WIELRIJDEN. BRIDGE. DINSDAG 26 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedstrijd voor A, B en C-klasse over 43 K.M. De uitslagen luiden als volgt: A en B-klasse: 1 J. Reineveld. tijd 1 uur 25 minuten. 2 v. Rooyen, 3 Schaper, 4 Drost. 5 Oudolf, C-klasse: v. v. Noorden, tijd 1 uur 30 min. 2 v. Thiel, 3 Burggraaf, 4 J. Jordan, 5 Haa- lem. Juniores: 1 Best, tijd 57 minuten, 2 Drost, 3 Burger. 4 de Vos. 5 Beeldman. Woensdagavond clubwedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan om den grooten prijs van Haarlem <een complete baanfietsi geschonken door den heer Jan Tulleken. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een peloton-wedstrijd voor A- en B-klasse over 80 K.M. en voor de C-klasse over 40 K.M. Er werd zeer goed gereden en daar het ver schil in tijd tusschen de pelotons zeer gering bleek, was de wedstrijd zeer spannend. Vooral viel het rijden van Swsers op door zijn goe den stijl. Hij is een renner, van wien wij nog veel verwachten. De uitslag van de A- en B-klasse was: 1. B. v. d. Aart, Th. v, Staveren, P. v. Kes- sel en G. Raa 2.34.6: 2. T. Sweers, H. C. v. Sta veren. J. v. Maris en J. Engel 2.34.17; 3. H. Bakker, v. Honschoten, Cor Meyer. A. v. d. Hoeven 2.35.24 C-klasse 40 K.M.: 1. Nederstigt, v. d. Lans. Jongejans en Eykhof l uur 16.20: 2. B. de Vries, J. v. Wort. M. Smit en Lemlijn 1 uur 16.49: 3. S. de Vries, Koppen. Telman en v. Deenen 1 uur 19.53: 4. W. v. Leeuwen. Klin kenberg, v. d. Veer en Spoor 1 uur 20.3 WANDELSPORT Marathon. Het bestuur van de E. H. W. V. „Marathon" ls gewijzigd. Het is als volgt samengesteld: Voorzitter: Y. van Belkum: secretaris: H. T. v. d. Munnik Middenweg 40 a; penning meester G. Kollaart, DE WANDELTOERIST. Zondag j.l. nam de H.W.S.V. „De Wandel toerist" deel aan den door de K. W. C. uitge schreven aardbeienmarsch. Alle leden vol brachten den tocht, zoodat zij in het bezit kwamen van een medaille. Tevens kreeg De Wandeltoerist een vereenigingsprijs. „JAN PASSTOORS". Zondag nam de Haarlemsche Wandelsport- vereer.iging „Jan Passtoors" deel aan den aardbeienmarsch over 30 K.M.. uitgeschreven door de Kennemer Wandel Club <K. W. C.) Allen volbrachten dezen mooien en gezeliigen tocht en ontvingen de daarvoor beschikbaar gestelde medaille. Tevens kwam „Jan Pas stoors in het bezit van een zilvere tak, voor de tweede grootste groep, daar er geen dames- groep had ingeschreven. WATERPOLO. Nereus 3—H. P. C. 3 (2—4) De eerste aanvallen zijn voor H. P. C„ waarbij Brand aan H. P. C. de leiding bezorgt. De H. P .C.-achterhoede toont zich zich niet zoo bijzonder safe, waarvan Nereus profi teert en gelijk maakt. Rust. Na de hervatting gaat het bij de H. P. C.'ers beter en het duurt dan ook niet lang of Brand kan wederom scoren. Derx komt nu snel op- zwemmen en geeft over aan Sipkema, die fraai inschiet 13. Met een onverwacht ver schot ziet v.d. Toom zich ten tweeden male ge passeerd 23. Voor een overtreding moet een der Nereusspelers het water verlaten, waar door Sipkema zich vrij kan maken en on houdbaar inschiet 24. Kort hierop is het einde. De Zijl 2—H. P. C. 4 (2—3) Onder leidmg van den heer B. J. MooJe- naar speelde H. P. C. IV tegen de Zijl II in Leiden. De H. P. C.'ers loopen hard van stapel en zitten direct voor het Leidsche doel. Collet opent de score met een ver schot (01), spoedig gevolgd door een zuiver schot van Heerkens Thijssen (0—2). Nu komt de Zijl opzetten en doet haar voordeel met een fout van de H. P. C.