p©m HN Spel CRICKET 1 Cricket in Engeland. DINSDAG 17 JULI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Beschouwing. HET NEDERLANDSCH ELFTAL EN ZIJN A.S. TEGENSTANDERS „DE FREE-I ORESTERS" Het tijdstip nadert al meer en meer, waarop d° Ned. elftal commissie, de hoofden bij el kaar zal steken, teneinde een all-Holland ploeg samen te stellen, die met succes het zeer ster ke team van de Pree-Foresters op 5 en 6 Augustus e.k. te Amsterdam zal moeten be strijden. Behalve de leiddraad die de elftal-commissie heeft, ten aanzien van den huldigen vorm on zer diverse spelers, is evenwel de wetenschap hoe diverse spelers reageeren in internationaal cricket, van groote beteekenis. De practijk heeft n.l. uitgewezen, dat vele spelers, die in clubcricket bijzonder uitblinken, in het Ned. elftal constant naar hun vorm loopen te zoe ken. Inderdaad behoeft de All-Holland cricke ter een speciale mentaliteit, die voor het groot ste deel terug te brengen is tot een extra dosis zelfvertrouwen. Dat dus het meerendeel van onze nationale elf gekozen zal worden uit oudere geroutineerde krachten, is aan geen twijfel onderhevig, zoodat het o.i. slechts de vraag is, met welke jonge veelbelovende krach ten, het team moet worden aangevuld. De proefwedstrijd te Amsterdam, die feite lijk door de afwezigheid van vele goede jonge cricketers, geen proefwedstrijd was, heeft geen nieuwe gezichtspunten geopend. Slechts de H. B. S.er Wunder, deed als Youngster vele goede dingen, zonder dat wij hem thans reeds onder de groote cricketers mogen rangschik ken. Ware I-Iealy, het openingsbat van Haar lem, van Hollandsche nationaliteit, dan zouden wij hem ondanks zijn matige fielders-capaci- teiten, zeker kunnen aanbevelen. De jonge Rood en Wit. All-rounder Van der Togt, hoe verdienstelijk speler overigens voor zijn club. is nog niet geschikt voor het Nederlandsch elftal, terwijl W. Kramer door gemis aan wed strijden en oefening o.i. eveneens niet in aan merking komt. De elftallen die in de beide Ovcrgansklassen uitkomen, bevatten verder verscheidene „co ming men", die zeker in de naaste toekomst voor de verdediging van onze nationale kleu ren in aanmerking komen, doch of dit reeds dit jaar zal gebeuren, meenen wij toch te moe ten betwijfelen. Wij hebben daarentegen zoo'n vermoeden, dat het team, dat verleden jaar dien gedenkwaardigen strijd tegen de M. C. C, speelde, op een enkele wijziging na, zal wor den gehandhaafd en waarbij dan M. Hartog en vermoedelijk W. Kramer, vervangen zullen worden door E. J. A. Schill en A .de Beus. De Free-Foresters komen ongeveer in de zelfde samenstelling uit als verleden jaar. Col Johnston, A. R. Legard en W. G. Lowndes zijn vervangen door G .C. Newman, L. D. Read en R. F. Bardsley. Newman, county-amateur van Middlesex, is een van de prominente batsmen in dit zeer sterke Forester-team, terwijl H. D. Read een der snelste Engelsche bowlers is, die in county- wedstrijden dit seizoen reeds vele successen boekte. We zijn wel zeer nieuwsgierig hoe onze batsmen, die in clubcricket zeker te weinig oefening op werkelijk fastbowlen hebben, uit deze impasse zullen geraken. Gelukkig is het wicket in het Stadion niet al te snel. doch wanneer een dergelijk bowler ook nog den steun van de pitch zou krijgen, dan kunnen wij niet anders dan een matig totaal der Hol landers voorspellen, Cornu, de