DONDERDAG 5 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 SPORT EN SPEL WANDELSPORT DE WAXDELTOERIST. Het secretariaat der H. W. S. V. De Wandel- toerist is thans gevestigd bij L. Braakman. Generaal De la Reystraat 33 zw., Haarlem N. BILJARTEN NIEUWE KAMPIOENSCHAPPEN. Het, bestuur van den Ned. Biljartbond heeft besloten een kampioenschap in te stellen. n.I. in cadre 45. 1, cadre 71. 2 en Eénbandstooten. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN POLITIE SPORT- VER. „HAARLEM". Bovengenoemde wedstrijden werden Woens dagmiddag op een terrein aan den Middenweg gehouden. Er waren twee vijfkampen, één voor athle- tiek- en één voor voetbal-beoefenaars. Voor beide onderdeelen was evenveel deelneming en in beide is met gelijke animo om de over winning gevochten. Bij de athletiek-nummers won Dijkstra on bedreigd. Het is jammer dat deze flinke ath- leet in zijn vereeniging niet meer strijd ont moet, want dan waren zijn prestaties beslist nog belangrijk op te voeren. Dit gebrek aan concurrentie ligt, echter niet in het feit dat er geen behoorlijk athletenmateriaal onder onze politiemannen schuilt. Integendeel. Maar steeds weer blijkt de rechte animo om te trai nen bij velen te klein. We hebben reeds ver scheidene jaren de sportwedstrijden der poli tie bezocht en zagen telkens nieuwe gezichten, athleten, die bij behoorlijke training zeker resultaten konden bereiken. En steeds ont braken dezen een volgend jaar op het appel. Slechts enkelen weten van constante training en blijven de athletiek trouw. En hier wen- schen we speciaal J. Munsse te noemen, die, al veteraan, ook nu weer tot de prijswin naars behoorde. Bij het voetballen was het eveneens een ve teraan, Valkenier, die met den eersten prijs ging strijken, Hier bleek de routine der oud gedienden het te winnen van de kracht en de snelheid der jongere garde. Echter was het hier een zeer spannencfe strijd, die in een minimum punten-voordeel voor Valkenier eindigde. Na afloop sprak de voorzitter, de heer J. J. Valkenier, eenige woorden van aanmoediging en opwekking tot de leden, waarna de fraaie prijzen door inspecteur A. Berentsen werden uitgereikt. De uitslagen van deze wedstrijden luidden: ATHLETIEK. 100 Meter hardloopen: 1 en 2: Wieringa en Bultje 12 sec.; 3. Dijkstra, 12,5 sec.; 4. van Vliet 12,9 sec. 400 Meter hardloopen: 1. Dijkstra 60 sec., 2. van Vliet 61,6 sec.; 3. Wieringa 61,9 sec.; 4. Jonker 64 sec. Vèrspringen met aanloop: 1. Dijkstra 5.23 M 2. Weeringa 4-90 M. 3. Jonker 4.75 M. 4. Muns se 4.56 M. Hoogspringen met aanloop: 1. Dijkstra 1 65 M. 2. Pebersma 1.60 M. 3 en 4 Munsse en Jon ker 1.50 M. Kogelstooten: 1. Dijkstra 8.54 M2 van Vliet 8.24 M.; 3. Bultje 8.06 M., 4. Wieringa. 7.50 M. Totaaluitslag: 1. Dijkstra 98 punten; 2. Wie ringa 87 12 pt., 3. van Vliet 86 1 2 pt 4. Bultje 80 1,2 pt.; 5. Jonker 80 pt. 6. Muusse 76 1 2 pt. VOETBAL Baldribbelen: 1. Hoogenes 52.7 sec.; 2. v. d- Burg 55 sec.; 3 en 4 Zwart en van Driessen 55.7 sec. Doelschieten: 1. Valkenier 700 punten; 2. v. d. Burg 525 pt. 3 en 4 van Diessen en Zwart 500 pt. Bal ingooien: 1. Bros 19.30 M. 2. Hoogenes 18.71 M. 3. Berentsen 18.43 M. 4. Valkenier 17.77 M. Vér-schieten: 1. van Diessen 50.93 M- 2. Spoelstra 50.03 M. 3. Valkenier 48.80 M. 4. Bo veneind 47.41 M Corners nemen: 1 en 2 Bronkhorst en Zwart 40 punten, 3. Spoelstra 35 pt. 4. Berentsen 30 punten. Totaal-uitslag: 1. Valkenier 84 pt 2. Hooge nes 83 pt. 3. van Diessen 80 pt. 4. Bros 78 pt 5. Zwart 77 1/2 pt. 6. Spoelstra 73 pt. CRICKET DE GEMIDDELDEN VAN ROOD EN