Zwemmen bij kunstlicht in de Zwem inrichting Kleverlaan. VRIJDAG 15 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 SCHAKEN DE MATCH ALJECHIN BOGOLJUBOW. Aljechin. Uit Berlijn: Donderdagavond werd het tour- nooit tusschen Aljechin en Bogoljubow om het wereldkampioenschap schaken, dat nu reeds elf weken aan den gang is. geëindigd. De stand was zoodanig, dat Aljechin nog maar een half punt noodig had om den titel van wereld kampioen te behalen. Dit is thans in de 26e partij geschied. Aljechin bood na 28 zetten remise aan, die door Bogoljubouw geaccep teerd werd. Deze wedstrijd werd o.a. bijgewoond door den Rijkscommissaris van Justitie, dr. Frank die Aljechin geluk wenschte met het behaalde succes. HONKBAL HET PROGRAMMA. Voor deze week luidt het programma Zaterdag: Eerste klasse: Ajax IHaarlem I. V.V.GA. I—H.H.C. I. QuickZH.C. Tweede klasse: A.M.V.J.—Ajax H. ShellV.V.G.A. II. Blauw Wit IIAF.C. HAARL. COMPETITIE. D.E.V.R.H.B.S. Velsen. S.S.H.—Haarlem III. E.D.O. IISwastika. Zondag: Tweede klasse: H.H.C. n—D.E.C. OVERZICHT. In Haarlem is deze week niet veel te beleven. Zaterdagmiddag wordt aan de Kleverlaan ge speeld D.E.V.Rijks H.B.S. Velsen. Dat kan een goede partij honkbal worden, met waar schijnlijk de Velsenaren als sterksten. Denzelfden middag spelen E.D.O. II en Swas tika op het terrein aan den Middenweg. Hier achten we E.D.O. de sterksten. Dan ontvangt Zondagmiddag H.H.C. II op het Kleverlaanterrein bezoek van D.E.C. Dat wordt, als alles normaal verloopt, een flinke overwinning voor de H.H.C. Haarlem I en H.H.C. I staan Zaterdag voor heete vuren. Haarlem gaat op bezoek bij Ajax en H. H. C. bij de V.V.G.A. En nu heeft V.V.G.A. wel van Z.R.C. verloren, maar we ge- looven toch niet, dat zij ook voor H.H.C. buk ken zal. Haarlem heeft naar onze meening tegen Ajax nog wel een klein kansje, maar dan zullen alle krachten moeten worden ingespan nen. Zoodra er aan eenig onderdeel iets man keert, is de kans op winnen verdwenen. Quick zal in de ontmoeting tegen Z.R.C. hard moeten werken om het verschil niet twin tig of meer runs te doen bedragen; we betwijfe len nog of haar dit gelukken zal. De „Haarlem"-dames kunnen Zaterdag middag aan de Kleverlaan toonen dat zij voor uitgegaan zijn. Verleden jaar verloren zij met groot verschil van het Rijks H.B.S. dames negental. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOL- NEGENTALLEN. Het programma van het resteerende gedeelte luidt als volgt: II. Woensdag 20 Juni; 2 uur: 2e H.B.S. B. (c)—Chr. Lyceum. 3 uur: R.K. Lyceum—Rijkskweekschool. 4 uur: Winnaar aWinnaar b. III. Woensdag 27 Juni: 2 uur: 2e H.B.S. B. (a)R.H.B.S. Velsen (a). 3 uur: 2e H.B.S. B (b)—le HB S. B. 4 uur; Winnaar aWinnaar b. Op Woensdag 4 Juli spelen de winnaars uit I, II en HI met het negental, dat met het kleinste verschil verloren heeft, den halven eindstrijd en onmiddellijk daarna de finale. Alle wedstrijden hebben plaats op het Ge meentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. WATERPOLO. HAARLEMDE HAM (12—0). Donderdagavond speelde Haarlem zijn; tweeden competitie-wedstrijd 2e klasse K. N. Z. B. tegen De Ham uit Krommenie. De Haar lemmers hebben ook deze partij op overtui gende wijze gewonnen. Haarlem gaat als volgt te water: Th. Hölsken, G. Captein, W. Hölsken. H. Pieters, D. v. Gelderen, C. Zeeman, J. v. Hemsbergen. Ook De Ham is geheel volledig. Reeds na eenige oogenblikken komt Van Gel deren vrij te liggen; hij krijgt den val goed aangegeven en scoort onhoudbaar (10). De Ham-achterhoede kan hierna geen vat meer krijgen op de uiterst