INGEZONDEN. 7 HONIG'S BOUILLONBLOKJES bhans 6 voor lOct Gemeenteraad van Haarlem. WOENSDAG 4 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE ACTIE VAN DEN STRIJD- BOND TEGEN HET FASCISME. Mijnheer de Redacteur, Het zij ons vergund op de opmerkingen van den heer A. J. Koopman in zijn ingezonden stuk over het ..tartend optreden van commu nisten" op Maandag 18 Juni. terug te komen. In de allereerste plaats meenen wij er op te moeten wijzen dat hier geen sprake was van communisten. De arbeiders die op 18 Juni. ter gelegenheid van de N S3, vergadering, uiting gaven aan hun anti-fascistische gezindheid, waren niet alleen communisten, het waren in overgroote meerderheid arbeiders die, zonder tot een bepaalde politieke richting te behoo- ren, slechts hiervan overtuigd waren, dat het fascisme niets anders kan brengen dan nóg grootere ellende. En de wanorde, die er dien avond heerschte, was niet zoozeer het gevolg van het „tartend optreden der communisten", dan wel van het optreden der politie. Ook maakt de heer Koopman melding van het schandelijke feit, dat kort geleden een 30- tal communisten een 10-tal niet-communisten belette, dat zij propaganda maakten voor een niet-communistische vergadering. Waarom zegt de heer Koopman niet fascisten (want het waren N.S.B.'ers). Maar ïvu het feit zelf. Dit verhinderen van het voeren van propaganda kan slechts in overeenstemming zijn met de wenschen van den heer K. Hij zegt nl.: „Een handjevol menschen mag toch zijn wil niet opdringen aan een geheel volk?" Nu de feiten. Aan de propaganda makende N.S.B.'ers is heel vrien delijk verzocht (niet door communisten, wèl door de meerderheid van de in die buurt sterk anti-fascistische, bevolking) of ze zoo goed wilden zijn op te houden en zich uit de be trokken buurt te verwijderen. Aan dit verzoek gaven de heeren geen gehoor. Een kleine min derheid wenschte dus haar propaganda door te voeren, tegen den wil van de meerderheid van de bevolking dier buurt. Dat deze overgroote meerderheid dit kalm maar beslist verhinderde, moet de heer K. volgens zijn eigen opvattingen, dus toejuichen. Inplaats van echter dat te doen, noemt hij het ..al te kras". Het is echter een verheugend verschijnsel dat de arbeiders en ook andere groepen steeds meer blijk geven, niet gediend te zijn van deze specifiek fascistische methodes, maar zich in steeds grooter getale aansluiten bij' den strijdhond tegen Fascisme, waarin allen (dus niet alleen communisten) zich kunnen ver eenigen. en die ook in de toekomst alles zal doen om te voorkomen, dat het fascisme hier baas wordt, d.w.z. dat een kleine groep (het grootkapitaal) zijn wil oplegt aan de geheele (arbeidende) bevolking. HET BESTUUR VAN DEN STRIJD- BOND TEGEN FASCISME. (Afd. Haarlem). (Van redactiewege ingekort). OVERBODIGE TRAMRAILS. EEN VERKEERSGEVAAR. Geachte redactie, Wellicht wilt u mij wel in de gelegenheid stel len door middel van dit ingezonden stuk de aandacht van de bevoegde instanties te ves tigen op het gevaar, dat de waarschijnlijk overbodig geworden tramwissels op het ont moetingspunt VerspronckwegSchotersingel voor de vele deze plaats passeerende wiel rijders opleveren. Het is wel mogelijk, dat ook de tramrails naar Bloemendaal binnen afzienbaren tijd door opheffing van de tram op dat traject overbodig worden, zoodat hetgeen ik vraag dan automatisch en afdoend