HAARLEMSCHE VOETBALBOND 'Schoenenmagazijn Haarlem Utrecht Zaterdag 14 Juli RESTANTEN ZEER LAGE PRIJZEN VRIJDAG 13 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 10 SPORT EN SPEL. VOETBAL. De finale van het Vierbonden-tournooi. De Amsferdamsche ploeg wint met 4—3 van het Haarlemsch elftal. De finale van het Vierbonden-tournooi, die Donderdagavond op het R. C. H.-terrein te Heemstede gespeeld werd, is inj\ een gelutc- kige overwinning voor de Amsterdammers uit- geloopen, nadat het Haarlemsch elftal gedu rende vrijwel den geheelen strijd de beste kan sen heeft gehad. De oorzaak van de neder laag lag wel in de eerste plaats in het minder gelukkige optreden van den overigens uitste kenden doelman Michel, die nu zoo onfor tuinlijk was, het tweede doelpunt aan de Am sterdammers cadeau te geven, terwijl hij o.i. het derde had moeten voorkomen, indien hij het boogschot van Roeg iets beter had beoor deeld. Nochtans heeft het wederom in vrij grooten getale opgekomen publiek weer kun nen genieten van een spannenden, goeden wedstrijd, die weliswaar in kwaliteit iets ach ter stond bij den wedstrijd tegen Rotterdam, maar die thans het maximum aan spanning bood. Reeds binnen vijf minuten had Amsterdam de leiding na een mooi schot van Slot De Amsterdammers ontwikkelden ook daarna zoo'n hoog tempo, dat de Haarlemmers alle moeite hadden om zich staande te houden, ondanks fraai spel van de beide Haarlemsche backs, .van wie Krom weer bijzonder op dreef was. Toch werd de score tot 20 opgevoerd, toen Michel geheel onnoodig een bal, die cor ner dreigde te loopen in eigen doel werkte. Er was toen een kwartier gespeeld en 't zag er derhalve voor Haarlem slecht uit. Een goed door Paape genomen corner le verde daarna een penalty op. die De Wolf wist te benutten en toen daarna dezelfde speler uit een goeden aanval aan Smit een mooien center gaf. scoorde deze laatste met een hard schot het mooiste doelpunt uit dezen wed strijd f2—2). Met dezen gelijken stand werd van doel ver wisseld. De tweede helft leverde den Haarlemmers al spoedig een doelpunt op, toen Nottrot, die een mrv?dig partijtje speelde, op onbehoorlijke ma nier werd „genomen", waardoor Sterk aan Haarlem de leiding kon geven. Het Haarlemsch elftal bleef toen geruimen tijd in de meerderheid, doch wist door goed spel van doelman Oerlemans de score niet te verhoogen. De aanvallen der Amsterdammers liepen steeds dood op het uitstekende verdedigings- paar van Haarlem. Zoo leek het er op, dat Haarlem met 3—2 zou gaan winnen, toen plot seling, vijf minuten voor het einde, Roeg een boogschot inzond, dat Michel verkeerd beoor deelde. Daarmede werd de stand 33, die ook de eindstand werd. Doordat tweemaal vijf minuten verlengd zou worden, bleven de spelers in het veld; de eerste verlenging leverde Haarlem voldoende kans om te winnen, doch Oerlemans stond e'ke poging in den weg. In de volgende verlenging kreeg Haarlem weer de beste kans, doch de Amsterdammers deden plotseling een uitval: Brandts maakte daaruit den winnenden goal waarmede de strijd ten einde was. Het was een aardige wedstrijd geweest, ge speeld tusschen de volgende elftallen. Amsterdam Oerlemans. Caldenhoven. van Stokken, Blokzijl, Wilders. Huisman, ..van Nek, de Munnik, Slot, Brandt, Roeg... Haarlem: Paape, Smit, de Wolf, Sterk Nottrot, Vreeken, de Koning. Jongeneel, Krom. Haak, Michel. STORMVOGELS—D.W.S. Deze Zondag j.l. uitgestelde wedstrijd wordt nu Zondag a.s. te Halfweg gespeeld. Storm vogels verschijnt met: Hollenberg Haak Sr. Tol Haak Jr. Prins v. d. Velde v. d. Steen, Fijen. Effern, Ketting, v. d. Laan STORMVOGELS EN DE „SPAERNE-BEKER". Stormvogels zal ook dit jaar weer aan het „Spaernebeker"-tournooi, dat gehouden wordt op 2 en 9 September, deelnemen. HONKBAL HET PROGRAMMA. Op het programma van deze week komen de volgende wedstrijden voor: ZATERDAG. Eerste klasse. V.V.G.A. I—Ajax I Z.R.C. I—Blauw Wit I Tweede klasse Ajax n—A.M.V.J. Blauw Wit II—SHELL. A.F.C.—V.V.G.A. IH Haarl. Competitie. S.S.H.—E.D.O. II R. H.B.S.D.E.V ZONDAG. Eerste klasse. Haarlem IQuick. Blauw Wit I—Z.R.C. Twede klasse. H.H.C. n—E.D.O. I. Haarl. Competitie. SwastikaE.D.O. III Voor onze stad is de belangrijkste wedstrijd de ontmoeting Haarlem IQuick, die Zon dagmorgen op het terrein aan de Klever laan plaats heeft. Hoe de uitslag ook moge zijn (Quick komt volledig uit) Haarlem gaat een zwaren wedstrijd tegemoet. 's Middags heeft op hetzelfde terrein een wedstrijd tusschen H.H.C. n en E.D.O. I plaats. Naar wij meenen zal H.H.C. n weinig in te brengen hebben. In Amsterdam zal de belangstelling wel uit gaan naar de ontmoeting V.V.G.A. IAjax I. In de laatste wedstrijden bleek V.V.G.A. zich al aardig aangepast te hebben aan de afwezig heid van Lammere, zoodat Ajax nog niet zoo maar gewonnen heeft. Z.R.C. en Blauw Wit spelen zoowel Zaterdag UUIZING'* GR. HOUTSTR.42-44 CHOORSTR. 32 begint onze Opruiming van (Adv. Ingez. Med.) als Zondag tegen elkaar. Daar Z.R.C. het in het vervolg wel geheel zonder Zuidweg zal moeten stellen, ziet het er voor dit negental slecht uit. Voor de Haarlemsche Competitie wordt Za terdagmiddag op „Boschlust" te Velsen ge speeld S.S.H.—EDO. II. terwijl tegelijkertijd achter de R. H.B.S. plaats heeft de ontmoe ting R. H.B.S.D.E.V. Zondagmorgen ontvangt Swastika aan den Vergierdeweg bezoek van E.D.O. in. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Negende étappe weer voor Vietto. Uit Digne: De negende etappe leidde Don derdag van Gap naar Digne. een afstand van 227 K.M. Dit groote traject leidde over twee zware bergen, nl. over de Col de Vars met een hoogte van 2115 Meter en de op ruim 35 K.M. verder gelegen Col d' Alios met een hoogte van niet minder dan 2250 Meter. Zooals we gisteren reeds meldden, zijn er nog slechts 44 renners over na acht van de 23 étappes. Zestien renners moesten uitvallen. Nu blonk boven allen de Franschman Vietto uit. Steeds was hij in de voorste gelederen en meermalen was hij enkele minuten op de kopgroep voor. Zoowel de Col de Vars als de Cold'Allos werden door hem het eerst bereikt, gevolgd door Ezquerra, Trueba en Molinar. Hij bereikte met minuten voorsprong de finish, waardoor hij zijn positie in het alge meen klassement aanzienlijk kon verbeteren en van de 13e naar de 6e plaats steeg. Magne heeft nog steeds de leiding in het klassement, op den voet gevolgd door Martano. Nu komt men bij de Middellandsche zee, maar de zware Pyreneeën komen ook nog. Het resultaat was: 1. Vietto (Frankrijk) tijd 8 uur 8 min. 44 sec. 2. Molinar (Italië) individueel 8 uur 11 min. 7 sec. 3. Trueba (Spanje» zelfden tijd. 4. Spei- cher (Frankrijk) 8 uur 15 min. 12 sec. 5. Mo- relli (Italië), 8. Canardo (Spanje). 