H.D.* Lathyrus-tentoonstelling in het Krelagehuis. DE BILT ia VERTELLING VRIJDAG 6 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Impressies van Scheveningen. Vroege ochtend. Er zijn wel eens van die ochtenden op Sche veningen, dat alle hartstocht-om-te-leven van mij afvalt en ik rustig ergens in een stoel zit en het leven en de menschen langs mij laat hééngaan met de handen in den schoot en de oogen over deze wonderlijke wereld zon der te willen zien. Dat zijn kostbare uren in de koelte van den morgen. En kostbare morgens in de hitte van den strijd. En de zee is zóó eindeloos grijs en llcht-van- deining, de boulevard ligt in de vroegte nog zóó verlaten en breed, de geuren van wind en water zijn nog zoo ongerept van den nacht, die voor dezen prillen dag zacht weg-geweken is, dat ge kunt denken dat het al vrede in deze y/ereld is. De vrinden uit het Paleïs-de-Danse-gister- avond liggen nog warm in hun bedden en de vriendinnen talen nog niet naar het zonne bad. De winkels zijn nog dicht. De kellners hebben hun witte jasjes nog niet aan en de koffie borrelt nog niet in de nikkelen gevaar ten. Ik zit op het een beetje verveloos balconne- tje voor mijn kamer. En kijk naar alle andere een beetje verve- looze balconnetjc.s. En zie een gezellig jade-groen badpak zon der rug over een touwtje hangen in den mor gen. Het zal haar héél goed staan en het kersroode pak over de balustrade van het balconnetje aan den overkant zal er straks in het gemengde bad schalks achter-aan-hup- pelen. Maar de piano-stemmer uit Tiel slaapt nog. Hij slaapt met dichte ramen. Ik kan niet aannemen, dat alle plano-stemmers zoo on hygiënisch slapen, of alle Tielenaren. Men mag niet generaliseeren. Zeker niet op zulk een stil en frisch morgen-uur. Het zal wel al léén deze Tielsche pianostemmer zijn, die zoo bedompt slaapt. Schuin-onder komt een dame op het bal connetje. Gisteravond was zij een vreemde exotische bloem in een wonderlijk-luchtige jurk, een mysterie ln pasteltinten en een raadsel glansde in haar oogen. Gisteravond was deze dame één van de drie vrouwen, die brandende-geheimen-in-de-Kurzaal waren; vreemde, zwijgende, deinende mysteriën in de schemering, in de pauze op het terras. Nu is zij een vrouw met oogen dik van de slaap, met papillotton in het slordige haar en een n beetje verschoten kimono. Wonderlijk hoe onaandoenlijk de koele mor gen geheimen onthult. De gepensionneerde kantonrechter rechts- naast-me rookt zijn eerste cigaret in de yroegte. Hij zegt: „Mööge". Ik zeg: „Mcöge, m'neer van Goor". Hij zegt: „Héérlijk ochtendtje". Ik zeg: „Verrukkelijk morgentje m'neer van Goor". Hij gaat zijn ei eten. ..Hoeveel eieren zal de heer van Goor nog eten? Misschien wel drieduizend. Misschien nog slechts elf. Het is héél goed en wijs van het leven, dat het ons niet waarschuwt. Zóó veel eieren zult ge nog eten en dan zullen an dere gepensionneerde kantonrechters de tra ditie des eiereneters voortzetten Ik zit op mijn balconnetje in den vroegen Scheveningschen morgen De zee is grijs. De lucht is zilt en geurig. Het jade-groene badpak is een vlag van be loften op den hoogen mast van den nieuwen dag. Het roode badpak is een kreet van verlangen naar het gemengde bad. Het mysterie-met-papillotten lakt haar na gels aan een tafeltje op het balcon. En de pianostemmer uit Tiel houdt de ra men nog gesloten. Binnen een uur zal Scheveningen zijn vaart in de dagen hernemen. Ik ga mij elfduizendste eitje eten. „STRENG REGIME". ONDERZOEK NAAR KLACHTEN OVER H. B. S.