verholpen wordt, doch het komt mij voor, dat met onmiddellijke ver wijdering van bedoelde zeer gevaarlijke wis sels aan het rijwielverkeer in de komende sei zoenmaanden een groote dienst wordt bewezen, terwijl daardoor misschien ernstige ongeluk ken worden voorkomen. Den betrokken autoriteiten adviseer ik, op werkdagen omstreeks 12.15 ter plaatse eens een kijkje te gaan nemen, waardoor zij vermoede lijk en voor zoover noodig wel overtuigd zullen worden, dat mijn verzoek geenszins ongemo tiveerd is. In de hoop. dat dit stukje tot het gewensch- te doel moge leiden, zeg ik dank voor de be reidwillig afgestane plaatsruimte. Hoogachtend, ABONNé. HYPOCRISIE TE ZANDVOORT. Geachte redactie, Met voldoening las ik het ingezonden stukje onder bovenstaand opschrift van M. K. in uw nummer van Vrijdagavond, bij welk woord van protest ik mij volkomen kan aansluiten en ongetwijfeld nog honderden en duizenden met mij, al grijpen zij niet direct naar de pen. Kon men reeds 20 jaar geleden in het buitenland bij velen constateeren het sterke verlangen van den mensch naar zon, licht en lucht, sport en spel in de vrije natuur, de bron toch van alle energie, en wel uit de eer ste hand. zoo langzamerhand is ook het be grijpen in de breede scharen der menschen doorgedrongen, dat niet alléén de planten zon, licht en lucht noodig hebben. Wie eenmaal de beteekenis van zon, licht en lucht voor geest en lichaam heeft leeren ken nen, kan zich aan haar gunstigen invloed niet •meer onttrekken en het zal daarom een feit worden, dat „de wassende vloed onzer dui zenden jongeren het hypocritendom geheel zal wegvagen". Zon, licht, lucht, beweging beteekent: naar de waarheid. Dit is op geen enkele andere ma nier mogelijk. De oude Grieken begrepen dit beter, maar de tijd zal leeren. dat de mensch van deze eeuw in die richting voortgaat en inziet hoe hij de kracht van zon, licht en lucht ook op eigen lichaam en geest gunstig kan laten inwerken. Wanneer ook de „boy- co tlieden" hiermede een begin maken, dan ik weet het zeker zullen ook zij niet meer •naar hun voegere ziens- en levenswijze terug verlangen. Het °-eeft bovendien een besparing oo de doktersrekening en verhoogt hun vita liteit. Daarom indien gij u niet aangenaam voelt als ge kijkt naar iemand in een zwem broekje. danverander uw gezindheid en roep met ons: heil aan allen, die den tijd heb ben erkend! Met dank voor plaatsing. STEUNVERLAGING. Met ingang van heden gaat de steunverla ging in. Wij die daarmede te doen krijgen, zien de toekomst steeds donkerder in. 't Is voor de vrouwen onmogelijk 't uiterste te koo- pen waaraan een gezin behoefte heeft. Alles blijft toch even duur. vooral de huur. Is hier voor de overheid niet een stuk werk te doen. waardoor wij. ondersteunden, met verlaging van steun eenigszins accoord zouden kunnen gaan? Behalve de huren zouden voor de werk- loozen ook de prijzen voor gas en electriciteit naar beneden moeten gaan. Ik verwoon f 5.25. electra f 1, gas f 1, zie kenkas f 0.58. bondsgeld f 0.70, samen I" 8.53. uitkeering f 15.25. Over voor gezin van 5 per sonen: f 6.72. Laat de overheid een poging doen om te trachten de huiseigenaren te bewegen, vrij willig de huren te verlagen. Anders maar met dwang. EEN ONDERSTEUNDE. DE BACTERIëNPROEVEN TE BERLIJN. WICKHAM STEED S ONTHULLINGEN. Onder de rubriek „Laatste berichten" in Haarlem's Dagblad van