Haarlem verliest van Den Haag, ATHLETIEK. WIELRIJDEN LAWNTENNIS WATERPOLO ZWEMMEN MAANDAG II JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Nieuw Nederlandsch record discuswerpen voor De Bruyn 44,440 M.). Osendarp doet van zich spreken. Op het ,.Haarlem"-veld won Zondagmiddag de Haagsche athletiekploeg met een voor sprong van 24 punten van Haarlem, dat eeni- ge zijner beste krachten o.a. Brandenburg miste. Het was een prettige sportieve strijd. Eysker heeft geen kans gezien zijn rivaal Di Bruyn te overklassen, want zoowel kogel als discus waren voor den Hagenaar. Op dis cuswerpen zorgde hij zelfs voor een nieuw record want zijn worp van 44.44 1/2 M. was zelfs 79 1/2 M, boven de prestatie, welke hij voor een maand te Amsterdam verrichtte. Eysker werd derde, hetgeen bewijst, dat hij nog lang niet in vorm is. Overigens kostte deze voor hem ongekende plaats Haarlem geen extra punten, want nu werd de tweede plaats bezet door eveneens een Haarlem mer. n.l. Vreeken, die voor een nieuweling wel van zich doet spreken. Dat de grasmat op het Haarlemterrein van prima kwaliteit is, bewees wel het resultaat van Osendarp op 200 M. Nimmer was er een Nederlandsche sprinter, die dezen afstand op dit terrein beneden 22 sec. kon afleggen en dezen middag liep de Hagenaar nog wel aan de buitenbaan een tijd van 21.7 sec. Jansen had tegen hem geen enkele kans, hoewel het groote tijdsverschil in hoofdzaak is toe te schrijven aan het feit, dat deze Hagenaar de laatste meters geheel stopte. Osendarp heeft op het Haarlem-veld wel bewezen, dat hij een sprinter is. waarvan de Nederlandsche athletiek in de toekomst nog heel veel pleizier kan hebben. Kiaasse heeft het „Haarlem"-publiek dezen middag doen genieten van een vlot door hem geloopen 3000 M„ waarbij hij na aanvankelijk met beduidenden achterstand op de derde plaats te hebben geloopen, deze langzaam maar zeker teniet deed, om als leider de laat ste ronde met een stevigen eindspurt in te gaan. Het werd een prachtige zege voor de zen populairen Haarlemmer, die zoo langza merhand reeds tot de veteranen-klasse be hoort. De 1500 M. werd een blijde overwinning voor Scherpenhuvzen en een teleurstelling voor Buis. Laatstgenoemde had de pech, bij 30o M. na den start zijn schoen te verliezen en toen hij dit euvel had uit den weg geruimd, was hij zoo ver achter, dat hij weliswaar weder aansluiting kreeg en met den strijd nog wel te doen had. doch deze ongewenschte extra- inspannir.g kostte hem toch de noodige re serve voor den eindspurt en zelfs door min dere loopers moest hij zich geslagen zien. Tackema, de gloednieuwe Haarlemmer, hield zich uitstekend, doch zag zich op den eind streep nog juist van de derde plaats ver dwijnen. Zooals verwacht was v.d Booren tegen den Hegenaar Klasema op 400 M. niet opgewas sen, doch een resultaat van 52.7 sec. aan de buitenbaan is voor hem als 800 M.