De politieke toestand in Duitschland. DE KAMPEERDERS DONDERDAG 5 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Von Papen blijft vice-kanselier. Reorganisatie der nat. soc. partijleiding? Gissing over de rol der katholiek conservatieven. BERLIJN, 4 Juli. Officieel wordt medege deeld. dat vice-kanselier von Papen als lid van het Rijkskabinet gehandhaafd zal blijven. Hij behoudt zijn functie van vice-kanselier. Verondersteld wordt, dat president von Hin denburg zich zeer waarschijnlijk in den loop van zijn jongste onderhoud met rijkskanselier Hitier tegen een aftreden van von Papen heeft verzet en dat men ook in de gelederen der xljksweer tegen een heengaan van den vice- kanselier was gekant, meldt United Press aan de Tel. Men kan dus aannemen dat de gebeurtenissen van Zaterdag een versterking der conserva tieve elementen in Duitschland ten gevolge hebben gehad. Een officieel communiqué over von Papen's aanblijven zal niet worden uitgegeven, daar ook over zijn eventueel aftreden tot de open baarheid niets was voorgedrongen. Katholiek-conservatief tegen Hitier? front Aan een beschouwing van den Berlijnschen correspondent van het Alg. Handelsblad ont- leenen wij: Het was blijkbaar een katholiek-conserva tieve samenwerking, die bij de Roehm-kliek in de Hitlerbeweglng aansluiting zocht en fond. Het feit, dat dr. Klauseer, de bekende lei der van de Actio Catholica in Duitschland, naast Von Schleicher tot de slachtoffers be hoort, dat prins August-Wilhelm, intiem S.A.- kamcraad van den gefusileerden groepsleider Ernst, zich reeds in het buitenland bevindt en naar men zegt uit de S.A partij is gestcpten, dat verder de oud-rijksminister Treviranus. mocht hij nog in leven zijn, zich hoogstwaar schijnlijk in gevangenschap bevindt en om het beeld af te ronden, dat merkwaardig genoeg niet alleen Von Papen.'maar cok de Katholieke rijksminister van verkeer, baron Eltz von Rii- benach aan de jongste kabinetszitting niet meer heeft deelgenomen Von Papen was volgens latere berichten slechts een kort oogeribltk bij het begin der zitting aanwezig dit alles ontsluiert nog wel niet den samen hang, maar maakt het toch mogelijk den om vang en de beteekenis van de revolte iets min der vaag te omlijnen. De vraag blijft nu nog over, wat deze man nen uit zoo verschillende kampen, blijkbaar eensgezind in een hoofddoel, maar overigens stellig ..bien étonnés de se trouver ensemble," feitelijk achter zich hadden. Men kan het moei lijk schatten, maar vat het wellicht het. best samen in het begrip „algemeene ontevreden heid In breede lagen", de ontevredenheid der onverzcenlijken in de door Hitier vernietigde politieke partijen, versterkt door een zeer ge vaarlijk gemopper om thans openliik toegege ven misstanden onder de S.A. en andere onder- deolen der Hitlérbeweging. Reorganisatie der partijleiding vermoed. Honderd een en veertig rijks- en gouwleiders van de nation aal-socialistische partij zullen naar United Press aan pe Tel. meldt op de bij eenkomst. w-elke Sn Flensburg wordt gehouden, aanwezig zijn Reeds zij aangekomen dr Goeb bels, de stadhouder van Beieren v. Eop, de Beiersche minister van Binnenlandsche Zaken Wagner en do rijksstadhouder van Saksen, Mutschmann. Voor vandaag wordt nog ver wacht de plaatsvervanger van den rijkskanse lier. Hess. De bijeenkomst zou in de eerste plaats gewijd zijn aan problemen, die zich in de nartii voordoen. In Ingewijde kringen acht men het zeer waarschijnlijk, dat wijzigingen in de leiding van de nationaal-sociafisfcische partij zullen worden gebracht, want ook in de nartij-orga- statie zal een zuiveringsactie noodig zijn. Volgens berichten uit Stuttgart heeft de Wurtemburgsche partijleiding reeds eenige lei ders, die vroeger groeten invloed hadden in de partij en in verschillende organisaties, van hun ambt ontheven. Ook een leider van de Hitler-jeugd is af gezet. Het S.A.