slow-googly- bowler en Cathorpc, die verleden jaar aan den Spanjaardslaan zulke merkwaardige bowler successen boekte, zijn mede van de partij, zoo dat de aanval zeker 50 pet. beter is, dan het vorige seizoen. Wij zullen het steilvolle spel van A. C. Johnston en het prachtig geforceerde cricket van W. G. Lowndes moeten missen, doch Crutchley, Howell. Twining, Newman Cathorpc zullen onze bowlers voldoende werk geven om het gemis van eerstgenoemden te vergeten. Al met al is de ploeg de Free Foresters een der sterkste, die ooit ons land met een bezoek vereerde, hopen wij slechts, dat onze tegenstand aanleiding mag geven om in de komende jaren nog betere leermeesters in den vorm van Engelsche tourelftallen naar onze lage landen, af te vaardigen. UMPIRE. Gloucestershire's opmarsch Hammonds tweede dubbele cen tury: E. Tyldesley 100 centuries Australië slaat Derbyshire: fraai aanvalswerk van de Australische reserve-bowlers: Sussex' eind spurt; Lancashire runner-up. Gloucestershire heeft in de afgeloopen week, weer twee tegenstanders in het zand doen bijten en is door deze prestatie in de bovenste helft van de ranglijst aangeland. Het eerste slachtoffer was Glamorgan, die het kunststukje uithaalde op de eerste nings een voorsprong van ruim 100 runs te behalen. Bowler Sinfield wa sevenwel in de tweede innings totaal onbespeelbaar, waar door Glamorgan slechts voor 133 «de amateur Turhbull met 83 was de eenige die prachtig partij gaf) aan den kant werd gezet. De be- noodigde 237 runs werden voor slechts 3 wic kets verkregen. Tegen het sterke Notting hamshire werd met niet minder dan innings en 32 runs gewonnen, Weer was het Sinfield (857), die Notts' batsmer. in de eerste innings van 181 tot wanhoop bracht. Daarna kwam Wally Ham mond. de England player in actie. De prach tige Notts' aanval ten spijt, scoorde hij in snel tempo een geheel kanslooze 217, de tweede in achtereenvolgende weken, uit het fraaie to taal van 415. De 2e Notts' innings leverde 202 op. zoodat Gloucester verdiend met innings won. De bekende E Tyldesley, beroemd batsman van Lancashire uit een even beroemd cricket geslacht. slaagde er in tegen Northamtonshire zijn honderste century te scoren. Totnogtoe waren er slechts 7 cricketers, die dit feit vol brachten nl. W. G. Grace. John Hayward. de beroemde leermeester van Jack Hobbs. Mead, Frank Woollcy. Jack. Hobbs. Pat Hendren en Sutcliffc. Het record centuries staat nog steeds op naam van Hobbs. dier er reeds 197 scoorde. Het was vooral aan de beide reserve-bowlers Ebeling cn Fleetwood-Smith te danken, dat Derbyshire met 9 wickets ten onder ging. Ebeling bracht in de eerste Derby-innings van 145. schrik en verwarring door 5 wickets voor slechts 28 runs te veroveren. In de tweede in nings gaf Fleetwood Smith met 538 uit een totaal van 139 acte de présence en daar Australië, dank zij Don Bradman <71) een to taal van 255 bijeenbracht, werd de county- nederlaag een feit. De Derby-bowler Mitchell deed prachtig werk met den bal en veroverde 7 wickets voor slechts 105 runs. De a.s. kampioenen Sussex speelde eerst gelijk tegen Essex, om in de tweede helft der week met 163 runs over Northampton te ze gevieren. De Essex-aanval moest eerst 461 runs uit- fielden. alvorens voor 6 wickets gesloten werd. J. Parks en Melville sneuvelden beiden in de negentig, terwijl Langridge het