DE BILT 1 De gebeurtenissen in Duitschland. WOENSDAG 4 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Engelsche opvattingen. (Van onzen correspondent). Londen, 3 Juli. In het opgewonden deel van de Engelsche pers zijn vele verklaringen gegeven van de jongste schokkende voorvallen in Duitsch land. Maar de commentators weten geen weg met alle feiten en omstandigheden. En het resultaat van een verscheidenheid van meer of minder aannemelijke Inzichten is uiterst verwarrend. Dat deel der pers echter dat be zint en oordeel doet bezinken heeft terecht veel aandacht geschonken aan de Nazi-men taliteit, zooals deze zich nu wel klaar genoeg de laatste jaren heeft geopenbaard. En met 'die factor voor oogen tast men niet zoo licht mis. In Londen groeit thans de overtuiging bij hen. wier oordeel waarde heeft, dat Hitier zich werkelijk niet gesteld zag tegenover een contra-revolutionnaire bedreiging van een- aantal leiders van stormtroepen. Er wordt niet aan getwijfeld dat er veel ontevreden heid heerschte onder leiders over het wegzen den van de stormtroepen, met een maand va- cantle, en veel vrees, dat er na de vacantie slechts een schaduw zou overblijven van de oude glorie. Maar de verklaringen van Hitier en Goering na de moordpartijen moeten zelf het geloof aan een samenzwering ondermij nen. Als er een samenzwering was. vraagt men hier. waarom zijn dan de samenzweerders niet voor het gerecht gebracht? Heines zou een van de leiders zijn geweest van de con tra-revolutie. Is dat vereenigbaar met de om standigheden waaronder hij werd doodge schoten? Een van de Berlijnsche samenzweer ders werd gearresteerd toen hij met zijn vrouw op de boot zou gaan voor een vacantiereisje naar Madeira. Kan men revolutie maken in Berlijn, vraagt men zich in Londen twijfelend af, door een bootreis te gaan ondernemen?» Het zijn lastige vragen voor de theorie van een samenzwering. DiDlomatieke en nolitieke waarnemers in Londen zijn geneigd te gelooven dat Hitier zijn eigen Nationaal-Socialistische beweging hoeft vernietigd, dat hij althans een einde heeft gemaakt aan het radicale element in het Nationaal-Socialisme. Op den duur staat er geen andere weg voor hem open dan aan sluiting bij den militalristischen rechtervleu gel. die hem kan breken (meent men hier) wanneer de Reichswehr den tijd gekomen acht. Zoo oordeelen bevoegde oomerkers in Lon den. De moord op Von Schleicher verzwakt deze voorstelling niet. Dat Hitler een midden koers zal volgen zooals hij heeft gezegd en zoowel rechts als links zal tarten of ver delgen zoo ze in zijn weg komen, vindt men een vorm van doorzichtige propaganda. In dien Von Schleicher intrigeerde deed hij het niet voor rechts. De rechtsche politici en hun groenen hebben zich niet met de zaak be moeid en wachten slechts op het meest ge schikte oogenblik om op te treden. En Goe ring. die voorbestemd is hun helper te wor den. w-acht daar ook op. Zoo oordeelt men in Londen. HEVIG ONWEER IN BULGARIJE. TWAALF DOODEN. SOFLA, 3 Juli <V.D.) Boven de streek Ni- copol is Maandagavond een hevig onweer los gebarsten. In het dorp Musseiewo zijn talrijke ïuizen en stallen door de watermassa's mee- ;esleurd, waarbij zeven personen om het leven twamen. Ook uit andere dorpen zijn veront rustende berichten ontvangen. Tot dusver zijn twaalf dooden bekend, waaronder zes kinde ren. De materieele schade en het verlies aan vee zijn buitengewoon groot. VOORBEURS TE AMSTERDAM. ZEER WEINIG HANDEL. In navolging van Wallstreet gaven de notee ringen op de Amsterdamsche Beurs slechts on be teekenen de veranderingen te zien. De han del was buitengewoon stil. Alleen voor Amster dam Rubber bestond eenige vraag in verband met de stijging van den rubber