DE BILT Nieuwe Uitgaven Bij het overlijden van den Prins. DONDERDAG 5 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 EXAMENS. 2e HB S. 5-J. c. B., Santpoorterplein. I Bevorderd van klasse I naar II: W. F. Bremer. Me. Ca Dekker. Ja. Ga. van Eerden, R. Holman, Ca. Fa. Lasschuit. F. v. d. Maesen, Ha. Mantel (voorw.), A. C. Metzelaar, Ma. Pa. Mulder. N. Mulder. F. E G. Nilant. J L. Normann. P. Plaisier. Le. Ramakers. J. Ro- zeboom, C. Scherpenhuysen, Ae. Teer, J. F. Tjassens Keiser, J W. Vet voorw.)J. A. Wol- terson. Me. v. d. Zee, A. P. de Zwart. Ma. Ja. Arnold. Ja. Wa. Becker. J. J. Beun, Ja Ca. de Bilt. H. Bosma. Ga. Ae. Ja. van Dijk. C Hakkesteegt, L. F. Halewijn. D. H. Jansen, W. A. Klimbie. Le Aa. Ja. Krijt, M. Luikinga, J. H. van Luijk, P H. Max, E. A. Mesritz, He. v. d. Meulen, A. Oosterveld. A. Overzee, Ha. Ma. Paul, Ma. Phenning. E. v. d. Poll fvoorwa) G. H. Rombouts. Pa. Schreuder, Eth. Ha. Schuurman, W. H. Stook, H. G. Traast, H. W. Vrolijk, Ma. Ca. Paar. P. Bakker, N. J. van Beek, A. Bels, L. Bos, H. P. Couzijn, D. Flemming. B. van Gorselen, R. L. Groen. j. H. Heuer, J. Jansen, L. Kuyper, J. C. Mol, J. Molenaar, J. F. H. Noordhoff (Voorw.), A. N Poelman. Th. F. Roqué, A. W. Rijkeboer, R. Tijsseling, H. J. Verhagen, A. G. N. Visser, E. S. Wellinga. Th. A. van Wijk, K. F. G. Ziegelr, G, K. Bakker. Bevorderd van klasse n naar m: Ga. Bogaardt. Ge. v. d. Broek Ca. Ca. Bijle- veld (voorw.), Wa. Ja. Wa. v. Delft. M. Figee. Je. Pe. Hauber. J. v. d. Heuvel. Ca. Wa. Hogen- dijk. Ae. Hollander, Ca. Ma. Ga. Huynink, Ha. Jongepier, P. C. de Jongh, J. H. Koelman, Ca. Ja. Pardoel, H Smink, H. W. Stapel La. Ul- derink, J. J. Wouterse, W. J. van der Heydt, J. D. J. W. Bleeker, He. Boeree, Eth. Ca. Breel Me. v. Drie! Krol (voorw Ch. A Hinze. C. A. Huysman, G. J. Lunenberg, A. v. Meel. Ha. Aa. Merkuur. Eth. Ha, Ja. Meijer. Sn. Ga. Neislngh J de Peer, M. Sanders. Je. Ja. Schaft, Aa. Pa. Schipper, Aa. Suerink, H. J. Tjaden. Ma. Eth. Ja. iJff, D. Angenent 'voorw.), F. C. de Boer J. J. W van Delft, W. H. van Denderen, S. J. Douglas Broers, T. Klerk. A. C. Krijn. S. Lisser, K. Lürsen, C. J. Mol, A. F C. Morlang, H. L. J. Nater. M. A. Nederkoorn, J. G, N.esten, F. J. van Ommen (voorw.) D. Oosterveld. M H. Panhuyzen, E. E. P. Poelman, H. J. Rem: M. v. d. Velde, J. v. Wamel. Bevorderd vnn klasse III naar IV: J. Aarts, L. Bels. Ma. v. d. Berg (voorw.), G. J. J. Both, H. Cohen, W. F. Dankmeijer, A. Geerlink, W. G. Th. Grijzen, Ga. Ja. Ma. Huyk- man, J. Kisjes (voorw.), A. Langeraar, Ae. Langeraar, B. H. Langerijs, Ha. Max, Wa. Pape, J, Polak. Ha. Ge. Postema, E. Smit, F. W. de Vrijer, J. F. Walburgh Schmidt. II. Waning, J. van der Somrae, D. W. van Bostelen, D. Brauckmann; P. Felix, J. Flohil, T. Houtkamp, P. van Kersen, C. H. Knolle, J. H Knoop, Ma. de Lange H. L. C. Lansdorp, V. C. Lemmens, Aa. Ma. v. d. Linde, Wa. Nidelstein Walter, Ma. Otto, M. Phenning, Ca. Prinsen (voorw.), A. M. Tijsseling. H. de Wit (voorw.), Ca. v. IJzerloo, F. v. Aalten, G. A. v. Apeldoorn. F. v. d. Broek, J. R. Douglas Broers, E. A. v. d. Eist, M. H. Jon gepier, J. Moll, J. Nugteren, H. C. Panhuyzen, Paul P. (voorw.), A. Strang, J. v. Tertholen, J. Ch. C. Vis; N. A. v. d. Voort. J. A. de