-man een loffelijke verrichting en bewijst, dat de snel heid voor laatstgenoemden afstand wel vol doende is. Van Geenhuizen, die werkelijk moe dig liep, zag op 100 M. zoowel als op 200 M. geen kans voor een der Hagenaars te eindi gen. De 100 M. was eveneens voor Osendarp in 10.9 sec. Jansen werd tweede. Van Welsenes won vanzelfsprekend het vèrspringen, overigens met een matig resul taat. terwijl Spoor op hoogspringen met 1.70 M. meer deed dan van hem verwacht werd. Slechts het speerwerpen is na het ophouden van Visser van Haarlem-zijde'een zwak num mer, want dat nu een Hagenaar met ruim 44 M. zegevierde, is toch wel bedenkelijk. De estafettenummers waren evenveel Haag' sche overwinningen, hoewel een resultaat van 44.7 sec. voor de Haarlem-ploeg bestaande uit: Metz, Voogd, Rinkel en v. Geenhuizen een goede verrichting is. Bij het nummer 800 M. voor juniores om het kampioenschap van Nederland werd de Kaarlemmer Lindeman derde. Met zijn club genoot Van MaLsen bedreigde hij gedurende den geheelen wedstrijd den vermoedelijken winnaar Roos van A. V. '23, doch de Vele wyeker De Ruyter profiteerde van dien strijd aan den kop meer dan voldoende, door op het juiste moment het geheele veld te passeeren. Ook Roos werd in dien eindspurt totaal ver rast De resultaten zijn: 100 Meter: l Osendarp. Den Haag 10.9 sec. 2 Jansen, Den Haag. 3. Beeftink. Den Haag. 4. v. Gcenhuizen, Haarlem, 5. Metz. Haarlem. 6. Voogd. Haarlem, Den Haag 15 punten, Haarlem 6 punten. 200 Meter: 1. Osendarp, Den Haag, 21.7 sec. 2 Jansen, Den Haag. 3 v. Geenhuizen. Haar lem. 4 Voogd, Haarlem. Den Haag 7 punten, Haarlem 3 punten. 400 .'Meter: 1 Klasema, Den Haag, 51.2 sec. 2 v. d. Booren, Haarlem, 3 Herfst, Haarlem, 4 Hebers, Den Haag. Den Haag 5 punten. Haarlem 5 punten 1500 Meter: 1 Scherpenhuizen, Haarlem. 4 min. 27 sec. 2 Fenris, Den Haag. 3 Feenstra, Den Haag. 4 Tackema, Haarlem, 5 Buis Haar lem. 6 Smittenaer, DenHaag. Den Haag 10 punten. Haarlem 11 punten. 3000 Meter: 1 Klaasse, Haarlem, 9 min. 39.8 sec. 2 Peters. Den Haag, 3 Hebers, Den Haag, 4 De Groot, Den Haag, 5 Griffioen, Haarlem, 6 Lub, Haarlem, Den Haag 12 punten, Haar lem 9 punten. 4 maal 100 M.: 1 Den Haag 43.1 sec. 2 Haar lem. Den Haag 4 punten, Haarlet^ 2 punten. 10 maal 100 M.: 1 Den Haag, 1 min. 52.2 sec. 2 Haarlem. Den Haag 4 punten, Haarlem 2 punten. Discuswerpen: 1 De Bruyn, Den Haag 44 44 1/2 M. record. 2 Vreeken, Haarlem. 3. Eysker. Haarlem. 4 Bos. Den Haag, 5 Coomans Den Haag. 6 Schaak, Haarlem. Den Haag 11 punten. Haarlem 10 punten. Kogelstooten1 De Bruyn, Den Haag 13.30 M 2 Eysker, Haarlem, 3 Schaak, Haarlem, 4 Nasse Den Haag, 5 Coomans Den Haag, 6 Lamoré Haarlem. Den Haag 11 punten, Haar lem 10 punten. Vèrspringen: 1 Van Welsenes Haarlem 6.62 M. 2 Karman, Den Haag, 3 Mars. Haarlem. 4 Coomans Den Haag. 5 v. Musscher. Haarlem 6 Geul, Den Haag. Den Haag 9 punten. Haar lem 12 pun ton. Hoogspringen: 1 Jansz, Den Haag 1.75 M. 2 Spoor Haarlem, 3 Kuiper Haarlem. 4 Krijgs man, Den Haag. 5 De Bruyn Den Haag. 6 Veurman Haarlem. Den Haag 13 punten, Haarlem 8 punten. Speerwerpen: 1 Peters, Den Haag 44.47 M. 2 Over Haarlem. 3 Bohlen, eDn Haag. 4 Lamp Haarlem, 5 Rinkel, Haarlem, 6 Krijgsman, Den Haag. Den Haag 11 punten, Haarlem 10 punten. Totaal: Den Haag 112 punten. Haarlem 88 punten. 