Hei Beiattgtijksie 52e Jaargang No. 15661 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 16 Juli 1934 AAPLEM'S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon No»-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 1—5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames 0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes 13 regels f 0.30, elke regel meer 0.10, uitsluitend k contant Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abor.nés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim 250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-. Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600 -. Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim 75.-, Verlies Wijsvinger ƒ75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alies indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT BLADZIJDEN. HAARLEM, 16 Juli. Het Leeren Ding. Er doet zich een naar geval voor met Het Leeren Ding. waarmee ik onzen Nationalen Voetbal bedoel. Het Leeren Ding wil niet meer tot rust komen. Het kan, om zoo te zeggen, niet uitgerold raken. Gisteren had K.F.C. moe ten winnen van Willem II, of ermee gelijk spelen, om het kampioenschap van Nederland te winnen. K.F.C. rekende er al op en had voorbereidingen getroffen voor een feestje in het aloude Koogsche etablissement bekend als „de Waakzaamheid". Helaas.de waakzaamheid der KF.C.'ers schoot tekort. Zij verloren met 23, met het droevige gevolg dat de zomer- sche kampioenscompetitie eindigt met drie clubs in gelijk aantal punten bovenaan. KF.C., Willem II en Ajax hebben elk 10 punten uit 8 wedstrijden behaald. En volgens reglement moet dit drietal nu weer opnieuw beginnen. Het moet een halve competitie spelen. Eindigt die weer in dead-heat, dan beslist het doelge- middelde van de nu gespeelde competitie en is Ajax kampioen. Maar de drie nog te spelen wedstrijden zullen het seizoen verder verlen gen tot 5 Augustus, en dan zijn we nog maar drie weken van het volgende seizoen af. Bijna is dus thans het eindpunt bereikt. Bijna duurt het voetbalseizoen het heele jaar door. Dan is het geen seizoen meer. Nog één stapje verder, en het vorige voetbaljaar dringt het volgende binnen. Dan moet Ajax zijn compe titieprogramma onderbreken om voor het kampoenschap van verleden jaar te spelen. Dat zou het ergste niet zijn, maar erger is dat ons z.g. voetbalseizoen een voorbeeld van slechte organisatie begint te worden. Wij be zitten in Karei Lotsy een groot componist-en- dirigent van Nederlandsche Elftallen, die zoo wat twee klassen beter spelen dan onze beste eersteklassers. Maar dat is dan ook d e glorie van ons voetbal. De rest is niet naar rato. Dat Lotsy op zoo'n rommelige basis nog zooveel weet te bereiken strekt hem tot extra eer. Maar dat hij ijvert voor de instelling van een hoofd klasse kan ik me voorstellen. Terwijl Het Leeren Ding in ons land nog maar staag voort-huppelt, door steeds moeder voeten voortgedreven, en het straks Augustus zal binnenrollen, is 't voetbalseizoen in andere landen al sinds maanden beëindigd. Wij alleer beoefenen deze chinoiserie. Het bezit van vijl eerste klasse afdeelingen tellende vijftig eerste klassers een belachelijk aantal voor zoo':: klein land noopt to» het spelen van eer kampioenscompetitie die nog eens maanden duurt. Maar ook de promotie- en degradatie wedstrijden, gehandhaafd ten bate van de clubkassen vorderen veel te veel tijd. Er wordt voetbal gespeeld in temperaturen, die er totaal ongeschikt voor zijn. Het is natuurlijk zeer on gezond, en laatst is 't voorgekomen dat in een promotiewedstrijd acht spelers, bevangen dooi de hitte, door anderen vervangen moester worden. De Koninklijke Nederlandsche Voetbal Bond zal een anderen weg dienen in te slaan. „In der Beschrankung zeigt sich der Meister", zegt een Duitsch spreekwoord, dat overigens niet door Hitler en Goering is uitgevonden. Het is nochtans een waarheid. De K. N. 