Vries, W. E. C. Waalewijn, R. I. van Waard. M. J. Yet- senga. J. W. Zuyderhoudt. Bevorderd van klasse IV naar V: Fa. Ma. Berendes, E. Bosloper, H. Ferwerda, Ma. Ga. Flemming, Ga. Hinze. W. J. de Jongh. Me. Kruyt, C. Langerijs. J. R. van Mansum, He. Memelink, N. P. van der Meulen, F. van Os, W. N. v. d. Poll, R. v. Rees Vellinga, S. Vos, Ca. Ae. Zwart. L. Abas. J. F. Barmen 't Loo, M Beun, A. Breet, Ca. Ra. ten Dam. Ca. Ma. Duyff, E. J. Elzinga, J. A. Gulden, Is. Ms. He. de Hart, F. M Hauber, Wy. Holman, A. M. G. Lanz, C. G. van Leeuwen, J E. Panman, J. A. v. Sas. J. Vonk, Le. Ce. v. Wijk (voorw.) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Abeelen, Rocsveld- straat 31, broche; Breeuwer, Slachthuisstraat 44 rd., bal; J. Hendriks, Amsterdamschevaart 226, bal; Spook, Leldschestraat 112, bef van een jas; Weerlee, Scheveliusstraat 18, blazer; Blom, Oranjestraat 14, bril; v. d. Ham, Zuider Tuindorplaan 24, duimstok: J. Wit. Emma- kade no. 3, halsketting; Zuiver, V. Oosten de Bruijnstraat 99, halsketting; A. Lieverink, Mei doornplein 17, handschoen; Kennel Fauna, Friesche Varkensmarkt, katten; Vooges. Wou- wermanstraat 8 zw„ muts; T. Kustee, Flcres- straat 73. muts; Broeken, Harmenjansweg 9 rd portemonnaie m. i.; Lubbers, Potgieterstraat 23. idem idem; Zoutendijk. Thomsonlaan 59, Idem idem; Bureau van Politie. Smedestraat 9. idem itdm; H. Klob, Tlmorstraat 66. idem idem; Bureau van Politie. Smedestraat 9. zelf- binder van rijwiel; N. v. Rhijn. Harmenjans weg 9, riem.met sleutels; J. Smits, Colterman- straat 1 rd.. racket; J. Ling. Maxwelstraat 5, regenjas; W. S. Overbeek. Cheribonstraat 6. rijwielbelastingplaatje. Roelofs. Kruistoch.- straat 2, sleutel; N. de Graaf, Baljuwslaan 16, ileutels; H. Wehnes, Padangstraat 16. seizoen kaart: Bureau van Politie. Smedestraat 9, aktentasch, tasch m. i.; J. Schouten, Lelie straat 7 d.. tasch m i.; A. Krijne, Nieuwe Kerksplein 12 a, tasch m. I. ZOMERCONCERT DER ITALIAANSCHE OPERA. Evenals vorige jaren zal de N.V. Italiaansche Opera gedurende de maand Augustus weder om een concert-tournée door ons land organi- seeren. Ook Haarlem staat op het programma. PERSONALIA. Voor het examen Lichamelijke Oefening M, O. is te Amsterdam gelaagd de heer J. Tim merman, te Haarlem. Voor het examen ..Tesselschade" diploma A zijn geslaagd de dames J. C. Vos en C. M. Pethke te Haarlem. De heer J J, Luining. te Haarlem, slaagde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het eerste gedeelte van het artsexamen. AGENDA Heden: DONDERDAG 5 JULI Café-Restaurant „DreefzichtConcert. Rembrandt Theater: „Dancing Lady". Op het tooneel: Five Bcnnets; elegante dansen. 7 en 9.15 uur. Palace: „Je bent 'n schatje. Ros' Marie". Op het tooneel: Pipifax-Humsti-Bumsti. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Sensatie-Corres pondent". 