prijs' tot 7 pence per libel. Amsterdam Rubber liepen ruim 1 pet. cp. Unilever, Philips en Aku handhaafden zich op de koersen van gisteren. H. V. A. waren nauwelijks veranderd. De Youngleening was fractloneel hooger. Over de transferbesprekingen te Berlijn doen allerlei geruchten de ronde, waaruit moeilijk valt op te maken, hoe de situatie nu eigenlijk Is. Dè indruk, die men echter krijgt, is. dat eindelijk eenige vorderingen zijn gemaakt en de kansen op een overeenkomst zijn gestegen. De wisselmarkt was kalm. De rijksmark bleef op peil. terwijl de dollar en Fransche franc eenige neiging tot reactie vertoonden. Ponden liepen tot boven f7,45 op. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.46—7.46 1/2. Berlijn 56 60—56.40. Parijs 9.71 1/2—9.72. Brussel 34.40—34 43. Zurich 47.96—47 48. Rome 12.63—12.68. New-York 1.47 1.8—1.47 1/2. DE VOLKSCONCERTEN DER H.O.V. Gedurende de maanden Juli en Augustus geeft de H.O.V. eiken Zondagmiddag om 2.30 uur een concert in Den Hout. Op alle Donderdagavonden in Juli en op 2, 16 en 23 Augustus worden volksconcerten ge geven in de groote zaal van het Gem. Con certgebouw met medewerking van Nederland- sche solisten. Laatstgenoemde concerten zijn toegankelijk tegen den prijs van 15 cent, waar voor men een programma ontvangt. Bovendien zullen er 4 concerten gegeven worden in de muziektent van het Bloemen- daalsche bosch op de Woensdagavonden van 18 en 25 Juli: 1 en 8 Augustus. Aanvang de zer concerten te 8 uur. GROOT NATIONAAL CONCOURS VOOR HARMONIE EN FANFARECORPSEN. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan op 1 Oct. a.s. zal de Johez Harmonie (v.m. Lou- rans Janszoon Coster) een groot nationaal muziekconcours organiseeren. in de maand Mei 1935. op het terrein van en tiidens de In ternationale Bloemententoonstelling Flora 1935 te Heemstede. CRISISCOMÏTé Person, boekbinderij W. Knoop Zonen f 34,10 DOOPSGEZIND ZANGKOOR. fw, a .Tip! 7ii door leden en vrienden van Doonsvezind Zangkoor een ultstapie wor den gemaakt naar Alkmaar. Bergen. Schoorl en Camperduin. Het tochtje zal gedeeltelijk per trein en per autobus worden ondernomen In het. Doopsgezind Broederschapshuis te Schoorl zal de gemeenschappelijke maaltijd worden gebruikt. EEN „HOOIKOORTS-CLUB' OPGERICHT. PONTRESINA, 3 Juli (V.-D.). Wegens het feit, dat zooveel lijders aan hooikoorts naar Pontresina komen om daar te herstellen, is er een Hooikoorts-Club op gericht. De leden moeten elkaar bijstaan en advies geven. Men zegt, dat de Alpenbloemen minder stuifmeel hebben en dat er minder stof waait dan in de lage landen. MUZIEK. Kerkconcert te Bloemendaal. Een Bachprogramma in grooten stijl, dat Dinsdagavond in het aloude kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Bloemendaal vertolkt werd: vier Orgelkoraalvoorspelen met de bij- behoorende gezongen Koralen, twee der groot ste Preludiums en Fuga's en de geheele d kl. t.- Partita voor vioolsolo! De vier Koraalvoorspelen waren alle geno men uit Bach's z.g. „Orgelbüchlein". dat den neventitel draagt: „worinne einem anfahen- den Organisten Anleitung gegeben wird auff allerhand Arth einen Choral durchzuführen, anbei auch sich lm Pedalstudio zu habilitiren. indem in solchen darinne befindlichen Cho- nilen das Pedal ganz obligat tractiret wird. Dem Höchsten Gott allein zu Ehren, dem Nechsten draus sich zu belehren. Autore Joanne Sebasti Bach p. t. Capellae Magistro SP R. Anhaltini-Cothinensus". Dit boekje be vat de 50 Kleine Koraalvoorspelen. Maar zijn beteekenis gaat ver boven de door den titel aangeduide uit. Schweitzer noemt het een der grootste gebeurtenissen in de muziek in 't al gemeen. Dit oordeel grondt hij daarop, dat Bach, zich niet beperkend tot een zich verder bewegen in