800 M. juniors om het kampioenschap van Nederland: 1 T. de Ruyter, Volewyckers 2 min. 9.5 s.ec. 2 J. Roos, A.V. '23 3 Lindeman Haarlem Zandvoort wint van Oosterpark. Zondag bonden op het Zandvoortterrcin de athletiekclub Zandvoort en Oosterpark den strijd aan om den door Oosterpark uitgeloof den wisselbeker Verleden jaar werd deze beker gewonnen door Oosterpark Thans moest Oosterpark evenwel erkennen, dat Zandvoort in het afge- loopen jaar groote vorderingen had gemaakt. In bijna alle nummers was Zandvoort de meerdere. D^-uitslagen zijn: Discuswerpen: 1. J. v. d. Bos (Z.) 25,20 M.; 2. Loosenoord (O.) 4x100 M hardloopen: Zandvoort 49.2 sec.; 2. Oosterpark 51 sec. 400 M.: J. Otten (Z.) 56,9 sec.; 2. J. Keur (Z.) 800 M.: J. v. d. Bos (Z.) 2 min. 6,5 sec.; 2. Van Rossum (O.) 100 M.: J. Keur (Z.) 11,6 sec.; 2. J. Smit (Z.) Hoogspringen: J. Smit (Z.) 1,55 M.; 2. Kemp Z.) Verspringen-- J. Smit (Z.) 5,87 M.; 2. Groe ne veld (O.) Speerwerpen: 1. Kemp (Z.) 36,03 M.; 2. v. d. Reyst (O.) Kogelstooten: Kemp (Z.) 9,49 M.; 2. v. d. Reyst (O.) 200 M.: J. Otten (Z.) 25,8 sec.; 2. M. Keur (Z.) 1500 M.: J Koper (Z.) 4 min. 48,3 sec.; 2 Van Rossum (O.) Zweedsche estafette: Zandvoort 2 min. 48 sec.; 2. Oosterpark 2 min. 54 sec Einduitslag: Zandvoort 77 punten, Ooster park 43 punten. Kampioenschappen van „Gita". Successen voor de dames R. Kooiman en I. Groot De Dames-Athletiek Vereeniging „Gita" hield Zondag haar jaarlijksche onderlinge kampioenschappen. Voor de kampioene dames-af deeling had mej. G. Janssen een wisselbeker beschikbaar gesteld. De kampioene van de meisjes kreeg een persoonlijke herinnering. De uitslagen zijn: 60 M. dames: 1 H. Stouten, 8.1, 2 W. Groot. 3 G. Janssen, 4 J. Stam. 6o M. meisjes: 1 J. Brandsma en 2. I. Groot 9.2. 3 H. Herrendorf. 100 M. dames: 1 H Stouten, 13.7. 2 W. Groot, 3 G Janssen, 4 W. Lamoree. Verspringen dames: 1 R .Kooiman 4 M. 57. 2 T. Lamoree, 3 G. Janssen Vèrspringen meisjes: 1 I Groot 3 M. 76. 2 H. Herrendorf Hoogspringen dames: 1 G. Janssen 1 M. 30, Hoogspringen meisjes: 1 J. Brandsma 1 M. 22.5 2 I. Groot, 3 H. Herrendorff Discuswerpen dames 1 A. v. d. Berg 24 M. 0.8 c.M. 2 C. Groot, 3 R. Kooiman. Kogelstooten dames: 1. R. Kooiman 8 M. 73. 2 D. Stouten, 3 J. Stam Speerwerpen dames: 1 R. Kooiman, 26 M. 06 2 A. v. d. Berg 3" H. Stouten. Het totaal is: dames: 1 R. Kooiman 73 pnt. 2 G. Janssen 69 1/2 pnt. 3 A. v. d. Berg 67 1/2 pnt. Meisjes: 1 I. Groot 18 pnt. J. Brandsma 13 1/2 pnt. 3 H. Herrendorff 121/2 pnt. PIJNENBURG EN WALS ZULLEN GEEN KOPPEL MEER VORMEN. NU WALS—PIET VAN KEMPEN? Wij lezen in Het Volk dat het vex-maarde koppel Pijnenburg-Wals uiteen gegaan is en dat beiden een aparlen koppelgenoot zoeken. Pijnenburg heeft zich tot zijn stadgenoot Slaats gewend en Wals totPiet van Kem pen. De reden is niet dat er one enigheid voorge vallen zou zijn. Zij zijn te stei-k geworden en dat zou voor vele baandirecteuren een aan leiding kunnen zijn hen niet te engageeren, daar zoo'n sterk koppel andere koppels af schrikt. De directe aanleiding is echter dat Wals niet laixger de tweede man wilde zijn. zoowel in naam als financieel. Zijn eerzucht zocht den weg naar hooger-op. Voordat er oneenig- heid voorviel heeft men besloten uiteen te gaan, meldt Het Volk. VAN EGMOND TWEEDE TE ZURICH. ZURICH. 