m DE BILT Uitslag Foto-Wedstrijd V. D. MAANDAG 9 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Begrafenis Prins Hendrik. Het Giro-kantoor gedeeltelijk gesloten. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem deelt mede dat in verband met de bijzetting van het stoffelijk omhulsel van Prins Hendrik op 11 Juli het Centrale Girokantoor te 's-Gravenhage op dien dag gesloten zal zijn, behalve voor wat betreft de afdoening van stortingen en girobiljetten met spoedbehandeling of telegrafische spoedbe- handeling. De loketten voor de behandeling van giro stortingen en voor de uitbetaling van post- chèques zullen op 11 Juli zoowel ten hoofd- kantore Haarlem als op de bijkantoren Aer- denhout, Bloemendaal, Ovcrveen. Heemstede, Tempeliersstraat en Frans Halsstraat echter gedurende den gewonen tijd geopend zijn. Het défilé. Onze Haagsche correspondent seint: Hedenmorgen is het défilé langs de baar van den Prins begonnen. De baar stond opgesteld In de achtervestibule van het Paleis en is be dekt door een witte lijkwade. Op een wit kus sen bevinden zich de admiraalssteek. twee gekruiste sabels, alsmede de ordeteekenen van den Prins. De Koningin heeft roode bloemen eigen handig op de baar gelegd. Kamerheeren hebben de wacht hierbij be trokken. In de achtervestibule heerscht een schemer donker, doordat de lustres met wit doek zijn omhuld. Rondom de kist langs de wanden zijn tallooze kransen neergelegd. Langs een paar smalle gangpaden beweegt zich het talrijke publiek langs de baar. Reeds om 8 uur stonden de eersten in de Paleisstraat opgesteld om aan het défilé deel te nemen. Om 9 uur opende het gemeentebestuur het défilé. Twee boden van het stadhuis droegen een groote krans met de Haagsche kleuren, waarop het volledige college van B. en W., met den burgemeester aan het hoofd, volgde, als mede de chef van het kabinet van den burge meester en een aantal raadsleden. Vervolgens kwamen de besturen van den Ned. Journ, Kring, de Haagsche Journ. Ver. een. en de R.K. Journ. Vereen., die eveneens kransen bij de kist neerlegden. Hierna begon een stroom van deputaties van organisaties langs de baar te trekken, onder wie het politiecorps onder leiding van comm. Krammer, het Haagsch Comité voor Volks feesten, de Transportcolonne van het Roode Kruis, de vier redders van de „Berlin", P. C. Hoogenraad. J. van Maastricht. F. Seekles, B. F. Blokland: de Haagsche Kamer van Koop handel, het personeel van het Postkantoor onder leiding van dir. Wolter: een groote de putatie van de Noord- en Zuid-Holl. Red ding Bij., waarbij tegenwoordig was Jan van Kan, (deze voerde een groote kran in den vorm van een reddingsboei mede, welke hij bij de baar neerlegde) de Bond van Ridders der Mil. Willemsorde. Bij twaalf uur waren reeds duizenden ge passeerd. Namens den Hoogen Raad der Nederlanden ls hedenmiddag een krans gelegd bij de baar van den Prlr.s door mr. J. Kosters, vice-presi dent. mr, A. Tak, procureur-generaal en mr. A. B. Somer, substituut-griffier. Een krans van den ex-keizer. De ex-keizer heeft Zaterdag zijn vleugel adjudant. majoor Von Ilsemann, naar Den Haag gezonden om uit zijn naam en namens zijn echtgenoote een krans bij de baar van den Prins der Nederlanden neer te leggen en de hartelijke deelneming te betuigen met het verlies, dat 't Koninklijk Huis getroffen heeft. De Koningin heeft de treurige mededeeling op Huize Doorn bekend laten maken door haar opper-kamerheer, Baron Van Lijnden. De gasten uit Mecklenburg. Met den trein van 10.44 uur zijn aan het Etaatspoorstation aangekomen de Groother tog van Mecklenburg, de Groothertogin van Mecklenburg en Hertog Christiaan Lodewijk. Aan het station werden de hcoge gasten be groet door Prinses Juliana. Mede waren ter begroeting aanwezig Hertog Adolf met zijn echtgenoote. de adjudant van den Prins, Jhr. Laman Trip. de gouverneur der