in net teeken van het t ©PEMT GIJ NIET VERKEERD VERKEERT! X tt aa/* o o o Nieuwe Uitgaven MAANDAG 9 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Borden welke een gesloten verklaring van wegen aanduiden in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. 1. Gesloten verklaring voor motorrijtui gen op meer dan twee wielen. (Zwarte figuur op witten achtergrond in rooden kring). 2. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen op twee wielen. (Zwarte figuur op witten achtergrond in rooden kring.) 3. Gesloten verklaring voor rijwielen (Zwarte figuren. Witte achtergrond in roo den kring). 4. Gesloten verklaring voor alle motorrij tuigen. Zwarte figuren. Witte achtergrond. Roode kring en dwarsbalk.) 5. Gesloten verklaring voor alle motorrij tuigen en voor rijwielen. (Zwarte figuren, witten achtergrond, rooden kring en dwars balkjes). 6. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen op twee wielen en voor rijwielen. (Zwarte fi guren op witten achtergrond. Rooden kring en dwarsbalk). 7. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen, waardoor één of meer aanhangwagens wor den voortbewogen. (Zwarte figuur op witten achtergrond in rooden kring). 8. Gesloten verklaring voor bespannen rij- of voertuigen (Zwarte figuur op witten achter ■grond in rooden kring.) 9. Gesloten verklaring voor handkarren (zwarte figuur op witten achtergrond in roo den kring.) 10. Gesloten verklaring voor alle rij- of viertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde. (Zwarte figuren of witten achter grond. Roode kring en dwarsbalk.) 11. Gesloten verklaring voor alle motorrij tuigen en rijwielen en andere rij- of voertui gen. (Wit vlak in rooden kring.) 12. Gesloten verklaring voor alle motorrij tuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen in een richting (Rood bord met witte dwars balk). 13. Gesloten verklaring voor motorrijtui gen (met of zonder aanhangwagens) op meer dan twee wielen, welke met inbegrip van de lading een, op het bord aangegeven breedte te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op wit ten achtergrond. Roode omlijsting). 14. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen (met of zonder aanhangwagens) op meer dan twee wielen, welke met inbegrip van de la ding een, op het bord aangegeven lengte te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op witten achtergrond. Roode omlijsting). 15. Gesloten verklaring voor motorrijtuigeh (met of zonder aanhangwagens) op meer dan twee wielen, welke met inbegrip van de lading een op het bord aangegeven breedte en lengte dan wel een daarvan, te boven gaan. (Zwarte figuur en letters op witten achtergrond. Roode omlijsting). 16. Gesloten verklaring voor rij- of voertui gen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, welke met inbegrip van de lading een op het bord aangegeven breedte te boven gaan. (Zwarte figuur op witten achtergrond in roode omlijsting) 17. Gesloten verklaring voor rij- of voertui gen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, welke met inbegrip van de lading een op het bord aangegeven lengte te boven gaan. (Zwar te figuur op witten achtergrond in roode om lijsting. 18. Gesloten verklaring voor rij- of voertui gen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, welke met inbegrip van de lading een op het bord aangegeven lengte en breedte dan wel een daarvan te boven gaan (Zwarte figuur en letters op witten achtergrond in roode om lijsting). 19. Gesloten verklaring voor rij- en trek dieren en vee (zwarte figuur op witte achter grond in rooden kring). 20. Gesloten verklaring voor alle rij- of voer tuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, en voor rij- en trekdieren en vee. (Zwarte fi guren op witten achtergrond. Roode kring en dwarsbalkjes). 21. Aanduiding dat de weg slechts in de richting welke de pijl aangeeft, mag worden bereden of begaan. (Witte pijl op blauwen achtergrond). 22. Aanduiding van de verplichting om het teeken aan de zijde, welke de pijl aanwijst, voorbij te rijden. (Witte pijl op blauwen ach tergrond). 