-DIRECTEUR. Minister Marchant heeft op de vragen van den heer Faber betreffende het instellen van een onderzoek van Regeeringswege naar min der gewenschte verhoudingen, welke aan de R. H. B. S. te Utrecht zouden bestaan, ge antwoord: In vervolg op mijn antwoord moge ik nader berichten, dat naar aanleiding van de publi caties in Het Volk over de Rijkshoogerebur- gcrschoo; te Utrecht een onderzoek is inge steld. Uit dit onderzoek is mij gebleken, dat de klachten en beschuldigingen, tegen den di recteur dier school ingebracht, voor een deel niet op feiten berusten en voor het andere deel onjuiste gevolgtrekkingen zijn. Aan deze school met 370 leerlingen in 14 klassen heerscht een streng regime, dat. zooals begrijpelijk is, niet steeds bij allen gelijke waardeering vindt. Een van de klagers, die ernstige beschuldigingen vagelijk heeft geuit, is ln gebreke gebleven te antwoorden op een schriftelijk verzoek om althans eenige'nadere aanduiding te geven, ten einde een onderzoek mogelijk te maken. Deze klager schreef mij, dat schorsing van den di recteur de eenige weg was om de school voor een ernstig verloop van leerlingen te behoe den. Ondanks de publicaties van Het Volk hebben zich dit jaar een honderdtal nieuwe leerlingen aangemeld. Verleden jaar waren het er 80. De directeur is een uitstekend leider van de school. De aanlegger van de actie tegen de sch >ol heeft mij persoonlijk met wraakneming ge dreigd. Voor mij is derhalve het gebeurde alleszins verklaarbaar. EEN NUTTIGE EN AANGENAME MIDDAG. Het Centraal Comité heeft in samenwer king met de leden van het Schijnbureau voor Technici Donderdag 5 Juli een filmvoorstel ling voor werkloozcn gegeven. Het Rem brandt Theater was hiervoor weder door den heer Bakker beschikbaar gesteld. Na de opening door den secretaris van het Centraal Comité, den heer H. H. Luijken, werd een gedeelte van het week-programma vertoond, waarna het woord was aan den heer S Swierstra leider van de Philips-demon- stratiezalen te Amsterdam, die een inleiding hield over de te vertoonen film, namelijk de Radio Techniekfilm. De neer Swierstra gaf een zeer duidelijke toelichting op de film en de fabrikatle van Radiolampen, toestellen en luidsprekers. De toeschouwers hebben het geheele gewel dige bedrijf van de N.V. Philipsfabrieken op de rolprent in werking gezien. Zij waardeer den het gebodene ten zeerste. OUDE MAN OVERVALLEN. GERING BEDRAG BUIT GEMAAKT. Eén dezer nachten is de 75-jarige A. G.. wonende bij Klarinette te De Zeilberg (nabij Helmond) door twee bandieten overvallen en beroofd. De mannen dreigden den alleen- wonenden ouden man, die te bed lag, met een mes, waardoor hij gedwongen werd te zeggen waar zijn geld geborgen was. Vervolgens bond men hem aan handen en voeten, terwijl men hem een groote prop in den mond stak. In een vest, dat de oude man onder zijn hoofdkussen verborgen had, bewaarde hij 'n briefje van f 25 en één van f 10, benevens eenig kleiner geld. De bandieten namen vest niet inhoud mee. G.. die zich aanvankelijk niet durfde ver roeren, moest in zijn benarde positie tot des morgens halfzes blijven liggen. Toen gelukte