'V. B. zal ook matigheid en zelfbeperking moeten gaan toe passen, anders zal op den duur de belangstel ling voor de voelbalsport er de kwade gevolgen van ondervinden. Nu al is de interesse voor het kampioenschap van Nederland tot nabij het nulpunt gedaald, behalve in Amsterdam, de Koog en Tilburg. Maar de spelers van de drie betrokken clubs schijnen er dik genoeg van te hebben, en het spelpeil van deze wedstrijden zakt ieder jaar een paar graden verder, naar mate de thermometer erbij stijgt. Niemand :s enthousiast over de aanwezigheid van vijftig politieke partijen in ons land. Dat is versnip pering van krachten. Onze sportieve voetbal- jeugd vertoont precies hetzelfde met haar vijf tig eersteklassers. Ik vindt het jammer omdat de sport in dit tijdsbestek een belangrijker rol te vervullen heeft dan ooit. Geef het volk Spelen. Het heeft er groote behoefte aan. Maar geef die spelen dan cok zoo goed mogelijk. Organiseer ze met gezond inzicht en ruimen blik. en regeer ze! Wat nu vertoond wordt is slap beleid met als resultaat een vertooning waar men op z'n best om lacht, en waarvoor men zich zou schamen als de buitenlandsche pers het ge val in de gaten kreeg en er over ging schrij ven. Wij hebben nogal wat zelfrespect op het punt van organisatie, en in vele gevallen met reden. Wij vinden ons zelf heel wat beter or ganisators dan b.v. de Belgen. Maar de Ko ninklijke Belgische Voetbal Bond heeft zijn voetbalseizoen veel beter georganiseerd dan wij het onze. bezit een hoofdklasse van 14 clubs en heeft zich altijd onthouden van het hittevoetbal dat bij ons tot een kwade en nog st"0ds toenemende gewoonte is geworden. Misschien zal de onverwachte nederlaag van KF.C.. die den toestand maller dan ooit tevoren heeft gemaakt, verbetering tengevolge hebben. Het is wel hoog tijd dat die komt. R P Nieuwe verkeersvoorschriften in werking. NIEUWE VERKEERSVOORSCHRIFTEN IN WERKING. Heden zijn de nieuwe vex-keersvoorschrifben van het Motor- en Rijwielreglement in werkin: getreden. De voornaamste bepalingen zijn: Verbod om andere dan oranje stoplichten te gebruiken. Ook wielrijders moeten bij het veranderen van richting of plotseling stoppen een teeken geven. Alle motorrijtuigen ook die met een hulp motor) moeten van een achteruitkijkspiegel voorzien zijn. Alle andere rij- of voertuigen, geen motor rijtuig of rijwiel zijnde, moeten eveneens van een dergelijken spiegel voorzien zijn, tenzij de bestuurder van zijn zitplaats het links achterliggend weggedeelte zonder spiegel ge makkelijk kan waarnemen. Verbod om van hoorn of fietsbel gebruik te maken, tenzij de veiligheid van het verkeer het vordert. Verbod om met rijwielen met meer dan twee wielen te rijden op wegen, die voor het verkeer met rij- of voertuigen, geen motorrijtuigen of rijwielen zijnde, niet openstaan, alsmede op rijwielpaden. Verbod om een portier van een motorrijtuig te openen of geopend te laten, indien daardoor gevaar ontstaat. Naar wij vernemen heeft de Commissaiüs van Politie te Haarlem opdracht tegen over treders der nieuwe voorschriften nog gedu rende korten tijd waarschuwend op te treden, met uitzondering echter voor wat betreft de overtredingen inzake het maken van onnoodig lawaai en het openen van portierdeuren, hier tegen wordt reeds aanstonds