Vrijdag 29 Juni kun nen wij een bericht aantreffen, waarin mel ding wordt gemaakt van hetgeen enkele Parij- sche bladen schrijven over Duitsche proefne mingen met bacteriën voor oorlogsdoeleinden. Een Engelsch journalist zou belangrijke docu menten in handen hebben gekregen, aan de hand waarvan hij sensationeele onthullingen doet. Daarin wordt o.a. beweerd dat Duitsche agenten in Parijs ep enkele drukke pleinen bacteriën hebben verspreid en later de resul taten hebben nagegaan, die „zeer goed" moe ten zijn geweest. Het slot van het bericht luidt dan: Men kan zich voorstellen, dat men zich te Parijs vrij onbehagelijk voelt bij het denkbeeld dat Duit sche spionnen in vollen vredestijd midden in Parijs dergelijke proeven hebben kunnen nemen zonder opgemerkt te worden, en onder den indruk is van het onmenschelijk karakter van den eventueelen nieuwen strijd, die op deze wijze zoo meedoogenloos wordt voor bereid". Waaraan men had kunnen toevoegen: Onder deze omstandigheden zal de Fransche regeering weinig moeite hebben, de bevolking te overtuigen van de noodzakelijkheid eener versterkte (lucht)bewapening. Wordt men dan nooit wijzer? Gelooft men nog steeds aan al die sensationeele onthullin gen die over de bewapeningen enz. van andere landen worden gedaan? Ik zal hier een stukje citeeren uit het boek van Otto Lehmann Russ- büldt, waarin hij citeert wat een Parijsch hoofdredacteur schrijft over een soortgelijk geval. „Wanneer het ging om verhoogde uitgaven voor bewapeningsdoeleinden, en alle reclames en prospecti niets meer uithaalden, vond de Fransche regeering andere middelen uit om het geld uit de kousen der spaarders te krij gen: zij liet door de pers z.g. uit het buiten land afkomstige berichten verspreiden, bijv over zekex-e militaire, klaarblijkelijk tegen Frankrijk gerichte, operaties van andere mo gendheden, of over geweldige oorlogstoerus tingen van andere staten. Zulke mededeelin- gen lieten gewoonlijk niet na, de gemoederen diep te verontrusten en het volk en zijn afge vaardigden goedgunstig te stemmen voor de wenschen en voornemens der regeering. Een prachtig voorbeeld daarvan is de Poelitov- affaire. Op 27 Januari 1914 publiceerde de „Echo de Paris" een z.g. uit Petersburg afkomstig op zienbarend telegram: „Het gerucht, dat de Poetilov-fabrieken te Petersburg door Krupp zijn aangekocht, wordt bevestigd. Wanneer dit juist is, zal het bericht in Frankrijk de groot ste opwinding veroorzaken. Het is bekend, dat Rusland voor het geschut en de munitie van zijn kustartillerie de Fransche modellen heeft overgenomen. Tot dusverre werd het grootste deel van dit materiaal in de Poetilov-fabrie ken met medewerking van de Fransche maat schappij Creusot en van het door haar naar Rusland gezonden Fransche personeel vervaar digd". Hij beschrijft dan hoe het hier ging om het fabrieksgeheim der 75 m.M. kanonnen, dat geen geheim meer was, daar Italië en Bulga rije deze ook reeds gebruikten, terwijl boven dien Krupp reeds lang in de Poetilov-fabrieken zat. en gaat dan verder: „In werkelijkheid stond de zaak zoo: de Poe tilov-fabrieken. niet in staat de bestellingen van den Russischen staat te bemachtigen, vormden sedert 1910 een belangengemeenschap met de bank van de Union Parisienne waar van ze 24 millioen leenden, voorts met Schnei der van de Creusot-fabrieken waarvan zij de ontwerpen der 75 