Voor' zglfcoop Restanten DE BILT 1 1 tegen buitengewoon lage prijzen VRIJDAG 13 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 EXAMENS. lste HOOGERE BURGERSCHOOL B MET 5-JARIGEN CURSUS. Bevorderd van de lste naar de 2de klasse: (Lize Burk. Riekje Coppens, J. Draayer. Aatje F'.oberg, Ab Geuze, L. de Haan, J. 't Hart. A. Helling, F. Kuipers, M. Mauritz. Heiky Molle- rus, J. v. d. Schatte Oivlier, Willy Schouten dorp, Paul Schras, Johann Sickmann, Marga (Vliegen, H. Vreedenburgh, Anneke Warendorf, -T. Bastet, C. van Beek. Jan Brocades Zaalberg. (Wixn Geldaf, Annle de Haan, Mientje Jaquet, Clara de Jong, Hans Knoop, Bob Leupen, Toto ivan Loon, Olof de Lugt, T. Montijn, Rie Mül- der, K. Petersen, H. Starink, R. v. Veen, Th. iVisser, Lenie de Vries, Gé Wijnands, Kees Schellenbach. J. Bckker, E. Benard, H. Boek- swyt, Chris Drost, Willy v. d. Heyden, Willy Hout, C. Kooiman. Jaap Kroon. Carla Leer- snijder. J. den Otter, K. Peper, Greetje Schmit Jongbloed, Theo Scholten. Ans Schou- iten. Hans Thonus, M. v. Til, H. Verheus, T. v. d. Weide, W. Visser. Voorwaardelijk bevorderd: A. van Eldick, W. (Vorstman. 1 Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: (L. Boogerd, H. Boon, C. Bruyning, J. v. Bors- sum Buisman, P. Gerbranda, H. Guldemond, B. de Haan, K. Hofstede. F. Klein, D. de Ko- aiingh, Bep Landeweer, Wil Landeweer, Mie- neke v Loghem. Mientje Lucieer. Annie Smit. Marie Tusenius, M. Wcekhuizen. J. Berendsen, Gjot Bleeker. Bep Bijls, P. Eyskcr, A. Heynis, D. Hocnson. W. de Jong, R. Kroon, Elsje v. Lookeren, J. v. d. Meulen. Zus Mollee, H. van «Ooyen, H. Reus, W. van Rossem, J. v. d. Valk, iG. v. Veen, J. v. d. Veer, Bep Visser, E. Waale wijn, Emy v. Witzenburg, H. van Zijl, Jac. Brian, B. Fris, J. Gans, Nelly Groot, K. Jansen, M. Kann. Willy Kapteyn den Boumeester. T. •Martin, K. May. P. Muller, Marie Pijnakker, N. Seijffert, W. Teunlssen, K, Traksel, H. de •Vries, P. Zwager, SUy Keus, Willy Boerée. Voorwaardelijk bevorderd: L. v. d. Broek. K. de Jong. K. v. Meeuwen, Carla Meyer, B. de •Raay, Nelly Zwaag, Nelly Frederlks, N. Ock- buysen, F. Thooft. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: R. Bais, Conia Dorsman, P. Dozy, P. Groustra, •B. Knuyt, Uk Knuyt, L. Kooreman, H. Kra genburg, Netty Lindenbergh, Fiep Meyer, K. •Mulder v. Leens Dijkstra. J. Nijhuis, Louis Oei, •R. Poolman, Els Posthumus. T. Schras, C. v. •Wisselingh, K. Witsenburg, W. Eriksson, H. Feilzer. Ali Kornmann. Alli Koster, Lous Ku- batz, Puk Mok. Jan Schroder, Piet Sillevis. •Hans Thon. Jan Volger. T. Voorzanger, D. •Andréa, H. Bais, J. v. d. Berg. J. de Boer, Tine •Broersma, Jo Brugsma, J. Dijk, K. Fortgens. •D. v. Gelderen, B. Inpijn, Guus Kion, J. van Leer, Bep Leersnijder, B. Schlag, A. Vunde- rink, Atie v. d. Want, Coos Zaalberg, Emy van •West. Voorwaardelijk bevorderd: EUy v. d. Akker, Willy Kleyn, Anton Bruin, J. Fontein. P. Leentvaar, H. Ruys. D. Uylen- hoed, R. Dinkelman, M. Huvers, Jan der Kin deren. R. Leersnijder. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: F. Bokelmann, W. Derx, H. Ingerman, H. v. d. Land, P. Latenstein, Margreet v. Lennep, Henny Mulder, Chr. Rentjes, C. Roodenburg, G. Seegers, Liny Weide, N. v. d. Zouwe, T. Berendsen, B. Buurman, Rie Criétée, D. v. Een denburg, D. Eveleens Maarse, W. Frijn, J. Hellings, S. Hellings, F. Hesmerg, B. Hulst. Joke Jee kei, J. de Jong, F. Kruyshoop, Nanny van Lennep, V. Mans. A. Ott de Vries. J. Salo- monson. A. Schotel, Marion v. Zoelen. Riety Schweitzer, Truus Balk, A. Blik. A. Bijl, P. Hacquebard, P. Josso, Jac. Klingen, G. Ko ning. Lida Nqome, H. Polak, E. van Renesse, J. Zeeman, John de Zwart. Voorwaardelijk bevorderd: Frieda Kann, letle Kubatz, J. Oudes, P. v. d. Broek, Jac. Klein de Groot, A. Oudolf. Bevorderd van de 4 LE naar de 5 LE klasse: B. Asbeek Brusse, B. Brunnekreeft, Ida Bus king Zus Chapon, Elly Dickman, Haasje v Eendenburg. J. Grilk, P. van Heerden, Aad Heybroek, K. Latenstein, Ada Maarschalk, Toot Niehorster, Jan Poort, Herman Salomon- son. Tine Sobels, Cathrien Steenborg, J. Stoel, H. v. d. Togt, Eida Vroom, J. Wamaars. R.K. LYCEUM TE HAARLEM. Overgangsexamen einde van den Cursus 1933—1934. Van klasse I A bevorderd: J. Bart, C. Bas tiaenen, W. Beers met lof, C. v. d. Bergh, E. Bilars, A. van Boeckel, C. Brandenburg. A. Bremmers, M. Brockbemd. J. Dazert. eerv. ver meld., M. Delhez, C. Determan. H. Dhooge. G- Dobbe. C. Dopheide, Ch. Edelhauser. L. Haase met lof. A. Hasselman, H. van Hees. Herexamen; 1. afgewezen: 4. Van klasse I B bevorderd: H. Gottmer, R Hin, R. Hoying, J. Jansen, P. Kerkhoff, R. Kesseler, A. Koelen, J. Koop. Th. Koot (voorw.) H. Kuipers, W. Lemaire, H. Lips e.v., A. de Loor, J. van Maanen, J. Mathot e.v., A. van Loenen, C. Keyzer. Afgewezen: 6: Van klasse I C bevorderd: Th. Mathot, J Mes, C. Mohr, G. Nielen, H. Peeperkorn. H. Peters. J. de Rijk. A. Schulte m. lof, H. Sips, H. Smoorenburg, R. Spruyt. J. Strack v. Schijn- del, L. Tepe, J. Hhunnlssen, A. Verkooijen, Th. yermeulen. A. Wilmering, J. Horbach. Afgewezen: 5. Van klasse 2 A. bevorderd: L Baaien H. Blom, A. Botter, L. Butot, N. Bijvoet. J. Egelie, A. Fibbe, J. Francken, P. Francot, Th. de Haas, A. ten Hacken, B. van Hees, H. Hoes. J. Hollander. Afgewezen: 8. Van klasse 2 B. bevorderd: B van Hees. H. Jonkergouw, S. Keesom. H. Kimman, J. de Klerk. P. Klitsle, F. Klooster man. A. Koehorst, G. Koop, J. Koolj. G. Krom Th Kuenen, F. Kulnders, P Laming, M. Lau- reij', Th. Mattaar e.v., J. Meeuwes. Herexamen: 1. Afgewezen: 4 Van klesse 2 C bevorderd: P. Meltser, H. v. d. Me ij, J. Meijer, L. Nieuwenhuls, Th. Poel geest. P. Reckman, F. Robbers, F. Th. Relth, P Smit. B. Steman. J. Stovens. H. Vader, J. v d. Veldt. P. Verkroost. J. IJland. Herexamen: 1. Afgewezen: 8. Van Klasse 3 H. B. S. B I bevorderd: A. Aleven. H. Berkhout, lof, J. Buffart. H. Bij voet. Th. Diepen e.v.. D. Henfling. J. Hooge-, vorst, P. Hoogeveen, P. v. Hooydonk, L. van Leeuwen, G. van Lochem, H. Michielsen, N Nellssen. G. Pieterse, C. Robbers, P. de Ruyter. J. Hogerheijde. Herexamen: 1. Afgewezen: 5. 3-j. dipl. P. Schouten. Van klasse 3 H B S. B II bevorderd: E Burcksen. L. Bijvoet. A. v. d. Sluis e.v.. W. Stap horst. W. Straatmans. H. v. d. Veen. J. Ver kroost. C. Versteege. A. van der Zanten. 