8 15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 6 JULI Bioscopen, nieuw programma;, VERDRINKINGSONGEVALLEN EN ZWEMSPORT. VELEN NOG VAN DEN DOOD GERED. De heer A. J. Meijerink. hoofdconsul voor de centrale propaganda van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen verzoekt ons plaatsing van het volgende. Een professor In Amsterdam beweerde ver leden Jaar dat het groot aantal verdrinkings ongevallen in ons land te wijten was aan de zwemsport. Nu het zwemseizoen is ingezet, waarbij ver schillende warme periodes voorvielen, heb ik nagegaan de gevallen van dood door verdrin king gedurende het tijdvak 28 Mei tot 28 Juni. De uitspraak van dien professor is aanvecht baar. Er verdronken in het bovengenoemde tijd vak. voor zoo ver mij bekend werden, niet minder dan 81 personen. Door bij ongeluk te water raken: 30 jongens beneden den 16-jari- gen leeftijd, 6 meisjes, 18 mannen en 2 vrou wen. Bij baden en zwemmen: 10 jongens, 1 meis je, 12 mannen en 2 vrouwen. Het overgroote deel van dit 25-tal ging, zonder de zwemkunst voldoende machtig te zijn, in te diep of in stroomend water. Het is bedroevend te weten dat slachtoffers vielen, die zeer ernstig gewaarschuwd waren, niet in diep water te gaan. Het te water gaan. buiten een zweminrichting, levert vaak levensge vaar op. Ls het aantal verdrinkingsgevallen in de af- geloopen maand verbijsterend groot, het aan tal reddingen (zelfs bijzonder moedige) van slachtoffers uit het natte element is verheu gend groot te noemen, nameliik 31. Niet min der dan 10 kinderen werden zwemmend gered. Een Amerikaansch matroos zag. toen hij on de tram stond, een Jeugdigen drenkeling: hij sprong van de tram en de Hollandsche jongen dankt zijn behoud van zijn leven aan dien dapperen Amerikaan. Een automobilist zag een kind in gevaar; hij stapte uit en redde het kind. Te melden valt nog een reddingspoging door een opperwachtmeester, die zelf niet kon zwemmen: zijn menschlievende daad moest hij helaas met den dood bekoopen. DE NEDERLANDSCHE TREKKERSBOND. Volgens het maandblad van den Nederland- schen Trekkersbond te dezer stede organiseert deze vereeniging op: 7/8 Juli; Tocht naar Petten, met overnach ting in de jeugdherberg „De Zevensprong". 14/15 Juli: Feest-weekend naar „De Duin ark" te Noordwijk ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van de jeugdherberg. 21/22 Juli: Kampeer-weekend naar De Kaag, zoowel voor de kanoclub „De Watertrekkers", als voor de fietsers. 28/29 Juli: Weekend naar slot Assumburc te Heemskerk, 's Zondags wandeling naar Wijk aan Zes. RADIOPROGRAMMA VAN VRIJDAG. MARKTNIEUWS GROENTEMARKT. Groote boonen f 0.03f 0.05 per K.G. Tomaten f 0.12f 0.16 per K.G. Snijboonen f 0.28—f 0,36 per K.G Heerenboonen f 0,24f 0,32 per K G. Andijvie f 0.25f0,45 per kist Postelein f 0.12f 0.35 per kist Spinazie f 0,15f0,50 per kist Komkommer f 0.02—f 0.03 per stuk. Bloemkool f 0,03f 0,07 per stuk Sla f 0.50f 2 per 100 krop. Aardbeien f 0.40—f 0.75 per slof. Wortelen f 0.04f0.08 per bos. Rabarber f 0.03f 0.05 per boS. Selderij f 0,02f 0,10 per bos. Pieterselie f 0,02—f 0,10 per bos. meldt: Hoogste barometerstand 766.8 mM. te De Bilt en Den Helder. Laagste barometerstand 756.3 m M. te Memel. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Oostelijken wind. Licht tot half bewolkt. Droog weer. Iets warmer. Thermometer Hoogste gisteren 62 gr. F. Laagste hedennacht 52 gr. F. Hoogste heden 58 gr. F. Uit het Buitenland VOORLOOPIG MOOI ZOMERWEER. De hooge druk vertoont thans twee kernen, één op de Noordzee en één in Noord-Scandi- navic, De eerste neemt geleidelijk in betee- kenis af en wordt aan de Zuid- en Westzijde aangetast door barometerdalingen, die in het Noorden neemt toe. De depressie in het Oosten begint haar in vloed te verliezen, doch houdt tot aan onze Oostgrens den wind op Noord en het weer in Centraal-Europa aangenaam koel met nu en dan perioden van bewolking en in het bin nenland hier en daar regen (Weenen 7 m.M.) De bovenlucht is echter boven ons land zeer droog en warm. In het Oostzeegebied werd het weer warmer, evenzoo in Oost-Duitschland. In Zuid-Frankrijk blijft het zeer warm. Ook op de Britsche eilanden heerscht overal warm en droog zomerweer. Voorloopig is nog geen verandering in het aangename zomerweer in zicht. Barometer Stand van gisteren 770 m.M. Stand van heden 767 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van ,Fa. KEIP, Opticien. Gr, Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 5 Juli 1934. Hoogste gisteren 74 gr. F. Laagste heden nacht 55 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 71 gr. F. Honing met Rijksmerk van OUD-BUSSEM ƒ1.40 per K.G. Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbindingsweg 59, Telef. 22754 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VERDEELDE STEMMING. De belangstelling op de ochtendbeurs ging vandaag voornamelijk uit naar de Young- leening in verband met de tusschen Duitsch- land en Engeland getroffen overeenkomst en de berichten uit Berlijn, dat ook tusschen Duitschland en ons land overeenstemming over de voornaamste punten zou zijn ver kregen. De Young-leening liep bijna 2 op, doch winstnemingen deden een gedeelte van het avance weer te niet. Koninklijke Olie werden vandaag ex-dividend 6 verhandeld en dit in aanmerking genomen was de koers een fractie hooger, Overigens was de stemming eenigszins verdeeld en ging er weinig om. Philips werden 1 hooger genoemd, Uni lever evenwel een kleinigheid lager. Aku waren onveranderd. H.V.A. verkeerden eenigszins in reactie. Amsterdam Rubber bleven op peil. De verdere prijsstijging van rubber bleef zon. der invloed. Op de wisselmarkt bleef de Duitsch-Engel- sche overeenkomst niet zonder invloed op den koers van de rijksmark. die wederom aantrok Het pond liep een fractie terug. De overige noteeringen waren weinig veranderd. ARROND.-RECHTBANK UITSPRAKEN De valsche kwitanties De gewezen agent der Centrale Suiker Maat schappij, die zich door het afgeven van val sche kwitanties aanzienlijke bedragen in to taal 10.0:10 ten nadeele van genoemde maat schappij had weten toe te eigenen en tegen wien naar aanleiding van zijn overigens gun stig verleden 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk was geëischt, werd veroor deeld tot 3 maanden onvoorwaardelijk. De rechtbank achtte de gepleegde feiten te ernstig voor een voorwaardelijke straf. Inbraak te Wormerveer De twee jonge mannen, die terecht hebben gestaan voor diefstal met braak in het ge bouw der rijstpellerij Java te Wormerveer, waar zij machine-onderdeelen hadden ont vreemd, werden conform den eisch veroor deeld, de een tot 6, de tweede tot 8 maanden gevangenisstraf, belden met aftrek van het voorarrest. Berooving te Purmerend Als verdacht van diefstal van een portefeuil le met geld ten