snelle Haarlem-voorhoede hoewel de keeper eenige malen reddend weet op te treden, is het weldra 20. De gasten probeeren het eens met verre schoten, doch keeper Hölsken is op zijn post. Regelmatig wordt nu de score opgevoerd, totdat de rust intreedt met 6—0 voor Haarlem. Na de rust is het een spel van kat en muis; de achterspeler Pieters weet zelfs verschillen de malen op te zwemmen en te scoren. Nadat Van Hemsbergen en Zeeman nog eenige kee- ren fraai combineerend de score verhoogd hebben, komt het einde van dezen zeer een- zijdigen en niet bijzonder fraaien wedstrijd met 120 voor Haarlem, dat hierdoor de eer ste plaats in deze afdeeling behield. H. V. G. B.—NERETJS (1—1). Na een uitstekenden wedstrijd hebben de partijen de punten gedeeld. De Zaandammers hebben eenige jonge, snelle zwemmers in de ploeg opgenomen, waardoor het zevental sterker is dan het vorige seizoen. In de ach terhoede blinkt doelman Oostveen uit. Neptunus is het eerst bij den bal; de eer ste aanvallen hebben echter weinig te betee- kenen. Bij beide ploegen wordt snel gezwom men, doch de resp. achterspelers laten hun spelers geen moment vrij, zoodat zoowel Oostveen als Boeree zelden een gevaarlijk schot te verwerken krijgen. De HVGB-captain laat Rol met Hilarius van plaats verwisselen. Hierdoor komt Hi larius middenvoor te liggen, hetgeen een ver zwakking voor den aanval, doch een verster king in de achterhoede beteekent. Rust gaat in met blanken stand. In de tweede helft krijgt HVGB tal van vrije wor pen te nemen, daar Neptunus zwaar speelt. Een snelle rush van Rol wordt door vasthou den onderbroken. Uit een goed genomen vrijen worp komt het leder bij Drijver, die onhoudbaar inschiet. Eenige seconden voor tijd ontstaat er tusschen twee achterspelers der thu5sclub een misverstand; de bal komt bij den vrijliggenden Van 't Hof, die Boeree passeert. Kort hierop fluit de heer P. van Goor het einde. De thuisclub had de volgende opstelling: Boeree, Bongertman, Goedings, Hilarius, Drijver, Bouwer, Rol. NEREUS—DE WATERRATTEN (2—6) Na de nederlaag van verleden week tegen Haarlem hebben de Waterratten zich volko men gerehabiliteerd door een fraaie over winning op Nereus. Wanneer de scheidsrech ter beginnen laat, gaan de Waterratten met het volgende zevental te water: C. M. v. d. Broek. C. H. Vrugt, S. de Vries. A. H. de Bruijn. F. Veenstra, N. de Vries, Th. van Koningsbr ugge Na het uitzwemmen zijn de Waterratten het eerst bij den bal; er volgt een goede aanval op het Nereus-doel doch er wordt een overtreding begaan, zoodat Nereus een vrije worp krijgt te nemen, waaruit het eer ste doelpunt ontstaat. (10). De Waterratten hebben geen geluk als een schot van Koningsbrugge rakelings over gaat. Het spel gaat snel van doel tot doel. Het is N. de Vries, die uit een lastige positie met een mooi schot de partijen op gelijken voet brengt (11). Onmiddellijk na de rust volgen eenige goede aanvallen op het Zaansehe doel, doch dan is Nereus weer aan het woord; v. d. Broek stopt een ver hard schot goed. Als de Vries een vrijen worp krijgt te nemen, plaatst hij den bal naar Van Koningsbrugge, die aan de Waterratten de leiding geeft (12). Laatstgenoemde speler zwemt eens goed door, doch wordt op ongeoorloofde wijze door drie spelers tegelijk aangevallen. Uit den toegestanen vrijen worp plaatst hij naar Veenstra, die geen fout maakt (13). Veenstra weet met een goed schot den voorsprong te vergrooten. Weer volgt een aan val van de Waterratten; nu is het De Vries, die scoort (15) Nereus geeft den moed niet op: eindelijk heeft zij