WOENSDAG 4 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 volgende maatregelen voorgeschreven: Afgelast; voor den tijd van één week zijn alle huishoudelijke bijeenkomsten en cursus sen: voor den duur van 14 dagen alle openbare bijeenkomsten: voor den duur van een maand bijeenkomsten met een feestelijk karakter. De leden van het Verbond dragen gedurende één maand als teeken van rouw om het N.J.V.- lnsigne de zwart-crêpe roset. Het bestuur van de Haagsche afdeeling van „De Prlncevlag", heeft 111 afwachting van nadere berichten van het hoofdbestuur, voor- loopig bepaald, dat het insigne der vereeni- ging bij wijze van rouw op een zwart strikje zal worden gedragen. Voorts zijn alle vergaderingen en feestelijke bijeenkomsten der vereeniglng voorloopig af gelast. De geuniformde leden van de vereeni- ging zullen tot nader te bepalen tijd een rouw band om den linkerarm dragen, terwijl het tamboers-, pijpers- en trompetterskorps deze maand niet zal deelnemen aan de voorbereide feestelijkheden ter gelegenheid van den Ma- rinedag. De bepaalde extra-repetities gaan in dit verband voorloopig ook niet door. Beraadslaagd zal worden met andere oranje verenigingen, welke stappen verder genomen zullen moeten worden om de diepe droefheid, welke tengevolge van dit plotseling overlijden heerscht, op waardige en indrukwekkende wijze te uiten. De landdag van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm, die a s. Zaterdag te Tilburg gehou den zou worden, is uitgesteld. De stichting Joodsche Arbeid deelt mede. dat de officieele opening van het werkdorp Nieuwesluls in verband met het overlijden van Prins Hendrik voor onbepaalden tijd wordt uitgesteld. CONDOLcANCE VAN PRESIDENT VON HINDENBURG. Rijkspresident von Hindenburg heeft het volgende telegram aan H.M. de Koningin ge zonden: Diep ontroerd door het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, verzoek ik u de verzekering van mijn diepe en innige deelname te willen ontvangen. w.g. VON HINDENBURG. Bij Let overlijden van den Prins der Nederlanden. Onze Haagsche correspondent schrijft: De Residentie is opnieuw in rouw gedom peld. Het ls nog maar kort geleden ook op een Dinsdag! dat de Koningin-Moeder uit het land der levenden werd weggerukt en nu binnen vier maanden ging daar plotseling de tijding door de stad: de Prins is overleden. Zij wekte een schok van ontroering, te groo- ter omdat de laatste berichten niet ongunstig waren. En nu was daar de treurige tijding: aller harten gingen uit naar de Koningin en naar Prinses Juliana, die beiden opnieuw zoo zwaar beproefd werden. De Prins overleed te half 2, maar eerst na half 3 werd de vlag op het paleis in het Noord einde halfstok geheschen. omdat eerst Prinses Juliana op de hoogte moest worden gesteld van het droef gebeuren. Dadelijk bleek het. hoe de Residentie met het Koninklijk gezin meeleeft. De belangstel ling van het publiek in het Noordeinde was enorm en duurde tot laat in den avond. De .politie nam uitgebreide ordemaatregelen Al dadelijk na het bekend worden .van jbet overlijden van den Prins kwamen verschillen de diplomaten ep autoriteiten naar het paleis om de condolatie-registers te teekenen én in de geheele stad was het te bemerken, dat er iets bijzonders was; iets, dat zoo moeilijk te definieeren ls. De Koningin verliet te ongeveer 5 uur het paleis, eerbiedig gegroet door duizenden be langstellenden. Hedenmorgen komt de Prinses uit Engeland te Hoek van Holland aan en direct begeeft zij zich dan per auto naar het palels aan het Noordeinde. Haar thuiskomst is er wel eer.e onder zeer tragische omstandigheden. Het plotseling einde van den Prins heeft velen zoo verrast, dat men de tijding er van eerst