WIT EN HAARLEM. De gemiddelden van Rood en Wit en Haar lem tot en met de wedstrijden van Zondag 1 Juli. luiden als volgt: BATTEN MINIMUM AANTAL INNINGS 5. Inn. runs h.s. n.o. average de Jong. R. en W. 6 168 69 2 42 Healy, Haarlem 8 252 81* 1 36. Maas. Haarlem 8 160 60 1 22 87 v. Baasbank. R. en W. 8 153 33 19.13 v d. Togt, R. en W. 8 131 30 1 18 71 de la Mar. Haarlem 8 139 44 17.37 v, Bueren. R. en W. 6 100 32 16 67 Kramer. R. en W. 5 67 30 13.40 Allart, Haarlem 8 103 32 12.87 Hagenaar, R. en W. 8 99 20 12.36 Kleefstra, Haarlem 8 83 39 10.38 BOWLEN MINIMUM AANTAL WICKETS 7 Naam runs wickets average A. Maas, Haarlem 333 28 11.89 W Kramer. R en W. 127 10 12.70 S Posthuma. R. en W. 114 8 14 25 P de Ruig, Haarlem 391 24 16 29 c. Fortgens. Haarlem 201' 11 18 27 A. v. d. Togt, R. en W. 222 12 18.33 ROOD EN WIT 5—HAARLEM 5. Rood en Wit wint den toss en gaat eerst batten. Het totaal werd 102, waaronder 13 eaxtva's. P. Freni had een goede 20 hiervan. Verder wisten H. v. d. Land 17. W. Kruyff 10. A. Elfers 11 en E. Bosschart 10 de dubbele cijfers te bereiken. Vermelding verdient een keurige vang van J. Meyer die een einde maak te aan de innings van P. Freni. Bowlingciifers Haarlem A. Hartog 535. J. Mulder 4—43. A. Mii^r 111. G. Fortgens 00. Het openingspaar van Haarlem is spoedig verdwenen, maar dan houden A. Hartog en P Kruit eenigen tijd stand. Als zij beiden echter vertrokken zijn. vallen de wickets regelmatig. Met de laatste menschen op de mat weet Haar lem den tiid uit te spelen A Hartog 26 Het totaal was 60 for 9 waaronder 8 Extra's, Bow lingciifers: P. Ligtenstein 515 '15 overs) II. v d Land 05. A. Elfers 410, P. Freni 010. W. Kruyff 0—12. Deze wedstrijd eindigde dus in een draw. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de j.l. Woensdagvond ge speelde partijen luiden als volgt; Promotie-degradatie wedstrijd: J. P Exel Jr.—P. G. M. Ottolini afgebr. R. C. Broekmeier—C v. d. Werff 02 H. J. RozijnG. Elzing 11 Zomerwedstrijd: Th. v. WamelC. Dikkeboom 11 WATERPOLO. DE WATERRATTEN II—DE ZIJL II (7—1). De Waterratten hebben het volgende zeven tal: C. v. Andel. J. H. v. d. Booren, N. Kollerie, K. Switters, D. v. Viersen. J. Seubring, P. Fortgens. Onmiddellijk onderneemt de Zijl eenige aanvallen: het duurt niet lang of zij weet van dichtbij de score te openen (0—1). Dan komen de Waterratten er beter in Wanneer v. d. Boo ren goed naar Seubring plaatst, is de stand gelijk 1—1. Even later is het Van Viersen, die aan de Waterratten de leiding geeft (21). Het samenspel bij de Waterratten vlot uitste kend. Van Viersen krijgt een vrijen worp; hij plaatst naar Fortgens en het is 3—1. De Zijl probeert het met verre schoten, doch zonder succes. Na de rust zijn de Waterratten weer onmiddellijk in de meerderheid; de Leidsche achterhoede krijgt het hard te verantwoorden Seubring maakt er 41 van. De Waterratten zijn nu ver in de meerderheid; als v. a. Booren opzwemt is het 5—1. Even later ontstaat er een doelworsteling: het is Seubring, die handig scoort (6—1'. Steeds zitten de Waterratten voor het Leidsche doel. Seubring maakt er 7—1 van. Waarmee het einde komt. De wedstrijd De Waterratten INeptunus I kon geen doorgang vinden daar Neptunus slechts met vier man was opgekomen. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN IN IIET STADION UITGESTELD. In verband met het overlijden van Prins Hendrik zijn de wielerwedstrijden, die heden avond in het Stadion te Amsterdam zouden plaats hebben, uitgesteld tot Vrijdagavond. DE TOUR DE FRANCE De tweede étappe voor Le Greves. Uit Charleville:' De tweede étappe leidde Woensdag van Rijssel naar Charleville over Valenciennes. Maubeuge en Hirson, een to taal afstand van 192 K M Te twaalf uur pre cies werd gestart door 58 renners. Twee zijn er afgevallen. n.I. ln de Duitsche ploeg is Nitschke verdwenen, terwijl bij de individu- eelen Rinaldi niet meer aan den strijd deel neemt. Evenals op de eerste étappe waren de wegen verre van goed. met het gevolg, dat eenige valpartijen niet uitbleven. Herhaalde lijk sprongen de bandjes. Op deze étappe waren er weer eenige uitvallers, n.I. de Zwit ser Blatmann. de Fransche individueele ren ner Buttafochi en de bekende wegrenner Dl Paco, lid van de Italiaansche ploeg, die naar men weet op het laatste oogenblik nog is in gevallen voor zijn landgenoot Battesini. In den loop van deze tweede étappe kon zich een groep van 11 renners van he: peloton los maken; in de sprint te Charleville werd étappewinnaar de Franschman Le Greves. Tijd 5 uur 49 min. 30 sec. Bij deze elf renners waren ook Antoine Magne en Bergamischl, de beide renners, die De vier sterkste tennisspelers, die Woensdag te Wimble don in de halve eind strijden speelden. V. 1. n. r.: de Engelschman Perry, de Amerikaan Wood, de Amerikaan Shields en de Austra liër Crawford. De Wimbledon-aardbeien; Bernard Shaw over voetbal; 25 jaar luchtvaart; meteoor contra vliegtuig; verkeerde combine; kikker-race; Schalke '04 Is kampioen; Elisha Scott; Ernest Tyldesley. Zoodra het zonnig weer wordt en de natuur in blijden lach, haalt iedere Brit, die aan de mode mee doet, zijn Wimbledon tickep voor den dag. En ze hebben er soms van Februari af hard voor moeten vechten om een doorloopende kaart voor de veertiendaagsche meeting machtig te worden. Dat verschijnsel kennen we in Holland ook. Kijk maar eens om u heen op de eeretribune van het Stadion ter gelegen heid van een Holland-België voetbalwedstrijd. Daar zitten charmante dames en deftige heeren, die nauwelijks het verschil tusschen een hoekschop en buitenspel begrijpen, doch er koude voeten en veel geld voor over heb ben, om gezien te worden en daags daarna tusschen twee robbers van een bridge-avondje in halsstarrig volhouden, dat de scheidsrechter een strafschop had moeten geven voor een verkeerden Belgischen ingooi. Dat zijn zoo de kleine geneugten des levens en er zijn duizenden beminnelijke Engelschen, die er een stijven halswervel voor over hebban om veertien dagen lang het hoofd van links naar rechts vice versa te wenden, totdat de laatste ..linesman" op het centre-court van Wimbledon in slaap is gevallen. Niet dat het niet buitengewoon interessant is, de beste tennisspelers van de wereld aan het werk te zien. Ongetwijfeld is er veel te ge nieten. doch niet elke partij, zelfs niet tus schen de grootsten der grooten is spannend en boeiend en na enkele dagen, laat staan de twee weken, heeft men ..des Guten zuviel". Enfin, u kent dat gevoel natuurlijk wel van een huiselijk ping-pong spelletje, waarbij u ter wille van de visite enthousiast verklaard hebt, wel even te zullen scheidsrechteren. Na ette lijke honderden ..pings". nog afgezien van een gelijk aantal ..pongs" duizelt het u voor de oogen en ge zijt blij. dat het kopje thee een welkome afwisseling brengt. Zoo is het ook in Wimbledon, vooral voor degenen, die er heen zijn gegaan om anderen te zien en gezien te worden. Buiten de mach tige gewelven van het centre-court is. wat men zou kunnen noemen, een theeschenkerij met beparasolde tafeltjes en tenten, als het regent De thee is echter