van het feit. dat 6 spelers voor den wedstrijd „EngelandThe Rest" moesten uitkomen en bovendien Mc Caulev ziek was. met een zoo goed als reserve-team den strijd tegen het vrijwel volledige Kent moest aanbinden. Dat de Tykes het er nog zoo goed hebben afgebracht, danken zij aan de enorme prestatie van invaller Barber die in de 1ste innings 73 en in de 2e innings niet minder dan 248 runs scoorde! De totalen lui den als volgt: Yorkshire: 234 en 425-2; Kent 382< Woolly 106). Nottinghamshire kan dit seizoen weinig uitrichten. Nu weer werd de zoo beroemde county van A. W. Carr en Larwood, door Der byshire met 28 runs geslagen ondanks het feit. dat Engelands' beste fastbowler voor treffelijk speelde (4—53) en Voce in de twee de Derby-innings 7 slachtoffers voor ruim 7 runs per stuk maakte. Australië heeft tegen Lancashire het voor- deelige van den draw gekregen na uitstekend tegenspel van de county. De scores van dezen wedstrijd luiden Australië 367. (Mc Cabe 142), en 3383 i Woodfull 172, Brown 119). In de bovenste helft vechten thans Sussex. Kent, Yorkshire en Lancashire, terwijl Woi- cestershire dank zij haar prachtige batsmen Pataudi en Walters, als onverwachte outsi der voor het kampioenschap fungeert. Es sex. Derby. Warwickshire en ook Somerset geven vrijwel een herhaling van het vorige seizoen, terwijl de beide Londensche counties Middlesex en Surrey, behalve prachtige vic tories. eenige zeer oneervolle nederlagen le den. Slechts Northamptonshire is nog steeds zonder winstpunten, een mager resultaat voor een team. dat over een all-rounder als aanvoerder V. Jupp, de beschikking heeft en over zulk een prachtig left-round fastbowler als Clark. Mogelijk dat binnenkort van de aanwezigheid can dergelijke prima capacitei ten, wat meer geprofiteerd wordt. Thans staat de County hopeloos onderaan. UMPIRE. Uitslag seriewedstrijden H. K. B. De uitslag van de seriewedstrijden van den H. K. B. luiden: Af deeling A: Haarlem 3Flora 1 15 Animo 2Haarlem 3 24 Flora 1—Animo 2 40 Kampioen: Flora 1. Afdeeling B T. H. B.Osno 1 0—0 S. S. H. 1—de Thorn 1 1—0 Osno 1de Thorn 1 01 De Thorn 1—T.H.B. 1 5—1 Osna 1—E. S. H. 1 1—2 S. S. H. 1—T. H. B. 1 0—3 Kampioen: de Thorn 1. Afdeeling C.: O. G. 1Oosterkw. 2 01 S. V. 2Zilvermeeuwen 1 11 Oosterkw. 2—S V. 2 4—2 S. V. 2—O. G. 1 3—4 Zilvermeeuwen 1Oosterkw 2 42 O G. 1Zilvermeeuwen 1 30 Kampioen: O. G. 1. Finale; Flora 1—O. G. 1 0—2 de Thorn 1Flora 1 10 O. G. 1—de Thorn 1 2-0 Eerste O. G. 1( tweede de Thorn, derde Flora 1. Haarlem II—A. D. O. S. I (1—1) WAT GEBEURT MET DE PROMOTIE COMPETITIE? Het eerste succes komt voor de thuisclub, wanneer mevr. Fabel goed inschiet. Dan zet ook A. D. O S. eenige gevaarlijke aanvallen op en na 25 minuten weet de aanvoerder de partijen gelijk te maken (11). Kort na de hervatting weet het ..Haarlem"- middenvak zich eerst goed ln te spelen, waar door de thuisclub veel sterker wordt. Het samenspel in den aanval wil niet vlotten, en de kansen zijn maar gering. Zelfs een strafworp door A. D. O. S. en twee strafwor- pen