residentie, jhr. Röell, kolonel Dimont en de burgemeester. De Prinses nam met den Groothertog en diens gemalin en hertog Christiaan Lodewijk in de eerste auto Dlaats. Zij begaven zich naar het Palels Noordclnde. Gesloten bureaux en kantoren. De scholen te Haarlem voorbereidende, lagere en middelbare en voorbereidend hoo- gere scholen zullen Woensdag gesloten zijn. Of de bureaux der gemeente gesloten zullen worden, zal eerst hedenmiddag in de verga dering van B. en W. beslist worden. Het kantoor van de Kamer van Koophandel zal Woensdag gesloten zijn. Prov. Griffie Woensdag gesloten. De bureaux der Prov. griffie van Noord Holland zullen wegens de begrafenis van Prins Hendrik Woensdag a.s. gesloten zijn. Deelneming uit Haarlem In verband met de begrafenisplechtigheden van wijlen Z K. H. Prins Hendrik op Woens dag a.s. is door de Vereeniging Koninginne dag te Haarlem, in overleg met het reisbureau Lindeman N V. een extra trein naar den Haag georganiseerd. Kosten 3e klasse retour f 1,13. Het overlijden van Prins Hendrik in vele kerken herdacht. Zondag Is in vrijwel In alle kerken In Haar lem en omstreken het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik herdacht, zoowel ln de predi king als in de gebeden. De Motordienst vertegenwoordigd. Van de Schoolcompagnie van den- Motor- dienst te Haarlem zal op Woensdag een deta chement ter sterkte van 1 onderofficier en 12 dienstplichtigen, onder bevel van le luitenant van Hulst, het korps vertegenwoordigen bij de begrafenis van het stoffelijk overschot van Z. K. H. Prins Hendrik. De School voor reserve officieren van het Korps zal wovden vertegenwoordigd door een detachement van 10 dienstplichtige sergean ten van de officiersopleiding onder bevel van den le luitenant L. W. Haberkorn. NORMALISATIE JAN GIJZENVAART B. en W. stellen den Raad voor, hen te mach tigen tot het doen uitvoeren van dc benoo- digde werken voor de normalisatie van de Jan Gijzenvaart. voor zoover betreft het ge deelte gelegen tusschen de Delft en den Rijksstraatweg, en daarvoor te hunner be schikking te stellen een bedrag van 33.400. De jury heeft een moeilijke taak gehad en heeft uit ruim 200 foto's van den reclame wagen van Vroom Dreesmann, in den op tocht der Groote Houtstraatvereeniging, een keus moeten doen. Er is prachtig werk gele verd en duidelijk is door deze prijsvraag ge bleken, op welk hoog peil het foto-amateu- risme in onze stad staat. De jury bestond uit de heeren Stevens en Peperkamp, pers- en bedrijfsfotogmtfen en den bouwkundige C. Siegerist. De geheele prijsvraag stond onder toezicht van een accountant. Na rijp beraad besloot men de prijzen aan de volgende personen toe te kennen: lste prijs: Mej. Lenszen. Binnenweg 55, Bermebroek, een notenhouten schemerlamp met leestafel: 2de prijs: Mevr. van der Laan, Welgelegen- straat 21. Haarlem (Z.), een prachtige kof- fer-gramofoon; 3de prijs: C. H M. Kooy-Jacques, Ramplaan 9B. Haarlem, een bowlstel met blad: 4de prijs: A. Koet, Vrouwe Hekstraat 97, een massief eiken kapstok met spiegel; 5de prijs: Joh. G. van Nie, Sc heeperstraat 24 R. Haari-, een pracht lederen fototasch; Als extra eervolle vermelding: Mej. To v. d Eisen en Mej. C. de Mooy. Pl.m. 100 der beste inzendingen worden op de foto-afd. 2e etage tot 12 Juli geëxposeerd. (Adv. Ingez. Med.) WIJZIGING VAN EEN UITBREIDINGS PLAN In het bij raadsbesluit vastgesteld uitbrei dingsplan, detail 12 van „Zuid-West" zijn o.m. de gronden, waarop gesticht zijn de aan den Wagenweg gelegen landhuizen, aangewezen als te zijn bestemd voor ,,land- en tuinbouw". Dit heeft tot gevolg dat voor bedoelde land huizen elke bouwvergunning, ook voor het „gedeeltelijk vernieuwen of veranderen", ge weigerd zal moeten worden. Dit is geenszins de bedoeling geweest. B. en W. hebben daarom een zoodanige wij ziging van vorengenoemd uitbreidingsplan ontworpen, dat deze huizen, met de