niets bijzonders, maar de aardbeien, lezeres, de aardbeien met slag room. Denk eens aan, welk een smakelijk excuus deze tractatie vormt, om het geduldige base-line-spel van den een of anderen be roemden Japanner een half uurtje langer te kunnen ontloopen. U moet volgend jaar beslist eens naar Wim bledon gaanom ze te proeven, want Be verwijk is zoo dichtbij. Men heeft Bernard Shaw, toen hij van een reis naar Nieuw-Zeeland terugkeerde eens ge vraagd, hoe hij over voetbal dacht en natuur lijk heeft de beroemde Ier het spel en alles, wat er mede samenhangt, fel afgekamd. Zijn antwoord liet aan duidelijkheid niets te wen- schen over en uit de bewoordingen daarvan zou men bijna denken, dat hij ons frisch zo- mervoetbal had meegemaakt. Hier is Shaw's meening: U bent sedert drie maanden de eerste, die me over dergelijke belachelijke dingen onder vraagt: het Britsche Riik zal daardoor nog eens ten onder gaan. Zulke wedstrijden kwee ken een viiandieen geest en beletten de man nen om zich serieus met het politieke leven bezig te houden Overal, waar men in En geland komt, ziet men kinderen voetbal spe len. In Nieuw-Zeeland niets van dat alles. Dat is voor mij een bewijs, dat dat land een snelleren vooruitgang zal hebben dan het or.ze". Misschien meer.t Shaw dit wel, doch het te gendeel is waarschijnlijker. De Fransche luchtvaart heeft onlangs den 25en verjaardag van de eerste kanaal-vlucht door Louis Blériot herdacht. Ter gelegenheid van deze feesten werden gelijktijdig twee vluchten uitgevoerd, die met groote belang stelling werden gevolgd, omdat zij duidelijk het bewijs leverden, welke groote vorderin gen het vliegwezen in de afgeloopen kwart eeuw heeft gemaakt. Terwijl de vlieger Quatremarre met een toestel over het terrein vloog, hetwelk iden tiek was aan datgene, dat Blériot op zijn roemrijken tocht had gebruikt, daverde ter- zelfdertijd de piloot Arnoux met een vaart van 400 kilometer ln het vliegtuig, dat kort geleden den „Coupe Deutsch de la Meurthe" had gewonnen, door de lucht. Om precies te zijn, Blériot legde op 25 Juli 1909 de 38 kilometer over het kanaal in 37 minuten af. dus met een uursnelheid van 60. terwijl Arr.oux over de 1000 K M een gemid- deMe var 389 K M. per uur behaalde. Er is dus wel eenig verschil in snelheid waar te nemen. Nu we toch over luchtvaart aan het praten ziln. is de ervaring van den piloot Hlram Sheridan wellicht ook het vermelden waard. Vooroneesteld dient te worden, dat Sheridan Amerikaan is. zoodat men hoogstens mag denken, dat. hetgeen hij vertelt, aan een op tische illusie, oftewel gezichtsbedrog is te wij ten Laat ons eens lezen, wat hij te zeggen heeft: ..Ik vloog over Texaskana. toen ik een me teoor zag aankomen, die een verblindend blauw-wit licht uitstraalde en die. naar het mij toescheen, recht op me afkwam. De me teoor was toen noe in de stratosfeer. (Da's goed bekaken, zou Buziau zeggen). Ik volgde het nog één of twee seconden met de oogen zonder te bedrijnen, door welk groot gevaar ik bedre-ed werd. Vervolgens veranderde '.k van richt'ne. vol gas gevende, zoncer echter buiten de baan van de bolide te geraken. (Zoo ;ets ais het bowlen van Lanvood tegen Austra- lië). Toen. op het moment van het hoogste gevaar, kwam ik in een droog onweer, en de meteoor, die thans een roode kleur had aan genomen. barstte uit elkaar en verdween in den nacht". Van nachtmerries gesproken, denk vooral aan een nieuw rijwielplaatje! Het spreekwoord, dat boontje om ziln loon tje komt. schijnt ook in de automobiel-wereld opgeld te doen. Het