Poëzie. Het Befokftiikste 51e Jaargang No. 15654 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 7 Juli 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N V Hoofdredacteur: ROBERT PEF.REBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72#. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTlcN1—5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0 35 Reclames 0.60 per regel. Reductie by abonnement. Vraag en aanbod b—I regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15. buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abor.nés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-. Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk 100.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-, Verlies Duim 175.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. Bijzetting van Prins Hendrik. Militair eerbetoon vastgesteld. MODERNE VRIJE WONINGEN TE HUUR in prijzen vanaf ƒ37.50 per maand. S. VELDKAMP. Van Dortstraat 90. Telefoon 16290. (Adv. Ingez. MedJ Naar wij vernemen zal van heden af het leger gedurende een maand den rouw aanne men. bestaande uit het dragen van een zwar ten rouwband aan den linkerbovenarm. Derhalve zullen de officieren de dragon en de hun door H.M. verleende ordeteekenen niet met crêpe omhuld dragen. Het défilé. Het défilé voorbij het stoffelijk overschot van Z. K. H. de Prins zal Maandagmorgen om 9 uur aanvangen. De rouwdienst in de Nieuwe Kerk. Naar ons ter oore komt, zal de rouwdienst in de Nieuwe Kerk te Delft geleid worden door den hofprediker, professor dr. H. Th. Obbink. hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Het muzikale gedeelte zal. gelijk gemeld, verzorgd worden door dr. Joh Wagenaar, di recteur van het Kon. Conservatorium voor Mu ziek te 's Gravenhage. Het ligt in de bedoeling dat koorzang ditmaal aan de plechtigheid bij zondere wijding zal bijzetten. Officieel wordt thans medegedeeld, dat het tiur van vertrek van den Koninklijken rouw stoet vervroegd is. De stoet zal om kwart vóór tien van het pa leis Noordeinde afrijden. De gouverneur der Koninklijke Residentie heeft een algemeene order uitgevaardigd ter regeling van het, militaire eerbetoon bij de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den Prins der Nederlanden. Ingevolge de daaromtrent door en namens öe Koningin gegeven bevelen wordt bepaald, dat aan de plechtigheid deelnemen de onder staande troepen: a. een detachement van honderd man van het regiment Grenadiers en het muziekkorps van het le regiment Infanterie voor een eere- Wacht bij het Koninklijk Paleis in het Noord- èinde. b. voor het afzetten van het Noordeinde. de Heulstraat en den Kneuterdijk de detache menten van de verschillende legerkorpsen. Het geheel staat onder commando van den Commandant der brigade Grenadiers en Ja gers. Deze voert tevens het commando over de niet ingedeelde officieren en onderoffi cieren. Voor het militaire eerbetoon te Delft is het Volgende vastgesteld: Algemeen commandant van de te Delft op tredende troepen is luitenant-kolonel J. J. van Santen. Bij de Nieuwe Kerk bevidt zich een eere- wacht van het korps mariniers met de marine kapel. In de Nieuwe Kerk is bij den ingang van den grafkelder een eere-wacht opgesteld, "bestaande uit 8 adelborsten en 8 cadetten. Voor het afzetten te Delft worden aange wezen mariniers, adelborsten, cadetten, deta chementen van de scholen voor reserve-offi cieren en politietroepen. Zoowel te 's Gravenhage als te Delft zullen batterijen worden opgesteld, welke