tot 86 bracht. Zij. die dachten dat Ta te cs. aan Essex een gemakkelijk slachtoffer zouden hebben, kwa men bedrogen uit, aangezien de West Lon- densche county ruim drie honderd runs scoorde, alvorens Sussex aan haar tweede in nings -kon beginnen. Weer scoorde Landridge 94) dik, doch ook de Essex-batsmen lieten zich niet onbetuigd, zoodat de match tenslotte in een tamme draw eindigde. Beter resultaat behaalden Tate c.s. in hun strijd tegen de hekkensluiters, waarbij vooral de merkwaardige cijfers van Maurice Tate 6 voor 7!) in de 2de Northampton-innings dienen te worden gememoreerd. De totalen van deze ontmoeting luiden: Sussex 2877 en 1155; Northampton 182 en 57! Yorkshire won in de tweede helft van de af geloopen week prachtig van Essex, dank zij een feillooze innings van Sutcliffe f166) en schitterend bowlen van den All-England aan valler Verity, die 7 wickets nam voor 75 runs. Lancashire behaalde tweemaal het maxi mum winstpunten op Northampton en Wor cestershire en is thans nog als de eenige concurrent van Sussex te beschouwen. Tegen Northampton was het Ernest Tyldes ley. die het getij ten gunste van Lancashire deed keeren, terwijl in de match tegen Wor cestershire, de All-England bowler Hopwood 15 wickets voor ruim honderd runs nam en zoodoende voor de a.s. 4e Testmatch, in de running bleef. De totalen van dezen laatsten wedstrijd luiden: Lancashire 150 en 229; Wor cestershire: 258 en 89! UMPIRE. NED. CRICKETBOND. v. O. C.—HERMES-D. V. S. Door een misverstand stond ln ons num mer van Maandag- geen verslag van den cricketwedstrijd V. O. C.Hermes-D. V. S. De Rotterdammers zagen kans om met 40 runs op de eerste innings te winnen, waardoor zij de laatste plaats verlaten hebben. De stand luidt nu als volgt: hoogspringen 1,80 M., hinkstapsprong 12.06 M.. speerwerpen 38,60 M,. kogelstooten 9,38 M. Wat het kampioenschap betreft, was er in de 2e klasse van spanning geen sprake. In den eersten wedstrijd had Turnlust B. reeds een grooten voorsprong genomen en deze bleek na den tweeden wedstrijd verdubbeld. De uitslag werd hier: 1 Turnlust B, 272,75 p.. 2 T.V IJ. 224.55 p.. 3 O. S. S. 209.95 p.. 4. B.G.V. H, 5. Tunlust B II. 6. Turnlust B UI. 7. Concordia II, 8. Turnlust B IV. 9. O. S. S. n. In de 2e klasse klasse waren de beste pres taties: 100 M. hardloopen 12,1 sec., hoogsprin gen 1,60 M., verspringen 5.18 M., kogelstooten 8.61 M., discuswerpen 26,20 M., KAMPIOENSCHAPPEN K. T. K. Op Zondag 19 Augustus worden op het ter rein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer W. H. Verkes de kampioenswedstrijden in athletiek van den Kennemer Turnkring ge houden. SCHAKEN PROBLEEM No. 756. Door een zetfout is het onderschrift bij Pro bleem no. 756 niet juist. Men leze: „mat in vier zetten". HET TOURNOOI TE ZURICH. Euwe verliest van Lasker en wint van Muller. ZURICH: De uitslagen van de beide eerste ronden van het internationale schaaktour- nooi, dat hier wordt gehouden, luiden als volgt: Eerste ronde: Aljechin wint van Naegeli. Muller wint van Joss. Dr. Lasker slaat Dr. M. Euwe. FlohrJohner afgebroken. Grob remise met Niemzowitsj. Gygli remise met Rosselli del Turco. Stahlberg remise met Bugoljubow. Hennemerger remise met Bernstein. Tweede ronde: Bogoljubow wint van Henneberger. Stahlberger remise met Roselli de Turco. Johner wint van Grob. Dr. Lasker remise met- Flohr. Dr. Euwe wint van Muller. Naegeli remise met Joss. De partijen Aljechin—Bernstein en Gygli Niemzowitsj zijn uitgesteld. ROEIEN Nederlandsche Kampioen schappen. De loting. Maandagavond had in het clubgebouw van „De Amstel" te Amsterdam de loting en de vaststelling der tijden plaats voor de natio nale kampioenschappen, die Donderdag 19. Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juli a.s. te Sloten worden gehouden. De loting had het volgende resultaat: Donderdag 19 Juli: 12 uur: Acht riemsgieken eerste heat. Boei 1 Triton, boei 2 Laga. 19.30 uur: Vier zonder stuurman. Eerste heat: boei 1 Nereus, boei 2 Laga. 20 uur: Skiff. Eindstrijd: boei 1 Triton (Bromet) en boei 2 Nautilus (Vos). 20.30 uur: Vier met stuurman. Eerste heat: boei 1 Triton, boei 2 Argo. Vrijdag 20 Juli: 12 uur: Vier zonder stuurman. 2e heat: boei 1 Njord boei 2 Triton. 17.30 uur: Vier met stuurman. Eindstrijd: Winnaar eerste heat, Nereus. 20.30 uur: Achtriemsgieken. Derde heat: boei 1 Maas, boei 2 Njord. 21 uur: Tweede heat Nereus tegen winnaar eerste heat. Zaterdag 21 Juli: Eindstrijden: Twee met stuurman, twee zonder stuurman, vier zonder stuurman en achtriemsgieken. De tijden voor Zaterdag zullen nog na dei worden bekend gemaakt. »H" -• a a a •rj V bD <v c> 3 CD bo bfi bD a H. C. C. I 7 5 1 1 0 0 14 H. C. C. II 7 3 1 1 2 0 10 Haarlem 8 3 0 1 4 0 7 V. R. A. 6 1 1 1 3 0 6 V. O. C 7 3 0 0 3 1 5 Xood en Wit 7 2 0 0 5 0 4 Hermes-D. V. S. 8 3 0 0 3 2 4 De wedstrijd Hermes-D.V.S.Rood en Wit die ongeveer half Augustus gespeeld wordt, be looft dus zeer spannend te worden. OVERGANGSKLASSE H. B. S. 8 5 2 0 1 0 16 H. C C. III 9 4 2 1 2 0 15 Sparta. 7 3 2 0 2 0 12 C. V. H. 6 1 2 0 2 1 7 Rood en Wit 2 7 1 1 1 2 2 4 Ajax (L.) 7 2 0 0 2 3 1 R. C. H. 8 0 0 0 5 3 —3 WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. De 12e étappe voor Lapebie. Uit Marseille: De 12e étappe van Cannes naar Marseille, een afstand van 195 KM. werd Maandag onder gloeiende hitte langs de kust gereden. Elf j-enners kwamen tegelijk te Marseille aan, waarbij de sprint gewonnen werd door Lapebie. In het algemeen klassement heeft Magne de leiding en op de tweede plaats Martano. Frankrijk heeft nog onbetwist den kop in het landenklassement. DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. LONDEN. 17 Juli (V.D.) Toen er 300 mijl gereden was, verloren Piet van Kempen en Cozens de ronde voorsprong, dien zij op alle andere koppels hadden. Herhaalde malen heb ben, vooral direct na de sprints, vannacht jachten plaats gehad. Toen er 474 mijl gere den was hedenochtend bij de neutralisatie was de stand als volgt: Aan den kop; 1. P. van KempenCozens, 2. BartellMalmesi. Op 1 ronde: 3. KilianVopel, 4. Miethe Vroomen, 5. WinterOttevaire. Op 3 ronden: 6. TorryBuhler. 7. Bockum— Muller. 8. PianoGiliberti, 9. LepageAudy, 10. ClignetKoomans, 11. AnhesAerts, 12. MarcillacLouet. ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. De tweede wedstrijd van de athletiek-com- petitie K. T. K. voor heeren heeft aan de span ning, die in de le klasse na den eersten wed strijd ontstond, een einde gemaakt: Turnlust H. is kampioen geworden. De drie deelnemersploegen ontliepen elkaar overigens uiterst weinig, en de eindstand heeft daarin geen verandering gebracht al wissel den alle ploegen van plaats. Concordia zakte, ondanks voortreffelijk werk van P. Spoor, van de le naar de 3e plaats. De B. G. V. behaalde in den tweeden wedstrijd de meeste punten, waardoor zij van de 3e naar de '2e plaats ver huisde. Turnlust H.. dat eerst no. 2 was. werd nu no. 1. Al deze wijzigingen waren gevolg van uitermate kleine verschillen. Nooit was deze competitie dan ook zóó spannend. De eindstand werd: 1. Turnlust H„ 555.45 p., 2. B. G V. I 552 p., 3. Concordia I 550.90 p. De beste prestaties waren: 100 M. hardloo pen 11,7 sec., 800 M. hardloopen 2 min. 17.4 sec., WATERPOLO. H.Z.V.D.W.R. (2—1 Maandagavond had in de gemeentelijke zweminrichting te Hillegom bovengenoemde waterpolowedstrijd plaats. De beide partijen wegen flik tegen elkander op: beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar. Als een der D.W.R.-spelers binnen het 2-meter gebied een tegenspeler onder water duwt en uit het water gezonden wordt, weet Alberts den toe gekende strafworp goed te benutten. Na de rust maakt M. Kraay voor HZV. op dezelfde wijze het tweede doelpunt, Kort daarna scoort de D.W.R.-misvoor, die geheel vrijgelaten werd. Met dezen stand komt dan tot groote vreugde der H.Z.V.-supporters over deze ereste ovejrwiiming, het einde. KANO-SPORT WEST-DUITSCHLAND WINT VAN NEDERLAND. Uit Essen: De kano-landen wedstrijd tus- schen West-Duitschland en Nederland op het Baldeney meer bij Essen is door de Duitschers gewonnen met 20—13. De Nederlanders kon den geen enkele overwinning behalen. HENGELEN IIAARLEMSCHE HENGELAARS BOND. Zondag organiseerde de Haarlemsche Hen- gelaarsbond een jeugdwedstrijd voor de kin deren van de leden. Zoowel jongens als meis jes mochten aan dezen wedstrijd deelnemen, mits zij nog geen 16 jaar waren. Hoe wel het weer zich niet gunstig liet aanzien, waren er toch nog 31 kinderen aan den waterkant om aan dezen wedstrijd deel te nemen. Er werd door de kinderen met veel animo gevischt, doch de vangst was gering, evenwel waren er nog aardig wat prijswinnaars. Door de leiders, de heeren H. Kleijn en J. Springveld, was er voor gezorgd dat er voor alle kinderen een prijs was. Aan den water kant werden zij getracteerd op chocolade- reepen en in het clubgebouw op koek en limo nade. Na den wedstrijd werden de prijzen door den voorzitter, den heer W. Peper, met een hartelijk woord aan de kinderen uitge reikt. ZWEMMEN EEN NIEUW REDMIDDEL. Door den heer M. van Wallené, lid der Rot- terdamsche Reddingsbrigade, is een heel een voudig praktisch reddingsmiddel bedacht, dat in geval van nood goede diensten kan be wij zen. Aan een stevigen gummiring van onge veer 15 c.M. middellijn is een leertje bevestigd waaraan een ring van metaal; een 20 M. lang. stevig koord, eindigend in een kleinen mus- queton, is opgehaspeld op een kort plankje. Ligt nu iemand te water, dan heeft men slechts den musqueton in het metalen ringe tje te slaan en den gummiring toe te werpen, waarbij men dan natuurlijk het koord vast houdt, Tij deus het bondsexamen, dat Zondag' in Amsterdam werd afgenomen, heeft de heer A. J. Meyerink een verklarend woord gespro ken, terwijl de heer Wallené een pseudodren keling uit het water vischte. Voor roeiers en zeilers, voor kanovaarders, voor allen, die een eenvoudig, gemakkelijk te transporteeren en goedkoop reddingsmiddel willen bezitten, is deze vinding zeer aan te bevelen. KYNOLOGIE. Op de Jacht- en Politiehondenwedstrijden, welke waren