10 Juni. Bij alhier gehouden internationale wed strijden werd de Haarlemmer Van Egmond in den sprint door Dinkelkamp (Zwitserland) geklopt, en eindigde als tweede. De Duitsche stayerkampioen Metze won een achtervolgingswedstrijd over 30 K.M. van Suters, in een nieuw baanrecord In den be slissingswedstrijd kwam hij door pech op de derde plaats terecht. „Achilles" in Zaandam. Zondag 10 Juni hield de R.-K. Wielrenners- vereeniging .Achilles" een wedstrijd over 40 K.M. voor A- en B-klassers en 20 K.M. voor de C-klassers. Er verschenen 25 ï-enners aan den start. De A- en B-klassers startten tege lijk. Bij de A- en B-klassers werd in de eind spurt door Bram Boogaard en J. Rustman fel om de eerste plaats gestreden met als resul taat. dat Bogaard met een lengte won van Rustman en Bosman als 3de de finish pas seerde. Bij de C-klassers was het wederom Jan v. Maris, die met een vinnig spurtje uit het pe loton wist te winnen en door deze overwin ning naar de B-klasse promoveert. De uitslag van deze categorie was: 1 J. van Maris, 2 P. v. d. Lans, 3 B de Vries, 4 Jan Hobbelen De voorzitter en 10 leden zijn naar den grasbaanwedstrijd te Zaandam getrokken om de krachten onzer leden eens aan anderen te toetsen. De deelneming was buitengewoon groot. Er wai'en 42 nieuweljngen ingeschreven. On danks dat v. Wees, zoowel als v. d. Aart door onbekendheid met de baan eenige buitelin gen maakten, wisten zij zich toch te plaatsen en legde v. Wees beslag op den 2den prijs in de afvalrace en werd v. d. Aart 3de iix de 50- rondenrace. Met dezen wedstrijd is zeker het bewijs geleverd, dat onze jongens tot de stei-kste nieuwelingen behooren. Dinsdagavond begint de clubwedstrijd op de baan te Heemstede. Hedenavond is er een vergadering in het jeugdgebouw achter de Jozephkerk in de Jansstraat. SCHEREXS WINT HET KAMPIOENSCHAP VAN BELGIë SPRINT. BRUSSEL. Het Belgisch kampioenschap csprint werd gewonnen door Scherens met 3 punten voor Huybrechts, Koers en Arlet.-De wedstrijden werden in het Heyselstadion ge- i houden. ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. Het Spaarne heeft weer drie eerste prijzen behaald. Evenals op Hollandia heeft Het Spaarne ook op de wedstrijden aan .De Koninklijke weer drie eei'ste pi'ijzen gewonnen, die opnieuw be haald werden door ir de Vries (senior skiffeur) de Ridder (overn. skiff) en door de dames- vier seniores. Deze laatste roeide Zaterdag tegen drie tegenstandsters, n.l. de ploegen van de Hoop, Willem III en de Laak, en de Haar- lemsche meisjes bleken overtuigend de beste stijlroeisters, ofschoon ditmaal ook de be kende Laga-vier, die zoo vaak dit nummer won, van de partij was. Jammer is alleen, dat de race-successen van Het Spaarne zich nog steeds tot de skiff nummers bepalen. Er kwam ditmaal weer eens een heerenvier uit, die evenwel in het B-num- mer zeer afdoende geslagen werd dor Triton, met 17 seconden verschil, en precies één se conde langer noodig had dan nr. 2 in de andere heat (de Amstel) zoodat de ploeg ook geen snelste tweede werd. Ik zag deze Haax-lemsche vier alleen op de laatste 400 M.; zij was toen haar eenheid kwijt, erg kort vaix haal en toon de niet de qualiteit. voor een B-nummer ver- eischt. Aan strijdlust haperde het overigens bij deze vier roeiei-s niet. hetgeen bij voortge zette oefening moed geeft voor het vervolg. Over het geheel genomen