bestem ming van woonhuis met daarbij in evenre digheid behoorenden tuin in het uitbrei dingsplan zijn opgenomen. Voor Haarlem's Politierechter. SNEL RECHT. De Politierechter alhier gaf heden, Maan dagmorgen een voorbeeld van snelle recht spraak. Er was vanmorgen een man uit Krommenie naar Haarlem getransporteerd, die zich schul dig gemaakt had aan opruiing. Hij werd onmiddellijk voor den Politierechter gebracht, die hem veroordeelde tot 3 maanden gevangenisstraf. UIT DE PERS Het verbod van „De Tribune" Het Alg. Handelsblad schrijft: 9 Het bericht, volgens hetwelk de justitie eindelijk heeft ingegrepen om een einde te maken aan het opruiend geschrijf van de communitische „Tribune" zal alom bij de or delievende burgerij met voldoening worden begroet. Veel te lang heeft dit orgaan der Communistische Partij in Nederland onge straft zijn gif kunnen uitspuwen. Veel te lang heeft de overheid daartegenover een lank moedige houding aangenomen. Deze z.g. „Volkstribune" is misbruikt voor de grofste beleedigingen van de Nederlandsche staats instellingen. waarin nota bene het communis me tot dusver een wettige vrijheid van han delen kon behouden, die in het roode paradijs van Moskou geen moment aan een zoo felle oppositiegroep zou zijn geschonken. Inte gendeel! In Moskou zou een G. P. Oe heel wat korter en pijnlijker metten maken met een blad, een partij en partijleiders, die het zou den wagen om voor een honderdste deel zoo destructief en deloyaal ten opzichte van de be staande orde van dingen zich te gedragen als de communisten in Nederland durven doen jegens de wettige Nederlandsche staatsorde. „De Tribune" kan zich dan ook moeilijk be klagen. Ware zij volgens haar eigen beginselen gevonnist, dan ware er met haar en haar ver antwoordelijke leiders en inspiratoren heel wat anders gebeurd. Maar in de wettige Ne derlandsche staatsorde profiteert zij nog van het recht, dat een behoorlijke gemeenschap ook aan haar eigen tegenstanders laat weder varen, zelfs al belemmert dit de wettige over heid bijwijlen om in snelle doeltreffende actie tegen haar ergste vijanden op te treden. Intusschen is „De Tribune" behalve een communistische dagblad, ook het orgaan van de Communistische Partij. En de overheid zal de gemeenschap een dienst bewijzen, wan neer zij de verantwoordelijkheden voor de lei ding, welke in „De Tribune" aan het oproer is gegeven, duidelyk vaststelt. Op het juiste antwoord dat minister Slotemaker de Bruine dezer dagen aan de communistische leiders Lou de Visser, voorzitter van de Communisti sche Partij, en Wijnkoop gaf, n.l.: dat hij hen niet te woord kon staan, zoolang zij het op roer en de oproerlingen niet openlijk des avoueerden, hebben de zaakwaarnemers van de Derde Internationale niet meer gereageerd. Daarentegen heeft het partijorgaan ..De Tri bune" zich aan de spits van het oproer ge steld en voelt nu, als gevolg daarvan, den ster ken arm der wettige overheid, die het aan de ordelijke gemeenschap verplicht is om aan deze misdadige volksmennerij een einde te maken. De strafrechter zal nu aan het woord moeten komen, om de verdere verantwoorde lijkheden vast te stellen, en daaruit de con sequenties te trekken. meldt: Hoogste barometerstand 769.7 m.M. te Shields. Laagste barometerstand 757.8 m.M. te Memel. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noord-Oostelijken tot Noord-Westelijken wind. Toenemende be wolking. Weinig of geen regen. Iets koeler overdag. Uit het Buitenland IETS KOELER. Over de Britsche eilanden bereikte de hooge drukking gisteren haar hoogste ontwikkeling maar in Scandinavië maakte zij plaats voor depressies, die plaatselijk daar zware regens hebben gebracht. Een volgende daling kondigt zich in Noord-Scandinavië aan. De hooge drukking neemt af en verplaatst zich Zuidwaarts, zoodat waarschijnlijk koelere en vochtiger winden meer bewolking en lagere temperaturen zullen brengen, zonder dat voorloopig nog regen van beteekenis te wach ten is. In Noord-Scandinavië en Noord- Duitschland is de temperatuur iets gedaald. In Frankrijk, Zuid-Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk is het nog zeer warm. Om de Golf van Biscaye wordt plaatselijk onweer gemeld. De Britsche eilanden hebben nog fraai weer, maar in het Noorden neemt de be wolking toe. IJsland komt onder invloed van een ondiepe depressie. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. 769 m.M. 771 m.M. Fa. KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 9 Juli: Hoogste gisteren 82 F. Laagste heden nacht 59 F. Hoogste heden tot 11 uur 76 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Juli. Bevallen 4 Juli: A. v. d. BogaardJanssen, z.; 5 Juli: J. C. van Egmond—van Aanhout, z.; S. C. PrinsHuisman, d.; A. F. G. Miede- maKeune, z.; 6 Juni: G. TesinkWarnar, d H. BruijnHuisman, z.; W. H. J, C. Klein SchiphorstLucas, z.; 7 Juli: B. J. Roest Titzing, d.; M. C. v. d. SplinterSpeelman, z. Overleden 6 Juli: W. Molenaar, 67 j., Mo- lijnstraat; J. C., 2 j., z. v. J. C. Zwaneveld, Scheeperstraat. VOORBEURS TE AMSTERDAM. GERINGE HANDEL. De handel op de ochtendbeurs was heden wederom van uiterst kleine afmetingen en de koersveranderingen waren van uiterst ge ring belang. Van de stemming in Wallstreet ging geen stimulans uit, terwijl ook andere factoren, die wat leven in de brouwerij zouden kunnen brengen, ontbraken. Aandeelen Ko ninklijke Olie noteerden een fractie lager. De Philips-aandeeien, Uniuever en Aku waren goed prijshoudend. Amsteram Rubbers liepen iets terug in verband met de iets zwak kere stemming van het product. H.V.A. waren meer dan 1 pet. lager, dar de geruchten om trent een verlaing der invoerrechten niet be vestigd werden. De Youngleening was nauwe lijks prijshoudend. Op misselmarkt lag het pond wederom gedrukt, in tegenstelling tot dollars, die eenigszins gezocht waren. De Fransche franc was prijshoudend. 350ste STERFDAG VAN PRINS WILLEM VAN ORANJE, Mor gen is het 350 jaar geleden, dat Prins Willem I onder moorde naarshand viel. In verband met het overlijden van Prins Hendrik zal deze sterfdag niet in het openbaar worden herdacht. Zware boschbrand in Mecklenburg. Dorpen door het vuur bedreigd. WAREN, 7 Juli. Een groote boschbrand. die op het landgoed Charlottenhof in Mecklenburg is ontstaan, woedt over een af stand van 15 tot 20 K.M. tusschen Waren en Neu-Strehlitz rechts van den spoorweg. Het vuur heeft een voor Noord-Duischland onge- kenden omvang. Alle door het bosch loopende telefoonlei dingen zijn vernield Daardoor is een duide lijk overzicht nog niet mogelijk. In den namiddag is het ernstig bedreigde plaatsje Speek door de bewoners ontruimd, maar over het lot van het dorpje is verder niets bekend. Het in de nabijheid gelegen Gramzin werd ook zeer bedreigd, doch toen de vlammen tot op 400 meter waren gekomen draaide de wind, waardoor het gevaar week. Ook de Berlijnsche brandweer is ten deel gerequireerd. Talrijke vrijwillige brandweren uit de omgeving nemen aan het blusschings- werk deel. In den laten avond geloofde men, dat een verdere uitbreiding van het vuur niet meer behoefde te worden gevreesd. Nog meer boschbranden. KOTTBUS, 7 Juli (V. D.) Bij Gross Koelzig is vanmiddag een boschbrand uitgebroken, die zich door den sterken wind uitbreidde over een gebied van verscheidene kilometers. Alle inwoners van Doeberen zijn gerequireerd tot hulp voor de brandweer. •Ook "in de nabijheid van Griessen—Tau- bendorf is brand uitgebroken. Het vuur woedde hier over een lengte van tien kilo meter en een breedte van vier kilometer. Men is hier echter het vuur grootendeels meester. Drama te Parijs. Peruaansch zaakgelastigde pleegt moord aanslag en zelfmoord. PARIJS, 8 Juli (Reuter) De tijdelijke zaak gelastigde van Peru te Brussel, Garcia