uitgeschreven door de Neder landsche Jagervereeniging, afdeeling Zuid Holland, en die gehouden zijn op het land goed ..Oosterbeek" te Den Haag. behaalde de heer R. Wilson, „De Beek" te Bloemendaal, met zijn „Epagneul Breton", „De Beeks Dona teur" de hoogste onderscheiding van de Jacht honden, waardoor hij in het bezit kwam van een beker, die daarvoor was uitgeloofd, en de heer J. Braam, Jachtopziener bij de Erven v. d. VlietBorski te Bloemendaal met zijn „Chien de Bouvier", reu, ..Lion" het hoogste aantal punten van de Politiehonden, terwijl de heer A. Versteeg, eveneens Jachtopziener bij de Erven v. d. Vliet met zijn „Chien de Bou vier" reu „Beer" den vierden prijs wist te be halen. De Politiehonden zijn afgericht volgens het Keuringreglement van „Den Nederland- schen Bond voor den Diensthond", VOETBAL. Het verder verloop der kampioenscompetitie. WIJZIGING DER WEDSTRIJDDATA. LAWNTENNIS WEDSTRIJDEN „GROENENDAAL". Het is een wondere eigenschap van den wedstrijdleider (den heer J. A. Plaki om elk jaar weer eens wat anders dan „extra" te be denken, waardoor van het eerste moment van de eerste partij af tot op het laatste oogen- blik van het tournooi een eigen, specifieke „Groenendaal-sfeer" om het geheel hangt. Dit jaar biedt de wedstrijdleider aan alle deelnemers „bal-boekjes" aan. waarin alle partijen van de vijf verschillende nummers overzichtelijk kunnen worden genoteerd. Een geste, welke door de deelnemers op prijs is gesteld. Hoewel het aanvankelijk in de bedoeling had gelegen, de wedstrijden telkens te zes uur n.m. te laten beginnen, is dit thans gewijzigd in drie uur n.m., waardoor ook nog een troosttournooi voor het dames- en het hee- ren-enkelspel gespeeld zal kunnen worden, Ook al weer om de deelnemers te gerieven Nu nog behoud van het schitterende zomer weer, gelijk Maandag en het Groenendaal- tennis-tournooi zal zijn voorgangers weer op nieuw overtreffen! De eerste uitslagen lulden: Dames-enkelspel: Eerste ronde: Mej. Sprengers slaat mej. Schuttevaer 6—3, 6—3; mevr. Kramer slaat mej. N. Fonkert 75. 8—3. Tweede ronde: Mej. Blikslager slaat mej. Lioni 64. 3—6. 12—10: mej. Leendertz slaat mej. E. Fonkert 64. 61; mej. van Hees slaat mevr. Bink horst 64. 36. 64. Dames- dubbelspel Eerste ronde: Mevr. Kamerbeek en mevr. de Ruiter slaan mevr. Boerrigter en mevr. Frekenhorst 64, 60; mevr. Markus en mevr. Wester slaan mej, v. Essen en mevr. Scholten 64, 63. Tweede ronde: Mevr. Mielse en mevr. Kühn slaan mej. van Rooy en mej. van Kerkhoven 75, 63. Gemengd dubbelspel. Eerste ronde: Mevr. Mielse en van Stederen slaan mej. Leeuwenberg en Brantz 62. 46. 63: mej. Leendertz en Sluiter slaan mevr. v. Houtum en Hazevoet 6—1, 6—3; mej. Blikslager en van Houtum slaan mej. v. Rooy en Houtman 6—2, 6—2. Tweede ronde: Mevr. Kühn en Mielse slaan mej. Klipp en Denijs w.o. Heeren-enkelspel. Eerste ronde: J. Leupen slaat H. Roeske 63, 97; W. de Kamper slaat Rosendorff 63. 61; A. van Houtum slaat P. Wellinghoff 63, 62; H. Tetterode slaat J. Plak 61. 