-achterhoede (12). Hierna zijn de H. P. C.'ers weer sterk in den aanval. Na het draaien wordt Stuifmeel binnen de twee-meter-lijn „genomen", waarvoor hem een strafworp wordt toegekend. Hij maakt geen fout in de stand is 13. De Zijl geeft zich lang niet gewonnen en heeft na een aan val waarbij Kemper verkeerd overneemt, suc ces 23. De H. P. C.'ers houden tot het einde stand en brengen met deze overwinning twee kostbare punten naar Heemstede. De ranglijst in deze afdeeling ziet er als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pni. H P. C. IV 3 2 0 1 8—6 4 D. W. R. n 3 1 0 2 4—4 2 Haarlem n 2 1 0 1 33 2 De Zijl H 2 1 0 1 4—4 2 ZEILEN DE ZEILWEEK TE KIEL. Uit Kiel: In de sharpie-klasse is de Trinil, gezeild door Arnold, Zaterdag wederom als eerste aangekomen, terwijl Dudok van Heel met de Flevo vierde werd. Zesde was Huisker. met de Aay en negende Hillen met de Ster. Er waren 26 deelnemers gestart. Er stond een flinke bries. De Fel ca-prijs in de 6 M.-klasse is gewon nen door het Italiaar.sche jacht „Twms III". gezeild door de gebroeders Oberti, die met *wee overwinningen dezen prijs in <ie wacht sleepten. De tweede plaats in de beslissende race werd veroverd door het Finsche jacht Fridolin. J Zweden won dezen laats ten dag in de ara- ken- en sterklasse In de 10 M. klasse won het Noorsche jacht Rollo. CRICKET IN ENGELAND Voor de Countycompetitie behaalden de kampioenen van het vorige jaar een prachtige overwinning op Hampshire, waarbij vooral Leyland door fraai all-round spel zijn keuze voor het Testteam ten volle rechtvaardigde. Yorkshire scoorde 425 (Mitchell 152, Leyland 81) Hampshire 235 (Leyland 5-30 en 111 (Ley land 416). Kent kon het ondanks een prach tige score van 4069 (Ames 115, deze wicket keeper batsman neemt op het oogenblik de eerste plaats in op de Engelsche batting averages met een gemiddelde van ruim S3 niet verder brengen dan een draw. Warwickshire antwoordde met 208. waarna de tijd ontbrak om een volledige beslissing te verkrijgen. Ook Surrey slaagde er tegen Somer set niet in. binnen de drie dagen een beslissing te forceeren en moest genoegen nemen met een voorsprong op de eerste innings. Gregory kwam voor de derde maal in dit seizoen boven de 150 runs. hetgeen hem tot de meest con stante batsmen stempelt. De totalen luiden: Surrey 4586; Somerset 209 en 3498 wickets. De fraaie all-round-prestatie van den veel besproken Notts fastbowler Larwood was niet voldoende om Lancashire te verslaan, ondanks het feit dat Carr's ploeg na de eerste innings een voorsprong had van circa 150 runs. De to talen luiden: Lancashire 119 (Larwood 651) en 3947; Nottinghamshire 266 (Larwood 80!) en 146. Ten slotte melden wij fraaie overwinningen van Gloucestershire op Essex met 8 runs, een narrow escape en van Derbyshire op Leicester shire met 124 runs. De thans voor het Engel sche Testteam uitgelaten slowbowler Mitchell nam 7 Leicesterbatsmen voor slechts 55 runs. Sussex speelde niet voor de county, drawde intusschen met Cambridge University en gaat nog steeds onbedreigd aan het hoofd van de ranglijst. Wel komt Yorkshire als van ouds op zetten. doch voorloopig zijn de Tykes nog kansloos. UMPIRE. CRICKET HAARLEM—H.