verhaal doet de ronde, dat bij den Groo ten Prijs van Monaco, de coureurs Varzi en Chiron overeengekomen waren, dat laatstge noemde. Monegask van geboorte, de race zijou winnen. Doch Chiron maakte in de laatste ronde een fout en de jeugdige Algerijn Guy Moll zegevierde. Bij den Grooten Prils van Tripolis sloten Varzi en Chiron een nieuwe overeenkomst, en thans zou de Italiaan Varzi het eerst door de finish gaan. Zij trachtten Moll op alle mo gelijke wijzen ln de derde positie te houden, doch vlak voor de eindstreep nam Varzi een bocht te kort en hij werd met een halve lengte door Moll geslagen. Na afloop hadden de twee samenzweerders eikaar natuurlijk het noodige te vertellen en dit werd gehoord door den eigenaar van den "n-ooten Italiaanschen auto-,.renstal" Ferrar' Voor de wedstrijden op de Avus-baar. had deze heer o.ir. een zeer snellen wagen Inge schreven en Moll werd uitgenoodied deze te berijden, als erkenning van zijn sportiviteit De jeugdige coureur stelde zijn opdrachtge ver niet teleur en won de Grand Prix de 1'AVUS. De snelheidsduivel, niet tevreden met zijn veroveringen op automobiel: motorfiets- en viieggebied, heef', behalve de renpaarden en hazewindhonden, thans ook dekikkers ln zUn klauwen gepakt. Wij vinder, dat min of meer tragisch, want nog steeds bewaren wij een zoete herinnering aan dat. op de lagere school geleerde, zoo in- nig-eevoelig lied: Op een lelieblad bij maneschijn Zat Ridder Kwak van Kwakestein. En dan nu te moeten hooren. dat in Ame rika. natuurlijk weer in Amerika, de eigenaars van speciaal getrainde kikvorschen een race hadden georganiseerd, waarbij de winnaar den titel van kamnioenskikker van Connecti cut zou krijger.. Of er nu Iets aan de organi satie gehaperd heeft, dan wel de deelnemers met de uitgeloofde gage. bestaande uit aller fijnste muggenlarvcn geen genoegen namen feit is. dat al de kikkers slechts een snelheid ontwikkelden als een ongetrainde Nederland- sche voetbalspeler en het publiek eisehte ver ontwaardigd zijn entreegeld terug. Ten einde raad namen de trainers de zweep, bestaande uit een allerliefst meidoorntakje, ter hand en onder de felle slagen van dit geurige noodlot, gelukte het tenslotte één dezer edele dieren, genaamd Rudolf Valentino, met eoed-geryth- meerde tikjes door de finish te brengen, waar op een donderend gejuich voWe en den win- nenden kikker oogenblikkelijk een filmcon- tract werd aangeboden. De op het programma staande hindernis- en esta fet-te ra ces stelde men echter uit. daar toe gedwongen door groote uitputting der deelnemers, die waarschijnlijk niet voldoende geconcentreerd waren. Een droevig einde van een zoo schoon be gonnen soortdag! Het Duitsche voetbalkampioenschap is na zwaren strlid gewonnen door de bekende club uit Gelsenkirchen in West falen. Schalke '04. Deze vereeniging is wel een der sterkste uit de Duitsche competitie en haar succes is dan ook overal met instemming ontvangen. Ze telt onder haar spelers Szepan, tever.s spil en aanvoerder van het Duitsche elftal, dat in Italië den derden prijs in het wereldkampioen schap won en voorts den voorhoedesoeler Kuzorra. die om. in 1932 te Duisburg tegen Holland speelde, welken wedstrijd de onzen met 2—0 wonnen. De laatste beslissingswedstrijd eing te Ber- 'ün tegen Neurenberg en hoewel de Zuid-Dul' «chers tot enkele minuten voor het einde met 10 de leiding hadden, wist Schalke door twee snelle doelpunten de overwinning er daarrrxvie den titel te veroveren. De ontvangst te Du^burg was zeer enthousiast en de tocht door de