9. Ver- vacke (België) ind. 10. A. Magne (Frankrijk). 11. Ezquerra (Spanje) allen zelfden tijd. 12. Erne (Zwitserland, 8 uur 22 min. 42 sec. 13. Buchi. 14. Level. 15. Geyer. I Algemeen klassement: 1. A. Magne 63 uurl 23 min. 9 sec. 2. Martano 29 min. 22 sec,. 3. Morelli 53 min 34 sec., 4. Vervaecke 54 min. 59 sec 5 Lapebie 57 min. 42 sec., 6. Vietto 53 min. 18 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 191 uur 19 min. 9 sec., 2. SpanjeZwitserland 192 uur uur 31 min. 36 sec., 3. Italië 192 uur 48 min. 41 sec., 4. Duitschland 193 uur 35 min. 25 sec., 5. België 194 uur 43 min. 7 sec. H. S. V. „DE KAMPIOEN' OP DE HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Bovengenoemde vereeniging hield Donder dag haar wekclijkschen baanwedstrijd. Seleciewedstrijd voor de a.s. baanclub- wedstrijden in 't stadion. Voor deze wedstrijden wordt de beste ploeg afgevaardigd. De uitslag luidt: Ploeg achtervolging. Hier waren vier ploegen van drie renners, over 20 ronden 4 K.M. 1. Moerkerk, Schaper, Kruid, tijd 5 min. 7 sec. 2. Metz, v. Rooyen, Drost 5 min. 11 sec. 3. Molendijk, de Nies, Schravendijk, tijd 5 min. 12 3,5 sec. 4 Brey, Scheider, Oudolf 5 min. 31 sec. 2de rit sprintcompetitie alle klassen over 4 ronden: 1. W Metz 5 punten. 2, B. van Dijk 4 punten 3. W. Kruid 3 punten, 4. v. Rooyen 2 punten, 5. R. Groot 1 punt. Sprint juniores 4 ronden: 1. Hensen, 4 punten, 2. Klomp 5 punten, 3. Kuiper 9 punten Klassementwedstrijd 40 ronden met 4 klassementen: 1. T. Baak 10 punten, 2. D. Fabel 8 punten. 3. T. van Egmond 4 punten. Inhaalrace tusschen Drost en J. Jordan over 20 ronden. Winnaar Drost na acht ronden, z LAWNTENNIS De Int. kampioenschappen te Noordwijk. De resultaten van de tot Donderdagavond zes uur gespeelde wedstrijden voor de inter nationale kampioenschappen van Noordwijk luidden: Damesenkelspel. 2e ronde: Mej, O. Rollin Couquerque sl. mevr. Jonquiere 6-3. 6—1. Mej. Boutmy sl. mej. Antebrink 6—0. 61. Mej. van Lmdonk sl. mevr. Ernst 60, 6—0. Heerenenkelspel. 2e ronde: Wetselaar —Koopman ret. Ar tens (Oostenrijk) sl. van Eek 57, 62, 7—5. 6—3. Timmer sl. Weber 9—7, 6—2, 68. 62. Wheatcroft (Engeland i sl. Imhoff (Duitsch land) 6—0. 6—3, 7—9, 6—4. Van Metaxa (Oostenrijk) sl. Mr. van der Feen ret. Ellmer (Zwitserland) sl. Karsten 97, 0—6, 6—3, 6-4. Dr Kleinschroth (Duitschland) sl. Heynen 7_5. 6—2, 6—3. De Stefani (Italië) sl. Leembruggen 62, 6—1, 6—3. WATERPOLO. H. V. G. B.—DE HAM (4—0) H .V. G. B. heeft haar fraaie kans op het kampioenschap behouden door ook van De Ham te winnen. Nauwelijks is er begonnen, of Rol onder neemt een rush, en scoort (10). De Ham antwoordt met eenige tegenaanvallen, doch de schoten zijn van te verren afstand gericht: Boeree weet alles te keeren. Bij een uitgooi bemachtigt Rol den bal: met drie tegenstan ders achter zich schiet hij ten tweeden male onhoudbaar in. Bouwer op de middenvoor plaats wil alles backhands schieten, waardoor veel kansen verloren gaan. Een vrije worp voor H. V. G. B. wordt bij Drijver geplaatst, die den stand op 3—0 brengt. Een der H. V. G. B. ers stelt zich op binnen de 2-Meter-lijn en moet dus het water