hebben de giek- nummers bij de Koninklijke weinig moois ver toond, even weinig als op de Varsity en Hol landia. Dit is geen goed jaar. Er zijn heel weinig „oude ploegen'' op de baan, en de over tuiging ontbreekt nog dat er bij zijn, die voor uitzending naar de Europeesche kampioen schappen in aanmerking komen. De oude vier van Nereus heeft overtuigend gewonnen van Njord; de oude achten van dezelfde twee ver eenigingen hebben een geweldig-spannende x-ace geroeid, door Njord met dertig c.M. ver schil gewonnen in 6.39 2, 5. Geen slechte tijd, maar toch nog niet goed genoeg voor de inter nationale klasse. Misschien zullen de zes weken, die ons nog scheiden van de nationale kam pioenschappen, den noodigen vooruitgang nog brengen. Het koude .vóórseizoen heeft blijkbaar de training der ploegen erg ongunstig be ïnvloed. Het is jammer dat Njord's stuurmanlooze vier, een veelbelovende ploeg op deze wedstrij den niet heeft kunnen roeien bij gebrek aan tegenpartij. Uitslagen: Oude twee: 1. De Laak (row-over; Argo terug getrokken). Jonge Vier B: 1. Triton 2. Argo, (3 lengten) 3. Amstel (ver.) Overnaadsche Twee: 1. Njord, 2. Willem III (11/4 lengte), tijd 9 min. 8 sec. Oude Acht: 1. Njord, 2. Nereus (30 oM.), 3 Laga (ver.), tijd 6.39 2/5. Jonge Twee B: 1 Argo, 2. Willem IH (3 leng ten), 3. Laga (ver.) tijd 8.20 3/5. Jonge Acht A: 1. Nereus, 2. Njord (11/2 leng te), 3. de Maas (halve meter), tijd 6.55 4/5. Lichte Vieren: 1. Tribon, 2. Deutsche Turn- und Ruderverein (twee lengten), tijd 8.8 2/5, Dames-Acht (stijl-snelroeien over 1000 M.); 1. De Vliet, 2. De Hoop De volgende finales werden reeds Zaterdag middag, bij vrij lastigen tegenwind, beslist. Jonge Vier A: 1. de Laak. 2. Nereus (1 leng te). 3. Laga, tijd 7 min. 45 sec. Oude Vier: 1. Nereus, 2. Njord (11/2 lengte) tijd 7.37. Overnaadsche Vier: 1. De Amstel. 2. De Maas (3 lengten), 3. Triton (ver.) tijd 7.54 Jonge Twee A: 1 Triton. 2. Laga (2 lengten) 3. Nereus lopgegeven». tijd 8.46 2/5. Jonge Acht B: 1. Triton, 2. Laga (11/2 lengte) 3. Njord (ver.) tijd 6.52. De Competitie. De gedetailleerde uitslagen luiden: Tweede klasse: AdvantageSwift 6—2 Westrust—D.D.V. 4 3—5 Heemstede—V.V.V .GA. 6—2 (Heemstede kampioen) T.C.H. 2—Stadivo 2 6—2 T.C.G.Deuce 2 6—2 (T.C.G. kampioen) D.H.G.—T.C.H. 3 2—6 Dei'de klasse: Westrust 3—Kat 3 5—3 Love GameHeemstede 4 3—5 S.M.N. 2—T.C.G. 4 1—7 (T.C.G. 4 kampioen). De verdere gedetailleerde uitslagen luiden: Tweede klasse Groen Wit 2—T. E. D. 7—1 Game and Set—K. E. K. 7—1 Derde klasse Kat 2—T. C. G. 2 3—5 Nieuwe Meer 3Heemstede 5 7—1 Ready 2Westrust 4 6—2 Davis Cup maakt voortgang. FrankrijkDuitschland 32. PARIJS. Op den tweeden dag van den Davis Cup-wedstijd FrankrijkDuitschland is het dubbelspel gespeeld, dat door de Franschen Borota en Brugnon gewonnen werd tegen Von Cramm en Denker met 57, 62, 6 10—8. De beide laatste enkelspelen hadden het volgende resultaat: Merlin, Frankrijk sl. Nourney, Duitschland 6—4. 7—5, 6—2. Van Cramm, Duitschland slaat Boussuso Frankrijk 61, 60, 0—6, 64. ItaliëZwitserland 50. ROME. Zondag werden de beide laatste en kelspelen gespeeld, die door Italië werden ge wonnen. De Stefani. Italië sl. Fisher, Zwitserland 6—3, 6—2. 