DE BILT Uw teint bepaalt PALMOLIVE uw jeugd! DONDERDAG 28 JUNI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 VOLKSRAAD CRITISEERT. Het regeeringsbeleid Ned.-Indië. TE WEINIG KRACHT VAN DEN MINISTER VAN KOLONIëN? ORIëNTEERING NAAR JAPAN. Het afdeelingsverslag van de algemeene be schouwingen in den Volksraad over de be grooting voor het dienstjaar 1935, vangt aan met de opmerking, dat Indië te zeer van het moederland uit wordt geregeerd. Dit geldt vooral voor de economische en financieele politiek, waarbij vaak de indruk wordt verkregen, dat Nederlandsche belangen met name die van het Nederlandsch groot kapitaal den voorrang hebben voor de alge meen Indische belangen. Sommige leden meenen, dat van den mi nister van Koloniën ten behoeve van Ned.- Indië niet die kracht uitgaat, welke van hem verwacht was. waarbij gewezen wordt op de aanhouding der contingenteeringsmaatregelen ten opzichte van Japan, waardoor Ned.-Indië gedurende de Japansch-Nederlandsche onder handelingen wordt overvoerd met Japansche goederen. Hieromtrent worden in het verslag nadere inlichtingen aan de regeering gevraagd. BaX de reis van minister Coüjn met kon doorgaan, word: betreurd, Men hoopt even wel dat de minister zich nog eens persoonlijk op de hoogte zal komen stellen. De geleidelijke vermindering van het aan tal Nederlanders in het ambtenarencorps ach ten sommige leden zóó bedenkelijk, dat zij maatregelen wenschen te zien genomen om zulks tegen te gaan. Uitvoerig vermeldt het afdeelingsverslag de verhouding tusschen den Volksraad en de regeering, welke door som migen zeer positief niet goed wordt geacht, weshalve de vraag wordt gesteld of wijziging van de Indische staatsregeling wellicht noodig is. Vele leden bepleiten de toekenning van het enquêterecht aan den Volksraad, naast de in voering van verantwoordelijkheid der hoofden van departementen aan den Volksraad. Beide punten worden van andere zijde bestreden. Verschillende leden zijn van oordeel, dat door reorganisatie in den Overheidsdienst nog veel kan worden bereikt. Een diepgaand onderzoek zou tot de con clusie voeren, dat onder groote lagen der be volking ontevredenheid heerscht. welke, wan neer zij tot uiting zou komen, inderdaad tot verstoring van rust en orde zou kunnen leiden. Hierbij wordt gewezen op verschillende crisis maatregelen. De grief, dat geen niet-Nederlanders in de delegatie voor de besprekingen met Japan zijn opgenomen, wordt door dè inheemsche samen leving algemeen gevoeld. De geschiedenis heeft geleerd, zoo wordt nog gezegd, dat na een periode van economische depressie dikwijls een. uitbarsting is gekomen waarbij speciaal gememoreerd wordt, dat de huidige crisis ernstiger is dan eenige crisis van vroeger. Bezwaren worden geuit tegen een overmatig scherpe controle op ieder politieke actie d,er inh^emschen. Hierdoor wendt de bevolking zich fneér 'en méér van het Neder landsche bewind af, terwijl een steeds duide lijker oriënteering naar Japan optreedt. Verlies der Indische markt. Een deel der leden merkt op, dat het feit, dat de Indische markt voor Nederland ver loren gaat, voor een aanzienlijk deel aan de Nederlandsche industrie zelf is te wijten. Ten eerste is het buitenland veel actiever dan Nederland, terwijl de Nederlandsche fabrikan ten steeds importeurs inschakelen, waardoor de nroducten hier te lande t te duur worden. Het buitenland zendt reizigers herwaarts, ter wijl de Nederlandsche fabrikanten uitsluitend contact houden met de groote importhuizen. Waardeering wordt uitgesproken voor den arbeid der Nederlandsche regeering tot ver lichting der lasten van Ned.