-verlof blijft bestaan. BERLIJN. 4 Juli. De chef van den staf der S. A.. Lutze. maakt het volgende bevel bekend: In wijziging van alle in na te noemen aan gelegenheden tot nu toe plaatselijk gegeven bevelen, verorden ik het volgende: 1. Het voor de S.A. bevolen verlof blijft in vol len omvang bestaan. Het dragen der S. A.- dienstuniform is in dezen tijd in zooverre toe gestaan als het in het algemeen toe te laten is met het bevel tot verlof nemen. Er moet zoo spoedig mogelijk zorg voor wor den gedragen, dat de eere-dolken door het verwijderen van den naam van den verrader aan onze leider Adolf Hitler, worden gezuiverd. Deze dolken kunnen dan als dienstdolken verder worden gedragen door de S A. 2. De S. A.-leider van standaardleiders af tot daarboven, moeten hun nauwkeurige adressen, waar zij te alle tijde te bereiken moeten zijn, schriftelijk ter kennis brengen van hun groe pen of oppergroepen. De voorgenomen vacan- tiereizen binnen Duitschland kunnen worden gemaakt. 3. De deelneming van gesloten S.A.-eenhe den in civiel of in burger bij demonstraties va.i welken aard ook, is tijdens het verlof slechts toegestaan indien van geval tot geval nauwkeu rige aanwijzingen van de bevoegde zijde zijn gegeven. Het geval von Killinger. DRESDEN. 4 Juli (V.D.) De persdienst der S S. publiceert de volgende verklaring: ..Teneinde op te komen tegen de geheel onge motiveerde geruchten in zake de arrestatie of fusilleering van den vroegeren leider der S.A.- oppergroep v. Killinger". De vroegere leider der S A.-oppergroep IV, v. Killinger. werd Zondagmiddag 1 Juli j.I. om half drie in opdracht van den commandeur der politieke politie als verdacht van hoog- en landverraad gearresteerd en overgebracht naar het concentratiekamp Hohenstein. Later is opdracht gegeven v. Killinger op vrije voeten te stellen Als S.A.-leider zal hij evenwel niet meer optreden. De News Chronicle over de ver houding Schleichcr-Roehm. De diplomatieke medewerker van de „News Chronicle". Vernon Bartlett schrijft, dat hij uit betrouwbare bron heeft vernomen, dat von Schleicher een paar weken geleden gewaar schuwd was. dat hij de kans liep gearresteerd te worden, daar hij. naar men meende, op zijn reizen door Duitschland ontevredenheid onder Rijksweer zaaide. Hij zou van plan geweest zijn een onder houd te hebben met Hitier teneinde bij hem aan te dringen op een schoonmaak in de nat.- socialistische partij, en misschien om zich voor een zetel in een hervormd kabinet beschik baar te stellen. Het is niet bekend of dit onderhoud heeft plaats gehad. Deze medewerker schrijft voorts, dat von Schleicher en Roehm eenige weken geleden de vorming van een nieuw kabinet besproken zouden hebben. Von Schleicher zou vice-kan selier worden en Roehm minister van oorlog. Het plan was Hitier voor een fait accompli te stellen en hem te dwingen als kanselier in functie te blijven. (Alg. Handelsblad) S. A. leiders naar Zweden uitge weken? Volgens Stockholms Tidningen zouden eeni ge S.A.