haast niet wilde gelooven. Vandaar, dal de belangstelling der Residen tie ook van zulk een bijzonderen aard is. Ieder voelt mede met dezen tweeden zwaren slag voor het Koninklijk Huis. Prins Hendrik had een ruime plaats in de harten van vele Hagenaars. Teder kende hem, want hij bewoog zich dikwijls vrij door onze straten. Men kwam hem soms ineens zoo te gen de voorbijgangers vriendelijk groetend. En nu Is dit leven afgesneden. De Residentie rouwt met onze Koningin en met onze Prinses. Nog is de eene schaduw niet geweken, of eer. nieuwe zwarte .schaduw valt over ons Ko ninklijk Huis. En de bevolking onzer stad uit spontaan haar liefde en haar svmpathie. Gisteravond half 0 kwam de Haagsche Ge meenteraad in buitengewone vergadering bij een. Dil was de tweede buitengewone verga dering, die onze Raad In twee dagen hield. Maandagmorgen eerst voor de installatie van onzen nieuwen burgemeester. Mr. de Monchy. die toen. onder applaus van den Raad. zijn beste wenschen uitte voor het her stel van den Prins. en nu Dinsdagavond reeds weer een buitengewone vergadering, waarin burgemeester do Monchy in treffende woorden de gevoelens vertolkte, die er bij den Raad en bij de burgerij leven bij dit, zoo plotselinge verscheiden. De Gemeenteraad besloot een adres van rouwbeklag aan de Koningin te zenden. En zoo gaan in deze dagen van zoo talloos velen in onze stad de gedachten uit naar onze Landsvrouwe en haar dochter. In deze dagen van rouw manifesteert zich de liefde tot ons vorstenhuis od vaak ontroe rende wiize. Niet door luidruchtigheid, maar door innigheid. De rouw van het Koninklijk gezin is ook de rouw der Residentie. En dat geldt niet alleen var. de grooten en de aanzienlijken, maar dat geldt ook van ce kleinen, van den man van de straat Velen maken een gang naar het Noordeinde. om daardoor hun gevoelens te uiten. De Res'''»'-tie ls opnieuw in rouw. Bijzetting in Delft? Omtrent den datum en de plaats van bijzet ting ls nog geen enkele beslissing genomen. Toch rekent men er ln Delft op, dat Prins Hendrik aldaar zal worden bijgezet. De kerk zal echter zeker niet voor Maandag a-s. voor de nlechtigheid gereed kunnen zijn. omdat het heele schip juist weer vol steigerwerk staat Onze Haagsche correspondent meldt ons nog: Inzake de uitvaartplechtigheden van Prins Hendrik vernemen wij nog. dat over den da tum der begrafenis eerst een beslissing zal worden genomen, nadat Hertog Adolf van Mecklenburg, broeder van den Prins, gearri veerd ls De Hertog wordt hedenavond te 11 uur in de residentie verwacht. De rigisters ten Paleize worden druk ge- teekend. Hedenmorgen teekenden om. lult. gen. Jhr. W. Róell, commandant van het Veldleger; oud- minister Donner; gen. majoor Reynderse, chef van den Gen. Staf; gen. majoor De Iongh, inspecteur van de infanterie en inspecteur van de Bijz. Vrijw. Landstorm; oud-minister van marine Cohen Stuarl; R. Zuydenhof, voor zitter van de Rekenkamer; de oud-generaals Wcber en Schrijver: Staatsraad Mr. Limburg; Jhr. van Fisenne, lid van Ged. Staten 7an Zuid Holland en vele burgerlijke en militaire autoriteiten. Buitenlandschc deel neming. Verschillende bultenlandsche bladen hebben artikelen gewijd aan den Prins. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" herinnert aan de jor.ge iarer. van Prins Hendrik en wijdt uit over zijn liefdadigheid. De ..Daily Telegraph" wijst op de moeilijke positie van den Prinsgemaal en dat nooit de geringste suggestie heeft be staan. dat hij. zelfs toen de Duitsche ster hoog aan den hemel stond, trachtte Nederland van de strikte neutraliteit te doen afwijken. Prins Hendrik zal een eereplaats innemen in de groote geschiedenis van het Huis van Oi'anje als Prins-gemaal van een Koningin en indien de Voorzienigheid de verwachting der natie vervult, als Vader van een andere Koningin. Het vertrek van Prinses Juliana. Prinses Juliana is Dinsdagavond van Vic- toriastatlon te Londen vertrokken, uitgeleide gedaan door den graaf van Athlone en prin ses Alice, gravin van Athlone. Deelneming Engelsche koninklijke familie. De koning van Engeland heeft mede namens de koningin een telegram van rouwbeklag ge zonden aan Koningin Wilhelmina. Ook de prins van Wales heeft een telegram van deel neming gezonden. De Engelsche koninklijke familie heeft prin ses Juliana haar deelneming betuigd met het verlies van haar vader. Tal van telegrammen uit alle deelen van het lar.d en de wereld waren hedenmorgen reeds ten paleize ontvangen. Aankomst van Prinses Juliana. Met de „Batavier II" is Prinses Juliana met haar gevolg hedenochtend om kwart voor zeven te Hoek van Holland aangekomen na haar afgebroken verblijf in Londen tengevol ge van den plotselingen dood van Haar Vader. Om eenige minuten over zessen arriveerde de Koningi- reeds op het emplacement te Hoek van H nd om de eerste te zijn, die haar dochter jegroette. Toen de boot in zich: kwam. stond Prinses Juliana voor een der ven sters. terwijl de Koningin op de uiterste punt van het emplacement stond. Zoodra moeder en dochter elkaar konden zien, zwaaiden zij elkaar hartelijk toe. Toen de boot aan den wal was vastgelegd en de hulpbrug was uitgelegd kon de Koningin haar ongeduld niet langer bedwingen en liep de loopbrug over aan boord om haar dochter te begroeten. De Koningin omhelsde de Prinses hartelijk. De Koningin en de Prinses namen in de ge reed staande auto plaats en reden onmiddel lijk naar Den Haag, waar zij omstreeks kwart voor acht bij het Paleis Noordeinde aankwa men. De Koningin en de Prinses trokken zich dadelijk na aankomst in het Paleis terug en begaven zich na eenige oógenblikken naar de sterfkamer, waar het stoffelijk overschot van Pritïs Hendrik staat opgebaard. Indië hoopte op herstel van den zieke. BATAVIA. 4 Juni (Aneta). Ook Neder - landsch-Indië werd overvallen door het plot selinge bericht van het overlijden van Prins Hendrik, hetwelk te minder werd verwacht, wijl de betrekkelijk lange duur en het uitblij ven van een ongunstige wending der ziekte de hoop hadden gegeven op behoud van den Prins-Gemaal. Aanstonds gelastten alle restau rants de muziekuitvoerigen af, terwijl door middel van radio-uitzendingen waartoe de P.T.T. medewerking verleende, tot midder nacht zelfs de meest afgelegen posten van de laatste berichten werden voorzien. Batavia toont door het halfstok-vlaggen van open bare en particuliere gebouwen en woningen haar medeleven met het Koninklijk Huis. Sluiting bioscopen. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop Boni heeft besloten zijn leden mede te deelen, dat in verband met het overlijden van Prins Hendrik de bioscopen den dag van de begrafenis, gesloten moeten worden. Herdenking bij het Kantongerecht Bij de opening der strafzitting van het Haarlemsche Kantongerecht, waar aanwezig waren de kantonrechter Mr. Bijl de Vroe, de beide ambtenaren van het Openbaar Ministe rie. Mrs. v. d. Burg en de Vries van Doesburg, de griffier Mr. Liesker en de substituut grif fier Jhr. Mr. Reygersman, herdacht de Kan tonrechter in enkele woorden Prins Hendrik. Spreker herinnerde er aan dat het Ko ninklijk Huis kort te voren reeds zoo ernstig was getroffen door het verscheiden van de Koningin-Moeder. Onze gedachten, zei spre ker, gaan uit naar de Koningin en hare doch ter. Moge God haar in deze moéilijke dagen steunen. Namens het Openbaar Ministerie sloot Mr. van den Burg zich bij de woorden van den Kantonrechter aan. T enteeken