het hem de prop uit den mond te werken. Door schreeuwen wist hij de aandacht te trekken, waarna de oude man uit zijn benarde positie werd verlost. EXAMENS. Toelatingsexamen 2e H. B. S. 5-j. c. B, Sant poorterplein: Toegelaten tot de le klasse: W. L. Scheen. La. Ce. Ra. Hoeke, A. R. Sta rink Deterts, Th. M. Wieringa, W. Lubberink. P. Couzy, K. van Aalten, A. Kisjes, A. J. Schot man, J. B. Borger. J. A. Goedkoop, Al. Ca. Fe lix, H. Schouten, G. Rol, R. Th. Braakensiek, L. Ploeger, G. van der Stoop, J. Kok, W. Fran- kenthal, Ae. Ga. Deelder, W. Ruijter, E. Behle, L. E. Douglas Broers, Ch. J. F. Wagner, J. li, van der Veen, W. A. Welling, H. R. Bruce. R. Verhorst, J. A. A. van Unen, P. J. Pimmelaar, H. W. F. Jonkman. N. Kok, Ja. Aa. Eibink, W. v. Loon, F. Bontenbal, J. A. van den Akker, G. Timmer, H. W. Huijsman, Fa. Tha. de Vries. N. Visser, B. C. Bronsdijk, Ja. Meewis. R. J. Colombijn, N. Klaver, Je. Ja. Zijlstra, B. Schijf. K. A. W. van Borkum, H. J. Jonker, N. E. R. Huynink, H. Huisman, Wa. Aa. Ver kalk, P. E. Venekamp, W. de Wldt, A. O. Kom man, N. R. van Kersen, J. Neisingh, J. C. Hui- zinga, H. F. Couzijn, I. L. Grevengoed, J. van der Roest, A. C. Verstegen, Le. Horsmeier, F. H. Strang, G. M. R. H. Mijnlieff, J. Schreuder, B. J. Wieland Los, R. Yetsenga, J. A. Wij- nlnckx, J. Steenbeek. ONDER EEN TREINTJE TERECHT GEKOMEN. HULPMACHINIST GEDOOD. Donderdag gebeurde er bij de kanaalwerken te Berg a.d. Maas een doodelijk ongeluk. De 17-jarige W., die als hulpmachinist werkzaam was, wilde nadat zijn moeder hem zijn boter ham had gebracht, weer op de locomotief springen, hetgeen mislukte. De jongeman viel en kwam onder het treintje terecht, waarbij hem het hoofd werd afgereden. CLICHé'S DER MARGARINEWIKKELS GEVONDEN. De hoofdcontroleur van de Crisis Zuivel- Centrale, die zich op verzoek der Amster- damsche politie naar België had begeven om aandeel te hebben in het onderzoek naar de vervaardiging van valsche margarinewik kels, is niet zonder succes te hebben geboekt naar Den Haag teruggekeerd. Te Antwerpen heeft hij, in samenwerking met de politie, de hand weten te leggen op eenige cliché's. Ech ter is de werkplaats, waar deze cliché's wer den vervaardigd, niet ontdekt. Wel staat het vast, dat de geneigdheid in België om zich met dergelijke zaken in te laten, den laatstea tijd door het krachtig optreden van de poli tie en de controle van de Crisis Zuivel Cen trale belangrijk is verminderd. NEDERLANDSCH-ZWITSERSCHE VERZOENINGSCOMMISSIE. In verband met het overlijden van prof. Vit- torio Scialoja, wordt de samenstelling van de Nederlandseh-Zwitsersche bestendige verzoe ningscommissie, waarvan prof. Scialoja voor zitter was. aldus gewijzigd, dat aan den heer Löfgren, oud-minister van Buitenlandsche Za ken van Zweden, het voorzitterschap is opge dragen en dat als lid benoemd is Graaf Piola Caselli, Italiaansch senator. De commissie is derhalve thans als volgt samengesteld voorzitter: de heer E. Löfgren oud-minister van Buitenlandsche Zaken van Zweden: leden: de heer Reuter, oud-minister van Staat van Luxemburg; graaf Piola Caselli, Italiaansch senator; de heer G. Keller, lid van den Zwitserschen Standenraad, en jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, Hr. Ms. gezant te Brussel. VER. VAN LEERAREN EN ONDERWIJZERS LICH. OPVOEDING. De