door Haarlem genomen leveren geen doelpunt op. Einde 11. Hiermee zijn alle wedstrijden var. deze pro motie-degradatie-competitie in gelijke spe len geëindigd, zoodat weer van voren af aan begonnen kan worden. Wat de N.K.B. nu zal doen is de vraag, want officieel is het seizoen voor korfbal tot September geslo ten. D. S. V. De adspiranten namen deel aan de serie wedstrijden van den Amsterdamschen Korf- balbond. Ook een derde 12-tal kon worden ingedeeld. De A. en B.-12-tallen wonnen bei de een 3en prijs. D. S. V. C. won een len prijs. Zondag 17 Juni gaan D. S. V. 1 en 2 naar de series van Meerlebosch. De te spelen wedstrijden zijn: afd. A. D.S.V. 1—O. G. 2, Flora 1—D. S. V. 1; Afd. B D.SV. 2—Meer lebosch 3; D. S. V. 2—S. V. 4; D.S.V. 2—Flo ra 2. Op een der week-avonden speelt een S. V.- combinatie tegen D. S. V.-combinatie op het D.S.V.-veld. Zaterdag 16 Juni is er 'n wedstrijd tusschen S. V.-adspiranten en D. S. V.-adsp. achter de Ruïne van Brederode. Ons Genoegen. UITSLAGEN. Oosterkwartier 1Ons Genoegen 1 32 (vriendschappelijk). Haarlem 6Ons Genoegen 3 26 (competitie.) Ons Genoegen 1S. V. 2: 20 (nederlaagw.) Ons Genoegen 3S. V. 4 01 (nederlaagw.) Nog te spelen. Wicketval: 1—18, 2—42, 3—60, 4—60, 5—60, 6—65, 7—157, 8—157, 9—157, 10—160. Bowlingcijfers: O. M R. W. K. Neuerburg 12 5 54 1 L. J. Sodderland 25 1/2 5 72 8 J. A. Schill 4 3 6 J. v. d. Luur 5 19 H.C.C. n 1ste innings. Ir. E. Neuerburg c. A. v. Baasbank, Ha genaar 0 O. Wttewaal v. Stoetwegen b. v. d. Togt 0 P. ten Bosch c. A. v. Baasbank, v. d. Togt 34 G. Bouwmeester b. v. d. Togt 0 J. A. Schill b. Hagenaar 10 J. v. d. Luur b. Hagenaar 2 E. Jansen b. Hagenaar 10 K. Hagedoorn l.b.w. Hagenaar 14 K. Neuerburg c. Hagenaar, Posthuma 10 L. Sodderland not out 1 L. Rekkers b. Hagenaar 0 Extra's 11 Totaal 92 Wicketval: 1—0, 2—4. 3—4, 4—34, 5—44, 6—58, 7—80, 8—91, 9—91, 10—92. Bowlingcijfers: O. M. R. W. P. C. Hagenaar 151/6 1 39 6 A. v. d. Togt 9 3 23 3 Dr. S. Posthuma 15 6 19 1 Hermes-D. V. S.-Haarlem. Haarlem heeft tegen Hermes geheel on verwacht het onderspit moeten delven, en volkomen verdiend was deze overwinning Yoor de Schiedammers. Haarlem trok het eerst het veld in en het bowlen bleek van zoo goed gehalte, dat er slechts langzaam werd gescoord en de wickets vrij regelmatig vielen. Zoo werd de Stand met de lunch 760 en zag het er voor Haarlem dus zeer gunstig uit. Geen der bats- men had nog kans gezien zich op het bowlen in te spelen. Na de lunch gaf de wedstrijd echter een geheel ander beeld te zien. Hadden voor de lunch de bowlers de overhand, nu za gen de batsmen met name Nolet en Kloos kans het bowlen volkomen safe te bespelen en hoe Maas zijn aanval ook veranderde, niets had succes. Zoo ging zelfs de 100 op, maar spoedig daarna werd Kloos door den Hartog ge bowled voor een langzame maar nuttige 15. Ook Smit wist Nolet eenigen tijd te steunen, zoodat ook dit wicket nog 20 runs opleverde, terwijl door uiterst tactisch runnen ook het laatste wicket nog zooveel opleverde, dat het totaal eerst op 140 