Irigoyen heeft hier ter stede revolverschoten gelost op zijn vrouw en schoonzuster. Beide vrouwen werden zwaar gewond. Vervolgens richtte de dader het wapen op zichzelf en pleegde zelfmoord. WEER EEN TREINONTSPORING LN FRANKRIJK. PARIJS, 7 Juli (V. D.) Op het traject La- canauBordeaux is een personentrein ont- spoor.d. De machinist werd op slag gedood. De stoker en de treingeleider werden zwaar ge wond, terwijl eenige andere personen lichte kwetsuren opliepen. DRIE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. LEXINGTON (Kentuckey) 8 Juli (V.D.) Nabij deze stad is een vliegtuig neergestort. Alle drie inzittenden werden op slag* gedood. Bandieten overvallen een dorp. 400 boeren gedood? United Press meldt uit Charbin aan de Tel.: Vogens een bericht van het telegraaf-agent- schap „Nippon Dempo" zouden 400 boeren door bandieten in een dorpje nabij de Kore- aansche grens zijn vermoord. Het geheele dorp zou leeggeplunderd zijn. EEN VLIEGENDE FIETS. MOSKOU, 7 Juli (V. D.) Men is hier thans bezig met het bouwen van een „vliegende fiets", die bij een speciale luchtvaartdemon stratie in September te Koktebel in de Krlm voor het eerst starten zal. De ontwerper verklaart, dat het toestel zijn drijfkracht zal krijgen door vleugels, die in beweging zullen worden gebracht door peda len. VECHTPARTIJ IN CUBAANSCHE DANCING. TWEE DOODEN, TWAALF GEWONDEN. HAVANNA. 9 Juli (V.D.) Zondagavond moesten plotseling troepenversterkingen ge zonden worden naar het strand van Mariano, alwaar ernstige onlusten waren ontstaan ten gevolge van het feit, dat veldwachters een in badcostuum gekleed persoon uit een dans gelegenheid hadden willen verwijderen. On der het publiek was daarop groote veront waardiging ontstaan, welke tot vechtpartijen leidde in den loop waarvan twee personen werden gedood en twaalf gewond. GEWEIGERD HUWELIJK VAN SIAMEESCHE TWEELING. VIOLET HILTON IN HOOGER BEROEP. NEW YORK. 9 Juli (V.D.) De autoriteiten staan hier voor een zeer lastig geval. De jarige Violet Hilton. d:e als Siameesche twee ling onverbrekelijk met haar zuster Daisy ver bonden is, wenscht namelijk in het huwelijk te treden met een dirigent. Toestemming tot dithuweiijk werd door de overheid op moreele motieven geweigerd. Van deze beslissing is Violet in hooger beroep gekomen, waarbij zij aanvoerde, dat zij en haar zuster eig afzon derlijk inkomstenbelasting betalen, dat zij elk een paspoort hemmen en dat zij in treinen in schepen enz. altijd twee plaatskaarten moe ten nemen. Verder voert zij aan, dat zij ook overigens volkomen als gescheiden personen leven, hoe wel zij met de heupen aan elkaar gegroeid zijn. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.437.44 Berlijn 56.45—46 55 Parijs 9-72 1/2—9 73 Brussel 34.46—34.50 Zurich 47,98—48,02 Rome 12,64—12,86 New York 1.47 3/8—1,47 5^8 Werklooze voetballers. De K. N. V. B. zal hun werk verschaffen. Ook in het bestuur van den K.N.VB. heeft het vraagstuk der werkloosheid, in het bij zonder onder de voetballers, een punt van bespreking uitgemaakt. Wij vernemen, dat deze besprekingen hebben geleid tot het ont- j werpen van een plan om werklooze voetbal- i Iers te werk te stellen. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft daartoe een voorstel uitge werkt, dat Woensdag a.s. in de financieele commissie van den bond zal worden behan- 1 deld. Het bestuur stelt voor een belangrijk bedrag uit de bondskas ter beschikking te stellen, ten einde werklooze voetballers te werk te stellen. Het ligt in de bedoeling na goedkeuring van dit voorstel door de finan cieele commissie en de bondsvergadering deze j voetballers de voetbalterreinen van de aan gesloten vereeniglngen in orde te laten ma ken. De te werk gestelde voetballers zullen hiervoor betaling ontvangen. DISCUSSIE WEEKEND S. D. A. P. Door de federatie Haarlem der S. D A. P. wordt op Zaterdag 14 en