3-j. dipl. E. Zwart. Afgewezen: 3. Van klasse 4 H. B. S. B bevorderd: A. Bos man. J. van Buuren. P. van Buuren. A. Dias Smtllhano e.v.. H, Kahmann, O Koop, G. Kr'«k. J. Louriisen. A Prins, J. Stalllnga, F. Ve-Wost. A Vcrsteegen, H. Krusemeyer. Afgewezen: 4. Van klasse in Gymnasium bevorderd: J Aukes. J. van Beek. A. Bomans, J. Bosman. A. Evers. H Huffer. J Hupkens m.l. J. van Iersel e.v.. J. van Lieshout, F. Lindeman, P. Lion, J. Lohman, A. Po vel, J. Sternen, W. de Jong, Groote Houtstraat 36 (Adv. Ingez. Med.) Herexamen: 3. Afgewezen: 5. Van klasse IV. Gymnasium, bevorderd: A. Blankwater, H. van Denzen, A. van Iersel, lof, R. Kleipool, J. Sanders. C van Wel, W. Wies man. Herexamen 2, Afgewezen 5- Van klasse V. Gymnasium. Bevorderd: A. Botter, F. Gustenhoven. J, Hendrix e. v., N. van Loenen, G. v. d. Pavoordt, H. Prenen, P. Stuif- berge. Herexamen 2. Afgewezen 3. Van klasse 3 H. B. S. A bevorderd: J. Burger Demmers, C. Gall. F. Gerding, J. Hage- meyer. J. Jacobs. P. de Jong, J. Kranendonk, Neelissen, N. Roozen, H. van Thienen. Afgewezen 1. Van klasse 4 H. B. S. A bevorderd: H. Haase. Hagemeyer. H. Krouwels. E. van Leuven, L Prenen, A. Sips, L. Woudenberg. Afgewezen 1. R.K .LYCEUM TE HAARLEM Toegelaten tot de eerste klasse van den nieuwen cursus: M. Evers, C. Feits, H. Ger ding, A. v. Heusdcn, A. Hoekstra, H. Hulse bosch, D. in den Bosch, F. Kerstens, W. Kim- marni, H. Reintjens, B. van Saase, J. van der Sluis, Ch. Vogelzang, J .Brons, Th. Buiting, H. Dopheide, J. Koster. N. Kraetzer, H. Kuyten, J. Sckrynemakers. V. Sckrynemakers, H. van der Zanden, C. Bilars, B. van Eerdenburg, L. Luyten, N. Keesom, J. Wüst, C. La Grouw, L. La Grouw, H. Prenen, A. Schaap, G. Verbeek, F. Lange, J. Mathot, L. Modderman, C. Zwager, L. Henfling, J. Mensink, M. Sluyter, A. Strack v. Schyndel, J. Veugen, A. v. Huijstee, J. Steen man. A. IJselmuiden, W. van Emmerik, J. Bremmers, A. de Haas, F. Braakhuis, A. Mees ters, C. Stammeyer. B. Ruland, J. Stacker, R. van Dam, E. Roesch, P. Bon. M. van Pelt, Q. van Emmerik. J. van de Meer, C. Spruijt, H. Mensink en Emile Haase. Aanvang van den nieuwen cursus- op Dins dag 4 September. Op dien dag wordt 's mor gens om acht uur in de kathedraal een H. Mis opgedragen ter eere van den H. Geest. Een tweede toelatingsexamen wordt afgeno men op het einde van de vacantie; de datum hiervan wordt nog nader vastgesteld. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 12 JULI 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Isr. Gemeente. Sabbath; Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10.08 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Thora Sabbath te 12.30 uur. Werkdagen te 7.30 uur. Alle diensten, alsmede Talmoed Thora op de werkdagen vinden plaats ter Synagoge L. Be gijnestraat 11. Talmoed Thora op Sabbath wordt verricht in het Gemeentegebouw LaAge Wijngaardstraat 14. BOOTTOCHT „VOORWAARTS". De Harmonie „Voorwaarts" houdt a.s. Zon dag 15 Juli een boottocht naar Weesp. Ver volgens gaat het per trein naar Hilversum, waar o.a. een bezoek gebracht wordt aan de V.A.R.A.-studio. BURGERLIJKE STAND Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. ld. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Bnltenl. 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930(Youngleen.) 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. -Mijen. Oude Boot Scheepv. Unie Stoomv, Mij. Ned. Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat. Bezit) v. Berkei's Patent Cért Calvé Deltt.... Nederl. Ford Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez, Philips Unilever industr. Buitenland. Anaconda Copper Am. Smelting Am, Enka Bethlehem Steel Cities Service 5 pCt. Cities per I9 60 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation Intern. Nickel North Amer. Cy. Standard Brands U. S. Leather U. S. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel MIJ. Indische Bank Banken BultenL Deutsche Reichsb. ol. Mij. Blnl, Kon. Petroleum Perlak HAARLEM, 13 Juli. Ondertrouwd 11 Juli: A. Klooster en M. J. de Vos: J Hoogstraate en A. F. v. d. Laan de Vries: W. de Graaf en J. W. van Vliet; J. van Sprakelaar en C. Goedhart; J. C. F. Oudolf en M. F. Kornelissen; J. H. de Boer en J. J. Schiering; J. Vjge en A. R. Oelmann; J. E van Denderen en Z. C. L. Zandstra; J. Nies- wandt en W. Hogeweij; L. J. Brinkman en J. M. Hesselink; J. P. van Wel en J. Voulon; C. F. M. Loots en M. J. v. d. Sloot; S. Wijnia en J. M. C. Delgman; O. O. Simon en G. M. Thlmm 12 Juli J .Riedel en J. M. A. Fremeijer; M. C. Hurkmans en S. M. Gleitsmann; C. Klerk en A. van Laar; H. A. J. J. M. Speleers en J. C. M. Kuenen. Getrouwd 11 Juli: J. Winkel en B. Vos van Zalinge; J. J. G. Uljlenbroek en C. E. Goed hart; J. H. Kottman en H. W. Warnken; P. G. Kruijer en A. H. Schweer; J. Coeleman en W. P. Boerée; C. Oud en C. Riechwein; H. van Tongeren en J. Heneweer; A. H. Evert- man en J. Vermeulen; P Voellmecke en A. v. d. Broek; E. Wijers en E. E. C. Hessen; M. H. Govers en J. ter Maat; S. van Looij en T. van Noord. 12 Juli: G. Suurland en M. P. Halff; J. A. Verhagen en C. E. Heijthekker; C. J. Boers en J. Backer. Bevallen 9 Juli: C. B. de GraafHulse bosch, z.; 10 Juli H. Butter—Oortgijs, d.J. E. Mors—Hessels, z M. Waardenburg—Lln- deijer, z.; H. E. Polderman—Lommatzsch, d.; 12 Juli: A. L. M. J.HogeHuijsser, z.; J. v. d. FluitZoeters, z.; A. T. Willemsev. d. Zwan, dochter. Overleden 9 Juli: G. Bel—Hendrikse, 57 j.. Alb. Thymstraat; 10 Juli: S. de Boer. 52 j.. Velserstraat; P. van Zeil, 40 jKamperlaan: 11 Juli: C. v. d. Weijden. 73 j.. Spaarnhoven- straat; P. J. van Deth, 86 j„ Ryksstraatweg; J. Netz, 70 j., Grebberstraat; A. H. v. d. Helm— yan Duynhoven, 55 j., Rijksstraatweg. Petrol. Mij. Bultenl. Continental Oil Shell Union Cultuur Mijen, Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie Bllllton II Redjang Boeton Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak Dell Mij. Besoekl Senembah Boeton Rubber MUen. A'dam Rubber Deli Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind, Cult. Ondern. Spoorwegen Bultenl. Atch. Topeca Comm Milwaukee 6 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Union Paclfio Prolongatiekoers 33H-s/s 39* 39* 36 212 204^ 215—H 69H 89* 14 16 10H 4 237/8 154-154H 91 11^-"Va 124 2C0 145^ 136",'g 104-104^ 5 H meldt: Hoogste barometerstand 764 8 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 751.7 m.M. te Wisby. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk nog enkele regenbuitjes en iets Barometer 759 m.M. 758 m.M. Vorige stand Stand van heden Neiging: Stilstand. Opgave van Fa. KELP, Opticien, Gr. Houtstraat 137, Telefoon 11640. Thermometer 13 Juli: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur heeft blijkbaar niet gewild, dat in het aan gezicht van den dood en van de eeuwigheid een mensch zou worden verheerlij'kt. Hij was dankbaar voor wat God hem geschonken had. nameiyk een scherp verstand, helder inzicht een ordenende geest. Hij stond boven de dingen en kon ze over zien. Zijn sterke wil stelde hem in staat om met groote energie te werken. Hij vras ook be deeld met de gaven van het hart. Velen zullen dankbaar