-leiders in den nacht van Zaterdag op Zondag met een watervliegtuig naar Zweden gevlucht zijn. aldus de N. R. Crt. Zij zouden ergens aan de Westkust nabij Gothenburg ge daald zijn en bij geestverwanten een onder komen gevonden hebben. De misbruiken bij de S.A.-persdienst. De „Nat -Soz. Korr." publiceert het volgen de bericht: In verband met de mededeeling omtrent de ontbinding van het persbureau der opperste S.A.-leiding wordt bepaald: De leider van het persbureau. Gruppenführer Weiss, staat bui ten de tijdens zijn afwezigheid in het persbu reau voorgekomen misbruiken. Hij staat ter beschikking der opperste S A.-leiding. (Get.) LUTZE. chef van den staf. Von Schleicher's begrafenis. Gistermiddag om 3.15 uur zijn de stoffelijke resten van den gewezen rijkskanselier von Schleicher en zijn echtgenoote aan den schoot der aarde toevertrouwd, meldt de Tel. De begrafenis had een onopvallend verloop. In een kleine kapel, die niet ver verwijderd is van de voormalige cadettenschool, waar sedert Zaterdag de gewezen S.A.-leiders zijn neerge schoten, vonden de rouwplechtigheden plaats, die door een zeer kleinen kring van familie leden en vrienden werden bijgewoond. Van de kapel naar het ongeveer tien minuten verder gelegen kerkhof vond geen processie plaats. De resten werden op onopvallende wijze van de kapel naar de laatste rustplaats overge bracht. (United Press.i Japan. De nieuwe regeering. De nieuwe premier, Okada. prrliwent een sterk nationaal kabinet te vormen omvatten de vertegenwoordigers der politieke partijen, leger en vloot en officieele financieele krin gen Baron Wakatsoeki, president der Min- seito, en Soezoeki. president der Sayoekai, zul len waarschijnlijk tot de regeering toetreden. Het nieuws van het aftreden van Saito is volgens V. D. met groote voldoening ontvan gen, evenals de benoeming van Okada. Ierland. Succes voor De Valera bij de gemeenteraadsverkiezingen. Reuter meldt uit Dublin over den uitslag van de verkiezing in den Ierschen Vrijstaat: Uit het definitieve resultaat der Iersche ge meenteraadsverkiezingen blijkt, dat de regee- ringspartij, de Fianna Fail, met 716 zetels een aanzienlijke meerderheid heeft behaald. Daar de arbeiderspartij, die 185 zetels heeft gekre gen en ongeveer een derde der onafhanke- lijken, die 351 zetels kregen, de regeering steu nen, bedraagt het totale aantal der gekozen regeeringsaanhangers meer dan duizend. De oppositie, met mederekening van de niet regeeringsgezinde onafhankelijken, beschikt slechts over 800 vertegenwoordigers. Deze ver kiezingsoverwinning is een gevolg van de land bouw- en oeconomische politiek van De Valera en een succes voor de regeering van den Ier schen Vrijstaat, die ondanks de groote tegen- propaganda van den leider der fascistische blauwhemden, generaal O'Duffy, een duidelijke overwinning heeft behaald. Zweden. Duitschland censureert door gaand briefverkeer. De „Ny Tid", het orgaan van de regeerings- partij meldt, dat in overtreding van alle in ternationale overeenkomsten de Duitsche cen suur een brief geopend heeft, die uit Praag naar een journalist in Stockholm was gezon den. De Zweedsche journalist heeft bij de betrokken autoriteiten geprotesteerd. België. Senaat aanvaardt de legeruitbreiding. De Belgische Senaat heeft gisteren met 67 tegen 43 stemmen het door de Kamer reeds aanvaarde wetsontwerp aangenomen, dat be oogt het legercontingent te doen toenemen met 6.000 man en een 14de infanterie-regiment. te vormen. In antwoord op de vraag van een Senator, of België in geval van een nieuwen vijandelijken aanval den steun zou krijgen van zijn oude bondgenooten, zeide