-D. V. S. De scores van dezen wedstrijd luiden: Innings van Haarlem H. Healey, l.b.w., b. Bart 50 H. de la Mar( st. de Jong, b. Bochove 9 A. Maas, c. Nolet, b. Bart 39 Drs. B. Kleefstra, bowled Bart 0 Ir. J. Allart, l.b.w., b. Offerman 21 J. Fortgens, bowled Bart 0 R. de Vries, c. Kloos, b. Offerman 3 K. Rijpma, bowled Offerman 0 P. de Ruig. bowled Offerman 2 R. Ton, c. Nolet. b. Offerman 1 F. v. Dalsum, not out 1 Byes 4 Leg Byes 2 132 Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Offerman 25 9 32 5 p. Scheffers 11 2 25 0 A. Bart 13 7 29 4 P. v. Bochove 0 37 1 J. Beukers 8 0 3 0 lste inning van Hermes. L, Brounts, not out, 17 P. Jansen, l.b.w., b. Maas 0 J. v, Bochove, c. Kleefstra, b. Maas 0 J. Offerman, bowled Maas 12 P. Scheffers, c. Rijpma, b. Fortgens 11 A. Nolet, c. de Ruig. b. Maas 1 J. Beukers, bowled Maas 3 J. Bart, run out 0 Th. Kloos, c. Ton, b. de Ruig 0 N. Smit, c. Rijpma, b. Maas 1 A. de Jong, bowled, A. Maas 0 Byes 4 51 Bowlingcijfers: W. R. A. Maas 7 11 P. de Ruig 1 30 C. Fortgens 1 4 2de innings Hermes: J. Offerman, c. and b. de Ruig 9 L. Brounts, c. Kleefstra. de Ruig 8 A. Nolet, bowled Kleefstra 11 P. Scheffer, bowled de Ruig 8 J, Bart, run out 1 P. v. Bochove, not out 19 J. Beukers, not out 8 P. Jansen, did not bat Th. Kloos, did not bat N. Smit, did not bat A. de Jong, did not bat. voor 5 wickets. 64 W. R. 0 27 0 7 3 22 0 5 1 3 Bowlingcijfers: A. Maas R. de Vries P. de Ruig J. Fortgens Drs. B. Kleefstra C.V.H. ni—HAARLEM III. Gewonnen door C.V.H. met 5 runs en 6 wickets. Haarlem gaat eerst in. doch het bat ten is. op een enkele uitzondering na, niet sterk, daar het bowlen van den C.V.H.-aanval zuiver is, Slechts C. Dekker en G. Jansen we ten door goed batten in de dubbele cijfers te komen. Totaal 70. C. Dekker 22, G. Jansen 13 en Mr. Extra 16. Bowlingcijfers C.V.H.: F. Seveke 526, W. Roozen 2—18. L. Servaas 2—7. In het begin is het bij C.V.H. een komen en gaan. doch aantrekkelijk spel van F. Seveke, later goed gesteund door W. Roozen, weten C.V.H. in veilige haven te brengen, Bij een stand van 75 voor 4 wickets down wordt ge sloten. F. Seveke 27 not out en W. Roozen 15 not out. Bowlingcijfers Haarlem: A. v. d. Bergh 3—26, H. D. Wessel 0—14 en C. Dekker 1—19. R.C.H. 2—BLOEMENDAAL 2. Een zeer onvolledig R.C.H. 2 heeft een ge voelige nederlaag tegen het tweede elftal van Bloemendaal geleden. R, C. H. bat eerst en brengt er niets van terecht op het uitstekende bowlen van Kes- ting. Op 30 hebben allen een beurt gehad. Toezending van Haarlem's Dagblad naar vacantie-adres. De vacantietijd komt weer aan en wij wil len niet nalaten, de aandacht van onze lezers er op te vestigen, dat wij gaarne bereid zijn hun de courant dagelijks naar hun vacantie- adres te