met een ver schot succes (25) Doch onmiddellijk na het uit- zwemimen brengt Veenstra den stand op 26. Nereus probeert nog den achterstand te verkleinen, doch er wordt niet meer ge scoord. Goed geslaagde demonstratie. Een kiekje van den. eersten polowedstrijd bij kunstlicht in een open zweminrichting tus schen zeventallen van Haarlem en Amsterdam Ter gelegenheid van de openstelling van de zweminrichting Kleverlaan voor het avond- zwemmen bij kunstlicht werd Donderdag avond door de Haarlemsche Reddingsbragade daartoe aangezocht door het gemeentebestuur een demonstratie gegeven. Bij monde van den voorzitter van de H. R. B.. den heer Joh. M. Schmidt, werd hulde gebracht aan het ge meentebestuur en aan het bureau van Lich. Opvoeding voor het doen aanbrengen van een verlichting, welke, naar gebleken is, zeer goed voldoet. Haarlem is de eerste stad in Neder land en eenige stad in Europa, waar in een gemeentelijke inrichting 's avonds kan worden gezwommen. Verder bracht de voorzitter dank aan het talrijke publiek, ca. 600 perso nen waren aanwezig. Achtereenvolgens werden door leden van de H. R. B. uitgevoerd een demonstratie van red dingsgrepen, onderwaterzwemmen, popdui- ken, een pantomime en een spiegelredding. Tot slot werd een polowedstrijd gespeeld tusschen c-en zevental van de Amsterdamsche en een zevental van de Haarlemsche Red dingsbrigade. De Haarlemsche Brigade stelde op als volgt: Doel: Kemper, Achter: Thuis, Mok, Wapstra en Voor: Dijkstra, de Lugt en Paardebek. De zeventallen wogen vrijwel te gen elkaar op, getuige het verloop der doel punten. Haarlem neemt de leiding door Dijk stra. waarna Amsterdam gelijk maakt en dan nog een doelpunt weet te scoren. Dan maakt Haarlem weer gelijk door Paardebek. Dijkstra weet nogmaals het doel te vinden, waardoor Haarlem dus won van Amsterdam met 32. VOETBAL. DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN IN ITALIë. OPBRENGST 3.800.000 LIRE. Uit Rome: De recette van de wereldkam pioenschappen bedraagt in het geheel 3.800.000 Lire. Aangezien het bedrag der onkosten nog niet bekend is, staat de netto-winst, welke onder de deelnemende landen zal worden ver deeld, nog niet vast. De wedstrijd ItaliëOos tenrijk te Milaan leverde een record-ontvangst op van 800.000 Lire. Daarop volgt de ontmoe ting ItaliëTsjecho-Slowakije te Rome om de eerste en tweede plaats met 750.000 Lire. De Londen-Melbourne luchtvaart-wedstrijdWat de eerste cricket-toetswedstrijd ons leert; Turkije geeft de nieuwe mode aan; De Derby-jockey; Hollandsche boksers in Engeland. Nu de inschrijving voor de Londen-Mel- bourne race gesloten is, is het interessant eens te hooren, wat een bekend vlieger als de Engelschman Cecil Courtney er over te zeg gen heeft. Courtney, die zijn sporen op het gebied van wedstrijd vliegen dubbel en dwars verdiend heeft, is van oordeel, dat de snelheidsrace bijna bovenmenschelijke eischen zal stellen aan het uithoudingsvermogen der deelne mers, die bovendien de route goed moeten kennen, daar zij geruimen tijd blindvliegen moeten. Immers, in deze race zijn slechts vijf stopplaatsen, die noodig zijn voor het innemen van brandstof. Dag en nacht wordt doorgevlogen en alleen de machines, welke bemand zijn met twee gelijkwaardige pilo ten, die volkomen op elkaar zijn ingesteld, hebben, een redelijke kans, tot de prijswin naars te behooren. De grootste sprong be draagt 2500 mijl, van Allahabad naar Singa pore, dat is dus 4000 Kilometer en de totale afstand in directe lijn is ongeveer 12000 mijl. Wanneer het snelste vliegtuig op 20 October