nadeele van een landbouwer, die zich in een café te Purmerend had bevon den, had een man terechtgestaan die met anderen in gezelschap van den bestolene was geweest. Aangezien ter terechtzitting bleek, dat een der getuigen meer voor dader dan voor getuige in aanmerking kwam, vroeg de Officier van justitie vrijspraak. Eveneens werd vrijspraak gevraagd voor een persoon, die voor heling terecht had gestaan, omdat hij van het gestolen geld voordeel zou hebben genoten. De rechtbank wees dienovereenkomstig vonnis. Z.K.H. Prins Hendrik herdacht Het begin der strafzitting was heden gewijd aan de herdenking van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. De rechtbank werd gepresideerd door den president Mr. Sluis; het openbaar ministerie werd waargenomen door Mr. Paardekoope- Overman. Verder waren aanwezig de rechters Mrs. Maassen, Jhr. Strick van Linschoten en Pit; de rechter plaatsvervanger Mr. Vening Mei- nesz; de griffiers Mr. Baron Sloet, Reilingh Brouwer en Gelinck. De president Mr. Sluis herdacht in een ge voelvolle rede den overleden gemaal der Ko ningin; hij herinnerde er aan hoe eerst wei nige maanden geleden het Koninklijk Huis door het overlijden van de Koningin Moeder zwaar was getroffen en stelde de verdiensten van den Prins in het licht, in het bijzonder ten opzichte van landbouw en Roode Kruis: hij bad God om sterkte voor de Koningin en de Prinses in deze moeilijke dagen. De Officier van justitie sloot zich bij de woorden van den president aan. Ten slotte werd het woord namens de balie gevoerd door Mr. Simons, die eveneens ge waagde van den rouw die over het Nederland- sche volk was gekomen door het overlijden van den Prins, die zich een plaats in de har ten der Nederlanders had weten te veroveren en wiens heengaan daarom zoozeer wordt be treurd. De zitting werd ten teeken van rouw voor enkele minuten geschorst. FABRèS IN INDIë De zeer knappe Fransche humoristische tee kenaar Oscar Fabrès, die een zwak voor Ne derland heeft, is ook in onzen Oost geweest en hij heeft zijn schetsboek daarbij niet ver geten. Wat hem het meest trof heeft hij op geestige wijze in beeld gebracht en P. N. van Kampen en Zn. N.V. te Amsterdam heeft de knapste en grappigste resultaten in een klein boekje verzameld en uitgegeven. Een boekje dat men spoedig doorgezien heeft, maar dat men telkens weer eens opneemt om zich gnuivend te verheugen in den humor van den teekenaar en bewonderend te kijken naar ae resultaten van zijn merkwaardige teekenvaardigheid. „De nieuwe spelling". Bij A. W. SIjthoff's Uitgevers Mij. N.V. te Leiden is verschenen: „De Nieuwe Spelling", een universeele enquête door Dr. P. H. Rit- ter. Aan verschillende bekende Nederlanders zijn door Dr. Ritter vier vragen gesteld: De antwoorden op deze vragen zijn in dit boekje verzameld. Het is een overdruk uit „De Ne- derlandsche Bibliographie" van Juni 1934. Bij de N.V. Wereldbibliotheek, Amsterdam- Sloterdijk. is in de vertaling van J. C. Bloem en met bandontwerp van D. van Luyn, ver schenen: „De loop van het lot" („bestins") van Frangois Maurice. „Jeugd zonder werk", door Willy Hartcorff is. met een inleidend woord van Prof. Dr. Ph. Kohnstamm, verschenen bij Van Loghum Slo- terus' Uitgevers