6—3. Rado, Italië sl. Ellmer, Zwitserland 64, 6—2, 6—4. Eindstand 50 voor Italië Tengevolge van deze uitslagen worden dus de volgende l.alve finales gespeeld voor de Eui'opeesche zone: TjsechoslovakijeItalië en Frankrijk— Australië. Tsjecho-SlowakijeNieuw Zeeland 41. PRAAG. Tsjecho-Slowakije heeft den Davis Cup-wedstrijd tegen Nieuw Zeeland met 4—1 gewonnen. Hecht won van Andrews met 61. 61. 60, en Menzel won v. Malfroy met 62 6—0, 6—1. AustraliëJapan 41 EASTBOURNE. De Daviscup-wedstrijd AustraliëJapan is geëindigd met een 41 overwinning voor Australië. Turnbull die met toestemming der Japanners in de plaats van Crawford speelde, won van Yamagisji met 64, 75, 97 en Foejikoera versloeg den Australiër McGrath met 64, 57, 6—2, 8—6 Wedstrijden van deze week en de kansen. De competitie-leider heeft de volgende ont moetingen vastgesteld; Dames. Tweede klasse B: Nereus 2Waterlelie. H.D.Z. 2—H.P.C. H e e r e n Eerste klasse A: Het IJ—A.Z. 1870. De Dolfijn—H.P.C. Eerste klasse B: MaasU.Z.C. Zian—H.Z. P.C. Res. eerste klasse A: De Dolfijn 2—H.P.C. 2. Tweede klasse B: Haarlemde Ham. H.V.G.B.—Neptunus. NereusD.W.R. Res. Tweede klasse C; D.J.K. 3—H.V.G.B. 2. De Dolfijn 3—Het IJ 3. Neptunus 2—Nereus 2. Res. derde klasse B: H.P.C. 3Neptunus 3. Nereus 3—de Ham 2. Res. derde klasse D: H.P.C. 4Haarlem 2. De Zijl 2—D.W.R. 2. De start van de H.P.C.-dames is uitstekend geweest tegen Nereus. Maar of zij het in Am sterdam tegen de kampioenen van het vorige seizoen. H.D.Z. 2, kunnen bolwerken, betwij felen wij. De heeren van H.P.C. hebben nog geen com petitie-wedstrijd gespeeld, doch hebben reeds eenige andere ontmoetingen in het buiten water achter den rug. Op den polo-dag moes ten de Heemstedenaren, na van U.Z.C. te heb ben gewonnen, tegen H.Z. P.C. met 41 het onderspit delven. Zaterdag j.l. boekte H.P.C. op haar zwemfeest evenwel een prachtig succes door het sterke Bremen met 42 te kloppen. Kan men tegen Dolfijn op dezelfde wijze van leer tx-ekken, dan komt H.P.C. met twee pun ten naar huis. De ontmoeting' tegen dezen Am- sterdamschen eerste klasser wordt Vrijdag in Halfweg gespeeld, omdat men in Amsterdam geen behoorlijk polo-bassin in de open lucht heeft! Het IJA.Z. 1870 wordt gen strijd tusschen kat en muis, waarbij A.Z, als muis zal fungee ren. U.Z.C. zal de ontmoeting met Maas wel weten te winnen. Zondag ontvangt Zian haar plaatsgenoote H.Z. P.C. De bezoekers zullen wel zegevieren. H.P.C. 2 debuteert in de reserve eerste klasse tegen de Dolfijn 2. Dat wordt een aardige wed strijd, die door de H.P.C.'ers gewonnen kan worden. Haarlem is fraai begonnen door van D.W.R. te winnen. De Ham zal van haar reis uit Krommenie niet veel pleizier beleven. H.V.G.B. ontvangt haar ouden tegenstander Neptunus uit Zaandam. Laten de slechte resul taten van den polo-dag een aansporing voor H.V.G.B. zijn de zaken serieus aan te vatten. Ongetwijfeld kunnen beide punten dan be machtigd worden. D.W.R. trekt naar Zaandijk. Dat kan een winstpuntje voor haar opleveren, Internationaal zwemfeest in Groenendaal. H. P. C. wint met 42 den polo wedstrijd van Bremen. Zaterdagavond hield de Heemsteedsche Polo club H. P. C. haar internationale zwemwed strijden in de zwemvijvers in