-Indië, inzonder heid voor hetgeen terzake door den minister van Koloniën is verricht. Deze appreciatie geldt ook de conversie der Indische leenin- gen. Aangezien de algemeene toestand langza merhand gestabiliseerd moet worden geacht, bepleiten verscheidene leden algeheele en principieele herziening van het belastingstel sel. STRAFVERVOLGING VAN KAMERLID. f Door den curator in het faillissement van de Maatschappij Rijn-Strandbad te Arnhem is aan den Officier van Justitie verzocht om een strafvervolging in te stellen tegen den heer J. J. W. IJsseimuiden. secretaris-pen ningmeester van die stichting. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Te Dongen is Woensdagmiddag de 72-ja- rige J. v. d. Geeken door een autobus aange reden en op slag gedood. AGENDA Heden: DONDERDAG 28 JUNI Prins Hendriklaan 119. Overveen: Tentoon stelling van fröbelwerk van "t Kleuterhuys, 10—12 uur en 2—4 uur. Brinkmann, Groote Markt: Zitting van de commissie voor Consumpt-iemelkregeling. 10-2 uur en 6-9 uur- Rembrandt Theater: Een meisje met tem perament. Op het tooneel: De song-singers. 7 en 9.15 uur. t Luxor Theater: Hold your man. (De sterk ste band). 8.15 uur. Cinema Palace: De Broadway-Revue. Op het tooneel: K. en C- Speenhoff. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Gemeenteraad, 8 uur. Zandvoort: Gemeenteraad 8 uur. VRIJDAG 29 JUNI Prins Hendriklaan 119. Overveen: Tentoon stelling van fröbelwerk van 't Kleuterhuys. 10—12 uur en 24 uur. Broodfabriek De Zeeuw. Buitengewone aan deelhoudersvergadering. 7 uur. Bioscopen, nieuw programma., ARRON D.-RECHTB AN K UITSPRAKEN Yerzetpleger. De glazenwasscher die zich ernstig tegen de politie had verzet, waarbij een agent kwam te vallen en een lichte hersenschud ding opliep, werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. De eisch was 8 maanden. Een oneerlijk hulpbesteller. De hulpbesteller der posterijen te Zand voort, die terecht had gestaan, omdat hij zich brieven met geld, uit het buitenland ver zonden, had toegeëigend, werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek voor arrest: van de straf is 6 m. voorwaardelijk. De eisch was een jaar en 6 maanden. Vereenigingsgelden verduisterd. De bode, tevens bestuurslid eener buurtver- eehiging te IJmuiden, die zich contributiegel- den had toegeëigend, werd veroordeeld tot 3 maanden gevangensstraf; de eisch was 6 maanden. Brand door schuld. De IJmuidenaar, te wiens huize brand was ontstaan, nadat hij met een brandende lu cifer in een kast naar een lijst had gezo-ht, waarom hem brandstichting door schuld was ten laste gelegd, werd vrijgesproken, de eisch was f 50 boete. Verdediger was Mr. Ten Bokkel. Aanrijding op den Heerenweg. De autobestuurder, die op 15 Febr. op den Heerenweg bij het passeeren van een ander rijtuig in botsing kwam met een tegenligger, waardoor zijn auto tegen een boom botste, tengevolge waarvan een der inzittenden een hersenschudding kreeg, werd vrijgesproken, conform den eisch. Verdediger was Mr. G. C. A. Oskam. H Het verkeer op de Gasthuisvest. In hooger beroep had iemand terecht ge staan. die op de Gasthuisvest had gereden, terwijl dit verboden was; de Kantonrechter had hem ontslagen van rechtsvervolging. De rechtbank vernietigde het vonnis en veroor deelde den man tot 50 cent boete. De uitvoering van den Arbeiders sportbond. De bestuursleden van den arbeiderssport bond te Haarlem, die een uitvoring hadden gegeven in strijd met de vergunning van den burgemeester en deswege door den Kanton rechter tot -f 10 boete waren veroordeeld, za gen in hooger beroep dit vonnis bevestigd. De rechtbank overwoog,dat 'het hier een openbare uitvoering betrof, omdat ieder, die zich voor den vorm als lid opgaf, toegang kreeg. Onrechtmatig innen van een postcheque. Een jongmensch van 23 jaar, wiens identi teit niet vastgesteld is kunnen