stad werd een ware triomf voor de 'oelers die zulks na hun mooie prestaties, dan ook zeer zeker verdiend hadden. Elisha Scott. de beroemde Tersche doelver- dediger. die van 1912 af onafgebroken het doe: van Liverpool heeft verdedigd en noe vorig «eizoen voor Ierland tegen Schotland de over- w:nning uit het vuur sleepte, heeft eir.delük ziin connect'es met deze club verbroken. Al hoewel hij bijna een dozijn aanbiedingen van Engelsehe League-clubs ontving, om als hun manager op te treden prefereerde hii een zoo danige functie in ziin geboorteland, nl. bij Belfast Celtic, een club uit de Northern Irish League. Oneetwijfeld zal Scott met zijn groote er varing, als plaver-manager zijn nieuwe ver eeniging nog vele diensten kunnen bewijzen. Ernest Tvldesley. de Lancashire batsman. die herhaaldelijk In test-matches voor Enge- 'and is uitgekomen, zal zich aan het einde van dit cricket-seizoen uit eerste klasse-cricket terug trekken. Hij heeft nog één enkele century noodig om te behooron tot het kleine aantal spelers, dat 100 honderden ln eerste-klasse-spel gescoord heeft en waarvan Jack Hobbs de leiding met 197 centuries heeft. Nog slechts drie runs ontbreken aan het door hem in zijn loopbaan gescoorde totaal, om dat van zijn beroemden broeder. J. T Tvldesley, te overtreffen. Dat totaal bedraagt 32.267 runs. Voorwaar geen kleinigheid. Voor de op 6 Juli te Manchester aanvangen de derde testmatch zijn de volgende spelers nitgenoodigd: Wyatt. Walters. Allen (fast- bowler Middlesex). Hammond. Hendren. Ames, T.eyland. Sute'.iffe. Veritv. Clark Oinksche fnstbowk-r Northnrts). McCaulav. (Yorkshire) Hopwood 'Lancashire) en Keeton (Notts). De bowlers Bowes, Fames en Geary zijn dus niet herkozen. zich ook gisteren in het hoofdpeleton hadden bevonden Naar aanleiding hiervan heef: A. Magne thans de leiding ln het algemeen klas sement. De uitslag van de tweede étappe Rijssel— Charleville (192 K.M.) luidt: 1. Le Graves (Frankrijk) UJd 5 uur 49 min. 30 sec. 2. A. Magne (Frankrijk* zelfden tijd. 3. Mariano 'Italië) zelfden tijd. 4. Louvie: 'Frankrijk) zelfden tijd. 5 Buse (Duitschland* zelfden tijd. 6. Bergamaschi (Italië* zelfden tijd. 7 Y Le Goff (Frankrijk' individueel 8. Viratelle 'Frankrijk) lnd. 9. Gestri (Italië). 10. Gottl (Italië). 11. Gever (Duitschland). Allen zelfden tijd. Het algemeen klassement luidt: 1. Magne, 14 u. 5 m. 21 s 2. Bergamaschi, 14 u. 6 m. 20 sec.; 3 Le Greves. 14 u. 8 in. 10 s 4 .Louviot. 14 u. 12 m. 3 s 5. Le Goff. 14 u. 12 m. 3 s.: 6 Martano (zelfden tijd). Het ianden-klassemeni luidt: l Frankrijk, 41 u. 25 m. 48 s.: 2 Duitschland. 42 u. 49 m. 9 s.; 3 Italië, 42 u 49 m. 33 s.; 4. België. 43 u. 8 m. 33 s.; 5. Zwitserland-Spanje 43 u. 31 m. 19 s De derde étappe voert Donderdag van Charleville naar Metz, een afstand van 161 K.M. „ACHILLES" OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Dinsdag hield bovengenoemde vereeniging clubwedstrijden op de Heemsteedsche Wie lerbaan, waarvoor zoowel van de zijde der deelnemers als van het publiek veel belang stelling bleek te bestaan. Er verschenen twin tig renners aan den start. Bovendien waren deze wedstrijden bedoeld als selectie voor de komende ontmoeting met de Wielerclub „Amsterdam" op Dinsdag 10 Juli a s. De uitslag van den sprintwedstrijd was: 1. J. Engel, 2 J. Gruyters, 3. B. v. d. Aart, 4. J. Rusman. 