Mij. N.V, te Arnhem. O.m. worden behandeld de jeugdwerkloosheid, haar omvang en beteekenis voor den jongen mensch, het meisje en de samenleving en ver der de bestrijding van de jeugdwerkloosheid en haar gevolgen in Nederland en het buiten land. Bij de N.V. Em. Querido's Uitgevers Mij. te Amsterdam heeft het licht gezien J. Gals worthy: „Aan den anderen oever". Mr. Dr. L. W. R. van Deventer schreef: „Het Nationale Kabinet", een schets der Neder- landsche partijen Het boek een uitgave van Van Gorcum en Comp N.V. te Assen, geeft een beeld van de historische ontwikkeling van het parlementarisme en het vertegenwoordi gend systeem van de middeleeuwen af tot heden. Het boek van Charles Dickens: „Jezus' le ven. aan kinderen verteld", tegen de publi catie waarvan Sir Henry Fielding Dickens zich steeds heeft verzet, is thans, na diens overlijden, gepubliceerd tegelijk in het En- gelsch en het Nederlandsch. De Nederlandsche uitgave is verschenen bij de Wereldbibliotheek, te Amsterdam. De ver taling is van Ds. E Wanting; de illustraties zijn naar Gustave Doré. De Hollandia-Drukkerij N.V. te Baarn. geeft uit: ,X>e Weg bereid", brieven aan een predi kant. door M. Besson, bisschop van Lausanne. Genève en Freiburg. De vertaling is van Piet Kasteel, (Men zie ook pag. 3) De Hofrouw. Onze Haagsche correspondent seint ons: In overeenstemming met de wenschen. door Prins Hendrik te kennen gegeven, zal in afwij king van vroeger in acht genomen regelen, omtrent den Hofrouw, deze aanmerkelijk wor den beperkt. Van oordeel, dat met het ver langen van den overledene rekening dient te worden gehouden, heeft de Koningin bepaald, dat met ingang van 7 Juli as. door het Hof gedurende één maand halve rouw zal worden; gedragen v i Défilé langs de baar. Op een nader te bepalen dag zal gelegen heid worden gegeven tot défilé langs de baar van den Prins. De kist zal daarbij voor de open deur van het Paleis worden geplaatst. Bij de baar van den Prins doet thans een eerewacht dienst, bestaande uit twee adju- dante nin gewonen of buitengewonen dienst en twee hofjagers, kamerdienaars of ander Dersoneel van de hofhouding, dat bij Z.K.H. heeft gediend. DE ROUTE VAN DEN ROUWSTOET. Onze Haagsche correspondent seint ons: De rouwstoet zal op Woensdag 11 Juli as. te elf uur van het Paleis Noordeinde naar Delft vertrekken. De volgende route zal worden ge nomen: Heulstraat. Kneuterdijk, Plaats Hof weg, Spui, Pletterijkade, Rijswijkscheweg, Haagweg en vervolgens langs den nieuwen rijksweg naar Delft. Evenals bij de begrafenis van de Koningin- Moeder zullen de Koningin en Prinses Juliana zich afzonderlijk per auto langs den ouden rijksweg naar Delft begeven. Na gehouden conferenties Is besloten, de verkeersregeling minder beperkend te doen zijn dan de vorige maal. In de kerk zullen twee Ingangen en de hoofdingang worden open gehouden, terwijl het waarschijnlijk ls, dat de genoodigden in een achter de kerk ge legen gesticht zullen kunnen wachten, waar dan ook buffetten zullen worden opgesteld. Het aantal plaatsen in de kerk is opgevoerd van 847 tot 907. Bij de inrichting daarvan zal gestreefd worden naar een plaatsing, waar door de genoodigden gemakkelijk de plechtig heid zullen