proces-verbaal opgemaakt. Weenen zonder stroom. Sabotage in het spel. WEENEN, 15 Juli (D.N.B.) In den nacht van Zaterdag op Zondag om 10 minuten voor 12 wex-d plotseling de electrische stroom ver broken van het geheele Weensche ti-amnet, zoo dat plotseling alle wagens bleven stilstaan, ter wijl tegelijkertijd in zes Weensche districten het electrische licht uitging. Eerst vreesde men voor een gi-oote aanslag op de electriciteitswerken maar spoedig bleek dat men hier te doen had met een ernstige daad van sabotage en dat een der sterkstroom- leidingen naar Weenen was onderbroken en vei-moedelijk door een bomaanslag was bescha digd. Na betrekkelijk korten tijd slaagde men er in de lichtleiding weer te doen functioneeren, maar de tramleiding bleef gestoord. Men gelooft, aldus het D.N.B. dat de com munisten door dezen aanslag den verjaardag hebben willen vieren van den brand, die zij op 14 Juli 1927 in het Paleis van Justitie sticht ten. Nationaal-socialist vermoord. WEENEN. 14 Juli (V.D.) Vanmorgen zijn drie onbekenden binnengedrongen in de wo ning van een zekeren Cornelius Zider. dien zij door revolverschoten doodden. Men vermoedt, dat het hier een politieken moord betreft, daar Zider bekend stond als nationaal-socialist. Het onderzoek der politie heeft nog geen resul taat gehad Te Höstru in Tirol is gisteren door een dy- namiet-ontploffing in een kerk het altaar ver nield. In den kerkmuur ontstond een gat van twee meter, terwijl het dak gedeeltelijk is in gestort. PASSAGIERS UIT RIJDENDE BUS GESPRONGEN. EEN DOODE, 18 GEWONDEN. PARIJS. 16 Juli. Een omnibus uit Schlettstadt in de Elzas, die bezet was met 30 personen, is in razende vaart van een hellende straat ge reden. doordat de renxmeix weigerden. De mees te passagiers probeerden zich het leven te red den door uit het voertuig te springen. Daarbij werden achttien personen zwaar gewond, een vrouw is reeds in het ziekenhuis aan haar kwetsuren overleden. Het gelukte den chauffeur tenslotte den wagen in een ondiepe sloot te rijden, waarbij hij omsloeg. zonder dat echter degenen, die in de bus waren blijven zitten, gewond werden. De Haarlemsche Toynbee- vereeniging. Heeft opgehouden te bestaan. De financieele toestand der Haarlemsche Toynbeevereeniging werd tengevolge van de crisis steeds benarder. Daardoor zijn de les sen het vorig jaar ook niet doorgegaan. Toen ook de gemeente haar subsidie introk was verder voortbestaan onmogelijk. De alge- nxeene vergadering heeft het- definitief ont- bindingsbesluit genomen, waarmee de Toyn- bee-vereeniging alhier heeft opgehouden te bestaan. Aan de onderwijzers en onderwijzeressen is schriftelijk ontslag verleend met dankzegging voor wat zij voor de vereeniging hebben ge daan. N.V.V.-bestuur bij den minister van Sociale Zaken. Bespreking van werkloosheid en huur- verlaging. AMSTERDAM. 16 Juli Zaterdag j.l heb ben de heeren E. Kupers, F. van de Walle en H. Lindeman in hun kwaliteit van bestuux-ders van het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen (N.V.V.). een uitvoerig onderhoud gehad met den minister van Sociale Zaken, bij welk onderhoud tevens tegenwoordig was de directeur-generaal voor werkloozenzorg, de heer Van Geelen. Door de delegatie is met den minister een aantal aangelegenheden betref fende de werkloozenzorg en het vraagstuk van de huurverlaging besproken. Ten opzichte van eenige dezer punten heeft de minister nadere overweging toegezegd. Twee inbraken opgehelderd. Recherche houdt vijf personen aan. Men zal zich de inbraak herinneren, die in den nacht van 26 op 27 Januari plaats had in de kantoren van de