sloot. Zoo was de situatie door de fraaie 58 not out van Nolet geheel veranderd Healey en Kleefstra zorgden voor een be hoorlijken openingsstand, doch op 44 werd Healey uitgegeven. De la Mar begon direct vrij te spelen, doch toen zette Nolet zijn van- genreeks in, en ving de la Mar, van een kei- harden slag .op buitengewoon fraaie wijze, hetgeen hij even later herhaalde en waarvan nu Kleefstra het slachtoffer was nadat deze een goede 33 had gescoord. De stand was op dat moment 370 en 30 runs later zat het geheele team aan den knat, Bochove kwam met de buitengewoon fraaie cijfers 631 uit den strijd. Innings van Haarlem: H. Healey, c. Beukers, b. Bart 16 Drs. B. Kleefstra, c. Nolet, b. Bockhove 33 H. de la Mar, c. Nolet, b. Bochove 9 F. v. Dalsum, bowled Scheffers 5 Ir. J. Allart c. Hodes, b. Bochove 0 A. Maas, c. Nolet, b. Scheffers 1 K. Rijpma, l.b.w. b. Bochove 12 C. Fortgens. c. Nolet. b. Bochove 17 R. Ton. c. Nolet, b. Visser 1 P. de Ruig. not out 0 E. den Hartog, c. Hodes, b. Bochove 0 Extra's 10 Totaal 104 Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Visser 6 2 7 1 J. Offerman 6 2 11 0 A. Bart 7 0 23 1 P. Scheffers 8 1 22 2 Mr. Bochove 10 2 31 6 R. C. H.—H. C. C. 3. Deze zeer spannende ontmoeting is ten slotte met een eervolle 2 runs-nederlaag voor R.C.H. geëindigd. H.C.C. 3 moet eerst batten. Het bowlen van Kuyt en Klein is uitstekend en als er 18 runs zijn zitten 6 batslui reeds aan den kant. Op 38 zijn er nogmaals 2 wickets down, zoodat het er naar uit ziet, dat H.C.C. de 50 niet zal halen. Bromberg en van Kuyk scoren resp. 22 en 20 runs alvorens de innings op totaal 77 sluit. Kuyt bowlde 5 voor 30, Klein 4 voor 33 en D. Radsma 1 voor 11. De verwachting was nu gerechtvaardigd dat R.C.H. er wel in zou slagen dit totaal te passeeren. In den aanvang ging het vrij goed doch als het openingspaar 'beiden l.b.w.) vertrokken is, volgt een inzinking. Stand: 8 voor 41. J. Kedde scoort dan in moeilijke omstandighe den snel 10 runs en v. Roon en Scheffer we ten het totaal tot 75 te brengen, alvorens Scheffer gebowld wordt. De innings van Sie- gerist droeg 20 runs aan de score bij. R.C.H. bleef dus juist 2 runs onder het H.C.C. totaal. Voor H.C.C. bowlde Boot 4 voor 32, Gallois 6 voor 34. Mommaerts 0 voor 5. R.C.H. waagt nog een poging op de 2e in nings, met 2 wickets neer voor goed 40 runs wordt hier echter van afgezien, zoodat deze ontmoeting in een kleine overwinning van H.C.C. 3 eindigt. C. V. H. I—Ajax I (L.). Roodt wint den toss en gaat fielden. Ajax opent met Dupon en Schudel op Zeeuwe en Middelink. In het. begin wordt er vrij snel ge scoord en op 20 worden de bowlers vervangen door Roodt en Davidson. Dupon staat keurig te spelen, slaat Roodt voor 4 en Davidson voor 6. Als de eerste hem echter op eigen bowlen vangt krijgen de bowlers de overhand. Door goede fielden en vangen gesteund nemen zij wicket na wicket, terwijl twee der Leidsche batsmen door goed veldwerk run out gaan. De innings sluit op 51 waarvan J. Dupon 21. Bowlingcijfers C. V. H.: G Zeeuwe 