m.M. kanonnen, ingenieurs en de vereischte technici kregen, alsook met Krupp te Essen, die de met de Duitsche zware artillerie opgedane ondervinding en zijn des kundige voormannen ter beschikking stelde. Wij zien hiertoe Fransche en Duitsche inge nieurs en arbeiders onder toezicht van de ban kiers der Union Parisienne en van financiers, die met de Duitsche bank geparenteerd waren, broederlijk kanonnen maken. waarmee zij el kaar later zouden vermoorden." Tot zoover deze Fransche journalist. Vertoont dit geval niet een treffende gelijke nis met het Duitsche bacterie-schandaal? Kunnen wij de laatste jaren niet telkens en telkens weer dergelijke berichten in de bladen lezen? Duiken bepaalde berichten niet altijd op in bepaalde bladen? Het is niet oninteres sant eens na te gaan wat gewoonlijk de bron nen zijn van dergelijke hits-berichten. Omtrent de (on)afhankelijkheid der Fran sche pers zou xxog wel het één en ander te zeggen zijn. Ik zal citeeren wat daaromtrent in „Vredesstrijd" het orgaan der Jongeren Vredes Actie, heeft gestaan. Uit het nummer van 3 Maart 1932: „De Fransche ijzer- en staalmaatschappijen, die de basis vormen voor de wapen- en muni tie-industrie zijn vereenigd in het centrale „Comité des Forges". Dit lichaam heeft de meerderheid der aandeelen opgekocht van de groote bladen „Le Temps" en „Le Matin". Uit het nummer van 7 April 1932: „Het bovenstaande herinnert aan de Russi sche propaganda tegen Oostenrijk in 1912. Op 18 Dec 1912 berichtte de Russische gezant Iswolski aan zijn regeering: „Aan de verdeeling van Russisch geld over de Fransche bladen neem ik persoonlijk geen deel, maar ik tracht door persoonlijk contact de meest invloedrijke bladen te bewerken, zooals de „Temps", het „Journal des Débats", de „Echo de Paris", enz. Op 19 Nov. 1913 maakte A. Rassolowitsj, de vertegenwoordiger van het Russische minis terie van financiën te Parijs, een staatje op van de tweede serie van omkoopbetalingen voor iedere maand. Dit bevatte: Le Radical 2 termijnen frs. 120.000; La Lanterne frs. 35.000, Le Figaro frs. 25.000: Le Temps frs. 50000; La Libre Parole frs. 80.000; L'Aurora frs. 45,000; Le Gaulois frs. 25.000; La Liberté frs. 30.000." Het bovenstaande geeft wel een beeld van (Adv. Ingez. Med.) de fraaie rol die sommige Fransche bladen speelden en spelen. En moet men zich wéér laten ophitsen, zoolang tot men een eventuee len nieuwen oorlog weer aanvaardt? Laten wij op onze hoede zijn. Zijn ook wij niet reeds al te zeer verontrust, gezien de mas sale medewerking die de luchtbeschermings oefeningen overal in den lande ondervinden? Deze luchtbescherming, nota bene het sterkst gepropageerd door o.a. enkele Duitsche gas- maskerfabrieken iDraeger Werke, Lübeck. Auer Gesellschaft. Berlin1 Zeer zeker moeten wij verontrust zijn door den stand der bewapeningen in de diverse landen. Zeer zeker is een eventueele komende strijd onmenschelijk en onmeeaoogend. Maar de kranten die wel zoo welwillend zijn de men schen daar steeds weer op te wijzen, hebben vele malen andere drijfveren dan menscb- lievendheid en oorlogshaat. Want nooit mag angst voor een oorlog ons leiden tot het aan vaarden van (grooter) bewapening of lucht bescherming. Bewapening trekt den oorlog aan; bewapening en oorlog kunnen nergens anders toe dienen dan de brandkasten der oor- logs-industriëelen te vullen. Laat het was sende