zenden. Van deze faciliteit wordt ieder jaar in toenemende mate gebruik ge maakt en wij bewijzen onzen abonnés deze extra diensten gaarne. De regeling bestendigende, die wij reeds eerder hebben ingesteld, zullen wij ook dit jaar voor nazending binnen de landsgren zen geenerlei kosten van verzending in reke ning brengen voor de eerste week van het verblijf elders. Zij, die niet langer dan een week uitstedig' blijven, behoeven dus geen extra kosten voor porti boven hun abonne mentsgeld te voldoen, voor hen die langer wegblijven, begint de betalingsverplichting der verzendkosten eerst bij de tweede week hunner afwezigheid. Wij moeten vriendelijk doch dringend ver zoeken het tijdelijk adres voor nazending voor al tijdig op te geven aan onze administratie, onder vermelding tevens van het gewone adres. DIRECTIE HAARLEM'S DAGBLAD. Kesting bowlde 6 voor 11. In den Bosch 4 voor 15. Bloemendaal doet het hierna heel wat be ter en scoren in flink tempo 123 runs. Van Eek 10, Bosse 21, Kesting 26, A. Wille 15. Brinkman 17 en Jos. Bosse 16, kwamen allen in de dubbele cijfers. Bloemendaal 2 won verdiend met 93 runs. DE TWEEDE TESTMATCH. ENGELAND WINT MET INNINGS. De tweede testmatch tusschen Engeland en Australia, gespeeld op Lord's te Londen, is afgeloopen. En hoe! Engeland heeft, dank zij het buitengewone bowlen van Verity en Bo wes. beiden van Yorkshire met innings ge wonnen. nadat de kansen weer aardig in het voordeel van Australië leken. Engeland, eerst battende, had 440 gemaakt en de Za terdag was gesloten met Australië aan bat, met een score van 2 voor 192. Van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag zorg den malsche regenbuien er echter voor, dat het wicket uitermate geschikt werd voor de spinbowlers en Verity en Bowes hielden een opruiming, die haar weerga in testcricket zelden heeft gevonden. Vooral Verity was doodelijk en hij is de held van deze tweede testmatch geworden. Van 2 voor 192 werd het 10 voor 284. En Australië ging daarna op nieuw in, met de taak om 156 te maken, om de inningsnederlaag te voorkomen. Maar Verity was volkomen onbespeelbaar en voor een totaal van 118 zat het geheele trotsehe elftal der bezoekers voor den tijd van sluiten weer aan den leant. Verity had in de beide in nings respectievelijk 7 en 8 wickets geno men, Bowes 3 in de eerste en 1 in de tweede, Hammond tenslotte 1 in detweede. Als men in aanmerking neemt dat de Australiër Brown in de eerste innings nog een century van 105 scoorde en dat er 17 extra's waren, dan blijft voor 21 andere Australische batsmen voor de beide innings samen een totaalscore van 280 runs. Woodfull was daarvan nog de beste met 22 en 43. Bradman scoorde 36 en 13. Mc Cabe 34 en 19. Chipperfield 37 en 14. Als wij deze scores ook in mindering brengen, houden wij 13 batting scores over voor een totaal van62 runs. Het was een sensationeel slot. dat deze tweede testmatch kreeg en de spanning voor het geheele toumooi van 5 wedstrijden is er sterk door toegenomen. KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. ONS GENOEGEN. Gespeeld 19 Juni: Ons Genoegen, adsp.S. V. (a) adsp. 20 (vriendsch.) 