012; J. Middelink 04; A. Roodt 6—10; R. David son 2—15. C. V. H. opent met v. d. Meer en Roodt. Bei den bespelen de bowlerij rustig en vergeten ondertusschen het scoren niet. Als v.d. Meer na 8 runs gemaakt te hebben bij 'n rechten bal van van Kuyk voor zijn wicket staat wordt hij vervangen door van Roon die 2 overs later door een prachtige bailer van Dupon teruggezon den wordt. Zeeuwe slaat over een rechte bal heen. maar met D. de Vos in wordt het Ajax totaal gepasseerd. Op 52 wordt de Vos gebowld waarna Roodt steun krijgt van Da vidson. die vriend en vijand onthaalt op een goede partij freehitten- Op 88 komt de schei ding als Roodt l.b.w. van Kuyk gaat die in zijn volgende over Davidson met een shoo ter gebowld gaat. De andere batsmen dragen allen iets mee waarbij Midide- link zich met keurige off drives onder scheidt. Met Koch weet deze nog een goede stand op te zetten. Op 120 komt het einde der innings. Koch blijft met 8 n.o. A. Roodt 27, D. de Vos 11, R. Davidson 21 (2 x 6, 2 x 4), J. Middelink 15. Bowlingcijfers Ajax: W. v. Kuyk 5—39; "J. Dupon 429; C. Schudel 1—28; M. Boeze- man 06. Ajax wordt voor innings ingestuurd maar weet ook thans niet het juiste antwoord op den C. V. H. aanval te geven. Als Dupon gevangen is, wordt het weer een komen en gaan waarbij dit keer ook David son de batsmen herhaaldelijk voor vrijwel niet op te lossen puzzles stelt. Het totaal wordt precies even hoog als in de 1ste innings n.l. 51, J. Dupon 16. Bowlingcijfers C. V. H.: J. Middelink 1—16; G Zeeuwe 4—14; A. J. Roodt 1—7; R. A. G. Davidson 36. HAARL CRICKETBOND C. V. H. IllBloemendaal II. „De Duitsche kwestie" in den Ned. Biljartbond. Zaterdagmiddag hield de Nederlandsche Biljartbond onder voorzitterschap van Jhr. Dr. J. C. Mollerus te Amsterdam een spoedverga dering. Volgens de agenda was zij mede be legd „tot het nemen van een definitief besluit in de Duitsche kwestie als punt voor de jaar vergadering van den Internationalen Biljart bond in Augustus te Weenen." Deze kwestie was reeds verleden jaar ont staan en door den N.B.B. in de jaarvergade ring van de U.I.F.A.B. te Scheveningen ter tafel gebracht, doch daar op de lange baan ge schoven, hetgeen in onzen nationalen bond tot conflicten heeft geleid, ten eerste door het bedanken van den toenmaligen bondsvoor zitter, den heer J. Sanders, en vervolgens door de schorsing van de B.V. „Rembrandt". Wel werden er sedert dien verschillende pogingen gedaan, ze op te lossen, doch zonder resultaat. Direct werden de besprekingen geopend over het belangrijkste punt der agenda, n.l. het be stuursvoorstel; „Wanneer in de internationale vergadering te Weenen blijkt, dat de volledige statuten van den Duitschen Biljartbond (eventueeel den Duitschen Biljart- en Kegel bond), daaronder begrepen de reglementen van den Chef der Sporten, nog niet zijn inge komen. stelt de N.B.B. aan de internationale vergadering voor bij den Duitschen Bond er op aan te dringen binnen 2 maanden de volledige statuten bü de U.I.F.A.B. in te leveren. De heer J. Sanders ('s-Gravenhaagsche B.C.) verklaarde namens zijn vereeniging. dit voor stel niet te kunnen aanvaarden, daar het be- teekent. de zaak op de lange baan schuiven. Vooral tegen den termijn van 2 maanden ging zijn bezwaar. Ook de heeren Pinto (K.R.A.S.), Presburg (Rembrandt) en Blom (Insulinde) hadden be zwaar tegen dezen termijn, daar dan intus schen de wedstrijden zouden begonnen zijn. Dit is volgens den heer A. Pijper (secretaris van den N.B.B.) slechts een formeel bezwaar, daar de vereenigingen hun rechten onaange tast behouden. De voorzitter verklaarde, dat het bestuur op het standpunt staat, dat, als op de inter nationale vergadering mocht blijken, dat het noodig is de vriendschappelijke relaties met de Duitsche biljarters te verbreken, er in Sep tember een vergadering zal belegd worden, om de besluiten te nemen, die dan noodig zijn. Hierna eindigden de uitgebreide discuissies met de aanneming van het bestuursvoorstel, onder beding, dat deze bestuursverklaring in de notulen worden opgenomen. Tot afgevaardigden naar de internationale vergadering te Weenen werden de heeren A. Pijper en J. Sanders benoemd. Tot officieel orgaan van den N.B.B. werd ge kozen „De Carambole" met 397 stommen tegen 277 op „De Biljartwereld." Nederlaagwedstr. Ons Genoegen. Ons Genoegen 2S. V. 3 7.20 terrein Ons Genoegen. Ons Genoegen 3Meerlebosch 3 8.05 idem. Seriewedstrijden Meerlebosch. Ons Genoegen 3Flora 2, 9 uur, terr. Meer lebosch. Ons Genoegen 2D. S. V. 1 10.10 uur. idem. Ons Genoegen 3Meerlebosch 3 11.55. Idem Ons Genoegen 2S. V. 3, 2.15 .idem. Ons Genoegen 3Haarlem 5, 4 uur. idem. Wedstrijden Turnlust. Onder leiding van den heer W. H. Verkes hield de Chr. Gymn. Ver. Turnlust onderlinge wedstrijden voor de jongens- en heeren-af- deelingen. Vooral bij de heeren was de strijd spannend. Voor het eerste gelid werd een negenkamp ver- eischt. bestaande uit keuze-oefeningen, zoo dat hier ook van het uithoudingsvermogen veel werd gevergd. In den eersten graad ging de strijd tusschen J. Verkes en L. Silvis, welke laatste ten slotte overwon. De tweede graad had een zeskamp met keuze-oefeningen te verwerken, de derde graad een zeskamp met voorgeschreven oefeningen. De uitslagen luiden: Jongere jongens. Eerste gelid: 1. D. Lodders, 2. H. Wagenaar en D. v. d. Staaij. Tweede ge lid: 1. C. Walbrecht. 2. C. Rademaker. Derde gelid; 1. G. Makkelie. 2. W. Poelens. Oudere jongens. Eerste gelid: 1. B. Stronk, 2. G. Kalsbeek. Tweede gelid: 1. H. Timmerman, 2. P. Makkelie. Derde gelid: 1. K. Krammer, 2. W. Bardoen. Heeren. Eerste graad: 1. L. Silvis. 2. J. Ver kes, 3. J. Timmerman. Tweede graad: 1. H. v. Poeteren en D. v. Looij. Derde graad: 1. N. Freij. Twee boksoverwinningen in Engeland. LONDEN. De Nederlandsche bokser Harry Staal won Zondag in The Ring in de 2e ronde door k. o. van Kid Scottt. Voorts won Robert Disch op punten van Peter Clark Beb Don- nars werd verliezer verklaard in zijn wedstrijd tegen Frank Hough, die 7 K.G. zwaarder woog.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11