Groenendaal. Het programma werd met het hoofdnum mer, de 100 Meter vrije slag internationaal, geopend, waai-bij o.a. de H. P. C.'er Mooi, re- coi'dhouder van Nederland op deze baan uit kwam tegen den recordhouder van Duitsch land. Fischer. Tot op 75 Meter was het een nek aan nek race, doch op de laatste 25 Meter was de eindspurt van Fischer iets krachtiger, wat hem met slechts 4/5 seconde verschil als eerste deed aankomen. Mooi legde den afstand binnen zijn eigen recordtijd af n.l. in 1' min. 1 4/5 seconde, doch daar er geen drie tijdopne- mei's aanwezig waren, kan dit. record niet erkend worden. Heibel, Bremen plaatste zich derde met een tijd van 1 min 4 sec, en Aelst, H. Z. en P. C. vierde met 1 min. 5 sec. Ook de 100 Meter schoolslag internationaal bracht 'n overwinning aan de Duitschers. Met forschen slag werkte Witt zich naar voren en liet Kruithof 1 3 '1 seconde achter zich. H Pearl van IJ werd derde. Nummer drie van het programma bracht de H. P. C'-dames aan de start. P. Jager kon zich met slechts 2/5 seconde vei-schil op J. Vermeer eerste plaatsen, en C. Konn werd derde. J. C. Scheffer werd onbedreigd eerste op de 100 Meter rugslag heeren internationaal. De 50 Meter vrije slag voor jongens-adspi- ranten H. P. C. gaf twee snelle series te zien waarvan G. Leih in 33 2/5 sec. zegevierde. H. Stefels en W. v. Groningen werden twee en drie De demonstratie schoonspringen welke werd gegeven door de heeren Mette. Emmering en Denneboom viel zeer in den smaak. Vervolgens werd de 3x100 Meter wisselslag- estafette gezwommen, waarin Bremen zou zwemmen tegen de gemengde Nederlandsche Mooi, wiens record, helaas niet erkend kon worden. ploeg; De Kikvorschen. Deze kwam als volgt op: J. C. Scheffer rugslag, Kruithof school slag en Mooi vrije slag. Scheffer liep reeds uit, en Kruithof behield dezen voorsprong. Mooi die als laatste te water ging tegen Fischer kon den voorsprong ook behouden en onder daverend applaus tikten de Nederlaxiders het eei'ste aan. De eerste H. P. C. damesploeg behaalde een gemakkelijke overwinning op de dames van Nereus. doch de Ilde H. P. C. ploeg werd door deze dames geslagen. Geweldig enthousiast betoonde het publiek zich bij de 10x50 Meter vrije slag estafette, tusschen Bremen en een ploeg samengesteld uit den kring Haai'lem. Tot den laatsten man had de kring Haarlem een voorsprong van ongeveer twee Meter, doch Zeeman die als laatste te water ging had het te kwaad met de touwexi, waardoor met handslag werd veidoren. Als slot van dezen internationalen zwem- avond werd de polowedstrijd gespeeld: H. P. C.Bremischer Schwimmverband. Het is den H. P. C.'ex'S mogen gelukken deze sterke Duit sche poloploeg die reeds 5 maal achter elkaar kampioen van Noord-Duitschland is, met 42 te slaan. Als scheidsrechter de Vries beginnen fluit stellen de volgende zeventallen zich op. H. P. C.: J. Schutter. A. J. Braam. H. J. Leyenaar, F. W. Moolenaar, J. Uitendaal, J. Kooyman. S. L Mooi. Barfuss, Florich I, Florich II, Fucks, Witt. Schumacher, Gei-ling. Bremen heeft het eerst den bal en trekt ten aanval, welke wordt onderschept. Het combineeren in de H. P. C. voorhoede vlot zeer goed. Na snel samenspel over alle drie de voorspelers