minuut- schoten zullen afgeven van 9.45 uur tot het einde van de plechtigheid te Delft. De dienst in de Groote Kerk. De kerkdienst, gisteravond in de Groote Kerk te 's Gravenhage gehouden ter herdenking van Prins Hendrik, is door een talrijke schare bijgewoond. Onder de autoriteiten werden op gemerkt de minister-president, dr H. Colijn, de ministers De Graeff, De Wilde. Slotemaker de Bruine en Van Srhaik, de vice-president- van den raad van state, jhr, mr F Beelaerts van Blokland, de voorzitter der Eerste Kamer, mr. W. L baren de Vos van Steenwijk. üe com missaris der Koningin in de provincie Zuid- Hoiland, minister van Staat jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. de burgemeester der residen tie. mr. de Mochy, staatsraden Muller Massis en Schokking, de opperkamerheer baron van Lijnden en verschillende andere hofdlgnita- rissen. de gouverneur der Residentie generaal jhr. W. Röell, de chef van den generalen staf en die van den marinestaf, oud-minister Don- ner. lid van den hoogen raad. generaals We ber en Insinger, de gemeentesecretaris mr. dr. Boasson, wethouder Van der Bilt. de Zuid- Afrikaansche gezant, het college van predi kanten in toga. het hoofdbestuur van het- Ne- derlandsche Roode Kruis en tal van anderen. Dr. W. J. de Wilde, voorzitter van den ker- keraad, opende de plechtige samenkomst met gebed en'met voorlezing van gezang 2:5. waarna gezongen werd psalm 27 7. gelezen ps. 39 eerste gedeelte en weder gezongen ps. 103 vers 7. Nadat spr. met een enkele woord het heen gaan van Z. K. H. had herdacht, werd. ter wijl allen zich van hun zetels hadden verhe ven. een plechtige stilte in acht genomen. De prediker sprak vervolgens naar aanlei ding van psalm 46, lie vers „Laat af en weet, dat ik God ben". Gezongen werd daarna gez. 58. 7e vers. Als tweede prediker trad op ds. Ferguson, die. na gelezen te hebben uit 31 t/m. 39. Ro meinen VIII. eveneens een herdenkingsrede hield In het biizonder uitte spr. woorden van troost tot de beide hooge vrouwen Koningin en Prinses, die Haar echtgenoot- en vader zoo onverwacht hebben moeten afstaan On het orgel werd no? cesneeid: Nader mijn Gcd tot U. waarna de plechtigheid werd beslo ten met het zingen van gez. 130. vers 6. Er zal te 'sGravenhace weer een eerefront worden gevormd van officieren. Officieren en onderofficieren, die hieraan willen deelnemen zullen uiterlijk te 8 30 moeten verzamelen: be roepsofficieren Tcurncoiveld voor Twentsche Bank; reserve-officieren en onderofficieren: Lange Voorhout nabij monument. De oud officieren van het K. N. I. L. verzamelen op het Binnenhof te 8 uur. Namens de Koninklijke Marine en de Ned. Landmacht zal een zilveren krans worden neergelegd bij het stoffelijk hulsel. De bijdrage hiervoor is vastgesteld op f 0.10. Wat meer gegeven wordt, komt ten goede aan het Roode Kruis. RELLETJES TE HAARLEM. Ook in Haarlem is het Vrijdagavond tot ongeregeldheden gekomen. Te kwart voor negen werd aan de politie kennis gegeven, dat in de Thorbeckestraat ongeregeldheden plaats hadden Een hoofd agent en nog eenige agenten gingen er on middellijk heen en vonden daar voor dé wo ning van een communist een volksverzame ling van tweehonderd personen. Aan de vor dering van de politie om onmiddellijk uiteen te gaan, werd niet dadelijk gevolg gegeven. Sommige personen namen een dreigende houding aan, waarop de politie eenige re volverschoten loste, zonder iemand te tref fen De menigte ging toen uiteen; de men- schen werden in hun woningen