N.V. Mij. van Metsel- materialen voorheen Smit en Reynders aan het Zuider Buiten Spaarne, waarbij ongeveer 3000.werd buitgemaakt. Door een opgeschoven raam zijn de inbre kers binnengedrongen, waarna ze eerst een brandkast opensneden, die echter geen voor werpen voor hen van waarde bevatte. In de directiekamer doorgedrongen heeft de dief der kluissleutel gezocht en gevonden en de kast daarmee opengemaakt. De recherche alhier had reeds dadelijk ver moeden op een ouden bekende van de Justitie die indertijd, vele jaren geleden betrokken is geweest bij een inbraak bij de A.P.C.. toen de daar gestolen brandkast in den Waarderpoldei is teruggevonden. Vrijdag is deze man, een Rotterdammer oud-Haarlemmer, aangehouden in een zomer huisje aan het strand in Hoek van Holland Donderdag zijn twee broers uit Haarlem ir verband met genoemde inbraak gearresteerd Alle drie bekenden de inbraak gepfeegd te heb ben. De eene Haarlemmer, die steenzetter was en uit hoofde van zijn vak den toestand ter plaatse had kunnen opnemen, heeft inlich tingen verschaft. Zijn broer zorgde dien nacht voor de inbrekerswerktuigen en heeft op der uitkijk gestaan, de Rotterdammer pleegde den diefstal. Van het geld is niets teruggevonden. We? zijn eexxige daarmee gekochte voorwerpen ir beslag genomen. Voorts zijn nog aangehouden twee personen die betrokken waren bij de inbraak op 13 Me in een bakkerij aan den Koudenhorn. De da ders waren, als bekend reeds gearresteerd Thans heeft de recherche de hand gelegd oj: een Amsterdammer en een Haarlemscher loodgieter, die op den uitkijk gestaan hebben Alle aangehoudenen zijn ter beschikking var de Justitie gesteld. Het auto-ongeluk te Soesterberg. Nader vernemen wij dat drie slachtofers var het auto-ongeluk bij Soesterberg (men zie ook pag. 3), één heer en twee dames, allen ui: Haarlem, zijn opgenomen in het St. Elisabeth Gasthuis, alhier. Hun toestand was hedenmorgen zeer bevre digend. De wonden waren niet van zóó ern- stigen aard als aanvankelijk werd gemeend De bestuurdder D. B. had den auto gehuurc bij een garage te Haarlem. WEFR EFN SCHOTSCH MONSTER. Zeedier met manen aan den hals. LONDEN. 16 Juli (V.D.) Naar beweerd wordt is bij Dunnet Head aan de Schotsch- Noordkust een merkwaardig zeemonster aa land gespcc-'.d, dat ongeveer 10 meter lang wf Volgens c.e verklaringen van de vinders is c kop" var. het dier groot en plat, terwijl het man. en aan den hals draagt. De romp zou ongeveer 55 cM. dik zijn. Koningin dankte per radio. Voor het medeleven bij den dood van Prins Hendrik. „De witte uitvaart gaf weer wat in de harten van velen leefde". Hedenmiddag te half een heeft de Koningin per radio haar dank betuigd voor het mede leven van het Nederlandsche volk bij het over lijden van Prins Hendrik. De rede werd in het Koninklijk Paleis uit gesproken. In de Groote Kerk te 's-Graven- hage werden voor de rede op het orgel twee coupletten van het Wilhelmus gespeeld en na afloop het „Wien Neerlandsch Bloed" welke eveneens werden uitgezonden. „Het is mij een behoefte des harten mijn volk. zoowel hier te lande als in Nederlandsch Indie, Suriname en Curasao, mede namens mijn dochter, onzen warmen dank te betuigen voor de treffende en geheel eenige wijze, waarop het van zijn genegenheid en aan hankelijkheid voor mijn innig geliefden echt genoot bij zijn zoo plotseling verscheiden heeft blijk gegeven, zoowel door den bloeinenschat aan zijn baar gelegd, als door den treffenden afscheidsgroet, hem ten paleize en bij zijn laatsten gang gebracht. Wij zijn dankbaar en ontroerd, dat hij zich door zijn goedhartig heid en vriendelijkheid en