21 Juni: Ons Genoegen 1Flora 1 04 nederlaagwedstrijd) 21 Juni: Ons Genoegen 3—Flora 2 1—2 neder laagwedstrijd) Seriew. Meerl.) 23 Juni: Ons Genoegen 3S.V. 4 (regl.) 2—0 24 Juni Ons Gen. 2Palvu 1 11 Ons Gen. 2Oosterkwartier 3 00 Ons Gen. 2Flora. 1 00 Ons Gen. 3D.S.V. 2 50 Ons Gen. 3Palvu 0—0 Te spelen: 28 Juni: Ons Genoegen 1Oosterkw. 2: 7.20 terrein Ons Gen. (ned.w.) Ons Gen. 2Oosterkw. 3: 8.05 terr. idem id. 1 Juli: Aurora comb.—Ons Gen. comb.: 10 uur, terr. Aurora. BOOTTOCHT H. K. C. „HAARLEM" Tot slot van de feestelijkheden, van de Korfbalclub Haarlem ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, organiseerde zij Zon dag een boottocht voor haar leden en dona teurs. Ook dit gedeelte is schitterend ge- Met ruim 130 deelnemers werd de tocht aanvaard. Het weer dat zich aanvankelijk niet mooi liet aanzien, werd tegen den mid dag echter veel beter. Te acht uur vertrok de „Succes". De gewenschte stemming zat er reeds spoedig in mede door de keurige en onvermoeide muzikale medewerking van den heer Teunisse. De eerste pleisterplaats was Schiphol, waar de vliegtuigen en inrichtin gen werden bezichtgd. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om een vliegtochtje to maken. Toen ging de tocht naar Alphen aan den Rijn. Vandaar werd de terugtocht aan vaard via de Kagerplassen en Lisse. Verschillende spelletjes werden aan boord gedaan, 's Avonds tien uur arriveerde de „Succes" weer in Haarlem. HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGEN- TALLEN. Het programma van Woensdagmiddag luidt: 2 uur: 2de H.B.S. (a)r-R.H-B.S. Velsen Ca) 3 uur: 2de H.B.S. (b)—le H.B.S. 4 uur: Winnaar aWinnaar b HAARLEMSCHE COMPETITIE. Woensdagavond worden voor de Haarlem sche competitie gespeeld: SwastikaHaar lem n en E.D.O IIS.S.H De eerste wedstrijd vindt plaats op het Swastika-terrein aan den Vc-rgierdeweg. de tweede op het terrein van S.S.H. (nabij de Hoogovens). Aanvang 7 uur. LAWNTENNIS. TOERNOOI „DE HOOGE BERG" Zondag werd het derde onderlinge tennis- tournament ..De Hooge Berg" aan de Pijls laan geëindigd. De inschrijvingen waren grooter dan ver leden jaar; de partijen waren over het alge meen spannender ook. Er heerschte een prettige sfeer en de wed strijdcommissie, bestaande uit de heeren Van Riet, Looyen, Van Amerongen en Wild schut, heeft veel medewerking ondervonden, waardoor alles een vlot verloop had. Onder de inschrijvers waren jongelui met aanleg, die binnen niet al te langen tijd ze ker wel van zich zullen doen hooren. Een groot deel dei' partijen eindigden eerst na 3 sets, waardoor de spanning er steeds,in bleef. Dat het j aarlij ksche tournament in deze omgeving van Haarlem in den smaak valt, bewezen de vele hartelijke speeches tijdens de prijsuitreiking, welke als altijd des avonds in de groote Monsterzaal van den Hoogen Berg plaats heeft. Eerst laat in den avond ging men huis waarts. De eind-resultaten Juiden als volgt: Heeren enkelspel (zilveren wisselbeker) S. Hiemstra sl. v. Lohuizen 6—3. 62. Dames enkelspel i zilveren wisselbokaal) Mej. v. d. Berg sl. Mevr. Holt. Heeren dubbelspel: H. Deegenaar en A. Wildschut sl. J. Beverdam en P. Vander 63. 