jaarlijksche Schoolzwemwedstrijden heb ben Zaterdagmiddag van 2half 5 plaats in het bad aan de Houtvaart. De Vaardigheidsproeven worden afgenomen op de gemeente sportterreinen achter de nieuwe Sint Bavo en aan de Kleverlaan. ver der in de turnzalen der scholen aan Weltevre denplein, Overtonstraat, Sophiastraat, Leid- schestraat en Wouwermanstraat van 912 en 2—4 uur. Klein maar fijn Eén der fraaie inzendingen Lathyrus in de tentoonstellingszaal. Hedenmiddag half drie zou in het Krelage huis aan de Leidschevaart de zevende natio nale Lathyrus-tentoonstelling van de Ned. Lathyrus-Vereeniging in samenwerking met de afdeeling Haarlem der Kon. Ned. Maat- schappij voor Tuinbouw en Plantkunde dooi den heer E. H. Krelage worden geopend. We hebben er vanmorgen alvast een kijkje geno men en konden daarbij al dadelijk constatee- ren, dat deze tentoonstelling al heelemaal ge reed is. Zij is, volgens oordeel van deskundi gen. klein maar fijn! Bovendien is ze bijzon der belangwekkend, want behalve vele varië teiten van de Lathyrus zijn er ook andere bloemen en planten te bezichtigen. Er zijn dan ook drie voor de inzendingen drie comi tés benoemd, namelijk het Lathyrus-Comité, bestaande uit de heeren C. van Blankensteijn. H Boegschoten. H. Carlee, Y. Reitsma, D. Tas. C. Thim en B. P. Vader; Orchideeën-comité: J. H. Bongaards, J. K. Budde, J. J. van Cruy- ningen. J. Goossen. J. Hacke van Mijnden, A. J. van Laren, J. Mater, C. W. Matthes, E. W. A. van Nederhasselt, L. H. Meijer, en E. T. Witte; Bloemwerken-Comité: J. F. Bekker, H. Hart- lieb. Volkert Kebl, A. de Lange, P. van der Lubbe. J. H. T. de Roos. C. Thim en mevr. Annie Wigman. De bezoekers, die ongetwijfeld in grooten getale zullen toestroomen, kunnen op deze tentoonstelling zien. welke prachtige effecten met deze dankbare bloem bereikt kunnen wor den voor het rangschikken in bloemwerken en vazen en bij het versieren van tafels, enz. We zagen schitterende exemplaren in alle moge lijke kleuren en met zeldzaam groote kelken; van smetteloos wit tot donker bruin op zwart af staat de Lathyrus hier fraai geëxposeerd. In het midden van de zaal staan de groote inzedingen van Y. Reisma te Bilthoven en van ..Eigen Tuin", afdeeling Haarlem van het Al gemeen Verbond van Volkstuinverenigingen. Vooral aan de laatste kan men zien, welk een hoogst nuttig werk door deze vereniging ver richt wordt; vele inzendingen doen voor die van vaklieden niet onder. Een juweeltje is ook de inzending van H. Carlee te Haarlem, niet alleen door de vele soorten van bloemen, maar ook door de rangschikking en groepeering er van. „Het Bloemenhuis" van W. van den Hoek heeft een flinken hoek van de zaal in beslag genomen. Het is hier inderdaad een bloemen huis, dat vooral de aandacht van liefhebbers van cactus- en vetplantjes zal trekken. De verscheidenheid is hier heel groot; we zagen exemplaren, die we te voren nog niet gezien hadden. Ook de cactus-tuintjes en huisjes zijn (alrijk. Verder exposeert de heer Van den Hoek kransen, bloemwerken enz. Een derge lijke expositie vinden we ook van den bloem- kweeker D. Smit aan de Amsterdamschevaart. De groepeering is hier bijzonder fraai. De firma Van Cruyningen komt weer met een prachtige groep orchideeën met schitte rende, smettelooze kleuren, die zeer zeker door vele bezoekstrs bewonerd