de minister van Defensie Devèze: „Wanneer België's grondgebied mocht wor den geschonden, zullen wij een beroep doen op alle bevriende mogendheden, en ik twijfel er niet aan of allen zullen ons opnieuw te hulp snellen. In de volle onafhankelijkheid van onze souvereiniteit zijn wij gerechtigd onze naburen te vragen: Op welke wijze zult gij ons in geval van een aanval te hulp komen? Ik heb reeds de formeele toezegging verkregen, dat de Ar- aensche Jagers, die de Oostgrens bewaken, gesteund zullen worden door de vereischte strijdkrachten". (Tel.) De Broqueville vraagt econo mische en financieele volmachten. De minister-president, graaf de Broqueville, heeft bij de Kamer de aangekondigde mach tigingswet ingediend, waarin de regeering voor den duur van zeven maanden bijzondere volmachten verzoekt tot verbetering van den economischen en financieelen toestand. Bij deze wet wordt voorzien in maatregelen tot verruiming van het crediet, voorts in bijzon dere maatregelen tot vermindering der open bare lasten en der transportkosten. De regee ring wil met haar maatregelen in de eerste plaats door de verlaging der productiekosten het bedrijfsleven op gang brengen. De wet zal de regeering voorts de mogelijkheid geven de loonen en salarissen aan te passen bij het in dexcijfer voor de eerste levensbehoeften. BOM IN HET WEENSCHE PALEIS VAN JUSTITIE. TIJDENS ZITTING VAN HET GERECHT ONTPLOFT. WEISNEN, 4 Juli (V.D.) Woensdagochtend is in het paleis van Justitie een helsche machine tot ontploffing gebracht. De zitting van het opperste gerechtshof is onderbroken. Vooral in de gangen van het gebouw is aanzienlijke schade aangericht. Aanslag op de telefoonlijn SteyrLinz. WEENEN. 4 Juli (V.D.) De telefoonkabel Steyr-Linz is Woensdag vernield door onbe kend gebleven daders, die voor de vernieling gebruikte werktuigen moesten achterlaten. TERUG NA 26-JARIGE BALLINGSCHAP. De voormalige zee-officier Benjamin Ullmo, die wegens spionnage destijds naar het Dui velseiland werd verbannen, is thans na 26- jarige ballingschap in Frankrijk teruggekeerd, aldus de Tel. Voor het eerst heeft de ex-zee-officier zijn mystieke bruid gezien. In 1924 heeft deze da me, Madeleine Poirer, gedreven door medelij den met zijn lot, aangeboden zich bij Ullmo in de strafkolonie te voegen. De banneling schreef haar echter, dat de toestanden in de kolonie voor vrouwen te verschrikkelijk waren. In den loop van de op deze manier begonnen corres pondentie raakte het paar verloofd. Tien jaar lang heeft mej. Poirer gevochten voor de in vrijheidstelling van haar verloofde en thans zijn deze pogingen eindelijk met succes be kroond. BIJ MAD. CURIE's OVERLIJDEN. Uit STEMMEN UIT EUROPA. Londen wordt gemeld, dat naar aanleidin van den dood van Madame Prof. Curie de bekende Engelsche natuurkundige Lord Rutherford verklaarde: .De wetenschap pelijke wereld betreurt den ploiselingen dood van Madame Curie, die beschouwd kan wor den als de eerste vrouw van onzen tijd. die zich geheel aan het wetenschappelijk onder zoek heeft gewijd. Ook te Warschau wordt het overlijden van Madame Curie, die geboren werd als het Poolsche meisje Marie Sklodowska. ten zeerste betreurd. Als blijk van de gevoelens, die zij altijd voor haar geboorteland is blijven koesteren, heeft zij een der door haar tijdens haar onderzoekingen ontdekte nieuwe elemen ten Polonium genoemd. Het is twee jaar ge leden, da: zij voor de laatste maal Polen be zocht. n.l. toen zij was uitgenodigd de openings plechtigheid