oorlogsgevaar ons stimuleeren tot moe diger strijd tegen oorlog en oorlogsvoorberei ding. KIEK DE BOER. Spoedeischende vergadering. Prins Hendrik door Burgemeester Maarschalk herdacht. Dinsdagnamiddag vijf uur kwam de ge meenteraad van Haarlem in spoedeischende vergadering bijeen. De heer Reinalda had bericht van verhinde ring gezonden. Terwijl alle leden zich van hun zitplaatsen verhieven herdacht de Voorzitter in de volgende treffende bewoordingen het zoo plotseling overlijden van Prins Hendi'ik: „Dames en Heeren. Het is met het diepste leedwezen, dat ik U, leden van den Raad. me- dedeeling doe van het verscheiden van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden op heden middag. Terwijl het land nog rouwt om het groote verlies, dat de natie, het Koninklijk Huis en in het bijzonder Hare Majesteit onze geëei'biedigde Koningin leed door het overlij den van de zoo geliefde Koningin-Moeder, komt onverwacht deze slag. die het Koninklijk gezin wederom zoo zwaar treft. Voorzeker gaan onze gedachten en ons me deleven in dit oogenblik allereerst uit naar onze Vorstin, dit bij de zware zorgen, die het bestuur van het land in deze moeilijke dagen biedt ,in haar persoonlijk leven met zulke groote rampen wordt geti-offen. Ook naar Hare Koninklijke Dochter gaan thans onze gedachten met diepen weemoed, daar zij een vader verliest, aan wien zij zoozeer gehecht was. Moge de groote aanhankelijkheid, die ons volk voor het Oranjehuis gevoelt, welke nog kortelings zoo treffend tot uiting is gekomen, en de overtuiging dat het volk in Haar smart deelt, onze geliefde Koningin in deze zware beproeving tot steun en tot troost zijn. Het is mij niet mogelijk U reeds thans de beteekenis van Z. K. H. Prins Hendrik voor het land te schetsen en een eenigszins volledig beeld te geven van zijn verdiensten in velerlei opzicht, doch met groote dankbaarheid mag ik hier reeds gewagen van zijn groote ver diensten voor de organisatie van het Roode Kruis en het Reddingswezen, waaraan Hij voortdurend zijn zorgen wijdde. Vooi^zeker zal ook de naam van Prins Hen drik der Nederlanden, die zoo vele jaren en met zulke innige banden aan het Koninklijk Huis is verbonden geweest, in dankbare her innering bij het Nederlandsche Volk blijven voortleven". Geheime zitting De raad ging daarna in geheime zitting, die tot bij half zes duurde. Conversie geldleeningen. Nieuwe leening van 6.950.000. Na heropening gaf de Voorzitter het woord aan den Gemeentesecretaris voor het voor lezen van het raadsbesluit inzake de conversie van geldleeningen, namelijk de algeheele af lossing der volgende geldleeningen: f 2.500.000 aangegaan op 19 Mei 1925; ƒ4 000.000 van 25 Jan. 1928 en 4.000.000 van 9 Jan. 1929. Voor gesteld werd bij de Amsterdamsche Bank aan te gaan ten laste der gemeente Haarlem een geldleening van 6.950.000 nominaal ka pitaal a 4 pCt. per jaar, verdeeld in obligaties van 1000. De eerste aflossing zal plaats heb ben op 1 Augustus 1935 en dë laatste in 1975. Zonder stemming werd hiertoe besloten. Mede ten teeken van rouw werd de zitting daarna door den Voorzitter gesloten. EINDEXAMEN STEDELIJK GYMNASIUM HAARLEM 3de groep: geslaagd voor diploma B de da mes C. S Borggreve, A, L. van der Vlugt, M. Klatzer. de heer H. Voorzanger, G. de Josselin de Jong, J. W. Keizer, J. Ebbinge, J. D. Ph. van Batenburg, Afgewezen 3 