met zonsopgang te Londen start, kan het, als alles goed gaat, 3 1.2 dag later in Mel bourne zijn. Daarbij moet dan rekening ge houden worden met het velschil in tijd tus schen Engeland en Australië, dat 10 1/2 uur bedraagt. Gelukkig voor de deelnemers is het op 20 October volle maan. zoodat zij, wanneer al thans de hemel onbewolkt is, tenminste eenige kans hebben, des nachts zich te oriën- teeren. En dit is wel noodig ook, want er moeten groote trajecten over zee, over hooge bergketens en over de woestijn worden afge legd. In dit verband is het goed er aan te herinneren, dat zelfs een zeer ervaren vlie ger als de Australiër Bert Hinkler bij een der gelijke poging in de Appenijnen den weg kwijt raakte en den dood vond. Courtney acht het laatste traject over de Australische woestenij het moeilijkste, daar de piloten zich slechts kunnen oriënteeren op de telegraadraden. Deze zijn van de lucht uit bij dag al moeilijk te volgen, zoodat het een heele toer zal zijn, bij nacht den goeden koers te houden. Want overigens biedt dit Australische land niet de minste aanknoo- pingspunten, het is volkomen vlak, zonder boomen, zonder bergen, zonder rivieren. Doch ook de route over Azië heeft zijn be zwaren, Zoo heeft Courtney het meegemaakt, dat er een zandstorm woei, die een hoogte van 12000 voet bereikte, zoodat het leek, alsof er een gele mist hing en geen enkel vliegtuig kon toen opstijgen. Wat de handicap-race betreft, deze gaat over een grooteren afstand, ongeveer 13000 mijl. daar deze route niet de kortste verbin ding is en er 24 stopplaatsen zijn, o.a. te Mar seille. Rome, Aleüpo, Basra, Djask. Bushir, Karachi, Calcutta, enz. De Engelache vlieger wijst er op. dat in deze race de Hollanders een prachtige kans maken, omdat zij de route door en door kennen. In de handicap-race wordt het resultaat beslist door de beste al- gemeene prestatie, zoodat de langzaamste machine tenslotte toch den eersten prijs kan winnen. Uit de mededeelingen van Courtney blijkt, dat er over de geheele wereld groote belang stelling voor deze krachtproef bestaat en dat de deelnemers van alle landen feilen strijd zullen voeren om den eerepalm te veroveren. Doch slechts zij. die hun voorbereidingen tot in de puntjes getroffen hebben en over groote capaciteiten en ervaring beschikken, maken kans op de overwinning. De Engelschen hebben den eersten toets- wedstrijd verloren en wanneer men de pres taties der spelers grondig beschouwt, behoeft niemand daarover verwonderd te wezen. Want het is gebleken, dat, waar het Engel- sche elftal op de googley-bowlers Grimmett en O'Reilly geen runs kon maken, de Austra liërs even vreemd stonden te schutteren op het fastbowlen van Farnes. Deze debutant nam in beide innings 10 wickets voor 179 runs, een uitstekende prestatie. Doch het veld van Notts te Trent Bridge is bekend om zijn verraderlijk wicket, en daar Woodfull den toss won, was het reeds van den aanvang der match duidelijk, dat Engeland's kansen, door de noodzaak, de vierde en laatste in nings op een gescheurd en ongelijk wicket te moeten batten, twintig procent lager aan geslagen moesten worden, dan wanneer zij de opgooi gewonnen hadden. Temeer, daar de twee bovengenoemde Australische bowlers van de omstandigheden ten volle profiteer den en tenslotte onbespeelbaar waren, zoo danig zelfs, dat men Grimmett satirisch „pu blic enemy number one" noemde, in navol ging van Amerika, waar de bandiet Dillinger dezen bijnaam geniet. Het merkwaardigste verschijnsel van deze eerste testmatch was, dat Bradman en McCabe blijkbaar