zullen worden. Een fijn hoekje op deze tentoonstelling is verzorgd door den heer A. Koper te Benne- broek. De achtergrond wordt gevormd door een prachtig schilderij van Willem Dyserinck, voorstellende een Engelsch landhuis met tuin. In aansluiting hierop heeft de heer Koper een fraaien rotstuin aangelegd, waardoor een zeldzaam schitterende combinatie is verkre gen. die zeer zeker veel aandacht en bewon dering zal trekken. De firma Van Tubergen doet haar naam wederom eer aan met de wijze, waarop zij haar groote collectie fraaie bloemen langs één der wanden opgesteld heeft. Het is aan een schilderij gelijk! Zeldzame lelie-soorten, ane monen, gladiolen enz. zijn hier aanwezig. Ook de tuinbaas van ..De Ceder" te Heem stede heeft een inzending. De Palmgrachtbrug te Amsterdam 1$ bij de relletjes onklaar gemaakt. En de gemeentelijke kweekerijen doen bui ten mededinging mee en wel op een wijze, die veler bewondering zal opwekken, want er staan schitterende gewassen, ook tropische. Vooral de schooljeugd moet deze inzending niet overslaan. De tentoonstelling is heden geopend tot tien uur en Zaterdag en Zondag van 10.10 uur. We kunnen onzen lezers aanbevelen, er een be zoek te brengen. meldt: Hoogste barometerstand 769.7 m.M. te Röst. Laagste barometerstand 751.3 m.M. te Memel en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Oos telijken wind. Tijdelijk toenemende bewolking. Droog warm weer, behoudens geringe onweers kans. Uit het Buitenland WELLICHT EENIGE BEWOLKING. Over vrijwel het geheele waarnemingsge bied1 heerscht hooge dlukking, welker maxi mum zich thans naar Scandinavië verplaatst als gevolg van een flinke luchtdrukstijging boven het afdrijvingsgebied van een storing over de Oostzee. Rond deze storing, die haar kern over de Randstaten heeft, waait het krachtig. In het overige gebied is het rustig weer. Bijna overal is de temperatuur stijgende, slechts hier en daar over de Britsche eilan den daalde zij. Er wordt zeer weinig neer slag gemeld. Voor ons land zijn de vooruitzichten nog gunstig. De wind zal wat gaan ruimen. Wel licht geeft de invoer van vochtige lucht uit het Oostzeegebied tijdelijk eenige toename van bewolking. Barometer Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: Vooruit. Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer HAARLEM, 6 Juli 1934. Hoogste gisteren 73 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 76 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 6 Juli. Ondertrouwd: 5 Juli A. J. v. d. Heijden en C. J. J. Witteveen. F. L. M v. d. Laan en J. M A. Reuser. W. Kroes en E. M Benraadt, J J. Glas en A. C. Snoijink. Getrouwd: 5 Juli C. J. Nunnink en M. C C. Vissers, H. J. v. d. Jagt en A. Nobels, A. Zwier - sen en C. v. Hofwegen, J. F. Koning en C. H. Vreeken Bevallen: 4 Juli E. C. H. KosterPierik, z., J. W. Blom—Nijland, z2 Juli M. E. Gerritsen— Fuchs, d., 3 Juli M. J. SlendersDiesveld, z„ 4 Juli 'B. HummelSiderius, z., A. J. E. v. SchieMooren, d.. E. C. A. aan de KerkArx- hoek, z., 3 Juli J. SnijderBocka, z., 4 Juli C. Smitten Nijenhuis. z. Overleden: 4 Juli M. M. P Koster—Lunding, 78 j., Ripperdasteeg. H. Gijsbers. 