gedreven. Ook werd gelast de deuren en ramen te sluiten. In de Thorbeckestraat en Stormstraat wer den eenige handwagens omver gegooid; in laatstgenoemde straat werd een gat in het plaveisel geslagen. Met een versterkte politie macht is hier de orde gehandhaafd. Te twaalf uur was in deze straten de rust hersteld. Een jongen van twintig jaar, die in de Stormstraat met eenige andere jongens de handwagens op den rijweg hadden gesmeten, is gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Te twaalf uur waren er ook ongeregeld' heden in de Rozenprieelstraat. Daar waren veertig personen aan het schreeuwen en joe len. telkens probeerden zij een spreekkoor te vormen. De politie heeft hen met behulp van honden uiteen gejaagd, waarna de rust- terug keerde. De Commissaris van Politie was hier persoonlijk aanwezig. Brand in een scheepswerf te Druten. Machinekamer en opslagplaatsen uitgebrand DRUTEN, 7 Juli. Hedennacht is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de scheepswerf van de gebroeders Van der Werf, waar een vijftigtal arbeiders werkzaam is. Of schoon de brandweren van Druten en Beesd spoedig ter plaatse waren, slaagden zij er niet in den brand te blusschen. De machinekamer en opslagplaatsen verbrandden. Verzekering dekt de schade. fOTCtRMEAEN MET ONZE PRIMA CAMERA VAN /2.50 IS ELKE OPNAME „RAAK' Diverse merk-films 8 opnamen 45 cent Prima afwerking van Uw opnamen tegen lage» prïji! Elke order vóór tien uur 's morgens opgegeven, wordt denzelfden dag uitgevoerd! (Adv. Ingez. Med.) Daaglijks zoek ik in de kranten (Zeg k u in het diepst geheim) Om een onderwerp te vinden Voor mijn alledaagsche rijm. En ik mag me niet beklagen. Als 'k mijn oogen speuren laat, Dat er heden in de kranten Niet genoeg te lezen staat. 't Is de tijd van de komkommer, Maar als je je dagblad leest, Vraag je j' af, of ooit tevoren, 't Nieuws zoo rijklijk is geweest. Het is slap in vele zaken. Zuchtend onder 't crisis]uk. Op de krantredacties werkt men Onder extra zwaren „druk". Maar al staat er in de bladen Dan ook nieuws in overvloed. Voor poëtische bewerking Leent het zich helaas niet goed. En zoo zit ik aan te tobben In mijn ongerijmd bestaan. Zooals 'k. tusschen ons gebleven, Reeds zoo dikwijls heb gedaan. Maar clan dwaalt mijn blik naar buiten, Ik bedwing een diepe zucht, Want ik hoor de vogels fluiten En ik zie een blauwe lucht. Groen en bloemen, overgoten Door een stralend zonnelicht. En ik denk: nu moet lk zwijgen. De natuur schrijft een gedicht. P GASUS. Ernstig ongeluk op den Rijksstraatweg. Veertienjarig meisje doodgereden. Het veer tien-jarig meisje J. J Tiggelman. wonende Preangerstraat 17. fietste Vrijdag avond half negen op den Rijksstraatweg in ae richting van Haarlem. Zij reed op het asphalt van den rijweg; rechts naast haar fietste een jongeman, met wien zij een gesprek voerde Ter hoogte van de Spaarnrijkstraat kwam van de tegenovergestelde richting een vracht auto, geladen met vischnetten en bestuurd door een chauffeur uit IJmuiden. Deze pas seerde een vóór hem rijdende personenauto, waartoe hij naar links uitweek. Hij reed het meisje aan, waardoor zij viel. Het linker achterwiel ging over haar heen. Zij bloedde hevig uit het hoofd, tengevolge van een ern stige schedelbasisfractuur. Het meisje was op slag dood. Haar rijwiel werd beschadigd. Naar de juiste oorzaak van dit ongveal stelt de politie een onderzoek in. De remmen van ce vrachtauto bleken in orde te zijn. De Commissaris van Politie verzoekt aan den jongeman, die