gedenken, wat deze vriendelijke man voor hen geweest is. Hij heeft gediend zijn gezin, dat hem zoo innig dierbaar was; zijn geboorteplaats Heem stede. dat hij met al de liefde van zijn trouwe hart gediend heeft: hij diende ook de provin cie en de Kerk, zijn land en volk en de Ko ningin, voor wie hij zulk een groote vereering koesterde. Spreker eindigde met het bidden van het „Onze Vader". De oudste zoon, Jhr. F. J. E. van Lennep. dankte voor de laatste eer, aan zijn onverge- telijken vader bewezen, vooral de Koningin, voor Haar groote belangstelling en den prach- tigen krans. 82 F. 62 F. 76 F. LAATSTE BERICHTEN Teraardebestelling Jhr. Mr. D. E. van Lennep. Indrukwekkende plechtigheid. Hedenmiddag twaalf uur werd op de Al- gemeene Begraafplaats te Heemstede aan den schoot der aarde toevertrouwd het stof felijk overschot van Jhr. Mr D. E. van Len nep. Kamerheer in buitengewonen dienst van HM. de Koningin, oud-Burgemeester van Heemstede en oud-lid van Ged. Staten van Noord-Holland. Ontzaglijk groot was de belangstelling voor deze plechtigheid. Opgemerkt werden o.a.: Jhr. W. F. Röell, Kamerheer in buiten gewonen dienst van H.M. de Koningin; Jhr. Mr. Dr. A. Röell en Mr. S. H. Vening Meinesz. resp. Commissaris der Koningin en Griffier der provincie Noord-Holland; Mr. A. Bruch, Mr. M. Slingenberg en de heer A. W. Michels, leden van Ged. Staten dezer provincie; Jhr. J. P. W. van Doorn. Burgemeester van Heem stede; Dr. E. A M. Droog en Jhr. A. van de Poll, wethouders van Heemstede; de heer P. Westra, waarnemend secretaris van die ge meente (de secretaris de heer N. Vos kon wegens verblijf elders niet aanwezig zijn) de heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem; de heer H. van Alphen, burge meester van Zandvoort, en de heer J. Beeck man. oud-burgemeester van die gemeente: Mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmer meer: Baron Van Hardenbroek van Am merstol, burgemeester van Bennebroek. Verder Prof. Dr. F W. A. Korff, vroeger predikant van de Ned. Herv. Kerk te Heem stede (algemeen leider van deze plechtig heid) Ds. G. A. Barger en Ds. C. M. Briët, predikanten te Heemstede: de geheele Kerke raad der Ned. Herv. Kerk aldaar; de Kerk voogden P. C. Wagenaar, Mr. J. A. de la Hayze. Mr. A. J. Honig en Jac. Roest Sr.; de ouderlingen F. H. de Koek van Leeuwen, J. M. M. Bandel. H. J. Voors, G. van Wouw en J. van der Heyden. Voorts de diakenenJ. Strop, H. J. Köper, Roest, en P Oosterhoorn; de notabelen Broe der F. H. Jonker en Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Koudekerke; de heer E. H. Krelage, voor zitter der Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur; Prof. Dr. G. C. van Walsem; Jhr. F Teding van Berkhout Sr.; Jhr. Mr. E. H. Teding van Berkhout, voorzitter van het Roode Kruis te Haarlem, de heer F. C. Duf our en De Boer, bestuursleden van de Groot Noordholl. Ver. van Levensverzekering en Lijf rente, waarvan de overledene voorzitter was Mevrouw Walraven Boissevain en Mr. A. Mie- dema, vertegenwoordigend de liberale-vrij zinnige Statenfractie; de heeren A. E. Th de Bye Dolleman, P. H. Craandijk en Mr. A. Mie- dema, directie Haarl. Hypotheekbank; een de putatie van de Christ-Hist. Unie te Haarlem. Mr. Van Nes van Meerkerk, oud-president bij de Haarlemsche Rechtbank: Jhr. Mr. J. W. G Boreel van Hogelanden, oud-burgemeester van