6—4. Dames dubbelspel: Mej. v. d. Berg en mevr. Holt sl. mej. Otto en mej. de Ridder. Gemengd dubbelspel: Mej. Heinesz en Mel- lema sl. mej. Loots en A. Wildschut 16, 6—3. 6—2. Troostronde Heerenenkelspel: M. Groeneveld sl. A. Wildschut 6—4. 6—3. Dames enkelspel: Mej. Gröschl sl. mej. Mei- nesz 64, 20 opgegeven. WIM~ "DON (OVERVEEN). t Maandag is het tennistournooi op het ba- nencomplex van N.V. Wimbledon te Over- veen begonnen. Alleen de B-afdeeling was nog aan de beurt. Dinsdag begint ook de A-afdee- ling te draaien en de inschrijvingen beloven wel zooveel, dat met het opschieten van de week ook het gehalte der partijen zal opschie ten tot een hooger plan. Het geen niet wil zeggen dat de eerste schermutselingen op het tennisveld niet be- zienswaardig zouden zijn geweest. De wil om de eerste ronde althans te overleven is een sterke stimulans tot goed spel. al is ook altijd het einde, dat een der partijen de vlag moet strijken, gelijk spel is niet mogelijk. De eerste uitslagen luiden: Heerenenkelspel B. Eerste ronde: Beynes slaat Boerrigter 62, 6—0. Verroen slaat Oremus 61, 62. Baart slaat de Kadt 86, 62. v. Hasselt slaat Levy 64, 62. v. Hees slaat Laset 63, 8—6. G. v. Loben Seis slaat Verwey 61, 97. 2e ronde: H. Borgerding slaat Lantsius 61, 60. Knoop sloot C. Borgerding 62, 63. Wigt slaat Smit 61. 63. v. d. Lee slaat v. Huyssteden 6—0. 61. A. de Roos slaat Poederbach 86, 6—1. Kermer slaat Meijer, 61, 75. Damesenkelspel B: le ronde: Mej. de Wolf slaat mej. Micheels 60. 6—0. Mej. v. d. Haar slaat mej. Terwey 61, 62. Gemeng dubblespel B: Mevr. Kuhn en mej. v. d. Melse slaan mej. Terwey en de Vletter 6—2, 6—3. POSTDUIVEN DE BONTE DUIF. Uitslag van de wedvlucht van Chateauroux op Zondag 24 Juni: F. Heerkens Thijssen 1 9, P. H. Brakel 2 7 8. W. J. der Kinderen 3 4 10, F. Kuijken 5, F. v. Honschoten 6 12, Joh. L. Heemskerk 11. HENGELEN A. V. C. CENTRALE WERKPLAATS. Bovengenoemde vereeniging hield een on dertogen Wedstrijd op Witvisch te Halfweg De vangst was matig. De prijzen vielen ten dëel aan: le prijs P. Pier, 2e pr. P. H. van Woerkom. tevens een draagmedaille als „held van den dag"; 3e pr. H. v. d. Smissen, 4e pr. P. v. d. Smissen. 5e pr. D. Lieshout. 6e pr. C. A. Larson, 7e pr. Joh. Junge, 8e pr. Peter Otte- bros. Na afloop reikte de voorzitter de heer P. v. d. Smissen, de prijzen uit. VISSCHENDE BILJARTERS. De biljartclub „de Poort" hield voor de ver andering een hengel wedstrijd op witvisch in de Kruisvaart. De uitslag luidde: 1. H. Eerhart, grootste, 2. R. Drayer 61 stuks, tevens held van den dag. 3. W. Hessling, 4. K. Boesten, 5. J. v. Teunenbroek, 6. J. Fabel, 7. J. de Nijs, 8. D. Heesemans, 9. A. Eerhart. 10. J. Baiterman. 11. J. Hessling, 12. W. Giesselbach, 13. H. Boesten, 14. J. Deen. Het Baarsje. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar ondertogen wedstrijd op witvisch in haar water in de Kruisvaart. Men vertrok per fiets te vier uur van het clubhuis. Er werd een aantal van 235 stuks gevan gen. De prijzen werden als volgt behaald: J. Kuier met den grootsten visch, le pr.: 2e pr. Smit Jongbloed met de meeste, 3e pr. J. Wil schut, 4e pr. S. Rosman, 5e pr. T. Slot, 6e pr. T. Giesberts 7e pr. P. Esvelt. 