even vóór de aanrijding een ge sprek met het meisje voerde, zich voor het verstrekken van inlichtingen aan zijn bureau in de Smedestraat te willen vervoegen. Jongetje op de Leidschevaart aangereden. Dc remmen van de auto waren onvoldoende Vrijdagmiddag vier uur werd op de Leidsohc vaart ter hoogte van de Munterslaan een negenjarige wielrijdster aangereden door een auto. die in dezelfde richting Pij'.slaan reed. De bestuurder van de auto haalde bij het pas- seeren niet voldoende naar links uit. De jongen viel en kwam met zijn linkerarm onder het rechter achterwiel van de auto terecht. Met die auto werd de jongen naar huis vervoerd. H.er bleek, dat hij er met een lichte kneuzing was afgekomen. De auto werd in beslag genomen, omdat bleek dat de voet-rem onvoldoende' en de handrem niet werkte. Tegen den 18-jarige chauffeur, te Zandvoort wonende, is proces verbaal opgemaakt. GEZICHT OP SAN rRANCISCO. de havenstad, die den laatsten tijd het tooueel ls geweest vaja heftige botsingen tusschen politie en stakers. Mevrouw Maria Curie- Sklodowska. Den 4 Juli 1934 is mevrouw Curie gestorven en met haar ls een markante en bewonde renswaardige persoonlijkheid van ons geschei den. Bewond'-cnswaardig. niet alleen om haar groote wetenschappelijke verdiensten, maar ook als mensch. In Warschau geboren <7 Nov. 67' studeerde zij als jonge vrouw (van 1892 af) in Parijs; materieel gezien leidde zij hier een kommervol bestaan, maar met onverzettelijke energie wijdde zij zich aan de studie der natuurkunde en aan werk voor haar geliefde vaderland Polen. Op den groo- ten Franschen natuurkundige Pierre Curie, den jongensaclitigen droomer. die het huwe lijk onvereenlgbaar achtte met zijn weien- schappelijke roeping, „wijl de vrouw den man belemmert in zijn taak", maakte zij grooten indruk: de gevoelens waren wederkeerig en in 1895 werden zij in den echt verbonden Wel verre van haar echtgenoot te belemmeren in diens werk. hebben haar eigen onderzoe kingen hem meegesleept; het beroemdste re sultaat van die samenwerking was wel de ont dekking van het element radium, die in 1898 plaats vond. kort nadat zij zelf alleen het polonium ontdekt had. Mevrouw Curies origineelste werk. haar fraaiste ontdekkingen stammen uit de acht eerste jaren van haar huwelijk; door de ge boorte van haar twee dochters werd het ter nauwernood onderbroken en het, heeft haar tot één der grondleggers van de leer der ra dioactiviteit gestempeld. Haar werkkracht en vindingrijkheid spiegelen zich ten duidelijkste af in hare dissertatie van 1903, waarin een overzicht gegeven wordt over de tallooze proeven, die door haar in de voorafgaande jaren waren uitgevoerd. In datzelfde jaar werd aan haar en haar echtgenoot, zoomede aan Becqutrel. de Nobelprijs voor natuurkun de toegekend. Henri Becquerel had de radioactiviteit in 96 ontdekt, op grond van proeven, die dc ontdekking der Röntgenstralen in 1895 hem gesuggereerd hadden. Hij vond dat het ele ment Uraan een ionLseerende en photogra- phisch werkzame straling uitzond, waarvan de eigenschappen en intensiteit door geen psysisch of chemisch ingrijpen beïnvloed kon den worden. Een uitgebreid onderzoek aan al- lerhand uraanhoudende mineralen voerde mevrouw Curie tot de ontdekking, dat er an dere stoffen moesten bestaan, welke in nog veel sterkere mate radioactief waren. Vooral het „pechblendevan Joachimsthal mt Bo- hemen scheen zulke stoffen te bevatten, en de uiterst moeizame chemische behandeling van dit mineraal onthulde haar het