eenvoudige inborst zoovele vrienden heeft gemaakt; dat zijn ar beid voor ons volk en zijn toewijding aan des- zelfs belangen in zoo'n ruimen kring waar deering vinden, vervult ons evenzeer met er kentelijkheid. Moge zijn streven en arbeid door allen, die met hem hebben samenge werkt, met dezelfde toewijding en voortva rendheid worden voortgezet. Behoef ik U de verzekering te geven dat de spontane en laat ste hulde aan hem een zegen en uw hartelijk medeleven en deelneming in onze smart voor ons een groote en wezenlijke troost is? Bij hoogtijden en opeenvolgende herden kingen zijn hechte banden tusschen mijn volk en tusschen mij en mijn huis gevlochten en leven onvergetelijke herinneringen van lief de, aanhankelijkheid en trouw in mij voort. Hoezeer hebben wij dit in de moeilijke dagen welke wij dit jaar doorleefden bevestigd ge zien. Ik weet. dat zijn witte uitvaart uitdrukking en vorm heeft gegeven aan hetgeen in veler harten leeft. Steeds heeft hij anderen erop gewezen, het nieuwe leven dat hen wacht, te zien in het licht en de blijdschap, die voor hen aanstaande zijn. Moge zijn wensch vervuld worden, dat de indruk, dien zijn uitvaart zal achterlaten, voor velen een blijvende zegen zij. Wat ons betreft, wij willen niet in de eerste plaats zien op wat wij in onze geliefde ont slapenen binnen het korte tijdsbestek van vier maanden verloren, doch wel op den zegen, dien wij ontvingen, den zegen van Christus' sterven en opstaan, die juist nu zulk een bijzondere beteekenis voor ons kre gen. Wij willen den blik opwaarts richten naar het Licht, naar den Vrede, welke thans het deel zijn van hen. die wij afstonden en ons ieder opnieuw met hen verblijden in hun geluk. Ik dank God voor al hetgeen mij ge spaard bleef, voor hetgeen mijn innig ge liefde dochter voor mij is en voor de liefde van mijn volk, aan welker belangen mijn bes te krachten te wijden mij steeds een vreugde en een voorrecht is". Het Fransche sport vliegtuig, dat Zaterdagmiddag op een weiland nabij de Liebrijg een noodlanding moest maken. EENHEIDSFRONT VAN SOCIA LISTEN EN COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. TEGEN FASCISME EN OORLOG. PARIJS. 16 Juli. De nationale raad der socialistische partij heeft Zondag een motie aangenomen, waarin het aanbod der commu nistische partij voor een gemeenschappelijke actie tegen fascisme en oorlog wordt aanvaard en waarin de raad het aan de bestuurscom missie der partij overlaat, den tekst van de overeenkomst te formuleeren en de overeen komst te onderteekenen. De nationale raad heeft besloten, de com munistische partij reeds thans het organisee- ren van gemeenschappelijke demonstraties ter gelegenheid van den twintigsten verjaardag der oorlogsverklaring voor te stellen De na tionale raad heeft verder besloten, zijn eischon mede te deelen aan de Tweede Internationale en haar te verzoeken, bij de Derde Internatio nale inlichtingen in te winnen, of deze bereid is. een dergelijken stap in internationaal ka der te ondernemen. Intusschen bevat de motie, die is ingediend door den secretaris-generaal der socialistische partij. Faure. eenige reserves. De communis- 'en hadden n.l. geëischt, dat alle geschikte middelen voor het voeren der actie zouden worden aangewend. De socialisten daarentegen verlangen, dat iedere onwettige handeling achterwege blijft en zij eischer.. dat de onaf hankelijkheid der partij bewaard blijft. Dc rede van II.M (le Koningin, pag I Bij een brand in een tempel in Britsch-lndië zijn 30 personen om het leven gekomen. pag. 4 Tengevolge van het uitbreken van de alge- meene staking is de toestand