8e prijs B. Veen. 9e prijs R. v. d. Aar, 10e pr. H. Seijsenaar, 11e pr. G. Veen. De clubhouder, de heer Slot, heeft een gouden medaille beschikbaar gesteld voor hem, die in drie baarswedstrijden baars vangt. ATHLETIEK. COMPETITIE K.T.K. Op het terrein aan de Kleverlaan werd de eerste competitie-wedstrijd K.T.K. voor heeren afgewerkt onder leiding van den heer P. J. Wagemans. De le klasse bracht spanning als nooit te voren in deze competitie. De 3 deelnemende ploegen eindigden den wedstrijd n.l. met bijna gelijke punten-aantallen, zoodat na den twee den (laatsten) wedstrijd, welke in onderdee- len sterk verschilt in den eersten, een wijzi ging in de volgorde zeer wel mogelijk is. Deze werd nu: 1. Turnlust H. 278.55 p„ 2. B.G.V. 272.50 p„ 3. Concordia 272 10 p Deze ploeg-aantallen, en ook die van de 2e klasse, worden evenwel nog eenigszins gewij zigd o.a. in verband met niet deelnemen aali hoogspringen. In de 2e klasse nestelde Turnlust B. zich stevig op de eerste plaats met 138.80 p.. ge volgd door T.V.IJ. met 115.70 p. en B.G.V. H met 100.05 p. De verdere volgorde is: 4. Con cordia n. 5. Turnlust B II. 6 O.S.S. I. 7. Turn lust B III. 8. Turnlust B. IV. 9. O.S.S II. In de le klasse bereikte P. Spoor van Con cordia door overwinningen op 4 van de 6 num mers de eerste plaats. In de 2e klasse was deze voor M. Kluft van Turnlust B. De beste prestaties in vorgorae van le en 2e klasse waren: 100 M. hardloopen 11.7 sec. en 12.1 sec., hoogspringen 1.65 M. en 1.55 M„ ver springen 5.76 M. en 5.07 M„ kogelstooten 9.10 M. en 8.86 M„ speerwerpen 2e klasse 35.31 M., discuswerpen le kl. 27.21 M„ 400 M. le kl. 55.2 sec. DRIEKRINGEN WEDSTRIJD. Op 16 September vindt in Haarlem een athletlek-wedstrijd plaats tusschen vertegen woordigende dames- en heerenploegen van den Kennemer Turnkring, den Zaanschen Turn kring. en den turnkring Noord-Holland's Zui derkwartier. KANO-SPORT HAARLEMSCHE KANO VEREENIGING. Met een flink aantal supporters trok een tiental trekkers Zondagmorgen zeven uur met de snelle „Altijd wat" naar het wedsti'ijdter- rein der „Plassers" te Amsterdam. Het is een goede dag voor de H. K. V.'ers geworden, want in diverse nummers maakten ze tegen de beter getrainde Zaners en Am- sterdammers een zeer goed figuur. Zoo zagen J. v. Tongeren en C. v. Baaren na een spannende race kans, in het nummer R I Seniores respectievelijk als nummer drie en vier te arriveer en. De kampioen 1933 Kraayer, w/rd no. twee, terwijl H. Tromp één werd. In het nummer R I nieuwelingen 22 deelnemers bereikten drie H. K. V.'ers de finale. Prijswinners werden H. M. Feye als tweede en A. J. Bossen als vierde. Zelfs bij adspiranten R I hadden de Haar lemmers succes. W. v. d. Kroft behaalde op kranigen wijze den tweeden prijs. TWEEDAAGSCHE BRIDGE-DRIVE TE SCHEVE NIN GEN. Zaterdagmiddag was bet" een enorme drukte in 't Oranje-Hotel te Soheveningen, waai' 252 spelers en het geheele Bondsbestuur de kan sen van de diverse paren bespraken. In de vestibule van genoemd hotel stond een keur van voorwerpen,' waaruit de prijswinnaars