van rouw werd de zitting gedu rende enkele minuten geschorst. POLITIEKE TEGENSTANDERS SLAAGS. PROPAGANDA EN HAAR GEVOLG. Heden vindt te Enschedé de verkiezing plaats voor den gemeenteraad. In verband daarmede voeren verschillende politieke partijen een zeer drukke propaganda en de gemoederen zijn hier en daar danig verhit De N. S. B. neemt niet aan deze verkiezing deel. maar wel heeft zij, in verband met de raadsverkiezing, een openbare vergadering belegd, waarvoor door middel van strooibiljetten in geheel Enschede propaganda is gemaakt. In verband daarmede is het tot vrij ernstige ongeregeldheden gekomen. Te Glanerbrug heeft na afloop van een vergadering der O. S. P een overval plaats gehad op een aantal N. 6. B. colporteurs. Een man en zijn vrouw wer den zoo ernstig mishandeld, dat zij zich onaer geneeskundige behandeling moesten stellen. De man had o.m. een kaakfractuur bekomen. Een andere colporteur is zoo ernstig toegeta keld, dat hij drie ribben kneusde. Verder had op den Voortsweg te Enschedé een vechtpartij plaats, waarbij eenige N. S. B. colporteurs mishandeld werden. Er hebben eenige arresta ties plaats gehad. NEDERLANDSCH-DEENSCHE ONDERHANDELINGEN. ZIJ BEGINNEN OP 5 JULI. Op 5 Juli zullen te Kopenhagen handelsbe sprekingen beginnen met de Deensche regee ring. De Nederlandsche delegatie, die onder leiding staat van den heer A. Th. Lamping, directeur van den Economischen Voorlich tingsdienst, bestaat verder uit de heeren mr, A. N, Molenaar. S. van Zwanenberg, en dr. A. H. Philipse, hoofdcommies aan het depar tement van Economische Zaken, secretaris. DE MOORD OP MEVROUW BOGAARD. VONNIS VAN DEN DADER IN HOOGER BEROEP BEVESTIGD. BATAVIA, 3 Juli. (Aneta). Het Hooggerechts hof van Nederlandsch-Indië bevestigde het vonnis van den Raad van Justitie te Batavia, waarbij de dader van den moord op mevrouw Bogaard, de oud-Venduhouder Ramp, tot vijf jaar gevangenisstraf was veroordeeld. DOOR VALLEND GESTEENTE GETROFFEN EN GEDOOD. De 26-jarige houwer J. Housen is in de on- dergrondsche werken van Staatsmijn „Wilhel mina" onder plotseling afvallend gesteente ge raakt en aan de bekomen inwendige verwon dingen overleden. Housen was gehuwd en woonachtig te Kerk- rade. Mr. DE MOCHY GEÏNSTALLEERD Als burgemeester van Den Haag. Maandag heeft de Haagsche Gemeenteraad e.n buitengewone vergadering gehouden waar in de nieuwe burgemeester Mr. S. J. R. de Monchy, is geïnstalleerd. De vestibule van het raadzaalgebouw aan de Javastraat, waar de plechtigheid plaats had, was met palmen en bloemen versierd. In de kamer van B. W. was een bloemstuk van de volkstuinenvereeniging „Nut en Genoegen". De vergadering werd gepresideerd door den oudsten wethouder in jaren, den heer Snoeck Henkemans, die den secretaris, Mr. dr. J. J. Boasson, verzocht, den nieuwbenoemden bur gemeester binnen te leiden. Toen de burgemeester de zaal binnentrad, verhieven de raadsleden zich van hun zetels. De secretaris deed voorlezing van het Ko ninklijk Besluit, waarbij Mr de Monchy tot burgemeester van 's-Gravenhage is benoemd en van de mededeeling, dat Mr. de Monchy in handen van den Commmissaris der Koningin in Zuid-Holland de vereischte eeden en belof ten heeft afgelegd. Nadat de heer Snoeck Henkemans een rede had uitgesproken, ont deed hij zich van den ambtsketen, welke hij als waarnemend burgemeester had gedragen, drukte Mr. De Monchy, die naast hem was ge zeten, de hand en verliet den voorzitterszetel welken Mr. De Monchy vervolgens innam. Deze hield hierna eveneens een rede. MOEILIJKHEDEN VOOR DEN BOEKHANDEL. AFZET VERMINDERT. De Vereeniging ter bevordering van de be langen des Boekhandels, hield Dinsdag in het Amstelhotel te Amsterdam haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer H. D. Tjeenk Willink, zeide in zijn openingsrede, dat zijn wensch in de vorige jaarvergadering uitgesproken in vervulling is gegaan. De donkere onweerswol ken. die zich in den vorm van een ontwerp Omzetbelasting boven den boekhandel samen pakten, zijn gelukkig bijtijds afgedreven en wij kunnen, zei spr.. der Fegeerlng niet dank baar genoeg zijn. dat zij het groote beginsel om de verspreiding van de voortbrengselen van den geest niet door drukkende voorschrif ten te belemmeren ook ditmaal, der aloude traditie getrouw, niet heeft prijsgegeven. Het vorig jaar had ik ook een stille hoop. dat aan deze heugelijke gebeurtenis zich zou paren een algemeene opleving in het maat schappelijk leven en daarnaast ook een ople ving in ons vak in het bijzonder Helaas, dit heeft niet zoo mogen zijn. Na aangestipt te hebben het dreigende tfnook van een invoering van de nieuwe spel ling. zei spr. van groote bezorgdheid te ziin vervuld omtrent den noodtoestand, waarin het vak langzamerhand begint te verkeeren De boekverkoooer ziet ziin verminderenden afzet nog bovendien bedreigd door tal van concurrenten, zoowel door machtige consortia die door den bouw van reusachtige wihkelpa- leizen, waarin ook boekafdeelingen worden betrokken, het licht ontnemen aan de beschei den tempels, waarin uitsluitend de weten schap en de schoone letteren gediend worden, als door zoogenaamde ..ook-boekhandelaren".= die zich meester maken van leveranties waar voor geen vakkennis vereischt is en waaraan geen moeite of risico verbonden is. zeer ten nadeele van den volbloed-boekhandelaar, die juist dergelijke bestellingen zoo noodig heeft om ook de ideëele zlide van zijn vak. den cul tus van het goede boek, naar behooren te kunnen behartigen. Met weemoed herdenkt sor. vervolgens de leden die aan de vereeniging ontvielen, om vervolgens een woord van aanbeveling te wij den aan het „Centraal Boekhuis". Tenslotte wer ddoor spr. ook in deze moeilijke tijden verdedigd het bedrag dat aan reclame werd besteed. Het jaarverslag van den secretaris wijdt woorden van waardeering aan den overleden administrateur der Vereeniging. den heer M. Bronner en van den redacteur van het Nieuws blad voor den Boekhandel den heer P. Bausch. Voorts wordt meegedeeld, dat het gewone aantal leden op 1 Januari 1933 bedroeg 710 en on 31 December 738, tegen 740 op 31 December 1932. De verschillende verslagen werden goedge- keurd. Hierna werden verschillende voorstellen van huishoudelijken aard behandeld. In de middagvergadering hield mejuffrouw Emma Dronckers een causerie over de biblio theek der Vereeniging en de heer J. H. Don ner over „Vakopleiding". ARBEIDER DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Dinsdagmiddag is de arbeider Zwoferink. werkzaam bij de" gemeentelijke werkverschaf fing te Rijssen, toen hij van zijn werk kwam, op den onbewaakten overweg te Rijssen door een trein aangereden. Zijn linker been en lin kerarm werden hem afgereden, terwijl hij voorts aan het hoofd werd gewond- Na ver bonden te zijn is hij per trein naar Almelo vervoerd, vanwaar hij per ziekenauto naar het ziekenhuis aldaar werd overgebracht. VOLGENDE WEEK BESLISSING OVER DE SPELLING. Naar wij vernemen heeft in de Dinsdag ge houden zitting van den Ministerraad het spel lingvraagstuk een onderwerp van bespreking uitgemaakt. Een beslissing is aangehouden tot de volgende zitting van dezen Raad. CONCURRENTEN VAN HET GAS. ELECTRICITEIT EN PETROLEUM. De vereeniging van Gasfabrikanten houdt te Leiden haar 62ste algemeene vergadering. De vergadering is geopend met een rede van den voorzitter ir. M. van der Horst, directeur van de Gem. Lichtfabrieken te