de door zijn voorgangers aangege ven banen, dus tot een nastreven óf van mooi klinkende óf van kunstige combinaties, in zijn koraalvoorspelen getracht heeft den geest en de stemming van den tekst muzikaal te schil deren. Terwijl de koraalmelodie als z.g. cantus firmus in een der stemmen gelegd is, bepaalt de motivische figuratie der andere stemmen het karakter. En daarom ziet Schweitzer in deze werken den sleutel voor het begrijpen van het beschrijvende element in tal van Bach's later geschreven Cantates en Passies. De verbluffende combinatorische kunst staat daarnaast; zij heeft geen programmatische, maar alleen zuiver-muzikale beteekenis. Van de Dinsdagavond vertolkte Koraalvoor spelen zijn de eerste twee „Liebster Jesu, wir sind hier" en „Hilf Gott dass mïr 's gelinge". canons in de kwint. In „O Mensch bewein" heerscht een geresigneerde, in „Heut trium- phiret Gottes Sohn" een feestelijke stemming. Over 't algemeen waren de vertolkingen de werken waardig. Men zou natuurlijk hier en daar op- en aanmerkingen kunnen maken: het pedaal van het Bloemendaalsche orgel spreekt soms te traag en soms zelfs nauwelijks hoorbaar aan; de snelle figuratie in „Hilf Gott etc." was niet duidelijk te onderscheiden; het Bloemendaalsch Gem, Koor. dat de Koralen zong, zakte een paar malen iets; het vioolspel was op een paar plaatsen in de Gigue en in de groote arpeggio-partij der Chaconne niet in allen deele klaar. Maar dat zijn kleinigheden tegenover den totaalindruk, die zonder voor behoud uitmuntend was en eerbied afdwingt voor het kunnen en voor de toewijding van den organist Piet Halsema en den violist G. Beths. Behalve de Koraalvoorspelen had Halsema twee van de grootste en moeilijkste orgelwer ken, de Prei. en Fuga's in b kl. t. en a kl. t. voor zijn rekening genomen en hij speelde beide werken met volkomen technische en ar tistieke beheersching. De Fuga in b kl t. wordt door de organisten zelden gespeeld: de mees ten beperken zich tot het Preludium, maar hoezeer is ook de Fuga de vertolking waard en welk een genot is het haar in een zoo klare ex positie als die van Dinsdagavond te hooren! De weergage der d min. Partita is een reus achtige opgave, want alleen reeds de Chacon ne, het laatste deel der Partita dus kan als zoo danig gelden. En daaraan gaan dan nog vier groote stukken vooraf, die ook weer gewoonlijk door de violisten weggelaten worden. We mo gen dus violist Beths bijzonder erkentelijk zijn. dat hij het aangedurfd heeft om het geheele werk te spelen; we mogen hem ook hoogelijk prijzen om de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet. Zijn Bach-opvatting was ernstig, voornaam en in den grooten stijl van het gö- heele programma en de technische uitvoeriifg liet zeer weinig te wenschen over. Zoo hebben we dus in het bescheiden doch stemmingsvolle Bloemendaalsche kerkje een Bach-auditie gehad, die zich waardig aansluit bij het beste wat we in het afgeloopen seizoen te Haarlem mochten hooren. K. DE JONG. meldt: Hoogste barometerstand 769.5 ml. te Groydon en Yarmouth. Laagste barometerstand 752.9 m.M. te Memel. en voorspelt: Matigen tot zwakken, later toenemenden wind uit Noordelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Aanvan kelijk weinig verandering in temperatuur, later iets warmer. Uit het Buitenland AFNEMENDE WIND EN WARMER. De depressie in het Oosten blijft stationnair, doch begint thans op te vullen. Aan haar Wes telijke zijde houden de krachtige winden aan, die nog tot aan ons land reiken. De hooge druk in het Westen nam iets in beteekenis af en breidde zich Noordwaarts uit. Bij IJsland pas seert een onbeteekenende depressie. De koelere luchtmassa's dringen steeds die per in Centraal Europa door en