worden, aan gezien hij heeft opgegeven te Antwerpen ge boren te zijn, wat niet bevestigd is. stond terecht, omdat hij valschelijk een postcheque voor een ander bestemd, had geind en zich het geld ruim f 20 had toegeëigend. Hij woonde op 8 Januari in een pension in de Tempeliersstraat-, waar ook iemand had gewoond, die toen verpleegd werd in een zie- keninrichting. Deze heer kreeg elke week een postcheque, welke aan het adres in de Tem peliersstraat werd gezonden. Op 8 Januari was er weer zoo'n cheque ge komen en bezoedeld jongnemsch wist- die te bemachtigen, waarna hij de cheque op het postkantoor ging innen, valschelijk quitee- rende met den naam van den rechthebbende. Toen deze geen cheque ontving, werd een onderzoek ingesteld en weldra bleek, wie de inner was. Hij stond deswege heden terecht en beken de. hij zei uit armoede gehandeld te hebben. De justitie had een reclasseeringsrapport ingewonnen, dat vrij gunstig was en daarom eischte de officier van justitie 9 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf onder bepa ling, dat verdachte zal worden geplaatst in de stichting Hoogeland, waarin verdachte gaar ne toestemde, Mr. Drilsma. de verdediger, sloot zich bij het requisitoir aan, doch maakte bezwaar tegen de voorwaarde, dat verdachte na een jaar elke betrekking zou aanvaarden, welke de stichting voor hem mocht aanwijzen. De president zag daar geen bezwaar in; bestuurderen van Hoogeland zullen verstan dig genoeg zijn in de keuze eener betrekking, Winkeldiefstal. Een juffrouw, die niet verschenen was, stond terecht, omdat zij op 5 Mei bij de firma C. A. Brenninkmeijer een heerencostuum en een japon had weggenomen. De chef der firma, op de juffrouw attent gemaakt, door dat zij verdacht deed, had haar den koffer, dien. zij bij zich had doen openmaken en daar in de gestolen goederen aangetroffen. De Officier van justitie eischte tegen de vrouw, de al eens voor diefstal in ,J3e Bijen korf" tot een maand gevangenisstraf is ver oordeeld, een straf van 6 maanden. Verduistering van stofzuigers. Een man, die reeds 12 vonnissen achter den rug heeft, was er van beschuldigd, dat hij twee stofzuigers, een Electrolux en een Excel sior, in huurkoop had ontvangen en ver duisterd; de eerste had hij verkocht voor f50, de tweede had hij voor f 40 beleend. Ver dachte bekende en zei het gedaan te hebben omdat hij in geldnood verkeerde. De Officier van justitie merkte op, dat tegen verdachte nog een onderzoek loopende is, betreffende een aanzienlijke verduiste ring en eischte 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Drilsma, wees er op, dat weliswaar verdachte herhaaldelijk is veroor deeld, doch dat hij na zijn huwelijk zijn le ven is gaan beteren. Hij kreeg een behoor lijke betrekking en begon een manufacturen- zaakje. Dit zaakje ging echter niet: de man ging failliet en raakte zijn betrekking kwijt, waaraan is toe te schrijven, dat hij weer ge tracht heeft zich op onrechtmatige wijze geld te verschaffen. Pleiter drong aan op een voorlichtingsrapport. Uitspraak in al deze zaken op 10 Juli. meldt: Hoogste barometerstand 767.3 m.M. te Jan Mayen en Ingö. Laagste barometerstand 758.7 m.M. te Shields. en voorspelt: zwakken tot matigen Westelijken tot Noord- Westelqken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar schijnlijk weinig, of geen regen. Later iets warmer. Uit het Buitenland IETS WARMER Over Frankrijk daalde de baron*-'-'- ter wijl in het Zuid Westen en Westen de lucht druk flink steeg. De depressie ligt tl - s over de Noordzee. Over het Oo°tzoeerebied ver dween dehooge druk, terwijl de no1"'' -o- ge drukking haar invloed Zuidwaarts uit breidde. Tengevolge van de geheel onver wachte sterke stijging van den barometer