Amsterdam. Spr. stond stil bij de verrichtingen der ver eeniging en meer speciaal bij de omzetbelas ting. welke het bestuur bijzondere zorg heeft berokkend. De richtlijnen voor wat betreft hoe deze belasting voor de gasfabricage zal worden geheven, zijn nog niet bekend. Spreker zette vervolgens uiteen, hoe de ver anderde omstandigheden ook haar invloed hebben doen gelden op de gasfabricatie. Behalve de electriciteit. die een geduchte concurrent is van het gas, heeft men thans ook de verbetering van de petroleumtoestellen, waarbij de petroleum in gasvorm uit den bran der treedt. Door de sterk verlaagde petroleum- prijzen heeft vooral in de groote steden de pe troleum opnieuw haar intrede in de keuken gedaan, hetgeen duidelijk blijkt uit den, zij het dan ook langzamen teruggang van het gas verbruik per muntmeter. Dit laatste feit acht hij van ernstiger aard dan de toepassing van electriciteit ten behoeve van de spijsbereiding. Spr. wees verder op het verschijnsel, dat ook op ander gebied de electriciteit naar over- heersching streeft. Dit geldt vooral voor de warmwatervoorziening. Het is thans wel duide lijk. dat de gasindustrie een moeilijken tijd doormaakt en vrijwel op ieder gebied een he vige concurrentie ondervindt. Door te verwijzen naar de ervaring met de trambedrijven en spoorwegen verkregen, die zich langen tijd een monopolistisch bedrijf hebben gewaand, hoopt hij dat dit een waar schuwing zal zijn voor de gasbedrijven de ba kens tijdig te verzetten. Aan het jaarverslag van den secretaris, ir. J. Vader te Rotterdam, ontleenen wij, dat aan het eind van het vorige jaar het aantal leden 268 bedroeg, van wie 7 eereleden. Een commissie werd in het leven geroepen ter bestudeering der mogelijkheid om te gera ken tot een standaard type-gasmeter. Na afdoening van de verschillende andere huishoudelijke onderwerpen had de bestuurs verkiezing plaats. Gekozen werd tot voorzitter Ir. J. Rutten, den Haag en tot lid van het bestuur ir. C. L. Philips te Nijmegen. Hierna heeft ir. G. A. van Klinkenberg, di recteur van de stedelijke lichtfabrieken te Lel den een voordracht gehouden over: „Een kwarteeuw gasvoorziening op verren afstand door de Leidsche Gasfabriek", DE AANHOUDER HEEFT GEWONNEN. Knap recherchewerk beloond. BUITENGEWOON BRUTAAL OPLICHTEK IN DEN VAL. In Maart 1933 kwam bij een hotelhouder te Rotterdam een uiterlijk hoogst charmante jon geman. die er in slaagde zich bij de familie zoo in te dringen, dat hij na verloop van tijd meer als een kind des huizes dan als een hotel gast werd beschouwd. De heer Jaarsma bleek over een verzameling relaties met tal van voor aanstaande personen in de wereld te beschik ken, die menige groote staatsman hem zou be nijden en albums vol foto's en eigenhan dig geschreven opdrachten van staatslieden, vorstelijke personen grootheden uit Hollywood en vele anderen lieten geen twijfel over aan ds waarheid van zijn avontuurlijke en ongetwij feld hoogst interessante verhalen. Tot dat op een avond de heer Jaarsma zijn waren „ard deed kennen 's Avondwas hy met de vrouw van den ho telier en nog een dame naar de bioscoop ge gaan. Toen hij de kaartjes had genomen zei hij dat hij nog .