scoort Kooyman fraai 10. De Duitsche voorhoede ontwikkelt een tame lijk vinnig spel, waardoor Florich II en Moo lenaar het water moeten verlaten. Na de hervatting komen de Duitschers ge weldig opzetten en Barfuss geeft met een on houdbaar schot Schutter het nakijken. Als beide zeventallen weer compleet zijn wordt na het uitzwemmen in de H. P. C. ach terhoede een fout begaan waarvan Florich. handig profiteert en zijn club de leiding geeft 12. Niet ontmoedigd trekt. H. P. C. weer ten aanval en J. Uitendaal heeft met een zeer tactisch boogschot succes en brengt den stand op 22. De H. P. C.'ers zijn nu sterker en Gerling heeft druk werk in het Bremerd<oel. Mooi geeft goed over aan Kooyman die er 32 van maakt. Bij het uitzwemmen is H. P. C. het eerst bij den bal waarna Kooyman snel doorzwemt en onvoldoende wordt bewaakt. Op het juiste mement wordt hem den bal toe gespeeld en hij kan andermaal Gerling passee ren 42. Als het eindsignaal klinkt heeft H. P. C. een zwaar gevochten zege behaald. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 100 Meter vrije slag heeren internationaal: 1. Fischer. Bremen 1 min. 1 sec.; 2. S. L. Mooi, H. P. C. l' min. 1 4/5 sec.; 3. Heibel, Bre men l min. 4 sec. 100 M. schoolslag heeren internationaal: 1. Witt, Bremen 1 min. 18 2/5 sec.; 2. P. Kruithof. R. Z. C. 1 min. 20 sec.; 3. P. Pearl, IJ 1 min. 22 1/5 sec. 100 Meter vrije slag dames H. P. C.: 1. P. Jager l min. 26 2'5 sec.; 2. J. Vermeer 1 min. 26 4/5 sec.; 3. C. Kann 1 min. 27 sec. 50 Meter vrije slag adspiranten H. P. C.: 1. G. Leih 33 2/5 sec.; 2. H. Stefels 35 3 5 sec. sec.; 3. W. v. Groningen 36 sec. 100 Meter rugslag heeren internationaal: 1 J. C. Scheffer. D J. K. 1 min. 17 sec.: 2. A. v. d. Meer. Haarlem 1 min. 19 3/5 sec.: 3. Heibel. Bremen 1 min. 22 1/5 sec. 3x100 Meter wisselslag estafette heeren: 1. de Kikvorschen 3 min. 38 sec. met J. O. Scheffer, P. Kruithof en S. L. Mooi.; 2. Bre men 3 min. 44 sec. 5x50 Meter vrije slag estafette dames: 1 H. P. C. I; 2. Nereus; 3. H. P. C. II. 10x50 Meter vrije slag heeren internationaal: 1. Bremen 4 min. 54 2/5 sec.; 2. Kring Haar lem 4 min. 54 3 5 sec. Waterpolowedstrijd H. P. C. IBremen 42. SCHEEP VAARTBERICHTEN HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (uitr.) 9 v- Liefkenshoek exi pass. Vlissingen. Melis-kerk 9 van Beira naar Rotterdam. Rietfontein 9 van Hamburg xx. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maas-kerk (thuisr.) 7 van Freetowxi. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rottex-dam 9 v. N.-Yox'k n. Rotterdam. Veexidam 9 (v-m.) v. Rotterdam n. N.-York HALCYONLIJN Stad Vlaardingen 7 van Kirkenes. Maasburg T van Naxwik. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 8 v. Amsterdam te Sevilla. Berenice 8 van Oporto naar Vigo. Crijnssen 7 van Curacao n. Pto. Cabello. Fauna 8 van Catania naar Messina. Orion 8 van Lissabon naar Amsterdam. Satwnus. W-Indië n. Amsterdam p. 8 (10 n.nx.) Lydd. 9 (2 n.m.) te IJmuiden verw. Stella 8 van Varna te Constantza. Stuyvesant, Pax-amaribo n. Amsterdam 9 (v.m.) te Havre, 10 (12 midd.) vei-wacht. Simon Bolivar Barbados n. Amsterdam IJ (11 v-m.) verwacht. -

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12