23. Verbod, met motorrijtuigen, rijwielen of andere rij- of voertuigen links af te slaan. (Zwarte pijl op witten achtergrond. Roode kring en schuine balk). Teekens of seinen tot regeling van het verkeer op de wegen. 1. Stopkteeken voor het verkeer, dat den ver keersregelaar van voren nadert. 2. Stopteeken voor het verkeer, dat den ver keersregelaar van achteren nadert. 3. Stopteeken voor het verkeer, dat den ver keersregelaar van voren, als voor het verkeer dat hem van achteren nadert. 4. Oprijteeken, voor het verkeer, dat aan de linkerzijde van den verkeersregelaar is opge steld 5. Oprijteeken voor het verkeer, dat aan de rechterzijde van den verkeersregelaar is opge steld. 6. Oprijteeken, zoowel voor het verkeer, dat aan de linkerzijde, van den verkeersregelaar is opgesteld. 7. Teeken tot snelheid vermeerderen voor het verkeer, dat den verkeersregelaar van links nadert. 8. Teeken tot snelheid vermeerderen, voor- het verkeer, dat den verkeersregelaar van rechts nadert. 9. Teeken tot snelheid verminderen voor het verkeer, dat den verkeersregelaar van voren nadert. 10. Teeken tot snelheid verminderen voor het verkeer, dat den verkeersregelaar van achte ren nadert. Zooals wij reeds eerder uitvoerig berichtten, zal op 16 Juli a.s. het nieuwe Motor en Rijwielreglement in werking treden en zullen tevens de nieuwe internationaal genormaliseerde verkeersaanduidingen ter geleidelijke invoering gedurende de eerstvolgende jaren gelden. Wij geven hieronder een overzicht van alle nieuwe teekens met de bijbehoorende omschrijving. (Clichés K.N.A.C.) Borden voor stop-, stationneer- en parkeerverboden. 1. Stopverbod. (Donker blauwe achtergrond met rooden rand en schuine balken). 2. Stationneerverbod (Donkerblauwe achter grond met rooden rand en schuine balk). 3. Parkeerverbod (Zwarte P op witten ach tergrond met rooden rand en schuine balk). 4. Verbod voor te lang parkeeren (teekens als bij fig. 3 met aanduiding in witte letters voor welken tijd). 5. Parkeerverbod, dat'slechts een bepaald gedeelte van den dag geldt (als fig. 4 met aan duiding in witte letters voor welken tijd). 6. en 7. Parkeerverbod, dat slechts voor één zijde van de straat geldt. Indien het parkeeren aan de rechterzijde van de straat verboden is, is de linkerhelft van het bord wit, in het tegengestelde geval is de rechterhelft de witte helft. (P Zwart witte achtergrond halve roode kring en dwarsstreep) 8 en 9. Verbod te lang parkeeren, dat slechts voor één zijde van de straat geldt (Witte let ters in rood fond, P zwart, dwarsstreep even eens rood). 10 en 11. Parkeerverbod, dat slechts voor één zijde van de straat en een bepaald ge^ deelte van den dag geldt (Witte letters in rood fond, P zwart, dwarsstreep eveneens rood). 12. en 13. Parkeerverbod, dat op sommige tijdvakken voor de eene op andere tijdvakken voor de andere straatzijde geldt, (de halve cirkelvormige schijf met rooden rand draait om scharnieren en wordt op tijdvakken, dat het parkeerverbod voor de rechterstraatzijde geldt, naar rechts, en op de overige tijdvakken naar links omgeslagen), 14 en 15. Verbod te lang parkeeren, dat op sommige tijdvakken voor de eene, op andere tijdvakken voor de andere straatzijde geldt (zie verder onder 12 en 13). 16 en 17. Parkeerverbod, dat slechts een be paald gedeelte van den dag geldt, en dat op sommige tijdvakken voor de eene, op andere tijdvakken voor de andere straatzijde geldt. (zie verder onder 12 en 13). Borden met aanwijzingen ten behoeve van het verkeer op den weg. 1. Snelheidsbeperking voor motorrijtuigen (Zwarte cijfers en letters op witten achter grond in rooden kring). 2. Verbod inhalen motorrijtuigen (linker figuur rood, rechterfiguur zwart, witten ach tergrond roode kring). 3. Aanduiding van de verplichtig om aan het verkeer uit de tegengestelde richting den voorrang te verleenen (linker figuur zwart, rechter figuur rood, witten achtergrond roode kring), 4. Gesloten verklaring voor motorrijtuigen en aanhangwagens, welke een bepaald totaal ge wicht te boven gaan (Zwax*te figuur, letters en teekens, Witten achtergrond, rooden kring) 5. Geslotenverklaring voor motorrijtuigen en aanhangwagens, welke een bepaalde wielbe- lasting te boven gaan (Figuur zwart, zwarte letters en teekens, witten achtergrond, rooden kring). 