zijn thans tot de Alpen genaderd. Het voortschrijden der af koeling ging echter nergens gepaard met re gen. Blijkens de waarnemingen beperkten de afkoelingen zich tot de onderste lagen en blijft de atmosfeer in hoogere lagen zomerswarm.. In Finland, op de Britsche eilanden en in Frankrijk is het weer zomerswarm, in Zuid- Frankrijk zeer warm. Het is te verwachten, dat ook in onze omge ving de wind spoedig zal gaan afnemen en het weer iets warmer zal worden. Barometer Vorige stand 770 m.M. Stand van heden 770 ml. Stilstand. Opgave van Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 4 Juli 1934. 73 F. f 57 F. 71 F. BURGERLIJKE STAND 4 Juli 1934. Ondertrouwd; 3 Juli: J. H. Richard en J. W. Meijers. Getrouwd: 3 Juli: J. Smits en J. de Jong. Bevallen 3 Juli: S. P. H. v. d. PloegOoster hout d., 2 Juli: W. WoltersSchaaf z., M. C. M. J. Alles—de Graaff d., J. W. C. MeijerDisco d., 1 Juli: N. E. ter SchuurTscheuschner d.', G. B. v. GolenKroos d., 29 Juni: J. D. Wilshaus— L2 Fevre z„ 1 Juli: A. BraaksmaLooijen z., 3 Juli: A. M. E. SemmelDörrenberg d., 2 Juli: G. v. EijkelenBestenbreur z., 30 Juni: L. Hu- bertZagema d., 29 Juni: D. HirsGroeneveld d., 30 Juni A. C. Dirksv. Bruggen d. Overleden: 1 Juli: J. W. v. Galen 81 j.. Oude- weg, H. G. Krusman 79 j.. Gr. Houtstraat, E BekkerSipkes 67 j., Twijnderslaan; 2 Juli: T. v. Lieshout 81 j., Kamperlaan; 3 Juli: C. Schrama 71 j., Kampérlaa'n: 2 Juli: J. Dekker- Bisschop 55 j.. Kennemerstraat: 1 Juli G. J., 7 d., zoon van G. J. Meijer, Delftstraat. HEEMSTEDE. Loopende over de week van 26 Juni tot en met 3 Juli 1934. Geboren: J. J. W. BackerColpa, zn., C. Kostervan der Wilden, dr. Gehuwd: H. van der Schrier en M. Affour- tit, Jhr. B. Th. Elias en H. A. Buurman. Overleden: A. P. Polman, 75 jr., wed. van J J ,P. van Blokland, P. Bierman, 66 jr., C, Nieuwenhuysen, 87 jr., wed. van J. D. ter Hart. BLOEMENDAAL Bevallen: H Roodhart-van Dijk, z. B. van Batenburg-Ernst, levenloos. J. A. Waas dorp-Rolvers. d. H. Heijstek-van Wijk, z. Ondertrouwd: N. G. van Maanen en J. C. van Montfoort. Getrouwd: J. M. Furnée en Th. de Wilde. J. H. Camping en Ch. P. M. Ohm. H. La ge weg en A. C. Zwiersen. Overleden: M. C. de Visser, 60 j. M. C. Warmerdam, 14 maanden, overleden te Haar lem. M. A. S. van Son, 55 j. overleden te Haarlem. HOOFDINGENIEUR PROV. WATERSTAAT TE UTRECHT. De Provinciale Staten van Utrecht hebben Dinsdag benoemd tot hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat als opvolger van den eervol ontslagen ir. A. A. Mussert, ir. F. E. En schedé te Groningen. JAPANSCH KABINET AFGETREDEN. TOKIO, 3 Juli. (V. D.) De Keizer heeft het aftreden van het geheele kabinet aanvaard. STEUN AAN WERKLOOZEN TE HAARLEM. DE NIEUWE REGELING VASTGESTELD. De directeuren van den Werkloosheidsdienst en van Maatschappelijk Hulpbetoon te Haar lem hebben hedenmorgen, namens het ge meentebestuur, aan de penningmeesters van de organisaties mededeeling gedaan van de nieuwe steunregeling, die te Haarlem, in op dracht van den Minister van Sociale Zaken wordt ingevoerd: Deze circulaire luidt: A. Voortaan gelden de volgende tarieven van steunverleening: Tarief I (omvattende alle groepen van werk- loozen met uitzondering van de landarbei ders) Voor de uitgetrokkenen: a. gehuwden en ongehuwde kostwinners 12 per week, benevens 1.35 per week per gezinslid boven de 2 personen. b. kostgangers 8 per week. Voor reglementair nog niet rechthebben den en dubbel uitgetrokkenen: a. gehuwden en ongehuwde kostwinners 11 per week, benevens 1.35 per week per ge zinslid boven de 2 personen. b. kostgangers 8 per week. Tarief II (landarbeiders): Voor de uitgetrokkenen: a. gehuwden en ongehuwde kostwinners /II per week, benevens 1.20 per week per