over de Britsche eilanden vielen koelere lucht massa's in op de warme vochtige lucht in onze omgeving. Een regenfront, dat hier en daar zwaren neerslag bracht, passeerde hedennacht ons land. Grootenbroek had 27, De Bilt 19 m.M. Het front verplaatste zich Oostwaarts en zal heden in Duitschland wel onweersachtige regens brengen. Over Groot-Brittannië en Ierland klaarde de lucht op bij ruimenden wind. Ook ten onzent zal morgen deze opklaring wel volgen. Zij zal overdag een iets hoogere temperatuur brengen. De aanvoer van koe lere lucht uit het Noord Westen deed de ochtendtemperatuur over Groot-B:'"--«nië ons land en Frankrijk dalen. Over Duitsch-' land steeg de temperatuur nog. Over dinavië loopen de veranderingen uiteen. Over Zweden is de weerstoestand verbeterende. CRISISCOMITé. Personeel laboratorium Leyduin, Vogelen zang f 10. LID VAN DÏLLINGER'S BENDE GEARRESTEERD. Zwaar gewapende politiebeambten hebben m een woning te Minneapolis een lid van Dil- linger's bende gevangen genomen, nl. zekeren Albert Reilly. Reilly, die te bed lag. kon zon der strijd worden overmeesterd. Hij werd spe ciaal gezocht wegens het herbergen van Dil- linger, wien hij het mogelijk had gemaakt zijn wonden te laten behandelen. Barometer Vorige stand 766 m.M. Stand van heden 760 m.M. Stilstand. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur HAARLEM, 28 Juni 1934. 58 Wilt U mager worden? Probeer dan de vetvrije Yoghurt van OUD-BUSSEM Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbindingsweg 59- Telef. 22754 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM. Ondertrouwd. 27 Juni: J. J G. Uijlen- broek en C. E. Goëdhart. H. v. Tongeren en J. Heneweer. G. J. Bloemink en H. J. Tiemens. C. Oud en C. Reichwein. S. v. Looij en T v. Noord. J. Coeleman en W. P. Boerée. P. G. Kruijer en A. H. Scliweer. J. Winkel en B. B. Vos v. Zalinge. P. Voell- mecke en A. v. d. Broek. A. H. Evertman en J Vermeulen. J. H. Kottman en H. W. Warnken. M. H. Govers en J. ter Maat. E. Wijers en E. E. C. Hessen. Getrouwd. 27 Juni: A. Grim en L. Heeres. - J. G. Tesselaar en L. M. G Harder. G. d, Reep en S. J. de Zwart. J. F. Artz en F. Fischedick. B. J. Wesselink en M. Perl. C. L v. Berkel en C. J. M. Brugman. P. C. Pieters en E. v. d. Berg. W. A. Spoor en C. v. d Oever. J. P. Sieraad en L. F. de Nijs H. C. Hartman en J. M. Mentjox. H Bierhaus en A. Burghard L. de Groot en W. A. Gijsbers. J. A. Libosan en E. G. J. Rijkbost. Bevallen. 24 Juni: M L. E. Peerboom— Henfling d,. 25 Juni: H. v. Beuzekom Tichelaar, d. A. C. v. EerdenWagenaar, J. M. Meijerv. Wort, z. F. J. Ka- moenSelhorst, d. Overleden. 25 Juni: H. Rothschild, 57 jaar, Gasthuisvest 26 Juni: A., 4 mnd., dochter van H. Wesseling, Elzenplein. C. J. M7 dagen, dochter van G. P. Lommerse, Kamperlaan. EEN VERKLARING. Een gedeelte onzer abonnés. zij het dan ge lukkig geen groot percentage, heeft Haarlem's Dagblad gisteren wat later ontvangen dan ge bruikelijk. De oorzaak hiervan was. dat onze autobesteldienst, die de pakken couranten naar tal van bezorgwijken brengt, ter bespoediging van de bezorging, niet minder dan viermaal op verschillende punten werd opgehouden wegens het passeeren van den optocht der Groote Houtstraatvereeniging. Wij vermelden dit niet als een bezwaar tegen genoemde vereeniging of haar jubileumsöptocht, want daar is niet de minste aanleiding toe. Ma&r wel om të ver klaren, hoe het mogelijk kan zijn, dat de best georganiseerde bezorging door overmacht ge dwarsboomd wordt. Een onberispelijke huid verleent u een charme zonder weerga. Zij geeft u een jeugdig uiterlijk en een aan trekkelijkheid, die niet van uw leef tijd afhankelijk is. Als u deze charme bezit, behoudt haar dan door het regelmatig gebruik