in San Fran cisco zeer gespannen. pag 4 Overleden is dc oud-premier van België Jules Renkin. pag. 4 Rusland zou binnenkort tot den Volkenbond toetreden. pag. 4 Weer sabotagedaden in Oostenrijk. pag. 1 Bij de Staten-Generaal is een wetsontwerp in gediend tot wijziging van dc uitkccringen uit het Gemeentefonds; de verdeelingsfor- mule zal veranderd worden. pag 3 Te Voorschoten is een auto door onopgehel derde oorzaak tc water geraakt; de be stuurder is verdronken. Pag 3 Bij een auto-ongeluk tc Soesterberg wer den elf personen gewond. pag. 3 De r.k. mijnwerkers aanvaarden loonsverla ging; de algcmccnc bond wijst deze af. pag- 3 Tengevolge van hevigen regenval is een spoor dijk te Friesland verzakt. pag 3 Heden zijn de nieuwe verkeersvoorschriften in werking getreden. P3? 1 oorstellen van B. en van Haarlem inzake de salarissen van het gemeentepersoneel. pag 2 Z. A. C. promoveert naar de eerste klasse pag. 8 Het voetbalkampioenschap nog niet beslist. pag. 8 pag. 9 Laatste berichten. ARTIKELEN, ENZ. It. P.: Het leeren ding. K. dc Jong: A. V. R. O.s Kinderkoor. 1 en pag. 10 pag. 1 G. J. Kalt. Het muziekconcours tc Heemstede! Schaakrubriek. ONZE GRATIS ONGEVALLEN VERZEKERING. Uitkeering van Honderd Gulden. Aan een onzer abonnés, de heer F. J, Jansen Lange Boogaardstraat 7 te Haarlem, keerden wij heden een bedrag van f 100 uit wegens het door een ongeval breken van een arm. DE ADMINISTRATIE. Boerderij te Leksmond afgebrand. VÜf en veertig varkens omgekomen. LEKSMOND, 16 Juli. Op Zondag 8 Juli Jl. brandde de hooiberg, staande bij de hofstede van G Bos, met schuren en boerenwoning tot den grond toe af; 45 vette varkens kwamen mede In de vlammen om De bewoners die door M J. B werden gewekt, konden zich met moeite in veiligheid stellen. In verband met dezen brand Is hedenmorgen vernacht van brandstichting M J. Br door de politie aangehouden Hij zal voor den officier van justitie geleid worden. Een raadselachtig geval. In don nacht van Zatcrdas on Zondae hield een vrachtauto stil op de nieuwe brug over het Merwedekanaal. Een oogenb'ik later werd door hen, die zich op die auto bevonden, een kist of zwaar pak van de auto getild en naar de brugleuning gedragen. Een seconde later gooiden de mannen het oak of do kist in de duisternis viel niet met zekerheid vast te stellen wat het was in het kanaal, waar het met een zwaren plons Inolofte. Onmiddellijk daarop reden de mannen In zeer snelle vaart met de auto weg. Ongetwijfeld verkeerden de mannen, die deze nachtelijke expeditie verzorgden, in de ver onderstelling, dat hun daad onopgemerkt was gebleven. Echter was dit tcch niet het eevi want een hengelaar, die in zijn roeibootje in het kanaal zat, was van een en ander getuige geweest. Hij heeft dan ook op den terugweg naar huis. de marechaussee medegedeeld, wat in het nachtelijk uur was voorgevallen Hierin heeft de marechaussee aanleiding gevonden. Zondag uren lang te dreggen in het kan^l. 'er plaatse waar ongeveer het pak moet z:in terechtgekomen. Tot dusverre hebben deze no- gingen geen resultaat opgeleverd. Natuurlijk trek dit dreggen door marechaussees in sterke mate de aandacht van voorbijgangers «n al spoedig ging het hardnekkig gerucht, dat een jongeman zelfs de leeftijd was erbij vermeld, n.l. 21 jaar in badcostuum van het hoogte mint van de Merwedebrug in het kanaa' was gesoroncm, en n et meer ?an de oonervlahte was gekomen De fantasie van sommige .ncn- schen gaat ze'.fs zoo ver. dat er personen wa ren, die in allen ernst verzekerde, dat _:j den jongeman gekend hadden!

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1