van rol verwisseld hadden. Thans was laatstgenoemde de perfecte bats man, terwijl de groote Don allerlei fantasti sche slagen uitvoerde, doch tweemaal voor een gering totaal aan den kant zat. Verder bleek, dat Brown de komende opvolger van aanvoerder Woodfull als openingsbatsman is en dat de Aussies in Chipperfield een veelbe lovend bat en bowler hebben. Wat de Engelschen betreft, daarvan is Farnes zeker van een plaats in den volgen den toetswedstrijd. Doch hij alleen zal zijn land niet ter overwinning kunnen voeren. Het is dus noodig, dat èn Clark, èn Larwood èn Voce of Allen den fastbowelrsaanval comple teert. Wanneer dan de Engelschen het geluk mochten hebben, den toss te winnen, dan zouden O'Reilly, noch Grimmett op een eenigszins droog en goed wicket hetzelfde succes oogsten, als zij in Nottingham hadden. Bovendien zal men voor Pataudi een ande ren batsman moeten zoeken, terwijl tevens Mitchell weinig kans op een herkiezing maakt. Turkije geeft op zijn voetbalvelden een voorbeeld, dat navolging verdient, zoo niet direct in ons land, dan toch zeker in het zonnige Italië. Wat toch is er gebeurd? In verband met onlusten, die tijdens een voet balmatch om den „Winterbeker" hebben plaats gehad, zijn op alle groote Turksche velden brandweer-installaties aangebracht. Het schijnt, dat de overigens kalme Turk, dien wij waardeeren om zijn „Turkish Delight" en zijn billijke haardkleedjes, bij het zien van een voetbalwedstrijd over zijn zenuwen heen raakt. De brandweerlieden hebben daarom opdracht gekregen, hun straal op de menigte te richten, zoodra zich tijdens een wedstrijd gevallen van bovenma tig enthousiasme voordoen. Het is jammer, dat de Hollandsche compe titiewedstrijden van de laatste jaren eerder slaapwekkend dan geestdriftwekkend zijn, anders zou onze vrijwillige brandweer nog eens de kans krijgen, te bewijzen, dat zij een der nuttigste en doelmatigste instellingen onzer goede stad is. De Derby is volgens veler verwachting ge wonnen door Windsor Lad. het paard van den Maharajah van Rajpipla. den Indischen vorst, wiens naam onwillekeurig aan de schoone kanarievogeltjes doet denken. Doch deze overwinning leert ons nog wat anders en wel ten eerste, dat er onder de Zigeuners werkelijk helderzienden zijn, getuige de voor spelling van Gipsy Lee. waarover we onlangs schreven, en ten tweede, dat in ons mensche- lijke leven geluk en ongeluk elkander afwis- helen. De jockey van het winnende paard was na melijk C. Smirke. die een zestal jaren gele den door de Jockeyclub „warned off the course" werd, de zwaarste straf, die iemand, verbonden aan de paardenrennen kan wor den opgelegd. Deze straf houdt in, dat de be treffende persoon op geen enkele renbaan in Groot-Brittannië zijn functie mag uitoefe nen, en aan Smirke werd zijn licentie ont nomen. wijl hij in een belangrijke race zijn paard inhield en zich tevens schuldig maakte aan ..bumping and boring", het hinderen van andere paarden. Op herhaald aandringen van invloedrijke personen werd Smirke's straf na vijf jaar op geheven en thans heeft deze jockey den grootsten triomf behaald, dien hij ooit kon bereiken, namelijk het winnen van de be langrijkste race ter wereld. De jaren, dat Hollandsche boksers in Enge land week na week prachtige successen be haalden, zijn reeds lang vervlogen. De tijden van een Van Dijk, van 't Hof, Piet van dei- Veer en Rosnian zijn voorbij. Weliswaar heeft Sanders uit Rotterdam met afwisselend sue ces in Londen gestreden, doch hij trad te weinig op, om zich in Groot-Brittannië een naam te verwerven. Thans