kunnen volgen. De hoofdtint van de draperieën zal wit zijn. Het aantal vorstelijke personen, dat in ver band met de begrafenis te 's-Gravenhage ver wacht wordt, zal niet grooter zijn, dan bij de beerafenis van Koningin Emma. Hedenavond wordt nog in de Residentie verwacht Erf groothertog Friedrich Frar.z, een. zoon van den oudsten broer van Prins Hendrik. De internationale afstands- marschen. De leider der internationale afstandsmar- sche nvan den N. B. V L. O. deelt mede: Op de vraag betreffende het al of niet doorgaan der vierdaagsche afstandsmarschen. in verband met het overlijden van den Prins, luidt het antwoord, dat de marsch doorgaat en van 24 tot 27 Juli te Nijmegen zal worden, gehouden. Deelneming Haarlemsche Burgerwacht. Geuniformeeraden leden van de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem, die wenschen deel uit te maken van het Detachement dat op Woens dag, 11 Juli as., tegenwoordig zal zijn bij de begrafenis van wijlen Z.K.H. den Prins der Nederlanden, wordt verzocht zich hiervoor biji den Commandant op te geven. Telegram van „Het Vader land getrouw". De Nederlandsche Vereeniging van Oud- Strijders der Land- en Zeemacht uit Oost- en West-Indië ,Het Vaderland Getrouw", afd. Haarlem en Omstreken heeft aan H.M, de Koningin een telegram van rouwbeklag ge zonden. De inspectie der P.T.T. te Haarlem heeft eveneens een telegram van rouwbeklag ge zonden. De koningin dankt Nederl. Indië BUITENZORG, 5 Juli (Aneta) De gouver neur-generaal ontving het volgende telegram van H.M. de Koningin: Ontvang onzen oprechten dank voor bewijs medeleven Indië smartelijk verlies. Zeer ge voelig voor telegram. W. g. WILHELMINA INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WAAR GAAN DE OUDE RIJWIEL. PLAATJES EN DE ANDERE OUDE METALEN HEEN? Nog enkele dagen scheiden ons van den eer sten Augustus waarop de nieuwe rijwielbelas- tingplaatjes weer zullen worden uitgereikt. De oude hebben hun diensten dan gedaan en zijn voor de rijwielbezitters waardeloos geworden. Waar bleven al deze oude plaatjes? De groote inzamelcampagne van het vorige jaar bracht ons het resultaat van 8,000 K.G. oude metalen, waardoor wederom een belang rijk bedrag ten bate van de t. b. c. bestrijding kon worden aangewend. Vele honderden gevoelden zich geroepen, aan het mooie werk een steentje bij te dra gen. Hoe verheugd waren wij dan ook. over de groote sympathie die wij allerwege in het land mochten ontvangen, want. zoolang er nog zoovelen tengevolge van geldgebrek niet op afdoende wijze kunnen worden gesteund, zal het noodig zijn, het leed te verzachten. Vandaar wederom een beroep op alle men- schenvrienden naast de velen die ook de vori ge jaren de hulp hebben toegezegd, ons bij het belangrijke werk te helpen, opdat 1934 ons minstens een gewicht van 10.000 K.G. oude metalen zal opleveren. Vraagt ons reclamebiljetten, een enkel briefkaartje aan ons adres: Breedeweg 5, Am sterdam Oost, is voldoende, en voor toezen ding zal worden zorg gedragen. Aan dit adres kunnen tevens de plaatjes e.d. andere metalen worden toegezonden. Het devies voor 1934 zij: Oude rijwielplaatjes bij vrachten, Schenkt velen nieuwe levenskrachten! Het bestuur der Vereen, tot be vordering der belangen van t.b.c.