59 j„ Amster damschevaart. B. de Bra, 76 j., Maraisstraat. RAADSVERGADERING OP 12, NIET OP 11 JULI. In verband met de bijzetting van het stof felijk overschot van den Prins der Nederlan den zal de vergadering van den Raad dei- gemeente Haarlem inplaats van Woensdag 11 Juli worden gehouden op Donderdag 12 Juli ALLE HUISNUMMERPLATEN ELECTRISCH VERLICHT. PLAN VAN GOERING. BERLIJN, 6 Juli (Reutre). Tot hulp aan de electrische industrie heeft Goering het plan opgevat aan alle huisdeuren te Berlijn elec- trisch verlichte nummerplaten te doen aan brengen. De kosten worden op 1 1/2 millioen mark geschat. De gestolen fiets. Mijnheer Snibbelaar is in het bezit van een fiets. Een mooie fiets, met een véérende voor vork. Een fiets met glimmend zwart lak. Een fiets met een electrische verlichting die ieae- ren automobilist doet vl.... pardon, moppe ren. Een fiets met gelakte jasbeschermers en een slot met een sleutel en een taschje met visitekaartje, kortom een fiets inoptima for ma, zoo'n fiets die je eenmaal in je leven bezit en dan nooit meer. Mijnheer Snibbelaar kwam welgemutst ae trap af. Mijnheer Snibbelaar was bijna' altijd welgemutst want hij is een van die gezellige menschen, kort van stuk met een buik als een duikelaartje. Hij is altijd bezig, goedmoedig en bereidwillig, maar wehe wenn er losgelas- sen! Als mijnheer Snibbelaar iets dwars zit, zit het hem dwars en dat laat hij dan duidelijk merken. Maar op dezen morgen zat hem niets dwars en dus neuriede hij. Het zonnet-je scheen en hij nam zich voor om op z'r. Fiets te stij gen en dien behanger in Heemstede eens even op te zoeken. „Taa tatata taa, tatata, Marie Louise, taahé. hij staat niet. in het hok. zeker in het schuurtje gezet gisteren. Taa, tatata taa. Wel allemenschen. daar staat ie ook niet. Nog eens in het hok kijken". In het hok stonden alleen maar de twee oude fietsen van z'n dochters. Het was duide lijk te zien dat er geen heerenfiets stond, maar voor alle zekerheid keek mijnheer Snib belaar nog eens achter de fietsen en toen in specteerde hij nog eens grondig het schuur tje waar heelemaal geen fiets stond. Marie Louise was allang vergeten en Snibbelaars ge zicht was niet meer g'oedig. doch verbeten en grimmig. Toen schoot hem plots de fiets van den „inwonenden heer", mijnheer van Dijk. te binnen. Weer snelde hij terug naar het hok, maar nog steeds stonden daar vreedzaam de twee damesfietsen tegen elkaar geleund. „Bliksemsche vrouwen", gromde mijnheer Snibbelaar volkomen ongemotiveerd. Met groote stappen doorkruiste hij den tuin en viel als een spetterende bom in de keuken. „Marie! Maariee!" Marie was niet in de keuken. „Jo! Jooo!" „Roept U Pa?" klonk het van heel boven. „Nee, ik floot" nijdigde Pa en lieD intusschen met opmerkelijke snel heid naar boven. „Is mijnheer van Dijk thuis?" ..Ja, ik geloof het wel. maar maak niet zoo'n leven, want ik denk dat hij nog slaapt.". Mijnheer Snibbelaar kon zich nu niet aan den slaap van andere menschen storen en dus bonsde hij op de deur. „He? Wat? Wat is er?" klonk het slaperig. „Mijnheer van Dijk, staat U eens op, Uw fiets is gestolen „Gestolen? Och welnee!" „Welnee? Hij staat dan toch maar niet in het hok". „Klopt", klonk het volkomen ongeïnteres seerd, „ik ben met den wagen thuisgebracht gisteren en heb m'n fiets daar laten staan". „Oh, nouen mijnheer Snibbelaar ver dween. Marie en Jo hadden staan luisteren wat dat ongewone geweld moest beteekenen. „Is het in "orde, Pa?" was de vraag. „In orde? Niks is er hier