gezinslid boven de 2 personen. b. kostgangers 7 per week. Voor de reglementair nog niet rechthebben den en dubbel-uitgetrokkenen: a. gehuwden en ongehuwde kostwinners 10 per week, benevens 1.20 per week per gezinslid boven 2 personen. b. kostgangers 6.50 per week. B. Aan gehuwden en ongehuwde kostwin ners kan een huurtoeslag worden verstrekt, overeenkomende met 2 3 van hetgeen de huur meer bedraagt dan 3.50 per week. zulks tot een maximum van 3 per week. C. De maximum-percentages van de loonen bedoeld in artt. 8 en 10 der steunregeling wor den eenigermate verhoogd en wel zóó, dat de percentages rijzen, naar gelang de loonen dalen. D. In het vervolg geldt als maatstaf het loon, dat de betrokkene ten tijde van de ondersteu ning zou kunnen verdienen bij een arbeidstijd die in dat oogenblik voor het bedrijf, waarvan hij afkomstig is, als normaal moet worden geacht. E. Voortaan mag de steun met inbegrip van den huurtoeslag niet meer bedragen dan: Voor tarief I: Uitgetrokkenen 21 per week. Reglementair nog niet rechthebbenden en dubbel uitgetrokkenen 20 per week. Voor tarief II: Uitgetrokkenen 19 per week. Reglementair nog niet rechthebbenden ei dubbel uitgetrokkenen 18 per week. F. Aan de uitgetrokkenen kan voor één maal op grond der regeling steun worden verleend gedurende ten hoogste: a. 18 weken aan kostgangers. b. 24 weken aan gehuwden en ongehuwde kostwinners. Raakt iemand opnieuw uitgetrokken uit zijn werkloozenkas. dan bedragen deze ter mijnen respectievelijk 9 en 13 weken. Voor degenen die op 1 Juli 1934 als uitge- trokenen steun ontvangen, blijft in het jaar 1934 de tegenwoordige termijn van 18 respect. 24 weken, waarin zij als zoodanig worden ge steund, gelden: Heeft een uitgetrokkene gedurende het te zijnen opzichte bepaalde aantal weken steun genoten dan behoort hij tot de dubbel uitge trokkenen. De belangrijkste veranderingen. Tot zoover de circulaire. Van de zijde van iemand die veel met de uitkeeringen te maken heeft, vernemen wij, dat de belangrijkste veranderingen op het volgende neerkomen De uitkeeringen uit de werkloozenkas van de verzekerde arbeiders blijven voor den tijd dat zij uit de kas trekken, ongewijzigd. Alleen in enkele gevallen dat de gemeente aan groote gezinnen een crisistoeslag betaalde wordt deze thans verminderd tengevolge van de verlaging van den steunnorm. De werkloozen die uit de kas uitgetrokken zijn. worden den eersten tijd als uitgetrokken beschouwd. Voorheen ontvingen zij 13.50 per week plus 1.50 toeslag per kind. Thans wordt dit 12. plus 1.35 per kind. De dubbel-uitgetrokkenen kregen tot he den 12.50 plus 1.25 per kind. Dit wordt nu 11.plus 1.35 per kind. De termijn dat iemand als uitgetrokken wordt beschouwd bedroeg tot heden 24 weken. Die termijn wordt voor gehuwden en werk loozen nog slechts één keer toegepast. Als iemand dan opnieuw uit zijn kas uitgetrokken raakt, wordt de termijn van 24 weken tot 13 weken ingekrompen. Dit is ook een verslechte ring, want zooals men uit het tarief kan zien, is de steun voor uitgetrokkenen hooger dan voor dubbel-uitgetrokkenen. Die verlaging gaat in het algemeen eerst in in 1935. De termijn voor kostgangers wordt voor den eersten keer 18 weken en daarna slechts 9 weken. De huurtoeslag blijft gelijk, deze was te Haarlem al ongeveer als de rijksregeling nu bepaalt. Het is evenwel mogelijk dat nu iemand min der huurtoeslag ontvangt dan bij de oude re geling. omdat het maximum van steun en huurtoeslag niet hooger mag komen dan f 21. Onder de oude regeling was het maximum f 22.50. Er zijn nog niet de percentages bekend ge maakt voor enkele onderdeelen van de nieuwe steunregeling. Zooals men weet hebben B.. en W. in de raadszitting van Woensdag 27 Juni