61. Tweede ronde- Van Stederen slaat F. Molenaar 61, 26, 6—4; E. Dantzius slaat P. Frekenhorst w.o. H. Knoop slaat W. van Hees 61, 61: J. de Ruiter slaat W. vander Linde 61, 60. Heeren-dubbelspel. Eerste ronde: Schreuder en van Huissteden slaan Freken horst en Jonkhard w.o. Een verstandig besluit. In ons vorig nummer spraken we de hoop uit, dat de drie nog' noodig geworden wed strijden voor het kampioenschap van Neder land niet op Zondagen zouden worden vast gesteld omdat het seizoen dan pas on 5 Augustus geëindigd zou zijn) maar snel achter elkaar op avonden in de week. Die hoop is al heel spoedig vervuld. We ontvangen name lijk het volgende bericht: In de Maandagavond te Rotterdam onder leiding van den heer Karei Lotsy gehouden vergadering van de besturen van K. F. C., Willem n en Ajax is besloten in verband met het vergevorderde seizoen de data der nog te spelen wedstrijden voor de kampioenscompe titie als volgt samen te stellen: Dinsdag 24 Juli. Ajax—Willem II. Woensdag 25 Juli: Willem IIK F. C. Donderdag 26 Juli: K. F. C. Ajax. De wedstrijden zullen alle des avonds te Amsterdam gespeeld worden. Onderhandelin gen zijn nog gaande, of de wedstrijden in het Stadion dan wel op het Ajax-terrein gespeeld zullen worden. H.H.C.—KINHEIM (3—2). Zondagmiddag speelde op het Hillegom- terrein een Hillegom-Hillinen-Combinatie een voetbalwedstrijd tegen Kinheim 1 Er was zeer veel publieke belangstelling. De Hillegommers wonnen met 32. MOTORWIELRIJDEN INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE 1934. Het bestuur der Kon. Ned. Motorwielrijders- Vereeniging deelt mede, dat Nederland in de Internationale Zesdaagsche 1934. welke dit jaar in Duitschland zal worden verreden, door de volgende teams zal worden vertegenwoor digd: G. Bakker Schut, D. Eysink. G. G W. Timmer, G. A. de Ridder, J. Fijma en J. Moe- jes. SCHEEPVAARTBERICHTEN DAMMEN. AMSTERDAM VERWERPT VOORSTEL NIEUWE COMPETITIE-INDEELING. Men meldt ons uit Amsterdam dat de Am- sterdamsche Dambond besloten heeft een af wijzende houding aan te nemen tegen de nieuwe indeeling der hoofdklasse-competitie, zooals deze door het bestuur van den Nederl. Dambond is voorgesteld. Zooals wij reeds heb ben medegedeeld, heeft het bestuur van den Nederl. Dambond voorgesteld met ingang van de a.s. competitie 19341935 de Amsterdamsche en Noord-Hollandsche hoofdklasseclub te ver mengen om daarna met ingang van de compe titie 19351936 te komen tot een hoofdklasse competitie voor het geheele noorden. De Amsterdamsche Dambond argumenteert deze afwijzende houding dat door de thans voorgestelde vermenging te groote financieele offers van de Amsterdamsche clubs zou wor den geëischt. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche damkapioen R. C. Keiler het bestuur van den Nederl. Dambond verzocht te willen bevorde ren dat een match om het wereldkampioen schap zal worden georganiseerd tusschen hem en den titelhouder B. Springer. Het bestuur van den Nederl. Dambond heeft besloten deze aan gelegenheid zoo spoedig mogelijk bij den In ternationalen Dambond aanhangig te maken. De kans. dat deze match tot stand zal komen moet zeer groot zijn. Hierdoor zou dan de kwestie, die sinds jaren tusschen den Ned. en Franschen Dambond bestaat, plotseling opgelost kunnen worden, te meer omdat nu in Frankrijk een algemeen be stuur voor het geheele land is samengesteld kunnen worden waardoor alles zich gunstig zou kunnen ontwikkelen. Alleen is het de vraag of Springer, die de 'aatste jaren niet zeer actief aan het damleven deelneemt, een event, uitdaging werkelijk zal accepteeren of zonder strijd van z'n titel af stand zal doen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam 16 v. Reykjavik te Rotterdam. Nebraska, Rottm. n. Vancouver 15 te Londen Burgerdijk 14 v. N.