in or.de! Hebben jullie m'n fiets ergens neergezet?" „In de linnenkast pa", zei Jo. „Hou je brutale mond" zei Pa. „Is ie dan weg?" vroeg Marie. „Ja, hij is weg! Gestolen hebben ze hem. Zoo'n fiets krijg ik nooit meer! Een fiets met een véérende voorvork!" En mijnheer Snib belaar zuchtte hartroerend. „Maar Pa. heb je hem soms ergens laten staan?" vroeg Jo. „Och meid, je lijkt wel mal. Ben ik soms achterlijk? Ik zal me daar zoo'n goeie fiets ergens laten staan!" „Ja, maar Pa, bedenkt U zich nog eens goed", zei Marie. „Waar bent u gisteren ge weest? Ik heb hem gisteren niet in het hols zien staan". „Natuurlijk. Begin jij ook maar!" Jo gaf Marie een duw met haar knie en gichelde. „Belt U de Politie op", raadde Marie. „Geeft toch niks. Die fiets ben ik kwijt en ik krijg er nooit weer zooeen terug" weer streefde Pa wanhopig, maar stevende toch naar beneden nog steeds verwenschingen uitend aan het adres van den dief. „Wenn ein Torero in Wut ist, kennt seine Wut keine Grenze" zong Jo en Marie zei: „scht, als ie 't hoort, heb je de poppen aan het dansen'" Zenuwachtig stond mijnheer Snibbelaar in het telefoonboek te bladeren. „Pwaar stond nou die P?" Maar bij de P. was van politie keine Spur. ,,Zij hebben toch zeker telefoon? Zouden ze een geheim nummer hebben? 't Was toch wat te zeggen, stel je voor dat er nou inbre kers in je huis waren, je was vermoord, voor je de politie gevonden had! Jooooo!" „Ja Pa? Is ie er?" „Hou je mond! Waar staat politie?" ..Op de Groote Markt zal er wel een staan Pa!" „Als je nou niet ophoudt met die grappen, zal ik je eens wat anders vertellen. In het telefoonboek natuurlijk. Onder de P. staat niets". ..Kijkt U eens bij gemeente!" Gelukkig stond het daar en gelukkig was het nummer ook niet in gesprek. „Hallo, met de politie? Hier is Snibbela'ar. Wat zegt U? Nee, Snibbelaar, met ';een es van Simon en dan Nico. Ja, Snibbelaar. Nou, ik doe aangifte van het stelen van m'n fiets. Wat zegt U? Moet ik daarvoor komen? Ja maar neemt U het nou eerst maar zoo op, dan kom ik straks wel, dan hebben wé nou tenminste tijd ge spaard. Het is een zwarte fiets, een fiets met veerende voorvork. Mijnheer, ik zeg U, zoo'n fiets krijg ik nooit terug. En een electrische lamp zit erop en zwarte jasbeschermers. Wat voor merk het is? Een Superlux. Waar of ik hem heb laten staan? Ik heb hem niet laten staan. In m'n fietsenhok stond-ie. Een hok met een Llpsslot! En de fietsen van de meis jes hebben ze laten staan, die waren zeker niet goed genoeg. Maar mijn fiets moesten ze hebben! Of ik gisteren bij de krant in de Groote Houtstraat was? Ja. daar heb ik een advertentie opgegeven voor een tuinslang. Maar wat heeft dat er nou mee te maken? Of er een zadeltasch opzat. Natuurlijk zat er een zadeltasch op. Ik zeg U toch, het was een pri ma fiets, zoo'n fiets krijgWat zegt U, of m'n naam op het kaartje .stond? Natuurlijk stond m'n naam daar op. Wat zegt U? Stond ie vannacht voor de krant en heeft een agent hem meegenomen? En ik kan hem nu komen halen? Prachtig, ik kom meteen. Dank U wel hoor!" „Wat zelen ze Pa?" „Ik heb 'm laten staan bij de krant. Dat ik daar nou niet aan gedacht heb, hè! Dat kan toch iedereen overkomen! Nou, ik ga hem halen hoor! Taa tatata, taa, tatata taa, Marie Louise!" HELEN

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2