van Palmolive, de wereldberoemde schoonheidszeep. Hebt u nog niet die aandacht aan uw teint geschonken welke deze verdient, begin dan nog heden met onze eenvoudige schoonheids behandeling, de 2-minuten methode: Masseer 's morgens en 's avonds gezicht en hals twee minuten met het zachte, overvloedige schuim van Palmolive zeep en warm water. Daarna afspoeleneerst met warm, dan met koud water. Over de resul taten zult u méér dan tevreden zijn ...de 2ccp dcr^ugd 16 cent (Adv. Ingez. Med.) DE BRITSCH-AMERIKAANSCHE SCHULDENREGELING. Engeland heeft bezwaren tegen levering in natura. HET VRAAGT EEN BEPAALD BEDRAG VAST TE STELLEN. De nieuwe nota van Engeland inzake de oorlogsschulden is telegrafisch aan de Ver- eenigde Staten overgebracht. Zij houdt in hoofdzaak het volgende in: De Britsche regeering heeft in haar nota van 4 Juni verklaard, dat het haar onmogelijk zou zijn een toestand onder het oog te zien, waarbij zij haar uit den oorlog voortvloeiende verplichtingen tegenover anderen ten volle zou moeten nakomen, terwijl overigens alle vorderingen tot betaling der haar tengevolge van den oorlog verschuldigde bedragen zou den worden gestaakt. Ten aanzien van het denkbeeld der beta lingen in natura herinnert de Britsche re geering er aan, dat de ervaring bij de Duit sche .herstelbetalingen heeft aangetoond, dat transfermoeilijkheden niet worden opgelost door- een stelsel van leveringen in natura. De economische bezwaren tegen betaling in contanten zouden evenzeer gelden voor leve ranties in natura, tenzij deze zouden be staan uit eigen producten van het debiteur- land (met uitsluiting van weder-uitvoer) en tenzij deze worden geaccepteerd door het crediteurland en door dit land worden ver bruikt naast de artikelen, bij het normale han delsverkeer van het debiteurland gekocht. Wanneer het Vereenigd Koninkrijk geen be taling ontvangt voor goederen, die op eom- mercieele rekening worden gekocht, dan zou den zijn deviezenvoorraden, die voor den aan koop van katoen en andere artikelen uit Amerika beschikbaar zijn, nog verder afne men. Derhalve ziet de Britsche regeering, of schoon zij niet ongeneigd is d-e mogelijkhe den in deze richting verder te onderzoeken, op het oogenblik geen middel om een derge lijk plan tot uitvoering te brengen, dat op de goedkeuring van de regeering der Vereenigde Staten zou kunnen rekenen. Naar het oordeel der Britsche regeering is de hoofdquaestie, welke moet worden gere geld, het vaststellen van het bedrag, dat, rekening houdende met alle omstandigheden van het schuldenvraagstuk, moet worden betaald. DE DUTTSCH-ENGELSCHE TRANSFER ONDERHANDELINGEN. De Duitsch-Engelsche onderhandelingen in verband met het Duitsche transfer-mora torium zijn Woensdagmorgen om elf uur in het Ministerie van Financiën begonnen. Ge delegeerden van het Engelsche Minist°-;" van Financiën eh van het Departement van Bui- tenlandsche Zaken onder leiding van Sir Frederic Leith-Ross hebben tezamen met de Duitsche gedelegeerden een zitting gehou den. Voordien hebben de Duitsche gedele geerden. Dr. Berger. Dr. Ulrieh en een half uur onderhandeld in de Duitsche ambassade waar zij den Duitschen ambassa deur en Gezantschansraad Rueter raa-dnleeg- den. Daarop begaven zij zich naar het Mi nisterie van Financiën waar de onderhande lingen om 11 uur precies begonnen. VOORBEURS TE AMSTERDAM. VRIJWEL GEEN HANDEL De beurs had hedenochtend een bijzonder lusteloos voorkomen. De affaire, die reeds langen tijd van zeer kleine afmetingen is, was thans vrijwel geheel tot stilstand geko men. Van een bepaalde tendenz kon onder die omstandigheden moeilijk worden gesproken. De koersen gaven over het algemeen slechts onbeteekenende verschillen te zien. Het feit, dat