Zondag 15 Juli een discussie weekend georganiseerd, waar de heeren J. W. Matthijssen en Drs. S. Kleere- koper het pro en contra der inflatie of de flatie zullen bespreken. Deze bijeenkomst zal plaats vinden in het gebouw Rosehaghe en Zaterdagavond acht uur aanvangen. AANBESTEDINGEN. De eerstaanwezend ingenieur te Haarlem heeft hedenmorgen in de voormalige infan- teriekazerne aan den Koudenhorn aanbesteed het doen van voorzieningen aan militaire ge bouwen en werken te Den Helder Laagste in schrijver was J. van der Wal te Den Helder voor f 70150. Raming 6585. Verder werd aanbesteed het verven van militaire gebouwen en werken te Haarlem. Ra ming f 2020. Laagste inschrever J. G. Verlaat te Kamerik voor f 1666. GEEN ZOMERFEEST VAN DE A. J. C. Het zomerfeest dat de A. J. C. zou organi- seeren in samenwerking met de afdeellng van het instituut voor Arbeidersontwikkeling gaat niet door. In de mededeeling hieromtrent wordt verklaart dat het niet gelukt is een goed terrein te bemachtigen en dat men aldus dezen zomer de goede gewoonte o meen dergelijk feest te organiseeren niet kan handhaven. CHR. NIJVERHEIDSSCHOOL. Zaterdag maakten wij, onder de overgangs examens van het Gymnasium, melding van examenuitslagen en diplomauitreiking aan een Huishoudschool alhier. Boven dit bericht was het opschrift uitge vallen. Dit had moeten luiden: Chr. Nijverheids school. CRISISCOMITé. Personeel C. en A. Brenninkmeljer, Haar lem f 23,15 HET JUBILEUM VAN PLEBAAN WESTERWOUDT. Zondag was Plebaan L. A. A. M. Wester- woudt 12 1/2 jaar Plebaan der Kathedraal St. Bavo aan de Leidschevaart-. Zondagemorgen te 9 uur werd door den ju bilaris en plechtige H. Mis opgedragen, in te genwoordigheid van den Bisschop van Haar lem en den vicaris-generaal uit het bisdom. Vóór de Hoogmis zong het zangkoor „Veni Creator" en na de Mis „Feest-Cantate" van Hub. Cuypers. Des middags werd een zeer druk bezochte receptie gehouden, waar o.a. de voorzitter van, het huldigingscocnitè, kap. W. H. J. Polder en namens het Kerkbestuur, de heer G. H. Weustink, het woord voerden. Namens de parochianen werden den Ple baan ten geschenke aangeboden een tapijt voor het priesterkoor in de Kathedraal en een baldakijn. Des middags had nog een défilé plaats van de verschillende parochiale jeugdverenigin gen, op het voorplein der Kathedraal. MANUFACTURENZAAK AFGEBRAND. Te Zutphen brak Zondagmiddag brand uit in het perceel Kanonstraat 5658, waarin ge vestigd is een manufacturenwinkel en bed denmagazijn annex brei-inrichting en woon huis. Door de groote hoeveelheid brandbaar materiaal, woedde de brand zoo hevig, dat niets kon worden gered. Het perceel brandde tot den grond toe af. Alles was verzekerd ook voor bedrijfsschade. De oorzaak van den brand is onbekend. VOORSTEL VAN N. A. S. AAN N. V. V. Het N. A. S.-congres van Zondag, te Am sterdam gehouden heeft besloten ln verband met de jongste gebeurtenissen en de daarmede verband houdende buitenwex-kingstelllng van alle democratische rechten en vrijheden een schrijven te richten aan het bestuur van het Nederlandsche Verbond van Vakvereenigingen, waarin wordt voorgesteld om hedenmiddag te drie uur een bespreking te houden over het proclameeren van de staking der arbeiders in de vitale bedrijven om op die wijze de regee ring en de reactie een duidelijk halt toe te roepen. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: MAANDAG 9 JULI Luxor Theater: „King for a Night". 8.15 uur. Palace: Sylvia Sidney in „Jennie Gerhardt" Op het tooneel: Gilett, English excentric. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Harry Liedtke en Louise Ullrich in „Zwischen 2 Herzen". Op het tooneel: The Jewels, sensatie op rolschaatsen. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 10 JULI Prov, Staten: Vergadering. 11.30 uur. BJiOg^pv^stellingen,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2