candidaten, met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. Na verlengd examen geslaagd voor diploma A: de dames L. M. F. van Sluys, E. J. de Jong. de heeren H. Beker, N- M. Muller, C. E. Baljon W. A. Steenstra Toussaint. CONVERSIE VAN PROVINCIALE LEENINGEN Ged. Staten stellen Prov. Staten voor, in te trekken hun besluit van 31 Maart 1925 en Ged. Staten te machtigen over te gaan tot con versie van ten laste der Provincie gesloten of nog te sluiten leeningen, telkens wanneer zulks in het financieel belang van de Provincie moet worden geacht, met dien verstande, dat de jaaxdijks op de te sluiten leening af te los sen bedragen niet geringer mogen zijn dan die op de ieening, welke geconverteerd wordt. STEDELIJK GYMNASIUM. EEN AFSCHEID. Naar wij vernemen zal Donderdag a.s. te 10 uur 15 in de auja van het Stedelijk Gymna sium alhier een eenigszins plechtig afscheid plaats vinden van de scheidende leeraren, den oud-conrector Dr. W. v. d Berg. thans direc teur der Eerste H. B. S. b alhier en den leeraar Dr. K. v. d. Heyde, benoemd tot rector van het Gymnasium te Apeldoorn. Des namiddags tusschen 2 uur 30 en 5 uur zullen genoemde leeiaren op Groenendaal aanwezig zijn om van ouders, oud leerlingen enz. afscheid te FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 3 Juli uitgesproken: 1. P. J. Maas vrachtrijder te Santpoort. Hoofdstraat 372. Curator Mr. A. van Leyenhorst, alhier. 2. J. van Slooten, haring- en vischventer wonende te IJmuiden, Breesaapstraat 48. Cui-ator Mr. W. Veniet. alhier. 3. D. Walraven, caféhouder, wonende te Haarlem Rijksstraatweg 293. Curator Mr. B. E. van Tijn, alhier. 4. D. A. Tyman machinezetter wonende te Heemstede. Javalaan 49. Curator Mr, W. Briët alhi°r. 5. P. Kleyn, melkventer wonende te Haarlem v. Wickevoort Crommellnstraat 2. Curator Mr. K. van Giffen, alhier. 6. D. J. van der Blom, koopman in motor rijwielen etc., wonende te Haarlem, Witte Heerenstraat 19. Curator Mr. K. van Giffen, alhier. 7. J. Joosten, brood- en banketbakker wo nende te Haarlem, Soendastraat 54. Curator Mr. B. E. van Tijn, alhier. Rechter-Commissaris Jhr. Mr. E. J. Strlck van Linscholen. Vernietigd is op grond van verzet het faillis sement van: 1. Chr. Jansen, makelaar te Haarlem. Curator Mr. D .de Jong alhier. Opgeheven werden de navolgende faillisse menten: 1. De Guklemeester te Nieuw-Vennep. Curator Mr. M. A. van Eek alhier. 2. J. A. Tjaden te Wijk aan Zee. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet alhier. 3. G. Bruin (Woningbureau Spaarnestad) te Haarlem. Curator Mr. H O. Drllsma alhier. 4. J. E T. van Helden, te Haarlem. Curator Mr. dr. W. P. Vis. alhier. 5. C J. Prinselaar. te Haarlemmermeer. Curator Jhr. Mr. L. U Rengers Hora Sicca- ma. alhier. Beëindigd werd wegens het verbindend wor den der uitdeelingslijst het faillissement van: J. Diepenbroek. rijwielhandelaar te Ilpen- dam. Curator Mr. F Hagemeijer alhier. PERSONALIA. Geslaagd voor het doctoraal examen Ned. Taal en Letterkunde S. E. H. de Vries te Haarlem. Mej. G. C. Garssen te Haarlem is geslaagd voor het examen Gymnastiek M.O. Voor de akte' Lichamelijke Oef. M. O. !s te Amsterdam geslaagd mej. G. A. Garssen te Haarlem. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. M. Freneen. Brouwersstraat 99. armband: A. v. Sluijs. Hyacinthenlaan 40 rd„ idem; G. Hendriks, Wouwermanstraat 74, boekje; B Bertholee, Lange Heerenstraat 11. ceintuur; J. Luiken. Nieuwe Kruisstraat- 11 rd., das; J. Haak. woonschip. Leidschevaart t o, St. Bavo. fietsbel: Bureau van Politie, Smedestraat 9, geld: halsband, insigne: Kennel Kleist. Hout- vaartpad 206, hond: Dierenasyl, Ridderstraat 11. hond. 3 katten: P. van Baar. Pijlslaan 30. harken: Kennel Haarlem, Regentesselaan 42, 4 honden. 3 katten: Kennel Fauna. Friesche Varkensmarkt. hond: 4 katten; Koning. Esch doornstraat 10. hond: Ferwerda. Accacla- straat- 14. handschoen: Inkenhaag. Leeuwei'ik straat 62. jas: J Huijer. Siriusstraat 9. kerk boek: C. J. Sevrijnse. Westerboogaardstraat 8 medaillon: C. Warmerdam. Berckheijdestraat 7. portemonnaie met Inhoud: Droog. v. Oosten de Bruynsti'aat 61, idem: Wijkhuizen, Tulpen- straat 11 rood. idem: B. de Rijk, Prinsen Bol werk 2. rozenkrans: H. Koopman. Groote Houtstraat 183. moersleutel: v. d. Bijl. Pres. Steijr.straat 96. sjaal: v. Arnhem. Riiksstraat weg 259. tasch met inhoud: J. v. Zuijlen. Mo- lenaerstraat 17a vogel; J. H. Koster. Leid- schestraat 44 rood. zinken goten. PROF. MR. DR. H. R RIBBIl'S. Wij hebben melding gemaakt van het over lijden van Prof. Mr. Dr. H. R. Ribbius. hoog- !eei*aar aan de Handelshoogeschool te Rotter dam. Aan zUn levensbijzor.dei*heden moet nog toegevoegd worden, dat hij in zijn Haarlem- schen tijd eenige belangrijke functies in het bloembolienbedrijfsleven bekleedde. Van 1910 tot 1913 was de h'eer Ribbius on der-voorzitter van het scheidsgerecht. In 1912 werd hij benoemd tot administrateur van den Bond van Bloembollenhandelaren, welke functie hij tot 1918 vervulde. Daarin vielen dus de oorlogsjaren die zeer veel moeilijkhe den met zich meebrachten wat export betrof. ASPIÏALTEERING DELFTLAAN. Er is begonnen met het asphalteeren van het als rijweg bestemde gedeelte van de Delftlaan. Een werk waarmede ongeveer 4 maanden gemoeid zullen zijn. Voor het puinbed wordt een hoeveelheid van 4000 M3. puin aangevoerd. De Delftlaan wordt een der mooiste wegen in het Westen van Haarlem. STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL over Juni '33 (en vorig jaar». Aantal bezoeken 9072 'vorig jaar 9621) waar van 5040 (vorig jaar 4929) aan de Kranten kamer en 2065 (vorig jaar 1875) aan de alge- meene leeszaal. Uitgeleend werden 6455 boeken (vorig jaar 8449). FILIAAL HAARLEM-NOORD. Aantal bezoeken 1671 'vorig jaar 2414) waar van 777 (vorig jaar 849) aan de leeszaal. Uitgeleend werden 1345 boeken (vorig jaar 1997), DONDERDAG 5 JULI 1934. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8 Tijdsein AVRO-klok. 8 01 Populair morgenconcert. 10.— Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Het Koor van „Westminster Cathedral' zingt. 10.30 Kamermuziek door mevrouw Fie Loopuit— Roeper, piano en Henri Tibbe. viool. 11. Knipcursus kinderkleeding door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 11.30 Voortzetting Ka mermuziek. 12.— Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunchconcert door De Minstreels. met tus- schenspel van gramofoonmuziek. 2.30 Adda Heynssen zingt en speelt eigen composities. 3— Gramofoonmuziek. 3.45 Onderbreking van het AVRO-programma. Overschakeling op den zender Radio-Kootwijk. 4 Mevr. Ant. van Dijk spreekt voor zieken en ouden van-dagen. 4.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van accordeonmuziek door „The Hollandia Three". 