schijnt er een opleving te komen. Robert Disch en zijn collega's leverden on langs uitstekende prestaties en het komt er nu slechts op aan, door geregeld uitkomen in den Engelschen ring de vergane glorie te herstellen. Van Dijk, de beste bokser, dien ons land ooit heeft voortgebracht, is er overigens on gelukkig aan toe. Hij is zoo goed als blind door een verwonding, in 1923 in een match tegen Bugler Lake, aan zijn oogen opgeloo- pen. Hoe populair hij was. moge blijken uit het feit. dat hij in 1929 bij zijn verschijnen in den Blackfriars-ring een stroom van geld stukken deed nederdalen, het beste bewijs, dat de sportieve Engelschman zijn vroegere favorieten niet snel vergeet. DAMMEN. REORGANISATIE HOOFDKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOXD Het bestuur van den Ned. Dambond heeft besloten, in verband met de bezwaren, die op de laatste jaarvergadering vooral door de afgevaardigden der provinciale clubs tegen de huidige competitie-indeeling werden geopperd de hoofdklasse competitie 1934:35 te reorgani- seeren en de Amsterdamsche hoofdklasse clubs te vermengen met de hoofdklasse-tien tallen uit Noord-Holland, 't Gooi en Utrecht. Ook het district Rotterdam zal worden gereor ganiseerd. Afdeeling Amsterdam, Groep A is nu als volgt samengesteld: Haarlemsche Damclub. Damclub IJmuiden, Damclub Haarlem, Damclub Zaandam, Dam club Wormer, Damvereeniging D. O. S. (Am sterdam) Damvereenging Gezellig Samenzijn B (Amsterdam) en Damclub Jc*of Blanke naar (Amsterdam). Het ligt in de bedoeling, dat deze nieuwe competitie zal aanwijzen, welke vereenigin- gen zich zullen plaatsen in een voor het sei- SCHOLIERENWEDSTRIJD HAARLEM- AMSTERDAM. Zaterdagmiddag drie uur worden in het Noorderbad te Zandvoort de jaarlijksche zwemwedstrijden gehouden tusschen de scholieren van de Amsterdamsche en de Haarlemsche Middelbare scholen. Deze wed strijden worden al eenige jaren georgani seerd door de kringen Haarlem en Amster dam van den Kon. Nederl. Zwembond, ten einde het sportzwemmen onder scholieren populair te maken. Ook dit jaar zijn de in schrijvingen weer vrij goed te noemen. Het programma luidt als volgt: 50 M. rugslag, voor jongens en meisjes; 100 M. vrije slag, idem; 100 M. schoolslag, id.; 3 maal 50 M. estafette wisselslag, id.; 5 maal 50 M. estafette vrije slag, id.; schoonspringen idem. Tot slot spelen de jongens nog een polo wedstrijd. De inzet van deze wedstrijden is de mooie Spaarne-Amstel-wisselbeker, die verleden jaar door Amsterdam gewonnen werd. Wij twijfelen Aiet of de Haarlemsche scholieren zullen er dit jaar alles opzetten om dien prijs voor een jaar in hun bezii te krijgen. Het zal dan ook ongetwijfeld niet aan spanning ontbreken. CLUBKAMPIOEN SCH.APPEN HAARL. DAMCLUB. In den wedstrijd om het derde klasse club kampioenschap 1933—1934 der Haarlemsche Damclub is nu ook de beslissing gevallen. De titel werd behaald door J. Zurel. Na afloop promoveeren naar de tweede klasse de spelers die minstens 2/3 van het aantal te behalen punten scoorden. J. Zurel, K. Olij, J. J. van Kesteren, M. van Leeuwen, G. Bakker, A. Smt en I. Risseeuw promoveer den intusschen definitief naar de 2e klasse, zoen 1935 36 in te stellen hoofdklasse. WIELRIJDEN. DE WEDSTRIJDEN OP DE STADION-WIELERBAAN. Ondanks het fraaie weer was voor den twee den wedstrijd in dit seizoen op de Stadion Wielerbaan de belangstelling slechts zeer matig. Begonnen werd met een wedstrijd voor ama teurs over 8 K.M. Kort na den start had een ernstige valpartij plaats, waardoor eenige ren ners uit den strijd geschakeld