20-ronden-race junioren: 1 S. d Vries, 2. J. Koppen, 3 J. Hobbelen. Australische achtervolging: In dezen wed strijd viel het rijden van P van Kessel op. die gemakkelijk al zijn concurrenten inhaalde en daardoor beslag legde op de eerste plaats met als tweede Piet Muil. Tot slot werd nog een trainings-peloton- wedstrijd verreden. LAWNTENNIS WIMBLEDON. PERRY EN CRAWFORD WINNEN. De eindstrijd ln het heerenenkelspel za! te Wimbledon gaan tusschen Perry en Crawford. De Engelschman wist Sydney Wood te slaan en hoewel de partij tot vijf sets liep en er een merkwaardige regelmaat in de cijfers is op te merken, was de overwinning van Perrv eigen lijk geen oogenblik dubieus. Wood bereikte veel door listig spel. maar het was duidelijk dat htf zijn meester had gevonden. De score werd 6—3, 3—6. 7—5. 5—7. 6—3. De strijd tusschen Craw ford en Shields was er een van zeer grootsche allure. Lang zag het ernaar uit. dat Shields den winnaar van het vorig jaar baas zou wor den. maar na 't verliezen van de eerste twee sets voerde Crawford zijn spelpeil op tot een ongekende hoogte en hiertegen kon zelfs Shields in zijn allerbesten vorm niet op. In de laatste set kreeg hij nog een prachtige kans, maar door al te fel forceeren. vergooide hij deze zelf. De score liet tenslotte maar één enkel game voordeel voor Crawford en werd 26, 4—6, 6—4, 6—3, 6—3. De Australiër speelde dezen Woensdag veel sterker dan hij dit geheele seizoen in Europa nog heeft gedaan en wanneer hij deze hoogte ook in den eindstrijd weet te bereiken, zal die revanche van het Australische kampioenschap een waarlijk homerische strijd worden. Toch twijfelen wij er ten zeerste aan, of Crawford het voorbeeld van Perry zal weten te volgen, door zijn tegenstander op diens eigen terrein, voor diens eigen publiek, te overwinnen. Perry is wel in ongenaakbaren vorm en hij zal zeker al zijn reserves in het vuur slepen om eindelijs na precies 25 jaar het Wimbledon kampioen schap weer eens voor Engeland te behouden. Dit is wel de grootste eer, die voor hem in het tennisspel te behalen is. Het is wel merkwaardig, dat de Amerikanen, die vier spelers onder de laatste acht en twee van de laatste vier hadden, in den eindstrijd niet meer voorkomen. De finale zal Vrijdag middag worden gespeeld. ZWEMMEN ZWEM- EN POLOWEDSTRIJDEN UITGESTELD. Men verzoekt ons te willen mededeelen. dat alle zwem- en polowedstrijden van den Kon. Ned. Zwembond voor Zondag as. afgelast zijn VOETBAL. D. W. S.—STORMVOGELS. Zondagavond half 7 speelt Stormvogels le Halfweg tegen D. W. S. een opluisteringswed- strijd. Stormvogels komt als volgt uit: Kollenberg. Haak Sr.. Tol. Haak Jr.. Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Fijen, Effern, Ketting, v. d Laan. ROEIEN DE HENLEY REGATTA BEGONNEN. Uit Londen: De resultaten van de op de Theems begonnen wedstrijden van de Henley Regatta waren als volgt: Skiff (voorwedstrijden om den Diamond Scull.) Dr. Buhtz (Duitschland) wint van Douglas (Uruguay) in 8 min. ?9 sec., E. S. Coles 'Enge land) wint met 2 lengten ln 8 min. 58 sec. van Baddeley (Engeland). J. Zavre' (Tsjecho-Slowaklje) wint van R. Hope (Oxford) in 8 min. 45 sec., R. S. Wingate 'Engeland) wint met 2 1 2 lengte van Branco (Brazilië) in 8 min. 56 sec. Rutherord 'Amerika' wint met 3 lengten van Douglasr (Schotland) in 8 min. 46 sec. R. W. Winstone (Molesey R. c.i wint van Guye (Londen) in 8 min. 46 sec.. Southwood (Thames R. C.) win' van Rees (Engeland) in 3 min. 39 sec., H. Bugbee (Prince Town Univer sity) wint van Warren (Cambridge) met 4 lengten in 8 min. 56 sec. Achtriemsgieken (om den Thames Cup). Quinton B.C. wint met 2 1 2 lengte in 7 min. 21 sec. van de Kent School (Amerika).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 7