6. Snelheidsbeperking voor motorrijtuigen en aanhangwagens, welke een bepaalde wiel- belasting te boven gaan. (Figuur zwart, zwarte letters en teekens, witten achtergrond, rooden kring) 7. Aanduiding van de verplichting om stil te houden in de nabijheid van een douane kantoor (Zwarte letters en teekens op witten achtergrond in rooden kring) 8. Aanduiding van een parkeerplaats (P wit, achtergrond blauw). 9. Richtingsaanduiding (Witte pijl op blau wen achtergrond). 10. Aanduiding van plaatsen waar de wegge bruiker In het bijzonder aan anderen gevaar of hinder kan veroorzaken (Witte driehoek. Witte letters, Blauwen achtergrond). 11. Aanduiding van de plaats van een hulp of meldingspost. (Rood kruis op witten achter grond. Blauwe omlijsting). 12. Aanduiding van de plaats waar voetgan gers den rijweg kunnen oversteken. (Witte letters en teekens op blauwen achtergrond). 13. Aanduiding dat het verkeer den voorrang heeft boven dat uit de tegengestelde richting (rechterpijl wit, linker pijl rood. Blauwe ach tergrond) Borden tot aanduiding van gevaren op den weg. 1. Uitholling overdwars (Zwarte figuur op witten achtergrond in rcode omlijsting). 2. Gevaarlijke bocht (Zwarte figuur op wit ten achtergrond in roode omlijsting). 3. Gevaarlijk kruispunt (Zwarte figuur op witten achtergrond in roode omlijsting). 4. Bewaakte spoorwegovergang (Zwarte fi guur op witten achtergrond in roode om lijsting). 5. Onbewaakte spoorwegovergang (Zwarte figuur op witten achtergrond in roode om lijsting) 6. Ander gevaar dan die aangeduid onder de nummers van 1 t/m. 5. (Zwarte figuur op witten achtergrond in roode omlijsting). Toestanden bij de marine. De gepensioneerde vice-admiraal H. F. Goosse heeft eenigen tijd geleden te 's Gra- venhage een rede gehouden getiteld: Eenige beschouwingen over toestanden bij de marine, ook in verband met de gebeurtenissen in Indië en met het rapport van de Commissie Iden- burg. Deze rede is in brochurevorm uitgege ven door de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". Voor een reëele defensiepolitiek. De Koninklijke Nedex-landsche Vereeniging „Onze Vloot" heeft een brochure uitgegeven, geschreven door Mr. W. Prak, waarvan de ti tel luidt: Voor een reëele defensiepolitiek. „Holland van 1859'% Ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan heeft de N.V. Brandverzekering Maatschappij „Holland van 1859", gevestigd te Dordrecht, een keurig gedenkboek uitgegeven, dat niet alleen bevat wat des gedenkboeks is geschie denis en overzicht van den groei van het be drijf doch eveneens enkele bijzonder mooie foto's en facsimile's. De verzorging is tot in de pxxntjes in orde. De sociaal geograaf voor en na het doctoraal examen. Uit de gegevens, vex-zameld door de Amster- damsche Studenten vereeniging voor Sociale geografie, is een excerpt gemaakt, dat in bro churevorm het licht heeft gezien. De bedoe ling ex-van is de aankomende studenten een goede voorlichting te geven, speciaal nu de vooruitzichten steeds twijfelachtiger worden. De publicatie is geschied na raadpleging van Prof. dr. H. N. ter Veen en den heer G. Bolke- stein, inspecteur bij het M. O. te Amsterdam. De pensioenwet 1922 en haar toepassing. Het A. C. O, P. heeft een nieuwe uitgave het licht doen zien, getiteld „De Pensioenwet 1922 en haar toepassing". De schrijver, de heer B. J. van Stapele geeft hiex-in een geheel bij gewerkt ovei-zicht vaix genoemde wet zooals deze luidt na de wijzigingen, welke 31 Mei j.l. zijn bekrachtigd. Met becijferingen en voor- beelden wordt de tekst van de wet verduide lijkt. Aan de brochure zijn nog enkele bijla gen toegevoegd. Politieke partijen en stroömingeri in Ned. Indië. Bij de N.V. Leidsche Uitgeversmaatschappij is een handleiding verschenen, verzorgd door den heer J. Th. Petrus Blumberger. oud Ned. Indisch bestuursambtenaar, over de politieke partijen en stroomingen in Nederlandsch Indie. Ontwikkeling van en kolonisatie in Nieuw Guinea. De studiecommissie, ingesteld door de Vader landsche Club in Nederland, heeft haar rap port het licht doen zien. Het is uitgegeven door de Gebr. van Cleef te 's Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8