-ven moest opbellen. De dames moesten al vast naar binnen gaan. Jaarsma verdween en kwam niet meer op dagen en toen zijn gezelschap eindelijk achter docht begon te koesteren en samen met den hotelhouder naar hem op zoek ging kwam men tot de ontstellende ontdekking dat de man spoorloos was verdwenen met medeneming van een bedrag van duizend gulden uit het hotel. De hotelhouder was niet voor dit geld alleen de dupe want gedurende den tijd dat Jaarsma in het hotel had gelogeerd had hij nog geen cent betaald. Wel had hij kans gezien van de echtgenoote van den hotelhouder een bedrag van f 200 te „leenen". De man ontsnapte naar Amerika, waar hij zijn praktijken voortzette, doch door vasthou dend recherche-werk tenslotte werd gearres teerd. Hij wist (natuurlijk!) een keer te ont snappen doch werd weer aangehouden. Dins dag arriveerde hij per stoomschip „Veen- dam" in Rotterdam aan en werd, nu goed be waakt, naar het bureau aan de Groote Pau- wensteeg overgebracht. In Amerika blijkt hij enkele buitengewoon brutale staaltjes te hebben uitgehaald. VADER EN ZOON GEWOND. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE AMSTERDAM. Op de Nassaukade bij het Frederik Hendrik Plantsoen te Amsterdam heeft Dinsdagavond een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorfiets. De auto kwam uit de De Slercqstraat De Motorrijder, de 23-jarige M. en zijn vader, 49 jaar oud, die op de duo zat werden over de straat geslingerd. Zij bleven bewusteloos liggen. De vader bleek een her senschudding te hebben en een ernstige hoofdwonde. De zoon was er nog erger aan toe hij had een schedelbreuk en een gebroken arm. Beiden zijn door den G G. D. naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. De politie heeft de auto, die evenals de motor ernstig beschadigd was. in beslag ge nomen. De schuldvraag is nog in onderzoek. PRINSES HERMINA NAAR DÜITSCHLAND. De echtgenoote van Ex-Keizer Wilhelfn, Prinse Hermine zou heden met haar kinderen r.aar Duitschland vertrekken voor het jaar- lijksche bezoek, dat zij op dezen tijd aan haar landgoed Saabor in Silezië pleegt te brengen. WEER EEN „STEILWAND"- RIJDER VERONGELUKT. TWEEDE SLACHTOFFER OP DE LARENSCHE KERMIS. Op de Larensche kermis is. naar wij gisteren meldden. Maandag een motorrijder in den „Steilwand" naar beneden gevallen en ern stig gewond. De eigenaar van den wand had voor een plaatsvervanger gezorgd Deze heeft echter slechts kort van zijn „kunst" kunnen laten genieten, want Dinsdagmiddag is deze reeds ten aanschouwe van een groot aantal kinderen naar beneden gestort. De man werd met ernstige wonden opgenomen, OUD-MINISTER VERSCHUUR REGEERINGS- GEDELEGEERDE. De „Java-Bode" verneemt, volgens een Aneta-bericht uit Batavia, dat minister Colijn heeft medegedeeld dat oud-minister Verschuur is benoemd tot regeerinesgedelegeerde bij de Ned.-Indische Aardolie-Maatschappij. DUYMAER VAN TWIST CONTRA MUSSERT. IR. MUSSERT BUITEN VERVOLGING GESTELD. De Arrondissements-Rechtbank te Utrecht heeft beschikt op het bezwaarschrift, dat door den raadsman van ir. Mussert. mr. A. J van Vessem te Utrecht, was ingediend tegen de naar aanleiding van de klacht van het kamer lid Duymaer van Twist uitgebrachte dagvaar ding. De heer Duymaer van Twist had in Novem ber 1933 vervolging verzocht wegens smaad schrift, laster en beleediging. welke hem zou den zijn aangedaan in een artikel van ir. Mus sert over het parlementaire partijsysteem in ..Volk en Vaderland" van 25 November 1933. In Februari 1934 werd ir. Mussert gedagvaard, echter uitsluitend ter zake van beleediging. Door mr. van Vessem werd een uitvoerig bezwaarschrift tegen deze dagvaarding inge diend. Thans heeft de Rechtbank, overwegende o a. dat het artikel van ir. Mussert in het algemeen de strekking heeft om te wijzen op wat volgens den schrijver mistoestanden ziin en dat het m den politieken strijd niet ongewoon is om aan zijn meening op scherpe wijze uiting te geven en dan niet in de eerste plaats moet worden gedacht aan het oogmerk om den politieken tegenstander in zijn eer of goeden naam te kwetsen, ir. Mussert buiten vervolging gesteld, De Prins bezichtigt een nieuw vlieg tuig. Links van Z.K.H, Fokker

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6