Haarlem; Jhr. Mr. F. M. van Lennep, emeri tus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk, de heer C. J. van der Vliet te Bloemendaal; Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Dr. M. Colenbrander. Verder: Jhr. C. J. A. Reigersman, hoofd ingenieusr-directeur van den Prov. Water staat; Baron Van Geen, oud particulier- secretaris van HM. de Koningin; Dr. B. C. H. Ledeboer, geneesheer-directeur van Meer en Bosch; J. M. van der Tuin, Pastoor te Heem stede: J. Kijne, voorzitter van het college van collectanten bij de Ned. Herv. Kerk t< Heemstede; de heer Van Tienhoven, oud-pre sident-kerkvoogd by de Ned. Herv. Kerk tc Haarlem; Dr. G. Kraus, directeur-geneesheer van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort Mr. Dr. W. P. Vis, Deken der Orde van Advocaten; de heer D. J. van der Stam, hoofd der Bosch en Hovenschool te Heemstede; Mr. P. E. Barbas, secretaris van den Armenraad de heer W. Schotvanger, vroeger gemeenten veldwachter te Heemstede, met zyn vrouw, enz Toen de kist in de groeve was neergelaten legde Jhr. W. F. Roell een prachtigen krans van witte lelies met witte linten van H. M. de Koningin op de groeve. Jhr. S. van Lennep, een broeder van den overledene, zei dat het wel de wensch van den overledene geweest was, dat op dit graf niet gesproken zou worden, maar na overleg met de naaste familieleden had hy toch ge meend een uitzondering te mogen maken. Spreker wilde niet gedenken wat zijn broe der in het privaat-rechteiyk leven had ge daan. want dat was dezer dagen op zulk eei. voortreffelijke wijze door Jhr. Mr. Dr. A. Röell in de Statenzitting al geschied. Spreker wees er op, hoe zijn broeder bij voor- en tegenspoed en altyd met welgekozen woorden spontaan met velen heeft meegeleefd. Door zyn helder inzicht en gedegen kenni: was hy de aangewezen man om in verschillen de maatschappeiyke instellingen zitting te ne men en leiding te geven. Spreker dankte hem voor alles, wat hy voor de familie had ge daan. Prof. Dr. T. W. A. Korff merkte op. dat het de uitdrukkeiyke wensch van den overledene was geweest, dat geen toespraken op zijn graf zouden worden gehouden. Hij had echter een uitzondering gemaakt voor zijn broer en voor een geestelijk woord. David Eliza van Lennep Toestand inzake de badkleeding enz. blijft. De Raad van Zandvoort behandelde Donder dagavond in een langdurige vergadering de voorstellen tot salarisherziening van het ge meen tepersoneel, die in de vorige zitting wa ren aangehouden. Het betrof hier het voor stel van de meerderheid van B. en W. (de burgemeester vormde de minderheid), met enkele kleine afwykingen met 1 Januari a.s. een korting van 5 pet toe te passen. De stemmen staakten nu. In de volgende vergadering zal dus opnieuw moeten gestemd worden. Hiermede is, ook het voorstei tot wijziging der verordening regelende de samenstelling enz. van het politiecorps tot de volgende ver gadering aangehouden. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. inzake de kleeding aan het strand werd verworpen, evenals het voorstel van wethou der Siegers, 't gemengd zonnebaden te verbie den en het voorstel, het kampeeren voor lie den van beiderlei kunne te beperken. De toestand te Zandvoort bhjft dus in dezen onveranderd. Jit den Raad van Zandvoort. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. De H. O. V. heeft haar geregelde werkzaam heden hervat en het eerste der reeks Volks concerten, dat Donderdagavond gegeven werd, mocht ondanks het zomersche weer op groote belangstelling bogen. Het aantrekkelyke pro gramma en het feit dat de concertmeesteres Hanny Schaffelaar Klots als soliste optrad, maakten die belangstelling zeer begrijpelijk. Men hoort Hanny Scheffelaar Klots steeds gaarne en haar temperamentvol en virtuoos vioolspel heeft ook ditmaal weer de beste in drukken nagelaten, al oefende in den beginne de warmte klaarblijkelijk eenigen invloed op de zuiverheid der intonatie uit. Van de vijf deelen, waaruit Lalo's Symphonie espagnole bestaat speelde zy er vier. Verve en gratie kenmerken deze muziek; zy kenmerkten ook de vertolking. Een langdurig applaus en twee bloemstukken vielen aan de soliste, die door Marinus Adam en het orkest uitstekend ge secondeerd was, ten deel. Aan de Symphonie espagnole ging Lalo's Ouverture „Le Rol d'IJs" vooraf. Zeer mooi werd het levendig gekleurde romantische stuk door het orkest gespeeld; inzonderheid ver dient de cello-solo van Louis van Maanen ge roemd te worden. In een grooter solowerk zal men dezen cellist op het volgend concert (19 Juli) kunnen hooren. De Vyfde Symphonie van Tschaikowsky, die tot de standaard-werken van het reper toire der H. O. V. behoort vulde de tweede helft van het programma. Marinus Adam hield het tempo elastisch en de eerste hoornist oogstte veel bewondering voor zijn uitnemend gespeelde solo in het Andante Cantabile. KAREL DE JONG. SPORT EN SPEL ZWEMMEN Weer nieuw wereldrecord van Willy den Ouden. Het 400 Meter vrye slag record van Helen Madison met 12 sec. verbeterd. In het Oosteiyk Zwembad te Rotterdam heeft Willy den Ouden Donderdagavond nieu we lauweren geoogst. Zy verbeterde wederom een wereldrecord en wel dat van de 400 Meter vrye slag. Het bestaande record stond op naam van de Amerikaansche zwemster Helen Ma dison met een tyd van 5 min. 28,5 sec. Willy den Ouden maakte op dezen moeilyken afstand een tyd van 5 min. 16 sec. dit is dus 12.5 sec. beneden het record van de Amerikaansche zwemster. Deze recordpoging, welke in alle stilte was voorbereid en slechts ten overstaan van een aantal ingewyden en kennissen plaats had in dit uiterst snelle bassin, werd bescheidenlijk aangekondigd als een aanval op het Europee- sche record, dat nog steeds op naam stond van mevr. Philipsen—Braun met 5 min. 42 sec. Willy den Ouden, volmaakt kalm, als gold het een eenvoudig zwempartytje maakte een feilloozen start en ging er onmiddellijk met een hoog tempo van door. De eerste 100 Me ter gingen in 1 min. 12.2 sec., de 200 Meter in 2 min. 33 sec., de 300 Meter in 3 min. 54 sec., bewonderenswaardig regelmatig en prachtig snel. Het publiek voelde nu dat het Europeesche record „eraan ging" en begon het zwemstertje dat het zelfde tempo vol hield en dit zelfs in de laatste baan nog verhoogde, luide aan te moedigen. Na een formidabelen eindsourt werd goed aangetikt en toen was niet alleen het Europeesche, maar ook het wereldrecord van de snelle Amerikaansche zwemster ge broken. Een golf van enthousiasme brak los by het vernemen van dit feit en toen de tyd (12 1/2 sec. sneller dan die van Madison) bekend werd, kende de geest-drift van het publiek geen gren zen meer. Zij werd lulde bejubeld,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2