een1 keus mochten doen. De 252 spelers waren als volgt ingedeeld: Drie groepen, bestaande uit 24 paren, speel-- den volgens nieuwe Howell-systeem, wat veel moeite en werk van de leiders vergt, maar het zuiverste beeld van de sterkte der paren1 aangeeft. Bij dit systeem spelen alle paren twee spellen tegen elkaar, zoodat men maar één winnaar, één tweede, etc. heeft. Drie andere groepen van negen tafels speel den het systeem Scheveningen, waarbij men' steeds twee winnaars in een groep krijgt, nl. één op de Noord-Zuid en één op de Oost- West lijn. Het geheel stond, onder de gewaardeerde leiding van den BondsvoorzitterA. J. E. Lu- cardie. Zoowel Zaterdag- als Zondagmiddag werd er gespeeld: verschillende interessante spel len zijn genoteerd, o.a. 't volgende spel ('t 10e spel op den tweeden dag bij de gemengde pa ren). Sch AH.9.3. Ha. H.7.6. Ru. A.8. Kl. V.x.x.x Sch. B. 7 Ha. 9, 8. 5 Ru. 10. 9. 2. Kl. B. 9, 8, 7, 4 Noord Zuid Sch. 10. 5. 2. Ha V. B. 3 Ru. B. 7. 5, 4, Kl. H. 10, x Slechts éénmaal van de twaalf keeren, dat genoemd spel gespeeld is. werd groot slem ge boden nl. door mevr. Heslenfeld en den heer Krouwels. De bieding verliep hierbij als volgt; N. 1 Sch 4 Sa. (2) 6 Sch. (4) P- O. P- P- P- P. z. 3 Soh (1) 5 Sa. (3) 7 Sch (5) W. p. p. P. 1) 3 Honneur-tricks met schoppen vrouw vierde of 5 kleine schoppenkaarten 2) De 4 sa. conventie 'twee azen met een,' heer in de geboden kleur). Dit bod geeft te vens aan dat er geen minimum opening was. 3) Ik heb de twee resteerende azen. 4) Hoewel de partner weet dat ik Aas erii Heer van troef heb. kan ik geen groot slem bieden indien, de partner geen overwaarde of gunstige distributie heeft. 5) Ik heb gunstige distributie (Klav. Aas see.!) Zooals te zien is, kan men dit spel ma ken. Uitkomst Ruiten 4. De uitslagen der Howell-wedstrijden luidenï Groep A (gemengde paren) 1 mevr. Tappenbeck-heer Blijdenstein, resp, Noordwijk-Amsterdam. 325 1/2 m.p. kol. R. N. Harchmaker-mevr. de Wijs, deh' Haag 301 1/2 m.p. 3 mevr. Joles-heer van Santen, Amsterdam, 293 1 2 m.p. 4 mevr. Heslenfeld-heer Krouwels, respi Zand voort-Haarlem 287 1/2 m.p. Groep B (heeren paren i 1 H. H. Lolcema-Pels Rijcken, Breda, 296 1/2 m.p. 2 H. H. Broekcx-Phaff, den Haag, 291 1/2 m.p. 3 H. H. Duyzend-Goudstikker, Amsterdam, 286 1 2 m.p. 4 H. H, mi', Snoeck Henkemans en Van Marwijk Koog, Dordrecht 283 1/2 m.p. Groep C (gemengde paren). 1 mevr. Kater en heer Kater Jr., Rotterdam 319 m.p. 2 mej. Duiven bode de Vlugt-heer Sarlonis, Den Haag 306 1/2 m.p. 3 mevr. Ruys en heer Velu. Den Haag 291' m.p. 4 mevr.. Masquerier-heer Heye, Den Haag', 288 1/2 m.p. De uitslagen van de wedstrijden volgens Scheveningsch systeem luidden als volgt: Groep A: Oneven lijn: Dames Heimans eiï van Hessen, Den Haag. Even: Mevr. Lansberg en mr. C. Polak, Rot terdam. Groep B Oneven: Mevr. Gendringen en kan. J. v. d. Ploeg, Amsterdam. Evenmevr. de Kat en mr. B. de Kat, Rot- terdam.en Groep C: Oneven: heer J. Samhalden en I. Samhalden, Den Haag. Even: H. H. J. v. Doorn en Ir. Meyboom, Den Haag. De heer Lucardie reikte de prijzen uit.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12