verlaten. De Ham speelt ontactisch, want hoewel zij numeriek in de meerderheid is, maakt H. V. G. B. een doel punt door middel van Bouwer, die een cen ter van Goedings in den hoek plaatst. Een gevaarlijke tegenaanval van de Ham wordt mooi door Bongertman onderbroken. De thuisclub ziet geen kans meer de score te verhoogen. De opstelling van H. V. G. B was als volgt: A Boe ree, J. Bongertman Jr. A. H. Goedings, P. Rol P. van Ommeren, J. J. Bouwer, Th. Drijver. HAARLEM—DE WATERRATTEN (5—1). Deze wedstrijd, die Donderdagavond in de zweminrichting aan de Kleverlaan werd ge speeld, is in een sprekende overwinning voor Haarlem geëindigd. Wanneer de heer Hoge- land beginnen laat, stellen de volgende zeven tallen zich op: Haarlem: Tli Hölsken G. Captein W. Hölsken H. Pieters D. v. Gelderen C. Zeeman J. v. Hemsbergen Th. v. Koningsbrugge. N de Vries. J. Kollerie C. Vrugt A. H. de Bruin S. de Vries C v. d. Broek Aanvankelijk gaan de partijen gelijk op. maar Haarlem werkt zich dan los en Van Hems bergen kan met een zuiver schot zijn club de leiding geven (10i. De Haarlemmers komen dan in de meerderheid: onophoudelijk komt hun voorhoede, hoewel zwaar gehinderd, op- zwemmen. doch zij kan geen gevaarlijk schot lossen. Ook De Waterratten kunnen het net niet vinden. Doordat de Bruyn cs. Haarlem veel te vrij laten, maakt Zeeman van zijn vrijheid gebruik: hij passeert v. d. Broek met een diagonaal schot <20). N. de Vries en Van Koningsbruggen lossen verschillende schoten op het Haarlem-doel, doch Hölsken houdt zijn doel op fraaie wijze schoon. Kort voor de rust brengt Van Hems bergen den stand op (30). Na de hervatting hebben Pieters en Zeeman van plaats verwisseld. Als laatstgenoemde door den scheidsrechteh het water wordt uitgezon den. weet keeper Hölsken den toegestanen strafworp corner te slaan: het is slechts uit stel. want als D.W.R. kort hierna weer een strafworp krijgt te nemen, wordt deze door Van Koningsbruggen benut (31). De Water ratten worden hierna geheel op eigen helft teruggedrongen; Haarlem voegt nog twee goede doelpunten aan haar totaal toe (51). Met dezen stand eindigde deze prettige en vlotgespeelde wedstrijd. HAARLEM 2—DE WATERRATTEN 2 (2—3). Eveneens onder leiding van den heer Hoge- land speelden de reserves van bovengenoemde vereenigingen tegen elkaar. Eerst is het een gelijk opgaand spel; de Haarlemmers scheppen zich door snel zwem men eenige goede kansen, doch de afwerking van hun schoten is te slecht. Toch weten zij nog vóór de rust den D.W.R.-keeper Van Andel twee maal te passeeren (20). Na de rust zijn De Waterratten meer in den aanval; zij zien kans, hun achterstand in te loopen (22). Haarlem krijgt nog eenige fraaie kansen, doch deze worden onbenut ge laten In de laatste seconde behaalt D.WR. nog juist de overwinning als zij keeper Suerhoff voor de derde maal passeert (23).. Dan fluit de scheidsrechter voor het einde. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De Haarlemsche Reddingsbrigade ontving van Andijk een uitnoodiging om aldaar een demonstratie te geven op Zondag 22 Juli: de Bloemendaalsche Reddingsbrigade is uitge- noodigd om Zondag 29 Juli op het stand te Castricum een demonstratie te houden. GROOTE HOUTSTRAAT 4]

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12