-York n. Rotterdam. Rotterdam, N.-York n. Noorwegen en Rus land 16 te Hammerfest. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 13 v, Bellingham. Volendam N.-York n. Midd. Zee 14 te Cadix. Lochgoil. Vancouver n. Rottm. 15 te Londen. HALCYONLIJN. Stad Zaandam. Rotterdam n Lissabon 15 (1.30 n.m.) 30 mijl Z.O. v. Niton. Maasburg. Rottm. n. Pto Ferrajo 14 (11.39 n.m.) 130 mijl O. v. Land's End. Stad Haarlem 14 v. Pto. Ferrajo n. Almeria. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 15 v. Mucel te Oporto. Aurora 15 v. Hamburg te Amsterdam. Bacchus Rott. n. Sevilla p. 15 Dungeness. Bennekom Chili n. Amst 13 v. Buenaventura Berenice 14 v. Amst. te Kopenhagen. Boskoop, Amst. n. Chili 13 v. Callas. Ceres 15 v. Stamboul te Izmir. Colombia 15 v. Kopenhagen n. Wyborg. Costa Rica 15 v. Cristobal n. Cartagena. Crijnssen Amst. n. W.-Indië p. 15 Ouessant. Deucalion 15 v. Patras te Amsterdam. Fauna 14 v. Oran n. Genua. Irene 15 v. Kopenhagen te Amsterdam. Mars 14 v. Barcelona te Genua. Pulto Cadix n. Amst. p. 16 (5.30 v.m.) Lydd. Poseidon 15 v. Guantanamo n. Rott. Rhea Amst. n. Kopenhagen p. 16 Holtenau. Saturnus 15 v. Saloniki te Izmir. Stella 16 v. Amst. te Hamburg. Triton 15 v. Rott. te Barcelona. Tiberius Rott. n. Viga p. 15 Dungeness. Ulysses 14 v. Algiers n. Malta. Vesta 14 v. Aarhuus n. Amsterdam. Venus Amst. n. Guatemala p. 14 Dungeness. Juno, Venetië n. Amst. p. 16 (11.50 v.m.), Wight. Euterpe 16 v. Bordeaux te Amsterdam. Achilles 16 Juli van Savona te Tarragona. Calypso 16 Juli van Beyrouth naar Palio. Bodegraven, Chili n. Amst. 16 te Liverpool. Ariadne 16 Juli van Stettin te Amsterdam. Titus 16 Juli van Tarragona naar Savona. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 14 v. Las Palmas. Zeelandia (thuisreis) 14 v. Pernambuco. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 18 (11 v.m.) te Mar seille verwacht. Dempo (uitreis) 16 (7 v.m.) te Belawan. Slamat (thuisreis) 15 (2 n.m Sabang. Kadoe (thuisreis) 15 (7 n.m.) v. Padang. Palembang (thuisreis) p. 14 (6 n.m.) Perim. Sitoebondo (uitreis) p. 15 45 n.m.) Gibraltar. Tapanoeli 14 v. Hamburg te Rotterdam. Kota Tjandi 15 v. Batavia te Rotterdam. Garoet (thuisreis) 16 (5 n.m.) van Londen. Sibajak (uitr.) 16 Juli (1 n.m.) van Lissabon. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 14 v. Santos. Aiphacca 15 v. Rotterdam te Hamburg. Alchiba (uitreis) p. 15 Ouessant. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Manoeran, Calcutta n. Vancouver 13 v. Ma nilla. Silverwillow Calcutta n. Vancouver 14 v Rangoon. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tanimbar (thuisreis) 16 te Marseille. Batoe 15 v. Amsterdam te Hamburg. Poelau Bras 15 v. Bremen te Londen. Poelau Laut (uitreis) p. 14 Perim. Marnix van St. Aldegonde 16 v. Genua te Batavia. Tabian 15 v. Amsterdam te Batavia. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 15 te Suez Agamemnon Japan n. Rott. 15 v. Port Said. Eumaeus Japan n. Liverpool 14 v. Pt. Said. Phrontis Liverpool n. Java p. 15 Perim City of Roubaix Japan n. Rott. 13 te Dairen. Aeneas Dairen n. Rott. via Londen p. 15 Wight. Stentor Amst. n. Liverpool en Java p. 14 (8.4 n.m.) Eddystone. Eurymedon Batavia n. Amst. vertr. 17 v, Marseille.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 8