6.30 Sportpraatjc door Jan Hollander. 7.Radio-tooneel voor grootere kinderen. 1. Studie-opvoering van ,,We trekken er met een draai-orge! op uit". De vacantierels van Hannes en Dobbertje". Hoorspel door Rein Valkhoff en Piet Marreo. Spelleiding Kommer Kleijn. 7.40 Twintig mi nuten verduurzaamde muziek. 8.— Tijdsein A.V.R.O.-klok. 8.01 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Albert van Raalte. 9.— Op de Tri bune Koos Koenerie van een voetbal-wed strijd. 9,20 Het Omroep-orkest o.l.v. Albert v. Raalte. 10.— Gramofoonmuziek. 10.20 Het Omroep-orkest o.l.v. Albert van Raalte. 11. Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11 Kovacs- Lajos en zijn orkest. 12.Tijdsein AVRO- klok en sluiting. HUIZEN, 301.4 M. K.R.O. 8.Morgenconcert. N.C.R.V. 10.— Leger des Heilskwartiertje. 10.15 Morgendienst door Ds. P. de Groot. 10.45 Gramofoonmuziek. K RO. 11.— Gramofoon muziek. 11.330 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.— Politieberichten. 12.15 Het K.R.O.-orkest ol.v. Marinus van 't Woud. N.C R.V. 2.Cursus fraaie handwer ken door mej. G. Ablij. 3 Gramofoonmu ziek. 3.15 Lezen van Chr. Lectuur „Jongens van de Straat", van Anne de Vries. 3.45 Ver zorging zender.. 4.— Bijbellezing door Ds. M. J. Mooy. 5.— Cursus handenai'bcid voor onze jeugd, door H. J. Steinvoort. 5.30 Fluit-re- cital door Willem Clemens. 6.30 Gramo foonmuziek. 7— Politieberichten. 7.15 Gra mofoonmuziek. 7.30 Weekoverzicht; „Wat er op de Wereld gebeurt", door Corn. A. Crave. 8.Het Amsterdamsch Dubbelmanntm- kwartet „Arti" o.l.v. A. Wolthers, afgewis seld door gramofoonmuziek. 9 Drs. J. J. Raimons Jr.. „Ons Panorama van de sterren wereld". 9.30 Gramofoonmuziek 9.50 Vaz Dias. 10.— Trio van der Pas—Brederode- Röntgen. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Slui ting. LUXEMBURG 11304 M. 7.— Duitsche avond. Gevarieerd gramo- foonplatenconcert. 7.20 Vervolg gramofoon- platenconcert. 7.30 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henri PensLs. 8.40 Vervolg gevarieerd concert. 9.10 Gevarieerd gramofoonplatenconcert. 9.25 Symphonie- concert- door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensis. 10 „Lieder der Dcutschen Roman tik", door het koor de 1' Alzette. 10.30 Dansmuziek. MARKTNIEUWS COoP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. 150.000 Eendeleren f 1.90 a f 2.45. 80.000 Kipeieren. 70 80 KG. f 3 a f 4.10 65/66 K G. f 2.60 a f 2.80 63 64 K G. f 2.40 a f 2.70 60 62 KG. f 2.30 a f 2.60 58:59 K.G. f 2.20 a f 2.40 56157 K.G. f 2.10 a f 2.30 53 55 K G. f 2 a f 2.10 50 52 K.G. f 1.80 a f 1.90. Oude kippen f 0.50 a f 1.20. Jonge hanen f 0.25 a f 1. Kiloprijs oude kippen f 0.32a f 0.40. Kiloprijs jopge hanen f 0.35 a f 0.55. v,ei d'a9en \n Wcit««<»00,ee„ rM*' »"k nes bu'*e0 ,m W' Tbr.«*>ey"" <"o°' G Eookt niet in bosch of hei AGENDA WOENSDAG 4 JULI Rembrandt Theater: „Dancing Lady". Op het tooneel: Five Bennets; elegante dansen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Je bent 'n schatje. Ros' Marie". Op het tooneel: Pipifax-Humstl-Bumsti. 2.30, 7 en 9.15 uur. Lux or Sound Theater: „De Sensatie-Corres pondent.". 2.30 en 8.15 uur, Haarl. Meubelmakerij, Behangerij en Stof- feerderij v.h. A. M. Randoe. Alg. vergad. v. aandeelh. Gierstraat 22. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 5 JULI Bloecoopvoorstelilngea.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11