bestaan van een chemisch aan bismuth zeer verwante stof. die polonium gedoopt werd '1898'. De straling van polonium was vele malen sterker dan die van zuiver uraan, maar stond weer ver ten achter bij die van andere (chemisch aan barium verwante) stof. welke mevrouw Curie en haar man samen uit het pechblonde wisten af te zonderen en die den naam van „radium" kreeg 1898Zuiver radium is mil- lioenen malen actiever dan uraan. Duizend kilogram pechblonde had de Oostenrijkse he regeering aan de Curies ten geschenke gege ven. Dat de verwerking van al dat materiaal ook veel spierarbeid aan mevrouw Curie ge kost heeft 'liet was nog niet als thans, waar in bijkans ieder laboratorium een aantal as sistenten ter beschikking staan) zij slechts terloops vermeld. Dc- hoeveelheid radium die er uit werd afgescheiden bedroeg nog geen twintig miligram. maar het was genoeg er» dermate zuiver, dat mevrouw Curie er het atoomgewicht mee kon bepalen met een nauw keurigheid. die moderne onderzoekingen leerden het later verbluffend nauwkeurig was. Als bijzonder belangrijk werk uit die eerste jaren vermelden we nog de ontdekkingen dat de stralingsactiviteit van polonium in enkele weken txjcls merkbaar afneemt, en dat dc stralen die het uitzendt, in lucht slechts een heel bepaalden afstand (ong. 4 c.M.) kunnen doorloopen. Tot ae oplossing van het groote probleem omtrent het wezen van de straling der ra dioactieve stoffen heeft Mevrouw Curie be trekkelijk weinig bijgedragen. Hier is Rutherford de groote man geweest, die de ietwat vage theoretische speculaties van de Curies wegvaagde door zijn hypothese omtrent de „spontane desintegratie" en de cx- perlmenteele bevestiging daarvan. Maar zijn werk ware ondenkbaar geweest zonder de voorafgaande ontdekkingen der Curies Waar bij ik ook nog dien op te merken, dat de be- heersching van de chemische behandeling der radio-actieve stoffen naast het physlschc experimenteeren ermee door al de Jaren heen steeds een typisch kenmerk van de Parijsche school der radioactiviteit is geweest: het groote belang daarvan ls vooral in den al- lerlaatsten tijd weer gebleken, waar verschei dene van de groote ontdekkingen, die me vrouw Curie's dochter Irène samen met haar echtgenoot Jolot gedaan heeft, juist aan de volledige beheersching der chemische hand grepen te danken zijn. In 1906 werd mevrouw Curie weduwe: haar man werd in cie straten van Parijs overreden. Talrijke moeilijke, uiterst nauwkeurige vaak zeer langdurige en op het eerste gezicht on dankbare onderzoekin::en bewijzen dat dit verlies haar werkkracht niet heeft gebroken. In 1911 vervaardigde zij de internationale standaard voor radium, welke uit 21.99 milli gram uitermate zuiver materiaal bestond; ln datzelfde jaar verwierf zij den nobelprijs voor scheikunde. In 192o onderzocht zij in oen proef, die maanden lang duurde, de fluctua ties in het uitzenden van alphadeeltjes door polonium. Uiterst moeilijk waren dc onder zoekingen over de gammastraling van acti nium geweest, waarvan zii verleden Jaar op het Soivay-congres te Brussel de resultaten kon mededeelen. Mevrouw Curie's persoonlijkheid werd ge kenmerkt door geweldige wilskracht, eerzucht op een hooger plan. zoo ge wilt. gepaard aan een grooten natuurlijken eenvoud en beschei denheid. Was hel een wonder, dat zij zich tot Von Papen s medewerkers zijn op vrije voeten gesteld. pag. 4 Reeds 255 executies in Duitscland? pag. 1 S. S. mannen in burger controleeren in Duitschland op straat dr gesprekken. pag. 4 „Liquidatie" der Chr. Soc. Partij in Oostenrijk pag. 4 De Turksche regeering grijpt in naar aanlei ding van dr anti-scmitische agitatie Ln het Pardancllcngcbied. png 4 B. en W. van Haarlem willen eenige L. O. scholen opheffen. pag. 5 Het verzet te Amsterdam nadert vermoedelijk zijn einde. Er waren hedennacht I dooden en ruim 40 gewonden. pag 3 TeBcrgschenhock heeft een slagersknecht ztjn huisheer na een twist over een huur- ku est ie neergeschoten. png- 3 De waterweg naar Dordt wordt verbeterd. pag 3 De Lathyrustentoonstriling in 't Krelagchuis. pag. a De derde testmatch Ls tusschen Engeland en Australië begonnen. pag 6 Perry wint te Wimbledon van Crawford. pa s 6 Gisteravond is op den Rijksstraatweg te Haar lem een 14-jarig meisje doodgereden. pag. I Bioscopen. pag. 9 Laatste berichten. pag 12 ARTIKELEN. ENZ. Prof, II. A. Kramers: Mevrouw Maria Curie- Sklodowska. pag l Financieelc kroniek: Duitschland van beurzen. Jhr. dr. J. C. Mollrrus: De gebeurtenissen in weinig invloed op de pag 11 Autarkie. pag S „Met de teni door C. Sipkes: Uit dc Natuur. Zuid-Limburg". paR 8 Joh. Chr. WijnandAmslerdamsche Ongere geldheden in den loop der tijden. pag. 6 Joh. Chr. Wijnand: Pro en contro van dc hen gelsport. pag 7 Willy van der Tak: De bergsport in caricatuur. pag. 7 Vr S.: H. I). Vertelling. „Kerscbloemen". pag 8 K. dc Jong: Radiomuziek der week. pur 9 J. H. de Bois: Kunst kent geen grenzen. pag. 9 J. B. Schuil: Jongensboeken. pag. 9 Het Huarlcmschr Stadsbeeld: Gedempte Oude Gracht. pag. 8 theoretische discussies op de Solvay-congres- sen. waaraan zij een trouwe deelneemster was, plaatste zij gaarne haar stoel achter die van Lorentz, om van hem telkens de portéc van het besprokene, dat vaak bulten haar gebied lag. te vernemen Redenaarstalenten bezat zij niet. Als zij sprak liet zij nooit, duidelijk uit komen. wat nu wel het belangrijkste was en wat slechts details waren; maai men kreeg sterk den Indruk, dat haar angst om sensa tioneel te willen schijnen, daaraan ten grond slag lag. Naast allcrhand wetenschappelijke eerbe wijzen vielen haar ln den loop der Jaren ook groote geldgiften ten deel, die haar bij haar werk zeer te stade kwamen. Zij beschikte ln dc laatste jaren over het uitstekend Ingerich te LaboraLoire Pierre Curie, dat een groote tegenstelling vormt met de enkele kamertjes, waarin zij 35 Jaar geleden met haar echtge noot placht te werken. Het ls een groote vol doening voor haar geweest, dat in dit labo ratorium juist ln den allerlaatste:', tijd zoo veel schoone en belangrijke ontdekkingen zijn gedaan, en dat haar eigen dochtr daaraan zulk een belangrijk aandeel gehad heeft. PROF. H A. KRAMERS Reeds 255 executes in Duitschland? Nog uitbreiding van dc lijst verwacht BERLIJN. 7 Juli (V DHoewel nog steeds het officieele opgegeven aantal executies 46 bedraagt, wordt thans, zij het niet uit offi cieele bron bekend, dat in München 122. in Berlijn 73. in Breslau 54. in Dresden 5 en in Stuttgart 1 executies hebben plaats gevonden. Hierbij wordt medegedeeld, dat deze lijst naar alle waarschijnlijkheid nog grooter zal blijken te zijn. WACHTTIJD VOOP MT*VWFRV PER MAAND. HEERLEN, 7 Juli. De rijksdienst voor werkloozenzorg heeft den wachttijd voor mijn werkers. vooral eer uitbetaling van steungelden kan plaats vinden, op drie dagen per maand bepaald. Bovendien eischt de rijk-sdier-' vr-. onzen Lorentz aangetrokken gevoelde? Bij de hooging van contributie met 5 cent per week,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1