Wallstreet na de stijging op Dinsdag, gis teren weer een terugslag te zien heeft gege ven, heeft niet veel indruk gemaakt, daar men dit wel had verwacht. De stijging werd namelijk niet anders beschouwd dan als een technische reactie op de voorafgaande daling. Omtrent de transferbesprekingen luiden de berichten niet zeer optimistisch in in verband daarmede werd'de Youngleening lager ge noemd. Op de wisselmarkt, bleef ondanks de min der gunstige berichten omtrent de Engelsch- Duitsche besprekingen met betrekking tot de transfer, een vaste stemming voor de markt bestaan, waaruit men meent te mogen aflei den. dat door de Reichsbank nog altijd steun wordt verleend. Voorts was het pond sterling heden opnieuw vast en kon de koers tot boven 7.44 stijgen. DE HEER ED. A. VAN BILDERBEEK. Naar wij vernemen heeft de heer Ed. A. van Bilderbeek eervol ontslag gevraagd en gekre gen tegen 1 Juli als administrateur van de. Sociëteit de Vereeniging, welke functie ge durende 8 jaar door hem is vervuld. HOOFDINSPECTEUR C. J. BOS VRAAGT ONTSLAG. De heer C. J Bos, hoofdinspecteur van politie, heeft om gezondheidsredenen ontslag gevraagd, zoodat te verwachten is, dat hij met ingang van 1 Augustus den politiedienst zal verlaten. ONGEOORLOOFD COLPORTEEREN. Woensdagmiddag vijf uur heeft de politie op het Stationsplein proces-verbaal opgemaakt tegen een 17-jarigen scholier, wegens het luid keels roepen bij het te koop aanbieden van een gedrukt stuk; „Waarom anti-semitisme?" De exemplaren werden in beslag genomen. ONVOORZICHTIG DE STRAAT OVER GESTOKEN. Woensdagavond acht uur stak de elfjarige J. van B. in de Gasthuislaan, toen hij achter een Brockwaybus liep, onverwacht de straat over. met het gevolg dat hij door een uit de tegenovergestelde richting komende Brockway bus aangereden werd. De jongen kreeg een klap van den bumper; hij brak zijn rechter dijbeen. Door leden van den Ongevallendienst werd hij per ziekenauto naar de Maria-Stich- t-ing vervoerd. De bestuurder heeft geen schuld aan dit ongeluk. REDDINGSBRIGADE. Voor het medisch examen van den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen slaag den op 27 Juni j.l.: Voor Diploma A. Mej. H. H. Groenendaal en de heeren G. de Hollander, W. I-I. J. Kroon van de Haarlemsche Brigade en de heeren Abrahams en A. v. d. Plas van de Heemsteed- sche Brigade. Voor Diploma B. slaagden van de Haarlem sche Brigade de dames Mej. Ch. Houben en Mej. L. Kollerie en de heeren B. H. van Zan ten en C. van Brussel en van de Heemsteed- sche Brigade de heeren v. d. jPerg, A. H. Dek ker en C. Band. Voor Diploma C. slaagde de heer W. E. En- dert van de Haarlemsche Brigade. NEDERLANDSCHE SCHOLIEREN NAAR NEW-YORK. Oud-Amsterdam zal opnieuw een bezoek brengen aan Nieuw Amsterdam, wanneer elf jongens en elf meisjes van 14—17 jaar die de verschillende Nederlandsche provincies ver tegenwoordigen ,op 18 Juli met het stoom schip ..Statendam" van de Holland-Amenka- lijn te New-York zullen aankomen. Deze afvaardiging van Nederlandsche scholieren gaat een bezoek brengen aan de scholieren van New-York waar zij vele merkteekenen bezoeken van geschiedkundige nationale en industrieele beteekenis. Zij zul len twee weken in groot New-York blijven. Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk en zijn gemalin, die op 28 Juni 1914 Je Serajewo vermoord werden, op een van hun laatste uitstapjes. ROOSEVELT „WORDT NOG MEER GOEDE BUUR". WASHINGTON. 28 Juni (V.D.). President Roosevelt is voornemens zijn poli tiek van goede nabuurschap uit te breiden door de op Haïti gestationneerde vlooteen- heden terug te trekken. Woensdag verluidde dat de evecuatie van Haïti was vastgesteld op 1 petober a.s,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2