werden. De amateur Bolhoven bleek zoodanige inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De uitslag was: 1 Soeurt; 2. Appel; 3. Van Rijn; 4. Boskamp; 5. Balk. Vervolgens werd de eerste rit gereden van den wedstrijd met motorgangmaking voor be roepsrijders. te verrijden in drie ritten resp. van 20, 30 en 40 K.M. De eerste rit waarin de Duitscher Krewer als eerste vertrok, en tot het einde toe de leiding wist te houden, was zonder eenige spanning. De uitslag was: 1. Krewer 15 min. 50 45 sec.; 2. Ronsse op 100 M.; 3. v. d. Wulp op 160 M.; 4. Grassin op 200 M.; 5. Snoek op 300 M.; 6. Schlebaum op 480 M.; 7. Alkema op 650 M.; 8. v. d. Valk op 700 M. Een tandemwedstrijd voor amateurs over 1 K.M. werd verreden in twee ritten. De eerste rit werd gewonnen door Van Dijk—Moerkerk in 12 3 5 sec. met als tweede Van Gelder Travejee. De tweede rit was voor Homma Snoek in 12 4 5 sec. met als tweede Mans— Hauser. Deze vier koppels zullen nog een be slissingswedstrijd te rijden hebben. Vervolgens werd begonnen met den eersten wedstrijd van den omniumwedstrijd voor be roepsrijders over 5 KM. met 5 klassementen, tusschen Pijnenburg', Wals, Slaats en K. van Nek Jr. De eerste vier klassementen werden alle op fraaie wijze door Pijnenburg gewon nen; in het laatste klassement kwam Wals als eerste aan. Totaalresultaat: 1. Pijnenburg; 2. Wals; 3. Van Nek; 4. Slaats. De tweede rit van den stayerswedstrijd over 30 K.M. bood iets meer variatie dan de eerste, al droeg zij geen sensationeel karakter. Schle baum lootte den kop. dien hij echter spoedig aan Grassin moest afstaan. Van der Wulp wist op de tweede plaats te komen en stond deze niet dan na eenigen strijd af aan Krewer. Zonder veel wijziging werd deze manche ge ëindigd met het volgende resultaat: 1. Grassin 23 min. 31 2 5 sec.; 2. Krewer (130 M.); 3. Ronsse (170 M); 4. v. d. Wult> (400 M.)5. Alkema 470 M.)6. Snoek (750 M.); 7. v. d. Valk (1070 M.); 8. Schlebaum (1380 M.) De tweede rit van den omnium wedstrijd was een inhaalwedstrijd over 6 K.M. Klaas van Nek moest kort na den start wegens bandenpech opgeven. Wals werd na ruim 6 ronden door zijn vroegeren koppelgenoot Pijnenburg ingehaald. Slaats hield dapper vol en had zelfs eenigen tijd een voorsprong', dien hij echter in de eind spurt kwijt raakte. Het resultaat was: 1. Pij nenburg 7 min. 58 3/5 sec.; 2. Slaats; 3. Wals; 4. KI. van Nek Jr. Na de pauze werd de beslissingswedstrijd ge reden van den tandem wedstrijd voor amateurs. Uitlsag: 1. Van DijkMoerkerk; 2. Van Gel der—Travejee; 3. MansHauser; 4. Homma Snoek. Vervolgens werd de laatste wedstrijd van de omniumrace gereden, een rit met gangmaking door kleine motoren over 15 K.M. KI. van Nek nam de leiding en wist deze tot het einde te houden. Spanning kwam pas tegen het einde,, toen Van Nek Pijnenburg dreigde te lappen en daar na een feilen strijd ook in slaagde. Uitslag van dezen rit was: 1. KI. van Nek 15 min. 2 sec.; 2. Slaat; 3. Pijnenburg; 4. Wals. Totaalklassement van de onmniumrace: 1. Pijnenburg 10 pnt; 2. Wals 8 pnt; 3. Van Nek 20 pnt; 4. Slaats 22 pnt. De derde stayersrit over 40 K.M. had enkele aardige momenten. De uitslag was: 1. Krewer 31 min. 15 4 5 sec.; 2. Grassin '85 M.); 3. Ronsse (100 M.); 4. v. d. Wulp (689 M.); 5. Snoeck (730 M); 6. v. d. Valk; 7. Alkema; 8. Schlebaum met grooten achterstand Totaal uitslag: 1. Krewer 4 pnt; 2. Grassin 7 pnt; 3. Ronsse 8 pnt, 4 v. d. Wulp 11 pnt; 5. Snoeck 16 pnt; 6. en 7. v. d. Valk en Alkema met 21 pnt; Sa Schlebaum 22 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14