van het radiologisch instituut te Warschau te verrichten. Uit Praag wordt gemeld, dat de Tsiecho- Slowaaksche pers herinnert aan de beide be zoeken, die Madame Curie in 1898 en 1925 heeft gebracht aan het tegenwoordige Tsjecho- Slowakije, en wel aan de stad Jachymov, waar zich de grootste radiumhoudende aardlagen ter wereld bevinden. Ook de Weensche en de Berlijnsche pers wijdt uitvoerige artikelen aan het leven en werken van Madame Curie. BELEEDIGING VAN ALLE VOLKSGROEPEN STRAFBAAR. BESCHERMING DER OPENBARE ORDE. In de Memorie van Antwoord van de Eerste Kamer, op het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp houdende nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde zet de minister van Justitie uiteen, dat hij van deze wet vooral preventieve werking verwacht. De voorstellen der commissie-Kooien inzake revo- lutionnaire volksvertegenwoordigers zullen met den meesten spoed worden overwogen. De milnister licht verschillende in het ont werp genoemde termen toe en zegt o.a., dat ook het zich uiten in beleedigenden vorm over com munisten, sociaal-democraten, vrijmetselaren en neo-malthusianisten in de toekomst straf baar zal kunnen zijn. De mogelijkheid van preventieve hechtenis bij het misdrijf van formeele beleediging van het openbaar gezag, openbare lichamen of openbare instellingen, acht de minister nood zakelijk. Het misdrijf kan onder omstandighe den een zeer ernstig karakter bezitten. Bo- veidien kan het gevaar voor herhaling juist bij dit delict groot zijn. FINANCIEELE BERICHTEN ENGELSCH-DUITSCH TRANSFER VERDRAG GESLOTEN. LONDEN, 4 Juli. (V. D.) Tusschen de Duit- sche regeering en de Engelsche regeering is de volgende overeenkomst gesloten: Beide regeeringen streven naar een samen werking om practische middelen te vinden voor de opheffing van alle tusschen beide lan den eventueel ontstaande financieele en eco nomische moeilijkheden, waarbij in het bij zonder rekening zal worden gehouden met de tegenwoordige transfermoeilijklieden van Duitschland. De regeering van het Vereènigde Koninkrijk erkent, dat een verlichting van voorbijgaan- den aard van de buitenlandsche schuldenlast van Duitschland kan bijdragen tot een ver sterking van den deviezenvoorraad van Duitschland. Beide regeeringen erkennen het algemeene principe, dat een debiteurland zijn buitenland sche verplichtingen slechts kan nakomen met een actieven balans van waren en diensten tegenover andere landen. Aangezien in het-Vereenigd Koninkrijk voor de voornaamste Duitsche exportartikelen geen invoerbeperkingen bestaair, is de waarde van den Duitschen uitvoer naar het Vereenigde Koninkrijk in het op 31 Maart 1934 afgesloten jaar gestegen, terwijl de totale waarde van den Duitschen uitvoer naar de rest van de wereld is gedaald. De Duitsch-Engelsche handelsbalans is steeds gunstig geweest voor Duitschland. Het is de ernstige wensch der beide regeeringen de handels- en financieele betrekkingen tus schen beide landen zoo vriendschappelijk mogelijk en op de basis van een gelijke be handeling voort te zetten en den omvang van den wederzijdschen handel te handhaven en zoo spoedig mogelijk uit te breiden. De gevolmachtigden der Duitsche en En gelsche regeering hebben een overeenkomst gesloten, welke uit zes artikelen bestaat, vol gens welke het Duitsche credïetverdrag 1934 en het Duitsche credietverdrag voor publieke debiteuren 1934 buiten de overeenkomst val len. De Duitsche regeering zal de Bank of Eng land de bedragen der pondenleening