- patienten, In het radioprogramm van morgen (men zie pag. 4) komen voor Huizen de volgende wijzi gingen: De lezing van 44 30 uur wordt ver vangen door gramofoonplaten. De uitzending der H.O.V. vervalt. Hiervoor komt een aanslui ting met de Groote Kerk. te 's-Gravenhage. waar een wijdingsdienst wordt gehouden De lezing van dr. P. Lieftinck vervalt eveneens. MARGARINEVERVALSCHING OP GROOTE SCHAAL. Na knap recherchewerk van den justitieelen dienst aan het politiebureau Kattenburg te Amsterdam, bijgestaan door ambtenaren van de Crisis-Zuivelcentrale en den directeur van de N.V. Ned. Margarinefabriek en Vetsmelterij te Zwammerdam. d«i heer H. K. C. van 't Hof, is onlangs ontdekt, aldus meldt de Tel., dat in verschillende plaatsen van Nederland, o.a te Amsterdam, groote partijen margarine werden vervaardigd, welke, verpakt in vervalschte wikkels van een te goeder naam bekend staan de margarinefabriek, hun weg naar verschil lende grossiers en winkels vonden, Maandenlang was er gespeurd naar de her komst van deze valsche wikkels en naar de plaatsen, waar de margarine werd vervaardigd Het resultaat was dat ten slotte de hoofddader in deze affaire, de boterbezorger V., wonende op Kattenburg, kon worden aangehouden, ter wijl men er verder in slaagde den drukker der wikkels op te sporen. Toen de politie zoover was, kwam zij tot de nogal ontstellende ontdekking, dat in den loop van enkele jaren niet minder dan 170.000 val sche papieren op bestleling van V. de drukkerij verlieten, hetgeen zeer waarschijnlijk betee- kent, dat ook 170.000 parjes margarine van één pond onder valsche verpakking zijn verkocht HAARLEM. Ondertrouwd: 4 Juli: P. J. Verzeilbere en A. Paszkowiak. J. H. Sijtsma en M. Kvas. A. A. Dolron en N. M. Evers. M. A. de Visser en H. Vinke. H. J. A. v. d. Kort en G. E. Waleveld. A. J. Bulters en W. P. v. d. Berg. A. C. West en C. M. Hovenier. J. C. A. Bergacker en B. C. Riphagen. J. C. J. v. d oPt en S. J. C. Schornagel. M. W. van Puvfelik en C. C. ter Metz. J. de Groot en J. Zwanenburg. G. Smeding en J. M. v. d. Laaken. P. Kossen en J. v. d. Veen. J. de Jong en J. M. Overweei. Getrouwd: 4 Juli: B. Houkes en C. E. Melber. H. A. Joosten en H. S. M. Koedijk. A. J. Tomassen en E. A. Springveld. A. R. v. d. Veldt, en H. M. v. Gastolen. D. Brouwer en M. E. Deppe. G. L. de Zwart en A. Lam mens. W. C. Maarsen en L. v. d. Akker. J. A. Postma en E. Brans. J. Jansma en J. Geel. K. Meijer en F. L. G, Weber. W. J. A. v. Vlijmen en E. A. Holtus. J. P. A. Stap horst en M. P. v. Weenen. P. Hooghe en J. A. M. Dijkmans. A. J. Vennik en A. P. v. d. Lagemaat. J. G. Lebbing en S. Keizer. Bevallen: 1 Juli M. E. Onstein-Mengelder, z. J. E. de Zaaijer-Kruiver, z. 4 A. van Galen-Vosse, d. 3 L. Darmeveil-Karst, d. 1 A. J. Weiland-Wit, d. 2 A. Piso-de Jong, d. 2 Juli M. G. J. Drost-Govers, d. Overleden: 3 Juli: J. E. Smink-Kooijmans, 44 j„ Hofmeijerstraat. 2 A. C. Zonneveld, 19 j„ Wilgenstraat. 3 W. F. Dekker, 38 j Berkenstraat. 3 H Stevens. 73 j M. van Heemskerkstraat. C. A. v. d. Putte-Lotte, 87 j„ Kamperlaan. 4 A. M. de Jong-Gars- kamp, 56 j.. Raamsteeg. VOORBEURS TE AMSTERDAM.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2