gezegd, dat zij daarover nog met de regeering zouden onderhandelen om die voor Haarlem zoo gunstig mogelijk bepaald te krijgen. Daar onder is het percentage van het loon dat de steun mag bedragen. Daarover is dus blijk baar nog geen beslissing gevallen. Men weet dat deze nieuwe steunregeling 1 Juli in werking is getreden. Zaterdag worden de uitkeeringen aan de werkloozen op deze nieuwe regeling gedaan. DERTIGDUIZEND POSTDUIVEN VERLOREN GEGAAN. DOOR STORM OVERVALLEN. LONDEN, 4 Juli (V.D.) Ongeveer 30.000 postduiven ter waarde van ongeveer een mil- lioen gulden zijn bij weüstrijdvluchten over het Kanaal verloren gegaan De postduiven waren de vorige week Zaterdag te Marennes in Noord-Frankrijk voor de terugvlucht naar Engeland losgelaten. Zij geraakten echter boven het Kanaal in een hevigen storm en. werden in alle richtingen verspreid. Slechts 180 duiven zijn bij de eigenaars in Engeland teruggekeerd. PERSONALIA. Voor het examen Engelsche handelscorres pondentie, afgenomen door de Ver. van Leeraren in talen, slaagde mej. L. Bakker, alhier. Bij het te Amsterdam gehouden Esperanto- examen van de Federatie van Arbeiders Es perantisten slaagden onze stadgenooten de heeren K. Stiekel voor diploma B (onderwij zer) en H. Stiekel voor diploma A. OPMERKINGEN VAN LEZERS DE FIETSENBEWAARPLAATS BIJ HET RAADHUIS. De heer Joh. v. Man schrijft ons, dat voor de bewaarplaats van fietsen op de Groote Markt door de gemeente een inschrijving gehouden is. De hoogste en de laagste inschrijver scheelden ongeveer f 150. B. en W. hebben het aan den laagsten inschrijver gegund. Als B. en W. in zoo'n geval niet naar de financieele uitkomsten zien. maar hun medelijdend hart laten spreken. Is het beter om geen inschrij ving te houd/n. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE De aankomst yan Prinses Juliana te Hoek yan Holland. De Prinses wordt door de Koningin verwelkomd, Voor het examen-Tesselschade, diploma A, is geslaagd mej. M. Paauw, alhier. BENTVELD JUBILEUM. Op 15 Augustus a.s. zal mej. Clara Leopold 12 1/2 jaar in dienst zijn geweest bij de fa milie L. M. Dekker, „Roohorstduin", Slinger weg 5, Bentveld. BLOEMENDAAL GEM. KWEEKERIJ VAN AVOND GEOPEND. De nachtcactus bloeit. Wegens den vermoedelijken bloei van de nachtcactus zal de gem. kweekerij van Bloe mendaal aan de Veldlaan te Bentveld heden avond van 8 uur af voor het publiek geopend zijn. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,62—f 0,47 Griet per 50 K.G. f 32—f 16 Tongen per K.G. f 2.05f 0,75 Zetschol per 50 K.G. f 26—f 24 Kleineschol per 50 K.G. f 19f5,50 Schar per 50 K.G. f5,60—f5,10 Vleet per stuk f 1,90 Kleine poon per 50 K.G. f4.40fl,90 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 21f 18 Kl. middelschelvisch p. 50 K G. f 20f 8,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 10f 3,80 Kabeljauw per 125 K.G. f49—f 14,50 Gullen per 50 K.G. groote f4.60f3 Gullen per 50 K.G. kleine f3,10f 1,40 Leng per stuk f 0.65—f 0.1^ Wijting per 50 K.G. f3,60—f 1.70 Makreel per 50 K.G. f 7—f 3.20 Groote hake per 125 K.G. f58—f55,50 Middel hake per 125 K G. f 60—f 56 Kleinmiddel hake per 50 K.G. f23—f20,50 BESOMMINGEN. Trawlers: Antje R.O. 15. 640 manden f 5580. (Hierbij inbegrepen vangsten van andere trawlers derzelfde reederij.) IJselmond IJM. 28. 440 manden f 1830. Oostzee, IJ.M. 147, 80 manden f 1860. Lïmburgia IJM. 54. 200 manden f 1900. Christine IJM. 2. 430 manden, f 2100. Gloria IJM. 37. 500 manden f 2840. Marie R. Ommering IJM. 7 400 manden f 20bo Kotters E 547 f 525, E 142 f 520. E 84 f 460. Loggers: KW 42 f 630, KW. 60 530, KW. 34 f 690, KW. 163 f 530, KW. 56 f 120, KW. 173 f 700, KW. 110 I 630, KW. 65 f 680.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2