ter be schikking stellen, waaruit voor rekening der Duitsche regeering de tusschen 1 Juli 1934 en 31 December 1934 vervallende rentebedragen zullen worden voldaan. Deze overeenkomst treedt in werking met ONZE DA GEL IJK SCHE KINDER VERTELLING. terugwerkende kracht van 1 Juli a.s. en geldt voor den duur van zes maanden. In deze zes maanden zal de regeering van het Vereenigd Koninkrijk geen gebruik maken van de haar bij de Clearing Offices and Import Restric tions Act tegenover Duitschland gegeven vol machten. Londen: De minister van Financiën. Neville Chamberlain, heeft in de Woensdag gehouden zitting van het Lagerhuis de bepalingen me degedeeld van het Duitsch-Engelsche trans ferverdrag. Aan het einde van zijn uiteenzetting ver klaarde Chamberlain, dat hij gelooft met het parlement een van opvatting te kunnen zijn, dat met deze overeenkomst een bevredigende oplossing is gevonden. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 5 JULI. HILVERSUM 1875 M. Het radioprogramma voor hedenmiddag en -avond is als volgt gewijzigd: 2.004.00 uur n.m. stilte. AVRO. 4.004.30 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.305 00 Zang en piano. 5.00—6.30 n.m. Stilte. 6.30—7.30 Kerkorgel- concert door Pierre Palla en Boris Lensky, viool. 7.308.00 n.m. ,.De Boodschap". Art v. d. Leeuw, voordracht door Kommer Kleyn. 8.00 Berichten. 8.05—9.00 Concert. 9.00—9.20 Toe spraak: „Bij het heengaan van den Prins der Nederlanden". 9.2010.00 Concert. 10 00—10.20 Liederen- en Oratoriumkwartet. 10.20 Concert. 11.00 Sluiting. Een poosje later zaten ze in de tram die hun naar de plaats van bestemming moest brengen en tot Zunderdorp ging alles goed. Ze hadden veel plaats en hoefden dus niet als haringen in een ton te zitten en waren uiterst tevreden. Maar toen ze bij de volgende stations kwamen, kwamen er telkens menschen binnen. Brrrrwat werd het benauwd in de tram. Ze had den nauwelijks plaats, want sommige passagiers zaten breed uit op de banken. En was het daar maar bij ge bleven, maar velen rookten zware pijpen en bliezen den jongens groote. rookwolken in het gezicht. VRIJDAG 6 JULI 1934. HILVERSUM, 1875 M. 3.00 VARA Gramofconmuziek. 10.00 VPRO Morgenwijding. 10.15 VARA Rolien Numarr draagt voor verzen van Henriet te Roland Holst. 10.35 Orgelspel door Cor Steyn. 11,00 De mocratie en Dictatuur. Lezing door Koos Vor- rink. 11.20 Beroemde violisten en pianisten spelen (Gram. muziek). 11.45 Gram. Muziek. 12.00 Sluiting. AVRO 12.00 Tijdsein AVRO- klok. 12.01—12.30 Gram.muziek. 12.30—2.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van Gram. muziek. 2 303.00 Voordracht door Elias Praag. 3.00.00 Gram. muziek. 4.00 Sluiting. VARA 4.00 Overschakeling naar den tender Kootwijk. 4.15 Gram. muziek. 4.30 Janny van Oogen vertrelt. 5.00 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 5 45 Gram. muziek. 6,00 VARA- orkest olv Hugo de Groot 6 45 Hoilandsche hu moristen op de plaat. 7 00 Orgelspel door Joh. Jong. 7.30 Ir. J. W. Albarda spreekt over „De toekomst der democratie". 7.50 Gram. muziek. 7.57 Herhaling S. O S.-berichten. 8.00 n.m. Sluiting. V.P.R.O. 8 00 n.m. Tijdsein. 8.01 Le zing Haarlem in het licht van de Kerkgeschie denis. Spr. Dr. D. Drijver. AVRO 8.30—10.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Concert door het Residentie-orkest olv. Carl Schuricht. Solist: Nathan Milstein, viool. 10,15 Sluiting. V.PJ.R.O. 9.00 Pauzevulling van het Kurhausconcert. Prof. R. Casimir spreekt* De ziel reist door het aardsch bestaan. 10.15 Vrij zinnig Godsdienstig Persbureau en Vaz Dias. 10.30 Lezing door Ds. J. Jac. Thomson. VARA 11.00 Muzikaal allerlei mmv. Joop Carlquist, Charmon, Jan Mulder. Jan Vogel. 11.30 Een halfuurtje Jazz (gram. muz.) 12.00 Sluiting. HUTZEN. 301.5 M. NCR.V. 8.00—8 15 Schriftlezing en medita tie. 8.159.30 Gram. muziek. 10:30lljOO Mor gendienst door Ds. R. E. v. Arkel. 11.0012.00 Besneling van het studio-orgel door H. Blaauw. 12.0012.15 Politieberichten. 12.1512 30 Leger des Heils-kwartiertje. 12.301.15 Liederen- recital door Willem Hessink. 1.152.30 Het ensemble van der Horst. 2.303.00 Lezen van Chr, Lectuur. 3.00—3 45 Gram. muziek. 3 45 4.00 Verzorging zender. 4.00—4.30 H Pilon: Na- tuurfilmpjes die niet ieder ziet. 4.306.00 Concert: Mevr. Willy Cantév. Amerongen, zang, Jan Keessen. viool. Alex Adema. piano. 6.006.15 Lezing door H. A. Korstjens. 6.15- 6.30 Gram. muziek. 6.30—7 00 Lezing door A. J. Herwig. 7.007.15 Politieber. en Ned. Chr. Persber.. 7.157.30 Gram. muz, 7.308.00 Li terair half uurtje. 8.0010.30 De Haarl. Or kestver. olv. Frits Schuurman. 9.00—9.30 Le zing door Dr. P. Lieftinck. 10.30—11.30 Gra- mofoon muziek. LUXEMBURG, 1304 M. 7.00 Hoilandsche avond, Hollandsch radio cabaret. 7.40 Gevarieerd concert door het om roeporkest olv Henri Pensis. 8.40 Eenige Hoi landsche gramofoonplaten. 9.00 Essolube- concert door het Omroeporkest olv. Henri Pen sis. 9.30 HUle-concert. 9.45 Symphonieconcert (gr.pl) 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.15 Max Alexys' orkest. 1.30 Gramofoon- muziek. 7.00 Schuman-concert. 8.20 Populair concert. 9.35 Vervolg populair concert. 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 M. 1.30 Mex Alexys' orkest. 7.05 Gramofoon muziek. 9.20 Het omroeporkest 10.30 Het Chass Remue-orkest. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 A. Bendix' ensemble uit res. „Wivex". 3.30 Karen Lis Thomsen zingt Deensche lie deren. 8.20 Bizet-concert olv. Emil Reesen. 10.30 Deensch concert olv. Emil Reesen. BERLIJN 357 M. 4.20 Populair concert door het omroep- kleinorkest olv. Willy Steiner. 7.35 Kamermu ziek. 11.10 Solistenconcert. HAMBURG, 332 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Kamermuziek, 9.20 Een mannenkoor. 10.40 „Ihre Hoheit, die Tanzerin", oprette van Walter W. Goetze. KEULEN, 456 M, 12.20 Dansmuziek. 5.40 Margarete Wirwahn, sopraan. 7,20 Moderne Italiaansche muziek door het groote omroeporkest olv. Otto Ju lius Kiihn. 11.20 Dansmuziek. DAVENTRY. 1500 M. 12.50 Het B.B.C. dansorkest olv. Henry Hall. 820 Het B. B. C. Theaterorkest olv. Stanford Robinson. 10 25 Het Gershom Parkington- kwartet. 11.20 Harry Roy en zijn band in het Mayfair Hotel. PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 7.09 Gramofoonmuziek. 8.00 Concert. 8.30 Concert door het Trio Genty. PARIJS (Radio) 1648 M. 12.50 Het Robert Kretly-orkest. 10.50 Dans muziek. MILAAN, 369 M. 5.30 Concert mmv. zangsollsten. 6.15 Gramo foonmuziek. 9.05 Symphonieconcert. 10.30 Dansmuziek. ROME. 421 M. 5.20 Vocaal- en instrumentaal concert. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 „Madame di Tebed, operette van Lombardo. WEENEN, 507 M. 4.55 Gramofoonmuziek. 8.00 „Das testament" operette van Wilhelm Kienzl. 10.35 Populair cocert olv. Jozef Holzer. 12.20 Gramofoonmuz. BEROMUNSTER. 540 M. 4.20 Het omroeporkest olv. Hermann Hof- mann. 5.30 Het omroeporkest olv. H. Neppach. ".00 het omroeporkest. 9.30 Moderne muziek,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6